Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Piipz kirjutas: 21 Nov 2019, 11:06
Spoiler
urmas66 kirjutas: 21 Nov 2019, 10:27
Black kirjutas: 21 Nov 2019, 00:31
urmas66 kirjutas: 18 Nov 2019, 11:53

Juhtmevaba laadimine küll puudub,mis mulle iseenest pole probleem.

Seda ainult seepärast, et sa A8-t kasutad. Kui oleks S-i peal, oleks laadimiseks kaabli sappa torkimine ilge probleem, sest oled juba ilma harjunud.

Mul on hoidja kus on laadimine küljes ehk pistan hoidjasse ja kohe laeb,kui süüte sisse keeran. Nagu dokk. Kaabel on istme all kaitsmekarbis ja süüte sisse pannes läheb laadima. Sama asi ka kahes autos ehk mulle on see mugavam. Xcoverile on ka sama hoidja olemas,siit ka probleemi puudumine.
image.png

Autos küll aga motikal? Mis siis saab, kui vihma sajab?

Vihmaga toimib,sest see USB C ots mis hoidja küljes on ju plastikusse valatud. Niikaua kui telefon paigas sinna ilmselt vesi ei satu. Probleem tekib,kui telefoni välja võtad ja tel pesasse satub vett,siis peab suruõhuga üle käima ja jälle toimib. Tahaks sinna mingi O-rõnga leida selle USB otsa ümber,et oleks veel kindlam,aga pole siit kohapealt leidnud piisavalt pehmet O-rõngast. Õli ja kütte omad ei toimi,on liiga kõvad ja pesa ei ulatu sisse.



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas joha123 »

urmas66 kirjutas: 21 Nov 2019, 19:11
Piipz kirjutas: 21 Nov 2019, 11:06
Spoiler
urmas66 kirjutas: 21 Nov 2019, 10:27
Black kirjutas: 21 Nov 2019, 00:31

Seda ainult seepärast, et sa A8-t kasutad. Kui oleks S-i peal, oleks laadimiseks kaabli sappa torkimine ilge probleem, sest oled juba ilma harjunud.

Mul on hoidja kus on laadimine küljes ehk pistan hoidjasse ja kohe laeb,kui süüte sisse keeran. Nagu dokk. Kaabel on istme all kaitsmekarbis ja süüte sisse pannes läheb laadima. Sama asi ka kahes autos ehk mulle on see mugavam. Xcoverile on ka sama hoidja olemas,siit ka probleemi puudumine.
image.png

Autos küll aga motikal? Mis siis saab, kui vihma sajab?

Vihmaga toimib,sest see USB C ots mis hoidja küljes on ju plastikusse valatud. Niikaua kui telefon paigas sinna ilmselt vesi ei satu. Probleem tekib,kui telefoni välja võtad ja tel pesasse satub vett,siis peab suruõhuga üle käima ja jälle toimib. Tahaks sinna mingi O-rõnga leida selle USB otsa ümber,et oleks veel kindlam,aga pole siit kohapealt leidnud piisavalt pehmet O-rõngast. Õli ja kütte omad ei toimi,on liiga kõvad ja pesa ei ulatu sisse.

kummikinda sõrme lõikad...

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

joha123 kirjutas: 21 Nov 2019, 20:09
urmas66 kirjutas: 21 Nov 2019, 19:11
Piipz kirjutas: 21 Nov 2019, 11:06
Spoiler
urmas66 kirjutas: 21 Nov 2019, 10:27

Mul on hoidja kus on laadimine küljes ehk pistan hoidjasse ja kohe laeb,kui süüte sisse keeran. Nagu dokk. Kaabel on istme all kaitsmekarbis ja süüte sisse pannes läheb laadima. Sama asi ka kahes autos ehk mulle on see mugavam. Xcoverile on ka sama hoidja olemas,siit ka probleemi puudumine.
image.png

Autos küll aga motikal? Mis siis saab, kui vihma sajab?

Vihmaga toimib,sest see USB C ots mis hoidja küljes on ju plastikusse valatud. Niikaua kui telefon paigas sinna ilmselt vesi ei satu. Probleem tekib,kui telefoni välja võtad ja tel pesasse satub vett,siis peab suruõhuga üle käima ja jälle toimib. Tahaks sinna mingi O-rõnga leida selle USB otsa ümber,et oleks veel kindlam,aga pole siit kohapealt leidnud piisavalt pehmet O-rõngast. Õli ja kütte omad ei toimi,on liiga kõvad ja pesa ei ulatu sisse.

kummikinda sõrme lõikad...

Käisin just garaažis ja tegin katseid veega.Leidsin tööjuurest mingi kõrva käiva Handsfree junni kummiluti ja tegin sellest tihendi USB otsa ja telefoni korpuse vahele ning toimib väga hästi. Valasin ja pritsisin vett sinna igast poosist,eest ja tagant,ülalt ja alt ning laadimine kestis tõrgeteta. Sõidu ajal sinna kindlasti nii palju vett ei satu,sest klaas varjab enamuse ära. See tihend on seal nüüd paigas ja rohkem seda näppima ei pea. Suruõhu balloon on ilmselt mõtekas kaugemale minnes kaasa võtta,sest mul on lihtsalt vihmaga metsas olles telefon löönud kirja ette,et laadimispesasse sattus vett ja laadimine pole hetkel võimalik.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Black »

Dinosauruseid ei tohi, krt, lasta ka, peab kannatlikult ootama, kuni ise välja surevad! :D

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ronk »

urmas66 kirjutas: 21 Nov 2019, 19:04
Ronk kirjutas: 21 Nov 2019, 10:56

Neid autohoidjaid vist väga tsikli peale ei usaldaks telefoni kinni hoidma ;)

See ei ole autohoidja vaid hoidja minu telefonile ehk konkreetselt Samsung A8 2018 jaoks,millele saab lisada motika kinnitused lenksule ja ka telefonile,siin kuskil teises teemas oli mul pilt ka sellest. Tugevus ja kõik muu on sel pigem üli hea. Mida siin mitte usaldada oleks? Mul selle laadne juba mitu aastat kasutusel ja pole küll mingit probleemi täheldanud.

Siin pilt ,kus on küll veel eelmise telefoni hoidja ilma laadijata,aga teoreetiliselt sama asi,kui tel kinnitust silmas pidada.
image.png

image.png

Vot seda ülemist kronsat esimesel pildil ei olnud. Seega tunduski et tal võimalus ülevalt poolt välja hüpata. Aga selle kronsaga tundub et hoiab :)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ronk kirjutas: 22 Nov 2019, 08:38

Vot seda ülemist kronsat esimesel pildil ei olnud. Seega tunduski et tal võimalus ülevalt poolt välja hüpata. Aga selle kronsaga tundub et hoiab :)

Sellest hoidjast ei tõmba telefoni isegi jõuga välja ilma telefoni katki tegemata,samas kui õigesti võtta,saab ühe käega telefoni kätte.Neid hoidjaid müüaksegi juppidena ehk ise komplekteerid,mida vajalikuks pead. Kõigil juppidel kruvi augud üksteisega kattuvad ja ise keerad kokku. Mina tellin neid nii,et vaatan broditi kodukalt tootenumbrid ja siis nende alusel KG Knuttsonist tellin. Ainuke miinus on see,et seda hoidjat tehakse telefoni mudeli põhiselt ja universaali pole olemas. Telefoni vahetades peab ühe osa(kuhu telefoni sisse pistad) sellest komplektist uue ostma. Aga see ei maksa võrreldes tel hinnaga just liiga palju,äkki mingi 30-40€,peast ei mäleta enam.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ain »

loen ikka seda teemat ja mõtlen, et milleks see.. ostsin üle 10a tagasi zümo. Käib see vastavalt aastaajale nii tskili, saani kui ATV peal. Näinud kõike-vett, lund ja päikest. Töötab laitmatult. Telefonikõned tulevad ekraanile. Telefon on turvaliselt taskus. Mis kindlasti turvalisuse aspektist on väga tähtis. Kui peaksid õnnetusse sattuma ja käsi vähegi liigub saad abi kutsuda vähemalt.
Samas on mul tsiklil ikka telefonihoidja ka peal..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Eks see Zümo ongi jäänud sinna 10a tagusele(tegelikult vist veel kaugemale) tasemele,sellest ka inimeste soovid uuemaid ja mugavamaid lahendusi kasutusele võtta. Telefoni abil saad ikkagi väga laia valikuvõimaluse,sealhulgas ka selle Garmini pakutu laadse,aga mitme erineva teenusepakkuja valikutena. Suurim miinus Garmin puhul meie kiirelt arenevas maailmas on kaartide liiga aeglane uuendamine ehk isegi paar aastat tagasi valmis saanud teed ei ole seal veel olemas. Lisaks muidugi kiiruskaamerate ja muu online info. See online on küll üle äpi olemas,aga no andke andeks ,aga see on üks ebamugavamaid lahendusi üldse, mida tean. Ja selleks on siis ka ikkagi vaja nutitelefoni temaga sidumiseks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 22 Nov 2019, 12:13

Suurim miinus Garmin puhul meie kiirelt arenevas maailmas on kaartide liiga aeglane uuendamine ehk isegi paar aastat tagasi valmis saanud teed ei ole seal veel olemas. Lisaks muidugi kiiruskaamerate ja muu online info. See online on küll üle äpi olemas,aga no andke andeks ,aga see on üks ebamugavamaid lahendusi üldse, mida tean. Ja selleks on siis ka ikkagi vaja nutitelefoni temaga sidumiseks.

Urmas, sa ei taju ega ka taha ka tajuda eraldiseisva, lollikindla ja igas olukorras töötava seadme võlusid. Keegi ei käse sul kasutada City Navigator kaarte. Teine asi nagu nimigi viitab, siis see mõeldud linnas navigeerimiseks ja asulast väljaspool on põhiteed peal. Mul endal topokaardid sees Garminis nüüdseks umbes 2a vanused ja nii Eestis kui ka Venemaal on nendel kaartidel rohkem infot, kui samal ajal mobla näitab Gmapsis. Lisaks on mul näiteks Vene kaartidel info sees, kus Gmapsis vaadates on riikliku nõude tõttu tühi auk. Korduvalt testitud. Samas jah linnas, mõni ristmik on uuendamata jäänud. Kui viitsiks uuendada/osta uuendus, oleks seegi info ilmselt uuendatud. Kiiruskaamerad samamoodi, kogu selle info saab lisada ja seda sai juba mu esimesele 2004.a garminile lisada. Kusjuures 2004.a seadmes on mul 2017.a kaardid sees. Hiljem pole viitsinud uuendada ja seisab sahtlis niisama. Ehk siis kaardid sõltuvad ikka sellest, kas viitsid neid uuendada või mitte ning kui uuendada, siis milliseid kaarte kasutad.

Lisaks 10a hiljem on ilmselt nutitelefonis soft kasutamatu, sest tarkvara ikka uueneb. Kui tarkvara ei uuenda, siis ei saa ka ilmselt tulevikus uusi kaarte. Lõputu ring.

2012.a ostsin omale nt Samsung Galaxy S2. Sel ajal välja tulnud tippmudel. Loobusin selle kasutamisest juba üle 3a tagasi, kuna uuemate rakenduste jaoks muudkui mälu puudu. Andsin selle oma isale seejärel ära ja rootisin ära ning noppisin nii puhtaks, kui vähegi sai. Eelmine aasta loobus ka tema sellest, kuna Waze kasutamine muutus sellel piinavaks, sest olenemata, et telefonis äppe sisuliselt polnud, oli siiski mälu puudus telefonis. Kasutatav eluiga ehk siis 6a ja need viimased aastad tulid ka ikka väga pingutades. Rääkimata sellest, et 3-s aku sees. Siit tuleb järgmine suur miinus tihtilugu telefonidel. Surnud akuga telefoni ei saa tavaliselt kasutada.

Need eespool variant, mida sa pakud, sry aga see on täielik jura. Mootorratas pole auto. Maci eespool pakutud juhtmevabad lahendused on ainus, mida isegi tasuks kaaluda. Olgugi, et kasutades ka näiteks Hiina telefone, võid saada esialgse soetushinna alla, siis pikemaajalisel kasutusel on Moto-GPS mobla baasil vähemalt minu silmis kallim lahendus, kui nn klassikalised motogepsud. Lisaks mobiili põhine motogps põhiline eelis säilib vaid siis, kui internetiühendus on olemas või teine variant, kas raatsid kulutada raha jooksvalt interneti peale. Vaadates väljaspool EU-d roamingu hindasid, siis kaob mul igasugu isu netti sisse lülitada. Hindadele lisandub käibemaks

Spoiler
111.jpg
222.jpg
333.jpg
444.jpg
555.jpg

Ainus point, mis paneks, mind motogepsu hetkel uuendama, oleks tõesti, kui telefon istub turvaliselt taskus ja ma ei pea soetama omale hüpermegaveegakindlatpommikindlat telefoni ja ala waze info saaks edastada pommikindla gepsu ekraanile nagu uuematel autodel teha saab. Hetkel aga 180 eurone hiinakas, millel puudub igasugu IP klass ja klaas pole kriimustuste kindel. Riistvara aga oluliselt ägedam, kui oluliselt kallimad IP klassiga telefonid.

Lõpuks jääb asi ikka selle taha pidama, et mis funktsioone reaalselt keegi kasutab. Mõnel piisab navigeerimisest paari eurosest paberkaardist, mõnel aga ülisupermega navigeerimisseadmest.

Näiteks mu enda näitel, mis funktsioone põhiliselt kasutan pikamaasõitudel.

  • Navigeerimine/kaardi vaatamine
  • Kiiruskaamerad
  • Kohalik kellaaeg, keskmine kiirus ja päikese loojumise aeg(see viimane oi oi, kui hea selle järgi arvestada, millal laagrisse tuleb jääda)
  • Lemmikud punktid
  • Raja järgi sõit
  • Muusika klappidesse
  • Track history vms.

Sai pikk jutt, aga äkki kellegile abiks, kes loodab mobla baasil gps-iga näiteks raha säästa. Kes vähegi igapäevaselt kasutab IP68 stiilis telefoni juhtmevaba laadimisega, siis see oleks korralik alternatiiv motogepsule. Küll aga muud variandid ei näe ma, et oleks väga ratsionaalsed. Siis jääb ka ikka alles variant, et võiks mõni teine telefon minigripp kotikeses kohvri põhjas veel olla juhuks kui põhitelefoniga pole enam võimalik navigeerida/helistada, aga noh selle tagavara saab osta ka kasutatud peast ala 20 euroga kohvrisse.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ärge nüüd tootke jälle offtopicut, siin teemas on oodatud ainult viited erinevatele autopoe ja Aliexpressi junnidele :D Mingid samsungid ja garminid on tarbetu poosetamine.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Black »

Ain kirjutas: 22 Nov 2019, 09:32

loen ikka seda teemat ja mõtlen, et milleks see.. ostsin üle 10a tagasi zümo. Käib see vastavalt aastaajale nii tskili, saani kui ATV peal. Näinud kõike-vett, lund ja päikest. Töötab laitmatult. Telefonikõned tulevad ekraanile. Telefon on turvaliselt taskus. Mis kindlasti turvalisuse aspektist on väga tähtis. Kui peaksid õnnetusse sattuma ja käsi vähegi liigub saad abi kutsuda vähemalt.
Samas on mul tsiklil ikka telefonihoidja ka peal..

Käiks Zümole SIM sisse, olekski nutitelefon. 10a vana mudel küll... :)

Nutitelefonid on ju puhtalt PDA/PNA raua edasiarendus.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ranel ma ei tee maha seda,mida sa kiidad,vaid konstateerin fakti enda kasutuses olevatest seadmetest. Grminitel on meil päris paljudel tavaline eluaegne uuendus ja osadel see nn profi ehk veoauto teema. Kaardid on neis 100% identsed. ma ise uuendan neid pidevalt. Mul on kasutuses vist mingi 20 erinevat Garminit ja uuendused on neil ikka ühed ja samad. See mida sa ise sinna lisaks poogid ei lähe arvesse.
Kui tahad välisriigis kasutada andmesidet,siis ostad kohaliku SIM kaardi ,mis ei maksa enam kuskil liiga palju ka venes mitte. Või siis kasutad ka selles telefoni baasil seadmes offline navigeerimist, mis on ka ikkagi ajakohasem,kui ükskõik kui uus garmin. Telefone ei kasuta ilmselt enamus inimesi üle 3-4 aasta ehk ei mõista muret 7a vana telefoniga.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Spoiler
ranel kirjutas: 22 Nov 2019, 13:37
urmas66 kirjutas: 22 Nov 2019, 12:13

Suurim miinus Garmin puhul meie kiirelt arenevas maailmas on kaartide liiga aeglane uuendamine ehk isegi paar aastat tagasi valmis saanud teed ei ole seal veel olemas. Lisaks muidugi kiiruskaamerate ja muu online info. See online on küll üle äpi olemas,aga no andke andeks ,aga see on üks ebamugavamaid lahendusi üldse, mida tean. Ja selleks on siis ka ikkagi vaja nutitelefoni temaga sidumiseks.

Urmas, sa ei taju ega ka taha ka tajuda eraldiseisva, lollikindla ja igas olukorras töötava seadme võlusid. Keegi ei käse sul kasutada City Navigator kaarte. Teine asi nagu nimigi viitab, siis see mõeldud linnas navigeerimiseks ja asulast väljaspool on põhiteed peal. Mul endal topokaardid sees Garminis nüüdseks umbes 2a vanused ja nii Eestis kui ka Venemaal on nendel kaartidel rohkem infot, kui samal ajal mobla näitab Gmapsis. Lisaks on mul näiteks Vene kaartidel info sees, kus Gmapsis vaadates on riikliku nõude tõttu tühi auk. Korduvalt testitud. Samas jah linnas, mõni ristmik on uuendamata jäänud. Kui viitsiks uuendada/osta uuendus, oleks seegi info ilmselt uuendatud. Kiiruskaamerad samamoodi, kogu selle info saab lisada ja seda sai juba mu esimesele 2004.a garminile lisada. Kusjuures 2004.a seadmes on mul 2017.a kaardid sees. Hiljem pole viitsinud uuendada ja seisab sahtlis niisama. Ehk siis kaardid sõltuvad ikka sellest, kas viitsid neid uuendada või mitte ning kui uuendada, siis milliseid kaarte kasutad.

Lisaks 10a hiljem on ilmselt nutitelefonis soft kasutamatu, sest tarkvara ikka uueneb. Kui tarkvara ei uuenda, siis ei saa ka ilmselt tulevikus uusi kaarte. Lõputu ring.

2012.a ostsin omale nt Samsung Galaxy S2. Sel ajal välja tulnud tippmudel. Loobusin selle kasutamisest juba üle 3a tagasi, kuna uuemate rakenduste jaoks muudkui mälu puudu. Andsin selle oma isale seejärel ära ja rootisin ära ning noppisin nii puhtaks, kui vähegi sai. Eelmine aasta loobus ka tema sellest, kuna Waze kasutamine muutus sellel piinavaks, sest olenemata, et telefonis äppe sisuliselt polnud, oli siiski mälu puudus telefonis. Kasutatav eluiga ehk siis 6a ja need viimased aastad tulid ka ikka väga pingutades. Rääkimata sellest, et 3-s aku sees. Siit tuleb järgmine suur miinus tihtilugu telefonidel. Surnud akuga telefoni ei saa tavaliselt kasutada.

Need eespool variant, mida sa pakud, sry aga see on täielik jura. Mootorratas pole auto. Maci eespool pakutud juhtmevabad lahendused on ainus, mida isegi tasuks kaaluda. Olgugi, et kasutades ka näiteks Hiina telefone, võid saada esialgse soetushinna alla, siis pikemaajalisel kasutusel on Moto-GPS mobla baasil vähemalt minu silmis kallim lahendus, kui nn klassikalised motogepsud. Lisaks mobiili põhine motogps põhiline eelis säilib vaid siis, kui internetiühendus on olemas või teine variant, kas raatsid kulutada raha jooksvalt interneti peale. Vaadates väljaspool EU-d roamingu hindasid, siis kaob mul igasugu isu netti sisse lülitada. Hindadele lisandub käibemaks
111.jpg222.jpg333.jpg444.jpg555.jpg

Ainus point, mis paneks, mind motogepsu hetkel uuendama, oleks tõesti, kui telefon istub turvaliselt taskus ja ma ei pea soetama omale hüpermegaveegakindlatpommikindlat telefoni ja ala waze info saaks edastada pommikindla gepsu ekraanile nagu uuematel autodel teha saab. Hetkel aga 180 eurone hiinakas, millel puudub igasugu IP klass ja klaas pole kriimustuste kindel. Riistvara aga oluliselt ägedam, kui oluliselt kallimad IP klassiga telefonid.

Lõpuks jääb asi ikka selle taha pidama, et mis funktsioone reaalselt keegi kasutab. Mõnel piisab navigeerimisest paari eurosest paberkaardist, mõnel aga ülisupermega navigeerimisseadmest.

Näiteks mu enda näitel, mis funktsioone põhiliselt kasutan pikamaasõitudel.
*Navigeerimine/kaardi vaatamine
*Kiiruskaamerad
*Kohalik kellaaeg, keskmine kiirus ja päikese loojumise aeg(see viimane oi oi, kui hea selle järgi arvestada, millal laagrisse tuleb jääda)
*Lemmikud punktid
*Raja järgi sõit
*Muusika klappidesse
*Track history vms.

Sai pikk jutt, aga äkki kellegile abiks, kes loodab mobla baasil gps-iga näiteks raha säästa. Kes vähegi igapäevaselt kasutab IP68 stiilis telefoni juhtmevaba laadimisega, siis see oleks korralik alternatiiv motogepsule. Küll aga muud variandid ei näe ma, et oleks väga ratsionaalsed. Siis jääb ka ikka alles variant, et võiks mõni teine telefon minigripp kotikeses kohvri põhjas veel olla juhuks kui põhitelefoniga pole enam võimalik navigeerida/helistada, aga noh selle tagavara saab osta ka kasutatud peast ala 20 euroga kohvrisse.

Selle vastu aitas mind väga hästi selline asi nagu Three kõnekaart (kunagi Mac soovitas vist)

http://www.three.co.uk/

Seal saad võtta paketi kus euroopa enamus riike on sama tariifiga. Hetkel rännanud horvaatiasse sellega edasi tagasi, käinud ära Itaalias ja väga mõistliku hinnaga.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas ranel »

EU polegi probleem. EU väline on probleemne. Isegi kui kohaliku simi ostad, siis leidub palju kohti ikka ilma levita. Roamingus samas saad rohkem võrke kasutada.

urmas66 kirjutas: 22 Nov 2019, 14:24

Telefone ei kasuta ilmselt enamus inimesi üle 3-4 aasta ehk ei mõista muret 7a vana telefoniga.

Selles see probleem ongi. Selleks ongi hea eraldiseisev moto jaoks mobla, kus kõik asjad alles ja ei peaks muudkui exportima/importima.
Korralik telefon aga maksab korralikku raha, mis kestaks aastaid. Ei pea silmas tehnilist vastupidavast, vaid just riistvara aegumist.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

[mention]Jesper[/mention], tänan, sa said täpselt asjale pihta. Tuleb välja, et mõnedel meie hulgas on olemas arenguvõime (togi)
[mention]urmas66[/mention], siinsed "telefonid" peavad suutma taluda kuuma ja külma, põrutusi ja tolmu ning mudasse või porilompi kukkumine ei tohiks sellise navi(telefoni) omanikku väga häirida. Kui keegi tahab nendega helistada või netis surfata siis võib ta seda teha aga selleks otsatrbel on olemas palju paremaid telefone. See teema on eelkõige monofukntsionaalsetest naviseadmetest.

[mention]ranel[/mention], ma olen sinuga üldjuhul nõus, monufunktsionaalne seade on alati kõige parem (sellest ka see teema siin). Siiski, nii sitta navit pole mul varem olnud, kui seda oli Garmin Zümo 595LM. Garmini tippmudel. Näiteks pea 8 aastat vana Becker Mamba oli üldiselt parem, kui jätte välja asjaolu, et ta ei osanud trackiga midagi peale hakata. Garmini ekraan päikese käes pea nähtamatu, üldiselt madala kontrastiga, viletsad kaardid (kohati) ja nadi kaardihaldus, halvad ja loetamatud kuvastiilid, ebaloogiline kasutajaliides, peidetud omdused ja 100% mõttetu BT link telefoniga. Need on vaid üksikud puudused, mida ma kohe esmases järjekorras meenutan.
Seda teemat ei peeta täna siin üleval seetõttu, et telefonil baseeruv lahendus oleks odavam. Teema on suuresti tingitud asjaolust, et Garmini tippnavi on lootuseltult aegunud rauaga, kui korpus välja jätta siis tervikuna, kõik on ajast ja arust. Pane juurde mõtetud piirangud, mida Garmin rakendab oma intellektuaalse omandi kaitsmiseks ja sul ongi koos halvim kasutajakogemus + pakutav väärtus pole vähimalgi määral kooskõlas toote hinnaga. Hind loob mulje, justkui oleks tegu tipptootega, reaalsuses on Garmin aga nautinud sisulist monopolististaatust ja müünud sellest tulenevalt mida iganes (keskmist sodi). See pidu saab kohe läbi, sest tarbijal on altenatiiv ja ta tahab oma raha eest midagi saada.

Google Mapsi ei peaks motonavigeerimisel väga tõsiseltvõetava alternatiivina mainima. Vahel võib ju vaadata aga ei tegu ega nägu ole lõpuni sobivad. Kõikidesse Android telefonidesse leidub suurel hulgal erinevaid off-line kaarte.
Kui sa tahad töökindluse osas enam-vähem kindla peale välja minna, siis vali endale Kyocera Dualfroce Pro või Pro 2 (globaalaeks kasutuseks sobib vaid AT&T versioon; pole saadaval Euroopas).

Kokkuvõtvalt: mul pole siinkohal midagi tõestada. Minul on Garmini asemel oma motonavi ja ma olen tehtud otsusega väga rahul. Kes tahab, ostab endal Garmini, kes tahab - Samsungi. Aga nagu [mention]Jesper[/mention] ütles siis mõlemad lähevad ja kiidavad oma v**** mõnes teises, asjakohases teemas. :bsmile:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Minu kiiks oma põhi telefoni kasutada on ilmselt harjumus seda nina ees näha,sest ta on minu töövahend nr2 pc järel ja on mul ka autos nina ees. Muus osas Mac sinuga 100% sama meelt. Teoreetiliselt teen ikkagi sama asja lihtsalt oma väikse kõrvale kaldega. Ja pole ka välistatud,et ostan mingi karvasema korpusega telo lähiajal.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Aga mis puutub metsa vahel müttamisse (ma ei pea silmas reisimist), siis käsigepsu vastu ikka (vel) ei saa. Miks neil nii head vastuvõtjad on ja miks teistel ei ole, jääb arusaamatuks. Vana Etrex30 võtab signaali isegi lennukis sees, kus autonavi ja telefon millestki veel midagi aru ei saa. Sama kõrgete majade vahel.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Spoiler
Piipz kirjutas: 23 Nov 2019, 19:39

Aga mis puutub metsa vahel müttamisse (ma ei pea silmas reisimist), siis käsigepsu vastu ikka (vel) ei saa. Miks neil nii head vastuvõtjad on ja miks teistel ei ole, jääb arusaamatuks. Vana Etrex30 võtab signaali isegi lennukis sees, kus autonavi ja telefon millestki veel midagi aru ei saa. Sama kõrgete majade vahel.

Kuhu Montana kuulub kas käsi või moto alla....igaljuhul mulle väga rahuldav

Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 469
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

No ma ei tea, isegi mu vana Iphone 5 saab 10000m ja 800km/h gepsu signaaliga hakkama. Olen nii kiirust, asukoht kui kõrgust uurinud.

...
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Spoiler
stev666 kirjutas: 23 Nov 2019, 19:44
Piipz kirjutas: 23 Nov 2019, 19:39

Aga mis puutub metsa vahel müttamisse (ma ei pea silmas reisimist), siis käsigepsu vastu ikka (vel) ei saa. Miks neil nii head vastuvõtjad on ja miks teistel ei ole, jääb arusaamatuks. Vana Etrex30 võtab signaali isegi lennukis sees, kus autonavi ja telefon millestki veel midagi aru ei saa. Sama kõrgete majade vahel.

Kuhu Montana kuulub kas käsi või moto alla....igaljuhul mulle väga rahuldav

Montana on ka ikka käsigps.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

zorten22 kirjutas: 23 Nov 2019, 20:41

No ma ei tea, isegi mu vana Iphone 5 saab 10000m ja 800km/h gepsu signaaliga hakkama. Olen nii kiirust, asukoht kui kõrgust uurinud.

Samas siin,kõik telefonid leiavad GPS signaali lennukis üles.Korduvalt proovinud :) Tegelikult ka mobiilisignaali.Unustasin sel suvel enne lendu telefoni lennureziimi panna ja lennul Hamburgi helistati mulle kuskil mere kohal enne Bornholmi saare juures tehtavat pööret. Laevas selle koha peal ilmselt levi poleks olnud.
Ilmselt on ka telefoni baasil navi metsas mingi käsigepsuga samaväärne,kui seal on sama kaart sees.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Need mu testid on üsna vanad. Keegi võiks uue iPhone ja vana käsigepsuga metsas ja majade vahel ringi käia. Aa ja 3d kompassist tunnen ka telefonis puudust, st käsigepsuga on geopeitust parem mängida, õige suund on koguaeg ees

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Piipz kirjutas: 24 Nov 2019, 12:42

Need mu testid on üsna vanad. Keegi võiks uue iPhone ja vana käsigepsuga metsas ja majade vahel ringi käia. Aa ja 3d kompassist tunnen ka telefonis puudust, st käsigepsuga on geopeitust parem mängida, õige suund on koguaeg ees

Ma ei julge väita,et mul telefonis olevad kompassid on 100% sama täpsed,kui magnet kompass,aga ma ise ei ole siiani pidanud kahtlema. Compass Steel ja Compass Steel 3D on kasutusel. https://play.google.com/store/apps/deta ... ss3d&hl=et

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Black »

Telefonide gepsule annab assisted värk omajagu täpsust juurde. Käsigepsudel seda pole, peavad lihtsalt oma suurema antenniga hakkama saama.

Aga telefonid on maastikul üsna täpsed. Kevadel sai metsas mõned piiritorud ja ristikivid Regioga üles otsitud. Mõne meetri teema.

Lennukis mul toimis ka juba 10a tagasi iPhone 3G (esimene gepsuga iPhone) kenasti. Enamik olid siis veel Nokiamehed ja igasuguste nutikate suhtes eitusfaasis (Symbian oli juba ka kõva samm edasi). :P

Kompassid on pigem kahtlased. Ei näita ka vabas õhus igal pool magnetkompassiga täpselt sama suunda.

Käsigepsu suur pluss on akusäästlik monokroomne taustvalgust mitte vajav ekraan.

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Ram teeb elu veel lihtsamaks, sest nad teatasid just wireless laadijaga telefonihoidikutest, mis tulevad välja 2020

image.png

RAM® Quick-Grip™ Wireless
RAM® Tough-Charge™ with X-Grip® Technology
Qi wireless charging
Waterproof, spring-loaded cradles
Choose from motorcycle, marine, and in-vehicle kits
Available early 2020

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Mul on tunne, et see RAM-HOL-PD3U, mis RAM kunagi PDU-de jaoks valmistas, sai üpriski kiirelt populaarseks mootorratturite seas kui telefonidega sõitmise buum lahti läks. Oli vaid aja küsimus, millal RAM seda ise märkab ning vana toote nö elustab taas. Ainult kiidusõnad RAM-ile et viitsitakse turuuuringutega ikka tegeleda.

Wireless variant on ainult kirss tordi peal. Ilmselt hind tuleb vastav ehk üle 100€.

Kasutaja avatar

desmorado
Postitusi: 104
Liitunud: 09 Dets 2007, 16:40
Tsikkel: M900 & LC8 Adventure
Tänatud: 10 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas desmorado »

Spoiler
morse kirjutas: 12 Aug 2019, 10:52
Spoiler
Rasmusk kirjutas: 12 Aug 2019, 00:11
Ain kirjutas: 31 Juul 2019, 16:46
Jesper kirjutas: 31 Juul 2019, 16:17

Ma tean, et Ain ilmselt ei küsinud bemmi kohta, aga muidu on nutikad inimesed leiutanud sellise vidina nagu WunderLINQ - ühendab selle bemmi nupukese Androidiga, logib, laeb, koob, küpsetab ja teeb ilmselt sadat asja veel.

See BMW lahendus on äge. Aga ootan jah, et keegi teeks sarnase ratta näiteks Androidile ... Saan siis aru ,et kui oleks olemas see BMW ratas koos hoidjaga ostad juurde selle wunderlinq jubina ja ongi sarnane asi olemas.

Kõige lähedasem asi, mida mina turul näinud olen, on see: https://daytona-global.com/products/?pa ... ctID=87352

Väga lahe leid!
Saan aru, et Osmandiga see võiks isegi toimida, sest zoom käib noolte abil - antud kontrolleril + ja - nuppu vist polegi.
daytona.jpg
daytona 2.jpg

Paar müügilinki:

Daytona Smart Controller for Smart Phone or Tablet
https://www.ebay.de/itm/Daytona-Smart-C ... SwE8dcnFo8
https://www.ebay.de/itm/DAYTONA-INTERRU ... SwCrtcyyzD

Spoiler
image.png

Üks sarnane jubin veel (progetav):
https://www.thorkracing.com/en/produto/ ... Pil1mjosmo

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
desmorado kirjutas: 02 Dets 2019, 18:11

Üks sarnane jubin veel (progetav):
https://www.thorkracing.com/en/produto/ ... Pil1mjosmo

Nii väljanägemsielt, kui ka kontseptsioonilt meenutab väga seda asja, mille [mention]Jesper[/mention] oma KTM Rally peale valmis meisterdas.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, arvestades materjalide ja tööaja kulu ning asjaolu, et Bluetoothi osa vajab ikka veel veidi täiustamist, oleks võinud kohe õige asja osta. Anoh kalender oli argument, ma tahtsin veel enne lund esimesed tiirud teha, mis ka õnnestus.

Üldiselt ma oma (väga lühikese, aga siiski) kogemuse pealt olen kergelt skeptiline selle asja ergonoomia suhtes, eriti just joysticki osas. Konkreetselt minu aplikatsioonis on see tumbler möödapääsmatu, sest füüsiline roadbook lihtsalt töötab nii ja moos, aga see liigub ainult kahes suunas ja ma pidin ikkagi pärast esimest veerandtundi softis pooled ära vahetama, sest pidevalt alt üles klikkimine kiskus pöidla krampi. Siin pildil on näha, et joystick on pandud pöidlast nii kaugele kui üldse saab, mis kehaosaga ma nende arust seda kangutama peaks?

Untitled.jpg

Ehk siis tehnoloogia on olemas, aga sellist päris head asja konkreetselt navi jaoks pole veel keegi välja nuputanud kahjuks.

Kasutaja avatar

desmorado
Postitusi: 104
Liitunud: 09 Dets 2007, 16:40
Tsikkel: M900 & LC8 Adventure
Tänatud: 10 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas desmorado »

Jesper kirjutas: 03 Dets 2019, 12:07

Nojah, arvestades materjalide ja tööaja kulu ning asjaolu, et Bluetoothi osa vajab ikka veel veidi täiustamist, oleks võinud kohe õige asja osta. Anoh kalender oli argument, ma tahtsin veel enne lund esimesed tiirud teha, mis ka õnnestus.

Üldiselt ma oma (väga lühikese, aga siiski) kogemuse pealt olen kergelt skeptiline selle asja ergonoomia suhtes, eriti just joysticki osas. Konkreetselt minu aplikatsioonis on see tumbler möödapääsmatu, sest füüsiline roadbook lihtsalt töötab nii ja moos, aga see liigub ainult kahes suunas ja ma pidin ikkagi pärast esimest veerandtundi softis pooled ära vahetama, sest pidevalt alt üles klikkimine kiskus pöidla krampi. Siin pildil on näha, et joystick on pandud pöidlast nii kaugele kui üldse saab, mis kehaosaga ma nende arust seda kangutama peaks?
Untitled.jpg

Ehk siis tehnoloogia on olemas, aga sellist päris head asja konkreetselt navi jaoks pole veel keegi välja nuputanud kahjuks.

Joystick pöidlale lähemale: https://www.h3dmoto.com/product/f2rcr1/
Saab ka KTM RFR-i originaaltükiga (76412175044), aga see 2 korda kallim.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”