Jalgratta spidomeeter tsiklile

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


toniskipper

Lugemata postitus Postitas toniskipper »

nyydseks endisel rattal cb750 panin magneti piduriketta servakylge "keemilise metalliga" ning originaal anduri amordi kylge lihtsalt teibiga, kahjuks osutus aga magneti ja anduri vahe liig kaugeks :( , siis avastasin oomipoest puituksesisse kaiva valveseadme anduri mille tööpohimote tapselt sama :D lisaks veel oli ta vaiksem ning palju lihtsamini kinnitatav.

sallygar

Lugemata postitus Postitas sallygar »

Aga mul andur hoopis tagakiige küljes. Magnet kinnitub tagahammaka külge.
Kasutaja avatar

pärnakas
Postitusi: 434
Liitunud: 22 Jaan 2005, 19:22
Asukoht: Tallinn/Loo/Pärnu

küsimus

Lugemata postitus Postitas pärnakas »

mida kujutab endast keemiline metall????
Süsimust Bläcku- Kas vana HONDA roostetab.... ei ta roosteta:)
Tark ei torma!!!

kult
Postitusi: 239
Liitunud: 31 Okt 2004, 23:22
Asukoht: Villike, kotun
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas kult »

Nimi on keemiline metall.Loctite tehnoloogia,maaletooja Henkel Balti OÜ,küsi keemiakaupade poodidest ja bensiinijaamadest.
Ehk siis kahekomponentne liimisarnane ollus.
Ummamuudu...

kalevlehtsalu

Lugemata postitus Postitas kalevlehtsalu »

Sai ka endale selline vidin ostetud. Midagi kallist polnud väga 240 krooni aga müüa ütles et tsikliga sõitjaid on neid ennemgi ostnud. siis ostsin ma ka selle saam ära. Aga probleem on selles ,et kui tsikkel seisab ja pöörlema esiratta tõmban siis näitab ilusti aga nii kui mootori käivitan peksab suvalisi numbreid sinna kiiruse asemel :roll:
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1273
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 43 korda

Lugemata postitus Postitas isakene »

kalevlehtsalu kirjutas:
Aga probleem on selles ,et kui tsikkel seisab ja pöörlema esiratta tõmban siis näitab ilusti aga nii kui mootori käivitan peksab suvalisi numbreid sinna kiiruse asemel :roll:
Spido andur on ju kõige lihtsam magnetimpulsi lugeja ja tal on suht suva, millist impulssi lugeda. Eesti keeles öelduna tähendab see seda, et andur või juhe saavad kusagilt lisaimpulsse, mis mootori töötamisel tekivad, kõrgepingeahel on kindlasti kõige võimsam allikas, ka tavalises juhtmes võib muutuv vool piisavalt võimsa välja tekitada, et spidokat segada. Proovi anduri juhe mootorist, elektriseadmetest, juhtmetest ja elektroonikast kaugemalt kohale vedada ja kui see ei aita, tuleb kasutada varjestatud juhet ning võibolla ka andur ära varjestada (ehitada plekk-korpus anduri ümber, nii, et ainult see koht lahti jääb, kust magnet mööda jookseb). Peaks aitama.
Kasutaja avatar

ints0000
Postitusi: 266
Liitunud: 30 Mär 2005, 21:27
Tsikkel: Honda Transalp XL600V
Asukoht: Tallinn ja Kehra
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas ints0000 »

mina kasutasin anduri liimimiseks elastset liimi FIX-IT
aga minu jawa634 tuleb velo spido asemel "alfa romeo" elektrooniline spidokas.tahhomeeter on juba valmis ehitatud.
et saab ka seieriga elektroonilist spido kasutada.reguleerimine on muidugi keerukam protsess,kui aega saab siis peaks asja ära timmima.

ants12

Lugemata postitus Postitas ants12 »

missugune see alfa spidokas välja näeb?äkki on sellest mõni pilt?
tahaks ka enda bikele peale panna midagi sarnast.minu meelest on jalgratta spido natukese väiksese näiduga,vähemalt need mida mina näinud olen.
Kasutaja avatar

musttank
Postitusi: 117
Liitunud: 30 Dets 2005, 23:30
Asukoht: Tartu; Soome Tikkurila

Jalgratta spidomeeter tsiklile

Lugemata postitus Postitas musttank »

Honda cbr 600 F4i 02.a. from the usa.
Buell Firebolt XB12R 04.a. samuti usast.

Tan121

Lugemata postitus Postitas Tan121 »

Ostsin endale Sigma rattaspidoka (mudelit ei mäleta, aga ainus millel on taustvalgus).
Magneti liimisin velje serva külge super attackiga. Ei näidand midagi. Siis võtsin valvesigna ukse magnetkontakti magneti ja sellega töötas ilusti.
Tahtsin ka taga kiige külge panna aga juhe ei ulatunud.
Kahjuks see spido töötas vaid nädalakese ja siis näitas et patarei tühi, vahetasin ära, siis hakkas lihtsalt ennast nullima ja ekraanilt kadus pilt.
Viisin poodi tagasi. Saadeti ekspertiisi, tagasi pole veel saanud ja uut pole ka veel lubatud.
Nii kaua kui teda oli, töötas ilusti ja oli igati abiks :)
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

V-meeter

Lugemata postitus Postitas yeekim »

kalle kirjutas:
> siis V meeter on vägagi vajalik abiline ja tarvilik mõõdik, mille samuti olen külge pannud.

Kk
Akki annad infot, milline v meeter sul on? Ma ajan juba 2 nadalat mooda t-linna ja i-netti vaiksemat u 40mm labimooduga isendit taga, et gondli sisse panna. Mujal pole lihtsalt ruumi. Tevalo, Noor Tehnik ja autokauplused on juba labi kolatud! Kuskil siin foorumis nagin ka mingit universalset dig mooteriista, oli ka USA sait kaasa pandud aga tellimisega laheks vist endal raskeks. Akki keegi aitab ja paneb kasvoi ES'i teele

Tanud ette!

(Sorry-US klaviatuur)

Saadetud kettaga lauatelefonist!


yankee

Lugemata postitus Postitas yankee »

oomipood ka veel olemas .

http://www.oomipood.ee
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

V-meeter

Lugemata postitus Postitas yeekim »

tanud, aga ika liiga suured. nagu oeldud u 40mm labimootu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

mart77
Postitusi: 112
Liitunud: 24 Okt 2005, 21:46
Asukoht: Tallinn-Kloogaranna-Garaaž

Lugemata postitus Postitas mart77 »

vaata db-hp (Tondi, Alevi 5) või USParts (Mäealuse 3a)
Viisakas Rott-Uuestisündinud XJ900
Punane Välk - Dnepr MT-11
Jawa 634 - ootab vänta

yankee

Lugemata postitus Postitas yankee »

ärisin ednale Cat Eye Velo 8 spidoka. panin oma pit bike'ile peale, aga seadistada seda ei oska. sellel on 2 võimalust, kuidas seadistada, 1) ratta läbimõõt, 2) ratta ümbermõõt. oskan sisestada ainult ratta diameetrit, aga ratas on 14" ja spidokasse saab sisestada alates 16". Kas kellegil on veel see sama spido ja oskaks aidata ? :)

jussuf
Postitusi: 133
Liitunud: 15 Veebr 2005, 03:01

Lugemata postitus Postitas jussuf »

 
Viimati muutis jussuf, 30 Juun 2008, 21:29, muudetud 1 kord kokku.

yankee

Lugemata postitus Postitas yankee »

jussuf kirjutas:
yankee kirjutas:
ärisin ednale Cat Eye Velo 8 spidoka. panin oma pit bike'ile peale, aga seadistada seda ei oska. sellel on 2 võimalust, kuidas seadistada, 1) ratta läbimõõt, 2) ratta ümbermõõt. oskan sisestada ainult ratta diameetrit, aga ratas on 14" ja spidokasse saab sisestada alates 16". Kas kellegil on veel see sama spido ja oskaks aidata ? :)
Milline puue see on, mis takistab ratta ümbermõõdu mõõtmist? Kui mõõta ei suuda, siis läbimõõtu teades on võimalik seda ka arvutada, tegemist on elementaarmatemaatikaga.
sry, aga ma ei oska sisastada ümbermõõtu spidokasse !

jussuf
Postitusi: 133
Liitunud: 15 Veebr 2005, 03:01

Lugemata postitus Postitas jussuf »

 
Viimati muutis jussuf, 30 Juun 2008, 21:29, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

AN-400
Postitusi: 448
Liitunud: 14 Okt 2003, 17:00
Tsikkel: Suzuki 650
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas AN-400 »

juttu olnud siin valukatest, aga minu rattal on kodarveljed.. kuhu panna siis kinnitus :roll:

kodara külge.. :wink:
Suzuki 650 K7
Kasutaja avatar

Whitebalance
Postitusi: 493
Liitunud: 04 Juun 2005, 00:04
Asukoht: Saue
Kontakt:

:d

Lugemata postitus Postitas Whitebalance »

Tuttav ostis 99kr eest maskimarketist sellise mis näitab 999 ja töötab täiesti ilusti, ei ole mingit probleemi ja muret ;)

madis
Postitusi: 245
Liitunud: 13 Okt 2004, 21:09
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas madis »

XS400 kirjutas:
juttu olnud siin valukatest, aga minu rattal on kodarveljed.. kuhu panna siis kinnitus :roll:

kodara külge.. :wink:
ise panin magneti nii lähedale rummule kui võimalik ja selle anduri siis alla amorditoru külge(alla panin paar kummitükki, et magneti ja anduri vahe ei oleks suurem kui 5mm)
töötab juba viimased 1700km ilusti(va korra kui purunes andurit hoidev kumm mis sai asendatud plastvitsaga)
tel. 52 555 68

zten00
Postitusi: 120
Liitunud: 05 Sept 2004, 17:29
Tsikkel: DR800
Tänanud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas zten00 »


bitozi

Lugemata postitus Postitas bitozi »

to :yankee
Pane omal cm 152 ja näitab õigesti, ise panin samale asjale sama spido peale ja siiamaani probleeme ei ole.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”