Vihmakombed 2018

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Vihmakombed 2018

Lugemata postitus Postitas Erci »

Rasmusk kirjutas:

Viimasel korral ostsin Louis-ist kaheosalise vihmariiete komplekti. Püksid käivad küljelukkudega täies pikkuses lahti ja ülimugav paigaldada. Samuti on pükste materjali selline "tummine" ja väga tugev võrreldes levinud kombedega. Vett pidasid matkal eeskujulikult. Jaki materjal oli õhem ja teine, kuid vett pidas samuti. Kaheosaline on ülekaalulisel inimesel oluliselt mugavam ka kasutada ning mulle sobib ka see variant, kus vihma lõppedes saab ülemise osa varem ära võtta, kuid püskid jätan jalga, sest märjalt teelt tulev vesi on veel teema.

Palun Pane toote link ka.

Tänan



___________________________

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Vihmakombed 2018

Lugemata postitus Postitas Erci »

Negatiivsest kogemusest ka: soovitan eemale hoida Modeka vihmariietest. Minu ja naise vihmariided (kaheosalised) hakkasid umbes peale 10. Korda kasutamist selliseid tükikesi eraldama seestpoolt, st et see vett pidav nn laminaadi kiht hakkas jupphaaval eemalduma sealt, iga kord riideid seljast võttes oli põrand puru täis ja sellega seoses vettppidavus ka muidugi kadus.

___________________________

Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Vihmakombed 2018

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Erci kirjutas:
Rasmusk kirjutas:

Viimasel korral ostsin Louis-ist kaheosalise vihmariiete komplekti. Püksid käivad küljelukkudega täies pikkuses lahti ja ülimugav paigaldada. Samuti on pükste materjali selline "tummine" ja väga tugev võrreldes levinud kombedega. Vett pidasid matkal eeskujulikult. Jaki materjal oli õhem ja teine, kuid vett pidas samuti. Kaheosaline on ülekaalulisel inimesel oluliselt mugavam ka kasutada ning mulle sobib ka see variant, kus vihma lõppedes saab ülemise osa varem ära võtta, kuid püskid jätan jalga, sest märjalt teelt tulev vesi on veel teema.

Palun Pane toote link ka.

Tänan

Pole probleemi :)

Püksid: https://www.louis.eu/artikel/proof-aqua ... 788e5f679c
Jope: https://www.louis.eu/artikel/proof-type ... 788e5f679c

Muuseas oluline on teada ka seda, et mõõdud vastasid minu puhul 1:1-le. Jakk on mul 3XL ja samuti võtsin püksid sama mõõduga. Sama teema ka pükstega. Mina ei julgenud enne tellida, kui olin reaalselt saanud proovida. Nüüd proovitud ja süda on rahul.

Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Vihmakombed 2018

Lugemata postitus Postitas Enn »

Püksid: https://www.louis.eu/artikel/proof-aqua ... 788e5f679c
Jope: https://www.louis.eu/artikel/proof-type ... 788e5f679c

Muuseas oluline on teada ka seda, et mõõdud vastasid minu puhul 1:1-le. Jakk on mul 3XL ja samuti võtsin püksid sama mõõduga. Sama teema ka pükstega. Mina ei julgenud enne tellida, kui olin reaalselt saanud proovida. Nüüd proovitud ja süda on rahul.[/quote]

Kas saan õieti aru, et mõõtudega on nii, et kui mul on sõidujope ja püksid suuruses M, siis sinna peale sobivad need vihmariided ka M? Isegi kui on kõik voodrid ka all? Või oleks sellisel juhul L kindla peale minek?

n

Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Vihmakombed 2018

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Enn kirjutas:

Kas saan õieti aru, et mõõtudega on nii, et kui mul on sõidujope ja püksid suuruses M, siis sinna peale sobivad need vihmariided ka M? Isegi kui on kõik voodrid ka all? Või oleks sellisel juhul L kindla peale minek?

Ehh, oleksid korrektselt tsiteerinud, oleksin varem vastanud :)

Aga jah, kui sul on riided M, siis on ka vihmariided M. Vähemalt minu riietega selline loogika töötas ja kõik sobis väga hästi.

Kasutaja avatar

nolev
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Nov 2006, 20:08
Tsikkel: Raske riisiader
Asukoht: PÄRNUMAA
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Vihmakombed 2018

Lugemata postitus Postitas nolev »

Kasutan juba mõnda aega samasuguseid Louisist tellitud vihmariideid. Enne tellimist olin samuti probleemi ees, et peaks äkki suuremad tellima. Saatsin neile päringu ja sain vastuse, et tellima peaksin sama numbri, mis sõiduriided. Tellisin ja sobisid. Ilmselt on nende riiete valmistamisel juba arvestatud et lähevad sõiduriiete peale.

Spoiler
Enn kirjutas:

Kas saan õieti aru, et mõõtudega on nii, et kui mul on sõidujope ja püksid suuruses M, siis sinna peale sobivad need vihmariided ka M? Isegi kui on kõik voodrid ka all? Või oleks sellisel juhul L kindla peale minek?

Ehh, oleksid korrektselt tsiteerinud, oleksin varem vastanud :)

Aga jah, kui sul on riided M, siis on ka vihmariided M. Vähemalt minu riietega selline loogika töötas ja kõik sobis väga hästi.

Parem komistada uutel radadel, kui seista vanadel teedel! (crash)
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Vihmakombed 2018

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Ma siin mainiks, et sõltub varustusest. Mu vihmakombe mahtus ilusti vana spordilikuma lõikega tekstiilkomplekti peale, uus ADV-tüüpi pikk jakk on juba natuke liiga suur tema jaoks..

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Vihmakombed 2018

Lugemata postitus Postitas Erci »

Macintosh kirjutas: 26 Juun 2018, 21:45

Minu soovitus on jätkuvalt:

Geler Packaway Jacket - https://goo.gl/DYNMnR
Geler Packaway Pants - https://goo.gl/tYz6Ep

Olles neid nüüd kasutanud, siis uuena on nad suht okeid kuigi pika padukaga tuleb ka uuena vett sisse sest lukk pole veekindel ja puudub ka vee äravoolu keel luku juures.
Samas eriti vastupidavad nad ei ole. Seest hakkab kooruma mingi kummikiht ja sellega veekindlus ka kohe kaob. Esimesena tagumiku alt, mis saab istme näol suurima koormuse, aga ka mujalt. Jopel samuti. Pakun et kuskil 7-10 vihmasõitu mu omad vanad.

IMG_20200730_184307.jpg
IMG_20200730_184252.jpg
___________________________

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Vihmakombed 2018

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Hetkel kasutusel samast ostetud Ofxordi mitmeosalised (sama marki jope/ püksid) jurakad: https://motodepoo.ee/catalogue/1522-vih ... nseal-fluo
Selga-seljast ära saab vaevata, vastupidavuse ning vihmapidavuse üle ei saa kurta (erinevalt rattakattest). Kasutan nii sõidul kui seenil a vahel ka tallataksoga liikudes. Soovitati võtta nr suurem sõidujope suurusest kuigi sama suurus oleks ka passinud.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3183
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 191 korda

Re: Vihmakombed 2018

Lugemata postitus Postitas franz125 »

(erinevalt rattakattest)

Tuleb osta õige sama firma kate siis peab see ka vett.Ma oma nahkdetailidega kruiserile ostsin ja väga rahul.Kenasti kuiv ja kondentsi pole ka tekkinud.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Vihmakombed 2018

Lugemata postitus Postitas Luxor »

franz125 kirjutas: 01 Aug 2020, 20:27

(erinevalt rattakattest)

Tuleb osta õige sama firma kate siis peab see ka vett.Ma oma nahkdetailidega kruiserile ostsin ja väga rahul.Kenasti kuiv ja kondentsi pole ka tekkinud.

Milline on õige? Kui katte gabariite selle all silmas pead, siis need on klapivad rattaga ning Aquatex on ka nagu kirjelduse järgi välitingimustesse sobiv. Parem nimi oleks Dustex, sest selle vastu kõlbab too asi paremini. Lisaks veel lätakate väliagent sm Saule, mis on atribuudi väliskoloriidi üsna huvitavalt ebamääraseks (a 2-3 h päeva jooksul) paistnud.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3183
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 191 korda

Re: Vihmakombed 2018

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Selline on mul,suurus on muidugi erinev.
https://motodepoo.ee/lisavarustus/12708 ... ex-s-cv330

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Vihmakombed 2018

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Sellisel juhul vabandan ja korjan finantsi tõelise katte jaoks. Minu oma täpselt poole odavam.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”