Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul on nõudmised pea üks ühele samad,mis Macil ja arusaam ka sama. Minu esimene nüüdseks küll juba vana gore materjalist tagi, ei ole ka uuena nendele nõudmistele kuidagi sobilik olnud.Suurim miinus,et on umbne-liiga soe ja tänaseks lisandunud veepidamatus.Kui eemaldatav lisamembraan all,siis peab 100%,aga on ka umbne 100%.Ilma voodriteta,lukud lahti, on kuni 22-23 kraadi kiirel sõidul mõnus,aga linnavahel on isegi 20-ga juba soojavõitu.

Kindlasti uued tänapäevased on paremad,aga kas nad on kordades paremad? Ei usu ja seda ütlen oma kogemusest kaasreisijatega koos reisil olles.Selleks,et näha kuidas kellegi on palju palavam olla kui minul,ei pea endale seda kallist skafandrit prooviks ostma.

Sõbral on mingid asjad mõned aastat tagasi Motomarketist ostetud,mis peavad vett ja vilet,on heledad ja peaks nagu ka hästi hingama,aga soojas ehk üle 22-23 kraadi on nendega ikka liiga palav.Soojemast ma pigem ei räägigi.Vihmase ilmaga olid kolmanda päeva õhtuks ikkagi ka juba natuke raskemad kuigi läbilaskmist ei olnud.Tegemist oli tookord tutikate asjadega.
Hetkel kasutan juba aastaid(7-8) vana Rev´it Turbine võrkkangast tagi ja sel aastal ostetud Probiker PR16 pükse,millel on ka säärtel ja reitel võrgust osad. Enne olid Rev´it Turbine püksid,aga need olid suts suured ja vahetasin Probikerite vastu,mis üllatuseks istuvad palju paremini ja on ka hea tuulutusega.Probikeri eemaldatav vihmamembraan on ilma soojustuseta,mis mulle sobib isegi paremini ja peab vett ka paremini,kui Rev´it. Seest on membraan võrkvoodriga ja jahedama ilmaga on lausa mõnus sellega olla. Ilmselt ostan sama tagi ka millalgi.Naisele ostsin eelmine aasta selle sama Probikeri komplekti ja ta on väga rahul.

Kuna mul jalad ei kannata kuuma(hakkavad higistama),siis praegused saapad on pealt kangast ,millega sõites tunnen,kuidas tuul läbi käib ja ilmselt vihm käiks ka.Saabastele ostsin latex katted,aga kasutanud neid veel pole.Ilmselt võiks minu saabas olla näiteks TCX AIRTECH EVO GORE-TEX,aga pole neid veel proovinud.Kui ette satub ja mugavad on,siis oleks võibolla ostja.
Kindad pole mulle muret valmistanud,sest käekaitsmed varjavad suurema osa veest ära ja seega neile erilisi nõudmisi ei oska esitada.

Kindlasti on need gore pro shell materjalist tagid ja püksid head,kuid nad ei ole minu jaoks oma hinda väärt.Mina saaks neid kasutada väga piiratud ajal ehk siis jahedamate ilmadega. Samas eelistan sõita ainult sooja ilmaga ja vihma kätte sattumine pikemaks ,kui tunniks kaheks, on võimalik ainult reisil olles ja seda ma ei tee igal aastal.Paar kolm tundi kerget vihma klaasiga-poolkondliga rattaga kannatab praeguse riietusega ära.



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas morse »

joel kirjutas:

Siin kipub jutt enamasti überkallite lahenduste suunas. Panen siis omalt poolt vastuseks odavamast otsast kogemuse. 12 hooajaga ca 70k sõitnud IXS (tõenäoliselt no-name) membraaniga jope on kaotanud praktiliselt igasuguse veepidavuse. Alguses ei tulnud ka padukas läbi. Nüüd kui vähegi vihma tuleb, siis küünarnuki õndlast on vesi hetkega läbi. Eriti just suuremate piiskadega vihm. Udukas ja autode rataste alt tõusnud veetolm isegi päris kohe läbi ei imbu. Pesnud olen iga hooaja lõpus seebi ja harjaga suure mustuse maha ning seejärel pesumasinas ilma tsentrifuugita 30 kraadiga Mayeri spordiriiete pesuvahendiga. Pükse on sama aja jooksul olnud 2 paari (IXS ja Clover) ja mõlemad on nüüdseks juba sellised, et jällegi põlveõndlad, reite siseküljed, tagumik enam vett ei pea. Viimasel ajal olen korra hooaja alguses kombe mingi nano-blaa-blaa vetthülgava aerosooliga üle lasknud, aga sellest ei näikse suuremat abi olevat.

Mul Cloveri pükstel membraan veel peab... Samas mul käib membraan pesu ajaks välja, ehk see säästab. Kilometraaz tõenäoliselt samasse klassi nagu sul.


reimps

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Tavalistele kaltsudele kannatab kodumaise imerohuga kiht peale lasta: https://www.gogonano.com/?lang=et. Kasutan oma muudel riietel, millega õue satun, kui foorumis ja FB-s passimisest aega üle jääb ja olen sitaks rahul. Mõistlik muidugi uuendada seda kihti, aga nädal-paar kannatab ära, kui hullult ei hõõru töödeldud materjaliga kuskil vastas. Saapad on näieks nüüd täitsa lombikindlad, ostes ei olnud.
Surnud Gore-Tex asjad hakkavad ka jälle tööle, aga gore-efekti ei taasta ilmselgelt.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kas neid julmalt häid goretexi asju ala 1 päevaks kusagilt rentida ka saab? Tagil nagunii 8-s hooaeg ja juba eelmine hooaeg mõtlesin uue varustuse peale.
Küll ei tahaks aga kalamehe juttude stiilis juttude alusel osta kallist asja ja hiljem selles pettuda ning parema meelega maksaks pisikese rendi summa enne testimiseks kui läheks poodi suurt raha viima.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Petka525
Postitusi: 42
Liitunud: 16 Jaan 2012, 10:09
Tsikkel: KTM 300EXC, KTM 790 Adv RALLY
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Petka525 »

ranel kirjutas:

Kas neid julmalt häid goretexi asju ala 1 päevaks kusagilt rentida ka saab? Tagil nagunii 8-s hooaeg ja juba eelmine hooaeg mõtlesin uue varustuse peale.
Küll ei tahaks aga kalamehe juttude stiilis juttude alusel osta kallist asja ja hiljem selles pettuda ning parema meelega maksaks pisikese rendi summa enne testimiseks kui läheks poodi suurt raha viima.

http://www.renditsikkel.ee/pood/gore-te ... -varustus/

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Petka525 kirjutas:
ranel kirjutas:

Kas neid julmalt häid goretexi asju ala 1 päevaks kusagilt rentida ka saab? Tagil nagunii 8-s hooaeg ja juba eelmine hooaeg mõtlesin uue varustuse peale.
Küll ei tahaks aga kalamehe juttude stiilis juttude alusel osta kallist asja ja hiljem selles pettuda ning parema meelega maksaks pisikese rendi summa enne testimiseks kui läheks poodi suurt raha viima.

http://www.renditsikkel.ee/pood/gore-te ... -varustus/

Päris julm hind :D ma lootsin oluliselt odavamalt saada proovida, aga jah :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

No see Klimi komplekt maksab mingi 3000€ ringis, enne sellise kulutuse tegemist tundub 100€ väike raha proovimiseks...

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Jesper kirjutas:

No see Klimi komplekt maksab mingi 3000€ ringis, enne sellise kulutuse tegemist tundub 100€ väike raha proovimiseks...

Ratta pead ka rentima, vähemalt nii kirjas.

Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Enn »

kirjutan siia ka väikese nupu oma senini veel lühiajalisest kogemusest Goretex Pro osas. Ostsin paar nädalat tagasi Saksas motomatkal olles Held Atacama jope ja püksid. See on suht uus mudel, tuli alles 2018 välja. Minu jaoks oli Goretexi põhiline murekoht sõit 25C + temperatuuridel, kuna varasem kogemus IXS Goretexiga oli selles osas väga nadi, hingavust peaaegu ei olnud. Päike ja 25 C oli suuremat sorti sulamine tagatud, kuigi ma ei ole just eriti higistaja tüüp. Olin eelnevalt netist uurinud erinevaid tegijaid nagu Rukka, Klim ja Revit ja nende tipp mudeleid, viimaseid kahte käinud ka kohapeal Eestis proovimas, aga õhutusavadega oli natuke kitsavõitu. Ainuke, mis netist silma hakkas oli Heldi Atacama mudel, aga Eestis kellelgi seda koha peal katsumiseks ja proovimiseks pole. Seega Saksas Hamburgis sattusin ühte poodi, kus oli väga korralik Goretexide valik ja ka need samad Atacamad eri numbrites koha peal olemas. Sai proovitud, kõik sobis, ja ostsin ära.
Jopel käivad varruka õhuavad lukkudega õlast alla randmeni lahti, nii et tekib 6 cm laiune võrguga ala, samas saab 2 rihmaga varruka käe ümber ikkagi korralikult kinni tõmmata ja ühtlasi ka õhutusava laiali vedada. Rinna peal on mõlemal pool lukust lahti tehtav ja alla keeratav klapp, mis jätab võrguks 8x17 cm suuruse ava. Lisaks on jopel ees n.ö. soojailma lukk, mis jätab kogu esiluku ulatuses 3 cm võrguga ala alt kuni kaelani. Selja peal on mõlemal küljel 22 cm õhutusava. Sõitsin üle nädala 30 + temperatuurides ja jope osa tuulutus oli väga hea. Kui kauaks päikese kätte seisma jääd, siis muidugi mingi hetk hakkab tundma andma.
Pükstel on sääreosas avatav võrguga lukk 40 cm osas alt ülespoole, samas saab sääred saapa ümber korralikult kinni tõmmata ja ava laiali, selleks jälle 2 pingutusrihma. Reiel on 12 cm õhuavad mõlemal jalal. Pean siiski tunnistama, et pükstest õhk nii kõvasti läbi ei käinud nagu jopel, kube kippus ikka natuke soojaks minema küll. Aga ei midagi väljakannatamatut.
Üldiselt olen siiani väga rahul, kuigi lausvihmas ei ole veel õnnestunud proovida, paar lühemat sahmakat pidas küll kenasti kinni.
Enne oli mul Alpinestarsi 3 kihiline komplekt, jube tüütu on ikka kogu aeg seda vihmakihti kogu aeg alla ja ära kiskuda, eriti pükstel. Soojas kliimas matkates on tihti nii, et vahepeal on mingi kõva äike ja kallab nagu oa varrest, siis 20 min hiljem päike jälle lõõmab ja ilgelt palav. Kisud vihma kihi välja, varsti jälle uus äikesepilv kohal. Dämmit, pane jälle kiht alla. Ajab ikka närvi küll. Nüüd saab iga kord natuke lukke tõmmata, pole vaja seisma jäädagi.
Ah jaa, mis maksis? No odav ei olnud, mingi 100 andsid alla ka, aga 1890.- tuli ikka kokku ära. Sinna sisse ka pükste traksid. Paistab, et head asja odavalt ei saa...

n
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Sain lõpumüügist ka omale heldi goretexi pro kattega püksid ja tagi. 2.5h lausvihma ja täiesti kuiv. Superrahul.

Hinda ma parem ei hakka ütlema, et eelnevalt postituse tegijal võib selle peale süda seisma jääda :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Enn »

ranel kirjutas: 11 Juun 2019, 18:24

Sain lõpumüügist ka omale heldi goretexi pro kattega püksid ja tagi. 2.5h lausvihma ja täiesti kuiv. Superrahul.

Hinda ma parem ei hakka ütlema, et eelnevalt postituse tegijal võib selle peale süda seisma jääda :D

Jah, kui oleks aega lõpumüüke passida ja et just sinu suurus ja sobiv värv või mudel seal juhtub olema, siis oleks priima küll. Mis mudeli sa said? Kui pole Atacamaga võrdväärne ventilatsiooni osas, siis mu süda seisma ei jää :wink:

n
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Enn kirjutas: 11 Juun 2019, 18:47
ranel kirjutas: 11 Juun 2019, 18:24

Sain lõpumüügist ka omale heldi goretexi pro kattega püksid ja tagi. 2.5h lausvihma ja täiesti kuiv. Superrahul.

Hinda ma parem ei hakka ütlema, et eelnevalt postituse tegijal võib selle peale süda seisma jääda :D

Jah, kui oleks aega lõpumüüke passida ja et just sinu suurus ja sobiv värv või mudel seal juhtub olema, siis oleks priima küll. Mis mudeli sa said? Kui pole Atacamaga võrdväärne ventilatsiooni osas, siis mu süda seisma ei jää :wink:

Cadora 6464 ja Manero 6464. Aga tüütu nii osta jah.
Ventilatsiooni osas võrrelda ei oska.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tõenäoliselt on need Gore pro kangast riided väga head just muutlikes oludes +10+20(udu,niiksus,päike vaheldumisi),aga kuumas on ikka eelkõige ka lõige ja tuulutusavad olulised. Atakama on ilmselt üli sobilik meie muutuvas kliimas ja matkamisel, et ei peks koguaeg kihte vahetama. Samas Atacamaga oleks samuti kuumaga umbne kui puuduks need väga nutikalt tehtud suured avad ehk mida ma öelda tahan on see, et gore pro kangas ei lase sul seda kuuma paremini taluda vaid tagi lõige on see mis eelkõige vahe sisse teeb.
Pakun,et Raneli tagi-pükstega ei ole sama tore olla +25+30 kuumaga,kui Atakama tagiga,kuigi matejal suht sama.Üle +30 koorid juba ükskõik mille seljast, kuum on iga asjaga mis paksem kui pika käisega T-särk.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ega jah. Üle 25c on suht karm välise goretexiga sõita. Kuigi ma olen nagunii suht jaheda lembene.

Olgugi, et jakil ees topeltlukud ja nn tuulutuse asendis pm läbi võrgu jookseb õhk läbi. Ideaalne temp tundub vähemalt minu omal +15c, et särk all ja mingeid soojavoodreid all pole.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas randel »

Väga palju sõltub GoreTexi puhul ikka riiete disainist. Minu Klim Kodiak GoreTex Pro-ga on +25 täiesti OK sõita, +30 pole ka probleemiks.
Kuigi Klimil pole suuri avatavaid paneele, siis ventilatsioonilukkude paigutus tagab väga mõnusa õhu liikumise Gore kesta all.
Eks loomulikult sõltub kus ja millega sõita, kui minna sellega metsa alla kergeenduroga sõitma, siis ilmselt hakkab palav igal juhul.

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas romulus »

Sama kogemus mis Randelil - mu Klim Traverse gore pükstel on vendilukud nii tehtud, et lähevad istudes täiesti lahti ja tuult käib väga hästi läbi. Ning pealtpoolt vähemalt hoiab hästi vett. Kann laseb küll pika vees istumise peale läbi lõpuks. Võimalik, et sellistes nühkivates kohtas lähebki see membraan kiiremini läbi.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23

Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Kuna eelmine jope on sisuliselt ribadeks ja juba nii mõndagi näinud, siis olen uut otsimas. Seekord mõtlesin teha tõsisema kulutuse ja osta midagi veelgi kvaliteetsemat. HELD-i Atacama tundub äge valik, aga hind on muidugi veitsa absurdne. Kas on ehk alternatiive silma jäänud? Kuna varasem kogemus Coretex-iga puudub, siis ootan huviga arvamusi. Matkadel on tõesti mul kopp ette saanud sellest pidevatest vihmariiete trallist. Kas on reaalne, et see Coretex Pro ka tervet päeva ilusti vastu peab või on see pigem ikkagi müüt ja vihmariided peavad siiski olemas olema?

Kasutaja avatar

tyyp
Postitusi: 104
Liitunud: 31 Aug 2009, 18:02
Tsikkel: TDM900, 08
Asukoht: Vääna
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 6 korda
Kontakt:

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas tyyp »

Kas teflon pole alternatiiv?

Uppuja päästmine on õlekõrre enda asi...
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas simp »

Rasmusk kirjutas: 09 Veebr 2020, 23:39

Kuna eelmine jope on sisuliselt ribadeks ja juba nii mõndagi näinud, siis olen uut otsimas. Seekord mõtlesin teha tõsisema kulutuse ja osta midagi veelgi kvaliteetsemat. HELD-i Atacama tundub äge valik, aga hind on muidugi veitsa absurdne. Kas on ehk alternatiive silma jäänud? Kuna varasem kogemus Coretex-iga puudub, siis ootan huviga arvamusi. Matkadel on tõesti mul kopp ette saanud sellest pidevatest vihmariiete trallist. Kas on reaalne, et see Coretex Pro ka tervet päeva ilusti vastu peab või on see pigem ikkagi müüt ja vihmariided peavad siiski olemas olema?

max 2-3h peavad vastu korralikus vihmas. Eelis on see, et pisikese sabina pärast ei hakka vihmakobele mõtlema. Miinus on see, et kui mõtled vihmakombele oled juba veits hiljaks jäänud.

Mul on üks jope gore-tex, vanem ja pigem palav. Enamjaolt võtan pikemale reisile õhukese jope ja vihmakombe. Gore jopet kasutan pigem kodumaal varakevadel/sügisel.

Kasutaja avatar

Margit
Postitusi: 350
Liitunud: 16 Apr 2011, 12:28
Tsikkel: Honda CB500XA
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Margit »

Mul siiani olnud Halvarssons riided. Ei ole just goretex, aga mingi sarnane tehnoloogia. Vihmaga sõitsin 6 tundi ja alumised riided jäid kuivaks. Vihmakindel materjal on kogu aeg olemas, soojavooder käib lisana külge. Suvel hakkama saanud kuid tuulutusest jääb puudu (vana mudel). Muudel aastaaegadel super, ei pea mõtlema mis vihmaga saab. Komplekt 500 eest ei oska rohkem tahta.
Vihmariietust kasutanud ainult siis kui teada, et vaja järgmine päev ka sõita ja kuivatada ei saa (märg ei pea nii hästi tuult).
Rukka oli ka valikus, aga naiste mudeli üli laiad varrukad nullisid selle valiku.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
Rasmusk kirjutas: 09 Veebr 2020, 23:39

Kuna eelmine jope on sisuliselt ribadeks ja juba nii mõndagi näinud, siis olen uut otsimas. Seekord mõtlesin teha tõsisema kulutuse ja osta midagi veelgi kvaliteetsemat. HELD-i Atacama tundub äge valik, aga hind on muidugi veitsa absurdne. Kas on ehk alternatiive silma jäänud? Kuna varasem kogemus Coretex-iga puudub, siis ootan huviga arvamusi. Matkadel on tõesti mul kopp ette saanud sellest pidevatest vihmariiete trallist. Kas on reaalne, et see Coretex Pro ka tervet päeva ilusti vastu peab või on see pigem ikkagi müüt ja vihmariided peavad siiski olemas olema?

Küsimused, mille sa enne ostu peaksid esitama on:

  • Kuidas sa päriselt sõiduriideid kasutad?
  • Millistes oludes sa sõiduriideid kasutad?
  • Millised on sinu ootused?

Pärast nendele vastamist võib selguda, et CoreTex (olgu ta tahes, kui hea) ei vasta sinu vajadustele. Oma vajadustele vastavat pole ma leidnud. Mõtle ka sellele, et kas sa ikka tahad pärast 6h kestnud sadu nendes märgades ja ilmselt ka rekkade poolt üles keerutatud räpastes riietes järgnevad 4h veel veeta? Või higitada coretexis +35C? Mina näiteks ei taha.

Tegin endale selgeks, et on olemas üks kasutusjuhtum, kus mulle GoreTex meeldiks enam, kui kolmekihiline jope. Nimelt sõitudel sügisel kodu ja töö vahel või mujal mööda Eestit. Muud kasu ma selles ei näinud. Sinu valikukriteeriumid võivad olla muidugi märkimisväärselt erinevad.

Minu kasutusjuhtumid:

  • kasutus 1: igapäevane transport (kodu-töö jms), kõik ilmaolud, temperatuurid vahemikus 0C kuni +20C;
  • kasutus 2: igapäevane transport (kodu-töö jms), kõik ilmaolud, kõik temperatuurid vahemikus +15C kuni +35C;
  • kasutus 3: pikad reisid, kõik ilmaolud, temperatuurid vahemikus 0C kuni +40C;
  • kasutus 4: pisiseiklused mööd Eestit (kruus/metsadteed/väike offroad), kõik ilmaolud, temperatuurid vahemikus +7C kuni +35C;

Olulised tähelepanekud:

  • 90% ajast pole soe vooder vajalik;
  • 95% ajast pole vihmakindlus vajalik;
  • kerge saju korral pole (minu tsikiga) vihmariided esimese tunni jooksul vajalikud.

Nõuded:

  1. peab olema (vajadusel) hästi ventileeritav
  2. peab saama lihtsalt kohandada õhutemperatuuriga vahemikus 0C kuni +40C;
  3. peab olema mugav kõikides ülakirjeldatud kasutusoludes
  4. peab olema hele
  5. peab oleme lihtne pesta (esil, oludes, kus kõige õigemat pesupulbrit pole näiteks käepärast)

Sellest tulenevalt valisin ma kolmekihilise jope ja püksid, millest, ma koheselt sisekihid välja viskasin. Sooja voodrit ma jopesse enam mitte kunagi ei pane. Vihmakihti kasutan vajadusel (pigem harva) tuuletõkkeks ja sedagi mitte alati. Põhjuseid mitu, esiteks võtavad sisevoodrid kohvris asjatut ruumi, teiseks pole need kasutatavad sadulast maas olles ja kolmandaks ei võimalda need reguleerida soojuskihi paksust piisava täpsusega. Selle asemel on mul mingi hulk "tavalisi" tehnilisi riideid, mis võimaldava reguleerida soovitavat taset täpselt vajadusele ja teiseks on nad kasutatavad ka sadulast maha tulles. Vihmakindluse saavutan ma vihmakombega, mis kompaktsuse huvides pole mitte mootorratturitele mõeldud vaid hoopis matkamiseks. Viimane omadus muudab ka selle kihi universaalseks ja võimaldab kasutada nii vihmajopet, kui ka pükse tsikli pealt maas olles ilma tobe välja nägemata.

Minu sõiduvarustuse kihid näevad välja nii:

  • aluskiht: (sõltuvalt temperatuurist kas lühikeste või pikkade varrukatega t-särk), ideaasled on süneteetilised spordisärgid;
  • õhuke 2. kiht, soovitavalt villane, õhem on parem;
  • paksem villane kampsun, angooravillast (sigasoe).
    Kui me räägime paksemast kampsunist siis ära mõtle oma vanaema maakampsuni peale vaid millegile moodsale ja õhukesele, näiteks kashmiir või angoora;
  • õhuke sulejope, pakitav (packabkle)
  • vihmariided, pakitavad (packabkle)
  • jalga läheb vajadusel pikk spordipesu, kui temperatuurid kukuvad alla +7C

Ülaloetletud asjad võtavad kokku vähem ruumi, kui võtaksid vooder ja sisemine vihmakile. Ja reisile kaasa pakiksin ma need asjad nii või teisiti. Vihmakile selga ajamine oli minu jaoks tõsiselt ebameeldiv tegevus sinnnamaani, kuni vahetasin üheosalise kostüümi kaheosalise vastu.

Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Kui on ette teada, et terve päev on sõit vihmasaju käes, on soovitav ikka vihmakombet kasutada. Ideaalne valik oleks hingavate omadustega vihmakombe, siis ei pea seda esimesel võimalusel seljast maha ajama. Held on sellisteks puhkudeks töötanud välja jaki Carese II, kus goretex membraani saab kasutada vihmajakina sõidujaki peal. Geniaalne idee tegelikult. Väikeste vihmasabinate korral kasutad seda sisejakina, suure saju korral võtad välja ja kasutad hingava vihmajakina. Väga palava ilma korral eemaldad selle täielikult ja naudid palavat ilma koos rohkete ventilatsioonidega.
Gore-tex Pro lamineeritud sõidujakkide üheks suurimaks miinuseks on see, et soojemate ilmadega kipuvad nad palavaks jääma. Palavaga teatavasti aga kaasneb higistamine, mis omakorda sööb membraani omadusi. Gore-Pro on ideaalne valik jahedamas kliimas, kus vahepealseid vihmahood ei pane vihmakombedega võimlema. Palavate ilmade jaoks soovitaks teisi alternatiive.

Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Rasmusk kirjutas: 09 Veebr 2020, 23:39

Kas on ehk alternatiive silma jäänud? Kuna varasem kogemus Coretex-iga puudub, siis ootan huviga arvamusi. Matkadel on tõesti mul kopp ette saanud sellest pidevatest vihmariiete trallist.

Alternatiivarvamus: nahk. Mu Dainese Razon (perforeerimata) on vihmale vastu pidanud palju parem kui mistahes mitte-vihmakile. (Pükstega on muidugi raskem.)

Goretexi probleem on et ta on sama nõrk kui eseme kõige nõrgem õmblusserv. Kui kuskilt hakkab läbi laskma, siis membraan ise ei maksa enam midagi.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Rasmusk kirjutas: 09 Veebr 2020, 23:39

Kuna eelmine jope on sisuliselt ribadeks ja juba nii mõndagi näinud, siis olen uut otsimas. Seekord mõtlesin teha tõsisema kulutuse ja osta midagi veelgi kvaliteetsemat. HELD-i Atacama tundub äge valik, aga hind on muidugi veitsa absurdne. Kas on ehk alternatiive silma jäänud? Kuna varasem kogemus Coretex-iga puudub, siis ootan huviga arvamusi. Matkadel on tõesti mul kopp ette saanud sellest pidevatest vihmariiete trallist. Kas on reaalne, et see Coretex Pro ka tervet päeva ilusti vastu peab või on see pigem ikkagi müüt ja vihmariided peavad siiski olemas olema?

Mul on Heldi Goretex Laminate jope ja püksid.

Püksid need. Held Manero 6464
https://www.louis.eu/artikel/held-maner ... nts/500166

Tagi see. Held Cadora Gore-Tex Jacket - Black
https://www.sportsbikeshop.co.uk/motorc ... rod/230015

Senimaani mina pole sealt veel vihma läbi saanud ka täispikkadel päevadel. Lisaks maanteel hingab see jope hulga paremini kui tavaline, sest on topeltlukud. Ühega hoiad vihma eemal, teisega on jope eest sisuliselt lahti ja õhk käib väga hästi läbi. Tagiga ainus asi pole rahul see, et välisel lukul olid kehvad õmblused ja lukk narmendas lahti ning nüüd garantiis. Loodaks, et sattus lihtsalt kehv isend. Seljakaitsme pead ka eraldi juurde ostma.
Goretexiga kõige suurem õudus ongi passimine kohapeal, sõites pole midagi hullu.

Eelmine aasta Venemaal juhtusin sõitma pikka maad (umbes 100km), kui -2c ära viskas. Jalad olid püksid ja soe vooder. Seljas pusa, soe vooder ja tagi. Täpselt paras oli sõita. Ka Eestis lasen siin selle varustusega ringi külmal ajal.

j22.jpg

Nii et ütleks, et nende kahe eelneva lingi põhjal, et -5c kuni 25c super kasutamiseks. Üldiselt aga kokku võttes miks ma küll varem neid ei ostnud. Ideaalne Eestis ja selle lähiümbruses sõitmiseks. Eestis ühe-kahe päevaseid sõites mina enam vihmakaid kaasa pakkinud pole.
Hind absurdne on suhteline. Eestis kipuvad tihtipeale olema jah müstilised hinnad. Mina sain aga Saksast soodukaid ja kampaaniad jälgides kogu komplekti täpselt 400 euroga. Kaetud sama materjaliga Gore-Tex® Pro 500 D.

Püksid on see kõige õnnetum asi. Neid on jube keeruline ventileerida palavas.
Kogu see eelnev jutt kehtiv aga asfaltireiside kohta. Pinnaseteedel oma goretexi teed ei läheks.

Kui aga plaanis reisida kõvakatteta teel, siis soovitaks siiski eraldi vihmariietust. Asi pole sademetes, vaid lihtsalt varustuse määrmises. Vihmakatega sõites on varustus kenasti puhas. Kui miski aga varustust ei kata, siis määrdub see kergesti ja oledki varsti üks porikäkk. Goretex asju niisama lihtsalt ei pese/kuivata ka. Tavaliselt ma teen sauna ahju kerge tule alla, et ruum oleks parajalt soe ja siis 3-4 päeva kuivatan lava peal oma varustust, kui kausis pori maha leotanud olen. Varustust kasuta kasvõi ämbrina, vesi tuleb sealt ikka väga nigelalt välja. Kalluta igas suunas, et vesi sealt kätte saada. Tavalise tekstiiliga aga leotad vees, kuivatad lõkke/puhuri ääres ja hommikuks puhas kuiv asi taas olemas. Küll aga ütleks, et pole olemas head ja universiaalset asja.

Lõppu aga väike vahepala. Kuna esialgselt tellitud püksid said natuke väiksed, siis müüsin siinsama bikeris maha. Mõni aeg hiljem sain sellise kirja.

Ivoonu kirjutas:18 Mai 2019, 23:16

Tuleb tunnistada, et nii häid pükse pole mul varem olnud. Tänase ilmaga oli ka täitsa hea sõita, vanade pükstega oleks omas mahlas täitsa läbi vettinud.


Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Palju häid mõtteid. Aitäh.

Minu kasutus on tegelikkuses lihtne. Praegune RST Adventure Pro III tagas mulle selle, et kui vihmakile oli sees, siis kannatas sõita kuni 35+ temperatuurini. Peale seda läks kreisiks ära :)

Mägedes on täiesti tavaline see, et all orus on 25+ ja üleval on 10+ ning vihma tõenäosus väga suur. Seega väga hea olekski jakk, millel on rohkelt ventileerimisvõimalusi (parimaks on minu arust varrukate ventilatsioon ja suured kiirelt avatavad klapid rinnal. Tagumistest ventavadest pole eriti tolku olnud. Mõistan, et hea oleks, kui õhk käiks läbi. Seda kõike mulle RST ka pakkus, kuid kuna tegemist ei olnud just Gore-tex asjaga, siis kõik mis liigub, see ka kulub. Nelja aastaga on jakk sõitnud ca 50K+ ja nüüdseks juba üsna räbal ja kulunud. Kasutada kannatab, aga pole enam see. Vihmasisu on räbal ja seetõttu tuligi juba eelmisel aastal kasutada kaheosalist vihmariiet. Jah, saab hakkama küll, aga tegelikkuses ikkagi ebamugav sellega kogu aeg sebida. PAlju lihtsam oleks, kui oleks Gore-tex ja sõit jätkuks kogu aeg.

Homme lähen vaatan seda Carese II jakki ja vaatan, et kuidas seljas tundub.


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Margit kirjutas: 10 Veebr 2020, 01:06

Mul siiani olnud Halvarssons riided. Ei ole just goretex, aga mingi sarnane tehnoloogia. Vihmaga sõitsin 6 tundi ja alumised riided jäid kuivaks. Vihmakindel materjal on kogu aeg olemas, soojavooder käib lisana külge. Suvel hakkama saanud kuid tuulutusest jääb puudu (vana mudel). Muudel aastaaegadel super, ei pea mõtlema mis vihmaga saab. Komplekt 500 eest ei oska rohkem tahta.
Vihmariietust kasutanud ainult siis kui teada, et vaja järgmine päev ka sõita ja kuivatada ei saa (märg ei pea nii hästi tuult).
Rukka oli ka valikus, aga naiste mudeli üli laiad varrukad nullisid selle valiku.

Sekundeerin. Svenssonite DryWay+ membraan toimetab väga eduliselt, saabaste/ kinnaste peal katsetatud.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Enn »

Kirjutasin juba eelnevalt selles teemas lühikese kogemuse põhjal Heldi Atacamast. Peale tervet suve ja 12 000 km läbimist võin julgelt väita, et olen väga rahul. All kandsin ainult Aclima meriinovillast lightwool pikkade käistega särgikut ja sellise variandiga võis sõita +15...+30 C ilma mingite probleemideta. Jäin ka suuremate ja pikemate vihmade kätte ja kordagi kuskilt midagi läbi ei tilkunud. Kui lukud lahti, siis oli tuulutus kuumaga väga hea. Alla 15 C panin juba midagi lisaks alla, üle 30 C aga crafti tehnilise T-särgi. Olen 11 a ja ligi 100 000 km tsikliga läbi sõitnud, enamus neist matkadel ja nii head riietuse varianti ei ole mul varem olnud. Minu seisukohast on oma hinda väärt. Saabastena kasutan Daytona Core-texi. Vahetasin eelmisel aastal (10 a kasutust) ka eelmise mudeli välja kuna olid lihtsalt jubedalt kulunud ja hakkasid vaikselt läbi laskma. Uued muidugi jälle super mugavad ja täiesti veekindlad. Hingavad hästi, sõidu ajal + 30 C polnud probleem.

n
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Raki »

Spoiler
Enn kirjutas: 11 Veebr 2020, 15:14

Kirjutasin juba eelnevalt selles teemas lühikese kogemuse põhjal Heldi Atacamast. Peale tervet suve ja 12 000 km läbimist võin julgelt väita, et olen väga rahul. All kandsin ainult Aclima meriinovillast lightwool pikkade käistega särgikut ja sellise variandiga võis sõita +15...+30 C ilma mingite probleemideta. Jäin ka suuremate ja pikemate vihmade kätte ja kordagi kuskilt midagi läbi ei tilkunud. Kui lukud lahti, siis oli tuulutus kuumaga väga hea. Alla 15 C panin juba midagi lisaks alla, üle 30 C aga crafti tehnilise T-särgi. Olen 11 a ja ligi 100 000 km tsikliga läbi sõitnud, enamus neist matkadel ja nii head riietuse varianti ei ole mul varem olnud. Minu seisukohast on oma hinda väärt. Saabastena kasutan Daytona Core-texi. Vahetasin eelmisel aastal (10 a kasutust) ka eelmise mudeli välja kuna olid lihtsalt jubedalt kulunud ja hakkasid vaikselt läbi laskma. Uued muidugi jälle super mugavad ja täiesti veekindlad. Hingavad hästi, sõidu ajal + 30 C polnud probleem.

See Atcama tundub tõesti selline setup mida tahaks ka endale

Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Held Atacama on OK komplekt, kui just sellist vaja on. Ja kui tunnete, et ikka on väga vaja, siis astuge enne Motomarketist läbi kui netiavarustest tellima hakkate ja huvitavat hinda otsite :bsmile:


Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Motomarket kirjutas: 12 Veebr 2020, 16:23

Held Atacama on OK komplekt, kui just sellist vaja on. Ja kui tunnete, et ikka on väga vaja, siis astuge enne Motomarketist läbi kui netiavarustest tellima hakkate ja huvitavat hinda otsite :bsmile:

Tahtsin juba sellel nädalal tulla, aga kogu aeg viskas mingeid teemasid vahele ja ei jõudnudki. Eks ma üritan uuesti järgmise nädala algusepoole :)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”