Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Raki
Tsikkel: Honda Transalp 700XL
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas Raki » 08 Mai 2020, 22:11

Alterjor kirjutas:
08 Mai 2020, 22:03
Raki kirjutas:
08 Mai 2020, 21:59
Jannes kirjutas:
08 Mai 2020, 21:17

Kas Rukkat Loodusinvestis, ja suhteliselt korralikus valikus, ka mitte polnud?

Mis see looduseinvest on? Motodepoos pole meeste rukkat

https://loodusinvest.ee/pood?filter_kau ... ubamark=or

ja Revit'l on ka päris lai igasugu jopesi. Neist ei sobinud ka miski?

Revitil pold midagi head goretex pro seeriast.

Kas loodusinvestil on poes la riideid?

https://ragnarnakus.blogspot.com/
TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL
Kasutaja avatar

Jannes
Tsikkel: ZZ-R600E -02, R1200R -17
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas Jannes » 08 Mai 2020, 22:49

Raki kirjutas:
08 Mai 2020, 22:11
Alterjor kirjutas:
08 Mai 2020, 22:03
Raki kirjutas:
08 Mai 2020, 21:59
Jannes kirjutas:
08 Mai 2020, 21:17

Kas Rukkat Loodusinvestis, ja suhteliselt korralikus valikus, ka mitte polnud?

Mis see looduseinvest on? Motodepoos pole meeste rukkat

https://loodusinvest.ee/pood?filter_kau ... ubamark=or

ja Revit'l on ka päris lai igasugu jopesi. Neist ei sobinud ka miski?

Revitil pold midagi head goretex pro seeriast.

Kas loodusinvestil on poes la riideid?

No vaata nende koduleheküljelt, seal ju kirjas, mida neil saada on, mida mitte... (togi)

Sui generis
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Tänatud: 23 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Motomarket » 08 Mai 2020, 23:50

Tulge visake vahelduseks Cloverile pilk peale. Itaalia disain, kvaliteetne, hea istuvus ja korralikud tehnilised lahendused. Enamus mudeleid poes olemas. https://motomarket.ee/kategooria/soiduv ... id/clover/

Kasutaja avatar

Raki

Lugemata postitus Postitas Raki » 13 Mai 2020, 17:22

Leidsin ühe päris huvitava ja uue firma, mida ei olnud varem kuulnud Stadler: https://www.mymotomarket.com/en/motorcy ... tex-jacket

Väidetavalt sõidavad kõik Saksa motopolitseid nende riietega. Reviewd on ka päris hea. Leidsin video kus kõrvutati seda Kodiakiga ja juba videost oli näha et Stadleril varrukad nats mulle sobilikumad (lühemad). Kas keegi on kokku puutunud?

Kasutaja avatar

Alterjor
Tsikkel: KTM 690 15'
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 14 korda

Lugemata postitus Postitas Alterjor » 13 Mai 2020, 20:20

Kahjuks Stadler kohta midagi öelda ei oska aga huvi pärast uuriks neilt kes ostnud nii kalli või nn goretex pro jope, et see 2, 3 või 4 kordne hind tasub teiste jopede ees ära ehk selle eluiga kui ka nn omadused püsivad 2, 3 või isegi rohkem kauem? Või samamoodi vahetad a'la peale paari aastat või 50-75k km välja kuna lihtsalt ei toimi enam? Kas siis poleks mõtekam osta üle aasta odavam mille veepidamine on ilmselt peaaegu samaväärne või ligilähedane alguses ja lihtsalt vahetada välja?

Ma saan aru, kui sõitmine on igapäeva töö nagu politseil või need kes teevad maailma tiiru peale aga enne seda ei suuda endale kuidagi mõtestada seda hinda.

HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!

Kasutaja avatar

randel
Tsikkel: Beta 390
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 122 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas randel » 13 Mai 2020, 21:06

Ma oskan öelda Klim Kodiak Goretex Pro kogemuse pealt, et ma olen küll väga rahul. Päevi jutti pole lausvihmas sõitnud, aga pool päeva vihma polnud probleemiks. Tuulutuslukud kinni saab praeguse +5..+10 kraadiga sõita nii, et vaid soe pesu all, päris nulli ligi temperatuuriga panen fliisi lisaks. Lukud lahti puhub väga mõnusalt tuul läbi ja kannatab sellise +30 ka ära suurema probleemita. Kaks hooaega on kenasti kestnud ja väsimuse märke veel pole. Suurimaks plussiks ongi minu arust kasutusmugavus, pole vaja voodritega mässata. Ma olin ka enne Kodiaki soetamist üsna kahtlev, kas see hind ära tasub, aga hetkel enam kahtluseid pole.
Eks hind vs omadused on alati kasutaja subjektiivne hinnang ja ma ei pretendeeri absoluutselt tõele :)

Kasutaja avatar

Raki

Lugemata postitus Postitas Raki » 13 Mai 2020, 21:29

Alterjor kirjutas:
13 Mai 2020, 20:20

Kahjuks Stadler kohta midagi öelda ei oska aga huvi pärast uuriks neilt kes ostnud nii kalli või nn goretex pro jope, et see 2, 3 või 4 kordne hind tasub teiste jopede ees ära ehk selle eluiga kui ka nn omadused püsivad 2, 3 või isegi rohkem kauem? Või samamoodi vahetad a'la peale paari aastat või 50-75k km välja kuna lihtsalt ei toimi enam? Kas siis poleks mõtekam osta üle aasta odavam mille veepidamine on ilmselt peaaegu samaväärne või ligilähedane alguses ja lihtsalt vahetada välja?

Ma saan aru, kui sõitmine on igapäeva töö nagu politseil või need kes teevad maailma tiiru peale aga enne seda ei suuda endale kuidagi mõtestada seda hinda.

Stadleril on nt 10 aastane garantii. Ehk kui millegi muu järgi isutama ei hakka (mida mul hakkaks järgmisest hooajast :wack: ), siis 10 a võiks muretu küll olla

Kasutaja avatar

Alterjor
Tsikkel: KTM 690 15'
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 14 korda

Lugemata postitus Postitas Alterjor » 13 Mai 2020, 21:46

randel kirjutas:
13 Mai 2020, 21:06

Suurimaks plussiks ongi minu arust kasutusmugavus, pole vaja voodritega mässata. Ma olin ka enne Kodiaki soetamist üsna kahtlev, kas see hind ära tasub, aga hetkel enam kahtluseid pole.
Eks hind vs omadused on alati kasutaja subjektiivne hinnang ja ma ei pretendeeri absoluutselt tõele :)

Mugavus võib olla tõesti müügiargument aga täpselt samamoodi kasutan sooja pesu ja/või fliisi. Kolmandat kihti nn sooja enam ammu ei kasuta ja üldiselt viskan kohe nurka seisma. Sest see raibe võtab palju ruumi reisipagasis, teeb jope kohati ebamugavaks ja pole niisama kantav ja tänu sellele on pigem 1-2 fliisi kaasas sama eesmärgiga ja saab veel hiljem linna peale ka minna kui vaja. Kuigi vist olen näinud juba selliseid kihta ka mis on kantavad niisama aga ei mäleta kellel.

Vihmakiht nüüd käib küll rohkem peale ja maha nüüd aga põhiliselt ikka kevadel/sügisel koguaeg all ja ventiga külma peale kui hakkab palvaks minema.

Kõik ei peagi olema absoluutne tõde, hea on kuulda ka niisama, miks keegi endale midagi on maha müünud :)

Raki kirjutas:
13 Mai 2020, 21:29

Stadleril on nt 10 aastane garantii. Ehk kui millegi muu järgi isutama ei hakka (mida mul hakkaks järgmisest hooajast :wack: ), siis 10 a võiks muretu küll olla

See 10 aastat tundub nagu autode garantii, mis katab täpselt niipalju, et ei kata lõpuks midagi.
- not suitable for off-road use, as the front zipper is not covered

HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!

Kasutaja avatar

Raki

Lugemata postitus Postitas Raki » 14 Mai 2020, 08:18

See luku katte puudumine on küll hea point miks edasi otsida!

Prets
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

Lugemata postitus Postitas Prets » 14 Mai 2020, 09:40

Minu poolt kiidusõnad HJC mudelivaliku suht kõige basicumale, CS-15 kiivrile. Sain Uus-Meremaalt väga hea hinnaga (umbes 40 euri), aga siiani väga mugav, töötava ventilatsiooniga ja ilma liigse moonutuseta visiirile. Kõrvaklapipesad ja prillisooned on olemas, sobib palju paremini mu peakujuga kui nende kallimad kiivrid ja ka SHARP hinnang on 4 tärni viiest, ehk ikka päris hea. Selle raha eest super kiiver.

(togi)
Kasutaja avatar

randel
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas randel » 14 Mai 2020, 14:03

Alterjor kirjutas:
13 Mai 2020, 21:46
randel kirjutas:
13 Mai 2020, 21:06

Suurimaks plussiks ongi minu arust kasutusmugavus, pole vaja voodritega mässata. Ma olin ka enne Kodiaki soetamist üsna kahtlev, kas see hind ära tasub, aga hetkel enam kahtluseid pole.

Mugavus võib olla tõesti müügiargument aga täpselt samamoodi kasutan sooja pesu ja/või fliisi. Kolmandat kihti nn sooja enam ammu ei kasuta ja üldiselt viskan kohe nurka seisma. Sest see raibe võtab palju ruumi reisipagasis, teeb jope kohati ebamugavaks ja pole niisama kantav ja tänu sellele on pigem 1-2 fliisi kaasas sama eesmärgiga ja saab veel hiljem linna peale ka minna kui vaja. Kuigi vist olen näinud juba selliseid kihta ka mis on kantavad niisama aga ei mäleta kellel.

Vihmakiht nüüd käib küll rohkem peale ja maha nüüd aga põhiliselt ikka kevadel/sügisel koguaeg all ja ventiga külma peale kui hakkab palvaks minema.

Kõik ei peagi olema absoluutne tõde, hea on kuulda ka niisama, miks keegi endale midagi on maha müünud :)

Selline väike nüanss, et Goretex Pro puhul laseb ventilatsiooniluku avamine õhu tuulekindla voodri alla, mis tagab palju efektiivsema jahutuse kui klassikalise jopega, kus jope all olev tuulekindel vooder liikuva õhu ikkagi ära blokeerib. See annab täitsa märgatava erinevuse, kui laias temperatuurivahemikus mugav sõita on.

Kasutaja avatar

ranel
Tsikkel: Suzuki 600 GSXF, Transalp 600
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 171 korda

Lugemata postitus Postitas ranel » 14 Mai 2020, 15:43

Aga kehtib vaid sõidu ajal :D

Kasutaja avatar

randel
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas randel » 14 Mai 2020, 15:57

Kui ma tsikliga ei sõida, siis ma võtan tsiklijope enamasti seljast ära kui palav on ;)

Kasutaja avatar

ranel
Tsikkel: Suzuki 600 GSXF, Transalp 600
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 171 korda

Lugemata postitus Postitas ranel » 14 Mai 2020, 18:38

Ka foori taga?

Kasutaja avatar

randel
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas randel » 14 Mai 2020, 21:36

Ilmselt pole suvel foori taga eriti vahet, milline tsiklijope seljas on, palav on igal juhul.

Vasta

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”