Milline kiiver?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

biohazard
Postitusi: 241
Liitunud: 07 Jaan 2004, 12:43
Asukoht: tln, Honda X11
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas biohazard »

oskab keegi midagi sellise mootorrattakiivri nagu airoh tigeri kohta midagi öelda?
ansambel X - 11
Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Lugemata postitus Postitas wicked »

airoh tiger ei ole just kõige parem valik.ta näeb küll ülbe :twisted: välja, aga suurematel kiirustel(>150) tekib probleem kõrvale vaatamisega,st. tal on küll voolujoonelisus hea,aga küljelt on pind nii suur ja hakkab metsikult pead kiskuma.tuul vihiseb ka suht palju. a kui pleier peas,siis ei pane vihinat tähelegi. tumeda visiiriga on öösel nähtavus alla normaalse nagu arvata võibki,kuid visiirid on lihtsalt vahetatavad-mul oli kogu aeg teine visiir seljakotis kaasas.ise sõitsin sellega 1,5 aastat ja andsin siis naisele pähe(taga istudes on tuul väiksem) ja ei kisu nii palju.ehk oli mu mulast kasu.
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Kas need 1500...2500 kroonised kiivrid kah mingid kiivrid on ? Ehk siis selge, et kallis kiiver enamjaolt ka hea on, aga kas odav kiiver on mõttetu asi või lihtsalt a'la tundmatu brand, võib olla mitte NII mugav või mitte NII popp jne...
Kasutaja avatar

Soultrain
Postitusi: 970
Liitunud: 29 Sept 2003, 18:28
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Soultrain »

nolan on ju suhteliselt odav, sõltuvalt mudelist muidugi aga samas ei saa öelda et nolan päris saast oleks, samas on neil mingi tütarfirma kah mis just selliseid 1500-2500 vahele jäävaid kiivreid teevad ja kui emafirma on nolan siis kipun küll arvama et kvaliteet on garanteeritud, mis muidugi ei küündi sinna arai kvaliteedini aga ütleme nii et eks ta ikka kaitseb küll kuigi kvaliteeti kontrolli ei soovita küll kellegil vastu asfalti käijes ette võtta
Loud pipes save lives!!!
Kasutaja avatar

Mari Öö
Postitusi: 479
Liitunud: 01 Veebr 2004, 22:16
Asukoht: Tallinn-Tartu
Tänatud: 3 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Mari Öö »

spinna kirjutas:
Kas need 1500...2500 kroonised kiivrid kah mingid kiivrid on ? Ehk siis selge, et kallis kiiver enamjaolt ka hea on, aga kas odav kiiver on mõttetu asi või lihtsalt a'la tundmatu brand, võib olla mitte NII mugav või mitte NII popp jne...
öö sõidab miski 1800 maksnud Grexiga. Loodusinvestist sain. see oli kõige odavam sellistest kinnistest, millel lõug üles käib. mis ma oskan öelda ühe hooaja kohta... kriimud sain talle peale tehtud, visiir eriti hästi ei lukustu ja korra tugevas vastutuules enne reavahetust kõrvale vaadates viskas vuhh! visiiri üles. see ehmatas mis jube.

positiivne on see, et sidevahendid - kuularid ja mikri - sain sinna oluliselt mugavamalt paigutada kui jüri öö oma lahtisesse Nolanisse. kõrvade juures oli kuularite jaoks ruumi jäetud ja suurema osa juhtmetest sai ülihästi voodri vahele topitud.

miinuseks see, et veidi ikka vilistab ka, ja lõuatõstmise klõpsud hakkasid üsna varsti raskelt käima. samas kui halb see ikka olla saab, et kiiver kergelt ei avane? hullem, kui kukud ja see liiga kergelt avaneb.

siiski, kui rikkaks saan ja muu oluline varustus koos, ostan palju kallima kiivri.
If it wasn't for last minute, nothing would ever get done.

Külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kas keegi oskab öelda kui suur vahe müra seisukohast on avaneval (s.t. ka lõuaosa avaneb) ja kinnisel kiivril (avaneb ainult klaas). plaanis kiivrit osta, ega kumba. ise täitsa roheline selles asjas veel.....
Kasutaja avatar

Mari Öö
Postitusi: 479
Liitunud: 01 Veebr 2004, 22:16
Asukoht: Tallinn-Tartu
Tänatud: 3 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Mari Öö »

Anonymous kirjutas:
kas keegi oskab öelda kui suur vahe müra seisukohast on avaneval (s.t. ka lõuaosa avaneb) ja kinnisel kiivril (avaneb ainult klaas). plaanis kiivrit osta, ega kumba. ise täitsa roheline selles asjas veel.....
kindlalt on MUGAVAM see mis lahti käib. kui teel peatuse teed ja tahad kellegagi rääkida, siis lükkad lõua lakke ja ongi. kinnine VÕIB OLLA turvalisem. ma ei tea, kui suur on oht, et asfaldil liueldes kiivrilõug minema lendab. ei usu eriti, eks sellele ole mõeldud.

müra poolelt küll ei oska öelda.
If it wasn't for last minute, nothing would ever get done.
Kasutaja avatar

Alex
Postitusi: 438
Liitunud: 20 Mär 2003, 16:13
Tsikkel: Punane Roller
Asukoht: Pealinna külje all
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas Alex »

ise kasutan IXS kinnist ja LEM lahtikäivat.Hinnaklassilt olid mõlemad üle 3K.Igapäevasõiduks eelistan lahtikäivat aga näiteks vihmaga või pimedas IXS.IXS on vaiksem,polsterdust on rohkem ja tugeva tuulega(suure kiirusega)loob turvalisema tunde.Olen proovind ka ARAI lahtikäivat aga see oli hoopis teisest klassistmõlema mudeli head olid üheskoos)Täna ostaks ilmselt kaks korda kallima Arai(lahtikäiva)

tänks jänesele...loomulikult ajasin sassi Shuberthi kiivriga...ilmselt oli ajutine meeltesegadus tingitud teatud motopoe kohta arvamuste lugemisest.
sry eksituse pärast
Viimati muutis Alex, 06 Mär 2004, 14:07, muudetud 1 kord kokku.
Ilusa ja punase rolleri omanik...sain kah lammaste seast huntide sekka :D
Müüa 2006 V-strom, üks omanik, kallilt.

Külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »


veix

Lugemata postitus Postitas veix »

tore kiiver küll, aga kust saab ja palju maksab?
Kasutaja avatar

piret
Postitusi: 703
Liitunud: 16 Juul 2003, 18:46
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas piret »

A-Tuuning müüb kindlasti, hind 6k kanti.
Vahest sõidan ja teen asju.
Kasutaja avatar

puhh
Postitusi: 543
Liitunud: 27 Okt 2003, 11:51
Tsikkel: 90º V2
Asukoht: lapikese keskpaik
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas puhh »

Veel üks Schuberthi kiiver http://www.schuberth.de/eng/qm1str.htm.
Ise kasutan ja võin rahul olla. Tõsi ei ole Concept või S1 mudeli tõstetavat lõuga, kuid seevastu on kerge, suht vaikne ja hää kiiver. Hind u 4,5k ja müüja motomarket. Kvaliteedilt peaks vastama mõne teise tootja tunduvalt kallimatele mudelitele. :D
Kasutaja avatar

karujänes
Postitusi: 79
Liitunud: 05 Veebr 2004, 19:31
Asukoht: Täna siin, homme seal... ;-)

Lugemata postitus Postitas karujänes »

Alex kirjutas:
Olen proovind ka ARAI lahtikäivat aga see oli hoopis teisest klassist mõlema mudeli head olid üheskoos) Täna ostaks ilmselt kaks korda kallima Arai (lahtikäiva)
Alex, äkki ajad kogemata mõne teise tootjaga segamini...

Arai-ga on nüüd küll tõesti selline lugu, et nad ei ole tänapäevani teinud ÜHTEGI lahtikäiva lõuaosaga kiivrit. Olen selle kohta ka lugenud erinevaid materjale ja esitanud Arai müüjatele (peamiselt soomes) vastvasisulisi küsimusi - tahtsin minagi alguses lahtikäivat kiivrit saada. Arai lühike vastus on: me ei ole kindlad sellise lahenduse turvalisuses.

Tõepoolest, Arai teeb konkreetselt ilma lõuakaareta, lahtiseid, kiivreid, aga see on ka hoopis teine toode ja seda kasutades (ostes) ei ole võimalusi mõelda nii, et kui ma kukkudes näoli maandun, siis ehk mingi asi mu nägu ikka kaitseb. Kõigile on selge, et ei kaitse ja selda enamasti arvestatakse juba ostes.

Küll aga on suur võimalus selliseks mõttekäiguks, kus ostja arvab lahtikäiva lõuaosaga kiivri turvalisusest samahästi, kui tavalisest kinnisest full-face-st. See aga ongi libastumise koht. Kui inimene ei taha omale teatud riskide olemasolu teadvustada, siis ei saa teda keegi selleks sundida. Küll aga on võtnud Arai oma ametlikuks suunaks teadvustada kõiki võimalikke riske, mis seonduvad kiivri turvalisusega, ning kasutada neid teadmisi oma toodete valmistamisel. Sellepärast pole nad ka siiani teinud ühtegi avaneva lõuaosaga mudelit.

Ja rahalises mõttes - huvitav kuipalju mootorratturitest maailmas ütleks, et lahtikäiva lõuaosaga kiiver ei ole mugav kasutada. Oletan, et väga vähesed. Mida see tähendab? Tähendab ühte väga suurt tordilõiku kiivriostjate poolt poodi toodava raha summaarsest pirukast. Arvate et Arai ei taha sellest lõigust oma osa? Kindlasti tahab!! Aga ei võta, sest pole kindel mida see endaga kaasa tuua võib.

Arai kiidulaulu lõpetuseks veel üks selline fakt: ükski Arai kiivri lõuarihmadest ei kasuta nö quick-release kinnitust. Kõik on ainult double-D pandlaga, mis on kindlasti oluliselt ebamugavam kasutada, kuid selleeest tunnustatud ja turvaline. Firma käitumine räägib iseenda eest.

Ärgu teist kellelgi olgu kunagi vaja oma kiivri turvalisust reaalselt proovile panna!



Cheers everyone! :)
KJ

Timo R.

Lugemata postitus Postitas Timo R. »

AGV Demon Top (3,6K). Olen ostuga väga rahul.
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Mina ostsin Loodusinvestist kõige odavamad kinnised Grexid 1120 krooni lugu. Kodus panin pähe, kiiver nagu kiiver ikka. Sõitsin, kiiver nagu kiiver ikka. No peaga vastu asfalti ei tahtnud hüpata, aga küllap on ka seal kiiver nagu kiiver ikka :lol:
Üle saja oli tuulevuhin päris kõva, aga see ongi ju üks tsiklisõidu paljudest võludest. Noh et tuulest võetud saada ja nii...

No võib olla on nagu veiniga - mida rohkem tarbid seda pirtsakamaks muutud.
Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Lugemata postitus Postitas wicked »

mina sõidan BANDIT G3-ga :twisted: .otsisin tükk aega Eestist tulutult- keegi nii ilusaid asju ei müü ja tellisin eelmine kevad Saksamaalt.hind tuli koos postikulude ja maksekorralduse tasudega ning käibemaksuga ca.4keq.meeldib hirmsasti. http://www.bandithelmets.de

Külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ostsin Tartust Wild Ridersist mattmusta Grexi, kinnine, maksis 1100. Aasta hiljem oli kähku ka teist kiivrit vaja ja ostsin Motodepoost IXS kinnise kiivri, maksis 1850 eek. Kvaliteedilt teeb Grex silmad ette küll, kigi on odavam. IXS vihiseb ja kohiseb rohkem, suurtel kiirustel on isegi iseendaga rääkimine raskendatud, kuna ei kuule muud kui tuulekohinat. Visiir on Grexil selgem ja kinnitus ning sulgumine kvaliteetsemad. Samuti on Grex rohkem ümber pea, hoiab tuult kuklast eemal. IXS kiivril lendas näiteks visiiri kinnitus minema, kui vähe äkilisemalt visiiri ette tõmbasin, Paar autot jõudis juba sellest Peterburi teel üle sõita, kuid parandasin ise ära.

Sain ka sõbra AGV-d proovida, mudelit ei mäleta, kuid letihind oli 3600 eek. See oli ikka haudvaikne võrreldes Grexi ja IXS-ga, tekkis kohe tahtmine oma IXS põõsasse visata.

Ise kogun raha uue kiivri jaoks ja see ei ole odav. (Pean oma kõrvakuulmisest ikka lugu ka, seni kasutan kõrvatroppe).

Gost

Lugemata postitus Postitas Gost »

Minu jaoks kord selline: kui raha napib, siis tuleks osta NOLAN. Vastuvoetav kvaliitet/hinna suhe, olen ise testinud lennates naoga asfaldi vastu kiirusel umbes 40 kmt.

Oman 81E mudelit. Mura tase voiks parem olla kiirusel ule 100, aga minu jaoks see pole eriti tahtis, enamasti linnas soidan.

Kui raha oleks rohkem, siis mu valik on X-Lite, pole kvaliteedi poolt sugugi halvem kui Arai voi Shoe jms "mersedese" klassi kuuluvad, aga hind tunduvalt madalam.

Sohne
Postitusi: 133
Liitunud: 20 Mär 2004, 16:38
Tsikkel: Iž 56k 60'
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Sohne »

Aga mis need Tornado kiivrid on? nende poole vist ei maksa vaadata?
minu kiivri lisaks E-tähistusele olid ka sellised numbrid:20 ning ka 48085.mida need tähendada võiks?üks neist oli vist päritolumaa... :P

octavio
Postitusi: 120
Liitunud: 29 Veebr 2004, 15:17
Asukoht: raplamaa

Lugemata postitus Postitas octavio »

aga mida arvata axo st? Ise sõidan ixs'´iga ja kui raha kuskilt juurde tilgub tahaks 5k axo kiivrit osta.Kas on mõtet või selle raha eest saab juba midagi paremat??
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Lugemata postitus Postitas CB500 »

Kui juba selline hinnaklass, siis osta parem Schubert Concept
:arrow: http://www.motomarket.ee/Pages/index.htm
it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.

mudilane

Lugemata postitus Postitas mudilane »

Arai Quantum F, päris mitu head K-d aga selle eest ei pea enam oma väikesemahulise pea eest väga palju muretsema. Soovitan soojalt

ollo
Postitusi: 285
Liitunud: 23 Apr 2004, 11:31
Asukoht: Tln

Lugemata postitus Postitas ollo »

Ma olen nüüd, oma "tsiklikarjääri taassünni" ajal, proovinud 2 kiivrit. Omale sai ostetud Nolan N101, lahtikäiva lõuaga, hind ligi 3K. Naisele ostsin elementaarse Probiker X1, 1250 raha, et tema tsiklisõiduhuvi testida, ja kuna meil peamõõt üsna ühesugune, siis proovisin muidugi seda ka.
Nolan (M suurus) on peas mugavam, ventilatsioon on parem, vaateväli on oluliselt laiem (suurem visiir?). Üle õla piilumine on Nolaniga imelihtne, Probikeriga suht keeruline. Probiker (S suurus) on selle eest oluliselt vaiksem ja tundub ka tiba kergem (kuigi on kinniste kiivrite raskemast otsast). Madalam müratase võib muidugi olla ka sellest, et ta on väiksem ja istub tihedamalt kõrva otsas, aga oma süü on kindlasti Nolani avaneval lõuamehhanismil. Nolani S-suurus oli mulle väike, sestap sai see M võetud.
Sõitma minnes võtan ikka Nolani, seda põhiliselt just avarama vaatevälja pärast. Päikeseprillid mahuvad ka paremini alla 8) ja naine ei jorise, et ma tema kiivriga sõidan :lol:

188mad

Lugemata postitus Postitas 188mad »

Vähemalt 3 liiget on selle teema all juba AGV Demon Top'i kiitnud ja oma igapäevased kogemused kinnitavad, et tegemist on tõesti hea kiivriga, vaikne ja mugav. Hind on ka igati normaalne. Naisele sai Motodepoost paar kuud tagasi võetud AXO "avanev", mudel vist MT3 kui ma ei eksi. Olevat seal proovituist kõige mugavam olnud. Hinda enam ei mäleta, aga igatahes oli see kallim kui Demon Top.

stenmartin1

Lugemata postitus Postitas stenmartin1 »

aga asjatundjad ja proovind mehed/naised, millist lahtikäivat kiivrit soovitate alla nelja kilo. ja kust seda võiks saada?
Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

mine motokeskusesse, seal oli 2800 korralik lõuakas.

väike mänd

Lugemata postitus Postitas väike mänd »

Aga MDS?
Sellest pole kuskil ühtegi sõna. Pln infi!

188mad

Lugemata postitus Postitas 188mad »

Aga MDS?
Sellest pole kuskil ühtegi sõna. Pln infi!
MDS kiivreid toodab AGV ehk MDS näol on tegemist AGV kaubamärgiga. Täiendav info: http://www.agv.it/ing/index.html.
Kasutaja avatar

plei
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Sept 2004, 16:03
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas plei »

...uuendaks natuke kiivrite teemat?

Lugedes Biker.ee kiivrite teemalisi foorumeid ei ole ma tähele pannud ühtegi tähelepanekut/arvamust BELL´i toodangu kohta. Kuna äsja toodi mulle "ameerikamaalt" üks BELL´i kiiver kingiks :lol: siis huvitab targemate arvamus selle firma toodangu kohta.

Paar pilti kingitusest:
http://www.pilt.ee/album.php?type=images&id=342581
(kiivri täpsemat mudelit ei oska kahjuks ütelda kuna transpordi lihtsustamise huvides jäi kiivri pakend "ameerikamaale" ja kiivrilt ei loe kusagilt välja millega tegu :( )

-plei-
elu on lill

xman

Lugemata postitus Postitas xman »

NITRO kiiver ka hea, vähemalt senini ei kurda kuni matsu pole pannud..ptui ptui ptui üle vasema õla.
Või oskab keegi Nitro kiivrit paremini iseloomustada?
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”