1. leht 2-st

Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 17 Sept 2018, 19:33
Postitas ttt
Mida soovitate? Kas ainult goretex? Mõni analoog ka töötab? Mis firmad/mudelid?
Vaatsin erinevaid ja ei oska küll millegi alusel otsustada. Linnas ilmselt käravad suvalised, aga natuke pikematel otstel võiks ikka rohkem kui pool tundi vett pidada. Purjetamiskogemus ütleb, et tuulega ainult goretexist ei piisa, kui sooja vaja siis peaks ka suht paksud olema. Meil siin vist ei müüda nt Dainese kindaid? Nende d-dry materjal igal juhul riided jättis kuivaks ja goretexi analoogina julgeks proovida, aga osta pole kuskilt (nii et proovida ka saaks). Veel mingeid variante?

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 17 Sept 2018, 19:41
Postitas Motomarket
Proovi neid -> http://motomarket.ee/product/held-2041-season
Gore-tex ja Outlast kombo on ideaalne valik meie kliimasse.

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 17 Sept 2018, 19:42
Postitas mx77
Dainese asju müüb Bikeman

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 17 Sept 2018, 19:45
Postitas mx77
Motomarket kirjutas:Proovi neid -> http://motomarket.ee/product/held-2041-season
Gore-tex ja Outlast kombo on ideaalne valik meie kliimasse.
Mul on Outlast voodriga suusakindad ja see asi ei tööta üldse, kuigi suusatades saab naha vahepeal suht soojaks, aga tõstukil on need ikka ühed külmemad kindad.

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 17 Sept 2018, 19:51
Postitas Motomarket
mx77 kirjutas: Mul on Outlast voodriga suusakindad ja see asi ei tööta üldse, kuigi suusatades saab naha vahepeal suht soojaks, aga tõstukil on need ikka ühed külmemad kindad.
Suusakinnaste kohta ei oska midagi kosta, aga antud kindamudeli puhul on tagasiside siiani olnud igati positiivne. Seda siis tsikli peal, mitte suusamäel. Ilmselt miinuskraadide juures Outlast enam nii efektiivne ei ole.

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 17 Sept 2018, 19:59
Postitas morse
Äsja oli sarnane teema. Keegi oli kasutanud Rukka Mars nimelisi kindaid. Nende miinuseks tõi vist Mac selle, et nad on nahast. Siin näidatud Heldid on ka vist vähemalt osaliselt nahast. Üldse paistavad paljud Goretexiga talvelindad nahast olema.

Mulle need Mars nimelised pildi järgi sümpatiseerisid aga naha vettimine on kindlasti probleem...

Ise olen asja nii lahendanud, et talvel panen käekotid lenksu otsa. Lahjema ilmaga, stiilis oktoober, saab seal all suvekindaga sõita - lumega panen Cloveri tavalised kangast talvekad, mis ilma kottideta vettivad pikalt vihmas sõites läbi aga käekottides on kõik vint.

Muidugi käekottidel on omad suured miinused. On kaassõitjaid, kellel on suuuured käekaitsmed, mis suunavad kogu vihma ja tuule ära - need on käekottidele lähedaselt head ja kasutajale mugavamad. Aga taaskord - igale tsiklile neid ei pane (kujutaks ette mingeid HD apehängereid, millel on käekaitsmed...)

Kinnaste juurde tagasi tulles. Näen, et paljud matkajad kasutavad Rukka Gorega toodangut. Kas nad ka head on, ei oska kinnitada.

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 17 Sept 2018, 20:14
Postitas Ain
Endal on Rukka Mars jahedama ilma jaoks ja Rukka Cosmo külmema ilma jaoks. Marsiga olen vihmas üksjagu sõitnud ja käsi on kuiv. Küll aga on ikkagi tunda, et mingi niiskus ikka kuskil on. Sest õhuniiskus on ju pea 100 vihmaga. Cosmoga vihmaga väga pole sõitnud aga head soojad on küll. Rukkat julgen kindlalt ainult kiita!

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 17 Sept 2018, 21:31
Postitas sepprait
Esmalt tuleks küsida mida nimetada külmaks ilmaks ja kas sõita linnas või linast väljas.
Minul õnnestus osta see aasta küllalt mõistliku Rev'it pool paksud kindad (vana mudel ehk siis lao jääk) mingi hydratex sisuga ning olen seni vägagi rahul sest peale paari tundi vihmas sõitmist on käed kuivad kuigi jah niiskust on kergelt tunda. Väga palju külmas ilmas pole õnnestunud neid testida kuigi arvan et sellise 5 kraadises jaheduses ei ole mõistlik väga pikka maad(200-300km) ette võtta ilma rutska sojenduseta.
Igasuguste voodritega kinnastel on minu silmis üks põhi probleem see et märgade kätte peale on neid keeruline ajada. Või siis ma olen lihtsalt valede kinnaste peale sattunud.

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 17 Sept 2018, 22:02
Postitas will111
Füüsika kogemus ütleb, et kindad saavad olla veekindlad ja samas ka soojad ainult siis kui sul on kõige pealt (käe poolt vaadates) suht paks vooder ja siis selle voodri peal mingi täiesti veekindel kiht, nii et see paks vooder ei saa absoluutselt märjaks. Kõik peab lisaks olema ka täiesti tuulekindel. Muidugi võib seal omakorda tekkida olukord, kus käsihakkab hoopis seestpoolt higistama ja teeb voodri ikkagi märjaks.
Igasugused imematerjalid imenimetustega ei taga kuidagi automaatselt sooja kui ei ole seda õhulist "soojustuse" kihti. Ja läbimärg soojustuse kiht teatavasti väga hea soojustaja ei ole sest vesi on pehmelt öeldes päris hea soojusjuht :D Kvaliteetsed suusakindad kannatavad sõita ka korraliku vihmaga ja üsna külma ilmaga. lõpuks muidugi vettivad nad ikka läbi aga see võtab omajagu aega ja päris +5 ning paduvihmaga a'la kuressaarde sõitu vist enamasti ette ei võeta :D
väga hapu asja puhul saab kasutada veel kahekihilist suusakinnast, et all on õhuke sõrmik ja paks kinnas seal peal. aga kõige lihtsam on minumeelest panna käekaitsmed külge ja suur osa muresid ongi lahendatud. tuul ei pressi nii kõvasti, suur osa veest lendab ka mööda

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 17 Sept 2018, 22:20
Postitas ttt
Jah pärast esimest tundi mõtlesin isegi esimesena käekaitsmetele, aga need vist sobivad rohkem järgmisele rattale :D
Linnas ma arvan, et käravad suhteliselt suvalised kindad, pigem mureks maantee. Just september-oktoober, mingi alla 5 kraadiga ilmselt enam ei sõida. Hull matkaja ei ole, aga ilmselt tuleb nii mõnigi linnalähedane sõit vihmas, aga sellegipoolest ei tahaks külmetada ja siis nädal aega kindaid kuivatada.
Tundub, et Rukka oleks hetkel too much, kui palju pikki sõite teeks, vaataks kindlasti midagi max head. Aga kas selliste kuni 100-euroste kinnaste puhul peaks vaatama pigem goretexi või üldiselt bränd/kvaliteet/materjalid jne? No näiteks mu sõiduriided Dainese d-dry membraaniga olid kuivad, d-dry kindaid julgeks proovida küll. Selgub et ka Reviti toodang okei.

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 17 Sept 2018, 22:24
Postitas ttt
sepprait kirjutas: Minul õnnestus osta see aasta küllalt mõistliku Rev'it pool paksud kindad (vana mudel ehk siis lao jääk) mingi hydratex sisuga
Kust said need ja mis mudel? Paistab, et Revitil isegi päris lai valik taolisi kindaid, uurin.

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 17 Sept 2018, 22:27
Postitas Macintosh
Minu ainsad, päriselt veekindlad kindad on miljon aastat tagasi (alatu vale) Streetmotost 720 krooni eest ostetud Cloveri kindad (https://goo.gl/1u1Tnd). Täiesti kunstmaterjalist ja omavad mingit muud "tex" nimelist mebraani. Ei higista ja "hingavad" nii, et vähe pole ning hoiavad käe sooja ja kuiva. Samas Heldi GoreTex kindad (149€) on ka pea-aegu veekindald, oma 1.5 tundi kannatab ära, enne kui vesi lahinal sisse tuleb.

Erinevate inimeste pikaajaline kogemus ütleb nii:
* nahast kindad saavad olla veepidavad vaid kuni kuhugi maani, sealt edasi mitte erit vettpidavad
* vahet pole mis tex seal on, vahel on sellest kasu, et on "päris" ja vahel mitte
* kui tahad saada täiesti vettpidavaid kindaid peavad need olema tehtud mingist materjalist mida looduses ei leidu
* head kindad ei pea olema ilmtingimta sigakallid aga kalllite kinnaste puhul on šansid suuemad

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 17 Sept 2018, 22:30
Postitas Ain
Samas ei tohiks ju vahet olla mis on kindal väliskihis (nahk või tekstiil)... gore on ju ilmselt selle all. Ja läbi vettib pealiskiht. Kui gore vana või katki siis ilmselgelt läheb sealt läbi.

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 17 Sept 2018, 22:36
Postitas ttt
Nahk ilmselt ei ole mõistlik, see koos vatiga kuivab mingi nädal aega :D Paljudel tekstiilkinnastel paistab olevat nahk ainult peopesas, see tundub hea kombo.
Aga kui keskmise hinnaklassi goretex kindad ainult 1,5h vastu peavad, siis vist pigem riskin mingi muu texiga ja loodan heale õnnele. Standardid liiga kõrgeks aetud pärast 28h vee käes olemist goretexiga :D Ja niikuinii kõik materjalid vananevad ka.

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 17 Sept 2018, 22:59
Postitas Macintosh
ttt kirjutas:Nahk ilmselt ei ole mõistlik, see koos vatiga kuivab mingi nädal aega
Kui kätekuivatusmasin all kuivatada siis saab tunniga peaaegu kuivaks ja pooleteise tunniga päris kuivaks (arva ära, kuidas ma seda tean). :roll:

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 17 Sept 2018, 23:09
Postitas ttt
Ma ei saanud seal masina all isegi puuvillast kiivrisukka kuivaks :D Jällegi oleks mõni sünteetiline materjal olnud hetkega kuiv. Sooja pesu pluusi varrukad ja tagi varrukad sain korda, abiks ikka. Kuidagi liiga tihti on seda kuivatamist viimasel ajal. Alles föönitsin spordiklubis teksasid ja trennipükse :D Hea et vähemalt trenniriided kuivaks said.

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 17 Sept 2018, 23:17
Postitas Macintosh
Peab olema vanakooli masin, selline, kus on füüsiline nupp peal. Nende mooodsatega, kus viibata tuleb jäädki kuivatama.

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 18 Sept 2018, 07:14
Postitas sepprait
ttt kirjutas:
sepprait kirjutas: Minul õnnestus osta see aasta küllalt mõistliku Rev'it pool paksud kindad (vana mudel ehk siis lao jääk) mingi hydratex sisuga
Kust said need ja mis mudel? Paistab, et Revitil isegi päris lai valik taolisi kindaid, uurin.
Mina ostsin motomarketist. Mudel peaks olema GT H2O Minul on muidugi täis nahast ning nagu ma nüüd lugedes aru saan siis täis nahk inimestele ei meeldi :D
Minu omad vett peavad, aga eks tõesti naha kuivamise aeg on ikkagi soojas toas terve öö ja hommk veel otsa. Kusagil matkal telgis kuivatada võib olla pea võimatu.

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 18 Sept 2018, 08:10
Postitas ttt
Spoiler:
sepprait kirjutas:
ttt kirjutas:
sepprait kirjutas: Minul õnnestus osta see aasta küllalt mõistliku Rev'it pool paksud kindad (vana mudel ehk siis lao jääk) mingi hydratex sisuga
Kust said need ja mis mudel? Paistab, et Revitil isegi päris lai valik taolisi kindaid, uurin.
Mina ostsin motomarketist. Mudel peaks olema GT H2O Minul on muidugi täis nahast ning nagu ma nüüd lugedes aru saan siis täis nahk inimestele ei meeldi :D
Minu omad vett peavad, aga eks tõesti naha kuivamise aeg on ikkagi soojas toas terve öö ja hommk veel otsa. Kusagil matkal telgis kuivatada võib olla pea võimatu.
Samas hind on neil tõesti hea ja kui sa ütled, et kindlalt veekindlad siis võib ju ka märja kinda kätte tõmmata. Seda konkreetset mudelit vist pole minu suurust, aga lähen uurin, mis seal veel on :)

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 18 Sept 2018, 08:58
Postitas mx77
ttt kirjutas: Tundub, et Rukka oleks hetkel too much, kui palju pikki sõite teeks, vaataks kindlasti midagi max head. Aga kas selliste kuni 100-euroste kinnaste puhul peaks vaatama pigem goretexi või üldiselt bränd/kvaliteet/materjalid jne? No näiteks mu sõiduriided Dainese d-dry membraaniga olid kuivad, d-dry kindaid julgeks proovida küll. Selgub et ka Reviti toodang okei.
Paistab, et viimasel ajal peab brändi vaatama. Lugesin hiljuti ühest alpinismiteemalisest portaalist tuntud matkariiete valmistajate (Arcteryx, Mammut jne.) veekindlate jopede testi, kus võrreldi sama tootja Gore-Tex jopet tootja nn. oma membraaniga jopega ja üllataval kombel olid omatoodangu mebraanid mitmel juhul paremad, eriti mis puudutas hingavust.

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 18 Sept 2018, 09:47
Postitas ttt
No siis oli kõhutunne õige, et kõige odavamat goretexi ei hakka ka võtma.. pigem korralik kinnas mingi enamvähem tootja oma (Dainese d-dry on okei, Revit hydratex nagu siit sai lugeda, A* drystar on mul ketsidel ka seni okei olnud, samas olen ainult linnas sõitnud). Samas hingavuse koha pealt minu lemmik seni olnud goretex, aga ilmselt väga sõltub ka konkreetsest tootest. Mul on kogemus purjetamisriietega, Musto korralik jope on ikka kõigist teistest üle. Samas see on nagu Rukka kinnas kah ja pikkadel matkadel polegi muud varianti.

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 18 Sept 2018, 09:59
Postitas franz125
See vist peaks minema lollide küsimuste alla aga kuidas saab goretex hingata läbivettinud naha all?

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 18 Sept 2018, 10:06
Postitas mx77
franz125 kirjutas:See vist peaks minema lollide küsimuste alla aga kuidas saab goretex hingata läbivettinud naha all?
Ega ei hingagi, sellepärast on nahk vihmakindaks kõige kehvem valik. Igasugune membraan saab hästi koos töödata ainult korraliku vetthülgava käsitluse saanud pealismaterjaliga.

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 18 Sept 2018, 11:55
Postitas franz125
Loll küsimus vol.2-miks neid nahkseid goretexe tehakse ja ilmselt ka reklaamitakse kui mine p...e kui kõige-kõige need on.

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 18 Sept 2018, 12:15
Postitas Motomarket
franz125 kirjutas:Loll küsimus vol.2-miks neid nahkseid goretexe tehakse ja ilmselt ka reklaamitakse kui mine p...e kui kõige-kõige need on.
Vastus sellele on tegelikult imelihtne- tootjad lihtsalt teavad, mida nad teevad ja millised nõuded on ühele turvalisele motokindale. Ja seda juba aastaid. Samas, elu on näidanud, et alati on tegelasi, kes "teavad" kõvasti rohkem kui tootedisainerid :wink:

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 18 Sept 2018, 12:31
Postitas ttt
Minu arust on sama teema tegelikult riietega.. tead küll et nahk oleks max turvaline ja tekstiil on esimese kukkumisega katki.. aga samas sita ilma korral ma ikkagi kõigepealt tahaks kaitsta end ilma eest ja siis tulevad muud asjad. Mulle tundub kombineerimine mõistlik, nt kui kinda peopesa on nahaga, tundub okei, aga muu võiks vist tekstiil olla juhul kui tõesti üldse ilma ei vali. Kui natuke ilma valida saab (ei leota oma kindaid iga päev), siis on vast veekindel nahkkinnas parem sest kaitse parem. Sama on tekstiilriietega, millel strateegilistes kohtades nahk. Selge see, et jama ilmaga sõitmine ongi ohtlikum igat pidi, aga no külmununa ja märjana ei ole lihtsalt võimalik sõita. Meie kliimas täiesti tavaline, et lähed ilusa ilmaga välja ja selgest taevast tuleb padukas alla, sügiseste temperatuuridega võib päris hätta jääda niimoodi.
Aga jah, turvalisuse aspektist mõeldes vb ikkagi nahk.. :D

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 18 Sept 2018, 12:49
Postitas mx77
Spoiler:
Motomarket kirjutas:
franz125 kirjutas:Loll küsimus vol.2-miks neid nahkseid goretexe tehakse ja ilmselt ka reklaamitakse kui mine p...e kui kõige-kõige need on.
Vastus sellele on tegelikult imelihtne- tootjad lihtsalt teavad, mida nad teevad ja millised nõuded on ühele turvalisele motokindale. Ja seda juba aastaid. Samas, elu on näidanud, et alati on tegelasi, kes "teavad" kõvasti rohkem kui tootedisainerid :wink:
Dainese (seal on kah vist lollid koos, kes midagi ei tea) valikus on Gore-tex kindaid kokku 6 mudelit. Neist vaid üks on täisnahast, kolm on paraktiliselt täistekstiilid ja kaks on tekstiilid märgatavte nahktugevdustega.
D-dry mudeleid on ka 6, neist vaid üks nahast, ülejäänud 5 tekstiilid

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 18 Sept 2018, 13:10
Postitas Motomarket
Spoiler:
mx77 kirjutas:
Motomarket kirjutas:
franz125 kirjutas:Loll küsimus vol.2-miks neid nahkseid goretexe tehakse ja ilmselt ka reklaamitakse kui mine p...e kui kõige-kõige need on.
Vastus sellele on tegelikult imelihtne- tootjad lihtsalt teavad, mida nad teevad ja millised nõuded on ühele turvalisele motokindale. Ja seda juba aastaid. Samas, elu on näidanud, et alati on tegelasi, kes "teavad" kõvasti rohkem kui tootedisainerid :wink:
Dainese (seal on kah vist lollid koos, kes midagi ei tea) valikus on Gore-tex kindaid kokku 6 mudelit. Neist vaid üks on täisnahast, kolm on paraktiliselt täistekstiilid ja kaks on tekstiilid märgatavte nahktugevdustega.
D-dry mudeleid on ka 6, neist vaid üks nahast, ülejäänud 5 tekstiilid
No ma ei hakkaks siin eriti lahkama kui palju on Heldil või Revitil tekstiilist ja nahast + tekstiil/nahk komboga Gore-tex kindaid. Heldil on neid palju, Revit kasutab Gore-tex-i vähem (rohkem muud membraanid). Toon siin näiteks Reviti tippmudeli (nahk/tekstiil)-> http://motomarket.ee/product/revit-dominator-gtx Need tõmbad kätte ja hinda enam ei vaata :)
Mida siis kokkuvõtvalt öelda, tootjad teavad, mida nad teevad. Kätte tuleb valida ikka see, mis endale rohkem sobib ja millistes oludes mingid omadused määravamad on.

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 18 Sept 2018, 15:02
Postitas ttt
No selge see, et parimad ongi parimad.. ja ühtlasi ka kõige kallimad. Pigem jah hetkel optimeeriks selle koha pealt, et pole nii nõudlik kui hardcore matkaja.
Mina vaatasin ka praegu Dainese tekstiilkindaid nahast peopesadega ja d-dry membraaniga (riided on samad). Samas kinnast tahaks nagu ikkagi kätte proovida.

Re: Veekindlad soojad kindad

Postitatud: 29 Sept 2018, 23:04
Postitas morse
Juhtusin uuesti kindaid sirvima. Kuna siin tegelikult konkreetsetele ulm-kallistele kinnastele otseselt ei viidatudki, siis mõtlesin, et panen pildi ja hinna üles (noh nii võrdluseks):

Rukka Harros GTX
http://www.rukka.com/motorsport/product ... harros-gtx
Ebays 179 Euri: https://www.ebay.de/itm/Rukka-Handschuh ... vYfwXv3yAg

Ja väheke põnevama Disainiga GTX 3 Chamb:
http://www.rukka.com/motorsport/product ... tx-3-chamb
Hind vist sarnane.

Winter Is Coming! :mrgreen: