Navigeerimise teemaline küsimustik

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Veiko
Postitusi: 45
Liitunud: 19 Apr 2008, 09:44
Tsikkel: BMW 1150GS Adventure
Asukoht: Rapla/Tallinn

Navigeerimise teemaline küsimustik

Lugemata postitus Postitas Veiko »

Olen kirjutamas TTÜ Design&Engineering õppekaval magistritööd siingi viimasel ajal väga populaarseks muutunud mootorrattaga navigeerimise teemal. Töö eesmärgiks ei ole ei muuta olemasolevaid GPS seadmeid kõigile meeldivaks ega ka telefoni kuidagi lenksule suruda, vaid proovida välja pakkuda midagi uut. Sellega seonduvalt oleks mul vaja saada vastuseid selle kohta, mis on see, mis teeb ühe tee teisest nauditavamaks ja kuidas neid teid leitakse. Küsimustiku enda leiab aadressilt. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... sp=sf_link
Küsimusi ei ole palju kuid tegu on lahtiste küsimustega ning olen tänulik igasuguse info eest, mida saate pakkuda. Kui on tähelepanekuid, ettepanekuid vms, andke endast märku kas siia alla või PS.

Ette tänades
Veiko



GSX 600F
BMW 1150GS Adventure

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Navigeerimise teemaline küsimustik

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Väga tore et mototeemal ka teadust tehakse! Erinevaid teadusartikleid või muidu põhjalikumaid uuringuid on mototeemal häbiväärselt vähe, eriti just euroopas. Mototurismist oli ainult Austraalias midagi ja USA-s ka pisut, seal küll HD-kultuuriga seoses. Nii et edu ja loodetavasti vastatakse palju!
Proovi ka ADV-rideris, Wild Dogs foorumis ja FB gruppe on ka päris palju, üks selline: https://www.facebook.com/groups/1128588260492986/

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Navigeerimise teemaline küsimustik

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Jagasin su küsitlust kahes FB grupis (Eesti motomehed ja Tsiklirahvas)

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Navigeerimise teemaline küsimustik

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Moluvihikust mõned märkused teemaalgatajale

Manused
IMG_20171103_213342.jpg

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Navigeerimise teemaline küsimustik

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Kui inimene on jõudnud magistritöö empiirilise osani siis on tal väga suure tõenäosusega ka juhendaja olemas. Eelnevalt ka vähemalt üks diplomitöö kirjutatud jne. Usutavasti on erinevad võimalused läbi arutatud ja käesoleva küsitluse formaat läbi mõeldud. Milleks sellist jura siia kirjutada? Paluti küsitlus täita, peaks päris lihtne palve olema?!

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Navigeerimise teemaline küsimustik

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Millne osa märkustest/soovitustest jura on?

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Navigeerimise teemaline küsimustik

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

ats30 kirjutas:

Milleks sellist jura siia kirjutada? Paluti küsitlus täita, peaks päris lihtne palve olema?!

Iga eriarvamust pole vaja kohe ketserluseks liigitada.

ats30 kirjutas:

Kui inimene on jõudnud magistritöö empiirilise osani siis on tal väga suure tõenäosusega ka juhendaja olemas.

Mida see täpsel tõestama peaks? See, et inimene on jõudnud magistritöös mingi osani osani räägib vaid sellest, et ta võimeline teatud protseduurid läbi tegema, et tal on olemas õppimisvõime ning töökorras pika- ja lühajaline mälu. Kindlasti on tema IQ on kõrgem, kui 105. Päris kindlasti ei see see temast tarka inimest (võib teha aga ei tarvitse) või õigete valikute ja otsuste langetajat.

Ma olen väga nõus väitega, et küsimused on liiga laialivalguvad. Sellise küsimustiku moodustad siis, kui tegeled tootearendusega ja ei tea, millist toodet vaja on aga tahaks ühe uue välja mõelda. Aga sellisel juhul teed küsitlus intervjuude vormis, see annab kvaliteetse tulemuse. Kusjuures alati võib selguda, et uut toodet ei vajatagi. Kui tahad hüpoteesi kontrollida siis annad valikvastustega küsimused.

Ja tõesti, ma jätsin sealkohal pooleli, kus panin tähele, et küsimustiku koostaja pole pööranud tählepanu sellele, et pidevalt kipub pool vastust eelnevas küsimuses olema. Kui küsimustiku koostaja ei viitsinud siis miks mina peaks?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Navigeerimise teemaline küsimustik

Lugemata postitus Postitas franz125 »

See küsimustik lõppes juba esimese küsimuse juures(noh vanuse ja ratta margi oleks võinud panna)kui sellele positiivselt ei vasta siis kaovad järgmised küsimused iseenesest ära.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Navigeerimise teemaline küsimustik

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Macintosh kirjutas:
ats30 kirjutas:

Kui inimene on jõudnud magistritöö empiirilise osani siis on tal väga suure tõenäosusega ka juhendaja olemas.

Mida see täpsel tõestama peaks?

See peaks tähendama seda et sarnaste õpetussõnade jagajaks peaks olema juhendaja/kaasjuhendaja, juhul kui see on asjakohane. Uurimustöö küsimustik väga tõenäoliselt kooskõlastatakse eelnevalt juhendajaga. Foorumis targutajate tarkuse järgi tööd kirjutada küll väga hea mõte ei ole. Hüpoteesi tõestamine ei pea ka tingimata töö eesmärk olema. Töö võib sisaldada lisaks põhjalikumale uurimusele ka väiksemaid küsitlusi jne. Asjaolusid teadmata ei ole minu arvates mõtet hakata õpetama mida ja kuidas peaks tegema. Vaadates kõnealust küsitlust, julgen kahelda et kogu magistritöö selle hakkab tuginema. Paluti vastata, valik on kas vastata või mitte. Kui on hirmus soov süvitsi minna siis võib ju lisainfot küsida.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Navigeerimise teemaline küsimustik

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

ats30 kirjutas:

Paluti vastata, valik on kas vastata või mitte. Kui on hirmus soov süvitsi minna siis võib ju lisainfot küsida.

Inimesed talitasid printsiibil "Kus viga näed laita, seal tule ja aita". Aidatava asi, kas ta soovib sellest midagi arvata või mitte.
Halvim on alati vaikne loobumine. Ega juhendaja ei tarvitse ka mõttetarkade eliidi hulka kuuluda (been there done that). Kui sa ikka oodatud 103 vastuse asemel saad 6 ja põhjusele seletust pole siis oled omadega mudas.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Teema algataja
Veiko
Postitusi: 45
Liitunud: 19 Apr 2008, 09:44
Tsikkel: BMW 1150GS Adventure
Asukoht: Rapla/Tallinn

Re: Navigeerimise teemaline küsimustik

Lugemata postitus Postitas Veiko »

Macintosh kirjutas:

Ma olen väga nõus väitega, et küsimused on liiga laialivalguvad. Sellise küsimustiku moodustad siis, kui tegeled tootearendusega ja ei tea, millist toodet vaja on aga tahaks ühe uue välja mõelda. Aga sellisel juhul teed küsitlus intervjuude vormis, see annab kvaliteetse tulemuse. Kusjuures alati võib selguda, et uut toodet ei vajatagi. Kui tahad hüpoteesi kontrollida siis annad valikvastustega küsimused.

Tänan kõiki ka soovituste/kriitika eest. Tegelikult on Macintosh küsimuste laiali valgumise põhjusele pihta saanud. Tegu on tootearenduse selle faasiga, kus käib alles tõenäoliste kasutajate soovide, väärtuste jms hindamine ning midagi täpsemat veel selles osas kontrollida pole. Nende vastuste abil saan juba mingeid tähelepanekuid, trende, mida saan hilisemate intervjuude küsimustike koostamisel arvestada. Päris kindlasti ei ole siit tulemas mingit absoluutset tõde, mis kõik probleemid lahendab. See on vaid imepisikene osa sellest.

GSX 600F
BMW 1150GS Adventure
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Navigeerimise teemaline küsimustik

Lugemata postitus Postitas piiks »

ats30 kirjutas:
Macintosh kirjutas:
ats30 kirjutas:

Kui inimene on jõudnud magistritöö empiirilise osani siis on tal väga suure tõenäosusega ka juhendaja olemas.

Mida see täpsel tõestama peaks?

See peaks tähendama seda et sarnaste õpetussõnade jagajaks peaks olema juhendaja/kaasjuhendaja, juhul kui see on asjakohane. Uurimustöö küsimustik väga tõenäoliselt kooskõlastatakse eelnevalt juhendajaga. Foorumis targutajate tarkuse järgi tööd kirjutada küll väga hea mõte ei ole. Hüpoteesi tõestamine ei pea ka tingimata töö eesmärk olema. Töö võib sisaldada lisaks põhjalikumale uurimusele ka väiksemaid küsitlusi jne. Asjaolusid teadmata ei ole minu arvates mõtet hakata õpetama mida ja kuidas peaks tegema. Vaadates kõnealust küsitlust, julgen kahelda et kogu magistritöö selle hakkab tuginema. Paluti vastata, valik on kas vastata või mitte. Kui on hirmus soov süvitsi minna siis võib ju lisainfot küsida.

Aga Atsil soovitaks oma signatuuri järgi käituda ;)

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”