ARAI Chaser X - kumba valida, kas M või L suurus?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
ermicas
Postitusi: 88
Liitunud: 31 Dets 2013, 17:31
Tsikkel: XJR1300 Racer 6oth Anniversary
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 13 korda

ARAI Chaser X - kumba valida, kas M või L suurus?

Lugemata postitus Postitas ermicas »

Tervist,

Kellel on Arai kiivriga kogemust ja aitaks õige suuruse valida? Mudel mida tahaks on Chaser X. Mul pea ümbermõõt 58,5cm seega täpselt M ja L keskel! M suurus on 57-58 ja L 59-60. Poes käisin proovimas, M suurus põsest natuke pigistab, templis on OK aga L on täpselt paras, samas mõtlen kuidas need sisemised padjad kandes järgi anda võivad ja siis on jälle nats suur (ilma sukata).

Hetkel on vana HJC kiiver, mis ilma sukata veits logiseb peas, st ei taha enam seda viga teha, et liiga suure kiivri ostan. Samas enamused sõidud on kiivri sukaga kuid vahest tuleb ka ette ilma sõitmist.

cheers,
ermicas,



Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: ARAI Chaser X - kumba valida, kas M või L suurus?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

See põsest pigistamine ei annagi järgi või kui annab siis väga vähe. Vähemalt ütleb nii minu kogemus HJC, Scorpioni, RPHA, Cabergi jt kiivritega. Lühikestel sõitudel on see talutav aga pikal sõidul hakkab häirima. HJC'l sai vahetatud isegi põsepadjad väiksemate vastu aga päris hea ei saanudki.
Nexx XD1 oli esimene kiiver mille puhul sain ma sellise peakatte, kus ühtegi survepunkti polnud. Pärast kahte hooaega kasutust pole oluliselt midagi muutunud. Ei logise. Eelmie hooja lõpul pesin voodri ära. Pärast pesu panin tähele, et kiiver istus tihedsamini peas.
Sinu nahas olles ostaks ma L-i.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: ARAI Chaser X - kumba valida, kas M või L suurus?

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Minu teada sai Arail pôsepatju vahetada. Suhtle korra Bikemaniga nad peaks suht hästi Araid teadma. Anna siis tagasisidet ka pärast.

Suurem vôib loksuma jääda, mul oli nii. Ühe agv-ga

MS on väike ML on veidi suur :) ja suurel kiirusel vajub silmadele mis rämedalt häirib. Araiga seda viga korrata ei taha :(

Kust sa seda Araid ost muidu môtled?

Viimati muutis Ardilla, 28 Jaan 2019, 11:42, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Bikeman
Kaupmees
Postitusi: 75
Liitunud: 07 Okt 2009, 11:12
Tänatud: 5 korda

Re: ARAI Chaser X - kumba valida, kas M või L suurus?

Lugemata postitus Postitas Bikeman »

Tere,

Arai kiivrite põsepatjadel on 5mm kiht, mida saab kerge vaevaga eemaldada, juhul kui M suurus pigistab. Selline seadistusvõimalus ongi Arai poolt ette nähtud juhuks, kui kiiver mujalt paras, aga põsed pigistavad.

M ja L suurus Chaser-X on sama koorikuga ja suurust reguleeritakse sisu paksusega. Lisaks tavapärastele M ja L sisudele on paksemaid ja õhemaid patju saada veel. Seega on erinevaid seadistusvõimalusi palju ja enamus juhtudel leiab sobiva lahenduse.

Tervitades
Keijo
Bikeman motopood

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”