Magamiskoti arutelu

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
sinilind123
Postitusi: 1040
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Magamiskoti arutelu

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Ei leidnud mingit magamiskoti arutelu. Praegune kott on comfort +15C. Sellega näidand elu, et alla 10 kraadi on paljalt magades jahedavõitu ja alla 5 soojakraadi on riietegagi jahe. Kui aga reisil olles temperatuurid vahelduvad +3st +20ni, siis mis on asjalik mõte? Kas comfort +4C kott +15-+20ga on väga häirivalt palav või saab hakkama?



Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: RE: Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

sinilind123 kirjutas:

Ei leidnud mingit magamiskoti arutelu. Praegune kott on comfort +15C. Sellega näidand elu, et alla 10 kraadi on paljalt magades jahedavõitu ja alla 5 soojakraadi on riietegagi jahe. Kui aga reisil olles temperatuurid vahelduvad +3st +20ni, siis mis on asjalik mõte? Kas comfort +4C kott +15-+20ga on väga häirivalt palav või saab hakkama?

Suht palju saad kompenseerida külje all oleva matiga. Kui see on hea ja sooja pidav, siis kannatab +15 kotiga mägedes +5 magada küll, eriti kui telk ei lase sooja minema puhuda.

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Magamiskoti arutelu

Lugemata postitus Postitas will111 »

nädalpäevad tagasi poolas tripil käies kui majutuse bronniga natuke hilja peale jäin siis tuli mingi kotiga autos magada. välistemp langes pea nulli. autos sees oli vb mingi +4. ütleme nii, et jahe hakkas kergelt siiski vaid ülemisel osal kehast mis päris täielikult seal koti sees ei olnud. tõsi küll ülemisel otsas olid mingid riided seljas ka. koti täpseid spece kahjuks hetkel ei tea öelda aga eks ta mingi +10 comfort äkki olla võis. suht tavaline ja odav kott.
õhku täis tõmbav õhuke seljaalune matt on küll hea asi, mugavuse mõttes ka.

igatahes sama kotiga sai ka eelmine suvi uatoga tripitud ja samuti autos magatud paar korda kuskil austrais südasuvel kui sooja oli ikka 15-20 kraadi ringis. ei olnud hirmus palav, aga no eks hõlmad saab ju alati rohkem laiali ajada ja sellega reguleerida. telgis, kuhu päike peale hakkab paistma suvel, läheb räigeks isegi siis kui magad full porgandina lina peal :D


reimps

Re: Magamiskoti arutelu

Lugemata postitus Postitas reimps »

Thermarest alla ja fliissisu/-tekk koti sisse ja on kuni -5 ilma lõkketa täitsa OK magada.

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1939
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Magamiskoti arutelu

Lugemata postitus Postitas Vint »

Oskab keegi soovitada sellist magamiskotti, milles -või millega, saab ennast rahulikult ringi keerta, ilma et see sõlme ei läheks?


Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Magamiskoti arutelu

Lugemata postitus Postitas Rein »

Ei ole olemas sellist asja, kui kott on laiem, siis see osa kotis on külm, mis vastu keha pole, pead õppima koos kotiga keerama. Ülearu ruumikad jäävad ka seest külmaks, kuna kehast eralduv õhk ei toida ära. Kott ise ju sooja ei tekita, vaid hoiab seda.


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Magamiskoti arutelu

Lugemata postitus Postitas will111 »

No tegelikult on olemas...hästi paksud püksid ja vägev vatijope :D aga iseenesest ma mõtlesin viimati kotis magades ka just samale asjale. lahendus oleks tegelikult ehk mingi erikujuga kott ülekeha jaoks, mis võimaldab end koos kätega vabamalt liigutada. kahjuks ei tea, kas selliseid ka reaalselt olemas on


reimps

Re: Magamiskoti arutelu

Lugemata postitus Postitas reimps »

On igasuguseid. Kõige ägedam, milles ma ööd veetnud olen, oli vist prantslane - käed sai eraldi "varrukatesse" toppida ja vajadusel jalaosa lahti teha, et siis nagu ottotriin mööda metsaalust minema uhada, kui karu tuleb.

Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: RE: Re: Magamiskoti arutelu

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

reimps kirjutas:

On igasuguseid. Kõige ägedam, milles ma ööd veetnud olen, oli vist prantslane - käed sai eraldi "varrukatesse" toppida ja vajadusel jalaosa lahti teha, et siis nagu ottotriin mööda metsaalust minema uhada, kui karu tuleb.

Kas need ei olnud rootsi või taani abipaketis? Mälujärgi neid kutsutigi ototriinudeks.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...

reimps

Re: Magamiskoti arutelu

Lugemata postitus Postitas reimps »

Rotsa oli see sisemise äravõetava linaga, kokkupandult põhimõttelsielt sama suur kui lahtiselt ja paras kobakas. Taanlast ei meenu. Allaandjate, ptüi, prantslaste kama oli 15+ aastat tagasi liikvel küll, saabastest magamiskottideni, ei mäleta enam täpsemalt. Ottotriin jättis aga kustumatu mälestuse :P

Nüüd on aga igastahes Carinthia omad, suht OK, kui fliisteki või Carinthia enda fliissisuga kasutada. Just nädalavahetusel olin rabas, temp langes hommikuks miinusesse, aga mul suvise kotiga (+5) oli OK. Tänu fliisile just, kõrval üks taani kaugluuraja vms külmetas samasuguse suvekaga ennast kringliks. Hommikul näitasin, miks aborigeen ei külmeta :)


Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Magamiskoti arutelu

Lugemata postitus Postitas Rein »

Ma räägin, 1/2 ööd on imelik, aga kui juba 2 nädalat jutti magama pead, harjud väga hästi ära. RedFox ja Coleman meeldivad mulle isiklikult. Kuna olen neid kasutades väga rahul olnud.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Magamiskoti arutelu

Lugemata postitus Postitas AzA »

reimps kirjutas:

Nüüd on aga igastahes Carinthia omad, suht OK, kui fliisteki või Carinthia enda fliissisuga kasutada. Just nädalavahetusel olin rabas, temp langes hommikuks miinusesse, aga mul suvise kotiga (+5) oli OK. Tänu fliisile just, kõrval üks taani kaugluuraja vms külmetas samasuguse suvekaga ennast kringliks. Hommikul näitasin, miks aborigeen ei külmeta :)

Carinthia muidugi on carinthia, aga hinna ja suuruse pärast viimased 2 hooaega olen kasutanud coleman biker + 15 eurine hiina fliis ümbrik kombot ja ... tänu fliisile kannatab täitsa praegugi olla. Müts aint tuleb pähe suruda.
Lisaks mitte muumia fliis täidab hästi lõkke ääres selja soojendus ülesannet ka.
Soovitan lausa.

Aga mulle meeldib.

reimps

Re: Magamiskoti arutelu

Lugemata postitus Postitas reimps »

Mul see eelis, et ma ei ole pidanud 15+ aastat magamiskotti endale ostma ja Carinthia kärab küll. Fliissisu ja muud mugavused a la veekindel ümbris olen ise sebinud muidugi :)


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Magamiskoti arutelu

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Kui suur on kokku pakituna Coleman Bikerile fliissisu?

Oleks ma tark, ma oleks vait.

Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Magamiskoti arutelu

Lugemata postitus Postitas Rein »

Vot ei tea, mul tavaline kevad- sügis kott. Matkasport on maaletooja, ehk nende lehel on infot!

Kasutaja avatar

tormavtellis
Postitusi: 1070
Liitunud: 22 Aug 2011, 13:54
Tsikkel: KTM 890 AdvR
Tänatud: 40 korda

Re: Magamiskoti arutelu

Lugemata postitus Postitas tormavtellis »

Coleman Bikeri kott on hea kerge ja pisike - 26x30x8 & 1kg, tuleb veekindlas kotis, koos ventiiliga, et õhu saaks välja pressida. Mingi fliisteki saab pmst Jyskist ka juurde osta, samasse pakki kyll rohkem msikit ei mahu muidugi. Matt, telk, kott ja veel veidi kola mahuvad mul kõik yhte küljekasti ära. Ja mingis rmk onnis nt see nv veidi halge öösel alla loopides jäin kah ellu, olgugi, et hommikul mingi valge pläust maas oli õues. Aga temp pigem läheb ylesse, nii et varsti töötab see kott üksi ka suurepäraselt.

Eraldi fliissisu ma küll ei tea, et oleks. Pole ka uurinud samas.


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Magamiskoti arutelu

Lugemata postitus Postitas ats30 »

tormavtellis kirjutas:

Coleman Bikeri kott on hea kerge ja pisike - 26x30x8 & 1kg, tuleb veekindlas kotis, koos ventiiliga, et õhu saaks välja pressida. Mingi fliisteki saab pmst Jyskist ka juurde osta, samasse pakki kyll rohkem msikit ei mahu muidugi. Matt, telk, kott ja veel veidi kola mahuvad mul kõik yhte küljekasti ära. Ja mingis rmk onnis nt see nv veidi halge öösel alla loopides jäin kah ellu, olgugi, et hommikul mingi valge pläust maas oli. Aga temp pigem läheb ylesse, nii et varsti töötab see kott üksi ka suurepäraselt.

RMK onnid ja meie ilm on lahe küll aga kotti võib ka kaugemal ja kõrgemal vaja minna :bsmile:

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3135
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 328 korda

Re: Magamiskoti arutelu

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ma ise läksin seda teed, et võtsin kõige suurema Carinthia Defence 4 koti. Ei taha enam osta ühe korra mingit odavat jura ja siis teine kord kvaliteetsemat asja.
http://www.carinthia.eu/bags/en/shop/Ou ... b_content3
Comfort F: - 8,8
Comfort Limit M: - 16,1
Extreme: - 36,6
Mass 2kg ja mõõdud 200/87/60 cm
Hea soe on küll magada ka praeguste ilmadega. Eks soojal ajal kasutan seda lihtsalt tekina. Öö otsa lõdisedes ei puhka ka end välja ju. Hea meelega oleks võtnud 2x väiksema Cumulus sulgmagamiskoti, kuid eks hind ja sule vee mitte taluvus olid määravad.
Hitech oma on ka, aga koos magamiskotiga keeramine mulle küll ei meeldi. Küll aga väga soojal ajal päris mõnus kott.
Mugavustemperatuur: 13°C -25°C . Mass 1kg. Mõõtmed: 230 × 74 cm (kõige laiem koht) / 55 cm (alaosa).

Hitech magamiskoti ja villase tekiga olen 6c öö ka kenasti soojas mööda saatnud. Küll aga see kombo võttis pea kogu 42l kohvri ruumi ära.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

tormavtellis
Postitusi: 1070
Liitunud: 22 Aug 2011, 13:54
Tsikkel: KTM 890 AdvR
Tänatud: 40 korda

Re: Magamiskoti arutelu

Lugemata postitus Postitas tormavtellis »

ats30 kirjutas:
tormavtellis kirjutas:
Spoiler

Coleman Bikeri kott on hea kerge ja pisike - 26x30x8 & 1kg, tuleb veekindlas kotis, koos ventiiliga, et õhu saaks välja pressida. Mingi fliisteki saab pmst Jyskist ka juurde osta, samasse pakki kyll rohkem msikit ei mahu muidugi. Matt, telk, kott ja veel veidi kola mahuvad mul kõik yhte küljekasti ära. Ja mingis rmk onnis nt see nv veidi halge öösel alla loopides jäin kah ellu, olgugi, et hommikul mingi valge pläust maas oli. Aga temp pigem läheb ylesse, nii et varsti töötab see kott üksi ka suurepäraselt

RMK onnid ja meie ilm on lahe küll aga kotti võib ka kaugemal ja kõrgemal vaja minna :bsmile:

No selle koha pealt tasub vaadata suurus-hind-comf.temp püha kolmainsust ning üldist eesmärki ja selles osas oma prioriteedid paika panna. Kui elu käib suures plaanis mitte alla +5 raames, siis on see suurepärane kott. Alla selle vaataks pigem mujale või võtaks veidi miskit lisaks kaasa. Samas kolm korda suuremat ja raskemat pampu ma selle pärast pool aastat kaasa ei tassiks, et äkki-kunagi-kuskile satun. :bsmile:


Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Magamiskoti arutelu

Lugemata postitus Postitas Rein »

Sulg kotid on jah, vähe teistesse oludesse, pm kui ikka juba -20 või madalam, tõmbab meil ka päris kuivaks, et paar kolm ööd ära magada sellega.

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Magamiskoti arutelu

Lugemata postitus Postitas romulus »

Sulekotiga ei juhtu mitte midagi lihtsalt õhuniiskusest. Ta peab ikka konkreetselt märjaks saama, et külm hakkaks, ja ei ole siis mõnus ka sünt kotis. Sule kartust arvestades tundub, et magatakse lompides :)

Minuarust on sulel tavalise matkaja jaoks ainult üks miinus - hind. Paki suurus, kaal, mugavus teevad sündile ära. Mul on Cumuluse sulekas mille comf=0 ja Carinthia Def 4 ja viimast kasutan ainult alla -5 ja motikamatkal seda reeglina ei juhtu.

Fliiskoti saab u 10 raha eest Abakhanist fliisriiet ostes. Vaja ainult kaks serva kokku lasta. Ja on mitmel moel kasulik - külmaga annab mõni kraad comfi juurde, kott jääb puhtaks ja väga soojaga saab eraldi kotina kasutada.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

bjorn
Postitusi: 190
Liitunud: 04 Aug 2005, 21:06
Tsikkel: Honda VFR800 ´98
Kontakt:

Re: Magamiskoti arutelu

Lugemata postitus Postitas bjorn »

Kui rääkida motomatkamise aspektist siis sule puhul on määravaks just kokkupakitavus ja suurus. Sama soojustagavuse juures on sulekott mitte ainult 2x kergem vaid ka kõvasti väiksem kui sünteetiline. Kaal ei ole vast prioriteet kui kohvrisse topid asju, küll aga mõõdud!

Kes lähemalt tahab uurida, siis www.tagalatoetus.ee/pood.

Saab pakkuda hea hinnaga Cumuluse sulgmagamiskotte.

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1939
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Magamiskoti arutelu

Lugemata postitus Postitas Vint »

Huvipärast vaatasin nüüd, et milline mul on. Nimeks Fjäll Räven, nime järgi ilmselt Rootslaste tehtud.
Pealt nailoniga, seest polüester 65% ja puuvilla 35% ning soojapidavuseks on vahele topitud "hollowfill'i". Mis iganes see siis ongi.

Täpsemaid tunnuseid ei õnnestunud leida -ja ega nendega pole midagi peale hakata ilmselt. :mrgreen: Magamiskott on ise suht vanur, kunagi 2000 algusaegadel, hobby hall'ist tellitud.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”