Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Need videod annavad päris korraliku ülevaate põhjustest, miks mitte osta.

Kiivrid

Kindad



🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kuidas siis sellesse suhtuda,kui suurem osa varustust tehakse ka legaalselt sealkandis?Pakun huupi,et ligi 100% keskmise hinnaklassi varustusest tehakse aasias.Võin mõne prossega eksida,aga....
Pigem on siin videotes ikka täielik põrndaalune pask võrdluses originaal tootega.Need keskmises klipis võrreldavad nn nahad on ju termantiin ja nahk.No kui ostad omale termantiinist "nahkkombe" ja selle ka selga otsustad ajada,siis pole sinu endaga vist kõik korras.Enamus need Yamaha-Honda kirjadega tagid jne,mis e-bays ja aliexpressis müügil, on ka juurde kirjutatud,et PU-Leather ehk kunstnahk.Ei viitsinud neid lõpuni vaadatagi.
Samas saab sealt Hiinast ka korralikke asju osta.Otsima peab ja kooliraha võibolla läheb ka alustuseks,aga olen ise sealt ka korralikke asju saanud.Samas korralikud asjad ei ole seal ka just olematu hinnaga,aga veits odavamad kui meil siinses kaubanduses.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas AzA »

Eks postituse idee oligi, et vaadake ette, mida hangite.
Korralik asi hiinast on tavaliselt kuskilt päris liini pealt vasakule pandud või siis praak, mida on veidi parandatud kuskil kuuri all. Loomulikult ka nö. originaal okei hiina kraami liikvel, aga risk on tõesti ju suur.
Kiivri ostul kooliraha? No seda ei tahaks vist keegi tegelikult maksta :mrgreen:
Aga lihtsam tilulilu, mis pole väga oluline turvalisuse mõttes, näiteks pagas, pesu jms ... vai not muidugi.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas kris. »

Ja siis veel variant kus hiinlased ise kopeerivad mingi korraliku Hiina firma toodangut. Tegelesin just tule tellimisega ning puutusin sellega reaalselt kokku. Koopia müüja rääkis "uuendatud ja täiustatud" tootest. Saatsin siis selle "uue ja täiustatud" versiooni pildid originaali tootjale - vastus oli loomulikult lühike - ei ole mingi uuendatud versioon, pole üldse meie toodegi :wack: .

AzA kirjutas:

Eks postituse idee oligi, et vaadake ette, mida hangite.
Korralik asi hiinast on tavaliselt kuskilt päris liini pealt vasakule pandud või siis praak, mida on veidi parandatud kuskil kuuri all. Loomulikult ka nö. originaal okei hiina kraami liikvel, aga risk on tõesti ju suur.

terv
Kris.


kkarl
Postitusi: 25
Liitunud: 12 Mär 2017, 18:00
Tsikkel: Yamaha fzr600r
Asukoht: Tallinn

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas kkarl »

No kui miski, mis näeb välja nagu kallis asi aga maksab üle poole vähem, siis see peaks nagu häirekella kuskil tööle panema mõtleval inimesel. Aga kui ostetakse vaid hinda, siis go for it.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas AzA »

kris. kirjutas:

Ja siis veel variant kus hiinlased ise kopeerivad mingi korraliku Hiina firma toodangut. Tegelesin just tule tellimisega ning puutusin sellega reaalselt kokku. Koopia müüja rääkis "uuendatud ja täiustatud" tootest. Saatsin siis selle "uue ja täiustatud" versiooni pildid originaali tootjale - vastus oli loomulikult lühike - ei ole mingi uuendatud versioon, pole üldse meie toodegi :wack: .

terv
Kris.

Ojaa, see on imedemaa .... NL oli selle pulli kõrval poisike, mis seal toimub. Õnnestunud viibida mõnda aega.
Neil on hoopis teine mõtteviis, meil on selline individuaalne - ka Krisi pea on tähtis. Neil on pigem statistiline keskmine tähtis vs. ressurss.
Vahet pole, mis pang peas on, kui tõstab protsenti veidi on ok, kole kalliks läheb, siis pole mõtet.
Keerukas seletada, ehk saad aru.

Sealt tuleneb ka see savi, mis kaupa müüme, peaasi, et veits füüri on.
Nagu ka NL-is oli sekka väga head kaupa - kali, tsitromoon, baikal jms. - on ka hiinas, aga nende teada saamiseks peab kodustatud Hui Peng olema, kes siis infot jagab.

Laias laastus aga .... nende tooted on mõeldud hoopis teise suunitlusega turule ja sealt ka prableemid :bsmile:

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas randel »

See kallis vs odav on väga suhteline ja hind iseenesest pole veel mingi kindel kvaliteedi indikaator. Suured tootjad ostavad oma kauba sisse ikka ülimadalate hindadega vs jaehind. Tsiklijuppide puhul üks reaalne näide: KTM ostab 1050 Adventure valuvelje tootja käest 52€+km, aga jaekaubanduses on selle velje hind ca 500€. Kui nüüd keegi pakuks seda velge müügiks 250€ eest, siis võiks arvata, et tegemist on odava ja kehva kvaliteediga koopiaga, kui samas on OEM tootja müügihind veel kordi madalam ja toode samas kvaliteetne.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas AzA »

See nüüd on hoopis teine teema. Olen mina hallil ajal tellinud pidurisadulate remonts komplekti, kus 24st kummirõngast sai prügikastikaup pärast 3nda purunemist keevise koha pealt. Edukalt paigaldanud nii originaalid kui ka nn. b-tootja tihendid.
Räägime ikka noname varustuse soetamisest.
Bell ostab ka oma kiivri jupid sisse hiinast, aga nende tingimustel toodetuna. Mis hetkest on asi nn. "hiina" kaup ja mis hetkest pole.
Vaevu, et Schubert oma Magdeburgi tehases kiivrite pandlaid välja pressib :bsmile:

Lihtsalt ajaviiteks off topic.
Üks suurimaid Made in China lipikute tehaseid asub muide Taivanis :mrgreen: Või vähemalt asus mõned aastad tagasi.
Made in .... silt leiutati uk-s 19 sajandi lõpus, selleks, et nö õhutada tarbima kohalikku kaupa - peamiselt saksa kaupade tulva pärast. Said, aga tünni, hakati valima just töökindlat ja odavamat fritsude toodangut.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2190
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Eks peab silmas pidama ka seda, et arenguriikides on miljoneid mootorrattureid, kes ei kasuta üldse mitte mingisugust kaitsevarustust. Kusjuures sinna hulka käib huvitaval kombel ka terve posu Lääne, sh Eesti, turist-optimiste, kes lendavad a'la Taisse, rendivad rolleri ja siis arvavad et 50cc+mingi suvaline munakoor peas muudavad nad kuulikindlaks. Sellele kambale ei müü sa elusees isegi mingit HJC-d vms maha, sest see käib neile lihtlabaselt üle jõu ja mõistuse, kui kopikate eest ei saa, siis sõidavad samamoodi edasi nagu siiani. Samas ükskõik milline kiiver on ikka mõõtmatult parem kui üldse mitte kiivrit.

Muust kaitsevarustusest ei hakka üldse rääkimagi, seal on need kvaliteedikäärid veel väiksemad, võrreldes mittekandmisega.

Mis puudutab tootmise hinda, siis usun et ilma R&D ja marketingita maksab Schuberth ka kopikaid, sedasi puhtalt tootmise hinna järgi ei saa neid asju võtta. Muidugi kui KTM lubab tootjal seda valuvelge tehaseväravast müüa, siis on iseasi, aga enamasti seal on siiski piirangud peal, et kelle käes on IP see määrab ka hinna.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas AzA »

Schuberti puhul on tegu rohkem insenerivärgendusega, umbes nagu bmw. Ja päris kindlasti on pemari amordivedru või armatuuri kallim toota kui lada omi. Juba ainuüksi kvaliteedi kontrolli ja täpsuse pärast.
Schuberti visiirid on üldse teadus omaette, muuseas ece kontrollib nende kriipimiskindlust ning purunemist ja vahe hiina tavaariga on metsik.
Ma olen avg hi-jacki ees proovinud hiina 7 eurist koopiat, tervelt kaks sekundit oli moonutuste vaba, edasi ei katsetanud ... panin 30 euri originaali alla magama. See E täht seal pole niisama nalja pärast pressitud. Ikka selleks, et kindel olla - muidugi viskab sekka tootjaid, kes ei taha pappi magama panna sertifikaatide alla, aga kuda krt ma kindel olla saan ... oma naha peal katsetades? Ostan kaks visiiri ja sean koju labori püsti?
See, et musttuhandest jublakast üks pandlake passib ka Bhutani käekestega tehtuna ei ole insenerkompoti puhul eriti tähtis.
Keegi peab inseneritöö ka kinni taguma. Seda aga ei kipu suurt mujalt kui euroopast, jaapanist ja usast tulema ... kohe ei teagi miks ....

Lagedalt, kui pole bmw-ga sõitnud, siis on mosse täitsa okei auto, ikkagi midagigi :bsmile:

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3133
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 328 korda

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas ranel »

Mis kiiver see seal smashil oli, mida peksti tambiti ja mida iganes tehti, et kui puruks suudad peksta, siis saad uue endale :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Vanaaegsete motokiivrite kandjate ja plätumeeste kõrval on nende fake varustuse kandjad nagu vanajumala seljataga.

Ma tegelikult arvan, et need fake müüjad mingit katastroofi euroopas ei põhjusta. Need, kes panevad turvalisusele rõhku need enamus vaatavad ka, kust soetavad ja mida soetavad.
Teine seltskond sõidab millega iganes plätudega palja käsi, t-särgiga jne. Tagi ostetakse mitte tsikli poest vaid täikalt või outletist, lihtsalt selleks, et cool välja näha (ikkagi nahk või vähemalt tundub nahk, koos seitsme pandla ja kuue ketiga) (ja neid ei ole mitte vähe). Pigem võib sellisetele meestele fake varustuse müümine isega head teha kuna fake sees on vbl paar pehmendust rohkem kui tagadi laadalt vana retro või ülemiste keskuse sokisahtli kõrvalt soetatud tagis. Ehk siis kui kõik fake tooted müügilt kõrvaldada siis ma arvan, et juurviljade ja laipade arv märkimisväärselt ei vähene. Hind jääb väga suurele osale määrvaks. Kas odav fake hiinast või suvaline nahktagi kaubanduskeskusest, olulist vahet ei ole. Pigem arvan, et hiina fegil on siin eelised.
Neid, kes õndsast lollusest seda varustust real thing asjade pähe tellivad kannavad ja selle tõttu juurviljastuvad või surevad (mida originaaliga poleks juhtunud) on üsna tagasihoidlik kogus. (feigi puudusel suva tagiga sõitjad siia arvestusse ei kuulu)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2190
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

AzA kirjutas:

Juba ainuüksi kvaliteedi kontrolli ja täpsuse pärast.

Kvaliteedikontroll kusjuures lisab masstoote hinnale üsna vähe, see hinna kujunemise struktuur on laias laastus selline, et kolmandiku saab tehas, kolmandiku toote väljatöötaja ja kolmandiku edasimüüja. Nüüd tehase enda kasumiootus on ka tema kolmandiku sees, ehk siis kui reaalse tootmise kulu kasvab kvaliteedikontrolli tõttu 10%, siis lõpphinnast on see näiteks 2%. Sama kehtib tegelikult igasuguse tootmisprotsessi elemendi kohta. Samas päris elus juhtub harva, et seda 10% liinil kõik järgnevad suud omakorda enda kasumiootusega läbi ei korruta. Mis on ka peamine põhjus, miks igasugu odav pask ringi lendab, hiinlane oskab toota peaaegu kõike täpselt nii kvaliteetselt kui vaja, aga eurooplane oskab müüa 50€ velge 500€ eest või no ma ei teagi mis nipiga neid bemmi autosid inimestele üldse müüakse, aga ilmselgelt oskab seda ka :) Kui hiinlane selle viimase triki ära õpib, siis me oleme fucked siin kõik.

Ehk pikk jutt lühikeselt - Schuberth maksab 600€ peamiselt selle pärast, et sinul on parajasti 600€ taskus. Tootmise hind on üsna vähetähtis komponent.

Viimati muutis Jesper, 28 Mär 2017, 12:28, muudetud 1 kord kokku.

v301060
Postitusi: 450
Liitunud: 07 Juul 2008, 20:14
Tsikkel: HD Bobik 103
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas v301060 »

Kui tuntud brändifirmad piirduvad ainult kvaliteedikontrolliga ja kogu kama toodetakse Aasias siis on ju võimalik valida ka tooteid,mis on ka valmistatud Euroopas:
http://www.4sr.com/ - edasimüüja Eestis http://vihurmoto.ee/pood-tootepuu/
https://www.psihubik.cz/en/about-us-1/ - edasimüüjat Eestis pole, küll aga toimib kenasti netipood. Soovi korral võib sealt lausa oma mõõtude järgi õmmeldud nahkkombe tellida.
Sõiduvarustus on ju mõeldud oma elu ja tervise säästmiseks, mis kasu on odavast hinnast siis kui peaks õnnetus juhtuma...

HD Bobik 103 & 2x Jawa 638
varem: KMZ 650 Dneprr; HD XL 1200 Sportster; TransAlp 650; HD 883 Sportster Roadster; HD 1200 Sportster Custom; KTM 390 Duke; Triumph Thunderbird 1600

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas AzA »

Jesper kirjutas:

Ehk pikk jutt lühikeselt - Schuberth maksab 600€ peamiselt selle pärast, et sinul on parajasti 600€ taskus. Tootmise hind on üsna vähetähtis komponent.

Kvaliteedikontroll on üks osa, selgelt ju ütlesin.
Olgu ta või 0,0001% ikkagi on.
Schuberti ja ka pemmi point on inseneritöö ei muud ja see rsk maksab :)

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2190
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Jah, ma saan aru mida sa ütlesid, aga ma päriselt ei nõustu sellega. Schuberth on siinkohal halb näide, aga autotootjate puhul oskab vast igaüks leida näiteid, kus sama sõidukit sama inseneritööga müüakse "odavmargi" all märgatavalt madalama hinnaga, noh ja autod selles suhtes pole väga masstooted, et neid tehakse ikka suht väikestes kogustes. Päeva lõpuks loeb ikka see, et kui kellelgi on mingid hoovad (sisuliselt kaubamärk ja selle maine) mille abil sind su rahast eraldada, siis teistel ei ole sinna teie kliendisuhtesse senikaua asja, kuni nad suudavad sind ümber veenda. Ja kui sul on taskus 600€ kiivri jaoks ja päid on ainult üks, siis selge see et sa ei osta 40€ kiivrit, seega pole mingit mõtet seda ka sulle pakkuda.

Samas mul isiklikult pole küll enamasti kahju käia ilusaid KTM-i logoga kilekotis pulki esindusest ostmas, olgu see hind mis ta parajasti on - tuleb kohe selline mõnus rikka eurooplase tunne peale, ja ega mootorratta peale raha kulutamine ei ole nagunii teabmis suure mõistlikkuse astmega tegevus :) Ehk siis ma otseselt vaidlen vastu ainult väitele, et hiinlane ei suuda mitte mingi nipiga toota hiina brändi all eurooplase maitse järgi kiivrit - nad lihtsalt pole veel sinna segmenti tõsimeeli trügida üritanud. Mõnedes muudes, uuemates ja dünaamilisemates tootekategooriates on rong ammu läinud, DJI tuleb näiteks kohe meelde. Noja eks Lifan-i stammkunde on ka hetkel alles teismeline, vaevalt et nad kõik 20a pärast bemmi tsiklite peale kolivad. Võib-olla kolid isegi vastupidises suunas, kui tekib vanas eas isu meeletusi teha: jalaga käiku vahetada, käega gaasi anda ja mis need tsiklite inseneritöö saavutusena põlu alla sattunud tegevused kõik hetkel on :)

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas pühak »

Mul hakkas neid videoid vaadates päris hirm kohe. Sõidan siis parem paljakäsi, et mitte hiina surmavarustust kasutada, kui eelarve enamat ei võimalda.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

pühak kirjutas:

Mul hakkas neid videoid vaadates päris hirm kohe. Sõidan siis parem paljakäsi, et mitte hiina surmavarustust kasutada, kui eelarve enamat ei võimalda.

:mrgreen: Mul jooksid ka külmavärinad üle keha kui keskmises videos paks õnnetuste uurja täielikus hämmingus ja shockis :shock: oli kulumis testis kaks sekundit kehvema tulemuse tõttu hiina kaubal. Kui ta veel t särgi ja plätudega meest näeks sureks kohe ära. (kui suur on kulumis aeg noh mõne enamvähem nimega tootjate teistel materjalidel ehk siis mõne tootja teksade juures võiks vana samasuguse elamuse saada) Ei ma ei õigust hiina rämpsu (igaksjuhuks kui keegi valesti mõistab)

Nägu oli selline nagu langevarjur oleks langevarju asemel turukoti võtnud ja lennukist välja hüpanud.
Ma ei ole kunagi aru saanud reklaamidest, kus esitatakse kõigepealt erivajadustega inimest N: nn "tavalise" noaga lõikamas (debiilne päkerdamine) ja siis küsimus järgi, et kas on tuttav olukord :D (no ei ole). Samast jura kasutatakse väga paljudes kohtades, (nn mainekad uurijad või mis tahes tegelased saavad shocki ja kreepsu, juurde kirjutatakse õõvastav, käitutakse erivajadustega inimesele kohasena, avaldatkse imestust, kuidas me kõik veel elus oleme jne)

Kas selline pisut alaarenenutele lähenemis stiil peaks kuidagi suurema kaaluga olema kui tühipaljas faktide esitamine või ma ei tea.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas AzA »

Need videod on ju "lollidele ameeriklastele" suunatud (jumala eest, see oli väljend mitte rahvusliku viha väljendus).
Selge see, et filmitakse nii, et keskmine turvas kartma hakkaks.
Päris reaalne krimkatöö erineb CSI-st nii kardinaalselt, et seda on maruigav keskmisel televusseri huvilisel vaadata - miskit selline vahe.

Jesper, absull nõus loogikaga, nii ongi, aga .... lähme teemast kole välja.
Teema on varustuse kvaliteet ja ohutus, mitte ohutuse mõttes ise püsti seisvad rattad ja väsimust tuvastavad autod.
Teema on varustuse kvaliteet, mitte renault või dacia hinnavahe.

Kui schubert müüks kaubamärgi Huiapeng CO nime all c3 pro klooni 2x odavamalt oleks see hoopis teine lugu.
Me räägime hiinast kontrollimata kloon kauba hankimisest.
Loomulikult viskab neil sekka asjalikku ka, kasvõi Lifan omas segmendis, aga overall tasuks ettevaatlik olla.

Aga mula mõttes - c3 pro anti mulle 365€ näppu, tutikas, poest. 600€ letis on pigem maksude, juurdehindluse jms teema (protsentuaalne käibemaks ja juurdehindlus - tõenäoliselt astutakse sellele, et kes kallist juba ostab, see hinda nii väga ei vaata vms totakat).
Vahet pole palju hiina kiiver maksab, maksku või tonn, hind ei määra kvaliteeti sealkandis :)
Meiekandis aga üldiselt määrab, kuigi mitte igakord.

Probleem on vahest selles, et 20 euriseid hiina kindaid võetakse sarnase välja nägemisega 60€ five-de pähe .... aga vahe on neil meeletu .... olen nimelt tellinud koopiad, päris naljakad kantossid saabusid :mrgreen:

Aga meibi on mul ka mingi kretinism küljes, ma olen näinud avatud arbuusi vanas kõva absorbendiga mendi jaoks pähe tõmmatud nimetus potis.
Ilmselt seepärast jahun igal võimalusel, et vaadake mida pähe tõmbate, ärge hoidke kiivreid peegli otsas, ärge tassige kiivris koka koola pudeleid, vahetage 3-4 aasta tagant kiivrit jne.
Nuja ma olen näinud pisikese plõksaka tagajärjel 5 meetrit eemal lebavat patellat ning ümber käiguvaheti kõõlust ... sestap nõustun, parem hiina thorid ja ketsid, kui lühkarid ja plätud, aga igal juhul on see koht, kuhu on mõistlik investeerida, kasvõi 600 poti eest, kui odavamalt ei leia kuidagi.
Muide ma pole sugugi see vennike, kes 30c kesksuvel täisnahk kombes ja rinka saabastes linnas ringi käkerdab. Ma sõidan enamjaolt 3/4 kiivritega ja teksades, küll aga nahktagis ja saabastega, ka suvel.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas pühak »

Huvitav, kas hämming ja šokk tulid sellest, et vahe vaid 2 sekundit? :lol:
Ega ma ka kalli kaubamärgi koopiana pasa tootmist ei õigusta, samuti hakkas lihtsalt see video stiil vastu. Lühkarites ja plätudes mees on talle äkki ok, kui need E-sertifikaati omavad. :wack:
Mõistetav, et turvanõuete jaoks on mingi konkreetne piir vaja misiganes asjale tekitada, aga kogu turvalisuse värk on lõpuks ikkagi suhteline asi. Isegi T-särk on parem, kui maika jne. Kui tead, mida teed, kasutadki oludele vastavat turvavarustust, mitte ei hakka metsa vahel ukerdamiseks sellist nahkkombet selga ajama, mis on mõeldud kestma 200 km/h kukkumise. Ja kui oled selliste videote peale ahhetamiseks sobiliku intellektiga, teedki nii, nagu saatejuht ette kirjutab.

Madlobster kirjutas:
Spoiler
pühak kirjutas:

Mul hakkas neid videoid vaadates päris hirm kohe. Sõidan siis parem paljakäsi, et mitte hiina surmavarustust kasutada, kui eelarve enamat ei võimalda.

:mrgreen: Mul jooksid ka külmavärinad üle keha kui keskmises videos paks õnnetuste uurja täielikus hämmingus ja shockis :shock: oli kulumis testis kaks sekundit kehvema tulemuse tõttu hiina kaubal. Kui ta veel t särgi ja plätudega meest näeks sureks kohe ära. (kui suur on kulumis aeg noh mõne enamvähem nimega tootjate teistel materjalidel ehk siis mõne tootja teksade juures võiks vana samasuguse elamuse saada) Ei ma ei õigust hiina rämpsu (igaksjuhuks kui keegi valesti mõistab)

Nägu oli selline nagu langevarjur oleks langevarju asemel turukoti võtnud ja lennukist välja hüpanud.
Ma ei ole kunagi aru saanud reklaamidest, kus esitatakse kõigepealt erivajadustega inimest N: nn "tavalise" noaga lõikamas (debiilne päkerdamine) ja siis küsimus järgi, et kas on tuttav olukord :D (no ei ole). Samast jura kasutatakse väga paljudes kohtades, (nn mainekad uurijad või mis tahes tegelased saavad shocki ja kreepsu, juurde kirjutatakse õõvastav, käitutakse erivajadustega inimesele kohasena, avaldatkse imestust, kuidas me kõik veel elus oleme jne)

Kas selline pisut alaarenenutele lähenemis stiil peaks kuidagi suurema kaaluga olema kui tühipaljas faktide esitamine või ma ei tea.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

Ants88
Postitusi: 4
Liitunud: 10 Mai 2017, 23:02
Tsikkel: Suzuki TLS

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas Ants88 »

Hiinas on tööjõud st. tootmiskulud odavamad.Mingit teadust polegi.Kui ma soovin tippkvaliteetset toodet hiinast, mis on vamistatud näiteks minu mõõtude järgi ma saan selle probleemideta.See maksab.Meil EV ei valmistata neid asju vahendatase ainult ja hinna sees on kallid äripinnad ja autoiisingud ämmaga palmide alla puhkusereisid.Kõik asjad tehakse valmis kui vaja seal.Nutikad sellid iseenesest.Pigem see hiinaga hirmutamine on kellegi lobitöö, fakt on see, et 40eur kiivrit, mis ei ole mõeldud kiiremini sõitmiseks kui 30km/h ei pane ju ringrajale pähe.


Ants88
Postitusi: 4
Liitunud: 10 Mai 2017, 23:02
Tsikkel: Suzuki TLS

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas Ants88 »

Linnas kus on igal hommikul 80 000 teist rolleri juhti kakerdamas 15km/h mai tea pole vaja 600eurost kevlar kiivrit.


jaan mmc

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Ants88 kirjutas:

Hiinas on tööjõud st. tootmiskulud odavamad.Mingit teadust polegi.Kui ma soovin tippkvaliteetset toodet hiinast, mis on vamistatud näiteks minu mõõtude järgi ma saan selle probleemideta.See maksab.Meil EV ei valmistata neid asju vahendatase ainult ja hinna sees on kallid äripinnad ja autoiisingud ämmaga palmide alla puhkusereisid.Kõik asjad tehakse valmis kui vaja seal.Nutikad sellid iseenesest.Pigem see hiinaga hirmutamine on kellegi lobitöö, fakt on see, et 40eur kiivrit, mis ei ole mõeldud kiiremini sõitmiseks kui 30km/h ei pane ju ringrajale pähe.

Kunagi elas selline elementaarses piires loogikat ja arvutamist valdav inimene nagu Henri Ford, kes sai aru, et selleks, et temal paremini läheks, tuleb arvestatav osa teenitud tulust protsessi tagasi investeerida. Ja mees tõstis töötajate palku, et nood saaksid kasu väärtusest, mida ise konveierite taga luua aitasid aga ka muust progressist ja ei peaks kodus vaid riisi sööma ja jala tööl või arstil käima.
Sellest ajast on tänaseks palju vett merre voolanud ja mitte ainult paljud tema sugused vaid ka konveieri töölised on võtnud vastupidise seisukoha, st, teha kõik, et endale jääks rohkem, olgu siis millena iganes kas vabadusena palmi all või asjadesse, pea asi, et endale jääks rohkem.
Märkamatult aga vältimatult on toimumas see, et majandus ja kogu ellu, selliselt mõtlevate ümber ei arene, vaid vaesub ja taandareneb, jõudes lõpuks punkti, kus tehastel pole tööjõudu ja tehaste omanikel pole toodangut kellelegi müüa, kuna vaene ei tarbi. Seal me täna peaaegu olemegi. Ainus mida tarbida jõutakse on pärit väljaspoolt seda enesehävituslikku loogikat viljelevat majandus ja elu mudelit. Sellest et see mudel mh. ei suuda ka ise endid ehk inimesi luua, teame niigi.
Sõima töölisi ametiühingu maffiaks ja ettevõtjaid liigkasuvõtjaiks ja sa saad endale uued. Aga need pole enam need töölised ja ettevõtjad, vaid teisest kultuurist ja teise maailmavaatega ja kui nad tulevad siis nad ütlevad, MIS NAD KA SINUST ARVAVAD JA KUIDAS SA ELAMA PEAD. Ja et tegelikult oled sina üks vastik tarbija, kes on neilt aastaid peotäie riisi ja muu inimvääritu eest ilusaid kiivreid, orja töö eest poolmuidu saanud. Mis sa arvad mis nad teevad sinusuguse mõisahärraga?


kasper
Postitusi: 70
Liitunud: 10 Sept 2015, 17:34
Tänatud: 5 korda

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas kasper »

Ants88 kirjutas:

Hiinas on tööjõud st. tootmiskulud odavamad.Mingit teadust polegi.Kui ma soovin tippkvaliteetset toodet hiinast, mis on vamistatud näiteks minu mõõtude järgi ma saan selle probleemideta.See maksab.

Tabasid naelale peaaegu pihta, aga mitte päris. Hiinas on tõesti tööjõukulu odav. Tuleb see väga paljuski ebainimlikest töötingimustest ja olematutest keskkonnanõuetest (mis muide mõjutab ka toorme hinda oluliselt) ning ülisuuurest tööjõuturu konkurentsist. Aga mingi asja tootmise puhul on tööjõukulu ainult üks osa kogu toote ahelast. Hiinlane sisuliselt varastab mõne brändi välimuse ja teeb sellest sama kujuga toote. Aga nendel puudub tootearenduse, testimise, brändi ülesse töötamise jms kulu, mis on väga suur kulu.
Kui nüüd lasta hiinlastel sama asja teha algusest lõpuni ja samades tingimustes, siis seda hinnavahet eriti ei ole.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ei nõustu sellega,et Hiinast saab ainult kräppi ja kopeeritud tooteid.Seda saab ka Poolast ja Türgist jne.Täna on päris paljudel suurtel kontsernidel tootearendus ka osaliselt Hiinas ja tootmiseks kasutavad nad juba ise Vietnami,Kambodža jne sarnaste maade tööjõudu.Hiinas on paljudel ainult logistika keskus ja pakendamine.Näiteks DEFA tehas oli hiinas ja nüüd on seal ainult 70-80 inimest logistika keskuses ja muu töö tehakse mujal naabruses.Hiina suuremates tööstuslinnades on elu kohati kallim kui meil.Kindlalt kallim on poes(mitte turul) olev tarbe elektroonika.
Samuti teevad paljud Hiina enda ettevõtted üsna kõva teadusele põhinevat arendustööd ja seda metallist elektroonikani.Ma julgen väite,et Hiinas on teadus ja tootmine kordades rohkem käsikäes,kui meil Eestis.
Mul on varustusest Hiinast tellitud Rev`it tagi ja püksid naisele ning püksid endale.Nüüd juba mitu suve kasutatud ja ei leia ,et oleks miskit jama.Enda tagi on siit Motomarketist ostetud,aga ei suuda erinevusi tuvastada enda ja naise tagil.Motomarket võttis ka siin peale ostu mingis teemas,kus seda mainisin, sõna ja lubas asja uurida.Saatsin veel siltidest koopia meilile,aga sinna see jäigi.Ostsin tegelikult selleks,et siin polnud suuruseid ja tellimused pidid saabuma suve lõpuks(seda öeldi mai lõpus).Hind oli muidugi üle poole odavam ,kui siin.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

urmas66 kirjutas:

Ei nõustu sellega,et Hiinast saab ainult kräppi ja kopeeritud tooteid.Seda saab ka Poolast ja Türgist jne.Täna on päris paljudel suurtel kontsernidel tootearendus ka osaliselt Hiinas ja tootmiseks kasutavad nad juba ise Vietnami,Kambodža jne sarnaste maade tööjõudu.Hiinas on paljudel ainult logistika keskus ja pakendamine.Näiteks DEFA tehas oli hiinas ja nüüd on seal ainult 70-80 inimest logistika keskuses ja muu töö tehakse mujal naabruses.Hiina suuremates tööstuslinnades on elu kohati kallim kui meil.Kindlalt kallim on poes(mitte turul) olev tarbe elektroonika.
Samuti teevad paljud Hiina enda ettevõtted üsna kõva teadusele põhinevat arendustööd ja seda metallist elektroonikani.Ma julgen väite,et Hiinas on teadus ja tootmine kordades rohkem käsikäes,kui meil Eestis.
Mul on varustusest Hiinast tellitud Rev`it tagi ja püksid naisele ning püksid endale.Nüüd juba mitu suve kasutatud ja ei leia ,et oleks miskit jama.Enda tagi on siit Motomarketist ostetud,aga ei suuda erinevusi tuvastada enda ja naise tagil.Motomarket võttis ka siin peale ostu mingis teemas,kus seda mainisin, sõna ja lubas asja uurida.Saatsin veel siltidest koopia meilile,aga sinna see jäigi.Ostsin tegelikult selleks,et siin polnud suuruseid ja tellimused pidid saabuma suve lõpuks(seda öeldi mai lõpus).Hind oli muidugi üle poole odavam ,kui siin.

Pikk jutt, s**t jutt.
Fakt on see, et hiina staffi tellimine kuskilt alibabadest ja muudest sellistest kohtadest on loterii. Joppab, saad korraliku asja, ei joppa, saad kräpi. Ainult et hullemal juhul võib see, et said kräppi väga valusalt maksma minna.
Loomulik on see, et enamus asja maailmas tehakse valmis Hiinas, aga on suur kvaliteedivahe, kas toote on teinud/tellinud mingi valge tootja, kes on need asjad ka ära sertifitseerinud või siis mingi hiina Kuldne Koidik firma või veel hullem - puhas võltsing.

PS. Mul on koostööpartneriks üks Saksa väga tuntud tööpingitootja, kes oma odavama otsa masinad teeb Hiinas (nende enda tehases, mitte mingi allhankija juures). Siis Hiina töökultuurist räägib see fakt, et neil on seal suhtes toodangumahtu 4 korda rohkem rahvast tööl kvaliteedikontrollis, kui saksa tehases ja kvaliteedikontrolli teevad ainult sakslased. Olid ka hiinlased, aga siis kasvasid kliendipretensioonid üle pea.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas:

Loomulik on see, et enamus asja maailmas tehakse valmis Hiinas, aga on suur kvaliteedivahe, kas toote on teinud/tellinud mingi valge tootja, kes on need asjad ka ära sertifitseerinud või siis mingi hiina Kuldne Koidik firma või veel hullem - puhas võltsing.
.

Meil käib terminalist aegajalt läbi ,valge inimese (enamuses soomlaste) tellitud kaupa ,mis tulnud hiinast.No seal on ka ikka sellist kräppi,et anna olla ja osa on ka silma järgi kvaliteetseid tooteid millel soomekeelne silt +sinivalge peal ,et tehtud soomes.
Minu väide on see,et ei saa üldistada ja sitta saab ka meilt poest.Ma arvan,et näiteks meil poodises müüdavad 100-200€ vahel maksvad kiivrid on täpselt sama head,kui nende analoogid alibabas või ebays mis maksavad seal siis ilmselt vähem.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

urmas66 kirjutas:

Minu väide on see,et ei saa üldistada ja sitta saab ka meilt poest.Ma arvan,et näiteks meil poodises müüdavad 100-200€ vahel maksvad kiivrid on täpselt sama head,kui nende analoogid alibabas või ebays mis maksavad seal siis ilmselt vähem.

Selle peale ütleks, et kui sul on 100 eurone pea, siis kasuta 100 eurost kiivrit.
Ma üldiselt valgete inimeste asjade all ei mõelnud mingit suvalist euroopa putkat, kes mõtleb välja mingi jube lennuka kaubamärgi ja siis laseb mingil suvalisel hiina töökojal oma staffi valmis vorpida.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

mx77 kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Minu väide on see,et ei saa üldistada ja sitta saab ka meilt poest.Ma arvan,et näiteks meil poodises müüdavad 100-200€ vahel maksvad kiivrid on täpselt sama head,kui nende analoogid alibabas või ebays mis maksavad seal siis ilmselt vähem.

Selle peale ütleks, et kui sul on 100 eurone pea, siis kasuta 100 eurost kiivrit.
Ma üldiselt valgete inimeste asjade all ei mõelnud mingit suvalist euroopa putkat, kes mõtleb välja mingi jube lennuka kaubamärgi ja siis laseb mingil suvalisel hiina töökojal oma staffi valmis vorpida.

...ja selle peale ütleks vist juba 10'nendat korda, et sakslaste das Motorrad-online (võimisiganestaoli) testis 100€ ringis väärtusega kiivreid ja enamus said turvalisuses hindeks HEA või VÄGA HEA!
Tundub, et inimesed arvavad tõsimeeli, et turvalisust saab raha eest osta :roll:

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: Miks ei peaks ostma varustust Hiinast.

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

urmas66 kirjutas:

Mul on varustusest Hiinast tellitud Rev`it tagi ja püksid naisele ning püksid endale.Nüüd juba mitu suve kasutatud ja ei leia ,et oleks miskit jama.Enda tagi on siit Motomarketist ostetud,aga ei suuda erinevusi tuvastada enda ja naise tagil.Motomarket võttis ka siin peale ostu mingis teemas,kus seda mainisin, sõna ja lubas asja uurida.Saatsin veel siltidest koopia meilile,aga sinna see jäigi.Ostsin tegelikult selleks,et siin polnud suuruseid ja tellimused pidid saabuma suve lõpuks(seda öeldi mai lõpus).Hind oli muidugi üle poole odavam ,kui siin.

Ei jäänud sinna see asi kuhugi ;) Rev`it uuris asja ja ütles, et tegu on koopiaga. Ei ole viitsinud teemat rohkema arendada ega juurutada, kus see tõde tegelikult on...

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”