[U+] Vähem, kui 1% mootoratturitest ületab järjekindlalt kiirust.

Olgu kohalik või välismaine. Uudis või teadaanne, kui see räägib mootorratastest või mootorratturitest siis selle koht on siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
biker.bot
Postitusi: 116
Liitunud: 07 Dets 2016, 16:24
Tänatud: 37 korda

[U+] Vähem, kui 1% mootoratturitest ületab järjekindlalt kiirust.

Lugemata postitus Postitas biker.bot »

DSC_5764-1-1280x849.jpg

Või nii vähemalt väidab Briti kindlustusfirma Devitt Motorcycle Insurers, kes viis läbi mootorratturite sõiduharjumusi ja hoiakuid käsitleva uuringu. Uuringus osales 1400 mootorratturit ja 1000 autojuhti. Kui möödunud kümnenditel olid mootrratturid pigem "mässajad" ja antikangelased siis kaasaegne mootorrattur on suures osas huvitatud pigem turvalisest teekonnast kui reeglite rikkumisest ning kihutamisest. Uuringust selgus, et 90% sõitjatest eelistab pigem aeglasemat ja turvalisemat teekonda. Vähem, kui 1% (0.21%) mootorratturitest väitsid, et nende põhiliseks eesmärgiks on sõita kiiresti. Uuringust nähtub, et turvaline sõit on 41% sõitjate esimeseks valikuks. Samal ajal valmistas paljudele ratturitele (71%) muret autojuhtide käitumine roolis. Põhilised murekohad oli tähelepanu puudmine ja kõrvalised tegevused roolis ning närviline käitumine liikluses.

Kui autojuhtidele esitati sama küsimus siis nende esmaseks eesmärgiks polnud mitte turvaline teekond vaid kiire kohalejõudmine sihtpunkti (61%). Turvalist teekonda nimetas põhilise eesmärgina vaid 19% autojuhtidest. Kui küsiti, kas mootorratturid on liikluses närvilised ja rahutud siis 48% auojuhtidest leidis selle olevat tõsi. Samas, vaid 4% ütles, et tsiklistid pole liigeldes piisavalt keskendunud. 67% meesjuhtidest ja 73% naisjuhtidest kinnitasid, et nad liiklevad kõrgendatud tähelepanekuga mootorratturite läheduses.

https://www.devittinsurance.com/blog/bi ... ind-visor/

Mis mõtteid see meie sõitjates tekitab?



Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: [U+] Vähem, kui 1% mootoratturites ületab järjekindlalt kiirust.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Olud on erinevad ja ilmselt ka kaherattaliste arv liikluses on seal suurem. Meil pole ka kiirteid,kus see 1% kihutada saaks.
Samas meil on päris palju häid ja kurvilisi tsiklisõidu teid nii rannikul kui lõuna pool,aga ma ei tunne ennast siinkandis pimedates kurvides hästi. Ei julge isegi niipalju peale keerata,et oma reas maksimum kiiruse lähedaselt neid läbida,sest debiilikuid,kes vastu tulles kurve pea kogu auto laiuses lõikavad, on ikka sitaks palju,et mitte öelda enamus. Selleks peabki alpidesse või Itaaliasse-Prantsusmaale sõitma,et ennast turvaliselt tunda ja mõnuga kallutada.
Muidu olen, aga pigem seaduskuulelik liikleja ja seda nii autoga ,kui rattaga.Ma ei loe rikkumiseks möödasõidul kiiruse ületamist(niipalju kui vaja) ja +10 +20 heal teel pole ka mu meelest mingi rikkumine just meie kontekstis,kus teed on selgelt paremad,kui lubatud maksimum kiirus.Stagnatsioon ühesõnaga

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

3rik
Postitusi: 84
Liitunud: 25 Mai 2010, 16:15
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: [U+] Vähem, kui 1% mootoratturites ületab järjekindlalt kiirust.

Lugemata postitus Postitas 3rik »

Enesehinnangu põhjal tehtud uuringud ei ole kunagi adekvaatse tulemusega.
Kui siin oleks toetavana välja toodud ka reaaselt mõõdetud kiirusi, siis oleks juba teine tera.

Liikluskäitumiselt peavadki 80% vastanutest ennast keskmisest paremateks juhtideks ning sama paljud vastavad, et kardetakse eksimusi, mida teevad just teised juhid.
Inimesele omane ennast õigustav ja teisi süüdistav suhtumine.

Reaalse näitena võin tuua Eestist, kus värskelt pinnatud teel pidasid mootorratturid kehtestatud ajutisest kiiruspiirangust (30 km/h) oluliselt paremini kinni kui neljarattalised.
Kiirus (V85) oli mootorratastel olenevalt lõigust 31-37 km/h ja autodel 84-87 km/h. Isegi poolhaagete kiirus oli sama parameetri järgi 80+km/h.
Eks see ole seletatav ka ebasoodsast tee seisundist kahel rattal püsti püsimiseks, aga mingi ägeda artikli pealkirja liikluskäitumisest annaks välja treida küll.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: [U+] Vähem, kui 1% mootoratturites ületab järjekindlalt kiirust.

Lugemata postitus Postitas AzA »

Njah, ma siis pole see 1 prosenter, aga ..... mitte ühte korda pole aiast välja vuranud ringile nii, et kiirust ei ületaks - täpsustan, oluliselt ei ületaks.
Jah, ma valin kohta, teeolusid jne. jne. aga siiski ma sisuliselt ikkagi kasutan ratast sihtotstarbeliselt.
Teadlikult riskin, kui vastaksin 99%, siis valiksin rolleri paremal juhul, õigimini milleks, auto on lihtsalt arukam.
Mäemöga mitte uuring.

Aga mulle meeldib.

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: [U+] Vähem, kui 1% mootoratturites ületab järjekindlalt kiirust.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ma arvan, et sõna JÄRJEKINDLALT pealkirjas on paljudel natuke 2 silma vahele jäänud. Ma ei ületa järjekindlalt kiirust, ma arvan, et paljud ei tee seda järjekindlalt. Lihtsalt need teatud kohad ja lõigud, kus ületan...no siis mitte enam +15. Aga mis ma sirge maantee peal ikka seda kiirust niiväga ületan, pole nagu pointi.
Ja kui minu käest keegi küsiks, et kas minu põhiliseks eesmärgiks on sõita kiiresti siis ma vastaks ka eitavalt. Põhiliseks eesmärgiks on siiski kallutada, kiirendada ja pidurdada. Kiirust jälgida aega ei ole sest keskenduda tuleb siiski millegile muule

Aga no see uuring on britimaalt, seal on nagunii hoopis teised teemad. Keegi ilmselt ei julgegi kiirust ületada sest kohapeal lastakse maha kui kätte saadakse :D Ja küsitletud on ilmselt mingid londoni kommuutrid, mitte maakohtade hullud.


joha123
Postitusi: 227
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: [U+] Vähem, kui 1% mootoratturites ületab järjekindlalt kiirust.

Lugemata postitus Postitas joha123 »

no ikka tuleb ette ka ületamist. olen haige ja ainus ravim on adrenaliin. et ei läheks teistele ohtlikuks sõidan tuuleklaasita tsopperiga, V&H paljad torud annavad kaugelt loomadele märku, ja 130 pealt hakkab sadulast ära vedama. no kaua sa kõhuli jalad harkis ikka suurt paaki kaisutad, baikerid itsvad, mis kosmos! ... õhtuti nillin a-24s, et millise baigi võiks soetada... täislaksu saaks ikkagi vast kusagil soolajärvel, kui olete minemas, andke märku - 1% sees.

Kasutaja avatar

bigdog
Postitusi: 1314
Liitunud: 11 Sept 2005, 21:43
Tsikkel: HD
Asukoht: Euroopa
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 10 korda

Re: [U+] Vähem kui 1% mootoratturitest ületab järjekindlalt lubatud piirkiirust.

Lugemata postitus Postitas bigdog »

OT, aga valus on vaadata, kui teemale pannakse vigu täis pealkiri (koma istub vale koha peal, lisaks veel trükiviga).
Õigem oleks kirjutada nii:
Alla 1% mootorrattureist ületab järjekindlalt lubatud piirkiirust.

Your choice is Your half chance.
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: [U+] Vähem, kui 1% mootoratturites ületab järjekindlalt kiirust.

Lugemata postitus Postitas Black »

Kuradi kahju on oma (pole vaja targutada, et see hetkel briti "uuring" on) maksuraha selliste mainekujunduslike ostetud statistikate "hüvanguks" ohverdada...

Ega isegi järjepidevalt 200-ga lasta ei viitsi, pigem naudin kiirendust ja 1. - 2. käik korraks peeneks lasta on linnas paraku juba väga palju üle lubatu. Loomulikult valin kohta ja aega. Möödasõitudel ei veni ei tsikli ega autoga. Pigem käik alla ja täisgaas, spidot ei vaata. Välistab enamasi ka kaasakiirendajad.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: [U+] Vähem, kui 1% mootoratturites ületab järjekindlalt kiirust.

Lugemata postitus Postitas AzA »

will111 kirjutas:

Ma arvan, et sõna JÄRJEKINDLALT pealkirjas on paljudel natuke 2 silma vahele jäänud. Ma ei ületa järjekindlalt kiirust, ma arvan, et paljud ei tee seda järjekindlalt. Lihtsalt need teatud kohad ja lõigud, kus ületan...no siis mitte enam +15.

Kiirendades paned maksimum 50-mneni?
Aga nõus, pealkiri on hädapätakas ja selle järgi olen ma paadunud liiklushuligaan ning ka sina Will :mrgreen:

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 302
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 39 korda

Re: [U+] Vähem, kui 1% mootoratturites ületab järjekindlalt kiirust.

Lugemata postitus Postitas zombi »

Sama mina jällegi kuulun nende mootorraturite hulka, kelle esmane eesmärk on kohale jõuda. Adrelaksu ei vaja. Ületan, kuni 10-20kmh stabiilselt. Möödasõidul, jah, rohkemgi. Kuniks manöövri lõpuni, siis tõmban "oma" sõidukiirusele tagasi. Aga noh, ma niisama kruiisimas-kihutamas eriti ei käi kah. Tavaliselt sõidan siis, kui mul on kuhugi sõita tarvis, ehk siis selline igapäevasõitja.

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

TiitX11
Postitusi: 403
Liitunud: 16 Aug 2015, 18:54
Tsikkel: Honda X11; Vulcan 2200
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 10 korda

Re: [U+] Vähem, kui 1% mootoratturitest ületab järjekindlalt kiirust.

Lugemata postitus Postitas TiitX11 »

Rihmajamiga ja pinnatud teed ei sobi kokku. Seetõttu ka kiirus väike.....kui üldse sõidad seal.

Tsikkel pole kunagi liiga võimas...........kui aga on, oled ise liiga vanaks jäänud
Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: [U+] Vähem, kui 1% mootoratturitest ületab järjekindlalt kiirust.

Lugemata postitus Postitas indumen »

ot ma olen siis see 1% ? Eestis(Tallinnas kindlasti) +10 väga ei kõiguta kedagi, niiet võib vist öelda küll et ületan järjekindlalt :D (togi)

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

oopisteinepoiss
Mode
Postitusi: 46
Liitunud: 19 Mai 2018, 17:48
Tsikkel: Hornet, R1
Asukoht: Tööl
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: [U+] Vähem, kui 1% mootoratturitest ületab järjekindlalt kiirust.

Lugemata postitus Postitas oopisteinepoiss »

Antud statistika eesmärk on küsitav. Ma liiklen samuti keskmisest kiiremini. Vähemalt nii ma arvasin enne Tallinnasse kolimist. Väga vähesed liiklejad vaatavad liiklusmärke. Pakuks puusalt, et suhtarvult sõidavad tsiklistid liikluskuulekamalt. Ise sõidan ka umbes 10 üle aga autod kipuvad kiiremini sõitma.

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: [U+] Vähem, kui 1% mootoratturitest ületab järjekindlalt kiirust.

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Selle statistika järgi olen mina vist liiklushälvik. :bsmile:

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: [U+] Vähem, kui 1% mootoratturitest ületab järjekindlalt kiirust.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

oopisteinepoiss kirjutas:

Pakuks puusalt, et suhtarvult sõidavad tsiklistid liikluskuulekamalt.

Mhm, ma olen ise samas mastis. Varem püüdsin sõita natuke kiiremini kui autod, tüüpiliselt 10 kmh lubatust enam. Nüüd pole sellest juba mõnda aega tolku. Mulle tundub, et kogu liiklusvool on läinud nii-palju kiireks, et ma kipun oma +10-15 kmh pigem autodele jalgu jääma.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: [U+] Vähem, kui 1% mootoratturitest ületab järjekindlalt kiirust.

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Ületan järjekindlalt +10, möödasõitudel ja põnevates kohtades ei vaata spidot. Ei ole kiirusnälgija.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Uudiseid ja teateid kogu maailmast”