Sidesüsteemid mootorrattal

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


HarryMrn
Postitusi: 10
Liitunud: 23 Mär 2016, 21:36
Tsikkel: Kawasaki Z1000
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 3 korda

Re: Sidesüsteemidest mootorrattal

Lugemata postitus Postitas HarryMrn »

Eelmine suvi sai normaalsest ühendusest puudust tuntud ja niisama handsfreega sõbrale helistamine oli paras porr. Igakord jebi klappe kõrva ja kiivrit pähe tõmmates tuli klapp ära jne jne. Minul on siis sügisega tekkinud üks idee, kuidas võiks odavalt lahendada suhtluse mure.

Nimelt, miks mitte osta mõni eelmainitud odav Hiina BT vidin, ühendada see enda telefoniga ja teha näiteks Facebooki messengeri äpis (skype sobib ka) grupp ning seal grupikõne sõpradega/tuttavatega kellega koos sõidad? Tundub suht ideaalne ja odav lahendus ma leian, rahvast saab ka päris palju gruppi lisada vajadusel. Tavalist telefoniliini see ka kinni ei pane ning kui tavakõne vahele tuleb, saab grupikõnega taas liituda ilma et keegi kutsuma peab. Viimane eeldab muidugi, et telefon on lenksul ja nutikinnastega vms. saad kiirelt äpis ennast ühendada, väike ebamugavus on asjal aga, kes sulle ikka helistab kui sõpradega koos sõidad :D :D

Vähemalt kui niisama linnapeal tiirutamas käia, siis suhtluseks seljakoti ja paari sõbraga peaks kenasti kõlbama.

Kui keegi on taolist varianti proovinud võiks siin kirjutada enda kogemustest :)



Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sidesüsteemidest mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Skype on Tallinna linnavahel kohati mitte väga hea kvaliteediga(Telia 4G),tean,sest ajan asju ukrainlastega,kes suhtlevad ainult skypes.Räägin üsna tihti linnavahel autoga sõites nendega üle skype,aga ütleme,et kvaliteet ei ole kõige parem.FB messengeri kohta ei oska kaasa rääkida.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Sidesüsteemidest mootorrattal

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Cardo kodulehel on juttu uuest Freecom nimelisest seeriast. Lugesin ja jäi natuke segaseks, kas see tuleb Q asemele või on midagi vana G4 sarnast uuemas korpuses või veel midagi kolmandat.


isandpauk
Kaupmees
Postitusi: 191
Liitunud: 09 Aug 2005, 00:27

Re: Sidesüsteemidest mootorrattal

Lugemata postitus Postitas isandpauk »

Tuleb asemele koos uuema tehnoloogia ja lisafunktsioonidega:
Qz -> Freecom 1
Q1 -> Freecom 2
Q3 -> Freecom 4

Lisandunud on näiteks raadio jagamisfunktsioon - nüüd saab lisaks n. telefonis mängivale muusikale jagada kaasreisijaga ka sisseehitatud FM raadiot ning kaasreisija saab ka raadiokanalit vahetada :D
Lisaks tuleb ka Smarth mudel, spetsiaalselt HJC kiivritele.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Sena Ride Connected

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Nii, mobiilisõbrad (et mitte öelda "p***"), Sena sai oma Ride Connected äpiga lõpuks maha. Nüüd saab, nagu üks mu sõber ütles, "mobiilikõne raha eest rääkida Senaga".
https://play.google.com/store/apps/deta ... talk&hl=en

Ääremärkus: Ma ei saa päris hästi sellise äpi vajadusest aru. See võimaldab mul sõidu ajal rääkida kamba inimestega, kes ei sõida koos minuga mootorrattaga vaid ukerdavad suvalises kohas metsa vahel, põllu veerel või lösutavad teleka ees. Milleks? Keegi äkki oskab mulle mingid asised kasutusjuhtumid näiteks tuua.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Sena Ride Connected

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Macintosh kirjutas:

Nii, mobiilisõbrad (et mitte öelda "p***"), Sena sai oma Ride Connected äpiga lõpuks maha. Nüüd saab, nagu üks mu sõber ütles, "mobiilikõne raha eest rääkida Senaga".
https://play.google.com/store/apps/deta ... talk&hl=en

Ja mina veel huviga ootasin valmimist. :wack:
Eks nüüd peab kõvasti mõtlema, mida endale valida. :roll:


joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas joha123 »

teretulnud +/- kommentaarid sellele kaubale http://tehnoturg.ee/raadiosaatjad/mooto ... eople.html

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Sena Ride Connected

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Macintosh kirjutas:

Keegi äkki oskab mulle mingid asised kasutusjuhtumid näiteks tuua.

Kui metsa sõites käpakil motika all kinni olla siis leviulatusest välja sõitnud sõbrale oma äpardusest teada anda?
Ja siis veel, et tsikli seljas on twitterit jms säutsusaiti kehva kasutada. Aga siis saad rääkida oma sõpradele, mida sa parajasti mõtled või kuhu sõidad või mida nägid.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

joha123 kirjutas:

teretulnud +/- kommentaarid sellele kaubale http://tehnoturg.ee/raadiosaatjad/mooto ... eople.html

Selle raha eest asine vidin. Samas sõltub, milleks sul seda vaja on. Kas muusika kuulamiseks ja telefoni kasutuseks või seljakotiga vestluseks. Või hoopis sõpradega koos sõitmiseks.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas KIBU »

joha123 kirjutas:

teretulnud +/- kommentaarid sellele kaubale http://tehnoturg.ee/raadiosaatjad/mooto ... eople.html

mina olen seda mõned aastad kasutanud. kiire kokkuvõte oleks hinne neli viiesel skaalal.
ütleks et lihtne ja töökindel aparaat kõik mis lubatud ka teeb (mitte nagu mõni tänapäevane teise tuntud tootja oma). Ühildus väga hästi telefoniga ka läbi garmini navi. st mõlemad kaks kanalit töötavad võrdselt hästi. ühenduses püsib väga hästi. mobla app töötab ilusti. raadio vastuvõtu võimekus väga hea. aku kestab vähemalt niikaua nagu lubatud.
kõne kvaliteet helistades varieerub. oleneb ilmselt softi uuendusest. vahest harva oli jama heli valjusega helistades. heli põhjas aga kosta oli halvasti. teisel pool telefonist oli hästi kosta. enamasti teine aru ei saanud et sõitsid tsikliga. (oleneb palju tsikli tuulekaitsest ja kiivrist). süsteem mis heli valjust vastavalt taustamürale suurendab/vähendab käis tihti närvidele muusikat kuulates. kui tuul vale nurga alt seadmele peale puhus keeras heli järsku kõvaks ja jälle maha. ühe aparaadi vahetasin selle pärast ka välja. uus oli palju parem aga mitte perfekto. muusika kuulamiseks heli kvaliteet mitte nii hea kui mõnel tänapäevasemal kuid täiesti OK. VOX e. häälaktiveerimine töötas suhtkoht konkreetselt. kuigi tundlikuse pidi maha keerama et mitte aktiveerida kui näiteks niisama kõrvalseisjaga rääkida tahtsid (avatava lõuaosaga kiivriga näiteks) mikri poomi sai mugavalt ka alla keerata kui meeles oli :) see oli abiks ka näiteks joomisel, suitsetamisel jne. kui tundlikus maas, pidi aktiveerimiseks kõvasti karjuma aga vähemalt töötas. viimasel suvel oli probleem sisse läinud niiskusega. peale kahte päeva vihmas toimetamist läks lolliks. selgus et korpuse kruvid olid lõdvad. võtsin seadme lahti kuivatasin ära ja pärast töötas jälle ilusti. (seega kruvisid peaks kontrollima ilmselt aegajalt. peab ka jälgima, et laadimisava ja juhtmega lisaseadme sisendi ava kummikatted oleksid korralikult paigas.)
lubatud levi ulatus intercom ühenduse puhul ei vasta tegelikkusele. ütleks et kui silmside kaob on ka ühendus läinud. ühendus taastub ise uuesti kui vahekaugus on jälle piisav ilma probleemideta. oluline oli ka et teisel seadmel millega tahtsid siduda oleks sama softi uuendus. uuendusi tuli suht tihti ja alati ei teinud uuendus asja paremaks. juhtus ka vastupidi. Windoosa telefoniga kippus jonnima mõne uuenduse puhul.
Suureks plussiks Midlandi seadmete puhul pean esmaklassilist müijapoolset tuge (Tehnoturg). olen paar korda ka garantii küsimuses sinna pidanud pöörduma ja mõlemal korral oli vaid üle leti ulatamise vaev, et uus toode vastu saada. ühel juhul vahetasin intercom seadme välja ja teisel juhul juurde ostetud kiivrisisese komplekti üks kõrvaklapp ei mänginud päris puhtalt.
praeguse hinna juures väga hea aparaat minuarvates.

5248653
Kasutaja avatar

Multi
Postitusi: 54
Liitunud: 25 Mai 2015, 23:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 43 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Multi »

http://www.gearbest.com/motorcycle-parts/pp_264923.html
http://www.ebay.com/itm/BT-Motorcycle-B ... Swo4pYTmmX

Kas kellelgi on kokkupuuteid selliste odavate Hiina intercom'idega? Mõtlen, et sellise hinnaga võiks ehk proovi mõttes tellida, või pole mõtet?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Multi kirjutas:

http://www.gearbest.com/motorcycle-parts/pp_264923.html
http://www.ebay.com/itm/BT-Motorcycle-B ... Swo4pYTmmX

Kas kellelgi on kokkupuuteid selliste odavate Hiina intercom'idega? Mõtlen, et sellise hinnaga võiks ehk proovi mõttes tellida, või pole mõtet?

Mul selline,tookord masksis 31€ ja kaks aastat nüüd toiminud.Kasutan seljakotiga suhtlemiseks ja telefoniga.Vaata neid on jube palju erinevaid ja kasutajate tagasisidet tasub lugeda.
https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh ... 91191.html

Siin neid lademes
https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... ne+Headset+

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kuidas nende süsteemidega on? On eri süsteemid omavahel ühilduvad või kuidas? Täiesti võhik sel teemal.

Või on mõttekam juba olemas olevale raadiosaatjale midagi juurde osta?

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Multi kirjutas:

http://www.gearbest.com/motorcycle-parts/pp_264923.html
Kas kellelgi on kokkupuuteid selliste odavate Hiina intercom'idega? Mõtlen, et sellise hinnaga võiks ehk proovi mõttes tellida, või pole mõtet?

Töötavad küll, ja päris hästi. "Brändi omad" on muidugi paremad/kvaliteetsemad aga see aeg, kust Hiinast ainult rämpsu tuli hakkab vist mööda saama. Ma olen sedasama BT-S2 mitu korda vaadanud, et telliks uudishimust - disain sellel silmatorkavalt parem kui kesmisel "hiinlasel". Kui juhtud selle tellima, siis anna teada, tahaks natuke seda uurida.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas:

Kuidas nende süsteemidega on? On eri süsteemid omavahel ühilduvad või kuidas? Täiesti võhik sel teemal.

Või on mõttekam juba olemas olevale raadiosaatjale midagi juurde osta?

Vot ei tea,aga kui kellegi oleks ,siis võiks proovida.Kirjas küll pole,et oleks mingid piirangud side loomisel.Minu omal on karbi peal kirjas Multiplayer Connection ja 3 kiivrit on ringi sees seal kõrval.BT version :2.1+EDR 2,4GHz on kirjas.Mida see ütleb ei oska kommenteerida,pole minu ala.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas ranel »

Vaadates lubatud 1000m, ei ole ühendus kindlasti bluetoothiga. Seetõttu mind huvitabki, et kas mingi tavaline vaba raadiosagedus või kuidas.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

ranel kirjutas:

Vaadates lubatud 1000m, ei ole ühendus kindlasti bluetoothiga. Seetõttu mind huvitabki, et kas mingi tavaline vaba raadiosagedus või kuidas.

Unusta see lubatud 1000m ära, olen proovinud kahe tuntud tooja omaga: Midland ja Sena ning mõlemal kadus kuuldavus ammu enne lubatud vahemaad.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

nakaman
Postitusi: 57
Liitunud: 23 Juun 2006, 12:06
Tsikkel: V-Strom DL 1000 '02
Asukoht: Tallinn

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas nakaman »

urmas66 kirjutas:

Mul selline,tookord masksis 31€ ja kaks aastat nüüd toiminud.Kasutan seljakotiga suhtlemiseks ja telefoniga.Vaata neid on jube palju erinevaid ja kasutajate tagasisidet tasub lugeda.

Kas oled kasutanud ka läbi navi või otse mobiiliga? Kuidas helikvaliteet on, kas kannatab ka muusikat kuulata?
Siin on natuke uuema mudeliga tehtud test, väidetavalt sirgel teel ulatas 1.2 km:

Pilt
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Mina Senaga 20sga sain 800m, et kannatas veel rääkida, pärast seda kukkus hirmsasti hakkima juba. Ja see 800 tuli ka suht sirge tee peal, väljaspool asulat.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Unt
Postitusi: 72
Liitunud: 18 Juul 2006, 18:29
Tsikkel: HD
Asukoht: Tallinn, Vantaa

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Unt »

Sena 10 mhr toimis ka kiirteel pea km kaugusele, samas mägedes piisas kui üks oli kadunud mäe nuki või kurvi taha kui juba katkes. Lisaks neljakesi linnasõidul tuli segajaid sisse. Kuid üldiselt võib olla rahul.

oh aegu ammuseid!
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas ranel »

Macintosh kirjutas:
ranel kirjutas:

Vaadates lubatud 1000m, ei ole ühendus kindlasti bluetoothiga. Seetõttu mind huvitabki, et kas mingi tavaline vaba raadiosagedus või kuidas.

Unusta see lubatud 1000m ära, olen proovinud kahe tuntud tooja omaga: Midland ja Sena ning mõlemal kadus kuuldavus ammu enne lubatud vahemaad.

1000m ei loodagi, lihtsalt see vahemaa näitab, et mingi raadioside lahendus peab olema ja äkki on mingi universiaalsem?

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

ranel kirjutas:
Macintosh kirjutas:
ranel kirjutas:

Vaadates lubatud 1000m, ei ole ühendus kindlasti bluetoothiga. Seetõttu mind huvitabki, et kas mingi tavaline vaba raadiosagedus või kuidas.

Unusta see lubatud 1000m ära, olen proovinud kahe tuntud tooja omaga: Midland ja Sena ning mõlemal kadus kuuldavus ammu enne lubatud vahemaad.

1000m ei loodagi, lihtsalt see vahemaa näitab, et mingi raadioside lahendus peab olema ja äkki on mingi universiaalsem?

Nendes seademetes pole kasutatud mingit muud sidetehnoloogiat peale sinihamba. BT on võimendatud katmaks 1000m vahemaid.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas:
ranel kirjutas:

Vaadates lubatud 1000m, ei ole ühendus kindlasti bluetoothiga. Seetõttu mind huvitabki, et kas mingi tavaline vaba raadiosagedus või kuidas.

Unusta see lubatud 1000m ära, olen proovinud kahe tuntud tooja omaga: Midland ja Sena ning mõlemal kadus kuuldavus ammu enne lubatud vahemaad.

Nii on ja see BT levi toimib ikka üldjuhul kuni on silmside või kui ei ole otseseid segajaid vahel.Enda omaga pole muudmoodi proovinud,kui lasin naisel olla kohapeal ja ise läksin teisele poole maja ja siis jalgsi edasi kuni viitsisin.Vahemaa nii umbes 250-300m oli levi ilma silmsideta veel olemas.Minu omal on tel rääkides heli väga puhas ja ka omavahel rääkides on puhas,kui just tuul mikrisse ei puhu.Meil on avatava lõuaga kiivrid ja sellega seoses ka mikker selle varre otsas.Kinnise kiivri variant võib toimida paremini ka kõvema tuulega.
Üldiselt saab minu rattaga vabalt rääkida kuni 110-120,aga sealt edasi on tagaistuja kiivris ilmselt tuult rohkem ning tema mind enam hästi ei kuule,kuigi mina teda kuulen veel ideaalselt.Muusikat pole kunagi kuulanud ja ilmselt ei kuula ka.Minu jaoks pole tsikkel see koht kus mussi kuulata.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas ranel »

Nojah, aga siiski ma võtsin selle ligi ära. Ilmselt tuttavad lähevad ka sama teed, kui üks eesel selle raja sisse tallub.
http://www.ebay.com/itm/181737522842

Kui kui ei funka, siis vähemalt on millegagi nüüd gps-i ja mobla ühendada.

Bluetooth_s-l1600 (1).jpg
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas:

Nojah, aga siiski ma võtsin selle ligi ära. Ilmselt tuttavad lähevad ka sama teed, kui üks eesel selle raja sisse tallub.
http://www.ebay.com/itm/181737522842

Kui kui ei funka, siis vähemalt on millegagi nüüd gps-i ja mobla ühendada.

Selle raha eest olen ma nõus neid iga paari aasta takka vahetama,kui peaks,aga siiani mul veel mõlemad töötavad.Nii palju oli minu omal vaja ise artada,et see kiivri ääre külge käiv klamber oli kruvidega kuidagi loge(võibolla ka kiivri äär oli liiga paks) ja ma panin selle kahepoolse teibiga kinni,nüüd on väga ok.Ehk siis soovitan kohe teibiga panna ja kruvid ära jätta,sest tundub,et selle kinnitus suht analoogne
Pilt

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

LKits
Postitusi: 85
Liitunud: 14 Juun 2013, 18:57
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas LKits »

Kas on vahepeal ehk mõni hiinakas tekkinud, mis töötab Cardo Scalarider sidesüsteemidega? Ehk ühendus lahti häkitud vms?

Kasutaja avatar

Snowhite
Mode
Postitusi: 882
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 1260MS-e, 500EXC
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Snowhite »

On kellelgi kindlat infot kas NEXX x-com side (mis on Sena toode tegelikult) suhtleb ja ühildub ka cardo seadmetega või on tegemist jälle sellise produktiga, mille puhul võib phmt lihtsalt vareseid loopida?

Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Snowhite kirjutas:

On kellelgi kindlat infot kas NEXX x-com side (mis on Sena toode tegelikult) suhtleb ja ühildub ka cardo seadmetega või ...

Kõik universaalsed ühendused eri tootjate interkomide vahel toimuvad põhimõttel kus üks pool on "universaalse ühenduse" reziimis ja teine ühenduses "telefoniga". Ehk siis tegemist on 100% BS lahendusega mille tööulatus on napp ja heli kvaliteet küsitav. Seega, on jah "ühilduv". Alati.

Täpsustades, siis minu teada baseerub mootorratta Nexxi sidekomplekt Sena SMH10 peal ja viimane pakub ka "universaalse ühenduse" lahendust. Seega võid "telefonina" ühendada ka Cardo.

Kokkuvõtteks:
universaalse ühenduse reziim, selle tase ja heli kvaliteedi tase on 21. sajandi teised kümnendil jätkuvalt (ulmelisel ajal, mil robotid autodega sõidavad ja saab pidada videokõnet planeedi teisel küljel oleva inimesega) endiselt täielik BS. Kui tahad sõbra/teekaaslasega normaalsel viisil sõidu ajal vestelda siis oled sunnitud ostma sama firma sidekomplekti või kasutama PMR jaamu või käemärke (need pole ka hoolimata tehnoloogia tormilisest arengust veel katki läinud ja täitsa toimivad).

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas ranel »

ranel kirjutas:

Nojah, aga siiski ma võtsin selle ligi ära. Ilmselt tuttavad lähevad ka sama teed, kui üks eesel selle raja sisse tallub.
http://www.ebay.com/itm/181737522842

Kui kui ei funka, siis vähemalt on millegagi nüüd gps-i ja mobla ühendada.

See käes, nüüd tuleb oodata, et keegi veel telliks selle ja saaks millalgi sõidu pealt ka proovida. So far moblaga testides puhas heli nii sisendis kui ka väljundis. Bluetooth levis ka hämmastavalt kaugele. Läbi telliskiviseina ja korrus allpoole betoonpõrandast kiivris muusika veel mängis.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Kas keegi sellist pole proovinud?
https://goo.gl/UVE87Z
Mõtlesin, et telliks ära kuna hind ahvatlev. :roll: Põhi eeldus olekski, et saaks seljakotiga suhelda ja üksi sõites muusikat kuulata ja ka telefonile vastata...

HTB1B4.QOXXXXXcYaXXXq6xXFXXXZ.jpg
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”