Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Vasta

lota-lota
Tsikkel: BMW R1200GSA
Tänanud: 2 korda

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas lota-lota » 02 Mai 2019, 11:01

Märtt kirjutas:
02 Mai 2019, 07:54
Tuleb ette olukordasid, mil kiidan hiina sitta.
Siinkohal tuulesuunaja. Toimib väga hästi R1200GSA tuuleklaasile, kui tava klaasi pikkusest peanupu jaoks väheks jääb.
Analoogset asja pakub ka Wunderlich 110 euroraha eest. Kas minu tuule resonantsi probleem sellest ära kaob, ei julgenud arvata. 15eur polnuks palju kaotada, aga asi tuli täiesti kvaliteetne, on suuremas osas reguleeritav kui Wunderlichi analoog, sobib ka kumera servaga tuuleklaasile ilusti ning tõesti toimib. Kel madala klaasi tõttu tuuleprobleem, võib lahendus peituda just siin.
https://www.aliexpress.com/item/Motorcy ... 4c4dy7kfZ6
Spoiler:
tuulesuunaja.jpg
Tõesti hästi toimiv variant. Eks ta vaatevälja piirab aga kõike head ka ei saa tahta!

ttt
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 12 korda

Lugemata postitus Postitas ttt » 02 Mai 2019, 11:05

Ylempealik kirjutas:
30 Apr 2019, 17:47
See mõni värviline triip kuskil küljel on nagu vähevõitu.
Sõltub muidugi rattast, aga kõige lihtsam lahendus on erksavärviline või valge kiiver, see on kõige paremini ja kõige kaugemale näha.
Endal neoonkollane.. nii et kui mõne lollusega hakkama saan, on ka lihtne silma jääda :oops:
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Tänanud: 969 korda
Tänatud: 206 korda

Lugemata postitus Postitas urmas66 » 02 Mai 2019, 12:02

Märtt kirjutas:
Siinkohal tuulesuunaja. Toimib väga hästi R1200GSA tuuleklaasile, kui tava klaasi pikkusest peanupu jaoks väheks jääb.
Analoogset asja pakub ka Wunderlich 110 euroraha eest. Kas minu tuule resonantsi probleem sellest ära kaob, ei julgenud arvata. 15eur polnuks palju kaotada, aga asi tuli täiesti kvaliteetne, on suuremas osas reguleeritav kui Wunderlichi analoog, sobib ka kumera servaga tuuleklaasile ilusti ning tõesti toimib. Kel madala klaasi tõttu tuuleprobleem, võib lahendus peituda just siin.
Spoiler:
tuulesuunaja.jpg
Mul ka sama ja kiidan ka.Sellest siin kuskil muus teemas ka juttu olnud,et toimib
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

TPB
Mode
Tänatud: 16 korda

Lugemata postitus Postitas TPB » 02 Mai 2019, 18:26

Esimest korda elus siis Rukka Goretex jope, püksid ja kindad......miks ma neid varem ei ostnud :wack:
Kasutaja avatar

Madlobster
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 305 korda
Tänatud: 365 korda

Lugemata postitus Postitas Madlobster » 02 Mai 2019, 18:40

TPB kirjutas:
02 Mai 2019, 18:26
Esimest korda elus siis Rukka Goretex jope, püksid ja kindad......miks ma neid varem ei ostnud :wack:
Mis on need head omadused, mis panid kiidulaulu helisema?
üks alla, viis üles
Parem kaotada sekund elust, kui sekundiga elu :idea:
Kasutaja avatar

TPB
Mode

Lugemata postitus Postitas TPB » 02 Mai 2019, 18:49

Madlobster kirjutas:
02 Mai 2019, 18:40
TPB kirjutas:
Mul on soe aga mitte palav, ka vihmas on kuiv kui lukud kinni, kõik taskud ja lukud on tehtud õigetpidi ( ausalt ma ei osanud ostes selle peale isegi mõelda ). Krae hoiab tuult aga ei poo jne. Seljas istub hästi ja käised ja sääred on õige pikkusega. Ma saan neid selga tõmmates aru, et disaini ja tootearendusse on läinud lugematu arv testikilomeetreid Eestile sarnastes oludes.
Kasutaja avatar

KIBU
Tsikkel: R1200GS Rally
Tänanud: 29 korda
Tänatud: 52 korda

Lugemata postitus Postitas KIBU » 03 Mai 2019, 16:53

Märtt kirjutas:

tuulesuunaja.jpg
Ma ka pigem kiidaks seda hiina asja. kuigi Wunderi klaas (polükarbonaat) on siiski parem. hiinaka puhul pilt moondub klaasi painutus kohtadel ja häirib läbi vaatamisel. Wunderlichti klaasil pole sellist häda. Samas on hiinaka regulerimis süsteem parem. Kuna minul on ta GSA klaasi küljes ja seega üpris kõrgel, tegin enda Wunderlichti versioonile hiinaka järgi ise eksentrik sulguri (laste tõuksi küljest sai vajalikud osad) et saaks sõidu ajal klaasi kallet muuta. ilma selleta ehk nii nagu Wunderlicht oma toodet pakub, pole suurem asi kokkuvõttes kui lisaklaas nii kõrgel, et sellest läbi peab vaatama sõidu ajal. Vihmaga ja maastikul ukerdades keeran täitsa horisontaalseks, et ei segaks ja tuul vee kiivri visiirilt ära puhuks.
5248653
Kasutaja avatar

KIBU
Tsikkel: R1200GS Rally
Tänanud: 29 korda
Tänatud: 52 korda

Lugemata postitus Postitas KIBU » 03 Mai 2019, 17:14

Spoiler:
TPB kirjutas:
02 Mai 2019, 18:49
Madlobster kirjutas:
02 Mai 2019, 18:40
TPB kirjutas:
Mul on soe aga mitte palav, ka vihmas on kuiv kui lukud kinni, kõik taskud ja lukud on tehtud õigetpidi ( ausalt ma ei osanud ostes selle peale isegi mõelda ). Krae hoiab tuult aga ei poo jne. Seljas istub hästi ja käised ja sääred on õige pikkusega. Ma saan neid selga tõmmates aru, et disaini ja tootearendusse on läinud lugematu arv testikilomeetreid Eestile sarnastes oludes.
Rukkal on muidugi palju erinevaid mudeleid mis omadustelt erinevad nagu siga ja kägu. mina olen oma Rukka goreteks pro kangast kuftiga mõned kümned tuhanded maha sõitnud ja suurem vaimustus on üle läinud. Rukka on väga hea külma või mõõdukalt sooja ilmaga. minu jaoks kuni +26 kraadi. südasuvel või soojemas kliimas sõites on materjal siiski liiga paks ja krdi musta värvi! tuulutus lahendused on mitmel teisel tootjal kordades paremad, kangas on jäik.
ka kvaliteet pole peale tootmise pilungide juurde kolimist enam see millest vanad motomatkajad õhkavad. kuna Rukka varustuse hind tänapäeval on pigem odavam kui mõne teise (parema?) tootja asjadel siis samas Rukka varustus väga nutma ka ei aja. Järgmiseks mina enam Rukkat ei osta kui nad just sobivat mudelit heledamates toonides ei otsusta teha.
5248653

Luxor
Tsikkel: Tomos Funsport/ NT700V
Tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas Luxor » 03 Mai 2019, 17:41

TPB kirjutas:
Lisa selle Rukka jope mudel ka siia. Mul ka kerge plaan ruganeeruda. :)
Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

TPB
Mode

Lugemata postitus Postitas TPB » 03 Mai 2019, 19:00

Luxor kirjutas:
03 Mai 2019, 17:41
TPB kirjutas:
Lisa selle Rukka jope mudel ka siia. Mul ka kerge plaan ruganeeruda. :)
Püksid olid Matti ja jope vist Basti ( stretch cordura )
Kasutaja avatar

ranel
Tsikkel: Suzuki 600 GSXF, Transalp 600
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 156 korda

Lugemata postitus Postitas ranel » 19 Mai 2019, 23:07

Lisaks ka ühe goretex pro põhjal kiidusõnad. Held 6464. Müüakse viimaseid laojääke väga hea hinnaga. Ühe paari ostis sõber ja väga rahul. Ühe ostsin ise, aga kuna jäi väikseks, ostsin kohe number suurema, siis väiksema müüsin siinsamas maha. Täna sain sellise kirja postkasti.
Tuleb tunnistada, et nii häid pükse pole mul varem olnud. Tänase ilmaga oli ka täitsa hea sõita, vanade pükstega oleks omas mahlas täitsa läbi vettinud.
Ise ma olen sõitnud nendega -2c ja oli soe olla. Samas eelmine nädalavahetus sai 2.5h vihma käes oldud ja täiesti kuivaks jäin. Tagumiku peal on seal mingi päris nahk ka, et hulga paremini püsib sadula peal, kui näiteks mu varasema tekstiilist pükstega ning liikuvatel osadel on muutuva pikkusega mingi asi õmmeldud.
Kaua need püksid nii heade omadustega edasi on, ei oska öelda, kuid esmamulje on super. Hetkel 1500km seljataga nendega.

Jutt siis nendest pükstest.
https://www.louis.eu/artikel/held-maner ... f17fe57963
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 10 EUR päev. 55684121

Vasta

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”