Talvesõiduvarustus

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
jaan mmc

Talvesõiduvarustus

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Kel kogemusi rääkige miinuskraadidesse sobivast varustusest. Viimati kui ise sõitsin oli veel lambanahkne kasukas, nõukaaegsed nahast tsiklipüksid ja kindad kasutusel ja sellest on u. 25 a. möödunud
Mida näiteks arvata saanivarustusest ja selle kasutamisest tsikliga, et kui sobiv see kaitsmete pool neil on.
Kuna teema on pisut keeruline siis pakuks välja hindamise mõõtühikuks, talutavalt maanteel läbitav vahemaa pikkus, kiirusega 80 km/h. klaasi ja muude tuulesuunajateta rattal. Maanteel seepärast, et krossi võib mõnel juhul ka talvel maikaga sõita :D Igasuguste tuulekaitsmeta seepärast, et Gold Wingid ja Hajabusad nikuinii talvel ei sõida.

Viimati muutis jaan mmc, 21 Okt 2016, 21:48, muudetud 1 kord kokku.


Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Talvesõiduvarustus

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Vaata kelguriiete poole. Need suht õhukesed aga sõita kannatab väga suure külmaga. Ise olen sõitnud -27 kraadiga 70km. Ja ei olnud külm. Kelgu peal muidugi liigutad ka rohkem kui rattal.

dr800 2x
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Talvesõiduvarustus

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Kaitmeid minu omadel pole.

dr800 2x

Teema algataja
jaan mmc

Re: Talvesõiduvarustus

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

stev666 kirjutas:

Kaitmeid minu omadel pole.

Aga on neil kaitsmete taskuid?

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Talvesõiduvarustus

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Minul vahetu kogemus puudub aga välismaa foorumitest on silma jäänud köetavad/soojendusega alusriided. Levinuimad on vestid, saabaste sisetallad ja kindad. Oxfordi veste olen Tallinnas Motodepoos müügil näinud. Toidetakse neid nii aku pealt, kui ka tsikli elektrisüsteemist.

Mitmel poolt on ka silma jäänud isetegemise lugusid (DIY):
http://www.instructables.com/id/DIY-car ... ar-system/
http://www.perrypoint.com/heatedgear/

Minu taani sõber plaanis ka paar aastat tagasi kogu talve sõita. Tema tähelepanu oli peaasjlikult rehvidel ja naeltel (https://goo.gl/WxDsa0). Riietest eriti juttu polnud. Aga talvine sõit jäi tal lõpuks ära, sest kukkus vahetult enne lume tulekut rangluu katki.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Talvesõiduvarustus

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

stev666 kirjutas:

Vaata kelguriiete poole. Need suht õhukesed aga sõita kannatab väga suure külmaga. Ise olen sõitnud -27 kraadiga 70km. Ja ei olnud külm. Kelgu peal muidugi liigutad ka rohkem kui rattal.

Kelgu mootori jahutusõhk (soe õhk) puhutakse sulle peale ja võib sõita väga külmaga (eriti veel siis kui on kõrge klaasiga kelk). Tsiklil (va winglised) sellist luksust pole.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

kalle
Postitusi: 720
Liitunud: 21 Juun 2004, 22:53
Tsikkel: Joone all on miskit
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Talvesõiduvarustus

Lugemata postitus Postitas kalle »

Kogu teema juures tuleb enda olemusega ka kursis olla. Ehk siis teadmine sellest kus on enda mugavuse ja taluvuse piir on päris oluline ja see selgub ainult proovimise teel. Ise kasutan üsna tavalist varustust, aga lisaks on mõned kihid juures, mida suvel ei kasuta. Kuna viimased 12 aastat kasutuses olnud talveratta gene on nõrk, siis ma ei ole seda mingite elektriliste lisakoormustega kiusama hakanud. Kuna talvekindad on on veidi paksemad, siis oleks ka tavaline käepideme soojendus üsna kasutu. Seega olengi läinud seda teed, et topelt püksid, tavalise kaitsmetega jope all mõned lisakihid ja põhimõtteliselt ongi kõik. Nähtavusega on nii, et viimastel aastatel on kasutuses klaasiga krossikiiver ja selle all topeltklaasiga krossiprillid. Kunagi oli ka soojendusega visiir.
Eelmine aasta oli 20. hooaeg talvel sõitta ja kuskilt veel ei valuta:) Eks muidugi läbisõidud on ka talvele vastavad..väga palju ei sõida.

Kk

KZ1000C3
ST1100N
XL600R
R1100GS
STS Pelikan MK I
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Talvesõiduvarustus

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Madlobster kirjutas:
stev666 kirjutas:

Vaata kelguriiete poole. Need suht õhukesed aga sõita kannatab väga suure külmaga. Ise olen sõitnud -27 kraadiga 70km. Ja ei olnud külm. Kelgu peal muidugi liigutad ka rohkem kui rattal.

Kelgu mootori jahutusõhk (soe õhk) puhutakse sulle peale ja võib sõita väga külmaga (eriti veel siis kui on kõrge klaasiga kelk). Tsiklil (va winglised) sellist luksust pole.

Puhub siiski vaid jalgadele mingil määral. Ja sportkelgul ülakeha klaasi taha ei jää. Aga eks siplemist kelgul rohkem.

dr800 2x

Teema algataja
jaan mmc

Re: Talvesõiduvarustus

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Minu taani sõber plaanis ka paar aastat tagasi kogu talve sõita. Tema tähelepanu oli peaasjlikult rehvidel ja naeltel

Rehvidest tahaks ka kindlasti rääkida. Näiteks, mida arvata nn. keeratavatest naeltest, üks varjant mida näinud olen oli sisuliselt kruvi, 10 mm kuuskant peaga milles keskel soon (nagu tava kruvikaga keeramiseks). Sellise naela pea suurust vist välistab rehvi kontakti maapinnaga ja see võiks nt. kuival asfaldil metallselt libedaks osutuda. Parimat pidamist tänavasõidul pakuvad ilmselt naelrehvid, nagu need http://www.satapiikki.fi/epages/satapii ... durotmopot

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Talvesõiduvarustus

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ohtlik on liigeste läbi külmutamine, eriti põlvede. Ega esimese talvega muhvigi juhtugi, aga 50mneselt võtab õlle järgi minek kole kaua aega.
Ümber põlvede windstopper raudselt, igaks juhuks neopreen ka otsa.

Aga mulle meeldib.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”