Soovitage mulle häid, vettpidavaid soojemat liiki kindaid

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Soovitage mulle häid, vettpidavaid soojemat liiki kindaid

Lugemata postitus Postitas Erci »

Varustuse teema on juba käes. Soovitage mulle siis häid vettpidavaid soojemat liiki kindaid (sooja ilmaga sõidan krossikinnastega). Siiani olid Clover kindad aastaid - olen rahul, kuid on ära katki kulunud.

Aitäh



___________________________
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Soovitage mulle häid, vettpidavaid soojemat liiki kindaid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Millised on soojemat liiki kindad? Millistel temperatuuridel sõiduks? Mul on mitu paari, ühed soojemad, millega sõidan vahemikus 0-10C ja teised millega sõidan alates +10C.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

morse
Postitusi: 1383
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 215 korda

Re: Soovitage mulle häid, vettpidavaid soojemat liiki kindaid

Lugemata postitus Postitas morse »

Need Cloveri soojad kindad on päris head. Mina kasutan neid temperatuuridel -10 kuni +18. Kui langeb juba +5 juurde, siis kasutan lisaks käekotte.

Hakkab ka mul vaikselt juba teine paar läbi kuluma. Olen mõelnud GoreTexiga soojade kinnaste peale. Näiteks Rukka. Usun, et sellest klassist soovitusi oodatakse. Ise pole veel proovinud, nii et soovitama ei hakka. Küll aga loeks teiste soovitusi.


Kiks
Toetajaliige
Postitusi: 74
Liitunud: 30 Mai 2009, 21:16
Tsikkel: zr-7, nc700sd
Asukoht: Kuusalu
Tänatud: 4 korda

Re: Soovitage mulle häid, vettpidavaid soojemat liiki kindaid

Lugemata postitus Postitas Kiks »

Tere. Oli sama teema päevakorras. Valikut külmadeks on tõsiselt Heldil. Kuid tõdemus peale proovi ja brandi lojaalsus suunas lõpuks Rukka Marsi kasuks. Samuti kaks paari kindaid kasutuses. Suveks ja aktiivseks sahmimiseks on Rev`it! Dirt.


morse
Postitusi: 1383
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 215 korda

Re: Soovitage mulle häid, vettpidavaid soojemat liiki kindaid

Lugemata postitus Postitas morse »

Kiks kirjutas:

Tere. Oli sama teema päevakorras. Valikut külmadeks on tõsiselt Heldil. Kuid tõdemus peale proovi ja brandi lojaalsus suunas lõpuks Rukka Marsi kasuks. Samuti kaks paari kindaid kasutuses. Suveks ja aktiivseks sahmimiseks on Rev`it! Dirt.

Need siis vist: https://www.fc-moto.de/en/Rukka-Mars-GORE-TEX-Glove

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Soovitage mulle häid, vettpidavaid soojemat liiki kindaid

Lugemata postitus Postitas KIBU »

mina soovitan sooje kindaid valides nahkkindaid vältida. mida vähem nahka ja rohkem kangast seda soojem. nahk ei hinga nii hästi, tekib niiskus, soojakadu suureneb. naha soojajuhtivus on parem kui kangal.

5248653
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3134
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 328 korda

Re: Soovitage mulle häid, vettpidavaid soojemat liiki kindaid

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ma soovitaks soojade kinnaste asemel rattale installeerida rutskasoojenduse ja võimalusel käekaitsed. Isegi suvekinnastega 4c ringi sõites käed mõnusalt soojas. Mul on küll vett igati läbi laskvad kindad, aga külma ja vihmaga rutskasoojendused põhjas on käed kenasti soojas.

Minu vaatevinklist jutu point, et vb polegi alati vaja seda kõige kallimat über lahendust. Kinnas on ju jube kulumaterjal ka.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Soovitage mulle häid, vettpidavaid soojemat liiki kindaid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

KIBU kirjutas:

mina soovitan sooje kindaid valides nahkkindaid vältida. ...

Sekundeerin, tekstiilkindad on ainukesed, mis reaalselt vett peavad. Lisaks tuleb silmas pidada, et igasuguse veepidavause suurimaks vaenalseks on õmblused, tekstiilkindal on neid tunduvalt lihstam veekindlaks saada, kui nahkkindal. Sooja, veekindla nahkinda peale saan heal juhul 3-4 tundi loota, sealt edasi on ikka käed märjad.
Minu valikus parimad on Cloveri omad (COMMANDER-2 WP, https://goo.gl/GfMMXh). Peavad terve päeva vett ja hoaiavad käe soojas-kuivas ka üsna nullilähedastel temperatuuridel.

Mis lenkussoojendusse ka käekaitsetesse puutub, siis need parandavad märgatavalt mugavust ja heaolunnet aga sellest hoolimata on vaja pikalt kestvas sajus külma ilmaga ikkagi sooje ja veepidavaid kindaid.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Soovitage mulle häid, vettpidavaid soojemat liiki kindaid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Macintosh kirjutas:
KIBU kirjutas:

mina soovitan sooje kindaid valides nahkkindaid vältida. ...

Sekundeerin, tekstiilkindad on ainukesed, mis reaalselt vett peavad. Lisaks tuleb silmas pidada, et igasuguse veepidavause suurimaks vaenalseks on õmblused, tekstiilkindal on neid tunduvalt lihstam veekindlaks saada, kui nahkkindal.

Enamusel veekindlatel kinnastel ei ole membraan lamineeritud välise kinda külge. Selleks on spetsiaalne insert välise kesta ja sisemise voodri vahel.
Nahka on lihtsalt väga keeruline teha täiesti vetthülgavaks, ning lõpuks imab nahk nii palju vett sisse, et hakkab ka läbi membraani pressima.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”