Sidesüsteemid mootorrattal

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas kaimex »

urmas66 kirjutas:

Ma enda hiinakate ja ka muude seisvate seadmete akusid laadinud järjekindlalt paari kuu tagant. Sellega tagad nende pikaealisuse,kui nad vahepeal täitsa tühjaks ei saa. See käib ka Garmini ja muude asjade kohta.
Hiinakad nüüd vist sügisel saavad 3 aastat ostust ja peavad veel 7-8 tundi vastu.Just äsja sai nv katsetatud. Kuidagi olen ühe seadme korpuse suutnud katki teha ja see nüüd kokku liimitud.Kestab kaua kestab,aga 31€ asi kolm aastat on igati hea tulemus.Kusjuures olen neid paaritanud ainult ühe korra omavahel ja siiani töötavad kohe peale sisselülitamist laitmatult.Telefone on vahepeal vahetatud ja neid nö lisatud,aga reaalselt pole ühtegi korda mingeid probleeme ühendustega olnud,et katkeb või mida iganes.Telefonist võin vabalt minna paarikümne meetri kaugusele ja side veel ei katke.Uued seadmed ostan kindlasti ka hiinakad,sest mind need probleemide teemad siin lausa hirmutavad :D .

Me võime hiinakad ära vahetada? Kui oled nõus veidi peale maksma. (lol)
Vastu saad garanteeritult probleeme. (togi)



Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Enn »

Macintosh kirjutas:

. Sena ise, nii-palju, kui ma netist lugenud olen, pole väga vastutulelik.

Ostsin esimese Sena 10SMH kahese komplekti mingist USA veebipoest kuna Eestis siis neid keegi veel ei müünud. Aasta oli vist 2009 vms. Ühel päeval kukkus see must jublakas maha ja üks kontakt murdus ära. Kirjutasin siis nutuse meili Senale otse, nad palusid junni sinna saata, mida ka tegin. Asemele sain uue, midagi maksma ei pidanud. Siis mõne aasta pärast tuli uus mudel kus laadimine ja tarkvarauuendus läbi microusb pesa, vanal oli ainult laadimise pesa. Kirjutasin jälle Senale, palusid vanad neile saata. Asemele tulid uued, midagi maksma ei pidanud.
Ükskord oli veel probleem tarkvara uuendamisega, kippus poole pealt kinni jooksma. Kirjutasin jälle murest neile, kohe tuli mingi programmijupp millega kõik toimis.Pole paha service, ütleksin.

Täna sõidan 20S ga. Ühegagi pole kunagi mingeid probleeme olnud, ei vihmas ega kuivas.

n

morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas morse »

Vahepeal poisid käisid sõitmas sellise komplektiga: Packtalk BT modes, tema küljes ühes kanalis G9 ja teises kanalis Sena SMH5.
Nagu ma ütlesin, siis Sena paaritus väga veatult jne. Aga praktikas oli siiski ikaldus olnud - side katkes tihti. Ise testin sarnast aga suuremat gruppi juuli lõpus. Annan märku, mis sai.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

Infoks et Packtalk Boldile on tulnud välja uus tarkvara.
Software Update v4.2

Kood: Vali kõik

Version 4.2 enables to take full advantage of motorcycle infotainment systems and GPS devices.*

This new feature will allow you to use your bike’s infotainment system (Such as BMW’s TFT and similar systems) or a 3rd party GPS device, as a connecting platform between the phone and your Cardo unit.

*Actual performance may differ from system to system

Kood: Vali kõik

Improved phone call sound quality for iOS devices with version 11.2.5 and up.
Natural Voice Operation support for Russian and Chinese languages
Minor Bug fixes
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

oojamaa
Postitusi: 133
Liitunud: 10 Sept 2012, 22:53
Tsikkel: Honda Varadero XL1000V '07
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas oojamaa »

Ain kirjutas:

Infoks et Packtalk Boldile on tulnud välja uus tarkvara. Software Update v4.2

Infoks, et v4.2 läheb ka tavalisele Packtalkile peale.
Tegin eile tava Packtalki uuenduse ära v4.2 peale. Uuendamine toimis muretult.

Link: Cardo Packtalk firmware upgrade - Version: 4.2, Release date: July 4, 2018

Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas srx »

Uuendasin Packtalk Boldi ära. Kuna midagi BT-st räägiti (küll natuke teises kontekstis), siis lootsin, et ehk paraneb midagi ka levi osas. Aga ei muutnud midagi. Vähemalt mitte paremaks.
Pole vaja sõitma minnagi, et aru saada, et asi on halb. Piisab sellest, kui panen kiivri pähe, side käima (sideseade kiivri vasakul küljel), muusika mängima ja telefoni paremasse pükste küljetaskusse. Ongi kõik, ühendus kaob. Võtan taskust välja ja toimib. Panen tagasi ja kohe jälle probleem.

BT kõrvaklappidega (mitu erinevat) võin jalutada vabalt maja teise otsa ja töötab. Hiina sidega võin unustada telefoni õue lenksule ja minna kiiver peas tuppa ja ikka töötab. Cardoga ei tööta juba siis kui telefon vales taskus on. No ei ole mina näinud veel ühtegi teist BT audio vidinat, mis nii kehvasti töötaks.


Reijo
Postitusi: 1
Liitunud: 12 Juul 2018, 10:41
Asukoht: Pärnu

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Reijo »

Tere,
Sai ka soetatud Cardo Packtalk Bold. Suuri reise ei ole ette võetud. Aga linna vahel ja linna ümbruses on saanud kasutada. Sellist BT probleemi õnneks ei ole kohanud nagu srx kirjeldab.
Enamus aja tuttavaga sõtind ja siis DMC võrk üleval... Vahest võiks heli kvaliteet parem olla aga nuriseda annab alati.
Ilmselt kõiki funksioone ei ole veel suutnud kasutadada selle lühikese ajaga aga laias laastus tore jublakas.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

Spoiler
srx kirjutas:

Uuendasin Packtalk Boldi ära. Kuna midagi BT-st räägiti (küll natuke teises kontekstis), siis lootsin, et ehk paraneb midagi ka levi osas. Aga ei muutnud midagi. Vähemalt mitte paremaks.
Pole vaja sõitma minnagi, et aru saada, et asi on halb. Piisab sellest, kui panen kiivri pähe, side käima (sideseade kiivri vasakul küljel), muusika mängima ja telefoni paremasse pükste küljetaskusse. Ongi kõik, ühendus kaob. Võtan taskust välja ja toimib. Panen tagasi ja kohe jälle probleem.

BT kõrvaklappidega (mitu erinevat) võin jalutada vabalt maja teise otsa ja töötab. Hiina sidega võin unustada telefoni õue lenksule ja minna kiiver peas tuppa ja ikka töötab. Cardoga ei tööta juba siis kui telefon vales taskus on. No ei ole mina näinud veel ühtegi teist BT audio vidinat, mis nii kehvasti töötaks.

Kordan oma küsimust uuesti...

Kuhu Sa oma muret kurtnud oled? Kaugelt tavaliselt neid asju ei lahendata.
Tavapärane logika on selline:
Võtad ühendust seadme müünud ettevõttega. Kui seade on ostetud Eestist ametlikult edasimüüjalt siis võid võtta ostuarve ja minna mõnda kohalikku poodi ja kurta probleemi. Kaupmees võtab ühendust maaletoojaga ja kui tehasest on kinnitus, et Baltikumi maaletoojal on õigus garantiid käsitleda saadab maaletooja transafirma seadmele järgi. Kahe nädalaga peaks seade tagasi olema kaupmehe juures. Siiani pole mina veel ühtegi lahendamata probleemi 2010 aastast kohanud... Kõik on lahendatud kliendi kasuks.

Kui Sa ei saa muudmoodi siis võta minuga ühendust. Saadad/tood seadmed minu juurde ja tegelen asjaga. Eeldusel et on garantiiaeg, korrektne ostuarve ja ostetud Eestist.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas srx »

Ei ole eestist ostetud. Seda on juba eelnevalt mainitud ka.
Välismaale garantiisse saatmisel ei ole suurt mõtet, sest tulemus on suht üheselt ette ennustatav: Seade ju töötab. Lihtsalt ei vasta minu eeldustele.
Vaevalt keegi hakkab tegema põhjalikke levi ja singnaali nivoo teste peale tootja. Ja teised lihtsalt vaatavad laua peal, et kõik toimib ja ei näe mingit probleemi. Raiskame vaid üksteise aega ja raha.
Müüja võib selle teoreetiliselt ju tootjale edasi saata... tulemus on see, et kulub üüratult aega ja pole kindel, et ikka mingit tulemust saab.

Teoreetiliselt võib ju kellegi seadmega võrrelda, kes arvab, et tal levi probleeme pole. Kui õnnestub üheselt dokumenteerida oluline erinevus kahe muus osas identse seadme toimivuses, siis on alust garantii nõudmiseks. Ilma selleta on väga raske levi ulatuse probleemi garantiis lahendada - läbi käidud tee.

Ma ise kahtlustan, et probleem on kas antenniga, antenni ühenduskaabliga või on seadme sees mingi varjestamata komponent, mis vastuvõttu oluliselt häirib.
Võimalik, et ka BT saatevõimsus keeratakse telefoni ühenduse puhul nii maha (aku säästmise eesmärgil?), et vastused ei jõua telefoni tagasi. Side on siiski alati kahepoolne, üks pool saadab infot ja teine pool kinnituse, et sai selle kätte. Samas intercomi BT mode peaks ju levima päris kaugele (loe: rohkem kui paar meetrit) ja see peaks teoreetilselt käima läbi selle sama BT raadio ma eeldan? BT intercomi ei ole proovinud üldse.
Võiks ka katsetada seda, et panna BT intercom tööle ja samal ajal ka telefoni ühendus ja vaadata, kas siis on parem.

Mingil hetkel võtan seadme lahti ja vaatan, mis seal sees toimub. Hetkel veel ei tee seda, sest mine tea, äkki ikkagi on põhjust garantiisse pöördumiseks.


joel
Postitusi: 1797
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 108 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas joel »

Postitus #1203 Postitas STaavi » 05 Juun 2018, 21:58
Mina olen siis selle teise komplekti omanik, millest srx rääkis.
Tegelikult pole isegi kiivrid samad, mure on nii mu C3 kui ka RPHA11'ga, mingit suurt vahet nende vahel pole.

Rattad, kiivrid ja ka telefonid on täiesti erinevad.
Komplektid on ostetud täiesti eri kohtadest, üks Saksamaalt ja teine Garmini poest Eestis.
Ehk siis tegelik ainus ühine nimetaja on samad mured :D

Kas seda teist sama veaga seadet Garmini poe kaudu on proovitud garantiisse saata?

Joel

STaavi
Postitusi: 31
Liitunud: 30 Apr 2016, 08:27
Tsikkel: Honda VFR800
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas STaavi »

Ei ole püüdnud garantiisse saata kuna ideepoolest on kahepeale kokku neli seadet täpselt samasuguse probleemiga, tundub kuidagi müstiline, et need kõik on vigased.
Endal ei ole küll FW upgrade'i ära teinud, testin lähipäevil uuesti üle ja eks võtan siis tee garantii poole ette, vaatame kas sealt targemaks saab.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

Saage ükskord juba aru, et need seadmed ei tööta nii nagu peab(vähemalt teie kirjelduste põhjal). Ehk siis mõistlik oleks pöörduda müüja pole ja otsida lahendust. See probleem on ju teil üheselt mõistetav. Eestis garantiiprobleemide käsitlus on minu kogemustel peale seda kui uus Baltikumi esindaja tekkis võtnud aega max 2 nädalat.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Alterjor
Postitusi: 280
Liitunud: 29 Okt 2015, 18:32
Tsikkel: T7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Alterjor »

Täna sõitsin juhuse tahtel nii, et headset oli kodus ja mitte kiivri küljes, isegi headseti alus oli maha võetud ja kuradima vaikne oli sõita. Ehk ka varem olen täheldanud suurt müra sealt poolt kus headset on. Headset ise on Sena SMH5.

Siit ka küsimus, et kuhu ja kuidas seda kõige mõislikum oleks paigaldada, et oleks võimalikult vähe sellest tulevat tuulemüra?

HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!

Kasutaja avatar

oojamaa
Postitusi: 133
Liitunud: 10 Sept 2012, 22:53
Tsikkel: Honda Varadero XL1000V '07
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas oojamaa »

Alterjor kirjutas:

Siit ka küsimus, et kuhu ja kuidas seda kõige mõislikum oleks paigaldada, et oleks võimalikult vähe sellest tulevat tuulemüra?

Ega siin vist absoluutset õiget vastust ei ole. Sõltuvalt rattast (tuuleklaasist), sõitja pikkusest ning kiivrist tuleb katse eksituse teel leida parim toimiv lahendus. Kui su kiiver võimaldab, siis proovi SMH5 alust mööda kiivri alumist äärt nihutada kukla poole ja vaata kas muutub midagi paremaks? Ma oma SHOE QWEST kiivril ka natukene mängisin SMH5 aluse liigutamisega. Ei saanud aru, et olulist erinevust oleks müra osas. Lõpuks jätsin ta sellesse asendisse, mis igapäevaselt kõige mugavam kasutada/käsitseda oli.

Tore oleks hiljem teada, kas ja milline lahendus sinu puhul parima tulemuse andis.


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Paigaldasin naise kiivrile Scala :) nüüd saan naisega elutoast rääkida kui ta köögis on :D jube praktiline, kui palud õlut tuua, ei pea karjuma!


morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas morse »

Spoiler
morse kirjutas:

Infoks, et katsetasin Packtalki "gateway" funktsionaalsust: Cardo lubab igale Packtalkile külge haakida ühe võõra tootja seadme ning ta karja liita.

Sena ja Packtalki ühendamine käis ülikiirelt. Ühtegi viperust ei täheldanud. Kasutasin "bridge" funktsiooni ja Sena liitus DMC modes karja. Sõitmas veel ei käinud aga tänava peal sai selge heli veel umbes paarisaja meetri kauguselt kätte. Levi pole päris sama, mis tavaliselt aga paistab, et rahuldav.

Tõenäoliselt saab samuti ka kõikvõimalikud Hiinakad jmt karja ühendada. MitteCardo seade tuleb panna paarituma mobiiliga - see on ilmselt täiesti standardne protokoll kõikidel tootjatel.

Niisiis, kui karjas on 50% Packtalke, siis ülejäänud 50% võivad suvakad olla.
Juuli lõpupoole on plaanis TETi sõit, kus on 3 packtalki, üks G9 ja üks Sena. Plaan sõita DMCs ja G9 ning Sena sisse "bridge-ida", viimane "Cardo Gateway" abil. Annan teada, kuidas toimis.

PS! Kes oma Pactalkiga seda üritab, siis teadke, et viimase tarkvaraga muutus see, et karja "bridge'tav" seade tuleb ühendada A, mitte B kanalisse. Kogu interneedus on täis vanu õpetusi, kus räägitakse, et kasutada tuleb B kanalit. Arvake ära, kaua ma aega raiskasin, et oma veale jälile saada :roll:

Siin on korrektne õpetus ka:

Nej! Kahjuks ei toimi.
Sena paaritamine ja ühenduse võtmine on küll 100% probleemivaba aga lõpuks ülal kirjeldatud lahendus ikkagi täisväärtuslik ei ole. Kahel põhjusel:

  1. Levi ei ulatu piisavalt kaugele (Senaga sõitja oli minuga ühenduses ja hoidis ennast kogu aeg minu ees või järel, et mitte raginaid eetrisse lasta).
  2. Side katkes väga tihti ära. Ma arvan, et järjest oli side üleval võibolla 2-5 minutit. Siis ta pidi uuesti nuppu vajutama. Hea on see, et üsna lihtsalt tuli side tagasi üles.

Muidugi positiivne, et sellist mitme tootja seadmete vahelist asja ÜLDSE on võimalik teha. Vajaliku infot oli võimalik kõigile edastada ja see vahepealne nupu vajutamine ei olnudki niiväga hirmus. Lihtsalt on fakt, et tegu ei ole täisväärtusliku ühendusega.

Mul on mingi sisetunne, et mõni hiinakas võib isegi paremini ühenduda... Keegi võiks testida ja teada anda.

Muus osas need 3 packtalki DMCs + 1 G9 sisse bridget'una töötasid rahuldavalt hästi. Tehnoloogia on jõudnud sinna, et sa ei vihasta ennast seaks, vaid saad sõita ja nautida. Paaritamised olid 100% laitmatud. Ühendus tuli alati ideaalselt kiirelt üles. Ainult mõnel korral tekkisid mingid errorid, siis tegi keegi restardi vmt ja asi läks kiirelt korda. Levi on piisav, et kõik asjad ära ajada. Oluline on see, et peaaegu alati, kui grupp laiali läheb, tuleb side pärast ise väga lihtsalt tagasi üles.


lota-lota
Postitusi: 30
Liitunud: 01 Juul 2010, 15:51
Tsikkel: BMW R1200GSA
Tänanud: 2 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas lota-lota »

Kas keegi oskab soovitada kust leiaks Sena SMH5 uue aku (6aastat on oma töö teinud)?


mellpoiss
Postitusi: 186
Liitunud: 19 Okt 2012, 20:29
Asukoht: 5O4633O
Tänanud: 58 korda
Tänatud: 28 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas mellpoiss »

Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas srx »

Natuke üldharivat juttu siia juurde.
502540 eespool mainitud aku juures tähendab suurust.
50 25 40 = 5.0mm paksus (esimene number tuleb 10ga jagada), 25mm laius, 40mm pikkus
kui otsid "battery 502540", siis leiad sobiliku. Kui arvad, et suurem mahub ka sisse, siis kohanda numbreid suuremaks ja vaata, kas leiad midagi.
Neid väikseid akusid on muidu päris paljudes ja imelikes mõõtudes.

Niimoodi mõõtude järgi otsides olen leidnud mitmele asjale uue ja sobiliku aku väga odavalt.


siilipoiss
Postitusi: 30
Liitunud: 11 Sept 2007, 12:46
Asukoht: Tallinn

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas siilipoiss »

lota-lota kirjutas:

Kas keegi oskab soovitada kust leiaks Sena SMH5 uue aku (6aastat on oma töö teinud)?

Mul on Sena 20S uus aku olemas, aga mõõte peast ei mäleta. Uuri ise, äkki sobib

Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas srx »

Vahepeal sain garantiist uue Packtalk Bold seadme.
Aga ei ole mingit vahet. Ei ole sellel ka bluetooth levi.

Eriti halb on olukord niiske/märja ilmaga (vesi teadupärast segab 2.4GHz signaali).
Eelmisel nädalavahetusel sõitisn vihmaga. Telefon endiselt lenksul. Vahe telefoni ja sideseadme vahel ilmselt vähem kui meeter. Sõites pidevalt häired sees. Pead keerates kindlalt augud sees. Pane telefon paremasse taskusse ja ühendus kukub täiesti ära.

Kuna ma sõidan iga päev ja nüüd kui sügis saabumas ja hommikud niisked, siis on ühendus ikka päris kehv.

Andke andeks, aga minu silmis ei ole Cardo Packtalk Bold kasutatav seade.
Proovitud on 5 erinevat seadet ja ei mingit vahet. Kõigil on bluetoothiga sama probleem.

Samal ajal hiinakaid kasutades ei ole mul mitte kunagi mitte ühtegi bluetooth levi probleemi olnud.
Kuna bluetooth ühendus telefoni ja sideseadme vahel on umbes 95-99% minu kasutusotstarbest, ei saa ma mitte kuidagi ega mitte kellelegi soovitada osta Cardo Packtalk Bold seadet. See lihtsalt ei tööta normaalselt.

Ei tea miks teistel probleeme pole. Võibolla sõidetakse ainult ilusa sooja ja kuiva päikesepaistelise ilmaga ja siis on olukord vähe parem. Võibolla pole paremat proovitud. Võibolla ei taheta endale (ja teistele) tunnistada, et nii kallilt ostetud asi on pask.

Mingi hetk äkki proovin Sena seadmeid ka. Võibolla on Sena parem. Hetkel kasutan hiinakat.

Võimalik, et Packtalk Bold seadmete paar läheb müüki, kui keegi neid tahab, sest ega nad riiulil seistes ka mingit ostarvet ei täida. Samas sellise antireklaami peale on neid ilmselt keeruline müüa aga ei ole mõtet ka asja ilustada ja valetada.


morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas morse »

srx kirjutas:

Vahepeal sain garantiist uue Packtalk Bold seadme.
Aga ei ole mingit vahet. Ei ole sellel ka bluetooth levi.

Eriti halb on olukord niiske/märja ilmaga (vesi teadupärast segab 2.4GHz signaali).
Eelmisel nädalavahetusel sõitisn vihmaga. Telefon endiselt lenksul. Vahe telefoni ja sideseadme vahel ilmselt vähem kui meeter. Sõites pidevalt häired sees. Pead keerates kindlalt augud sees. Pane telefon paremasse taskusse ja ühendus kukub täiesti ära.

Kuna ma sõidan iga päev ja nüüd kui sügis saabumas ja hommikud niisked, siis on ühendus ikka päris kehv.

Andke andeks, aga minu silmis ei ole Cardo Packtalk Bold kasutatav seade.
Proovitud on 5 erinevat seadet ja ei mingit vahet. Kõigil on bluetoothiga sama probleem.

Samal ajal hiinakaid kasutades ei ole mul mitte kunagi mitte ühtegi bluetooth levi probleemi olnud.
Kuna bluetooth ühendus telefoni ja sideseadme vahel on umbes 95-99% minu kasutusotstarbest, ei saa ma mitte kuidagi ega mitte kellelegi soovitada osta Cardo Packtalk Bold seadet. See lihtsalt ei tööta normaalselt.

Ei tea miks teistel probleeme pole. Võibolla sõidetakse ainult ilusa sooja ja kuiva päikesepaistelise ilmaga ja siis on olukord vähe parem. Võibolla pole paremat proovitud. Võibolla ei taheta endale (ja teistele) tunnistada, et nii kallilt ostetud asi on pask.

Mingi hetk äkki proovin Sena seadmeid ka. Võibolla on Sena parem. Hetkel kasutan hiinakat.

Võimalik, et Packtalk Bold seadmete paar läheb müüki, kui keegi neid tahab, sest ega nad riiulil seistes ka mingit ostarvet ei täida. Samas sellise antireklaami peale on neid ilmselt keeruline müüa aga ei ole mõtet ka asja ilustada ja valetada.

Väga veider. Mul on hetkel 3 ja kokku olen kasutanud nelja erinevat Cardo seadet. Packtalk on by far kõige parem. Mitte ideaalne - aga tõenäoliselt kõige parem (minimaalselt üks kahest kõige paremast), mida täna saad osta. Ideaalsusest jääb minu kasutuses puudu paar asja:

  1. Kui on vaja sideseadmete vahel BT ühendust teha (paaritada jne), siis tihtipeale on see igavene jama. Kui ühendus üleval, siis on ENAMASTI ok.
  2. On olukordi, kus seade paneb pange (nii side kui muusika korral). Aga kuna Packtalk on varasematega võrreldes nii kiire, siis restart käib väga valutult.

Tõesti ei suuda korrata sinu probleemi seoses telefoni ja Packtalki vahelise ühendusega... Paljud siit on ju proovinud ja vähemalt tsiklil/tsikli kõrval seistes, on kõikidel ühendus stabiine olnud. Mul on olnud Iphone 6 ja 7 ning tsikli gepsuna Samsung S4 - kõik on normaalse leviga. Iphone kuue, nagu rääkisin, jätsin autosse, ise läksin garaaži ja Spotify mängis hästi. Jah! Mul on pannud ühendus niimoodi pange, et olen pidanud seadme restartima ja halvemal juhul ka äppi restartima - aga see ei ole võrreldav sinu kirjeldatud olukorraga.

Äkki on sul mingi fooliumist soe pesu seljas? :bsmile:

Ma ei oma mingeid sidemeid tänaste Cardot müüvate ettevõtetega ja olen korduvalt rõhutanud, et seade ei ole ideaalne, saan ka aru, et sinu puhul ei ole tegu tehnikavõõra inimesega - aga sinu kirjeldatu on tõesti veider.

Tutika seadme müümisega probleeme ei tohiks tulla. Kui aus olla, siis lihtsalt händsfree jaoks ma esmalt ostaks ka ilmselt mingi odavama seadme - aga olles erinevaid kasutanud, näen, et muusika kuulamise jaoks on Cardo siiani esimene, mis üldse kuhugi kõlbab (kõlarite kvaliteet ja maksimaalne helitugevus ning dünaamiline volüümi kontroll ja lisaks ka mugav volume nupp on minu jaoks alles nüüdsel seadmel sellisel minimaalsel tasemel, et ma viitsiks mõnikord muusika mängima panna).

Kasutaja avatar

argoa
Postitusi: 331
Liitunud: 05 Apr 2007, 01:31
Tsikkel: V-Strom
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas argoa »

Kusjuures ka ise kasutan Packtalk Bold'i peamiselt telefoniga, ok, raadiot kuulan ka. Ja tõesti, ei ole kohanud BT levi probleemi. Eile konkreetselt unustasin telefoni rattale ja olin mõnda aega olnud 4 pargitud rattapikkust eemal kui ühendus katkes. Telefoniks Samsung S8. Sain proovida ka ühte hiinakat, V6 vist ja tundus levivat rohkem umbes 2x, aga samas Cardo levi oli samuti piisav. Mind pigem üllatab Cardo DMC puhul kõne suhteliselt suur ja teatud oludes suisa häiriv hilistus, mida hiinaka BT režiimis ei kohanud.

Riga 12, Minsk 125, CŽ 250, Planeta 5, Yamaha XJ900F, Suzuki DL650 V-Strom
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1485
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Ma proovisin ka oma Packtalki sideulatuse lõpuks ära, kuni 7 meetrit polnud ühtegi probleemi, kaugemal hakkas hakkima. Ainuke mis häirib, on muusikat kuulates iga 10...15 minuti tagant umbkaudu sekundiline vaikusepaus.


morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas morse »

argoa kirjutas:

Mind pigem üllatab Cardo DMC puhul kõne suhteliselt suur ja teatud oludes suisa häiriv hilistus, mida hiinaka BT režiimis ei kohanud.

On jah! Eriti sürr on siis, kui juhtud sõbrale lähedale sõitma ja otsa vaatama - suu liigub jutuga teises taktis. Ma pole kindel aga mul on mulje, et see viide on mingi DMC'le omane/vajalik "puhver", sest minu arust ei olnud G9 BT ühendusega sellist asja...

Samas, kui otsa ei vaata, siis see viide mind ei sega.


morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas morse »

Tegin lõunapausil töömõtete kõrvale ühe muuskalise katsetuse.

Osalised:

  • Pactalk (kusjuures mitte Bold - tarkvara on eelviimane versioon)
  • Iphone 7 (11.4.1 viimane IOS)
  • Spotify
  • Kipsplaadi ja puitkarkass seinaga garaaz.
  • Ansambel Kino

Kuulasin 2 lugu, keerutasin peaga, klõpsisin antenni kinni/lahti jmt. Tulemused:

Katse A: Fotol on kiiver telefonist 5m kaugusel ja kõik toimib idekalt.

Katse B: jätsin telefoni kiivri asemel lauale ja läksin aknast paistva õunapuu alla. Õunapuu ees (15m) kaugusel muusika ei katkenud, teiselpool õunapuud olid kergemad häired.

Katse C: kõndisin ümber garaazi ja kaugemates kohtades oli side häiritud. Garaazis sees oli täiesti häirevaba.

Ilm oli ilus aga ma ütleks, et lenksult kiivrile ei tohiks mul küll ühestki asendist ega ühegi ilmaga katkestust tekkida ja ei ole ka kunagi tekkinud.

Foto:

3D5ADAC5-D05B-44B7-B327-E7C239BE2950.jpeg
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ise mõtlen, et sellele võiks ju ikka mingi seletus olla.. Alati on võimalus, et lihtsalt telo ja seade konkreetsed ei sobi omavahel mingi ebakõla pärast mida silmaga ei näe kokku..
Ei mäleta kas eespool on sellest juttu olnud aga igaks juhuks küsin üle. Kas oled proovinud kuskil suva kohas ka kui kaugele levib? nii, et Sinu tsikkel jääb mängust üldse välja. Ja teiseks võiks kindlasti proovida kellegi teisega kellel sama seade omavahel seadmed ära vahetada ja paaritada nn. võõra seadmega ja vaadata mis siis saab. Sest olen ise erinevaid seadmeid proovinud ja ei ole ühegagi sellist leviprobleemi olnud.... Olen ka suuremates puntides sõitnud ja pole keegi sarnast kurtnud.
Kas kesk-eestisse ka mingi aeg sattud? Tahaks kohe seda näha ja proovida. Ja saaksin näidata erinevaid seadmeid, et usuksid et see ei ole probleemiks Cardo puhul.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Ivoonu kirjutas:

Ma proovisin ka oma Packtalki sideulatuse lõpuks ära, kuni 7 meetrit polnud ühtegi probleemi, kaugemal hakkas hakkima. Ainuke mis häirib, on muusikat kuulates iga 10...15 minuti tagant umbkaudu sekundiline vaikusepaus.

Mul esineb sama asi. Pidevalt on tunne, et kohe tuleb kõne sisse vms, aga tegelikkuses toimub lihtsalt katkestus. Miks, ei tea.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas:

Ise mõtlen, et sellele võiks ju ikka mingi seletus olla.. Alati on võimalus, et lihtsalt telo ja seade konkreetsed ei sobi omavahel mingi ebakõla pärast mida silmaga ei näe kokku..

Pole küll just antud seadmega kokku puutuv,aga mul oli ühe autoga imelik jama just BT ühenduse ja ka üle selle toimimisega. Lahendus oli telefoni, mitte auto vahetus. Samas kõige muuga töötas telo probleemivabalt,aga autoga ei saanudki tööle ja kõik muud telod töötasid selle autoga laitmatult ning samas telo töötas teist marki autode BT seadmetega laitmatult. Tegemist oli 2015 aasta auto ja 2014 aasta android teloga.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3183
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 191 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Rasmusk kirjutas:
Ivoonu kirjutas:

Ma proovisin ka oma Packtalki sideulatuse lõpuks ära, kuni 7 meetrit polnud ühtegi probleemi, kaugemal hakkas hakkima. Ainuke mis häirib, on muusikat kuulates iga 10...15 minuti tagant umbkaudu sekundiline vaikusepaus.

Mul esineb sama asi. Pidevalt on tunne, et kohe tuleb kõne sisse vms, aga tegelikkuses toimub lihtsalt katkestus. Miks, ei tea.

Selline vaikusmoment on mu schuberti scr-l ka sees.
BT ja Sony Z5,mujal ei esine.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”