Kiivri visiir/klaas Louisist

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Kiivri visiir/klaas Louisist

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Kiivri klaas vajab iga aasta vahetamist. Lihtsalt väikesed kriimud peal ja loojangule vastu kapates kipub vastikult valgust murdma. Vaatan siit-sealt aga jube kirves. Mul lemmik kiiver juba aastaid tagasi soetatud Airoh. Vanasti Automaailmast sai ca 17€ eest uue klaasi. Nüüd Motodepoo küsib 40€. Lisaks Pinlock sama palju.
Leidsin Louisist selleise variandi: https://www.louis.eu/artikel/airoh-pinl ... &ref=order

Küsimus: Kas keegi saab aru, on sel visiiril ainult Pinlocki valmidus või on Pinlock ise ka juba komplektis? No ei saa kirjeldusest aru. Arvestades hinda siis tõenäoliselt tuleb see eraldi tellida, samas nagu ei pakuta konkreetselt sellele klaasile.



Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kiivri visiir/klaas Louisist

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Visor with Pinlock presdisposition = visiir pinlocki paigalduse valmidusega

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kiivri visiir/klaas Louisist

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Lase ära kiletada,kohe uuena,saada 2 aastat kasutada :)

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Erik
Postitusi: 310
Liitunud: 30 Aug 2004, 16:44
Tsikkel: jawaha
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Kiivri visiir/klaas Louisist

Lugemata postitus Postitas Erik »

urmas, kes pakub head kaitsekile?

mul see mõte tiirleb juba liiga kaua peas.

Kasutaja avatar

nolev
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Nov 2006, 20:08
Tsikkel: Raske riisiader
Asukoht: PÄRNUMAA
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Kiivri visiir/klaas Louisist

Lugemata postitus Postitas nolev »

ats30 kirjutas:

Kiivri klaas vajab iga aasta vahetamist. Lihtsalt väikesed kriimud peal ja loojangule vastu kapates kipub vastikult valgust murdma. Vaatan siit-sealt aga jube kirves. Mul lemmik kiiver juba aastaid tagasi soetatud Airoh. Vanasti Automaailmast sai ca 17€ eest uue klaasi. Nüüd Motodepoo küsib 40€. Lisaks Pinlock sama palju.
Leidsin Louisist selleise variandi: https://www.louis.eu/artikel/airoh-pinl ... &ref=order

Küsimus: Kas keegi saab aru, on sel visiiril ainult Pinlocki valmidus või on Pinlock ise ka juba komplektis? No ei saa kirjeldusest aru. Arvestades hinda siis tõenäoliselt tuleb see eraldi tellida, samas nagu ei pakuta konkreetselt sellele klaasile.

Louisi hind ju 29,95.Sealt saatekulu Eestisse oli vist 9,95. Kui sa üksinda tellima hakkad, siis on kiireim variant Motodepoost osta. Seal saad ehk ka hinnaalandust küsida.

Parem komistada uutel radadel, kui seista vanadel teedel! (crash)

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Kiivri visiir/klaas Louisist

Lugemata postitus Postitas ats30 »

nolev kirjutas:

...siis on kiireim variant Motodepoost osta. Seal saad ehk ka hinnaalandust küsida.

Ausalt öeldes püüan seda asutust vältida niipalju kui võimalik. Niipalju kui olen pidanud seal käima või sinna mingi küsimusega pöörduma, tuleb paar halli karva kohe juurde. Üks sandima klienditeenindusega kohti mida tean. Ainus ok suhtumisega müüja on see edeva soenguga heledapäine noormees varuosade letis. Ülejäänutel on oksad nii laiali et ei mahu saali ära. Kompetentsus jätab samuti tugevalt soovida.Telefonile vastamisest pole mõtet üldse rääkida. Vesi peale sellele poele.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

nolev
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Nov 2006, 20:08
Tsikkel: Raske riisiader
Asukoht: PÄRNUMAA
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Kiivri visiir/klaas Louisist

Lugemata postitus Postitas nolev »

ats30 kirjutas:
nolev kirjutas:

...siis on kiireim variant Motodepoost osta. Seal saad ehk ka hinnaalandust küsida.

Ausalt öeldes püüan seda asutust vältida niipalju kui võimalik. Niipalju kui olen pidanud seal käima või sinna mingi küsimusega pöörduma, tuleb paar halli karva kohe juurde. Üks sandima klienditeenindusega kohti mida tean. Ainus ok suhtumisega müüja on see edeva soenguga heledapäine noormees varuosade letis. Ülejäänutel on oksad nii laiali et ei mahu saali ära. Kompetentsus jätab samuti tugevalt soovida.Telefonile vastamisest pole mõtet üldse rääkida. Vesi peale sellele poele.

Minul ainult positiivsed kogemused. Vähemalt siiani.

Parem komistada uutel radadel, kui seista vanadel teedel! (crash)
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kiivri visiir/klaas Louisist

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

urmas66 kirjutas:

Lase ära kiletada,kohe uuena,saada 2 aastat kasutada :)

Kas kaitsekile moonutusi ei tekita?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Erik
Postitusi: 310
Liitunud: 30 Aug 2004, 16:44
Tsikkel: jawaha
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Kiivri visiir/klaas Louisist

Lugemata postitus Postitas Erik »

no kui pinlock kõlbab kasutada, siis mis me sellest kaitsekilest räägime. pinlockiga ja ilma on ju vahe meeletu. ise kiletaksin prooviks visiiri mida kasutan ilma pinlockita.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Kiivri visiir/klaas Louisist

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Mis klaase sa tarbid et need kriimuliseks kuluvad,mul kõikidel pottidel karastatud pinnaga klaasid kestnud samakaua kui kiivrid,või kui ise olen vastu maad visanud või riivinud asfalti.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Kiivri visiir/klaas Louisist

Lugemata postitus Postitas ats30 »

franz125 kirjutas:

Mis klaase sa tarbid et need kriimuliseks kuluvad,mul kõikidel pottidel karastatud pinnaga klaasid kestnud samakaua kui kiivrid,või kui ise olen vastu maad visanud või riivinud asfalti.

Huvitav milliseid siis on võimalik tarbida? Kas arvad et ise teen neid klaase? Tarbin seda mida pakutakse. Seni olen tarbinud originaale. Täna avastasin ka muid variante.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Erik
Postitusi: 310
Liitunud: 30 Aug 2004, 16:44
Tsikkel: jawaha
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Kiivri visiir/klaas Louisist

Lugemata postitus Postitas Erik »

Ma panen tähele, et kisun teema fookust kõrvale aga ise x-lite või nolani visiire kasutanud 10+ aastat ja minu kasutuse kohaselt tahaks u2-3 hooaja pärast juba uut visiiri. Kusjuures hoian ikka kiivrit ja selle visiiri nii hästi kui suudan. Puhastan ainult jooksva veega ja sitikaid niisutan enne salvrätti kasutades lahti. (Asetad märja salvräti visiirile u5-10 minutiks)

Aga ikka juhtub, et lendab kruus ja piitsutab põõsas. :)

Kile eelis oleks veel see, et kui saan näiteks eessõitjalt muda vastu visiiri siis võiks südame rahus kindaga maha hõõruda.

Muidugi enamust üldse mingid väiksed kriimud ei morjenda aga ennast hakkab hämaras sõites kulunud visiir häirima. Isegi kui raha lugema ei peaks ei tahaks neid üle aasta prügikasti loopida.


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Kiivri visiir/klaas Louisist

Lugemata postitus Postitas ats30 »

urmas66 kirjutas:

Lase ära kiletada,kohe uuena,saada 2 aastat kasutada :)

Urmas jaga infot, kus saab kiivri klaasi kiletada? Ma kiletaks kohe ära!

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kiivri visiir/klaas Louisist

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ats30 kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Lase ära kiletada,kohe uuena,saada 2 aastat kasutada :)

Urmas jaga infot, kus saab kiivri klaasi kiletada? Ma kiletaks kohe ära!

Ma ei ole seda ise teinud ja öeldud see ka lõõpimisi,aga autolkaasi kile võiks teoreetiliselt ju sobida.
Neid kohti siin palju(ise olen käinud A-autokiles).Tean et üks tuttav kiletas nii oma visiiri kunagi sellise kilega tumedamaks.Jäi igati ilus.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Kiivri visiiri kiletamine

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Autoklaasi kile ei ole küll hea variant. Esiteks on see ju siseküljele mõeldud, teiseks kriimustustele ta kaua vaevalt vastu peab.

Kiletamiseks sobiks mingi selline materjal millega telefonide/tahvelarvutite ekraane kiletatakse. Võiks isegi mõne tahvli oma kasutada. Kahjuks ei ole neid eriti viisakalt võimalik lõigata, kohe on mull all ja hakkab servadest lahti tulema.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kiivri visiir/klaas Louisist

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma nagu sain küll aru,et autoklaasi kile on kriipimis kindel ja ei tee optilisi moonutusi,mis on oluline.Ise asi,kas neil üldse värvitut kilet on.
Mullide vastu on märg paigaldus,aga need tahvli kiled ei kõlba,sest ei veni paika.
Proovi vanale visiirile lasta autokile peale,vaata mis saab?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Kiivri visiir/klaas Louisist

Lugemata postitus Postitas romulus »

Poleerisin oma visiiri hooaja alguses ära. Läbi paistab perfecto, moonutusi pole. Kui kaua ta vastu peab - ei tea. Ilmselt siis vähem kui uus, kui neil tõesti mingi kõvem kiht peal on uuena. Samas AGV visiir on juba uuena väga tundlik, isegi kui leotada ja puhta lapiga puhastada, ikka on kiiresti kriime täis. Krossi prille puhastan palju jõhrkamalt ja pole mingeid kriime. Igatahes isegi kui visiiri paar korda hooaja jooksul peab poleerima, siis sellest raisatud 15minutist pole kahju.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kiivri visiir/klaas Louisist

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

romulus kirjutas:

Poleerisin oma visiiri hooaja alguses ära. Läbi paistab perfecto, moonutusi pole.

Millega ja kuidas poleerisid?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Kiivri visiir/klaas Louisist

Lugemata postitus Postitas romulus »

1000/1500/2000 vesipaber (ei mäleta enam millisega alustasin). Lõpp Meguiars M83 poleerpasta vahtkumm padjal, trelli otsas. Proovisin 3M-i Trizact 6000 lihvpatja ka, aga moarust M83 toimis paremini. Poleerpadi võiks suur ja pehme olla, on kumerusel parem toimetada.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

tali
Postitusi: 1403
Liitunud: 21 Apr 2005, 15:10
Tsikkel: 650cc V2
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Kiivri visiir/klaas Louisist

Lugemata postitus Postitas tali »

romulus kirjutas:

Poleerpadi võiks suur ja pehme olla, on kumerusel parem toimetada.

Ja pöörded hästi aeglased, muidu hakkab plasti sulatama.

A muidu mul oli asja ka, mitte ei targuta niisama siin. Nimelt ka visiiri mure. Lõhkusin kunagi oma Takachi originaalvisiiri ära, mistap olin sunnitud uut otsima. Kelleltki kuulsin, et Nitro miski mudeli oma sobib, pidi mingi partnerluse värk olema neil kahel firmal omavahel. Õnnestuski siis poest saada peegelvisiir, mis Nitro originaal, aga sobis üks-ühele, täiesti läbipaistvat lihtsalt ei olnud. Olen sellega nüüd aastaid sõitnud, ja ei ega kriimu ega miskit. Ja päikeselise ilmaga mõnnamõnna tume selline. Aga nii kui hämarduma hakkab, ei näe enam muffigi. Ja kui juhtun pimeda peale jääma, on lahtise visiiriga kojusõit :( . Ühesõnaga küsimus on, kas kusagilt Maarjamaalt oleks võimalik saada Takachi läbipaistvat visiiri? Ette ja taha tänades
Tambet :bsmile:

18-aastane pereliige: "Äratuse helin on see n..ss, mis sul magada ei lase". :)
"Takahashi on küll aeglane, aga see-eest kukub tihti." H. Kender, Viasat Sport Baltic, Malaisia Moto2
PS! Klausen/Kender Viasati tagasi!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”