Soovitage mulle häid, vettpidavaid soojemat liiki kindaid

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Teema algataja
Erci
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 17 korda

Soovitage mulle häid, vettpidavaid soojemat liiki kindaid

Lugemata postitus Postitas Erci » 02 Juul 2018, 15:45

Varustuse teema on juba käes. Soovitage mulle siis häid vettpidavaid soojemat liiki kindaid (sooja ilmaga sõidan krossikinnastega). Siiani olid Clover kindad aastaid - olen rahul, kuid on ära katki kulunud.

Aitäh

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Tsikkel: Triumph Tiger 800 ja Kawa w800
Tänanud: 787 korda
Tänatud: 653 korda
Kontakt:

Re: Soovitage mulle häid, vettpidavaid soojemat liiki kindaid

Lugemata postitus Postitas Macintosh » 02 Juul 2018, 16:16

Millised on soojemat liiki kindad? Millistel temperatuuridel sõiduks? Mul on mitu paari, ühed soojemad, millega sõidan vahemikus 0-10C ja teised millega sõidan alates +10C.
Senised sõiduriistad: Riga 13 → Riga 13 → Minsk MMVZ-3.111 → Voshod K175→→→ Honda Hornet 2002 → Honda Hornet 1998 →Honda CBF500→Kawasaki Versys 650.
Hetkel garaazis: Kawasaki w800 + Triumph Tiger 800
---
Tarkvaraarendus mobiili ja veebi, UI-UX. http://www.digitalfruit.ee

morse
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 52 korda
Tänatud: 79 korda

Lugemata postitus Postitas morse » 02 Juul 2018, 19:27

Need Cloveri soojad kindad on päris head. Mina kasutan neid temperatuuridel -10 kuni +18. Kui langeb juba +5 juurde, siis kasutan lisaks käekotte.

Hakkab ka mul vaikselt juba teine paar läbi kuluma. Olen mõelnud GoreTexiga soojade kinnaste peale. Näiteks Rukka. Usun, et sellest klassist soovitusi oodatakse. Ise pole veel proovinud, nii et soovitama ei hakka. Küll aga loeks teiste soovitusi.

Kiks
Toetajaliige
Tsikkel: zr-7, nc700sd
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Kiks » 02 Juul 2018, 21:22

Tere. Oli sama teema päevakorras. Valikut külmadeks on tõsiselt Heldil. Kuid tõdemus peale proovi ja brandi lojaalsus suunas lõpuks Rukka Marsi kasuks. Samuti kaks paari kindaid kasutuses. Suveks ja aktiivseks sahmimiseks on Rev`it! Dirt.

morse
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 52 korda
Tänatud: 79 korda

Lugemata postitus Postitas morse » 03 Juul 2018, 00:11

Kiks kirjutas:Tere. Oli sama teema päevakorras. Valikut külmadeks on tõsiselt Heldil. Kuid tõdemus peale proovi ja brandi lojaalsus suunas lõpuks Rukka Marsi kasuks. Samuti kaks paari kindaid kasutuses. Suveks ja aktiivseks sahmimiseks on Rev`it! Dirt.
Need siis vist: https://www.fc-moto.de/en/Rukka-Mars-GORE-TEX-Glove
Kasutaja avatar

KIBU
Tsikkel: R1200GS Rally
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 52 korda

Lugemata postitus Postitas KIBU » 03 Juul 2018, 14:34

mina soovitan sooje kindaid valides nahkkindaid vältida. mida vähem nahka ja rohkem kangast seda soojem. nahk ei hinga nii hästi, tekib niiskus, soojakadu suureneb. naha soojajuhtivus on parem kui kangal.
5248653
Kasutaja avatar

ranel
Tsikkel: Suzuki 600 GSXF, Transalp 600
Tänanud: 43 korda
Tänatud: 161 korda

Lugemata postitus Postitas ranel » 03 Juul 2018, 14:51

Ma soovitaks soojade kinnaste asemel rattale installeerida rutskasoojenduse ja võimalusel käekaitsed. Isegi suvekinnastega 4c ringi sõites käed mõnusalt soojas. Mul on küll vett igati läbi laskvad kindad, aga külma ja vihmaga rutskasoojendused põhjas on käed kenasti soojas.

Minu vaatevinklist jutu point, et vb polegi alati vaja seda kõige kallimat über lahendust. Kinnas on ju jube kulumaterjal ka.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 10 EUR päev. 55684121
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Tsikkel: Triumph Tiger 800 ja Kawa w800
Tänanud: 787 korda
Tänatud: 653 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Macintosh » 03 Juul 2018, 15:12

KIBU kirjutas:mina soovitan sooje kindaid valides nahkkindaid vältida. ...
Sekundeerin, tekstiilkindad on ainukesed, mis reaalselt vett peavad. Lisaks tuleb silmas pidada, et igasuguse veepidavause suurimaks vaenalseks on õmblused, tekstiilkindal on neid tunduvalt lihstam veekindlaks saada, kui nahkkindal. Sooja, veekindla nahkinda peale saan heal juhul 3-4 tundi loota, sealt edasi on ikka käed märjad.
Minu valikus parimad on Cloveri omad (COMMANDER-2 WP, https://goo.gl/GfMMXh). Peavad terve päeva vett ja hoaiavad käe soojas-kuivas ka üsna nullilähedastel temperatuuridel.

Mis lenkussoojendusse ka käekaitsetesse puutub, siis need parandavad märgatavalt mugavust ja heaolunnet aga sellest hoolimata on vaja pikalt kestvas sajus külma ilmaga ikkagi sooje ja veepidavaid kindaid.
Senised sõiduriistad: Riga 13 → Riga 13 → Minsk MMVZ-3.111 → Voshod K175→→→ Honda Hornet 2002 → Honda Hornet 1998 →Honda CBF500→Kawasaki Versys 650.
Hetkel garaazis: Kawasaki w800 + Triumph Tiger 800
---
Tarkvaraarendus mobiili ja veebi, UI-UX. http://www.digitalfruit.ee
Kasutaja avatar

mx77
Tsikkel: YZ250F, XV 750 Cafe Racer
Tänanud: 148 korda
Tänatud: 193 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas mx77 » 03 Juul 2018, 15:30

Macintosh kirjutas:
KIBU kirjutas:mina soovitan sooje kindaid valides nahkkindaid vältida. ...
Sekundeerin, tekstiilkindad on ainukesed, mis reaalselt vett peavad. Lisaks tuleb silmas pidada, et igasuguse veepidavause suurimaks vaenalseks on õmblused, tekstiilkindal on neid tunduvalt lihstam veekindlaks saada, kui nahkkindal.
Enamusel veekindlatel kinnastel ei ole membraan lamineeritud välise kinda külge. Selleks on spetsiaalne insert välise kesta ja sisemise voodri vahel.
Nahka on lihtsalt väga keeruline teha täiesti vetthülgavaks, ning lõpuks imab nahk nii palju vett sisse, et hakkab ka läbi membraani pressima.

Vasta

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”