Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Daytona GTX saapad ja Rukka Goretex kindad. Kõik kuiv. Samas Rukka riided on ka Goretex aga suht ruttu hakkavad läbi laskma. Olen mõelnud ka uute riiete peale millel Goretex lamineeritud kohe väliskanga külge. Ei tea kas siis pääseks kuivalt ilma vihmakombeta?



Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Goretex on hea ikkagi mingi ajani.Kui ka siis otseselt veel läbi ei lase vettib ta ikkagi ära ja päevi niiske ilma korral on niiskus seal sees. Võid kasutada neid igasugu impregneere ja mida iganes,aga kangas jääb ikka kangaks.
Kui puudub poorideta membraan,siis on kindel ,et hakkab millalgi läbi tulema.Vahe on selles,et millal hakkab läbi laskma,mitte et kas hakkab või ei hakka.Kvaliteetsemad cored lihtsalt peavad kauem kuivana ja ei enamat.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Ain kirjutas:

Olen mõelnud ka uute riiete peale millel Goretex lamineeritud kohe väliskanga külge. Ei tea kas siis pääseks kuivalt ilma vihmakombeta?

Sa ilmselt mõtled Goretex Pro kangast. mul on Rukka jope sellest materjalist ja Reviti püksid ja mõned kindad. selle kanga peamine eelis on siiski hingavus. mis on päriselt ka 10 korda parem tavalisest goretex kihiga riidest. veepidavus on suhteline. minu jope pidas 2 päeva sadu vastu küll uuena. ja noh ca 20000km hiljem mõne tunniseid sahmakaid kah ilusti. niiskeks läheb olemine niiehknaa kui suhteline õhuniiskus on pea sada protsenti kuid vett läbi ei lase. nüüdseks olen jopet pesnud ja (kuigi üle paari tunni pole vihmas olnud ja seepärast pidavust ei tea) ilmselt enam nii hea ei ole. sõbral hakkas sama kangas peale korduvat pesu täitsa asjalikult vihma läbi laskma.(ta sõidab muidugi ka aastaringselt ja ainuüksi lumevabal ajal 30K km.)
seega mida rohkem kasutad ja pesed seda kiiremini otsa saab. kõik sõltubki kasutusest ikkagi. aga alguses kui kangas veel "uus" siis pole otseselt eraldi vihmakombet vaja tõesti. kuigi...
vihmaga maanteel sõites saavad riided päris mustaks ja neid peaks pesema(kui just kohe peale sõitu voolava veega puhtaks ei lase). mida rohkem pesed seda kiiremini otsa saavad. kuna gorepro kangast sõiduriided odavad ei ole, on vast siiski mõistlik pikemal sõidul vihmariideid kasutada.
eestisiseselt mina Goretex pro peal vihmariideid ei kasuta kuid reisidel on alati kaasas olnud ja olen vihmaga ka kasutanud. peamiselt küll seepärast et sõiduriided on musta värvi a vihmariided suures osas erkkollased. seega vihmakombel ka teine eesmärk täita ja seepärast mõistlik vihmakombet varustuses ikkagi pidada. kuna "kilest" vihmariided teevad aga olematu hingamise tõttu naha väga kiirelt märjaks, soetasin Rukka Goretex Pro kangast vihmakombe. vihmas pole veel kasutanud, küll aga niisama tuulekaitseks ja hingavuse poolest võiks koguaeg seljas olla. http://www.rukka.com/motorsport/product ... ir-overall

5248653
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

urmas66 kirjutas:

Goretex on hea ikkagi mingi ajani.Kui ka siis otseselt veel läbi ei lase vettib ta ikkagi ära ja päevi niiske ilma korral on niiskus seal sees. Võid kasutada neid igasugu impregneere ja mida iganes,aga kangas jääb ikka kangaks.
Kui puudub poorideta membraan,siis on kindel ,et hakkab millalgi läbi tulema.Vahe on selles,et millal hakkab läbi laskma,mitte et kas hakkab või ei hakka.Kvaliteetsemad cored lihtsalt peavad kauem kuivana ja ei enamat.

kui sa kord prooviksid "kvaliteetsemat" goret siis sa saaksid ka teada millest räägid :mrgreen: aga ei, sa ei proovi sest sa ei raatsi vaid hoiad küünte ja hammastega kinni ideest ,et odav lahendus on sama hea või paremgi kui kallis, kõige parem saadaolev lahendus. ja räägid foorumis jutte mida keegi rääkis ja mida sa ise arvad, et "kvaliteetsem" materjal lõppkokkuvõttes siiski eriti parem ei ole ja kui ikka krdi membraanvoodrit ei ole siis sajab lõpuks läbi jne. ja siis mõni algaja loeb foorumist kuidas paljupostitanud Urmas näed räägib jälle sulatõtt lastes ikka asjadel paista selles valguses kuidas lõppkokkuvõttes odav on ikka parem kui kallis. Ja urmas ära vasta mu nurinale midagi. aga ma tõsiselt usun et kõige paremad asjad, mis on ka enamasti kallid, teevad elu mõnusamaks kui need "käib küll peaasi et odav" lahendused ja nagu me teame siis sinu tõekspidamised on teise suunda.
omast kogemusest võin öelda et uued ja ägedad "Gored" on ikka kuradi palju paremad ja mõnusamad kui naised saunas räägivad ja teadjad kes neid kasutanud ei ole arvavad. Ma olen kaks järjestikku päeva vihmas sõitnud ja öösel samade riietega maganud ja osa sõiduajast kõva tuulega ja vihmaga ringi patseerind ja no kurat ei hakanud gore läbi laskma lõpuks! vihm sai otsa enne. Olen Alpide jalamil sõitnud kiirteel sellises padukas millist meie kandis ei ole kunagi näinud ja no ei hakanud vesi läbi tulema lõpuks! Ja mina räägin omast kogemusest mitte ei leelota üldlevinud linnalegendi.
gore pro ei vetti ka niimoodi läbi nagu tavalised mitte nii "kvaliteetsed" gored (tegelt asi ei ole siinkohal kvaliteedis vaid materjalide erinevuses. erinevad materjalid võivad olla oma standardi järgi kõik väga kvaliteetsed) aga sa ilmselt ju mõtlesitki mitte "kvaliteetsed" vaid "kallid".
kui väljas on suhteline õhuniiskus pea sada protsenti siis on lõpuks enivei niiskus nii sees kui väljas. olenemata sellest mis seljas.
sellised ala PVC materjalist vihmariided mis tõesti vett läbi ei lase ka ei hinga kehaniiskust välja ja päeva lõpuks võib juhtuda, et alusriided on märjemad kui goretex kangast sõiduriietega. lisaks on pea igal vihmas sõitnud motomatkajal alati lugu rääkida kuidas olenemata heast vihmakombest lõpuks ikkagi kraevahelt vesi munadeni jõudis. :D

5248653
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
KIBU kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Goretex on hea ikkagi mingi ajani.Kui ka siis otseselt veel läbi ei lase vettib ta ikkagi ära ja päevi niiske ilma korral on niiskus seal sees. Võid kasutada neid igasugu impregneere ja mida iganes,aga kangas jääb ikka kangaks.
Kui puudub poorideta membraan,siis on kindel ,et hakkab millalgi läbi tulema.Vahe on selles,et millal hakkab läbi laskma,mitte et kas hakkab või ei hakka.Kvaliteetsemad cored lihtsalt peavad kauem kuivana ja ei enamat.

kui sa kord prooviksid "kvaliteetsemat" goret siis sa saaksid ka teada millest räägid :mrgreen: aga ei, sa ei proovi sest sa ei raatsi vaid hoiad küünte ja hammastega kinni ideest ,et odav lahendus on sama hea või paremgi kui kallis, kõige parem saadaolev lahendus.

Krt ,kui hästi mõni mees teab ,mis teisel on olemas (lol)
Sinu kurvastuseks avaldan,et mul on kaks core tagi. Üks tsiklitagi + püksid.Nende täpset hinda ei mäleta,aga tagi maksis miskit 400+ kanti. Ostetud motodepoost.Peale kolmandat pesu,pole enam see mis uuena.Ja üks Fjallraveni matkatagi,mis maksis 4800SEK ,ostsin rootsist,suts odabvamalt,sest oli allahindlus.See on üle 10a vana ja peab siiani vett ja vilet.Pestud seda ka lugematu arv kordi.Kasutan sama vahendit,mida ka moto tagi puhul.Vastavalt kaasasolnud õpetusele ostsin.
Sõber,kellega olen koos kõik pikemad tripid teinud ostis endale ja naisele 500+ maksavad tagid+püksid motomarketist. Need on suts paremad,kui minu miski übermembraanidega tagi,aga kolmanda päeva õhtul,olid tagid ikkagi vettinud ja rasked.Õnneks saime peale seda kuiva ja kuuma kliimasse ning kuivas ära. Järgmisel päeval veel vihmas sõites oleks ilmselt ka kuskilt läbi laskma hakanud. Kaua nad sellisena kestavad eks näis.
Mis oli nende ja on ka minu tagi suurim probleem on see,et kuumas kliimas pole nendega võimalik olla.Kaks tagi kaasa võtta???? :wack:
Mina sõidan pigem Reviti võrk tagiga, millel ka veekindel (soe)vooder,mis peab paar tundi ja vihmakad kohvris. No on mugavam,kui mingis läbivettinud kilekotis olla.
Aga maitse üle ei vaielda.Kes soovib haududa,kes laseb tuulel põuest läbi tuulata.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Enn »

500 + ei ole kallis tagi. Mul oli kunagi selline IXS gore tex, eriti vihma läbi ei lasknud, aga ei hinganud ka üldse mitte ja muidugi vettis kõvasti. Kallis tagi on 1000 + nagu Rukka Armas jms, need on tõesti head. Ise muidugi ei raatsi sellist osta, kasutan Alpinestarsi + vihmakombet.

n
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Urmas, ma olen ju sinu postitusi pikemalt jälginud. Sa oled üle keskmise aktiivne postitaja ja sa räägid palju erinevates teemades sellest mis sul on ja mida sa eelistad jne. oled varasemalt kirjutanud ka milline varustus sul on. ka sõbra varustusest oled sa tiba pikemalt kirjutanud. kui sul oleks mõne uue jopega lähemat kogemust, oleksid sa väga suure tõenäosusega ka sellest juba kirjutanud. ja sinu jutust loeb ka välja et sa ei tea gore kallima otsa varustusest rääkida. 500 euri jope on siiski selline viletsama poole kalduv keskmine. Kui paremat/kallimat kraami kõrvutada. head joped algavad letihinnas poole suurema numbriga, headest keskmised maksavad 1,5k ja kõige kallimad sealt edasi. Ainuüksi Goretex membraani nimega on puusalt vähemalt 3 erinevat kangast. mina rääkisin Goretex Pro kangast kuna julgen arvata et Ain pidas oma küsimuses just seda silmas.
Ja mille kuradi pärast see mis sinul on peaks mind kurvastama? Saad ilmselt minust valesti aru. ma ei ole okkaline sinu isiku ega eelistuste vastu ega tunne mittemingilgi määral kahjurõõmu ega midagi negatiivset sellepärast mis sul on või ei ole. minu negatiivne hoiak on puhtalt sellise valeinfo levitamise vastu eriti kui levitajaks on aktiivne foorumikasutaja, keda on lihtne võõrastel(eriti algajatel) nö arvamusliidriks/pädevaks pidada kuid kes räägib seda mida ta arvab selle pähe mida ta teab. samamoodi suhtun ma kiivamalt kaupmeestesse kes oma tootest ainult väga positiivses võtmes räägivad.
mina omalajal tegin palju valesid otsuseid, raiskasin raha, järgides "tegijaid motomehi". hiljem tuli välja et tihti olid need lihtsalt mehed kellele meeldis rääkida mitte et nad oleksid teadnud millest nad räägivad. ärgem rääkigem asjadest milles me 100% veendunud ei ole võtmes "ma tean". alati saab ette kirjutada "mina arvan" ja ongi foorum mõistlikum ja informatiivsem koht.

5248653
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Veidi offtopic, aga lepiks siiski kokku, et Gore'ks nimetame ainult W.L. Gore & Assosiates Ltd. toodangut, muud on siis kas oma kaubamärgiga või kui kaubamärki ei ole, siis membraaniga veekindel kangas,
KIBU, Gore-tex Pro EI OLE kümneid kordi parem kui tavaline Gore-tex, numbrid hingavuse kohta on umbes 28.000 Prole ja 25.000 tavalisele.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Olgem nüüd ausad,et kallis ei ole eelkõige mitte core-tex pro kangas, vaid Rukka kaubamärk ja veel mõned kaubamärgid,mis teevad 1000-1500+ maksvaid tagisid. Kui sul PEAB olema Rukka või muu must be kaubamärgiga jope,siis on asi selge. Mitte tsikli tagid, samast core-tex pro materjalist, algavad 300-400 kanti hindadega(näiteks kalatstajatele). Ka Rukkal on core-tex pro materjalist tagid,mis maksavad 700 kanti.
KIBU miks pole ükski neist tootjatest teinud vihmakombet core-tex pro kangast,kui see nii super vettpidav ja super hästi hingav?
Core-tex ja muud kangad ei ole minu jaks veekindlad vaid pigem vetthülgavad ja nende eluiga on piiratud(Manufacturer Warranty-Limited lifetime) ,seda ütleb kanga tootja ise ka. Ma ei hakka core-tex kanga toimimise põhimõtet küll nüüd üle jutustama, seda saab igaüks ise googlest vaadata.
Ma ei taha üldse öelda,et need core-tex pro materjalist tagid ja muu pole oma väärtuste kõrgusel vaid seda,et need ei asenda veekindlat kombet näiteks matkal olles,kui peaksid sattuma nädalaks niiskesse-vihmasesse kliimasse.
Eestis niisama sõites ei pea isegi core-tex olema ,et kuivalt koju tagasi jõuda.Iga suvaline vihmamembraaniga varustus peab 3-4 tundi vastu.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Esiteks Urmas Gore, mitte Core

Ja teiseks ei saa ma su jauramisest aru. Võrdled mingit kalastaja jopet hinna poolest mootorrattatagiga??? Mootrattariietus vastab lisaks veekindlusele ikka veel mitmetele muudele nõudmistele, mine proovi selle kalamehe riietusega pikali visata.

Kolmandaks tehakse ka üheosalisi Gore-tex vihmakombesid, aga miks neid vähe on lihtne põhjus - kui juba see kallis hind maksta on lihtsam osta tavalised Gore-tex sõiduriided, mis on sama veekindlad, aga mugavamad kasutada.

Ja last but not least - Gore-tex ON veekindel.

Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Mis puudutab Gore-Tex sõiduvarustust, siis lisaks ka mõne sõna. KIBUL on siinkohal õigus, Gore-Tex Pro tehnoloogiaga valmistatud tooted eristuvad tavalistest üsna selgelt. Oleme kõiki erinevaid lahendusi nii lühematel kui ka pikematel reisidel erinevates oludes testinud ja vahe ON Pro kasuks olemas. Kuna teema on vihmakombed, siis ei hakka siinkohal Gore-Texil pikemalt peatuma ja nende erinevustest rääkima, sest jutt saaks liiga pikk. Küll aga mainiks ära, et Gore-Tex PRO sõiduvarustusega sõitjaid pole siinmail just üleliia palju, kes saaks oma isiklikest kogemustest pajatada. Ja nagu KIBU korra ka mainis, "keegi kuskil saunas rääkis mingist texist", pole päris see teema siia kirjutada.
Lõpetuseks, nagu mx77 juba ütles, Gore-Tex ON veekindel ja vihmakombe kasutamine korralike (eriti Gore-Tex Pro toodetega), on sügavalt vabatahtlik (kuid mitte vajalik) tegevus.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Motomarket kirjutas:

Gore-Tex ON veekindel ja vihmakombe kasutamine korralike (eriti Gore-Tex Pro toodetega)

Kaua nende veekindluse eluiga on või mingi SI süsteemis ühik, mis annaks hinnata, et kui kaua see endal kesta võiks.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

ranel kirjutas:
Spoiler
Motomarket kirjutas:

Gore-Tex ON veekindel ja vihmakombe kasutamine korralike (eriti Gore-Tex Pro toodetega)

Kaua nende veekindluse eluiga on või mingi SI süsteemis ühik, mis annaks hinnata, et kui kaua see endal kesta võiks.

Miks peaks Gore-tex kanga veepidavus õige hoolduse puhul vähenema?

Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Lamineeritud Gore-tex Pro kanga veepidavus saab ajas kahaneda mitmete tegurite koosmõjul. Need oleks mehhaaniline kulumine, higistamine, UV kiirgus ehk kõik sellised tegurid, mis tekivad paratamatult aktiivse kasutamisega. Iga asi tarbimisega kulub. Kui varustusega viisakalt käituda ja õigete vahenditega hooldada, ei juhtu veekindlusega aastaid midagi. Mingil hetkel tuleb paratamatult käinud ja kulunud asjad välja vahetada. Need sõiduvarustuse mudelid, millel on sisemine eemaldatav Gore-tex membraan eraldi jakina, omavad kestvuse mõttes teatud eelist. Neid ei pea koos välise kihiga sunniviisiliselt pesema ja palavate ilmadega on välistatud ka higistamisest tulenev vananemine. Kuna sõiduvarustust toodetakse Gore-tex membraane kasutades lihtsalt seletatuna vähemalt kolmes erinevas versioonis- integreeritud mitmekihilisena (enim levinud), eemaldatava sisejakiga ning lamineerituna (Pro shell), siis enda valikute tegemisel peaks lähtuma algatuseks kasutusvajadusest. Pro shelli sisekliima eelised tulevad tugevalt esile just pikematel matkadel, kus ilmaolud pidevalt muutuvad ja on mõeldud neile, kes ei viitsi pidevalt vihmakombede ja muude eemaldatavate sisemembraanidega jännata. Kui on teada, et sõit on 100% palavas ja kuivas kliimas (30+), siis soovitaks Gore tooted unustada (isegi Pro shell muutub nendes tingimustes talumatult mittehingavaks).

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

urmas66 kirjutas:
Spoiler

Olgem nüüd ausad,et kallis ei ole eelkõige mitte core-tex pro kangas, vaid Rukka kaubamärk ja veel mõned kaubamärgid,mis teevad 1000-1500+ maksvaid tagisid. Kui sul PEAB olema Rukka või muu must be kaubamärgiga jope,siis on asi selge. Mitte tsikli tagid, samast core-tex pro materjalist, algavad 300-400 kanti hindadega(näiteks kalatstajatele). Ka Rukkal on core-tex pro materjalist tagid,mis maksavad 700 kanti.
KIBU miks pole ükski neist tootjatest teinud vihmakombet core-tex pro kangast,kui see nii super vettpidav ja super hästi hingav?
Core-tex ja muud kangad ei ole minu jaks veekindlad vaid pigem vetthülgavad ja nende eluiga on piiratud(Manufacturer Warranty-Limited lifetime) ,seda ütleb kanga tootja ise ka. Ma ei hakka core-tex kanga toimimise põhimõtet küll nüüd üle jutustama, seda saab igaüks ise googlest vaadata.
Ma ei taha üldse öelda,et need core-tex pro materjalist tagid ja muu pole oma väärtuste kõrgusel vaid seda,et need ei asenda veekindlat kombet näiteks matkal olles,kui peaksid sattuma nädalaks niiskesse-vihmasesse kliimasse.
Eestis niisama sõites ei pea isegi core-tex olema ,et kuivalt koju tagasi jõuda.Iga suvaline vihmamembraaniga varustus peab 3-4 tundi vastu.

Urmas kas sa ei loe teiste postitusi lõpuni? mismoodi sa väidad et ükski tootja ei valmista gore pro materjalist vihmakombesid ja esitad mulle küsimuse, kui ma vaid mõni postitus tagasi panin lausa lingi sellise kombe kohta ja ka kirjutasin et mul on see olemas???

Teistele kes vihmakombet valivad, ütlen, et ma ei ole seda eelmainitud kombet veel vihmas proovinud ja soovitada veekindluse osas ei saa. küll aga olen sellega niisama sõitnud ja hingavuse poolest on ta täiesti teisest puust asi võrreldes tavaliste "kile" kombedega. kuna ma kasutan ka gore prost sõiduvarustust siis veekindlus selle vihmakombe puhul pole minu jaoks peamine. nagu juba eelpool kirjutasin siis vihmakombet kasutan reisidel pigem sõiduriiete puhtana hoidmiseks (kuna määrdumine ja pesemini paistab gore pro veekindlust rikkuvat) ja enda paremini nähtavaks tegemise jaoks kuna sõiduriided on musta värvi ja vihmakombe erksavärviline. siinkohal soovitan ka kõigil vihmakombe valijatel (kes kiirteedele või mägedesse plaanivad minna) vältida musta värvi vihmakaid. meil siin pm tugevat sadu ei esine kuid kaugemal võib olla sadu nii tugev et kiirtee veemöllus ei näe ei sina ega teised peale tulekuma läbi veemassi mitte midagi ja teistele paremini nähtav olla on pea elu ja surma küsimus. sama on mägedes uduga. olen ise sõitnud nii, et tee eraldusjooni eespool paistab 3! autode tuled ilmuvad järsku nagu äsja sisse lülitatuna. sellistes oludes on must kombe väga mööda lahendus.
PS. see sinine Rukka kombe paistab vastutulijatele kas väga nõme või siis meenutab menti, igaljuhul käppa mulle sellega sõites ei visata! :mrgreen:

5248653
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

ranel kirjutas:
Motomarket kirjutas:

Gore-Tex ON veekindel ja vihmakombe kasutamine korralike (eriti Gore-Tex Pro toodetega)

Kaua nende veekindluse eluiga on või mingi SI süsteemis ühik, mis annaks hinnata, et kui kaua see endal kesta võiks.

kogu see sõiduriiete jutt läheb küll juba pikaks ja pealkirjast vähe mööda aga ütleme et see läheb lahtrisse "kas üldse vihmakombe" :)
Rukka esindajaga Eestis sellest kunagi rääkides viskas ta õhku numbri 5 aastat. peamine põhjus miks veekindlus ajapiku kaob pidi olema puht füüsiline nässerdamine mis membraani lõhub. tegelt "5 aastat" ei ütle muidugi midagi. nagu eelpool ka rääkisin siis sõber kes väga palju aastas läbi sõidab, olla enda Rukka jope veepidavusest lahti saanud aga tal tuleb kah läbi peale mitmetunnist märga mitte kohe. aga tema hooaja läbisõit on prost sõiduriietega olnud ka üle 30K km. lisaks kannab ta varustust ka pea igapäevaselt, väga suur osa sõidust on kruusal/pinnasel, on sellega maas püherdanud jne. enamus mootorratturitel varustus niimoodi vatti ei saa. enamus teistel kuluks ilmselt aastaid sellise koormuse saavutamiseks. seega kõik sõltub ikkagi kui palju varustusega sõidetakse ja kuidas sõidetakse. minul läheb enda varustusega 3. aasta ja vähe alla 40 000km on sellega sõidetud. pigem ilmutavad väsimuse märke lukud Rukka jope juures. (aga need on vahetatavad. isegi need päris veekindlad lukud saab YKK-st tellida. kui kellelgi vaja siis võin kontakti anda) Reviti pükstel pole peale ühe magnettruki kaotuse midagi häda. (see oli kah kergelt vahetatav jupp).
minu tähelepanekute järgi kõige sagedamini esinev murekoht on selliste kangaste puhul pükste istmikuosa. ehk siis perse ja munad lähevad niiskeks. BMW pakub enda logoga riietele mingisugust impregneerivat vedelikku spray pudelis mis pidi ühe kasutaja sõnul igasuguse läbilaskmise mure kaotama. ise pole proovind aga allikas on usaldusväärne. võibolla on sellist järeltöötlust tehes varustuse eluiga kah pikem.
lisaks arvan et varustuse toimimise ja vastupidavuse osas on oluline ka varustuse üleüldine sobivus kasutajaga. et istuks ilusti, ei tekiks teravaid volte, venituskohti, ei oleks liig palav ega liig külm sellega.

5248653

ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas ttt »

Mis te pesete neid enda gore tex jopesid või? Mismoodi? Mul on mereriided gore texist, ma ei pese neid, vaid vajadusel lihtsalt loputan duši all üle. Mingeid spreisid pole kasutanud, peavad ilusti vastu mõne hooaja (paar korda nädalas paar-kolm tundi vett), kui väga ei kortsuta. Olen tähele pannud et just nässerdamine ja kortsutamine on kõige hullem neile.
Kui veekindlus on tähtis, siis mina küll gore texis ei kahtleks. Gore tex tsiklivarustust pole pidanud vajalikuks osta, aga merel 28h konkreetselt vees istudes (vett tuleb konstantselt merest ja taevast) olen kuivana koju jõudnud. Ma arvan see on päris hea indikaator, et mereriideid sellest materjalist tehakse. No ja merel on see higistamise teema ka, et vahepeal rabeled ja siis jälle istud külma tuule ja vee käes mitu tundi, siis on see hingavus päris hea ja selles osas pole ka materjalile etteheiteid olnud. Eks palav on ikka aga kummiriided on hullemad.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

KIBU kirjutas:

Urmas kas sa ei loe teiste postitusi lõpuni? mismoodi sa väidad et ükski tootja ei valmista gore pro materjalist vihmakombesid ja esitad mulle küsimuse, kui ma vaid mõni postitus tagasi panin lausa lingi sellise kombe kohta ja ka kirjutasin et mul on see olemas???
:

Kuna lugesin tahvlist ja vastasin sinu postitusele, siis tõesti sinu eelnevat posti ei lugenud ja ei vaadanud ka. Sorry minu viga.
Tore,et need vihmakad on olemas,aga vist siiani Rukka ainult teeb seda gore kombet.Kuna nende asju eriti ei vaata,siis pole ka seda tähele pannud. Kui oleks kuskil müügis läheks lausa uuriks. Otsing netist justkui muud ei leia?
Mis veepidavuse kaotamisse gore puhul puutub,siis minu riided ilmselt ongi kruusal ja metsas sõidu tagajärjel selleni jõudnud.Esimesel aastal oli kõik tore ja järgmisel juba enam mitte nii väga ning kolmandast aastast peab kolm-neli tundi. Gore töötab,kuni pealmine membraan on puhas ja vesi saab seal liikuda ja väljuda. Võibolla on ka õmbluste teibid juba ära väsinud.Seda kahjuks ei näe kuskilt,sest voodrit ei hakka ju lõhkuma. Täna kasutaks seda tagi niisama talvel sooja jopena ja ei enamat.
Tsikliga ma ei sõida kuskile külma ilmaga ja soojaga sõitmiseks on mul hoopis teist laadi riided. Ma võibolla madala kuumataluvusega ,aga üle 25 kraadi on kõik peale võrgu minu jaoks vastuvõetamatu.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas kris. »

Laseb/ei lase vett läbi võrdluses ei tasu unustada ka rataste erinevust, mille sõidukogemust võrreldakse. Olen vaielnud teemal, kas ühed konkreetsed Gore-tex kindad on veekindlad või mitte - mõlemal täiesti vastupidine kogemus. Lõpuks selgus, et võrdlesime võrreldamatuid olukordi: ühel juhul matkaratas, millel käte kaitseks suured kopsikud ning teisel juhul ilma esiklaasita "chopper" 8) .

terv
Kris.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

urmas66 kirjutas:

Kuna lugesin tahvlist ja vastasin sinu postitusele, siis tõesti sinu eelnevat posti ei lugenud ja ei vaadanud ka. Sorry minu viga.

Ma ainus kellele see mõte arusaamatu on? :roll:

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Ain »

urmas66 kirjutas:

Olgem nüüd ausad,et kallis ei ole eelkõige mitte core-tex pro kangas, vaid Rukka kaubamärk ja veel mõned kaubamärgid,mis teevad 1000-1500+ maksvaid tagisid. Kui sul PEAB olema Rukka või muu must be kaubamärgiga jope,siis on asi selge.

Mina olen motopoodides riideid uurides saanud aru just vastupidi.. et gore on kallis ja sellepärast seda odavamate riiete tootjad ka vähe kasutavad. Miks mina kasutan Rukkat? - kuna olen keskmisest pikem siis Rukkal oli võimalik osta pükse kui õieti mäletan 3 eri kasvu. Tavariided mis parajad, olid kukekad. Samuti on paljud lihtsad riided mitte hingavad. Sisuliselt oled nendega nagu kilesse keeratud.
Olen Rukka riietega väga rahul kuna need hingavad, peavad tuult, peavad väiksema vihmasaju kinni ja peavad ka hästi vastu. Peres 3 komplekti ja esimesed aastast 2008. Rukka leht väitis kunagi, et Gore riideid võib pesta tavalise ilma lisanditeta pesupulbriga.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ain kirjutas:

Rukka leht väitis kunagi, et Gore riideid võib pesta tavalise ilma lisanditeta pesupulbriga.

Mitte ei või vaid peab, et 100% kindel olla siis tasuks vaadata spetsiaalseid spordiriietele m]eldud pesuvahendeid, kus on peal märge "for membrane"
Näiteks:
https://mayeri.eu/en/tooted/household-c ... port-wash/
http://www.perwoll.de/de/startseite/pro ... sport.html


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas ttt »

Ega neid ju ometi pesumasinas ei pesta? Käsitsi loputatakse? Mina pole küll raatsinud masinasse nässerdama panna ühtegi gore-tex asja, aga teised on teinud seda.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

ttt kirjutas:

Ega neid ju ometi pesumasinas ei pesta? Käsitsi loputatakse? Mina pole küll raatsinud masinasse nässerdama panna ühtegi gore-tex asja, aga teised on teinud seda.

Ikka pesumasinas, õrn tsükkel ja OK

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma arvan, et see Goretexi teema on siin natuke ühekülgne. Liialt must-valge. Ma näen kahte seisukohta:

  1. rahaline - Goretex on kallis ja muud odavamad lahendused on paremad
  2. tehnoloogiline - Goretex pole piisavalt hea, lõpuks ei pea vett (või siis täpselt vastupidine seisukoht)

Mootorttatasõidul on varustusel ka muid olulisi omadusi, kui hind ja veepidavus. Ma olen kaalunud mitmel korral Goretexi ja veepidavuse küsimus pole küll esimene olnud. Tingimused, mille ma olen oma varustusele seadnud ei võimalda GoreTexi kasutust. Ja kui aus olla siis kõikdest läbitud kilomeetritest on ikka väga väike osa sündinud vihmas.

Nõuded:

  1. Peab olema kolme aastaaja varustus st. sobima sõitmiseks temperatuurivahemikus +0-35C
  2. Peab omama väga head ventilatsiooni
  3. Peab olema vajadusel tuulekindel
  4. Peab olema heledat värvi (mittefunktsionaalne omadus)
  5. Peab suutma kerges, lühiajaliselt kestvas vihmas mind kuivana hoida
  6. Peab olema võimalik pesta mitteideaasletes oludes st. resil olles ja kättesaadavate vahendnitega

Kas keegi märkas siinses loetelus absoluutselt veepidavust? Ma pole sellist nõuet esitanud, seega pole GoreTex minu jaoks ka vajalik ning hakkab tegelikkuses vastu töötama nendele nõuetele, mis minu jaoks olulised. Kõige olulisem miinus ongi kõikide Gore riiete äärmiselt vilets ventileeritavus (parandage mind, kui ma eksin).
Ja lisaks on vihmakile vs. GoreTex vaidluses veel üks oluline asjaolu. Kui ma ikka sõidan päeva või pool autode poolt üles keerutatud sodipilves (vesi see igatahes pole), siis on mu riided kaetud selle lagaga, kiled võtan ära ja kõik mis on seal all on jätkuvalt puhas, GoreTex kostüümi puhul see nii pole.
Ma ei väida, et GoreTex on hea või halb, ma väidan, et minu seatud tingimuste jaoks pole see lihstalt sobiv.

Aga kaks osa varustusest peavad minu silmis küll ilma igasuguse aruteluta olema GoreTex: vihmakindad ja saapad. Vähemalt saabaste puhul on mul kogemus elust enesest, kus SympaTexi nimeline asi ütles teisel kasutusaastal keset ägedat hihmapäeva hetkega töölepingu üles ja lasi vee lahinal sisse. Ja seda ka pärast kuivamist ning sõltumata saju tihedusest - kui oli vesi, siis saapasse ta ka tuli.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Mul puudub Gore kogemus mootorratta seljas, sest motokrossis pole selle mõtet ja tänavarattaga vihmaga ei sõida.
Aga kuna harrastan mägedes ronimist ja vabasuusatamist (freeride), siis need kaks valdkonda on küll ära tõestanud, et Gorest paremat asja ei ole.

Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Kuna siin on tekkinud küsimusi Gore-tex varustuse pesu osas, siis meie oleme soovitanud üldiselt käsipesu ja seda õigete vahenditega. Pesumasin on küll lubatud, aga ta on piisavalt "loll" ja lammutab ühtlaselt, mitte sealt kus vaja oleks ;) Eriti ei soovita pesumasinas lamineeritud Pro-d, sest reeglina on see kangas natuke jäigem ja väikeses masinas peab suurema sõiduvarustuse liiga kokku pakkima (hävingu oht suurem). Pikematel reisidel oleme meie kasutanud lihtsat dushi all käimise meetodit. Tavalise veega, ilma vahendeid kasutamata ja svammiga natuke kaasa aidates, on riided pea alati puhtaks saanud. Viimane toimib efektiivselt muidugi ainult siis kui varustuse seidukorda pidevalt jälgida ja mitte lasta koguneda aastatepikkust sodi ;)

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Eestis sõites juhtub ikka, et tuleb väike vihmasabin.. aga alati ei viitsi panna kombet peale ja siis mingi aeg jälle ära. Rukka mis mul on kannatab küll väikse sabina ära aga jääb läbivettinud tunne kuna pealisriie vettib läbi. Sellepärast mõtlengi, et äkki osta parem Goretex riie. Korralik vihmakombe on olemas ja kui ikka lausvihma sajab, siis ikka vihmakombe peale. Teine asi mida olen mõelnud on see, et uued riided võiksid olla heledad, et päikese käes ei kütaks hullult.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas morse »

Kuigi hindan kõrgelt veekindlat varustust, siis parim upgrade, mille olen varustusevahetusega saanud, oli päris mitu (8?) aastat tagasi, kui Cloveri jope tuli esimest korda hoopis eemaldatava membraaniga (eelnevalt siin ka paar korda mainitud sellist lahendust). Nüüd ongi nii, et enamus ajast sõidan ilma membraanita - see on väga mugav. Cloveri Aquazone membraan on tõenäoliselt kehvema hingavusega kui Gore. Koduleht annab uue mudeli kohta hingavuseks 10 000 ja veepidavuse näitajaks 8000.
http://www.clover.it/eng/prodotti/texti ... _268.php#/

Muuhulgas ka Maci jutu toetuseks ütleksingi, et üle keskmise kallis Cloveri tippjope, olgugi, et ta ei ole Goretexiga vaid pigem Juratexiga, on kokkuvõttes julmalt hea ja isegi parem kui sarnases hinnaklassis mitteeemaldatava membraaniga Rukka, millega olen sõitnud. Põhjus lihtsalt minu konkreetses kasutuses, kus eemaldatav membraan on olulisemgi, kui parim/veekindlaim ja kalleim membraan. Lisaks veel kõik muu: kokku meetritepikkused tuulutusavad (kokku 4 täispikkusespikka lukku + 2 lühikest), taskud, kaitsmed, miljon reguleerimistrukki, -krõpsu, -mutrit (jah, kaeluse pinguse muutmiseks kasutad mutrivõtit, mis on taskusse eelinstaleeritud).

Põhjus selles, et sõidan tihti aeglast, tolmust ja palavat sõitu metsas ja kruusal ja isegi Gore ei kannata seal kriitikat.

Samas kui see juratex membraan jaheda või suure vihmaga sinna sisse panna, siis on päris okei - nüüd on jope juba vanaks jäänud ja vettib rohkem kui esimestel aastatel - aga membraan on endiselt 90% vettpidav. Hea on veel see, et membraan ise võtab kotis väga vähe ruumi.

Rukka eelisena konkreetselt Cloveri ees tooksin välja hoopis kaitsmed - Rukkal on need kummist võred väga mugavad ja pehmed.

Hea meelega prooviksin mingeid moodsaid Rukka riideid, millel samuti voodrit eemaldad saab jne. Kuid olemasolevad riided teevad kilometraažilt juba teist ringi ümber maakera ja näevad ikka veel okeid välja ning jätavad enamus olukordades mind seestpoolt isegi täiesti kuivaks... Tuleb oodata.


joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas joel »

Siin kipub jutt enamasti überkallite lahenduste suunas. Panen siis omalt poolt vastuseks odavamast otsast kogemuse. 12 hooajaga ca 70k sõitnud IXS (tõenäoliselt no-name) membraaniga jope on kaotanud praktiliselt igasuguse veepidavuse. Alguses ei tulnud ka padukas läbi. Nüüd kui vähegi vihma tuleb, siis küünarnuki õndlast on vesi hetkega läbi. Eriti just suuremate piiskadega vihm. Udukas ja autode rataste alt tõusnud veetolm isegi päris kohe läbi ei imbu. Pesnud olen iga hooaja lõpus seebi ja harjaga suure mustuse maha ning seejärel pesumasinas ilma tsentrifuugita 30 kraadiga Mayeri spordiriiete pesuvahendiga. Pükse on sama aja jooksul olnud 2 paari (IXS ja Clover) ja mõlemad on nüüdseks juba sellised, et jällegi põlveõndlad, reite siseküljed, tagumik enam vett ei pea. Viimasel ajal olen korra hooaja alguses kombe mingi nano-blaa-blaa vetthülgava aerosooliga üle lasknud, aga sellest ei näikse suuremat abi olevat.

Joel
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”