Sõidusaapad, ketsid?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
aivar1988
Postitusi: 68
Liitunud: 19 Mär 2015, 23:22
Tsikkel: Yamaha XV750
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 3 korda

Sõidusaapad, ketsid?

Lugemata postitus Postitas aivar1988 »

Aasta tagasi uurisin veidi sõidusaapaid, õigemini neid mootorratta "ketse". Hakkasid meeldima Dainese Biker D-WP jalatsid. Ei anna aga rahu, et mingitel mudelitel oli minu mäletamist mööda sees ka mingi tugevdus raam ja mitte ei tule meelde, mis tootjal või mis mudelil. Oli nagu samadel Dainese omadel aga neid katsudes tunduvad, et küljed on üsna pehmed. Ainult hüppeliigese peal on tugevam lapp aga raami küll sees ei tundu olevat.
Kui kellelgi on selliste lihtsamate jalatsitega kogemusi siis võite julgelt jagada, kiita või laita.
:bsmile:



Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Sõidusaapad, ketsid?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Neid mootortaturite linnajalanõusid tuleb hetkel nagu seeni pärast vihma. Enamusel on tehtud turvalisuse osas järeleandmisi. See on ainus võimalus, kuidas muuta tehnilisd jalanõud vähemtehnilisteks ja mugavamaks. Minul on Revit Royale. Pealtnäha vinged ja kanged aga tegelikult pehmed ja mugavad, veethülgavad (mitte veekindlad) saapad millel on turvaelementidest tugevdatud nina, tugevdatud kand ja hüppeliigses kaitse. Dainese Biker D-WP on sellest klass madalam - sisuliselt on tegu ketsiga, millel on hüppeliigese kaitse ja tald on õli-kütusekindel. Kui otsid endale tsikliketse siis TCX X-Street (http://www.revzilla.com/motorcycle/tcx- ... roof-shoes) on pisut enam kaitset pakkuvamad. Müüb neid Tallinnas Bikeman.


X_STREET_zoom.jpg
X_STREET_zoom.jpg (21.59 KiB) Vaadatud 4877 korda
revit-urban-boots.jpg
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Sõidusaapad, ketsid?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Kõik need review'd on selles mõttes sitad, et nad kõik on täpselt ühesugused ja kõik ketsid peaksid samad olema nende järgi. Minul on Modeka Lane ketsid aga võrrelda ei oska. Mingisugune kanna, hüppeliigese ja ninakaitse on sees. Tald on selline, et püsti seistes jalatugi läbi talla ei tule. Hingavad hästi ja jalas on mõnusad ning näevad head välja ja jalal on selline sisse mässitud jäigem ja turvalisem tunne küll. Samas ma mingit liiga erilist kaitset nendelt siiski ei ootaks. Ostsin selle pärast, et olid odavad ja hiinaketsiga on liiga õrn tunne sõidu ajal. Nende Modekadega see häiriv tunne igatahes puudub ning jalg tundub rohkem fikseeritud, selles mõttes asjalikud.

http://www.fc-moto.de/Modeka-Lane-Boots ... cgod6HQJng

Kasutaja avatar

Teema algataja
aivar1988
Postitusi: 68
Liitunud: 19 Mär 2015, 23:22
Tsikkel: Yamaha XV750
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Sõidusaapad, ketsid?

Lugemata postitus Postitas aivar1988 »

TCX-i kiidavad tõesti ka väljamaa lehtedel aga minu meelest see üleni nahk näeb lihtsalt igav välja. Dainese D-WP näeb minu meelest lahedam/rohkem ketsi moodi välja aga see vaid minu maitse. Kaitse poolest on TCX mudelil vist jah varbakaitse ka veel lisaks.

Aga kas selle sisse ehitatud raami kohta ei koida kellelgi miskit? Või mäletan siis ise valesti?!

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1939
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Sõidusaapad, ketsid?

Lugemata postitus Postitas Vint »

Aivar, sa nägid ehk ehitajatele mõledud turvaketse. :) Näiteks Soomlaste Sievi toodab selliseid.

http://www.sievi.com/products/safety-shoes/gt-planar-s3

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Sõidusaapad, ketsid?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

aivar1988 kirjutas:

TCX-i kiidavad tõesti ka väljamaa lehtedel aga minu meelest see üleni nahk näeb lihtsalt igav välja. Dainese D-WP näeb minu meelest lahedam/rohkem ketsi moodi välja

Google ütleb küll, et TCX X-street ketse on ikka muud värvi ka kui lihtsalt nahast mustad.
Pilt Pilt

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Sõidusaapad, ketsid?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Ma sõidan TCX X-Groove mustade poolkõrgete ketsidega. Üks parimaid oste, mis ma tsiklivarustuses teinud olen. Igapäevaseks linnasõiduks ideaalne jalats. Mulle see meeldib just küljel oleva luku pärast, tänu millele pole vaja pidevalt paeltega jännata. Näeb hea välja, suvel ei hakanud palav ja nüüd viimastel päevadel maanteel +2 kraadiga oli villase sokiga 100 km inimlik sõita (viimased kümned kilomeetrid hakkas näpistama).
Miinustest rääkides - see veekindlus on suht tinglik. Hooaja avamisel sõites lausvihmas pidas terve päeva, paraadi ja pool teed Pärnust Tallinnasse vapralt vastu, aga ühel hetkel andis alla ja jalats täitus veega. Sellegipoolest annaks veekindlusele hinde tugeva 4+
http://www.revzilla.com/motorcycle/tcx- ... roof-shoes

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Sõidusaapad, ketsid?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Valisin elektromarguga samal põhjusel icon tarmac 2-d, et ei peaks mingite paeltega jampsima.
Selline raam võtab lihtsa ketsi idee ära ... pigem on neil tallad tugevdatud, et näiteks ratta alla jättes talda rulli ei suruks.
Kompromiss mugavuse ja turvalisuse vahel. Tarmacite tugevdatud tallaga pärast 2-3 kilti matka ikka on jalg juba väsinud ... mis raamiga variandiga oleks ei taha mitte mõeldagi.
Kõige tugevamad nö. kets tüüpi jalanõud, mida olen proovinud on icon field armor 2-d .... no tõsised koturnid ikka. Loobusin ära, sest suveketside idee on minu arvates mugavalt kõndida, kähku randa minnes näppu võtta jne. mitte mugavalt matsust välja tulla.

Tahta tuvalisust, praktilisust, ventilatsiooni ja takkaotsa veekindlust korraga on ikka eriline unistus.
Tahan blondi, brünetii ja punapead korraga, kes samas oleks köögis kokk, voodis libu ja teatris daam ... no tegelt ka?

Ikka nii, et enda jaoks kõige olulisem omadus paika, siis list, millised saada on ja sealt edasi valikut järjest kitsendama.
Mina näiteks võtan suvel kümneid kordi päevas ketse ära ja panen tagasi, loomulikult ei vaadanudki nööridega versioonide poole, sealt edasi arvestasin umbes kilomeetriseid matkasid ja loobusin plastmassidest ja rasketest metallkobakatest ... edasi andsin vihmakindlusele lõivu jahutuse arvelt ... las siis olla need 1-2 korda aastas märjad, aga 20-30 korda pole higist märjad.
Hakka lihtsalt omaduste prioritiseerimisest pihta.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Sõidusaapad, ketsid?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

TCX-l ikka valik laiem jah kui üleni nahk. Omal X-Street Denim ja rahul. Jalas mugav, sõidu ajal käib õhk mõnusalt läbi ja jalas tundub suht turvaline. Suht siis ses mõttes, et vaevalt ta jalga pidi tsikli alla jäädes just parima kaitse tagab, aga samas on tallas tugevdusliist ning hüppeliiges toestatud. Kõndida on küllalt mugav ning väljanägemine hea. Lukku pole ja paeltega jalga-jalast ära pole muidugi 1-2-3, kuid sõitma minnes pole mul see ka eesmärk. See paar lisasekundit on mul alati olemas. Vihmakindlusest pole aimu, see polnud ka minu jaoks oluline.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”