1. leht 1-st

lambanahk sadulale

Postitatud: 30 Dets 2006, 11:08
Postitas sang
Olen siin-seal väljamaiseid tsiklijutte lugedes kohanud vihjet, et sadulasistumise teeb väga mõnusaks lambanahk. Kas keegi ehk omab kogemusi, kui hää see ute karv perse all siis ka on, kas pikendab oluliselt aega istumise kangeks muutumiseni?

Postitatud: 30 Dets 2006, 11:55
Postitas t7pi
eks ta pehmem on (niikaua kuni karv on veel normaalses seisus), aga enamasti ei kannata vett. muidugi oleneb nahast, kuidas on pargitud.

Postitatud: 30 Dets 2006, 15:03
Postitas janis
Kui ma enda sadulale nahka lasin panna siis õeldi kohe et naturaalne nahk ei ole soovitav. Kui on soov lasta nahka paigaldada siis minge Tallinna Autobussi Koondisesse seal tehti minu töö 50 krooni eest.

Postitatud: 30 Dets 2006, 15:37
Postitas randmevääne2
mul endal ka sama mõte ,et paigaldaks lambnaha sadulale.esialgne idee oleks selline,et kas muretsen uue istme naha tarvis või teen nii ,et saaks nahka vajaduse korral olemasolevale istmele paigutada ja jälle ära võtta.tähtis on et orginaaiste säiliks,sest niiske ja vihmase ilmaga pole lambanahal mõtet.oskab keegi öelda äkki kust saaks nimetatud kaupa normaalse hinnaga.

siin pilt et oleks mingi ettekujutus http://www.bikez.com/bike/index.php?bike=9292

Postitatud: 30 Dets 2006, 15:45
Postitas t7pi
jõgeva nahavabrik, siiani eestis kõige odavam hinnad
www.skineks.ee

Postitatud: 30 Dets 2006, 15:59
Postitas randmevääne2
t7pi kirjutas:jõgeva nahavabrik, siiani eestis kõige odavam hinnad
www.skineks.ee
jah see on siiamaani üks peamisi,mis silma jäänud ,eks mingil ajal astun läbi

Postitatud: 30 Dets 2006, 20:07
Postitas kris.
Olen minagi neid naha mõtteid mõlgutanud aga pole sobiva hinnaga tükki ette juhtunud ja tervet nahka nagu ei raatsi osta .. kui siis koopereeruda kellegiga.
Eelkõnelejatele - ega te omet ei arva et nahast sadulat tegema hakatakse? Tegemist on ikka istmekattega, nagu autodes. Ja põhiliseks omaduseks on higistamise ära hoidmine, noh et tuule p****e alt läbi käiks :lol: .
Võib ju kohe ka karvase sadula teha kui see oleks ebapraktiline IMHO.

terv
Kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light

Postitatud: 31 Dets 2006, 03:22
Postitas randmevääne2
kris. kirjutas: Eelkõnelejatele - ega te omet ei arva et nahast sadulat tegema hakatakse?
seda loomulikult mitte,kui kellelgi võis mu eelnevast jutust vale arusaam tekkida

Postitatud: 31 Dets 2006, 10:37
Postitas sang
Olen minagi neid naha mõtteid mõlgutanud aga pole sobiva hinnaga tükki ette juhtunud ja tervet nahka nagu ei raatsi osta .. kui siis koopereeruda kellegiga.
Järve keskuses on üks vaibapood (Aatrium oli vist nimeks), kus müüakse lambanahku erinevates suurustes, kusjuures osadele neist on pärast parkimist alla kleebitud ka kummiribadest põhi, mis takistab libisemist. Kodus on mul praegu tükk mõõtmetega 45X70cm, hind oli ~150 eeku. Suurus on vähemalt ühe sõitja jaoks OK. Mõtlesin, et ehk annab sellele tükile külge leiutada mingid kinnitused, nii et saaks kergelt sadulale peale ja maha sikutada, küsimus on vaid mõttekuses.

Postitatud: 31 Dets 2006, 11:15
Postitas kris.
See oleks juba täitsa mõistlik hind, ise pole seal sellisele peale sattunud. Olen kuulnud jutte mingist Lasnamäe "keskusest", kus müüakse ribadest kokku õmmeldud nahatükke. Sadula külge peaks kärama küll.

terv
Kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light

Re: lambanahk sadulale

Postitatud: 22 Juul 2019, 11:08
Postitas morse
Võtan igivana teema üles.
Sõitsin nädalavahetusel esimest korda nii, et lambanahk oli LC4 ADV sadula peal. Kuna tavaliselt LC4ga kahekesi ei sõida aga seekord olid teised rattad erinevatel põhjustel välistatud, tuli kahekesi "krossikaga" nädalavahetuse tripile minna. Vihma ei lubatud - panin viie minutiga kahe nipuka ja jupi tesa teibi abil ühe lämbi endale istme külge.

MEGA MUGAV!!

Öelge nüüd - kuidas nad veekindlaks tehakse? Sõber väitis, et välismaa foorumis räägiti mingitest möginatest - ma pole ise veel mujalt kui siit otsinud - sain selle 2006 aasta teema. Ja kas pannakse mingid kiirklõpsud õmblusega külge, et õhtuks saad telki/hotelli lamba kaasa võtta?

Igaljuhul kuna see värk on kole nagu öö, siis olen siiani eemale hoidnud - aga nüüd (pärast kahepäevast kogemust) juba plaanin, et selle nädalalõpu ülesõidu mööda asfalti teen koos lämbiga :D (rajale /kruus ja mets/ jõudes võtan vist ikka ära). Aga see kõik on kinni selles, kuidas vihma tuleb - ometi matkatakse nendega ka vihmas.

Re: lambanahk sadulale

Postitatud: 22 Juul 2019, 11:36
Postitas urmas66
Ma ei usu, et seda veekindlaks saab. Isegi värvitud ja siledaks pargitud nahk imab vett mingil määral. Karvane kogub ikka sinna karvadesse mingi vee ja seda sealt kätte saada on keeruline. Kas mugavuse jaoks mingid müüdavad geel pehmendused poleks paremad?
Midagi sellist ntks ja sellise saad ka lasta teha oma rattale sobiva
https://www.amazon.co.uk/MOTORCYCLE-GEL ... lp_pl_dp_5

Re: lambanahk sadulale

Postitatud: 22 Juul 2019, 11:41
Postitas Jesper
Neid ei tehtagi veekindlaks, selles suhtes et stock seades lammas seisab ka ju õues vihma käes ja nahaga ta seljas ju midagi erilist ei juhtu. Lihtsalt kuna kuivamine võtab natuke rohkem aega kui 5min, siis nutikas inimene võtab selle ööseks seisma jäädes maha ja (vajadusel) kuivatab ära.

Re: lambanahk sadulale

Postitatud: 22 Juul 2019, 11:47
Postitas yeekim
Stock seades on lamba vill suht vetthülgav, kaltsmärga lammast pole veel näinud, kes nigut' peni peale suplust tilgub...
Põhjuseks tore aine nimega LANOLIIN, mis villa/naha töötlemise käigus välja pestakse.

edu

Re: lambanahk sadulale

Postitatud: 22 Juul 2019, 11:56
Postitas Jesper
Jah, aga seda ju sinna tagasi ei panda? Ja äkki ei tahakski seal lambahigi sees päev läbi pepuga nühkida?

Mind ennast ka huvitas teema mõnda aega, a no lõpuks lihtsalt lõin käega, üks asi jälle juures millega jännata, kesse jaksab. Väga mõnus on küll, tõsi.

Re: lambanahk sadulale

Postitatud: 22 Juul 2019, 12:13
Postitas morse
Äärmuslikes oludes (nagu eile/üleeile), kus kahekesi pea 2 paaki (paak on suuur), tuli kahekesi "not for road use" rehvidel maha uhada (ja sellest ainult väiksem osa kruusal), oli lämbi parem lisa kui FCR karpa või isegi GPS armatuuris :D
Võtame arvesse, et mu iste on originaalis nagu kaigas! Sportjalgratast meenutab.

Aga jah - tavapärases olukorras ei viitsi märja nahaga eriti jamada (sellest ka idee, et mingid kiirklõpsud külge õmmelda ning mingi lambahigi analoogiga karv ära vahatada).

10a tagasi lihtsalt kannatasin. Kas nii noorelt jäädakse juba vanaks?

@urmas66 Geeliga võiks lihtsalt mugavama custom sadula lasta teha (mis tõsi küll ei asenda pikal teel ikkagi eemaldatava lämbinaha mugavust, sest ka eritellimussadul peaks ennekõike ikka rajakõlbulik ehk kitsas olema). Selline pisike geelipadi sadula peal on minu kasutuses kahtlane. Mul oli see lammas pikalt üle kogu sadula - sai vahepeal asendit muuta jmt. Kõvast sadulast veel väsitavam oleks kogu aeg ühes kohas istuda (vähemalt ühe pika sadulaga sportrataste puhul on see minu jaoks nii).

Eks lõppkokkuvõttes on õigem lihtsalt teinekord mugavam ratas õigel ajal sõiduks ette valmistada ja kasutada masinaid nii nagu nende otstarve seda ette näeb. Stiilis TETi rajal olen ma oma pulksadulaga täitsa rahul - hea võimelda.

Re: lambanahk sadulale

Postitatud: 22 Juul 2019, 12:18
Postitas yeekim
Ise olen näinud, et Lämbi on pandud krõpsudega kinni: ühed kinnitused sadula all ja nahale on krõpsuribad külge õmmeldud, mis siis sadula alla lähevad. Enamus kruiseritel käib sadul suht OK peale/maha ja naha kinnitamine/äravõtmine kestab sekundeid...
On my to-do list!

Re: lambanahk sadulale

Postitatud: 22 Juul 2019, 12:46
Postitas morse
Sõbrad ei suuda ennast vaos hoida. Neile teeb mu jutt nalja (sussid pidid TETil parema läbivusega olema):
lammas.png

Re: lambanahk sadulale

Postitatud: 22 Juul 2019, 20:12
Postitas mcu
ca 10 a. cruiseri sadulal lamba nahk olnud. Jaheda ilmaga hea soe, palavaga ka mõnus ei aja higistama. Vihmaga on mõistlik ära korjata, hakkab haisema. Kinnitamine vajalik, et tuul parklas nahka minema ei puhuks, aga selliselt, et vajadusel oleks lihtne maha võtta, kas või grüünes istumise alla panna. Bike v enduro peal seda küll ette ei kujuta ja igavene see nahk ka pole.