ZUMO 550(Garmin) reviuu

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Dillinger
Postitusi: 103
Liitunud: 23 Mai 2006, 12:49
Asukoht: Paldiski

ZUMO 550(Garmin) reviuu

Lugemata postitus Postitas Dillinger » 25 Apr 2007, 06:52

Garmini Zumo on tsiklistidele suunatud GPS. Reklaam reklaamiks, kirjutan oma kuuajase kasutuse jutud üles. Seega, erapoolikult.

Hind on krõbedam kui Nuvid ja muud, millel on peenem välimus ja siravam ekraan, aga sõites vahel Motokoera pööripäeva ja sattunud sitax sita ilma otsa(ja seejuures kasutanud Garmini Streetpilot 2620) pidasin määravaks ikkagi vihma ja mõningat õlikindlust.
Ja et karbis oli kaasas nii auto kui tsiklikinnitused ja autolaadijad ja seinalaadijad kõik korraga. Ei mingit lisanänni sebimist - muidugi kui satelliitraadiot tahad pead antenni sebima(ja kuulamise "litsentsi ostma)

Tarkvarast: Eesti keelne juhendamine on peal, aga grammatiliselt nii hull, et isegi lõbu pärast kuulates hakkas piinlik. Samuti eesti keelne kasutajaliides.
(sellest viimasest sai küll lahti - minnes USB kaabliga masinasse ja võttes eesti keele faili ja Notepadiga üle sebides - kuigi maitse asi. Mulle sai lõbusam kui masin natuke ropendab ka) Aga laused a la "sõidad kagu peal tee" olid ikka lausa jurad.
Eestikeelene juhatus näeb välja nii: Kolm sada meetri pärast keera paremale. Vahepeal satub hääl tsüklisse ja korrutab keerulise koha peal, neli korda, et keera paremale. Auto oli lärmi täis.

Tegelikult ma juurdlesin kaua et kus läheb nimetatud käändeid vaja? Ei avastanud. Ilmselt avastab alles siis kui nn"õiged" on sisse loetud ja asi töös ja ilmuvad uued küsitavused. Eesti keel oma käänetega võib huhtlus vahel ka olla....

Lõpuks pöördusin juurte juurde ehk British Englishi juurde. Võid kasutada ka keelevalikut märkega TTL. mis tähendab, et hääl loeb ette ka tänavanimed, a la Pärnu maantee on Pöönu Mänätii.

Tsiklilisadest: seal on siis kütusenäidik, mis on kilomeetripõhine, aga töötab edukalt. Sisestada on vaja mitu km paagiga saad maha sõita- kuigi ta ei tea, kuidas rulli kasutatud on, siiski 50 km enne tema arvatavat paagi tühjenemist annab teada et varsti aeg tankida ja viskab ka ikooni kaardile - bensukalonka, et seda vajutades pakub sulle bensukad välja.
Nupukas on, et kütusenäidik vunkab ainult siis kui ta on tsiklihoidikus -võid autosse pista või jalutada ringi, kütusenäit on muutumatu sellel ajal.

Muidugi oleks siis juba võinud panna peale veel mõned kilomeetrilugejad a la ketiõlitamisvälp ja mootoriõli vahetamisest sõidetud kmid oleks erikrdi mugav veel.
Muu tarkvara on tavaline ja osaliselt taandarenenud, sisse on pandud Euroopa v9, mis lubab aadressi peale ka Tallinnas sõita ja see toimib edukalt, kuigi tal pohhui, et vahel keelatud pöördeid soovitab.
Regio Eesti kaart on samuti sees ja see tingib selle, et kui EUR v9 jookseb ja linna piirile jõuad, siis oled kõrbes, kuni Regio peale üle ei lükka. Automaatselt ta seda igatahes ei tee. Natuke loll noh.

3d vaade on tuttav juba enamusele, aga minu arust vahel joonistas ta seda aeglaselt.
Ninnust nännust ei räägi- no MP3 mängija - nõuab head kiivriheli, aga paljud sidesüsteemid võivad olla ühe kõlariga ja muusikat sealt kuulata ei ole suurt lõbu. Mul on küll Kossi kõrvatropidisainiga klapid aga...

Tsiklikinnitus: See sobib ilmselt tõesti igale tsiklile. Muide nupud on vasakul servas ja ideaalne koht oleks vasaku lenku pool, aga minu pillil ei ole sealpool U poldile ruumi ja teine võimalus, kus sa võid panna siduri või pidurilingile pikendatud poltidega asja külge, ei toiminud mul ka vasakul pool, sest seal oli ühe poldiga sidurilink. Samuti ei jäänud mul ruumi paremale poole U poldi jaoks - poos gaasirulli kinni kui vahele pigistasin teda.

Garmin reklaamib security screwwi - kruvika otsast on sakk ära et iga töll seda tsiklihoidjast ära ei kruviks. Mulle tundub et see on rohkem selleks, et tuul leverit üles ei viskaks ja kogemata sõidu ajal välja ei pudeneks.
Arvamus sellest, et isegi kui sul pole spets kruvikat, võid reguleerimismuna liblika käpe lahti keerata ja kogu hoidja kaasa võtta. Saad juhtmest ka vajaliku jupi.

Kummikate, mis vihma korral tühja pesa katab, töötab, aga minul on ta kuu ajaga praguliseks(!) muutunud.

Sidesüsteemid aka bljuutuuf.
Panin paari Nokia 6600 ga ja Interphonega. Telefon laeb kontaktid Zumosse(Nokia enda freeware netist)
Näeb kes helistab ja võimalik otse Zumo ekraanilt numbrit valida või nime otsida ja siis helistada. Interphone esialgne soovitus oli telefon vibrale panna et teaks millas nuppu vajutada kiivril. Nüüd langeb see ära.

Paaritatud sai tõrgeteta, lihtsalt Zumo ei armasta, kui muid BT seadmeid ligi sel ajal on. Ja ka see on nõks, et kui tuled oma kolme BT seadmega kokku siis Zumo tuleb sisse lükata viimasena. Vastasel juhul ei saa ta Interphonega külmalt hakkama. paned telefoni möllama, Interphone ja siis Zumo ja 2 minuti pärast on kõik automaatselt tehtud.
Telefoni aku kulub selles koosluses kõige rohkem, aga selleks on istme all 12 v pistikupesa ja autolaadija hädajuhtumiks.

Muide, masin(Zumo) ei tee piiksugi häält kui sul pole bljuutuufi jubin küljes, autohoidikus ei tee ta piiksu kui sul pole sigaripistikust 12 V taha lubatud.

Mõlemas hoidikus on ka klapi ja mikriaugud - klapiauk on tavaline 3,5 aga mikker on peene otsaga.

Sõidu ajal
Lõviosa kasulikkusest on telefonikasutusel. Kaarti vaatan vähe, kui mingit firmat otsin siis kuulan lihtsalt juhatusi aga kaarti pole suurt vaja vaadata.
Eestist välja minnes on ilmselt palju vaja, sest ka Poola on EURv9 sas sees. Nii nummi 8)

Tanklate ja pangaautomaatide otsing on mõnus. Vahel pean kasutama teatud firma kaarti siis on ta mind juhatanud kohta, kust ma seni mööda olen pimedana kimanud.

Otsingut on igat masti - kuni kahe tänava ristumiskohani välja -muidugi Tallinnas või muus EUR v9 otsinguna saadaolevas kohas.
Tore on, et sõites kuvab ta pidevalt sulle ettejäävate tänavate nimeid millest sa mööda sõidad. Kui eesti keelt parandada saab see arusaadavaks ka.

Ja see ongi lühidalt kõik.... muide, eesolevate tänavate nimesid kuulutab ta ka Regio kaardi pealt!

Nii et ma ei tea, kuskil mujal linnas Eestis pole suurt lõbu Zumot omada, kuigi benskareid näitab ta ka regio järgi.

Nüüd kaon ma juurdlema, kas mõnda fotot ka selgituseks lisada....
Viimati muutis Dillinger, 25 Apr 2007, 11:52, muudetud 1 kord kokku.


Aeglane. Aga 102 kw rulli all ootamas.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Dillinger
Postitusi: 103
Liitunud: 23 Mai 2006, 12:49
Asukoht: Paldiski

lisaks

Lugemata postitus Postitas Dillinger » 25 Apr 2007, 11:46

kui keegi tahab, et ta zumo teda näruselt kohtleb, võin saata oma eesti keele parandusefaili. ES siis :shock:
Aeglane. Aga 102 kw rulli all ootamas.
Kasutaja avatar

puhh
Postitusi: 543
Liitunud: 27 Okt 2003, 11:51
Tsikkel: 90º V2
Asukoht: lapikese keskpaik
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas puhh » 26 Apr 2007, 08:30

Noh jah, Zümo eesti keel on isegi minusuguse düsgraafi jaoks paras valu, aga ehk on see seotud kuidagi sellega, et kiiver peas olles sa tõesti ka aru saaksid kuhu pead minema ja sellest ka see korduv kordamine.
Ma ei tea, kuidas sinul, Dillinger, oli selle Poola kaartiga, mu omal igatahes puudus kiirtee Poznani juures ja tahtis mind saata kõikjale mujale k.a esimesed ettejuhtuvad metsavaheteed :oops: :shock: .

Kaartide kohapealt veel - oma õnnetuseks olin unustanud ka nii-öelda sisselülitada Münchenis City Navigatori, mille tõttu esmalt suutsime seal ära eksida. Hommikul viga parandatud ja edasi.

Lisadest oli tal ka see piltide vaatamise võimalus, st tal SD kaarti pesa ja kellel fotokas selle kaartiga, siis väga lihtne torgata see sinna.
http://www.greenmoto.ee
If the MTS1200 engine is not enough for you then I dont know what else to say. Nothing combines the handling, power, versatility & comfort of MTS 1200ST.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Dillinger
Postitusi: 103
Liitunud: 23 Mai 2006, 12:49
Asukoht: Paldiski

Lugemata postitus Postitas Dillinger » 26 Apr 2007, 09:29

Tegelikult on sama ka Saksas mõne kiirteega mis äsja valmis saanud.

Aga peamised probleemid tekivad ikka linnades ja kolgastes, kiirteel, eriti mis alles valmis saanud on hea tähistus .
Piltidest jah... mul endal canon ja seepärast pole otse piltide vaatamist harrastanud, aga ega ekraan ka suurem kirgas asi pole - kuigi splash screeni vahetasin ära küll.

Kaardid on ja jäävad ajast mahajääjateks :)
Aeglane. Aga 102 kw rulli all ootamas.

Rebaseonu
Postitusi: 224
Liitunud: 31 Mär 2007, 21:36
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Rebaseonu » 26 Apr 2007, 15:21

Garmin üsna usinalt uuendab/parandab oma seadmete tarkvara ka, seega soovitatav aeg-ajalt veebist uusim versioon peale tõmmata. Kuuldavasti on uuem Zumo tarkvara palju suutlikum-sõbralikum kui algne.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Dillinger
Postitusi: 103
Liitunud: 23 Mai 2006, 12:49
Asukoht: Paldiski

Lugemata postitus Postitas Dillinger » 27 Apr 2007, 17:42

Uuendused puudutavad rohkem probleemseid kohti, pole enam tähele pannud et oleks tarkvarapõhiseid lisafunktsioone tehtud. Viimane millele ma nägin uut asja juurde tekkimas oli Etrex Vista(hüppemeistri vahend).
Zumol hetkel 3.20 versioon viimane.

Kusjuures: esimene Zumo mille ostsin oli 3.20 versiooniga, aga suutsin selle pekki keerata ja sain asenduse - sellel oli mingi vanem versioon. Ja seal oli probleem et ei saanud exportida waypointe Mapsourcest (tingimus oli sümboli erinevusega)

Teise Zumoi kallal jõudsin vihastada küll enne kui aru sain, et vana soft all alles.

Ja 3.20 soft ei ole ka bugivaba. Levinum jama oli mul zumo hangumine telefoninumbrit tsiklihoidikus valides. Miski häda oli veel..POI de kuulutamine ka ei vunganud.
Kirjutasin Garminile ka aga vastust pole - ehk võtavad arvesse kui softi debugeerivad.
Aeglane. Aga 102 kw rulli all ootamas.
Kasutaja avatar

Aatomik
Postitusi: 403
Liitunud: 04 Dets 2003, 23:33
Asukoht: Soome / CBR600F
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Aatomik » 27 Mai 2007, 23:09

Garminilt versiooni uuendus:
zumo 550 software version 3.30

http://www8.garmin.com/support/collecti ... 0-00567-00
Pilt
Kasutaja avatar

Aatomik
Postitusi: 403
Liitunud: 04 Dets 2003, 23:33
Asukoht: Soome / CBR600F
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Aatomik » 31 Aug 2007, 22:52

Kas peab paika kuskilt loetud väide, et Zümol puudub võimalus tracki mälukaardile salvestada?
Pilt
Kasutaja avatar

Martino
Postitusi: 214
Liitunud: 15 Dets 2004, 15:00
Tsikkel: KTM LC4 Adventure/GasGas EC250
Asukoht: Tallinn/Laagri
Tänanud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Martino » 02 Sept 2007, 12:55

Aatomik kirjutas:Kas peab paika kuskilt loetud väide, et Zümol puudub võimalus tracki mälukaardile salvestada?
See peab paika kõikide seniste Nüvide ja Zumode osas. Väidetavalt muudab seda pilti 700-seeria Nüvi, mis üleeile välja kuulutati ning veel oktoobris-novembris turul on. Tracki salvestab Quest ja Quest2 ja GPSMap seeria.
Ja keele osas nii ekraanil kui hääles on uus Nüvi 250W teinud tubli sammu edasi. Ideaalist on asi kaugel, kuid enam pole suisa piinlik kuulata/vaadata :).
Kasutaja avatar

Martino
Postitusi: 214
Liitunud: 15 Dets 2004, 15:00
Tsikkel: KTM LC4 Adventure/GasGas EC250
Asukoht: Tallinn/Laagri
Tänanud: 1 kord

vigade parandus

Lugemata postitus Postitas Martino » 12 Sept 2007, 14:53

Martino kirjutas:
Aatomik kirjutas:Kas peab paika kuskilt loetud väide, et Zümol puudub võimalus tracki mälukaardile salvestada?
See peab paika kõikide seniste Nüvide ja Zumode osas.
Valetasin. Zumo salvestab tracki. Miks seda Nüvidele pole tehtud, jääbki mulle arusaamatuks.

- M -

kaupz
Postitusi: 66
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:09
Asukoht: keila

Lugemata postitus Postitas kaupz » 16 Juun 2008, 23:47

16.06.2008
mis vahe on 500 Zümo mudeliga?
pixmanias on see 6500.- olemas koos postiga.
http://www.pixmania.com/ee/ee/1110887/a ... rbike.html

eesti/regio kaart sobib sellele ka ?
----------------------------------------------------------
muudetud 22.06.2008
ise küsin ise vastan
https://buy.garmin.com/shop/compare.do? ... roduct=414

400-l on vähem kaarte kaasas
550 loeb ette ka tänava nime
550 ja 500 BT hansfree
550 usas töötav XM Navi trafic funktsioon
voshod175 ->mini v-50 -> gsf600s -> 1300 ccm bokser, õhkjahutusega [vana Põrnikas]

kaupz
Postitusi: 66
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:09
Asukoht: keila

Lugemata postitus Postitas kaupz » 22 Juun 2008, 13:05

Postitatud: K jaan 23, 2008 19:17
Motomarket kirjutas:
Tafka kirjutas:Kui valida oleks Garmin Zümo 400 või GPSMAP60C(S)x vahel siis vist tasuks ka ikkagi eelistada Zümot? Nii palju kui aru sain siis 400 ja 550 vahe on see,et 400-l pole sinihammast,ei ütle tänavate nimesi ja puudub XM Navtraffic.
XM Navtraffic on lisavarustus, mida ei saa ka 550-ga kaasa. Üks olulisemaid vahesid on veel see, et 400-l puudub autohoidik koos sinna juurde kuuluvaga (juhtmed). Kui plaanid seda kasutama hakata ainult tsiklil, on kokkuhoid põhjendatud. Samuti on sinna kaartidest laetud ainult 1 Euroopa region, mitte kogu Euroopa nagu 550-l. Samuti puudub komplektist arvutisse laetav MapSource City Navigator Europe NT DVD. Kui hakkad hiljem neid asju juurde ostma, oled hinnaga 550-st möödas.
http://www.biker.ee/phpbb/viewtopic.php ... &start=160
voshod175 ->mini v-50 -> gsf600s -> 1300 ccm bokser, õhkjahutusega [vana Põrnikas]

kaupz
Postitusi: 66
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:09
Asukoht: keila

Re: ZUMO 550(Garmin) reviuu

Lugemata postitus Postitas kaupz » 27 Aug 2008, 14:39

endal ka nüüd aparaat käes.
tellisin inglise ebay-st, hind koos transaga tuli 7400,- mis on siis tehases "White Boxed Newly overhauled DIRECT Garmin" ehk refurbished (ehk põhjalik ülevaatus, kapitaalremont ; remontima.)
mõni üksik õrn kriim kuskil korpusel on, aga täitsa 5 seisukorras muidu.
garantii 12kuud, transpordi aeg 14päeva.

kaasas täis varustus kilesse pakitunda (kinnitused ja hoidikud ja laadijad ja ..) ja MapSource / CityNavigator programm Euroopa 2008 V10 kaardiga koos aktiveerimiskoodiga.
(# Preloaded City Navigator® NT for Europe (full coverage) 2008 MAPPING VERSION 10)
(# MapSource® City Navigator City Navigator Europe NT DVD (full unlock)

sain ilusti EoMapi detailkaardi aparaati selle programmiga.

võrreldes tavaliste auto-gps seadmetega TomTom go 720 või muuga on ekraan sutsu kitsam, kuna tegu 4:3formaadiga, kõrgus suht sama.
valikuid on menüüs kordades vähem seega lihtsam vajalik üles leida.
kahjuks ei saa valida "sõidukuva" detaile, need on paigas ja muuta ei saa (aeg, kiirus, läbitu tee, jms)
küll aga on olemas kompassi ja spidomeetri vaated (moto spetsiaal ilmselt, ka kütusenäidiku saab häälestada oma paagi keskmise läbisõidu järgi)
juhatav eesti hääl võiks vähe nooruslikum/mahedam naishääl olla kui praegune mis uuendusega tuli.

kui Regio hind maha arvestada (selle saab vist eestist ostes tasuta ?) siis on hinnavõit uuega võrreldes u 4000,-eek
voshod175 ->mini v-50 -> gsf600s -> 1300 ccm bokser, õhkjahutusega [vana Põrnikas]
Kasutaja avatar

saqu
Postitusi: 1051
Liitunud: 30 Aug 2005, 14:05
Tsikkel: Yamaha WR400F
Asukoht: Saku

Re: ZUMO 550(Garmin) reviuu

Lugemata postitus Postitas saqu » 27 Aug 2008, 14:51

kaupz kirjutas:juhatav eesti hääl võiks vähe nooruslikum/mahedam naishääl olla kui praegune mis uuendusega tuli.
Eesti häälefaili saab ilusti osadeks väikese lisaprogrammiga (Garmin voice utility), loed kõik ise või lased oma kena häälega sõbrannal sisselugeda ja uuesti sama progega üheks garminile arusaadavaks failiks tagasi ja ongi Urve Tiiduse hääl asendatud. :bsmile: :D
Kui vaja, võin proge saata ja ka Nüvi 7** sarja Eesti häälefaili jupikeste sisu nimekirja saata, siis lihtsam sisselugeda. Usun, et Zümol on fail sama. :bsmile:
SAQU

WR400F
Opinions are like assholes – everybody has one.
Kasutaja avatar

puhh
Postitusi: 543
Liitunud: 27 Okt 2003, 11:51
Tsikkel: 90º V2
Asukoht: lapikese keskpaik
Kontakt:

Re: ZUMO 550(Garmin) reviuu

Lugemata postitus Postitas puhh » 21 Jaan 2009, 09:29

on's kellegil ka kokkupuuteid Garmini uue ZUMO mudeliga ehk siis Zumo 660 -ga?
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=135&pID=15000#
http://www.greenmoto.ee
If the MTS1200 engine is not enough for you then I dont know what else to say. Nothing combines the handling, power, versatility & comfort of MTS 1200ST.

rein113
Postitusi: 151
Liitunud: 15 Veebr 2008, 17:27
Tsikkel: Suzuki GSX750
Asukoht: Pärnu

Re: ZUMO 550(Garmin) reviuu

Lugemata postitus Postitas rein113 » 21 Jaan 2009, 11:51

Seda reaalselt veel ei müüda, aprillis-mais vist alles. Zümo-foorumis on sellest pikemalt juttu.
5273938

kaupz
Postitusi: 66
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:09
Asukoht: keila

Re: ZUMO 550(Garmin) reviuu

Lugemata postitus Postitas kaupz » 03 Apr 2009, 15:32

nuppe enam korpusel pole, siis teeb sama välja kui Nüvi 550 osta mis on ka IPx7 veekindlusega.
voshod175 ->mini v-50 -> gsf600s -> 1300 ccm bokser, õhkjahutusega [vana Põrnikas]
Kasutaja avatar

kraut
Postitusi: 227
Liitunud: 09 Juun 2007, 10:53
Tsikkel: XT660Z
Kontakt:

Re: ZUMO 550(Garmin) reviuu

Lugemata postitus Postitas kraut » 15 Juun 2009, 11:54

Nii :(
Tsikligepsu toitejuhtmete ühendamine sedasi, et statiivi klemmidel pinge kogu aeg peal on, ei ole hea mõte. Ikka poeb sinna niiskust sisse, ja koostöös elektriga tekitab see elektrokeemilise korrosiooni, mis nõelpeened vaskklemmid üsna ruttu läbi ussitab.
Omad kogemused õpetavad...
PiltVasta

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”