Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas koi »

:lol:
:wack:



Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

Heikik kirjutas:

... või sõida mõned korrad tuule/vihmaga ja siis räägime uuesti, kui sobivad teksad selleks tunduvad. :wink:

Seda nalja sai kunagi tehtud küll. Panin 2 paari tavalis teksaseid jalga, kilekotid kahe kihi vahele ja kui koju jõudsin, valasin saapad sõna otsest mõttes veest tühjaks. Vihm tuli 45 kraadise nurga all ehk tuult jagus küllaga. :) Edaspidi pöörasin tähelepanu ilmateatele ning sebisin vihmakombeka.

PS! Mu teksad nii koledad ei ole. Mingi teine mudel vist. ;)

"Never listen to people who don't like you"
Kasutaja avatar

TiitX11
Postitusi: 403
Liitunud: 16 Aug 2015, 18:54
Tsikkel: Honda X11; Vulcan 2200
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas TiitX11 »

Heikik kirjutas:
koi kirjutas:

Sitaks halb on just teine päev, minuarust, no kolmas ja neljas ka veel. Siis juba harjub asjaga :P

Kukkumise või nahkpükstega? :mrgreen:

Kukkumisega muidugi ei kannata harjuda.....olgugi,et sageli toimub see just kiirustel alla 5km/h, kas auk, liiv või valed juhtimisvõtted. Omal ka kevlarid ja pehmete põlvekaitsmetega ostetud 130EUR paldiski mnt selveri motopoest. Tuli nahkribad ala äärde panna, liiga lühikesed, need mis õiged liiga laiad. :D

Tsikkel pole kunagi liiga võimas...........kui aga on, oled ise liiga vanaks jäänud
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Kas selliseid pükse ka on millede sääre pikkust regullida saab?
Muidu on nii et mis sobib sõiduasendisse ei sobi käimiseks sääred lohisevad järgi ja mis on parajad seistes ei kata isegi pika saapaga säärt ära sõidu asendis.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas AzA »

Mul kõik püksid regullitavad, keeran 10 senti sääre üles ja vask :)

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

AzA kirjutas:

Mul kõik püksid regullitavad, keeran 10 senti sääre üles ja vask :)

Jube head püksid: minu omad on ainult 5 cm kaupa rullitavad.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas franz125 »

AzA kirjutas:

Mul kõik püksid regullitavad, keeran 10 senti sääre üles ja vask :)

Väga tore aga nii pikkadesse pükstesse mida meie kaubandusvõrgus pakutakse mahub umbes 2,5 mind.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Denim, RST 2163, Reinforced

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

franz125 kirjutas:
AzA kirjutas:

Mul kõik püksid regullitavad, keeran 10 senti sääre üles ja vask :)

Väga tore aga nii pikkadesse pükstesse mida meie kaubandusvõrgus pakutakse mahub umbes 2,5 mind.

Ma pole veel 30 vööl, 36 inside leg teksaseid leidnud aga need oleks super. Siis saaks alt serva üles kruttida aga see omakorda eeldaks, et põlvekaitsmed on tavalisest enam reguleeritavad.

Vahetasin oma RST (Denim Reinforced 2163) põlvekaitsmed ära ja see on nagu öö ja päev :)

Jesper, tänud hea soovituse eest.

"Never listen to people who don't like you"
Kasutaja avatar

TiitX11
Postitusi: 403
Liitunud: 16 Aug 2015, 18:54
Tsikkel: Honda X11; Vulcan 2200
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas TiitX11 »

franz125 kirjutas:

Kas selliseid pükse ka on millede sääre pikkust regullida saab?
Muidu on nii et mis sobib sõiduasendisse ei sobi käimiseks sääred lohisevad järgi ja mis on parajad seistes ei kata isegi pika saapaga säärt ära sõidu asendis.

nahk alla äärde panna, kui vaja keerad üles ja paned trukiga kinni

Tsikkel pole kunagi liiga võimas...........kui aga on, oled ise liiga vanaks jäänud
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas AzA »

franz125 kirjutas:
AzA kirjutas:

Mul kõik püksid regullitavad, keeran 10 senti sääre üles ja vask :)

Väga tore aga nii pikkadesse pükstesse mida meie kaubandusvõrgus pakutakse mahub umbes 2,5 mind.

Esquad Julianid on ikka väga pikad vööümbermõõdu kohta. Mingid Iconid samuti. Mul vöö on 29", pikkus 182cm ja ilma saabasteta talla all sääre otsad.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

bandiit
Postitusi: 111
Liitunud: 20 Jaan 2015, 11:08
Tsikkel: GSF600 ´97 & R35 ´47
Asukoht: tln
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas bandiit »

täna ja homme on motoin.de poes kõik kaubad -20%
kood 20PROZENT15

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Tsikli vihmariiete asemel

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Pole päris õige sõiduvarustus aga kuna vihmaga on siinkandis nii nagu on (alailma sajab) ja tsikli vihmakombed võtavad meeletult ruumi, siis soetasin endale väiksemad vihmariided Sportsdirectist Tallinnas. Matkameestele mõeldud Gelerti Packaway - jope ja püksid. Kokku pakituna on nii väikesed, et mahuvad õlakotti või tsikli sadula alla. Mul on nad pidevalt kaasas.
Ainsaks puuduseks on nende värv - valmistatakse vaid musti pükse ja jopesid.

Geler Packaway Jacket - http://goo.gl/5QouOy
Geler Packaway Pants - http://goo.gl/rRWae7

Toimivust sai kontrollitud tänavaasta reisil, kus hommikust hilisõhtuni kallas, kui oavarrest (24 mm) - püsisime kuni hotelli jõdmiseni kenasti kuivadena.
Suuruse võtsin ühe suuruse oma tsikliriietest suurema ja istus suurepäraselt.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Kui pikk sa oled ja kas sul on n.ö. standardne ülakeha/jalgade suhe? Mis suurusega tsikliriided sul on?
Küsin seepärast, et pärast poleks vihmapükste sääre- ja/või käisepikkusega häda. Pükstest pole kasu
kui tsiklil istudes püksisäär üle saapasääre kerkib.

Olen samuti väiksemamahuliste vihmariiete otsingul, jube tüütu on vihmakombe kotti
kuhugi muu kola otsa sobitada. Igal aastal reisule minnes ikka sama vana jama.

--
Vallo

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kalts kirjutas:

Kui pikk sa oled ja kas sul on n.ö. standardne ülakeha/jalgade suhe? Mis suurusega tsikliriided sul on?
Küsin seepärast, et pärast poleks vihmapükste sääre- ja/või käisepikkusega häda. Pükstest pole kasu
kui tsiklil istudes püksisäär üle saapasääre kerkib.

176 cm, 80 kg
Riided: jope Macna Geo II (suurus L), püksid Macna Nomade (suurus M)
standarmõõdus mees, käed on pisut pikemad kui Vitruviuse mehel.

Sääre pikkus on sama, mis tsikli üheosalisel vihmakombel. Oluliselt sõltub vihmariide sääre/varruka katvus sellest, mis seljas on - Macna tsiklipükstega kipuvad sääred oluliselt kõrgemale ronima, kui sõiduteksadega. Sõiduteksades saab kanda lühikesi saapaid aga tskilipükste all peavad kindlasti pikema säärega saapad olema (SIDI Canyon). Käised on igas asendis ja varustuses tip-top pikkusega olnud.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul on Sportsderectist selline jalgratta vihmakas ostetud(tegelikult jalgrattaga sõitmiseks) ja see ka väga kerge ja kompaktne.Värv on erk ja helkurid ka peal.Mahub taskusse ka kui hästi ära pakkida.Eelmisel tsikli reisil algul oli nagu kõik Ok,aga ühel päeval oli kõhu pealt märg.Põhjust nagu aru ei saanudki.Kas tasku oli lahti ununenud või ajas luku vahelt läbi.Kuna oli külm ja ka tsiklitagil oli vooder sees,siis sisse ei tulnud midagi.Vihm oli väga tugev ja kestis terve päeva.Pärast seda on vähema vihmaga alati kuiv olnud.Number võiks 2 numbrit tsikli riietest suurem olla.Mul on üks, nr suurem,sest ostsin ikka jalgratta sõidu eesmärgil ja on veidi kitsa võitu.
http://www.sportsdirect.com/muddyfox-cy ... e=63506112

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas villy »

Kiidan Sidi Adventure Goretex saapaid.

Tugevad ja kerged saapad, liigendiga, samas mugavad ja sõites ununeb, et midagi jalas üldse, kui nii saab üldse kirjeldada.

Paar korda olen suutnud offroadis ratta alla jala jätta ja pole midagi aru saanud, vett peavad ka, saab muretult metsateel ja mudas läbi lompide lasta ja kuiva jalaga tööle jne.

Võrreldes varasemate mittegore veekindlate saabastaga ei ole nendega kummiku tunne.

Mu keskmiselt laiemale jalale sobivad ka, enne poes proovimist olin kindel, et Sidi liialt kitsas ja raudselt ei mahu, aga üllatuseks pitsitasid endised TCX track saapad rohkem, lausa nii, et pidevalt olid "meeles"

Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

Kalts kirjutas:

...
kui tsiklil istudes püksisäär üle saapasääre kerkib.

Aga midagi sellist? https://www.louis.de/en/artikel/latex-r ... t=62192416

"Never listen to people who don't like you"
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

w5l1k9 kirjutas:
Kalts kirjutas:

...
kui tsiklil istudes püksisäär üle saapasääre kerkib.

Aga midagi sellist? https://www.louis.de/en/artikel/latex-r ... t=62192416

Kalts kirjutas nii:
"Olen samuti väiksemamahuliste vihmariiete otsingul, ...."

Puust ja punaseks: mees ütles sõnaselgelt, et tahaks asju, mis vähem ruumi võtavad.
Kuidas need kummikud äkki negatiivse ruumi tekitavad jääb mulle suureks saladuseks.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas:
w5l1k9 kirjutas:
Kalts kirjutas:

...
kui tsiklil istudes püksisäär üle saapasääre kerkib.

Aga midagi sellist? https://www.louis.de/en/artikel/latex-r ... t=62192416

Kalts kirjutas nii:
"Olen samuti väiksemamahuliste vihmariiete otsingul, ...."

Puust ja punaseks: mees ütles sõnaselgelt, et tahaks asju, mis vähem ruumi võtavad.
Kuidas need kummikud äkki negatiivse ruumi tekitavad jääb mulle suureks saladuseks.

Natuke küll ka teemast mööda,sest Kaltsil polnud neid ju vaja,aga mul on need "kummikud" ehk pigem kummi katted saabastele ja need on tegelikult väga väiksed kokkupakituna.Paar mahub 15x20cm(panen peast) minigrip kotti,mille paksuseks on äkki umbes 1cm.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas villy »

Ostsin ehituspoest xxxl suuruses vihmariiete komplekti, võtab vähe ruumi ja saab saapad jalas selga ja jalga kiirelt vajadusel tõmmata, ei maksa midagi ja kohe olemas. Saad vabalt sadula all vms kohas hoida. Kirkad värvid ka

Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

kas vihmariietega pole mitte nii, et kui see ei hinga, siis mingi aja pärast oled ikka üdini märg - mitte vihmast vaid higist.

"Never listen to people who don't like you"

mrtn
Postitusi: 166
Liitunud: 20 Okt 2003, 22:17
Tsikkel: Suzuki VX800
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas mrtn »

w5l1k9 kirjutas:

kas vihmariietega pole mitte nii, et kui see ei hinga, siis mingi aja pärast oled ikka üdini märg - mitte vihmast vaid higist.

Hingavaid vihmariideid pole olemas. Kõik, kust käib õhk läbi, kas mikroskoopilises mõttes a la GoreTex, pressib ka vihm läbi. Oluline on pigem, et vihmakombe sul selga ei liibu vaid annab natuke laperdama. Kui ostma lähed, siis kontrolli, et isteasendis oleks ka lõdvalt seljas ja kusagilt ei kisu.

Suzuki VX800 '93

Teema algataja
reimps

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas reimps »

Tegelt on olemas küll riided, mis hingavad ja hoiavad su kuivana, aga need on ju military-grade, seega ei sobi patsifisti(de)le. Mulle aga sobivad, ma olen oma (liitlastelt pärit) vihmariietusega väga rahul - rabeleda saab, kuivana hoiab ja pakkub kokku ka üpris väikeseks nutsakaks. Hinnad rohkem kui iAsjadel, aga see-eest on seda ka väärt.
Teine hea aspekt on see, et nii kalli varustusega sõites ei taha kuidagi matsu panna, seega hoiab ka rannet vähe tagasi :mrgreen:

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas villy »

w5l1k9 kirjutas:

kas vihmariietega pole mitte nii, et kui see ei hinga, siis mingi aja pärast oled ikka üdini märg - mitte vihmast vaid higist.

Kui sa pikalt pead padukaga sõitma maanteel siis ei hakka sul palav kilekatega, need ei ole ju palja ihu peal. Alternatiiv oleks märg ja külm. Offroad on teine teema

Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

Näiteks materjal "polyamide" (nimetatakse ka nailoniks või kaproniks) ei ütle ju iseenesest midagi. Oluline on selle sellest tehtud kanga töötlus, mis ta veekindlaks muudab. Väidetavalt on HELD Tempest vihmariided väga head, mille materjaliks on märgitud see sama, mitte midagi ütlev polyamide.
Nende püksid saab näiteks piisavalt väikseks kokku rullida, ja selle põue, kotti või suuremasse taskusse toppida. Jopega läheb keerulisemaks aga seda saad juba ise poes proovida, kas pakib piisavalt kokku või mitte.

Mis puudutab aga igasugu militaristliku maiguga turundustrikkide, nagu "military grade" (tegelikult "milspec") ja selle peale pöördesse minejaid, siis milspec ei tähenda, et asi on parem. See tähendab seda, et asi on tehtud sõjaväe spetsifikatsiooni järgi ning toodetud kõige madalamat hinda pakkuva tootja poolt. Vahest aga vaid seda, et reklaamitaval vidinal on mingi hägune seos mingi sõjaväe jaoks mõeldud tootega. :wack: Puhas turundus. :wack:
Samas, on täiesti võimalik, et "military grade" vihmariided on vastupidavad (saad ringi roomata) aga kas ja kui hästi nad tegelikult vett peavad....

"Never listen to people who don't like you"
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

reimps kirjutas:

Tegelt on olemas küll riided, mis hingavad ja hoiavad su kuivana, aga need on ju military-grade, seega ei sobi patsifisti(de)le. Mulle aga sobivad, ma olen oma (liitlastelt pärit) vihmariietusega väga rahul - rabeleda saab, kuivana hoiab ja pakkub kokku ka üpris väikeseks nutsakaks. Hinnad rohkem kui iAsjadel, aga see-eest on seda ka väärt.
Teine hea aspekt on see, et nii kalli varustusega sõites ei taha kuidagi matsu panna, seega hoiab ka rannet vähe tagasi :mrgreen:

See military grade on vähemalt USA vormiriiete puhul tavaline Gore-tex, seega ei miskisugust raketiteadust ja salamaterjale ei ole. Aga eks see Gore annab kah mingi hetk vett läbi, eriti kui välise kangakihi vett hülgavad omadused on kadunud ja pealiskangas läbi vettib.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

w5l1k9 kirjutas:

Mis puudutab aga igasugu militaristliku maiguga turundustrikkide, nagu "military grade" (tegelikult "milspec") ja selle peale pöördesse minejaid, siis milspec ei tähenda, et asi on parem. See tähendab seda, et asi on tehtud sõjaväe spetsifikatsiooni järgi ning toodetud kõige madalamat hinda pakkuva tootja poolt. Vahest aga vaid seda, et reklaamitaval vidinal on mingi hägune seos mingi sõjaväe jaoks mõeldud tootega. :wack: Puhas turundus. :wack:

Väga vale arusaam. Enamus kaasajal tippmatkariietes kasutatavaid materjale on kasutusse tulnud läbi USA sõjaväe tellitud arenduse. Esimeste näidetena tuleb kohe meelde kaks tipptoodet nagu Gore-Tex, Polartec ja Primaloft. Outlast on ka vist sealtkaudu tulnud. Seega ei maksaks rääkida kui teemat ei jaga. USA armee pöörab väga suurt tähelepanu oma sõjaväelaste vormiriietuse kvaliteedile ja funktsionaalsusele. See võib olla küll valmistatud vähempakkumise võitnud ettevõttes, aga nõuded kasutatavatele materjalidele ja kvaliteedile on täpselt paika pandud.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

w5l1k9 kirjutas:

Näiteks materjal "polyamide" (nimetatakse ka nailoniks või kaproniks) ei ütle ju iseenesest midagi. Oluline on selle sellest tehtud kanga töötlus, mis ta veekindlaks muudab. Väidetavalt on HELD Tempest vihmariided väga head, mille materjaliks on märgitud see sama, mitte midagi ütlev polyamide.

Need sellest materjalist Heldi ja ka muud, riided hakkavad ikka pikapeale seest niiskeks minema.See on reisikaaslase peal kontrollitud.Peavad ilusasti paar tundi,aga siis hakkavad ikkagi läbi immitsema.Pean silmas lausvihma ilma pausideta,kus materjal saaks vahepeal kuivada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Teema algataja
reimps

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas reimps »

Võhiklik loba jälle w5ghb poolt.. Milspec/military-grade, nimeta kuidas tahad. Mina ütlen oma isikliku kogemuse pealt, et konkreetselt USA sõjaväele loodud varustus on tipptasemel. Kui sa ikka asjast midagi ei tea vahetu kogemuse läbi, siis tasub tasa olla. Ja ära palun vasta, sealt ei tule midagi konstruktiivselt ja ühest demagoogist Tallinna linnriigis juba piisab.
Vähempakkumise jutt on paras jama tänaseks - need "vähempakkujad", kes ameeriklastele nodi valmistavad, on erinevalt meie riigihangete võitjatest tõesti tasemel. Aga ära sa ise proovi, saad veel ehk "nakkuse" ja ülehinnatud motokola tootjad kaotavad ühe kliendi.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Mootorratturi sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Sellist vähempakkumist ei ole vist kuskil mujal, ei euroopas ega ameerikas,et odavaim hind on ainus valiku kriteerium,nagu meie riigihangetel.Parim hinna kvaliteedi suhe,vastavalt ette antud nõudmistele,on mujal maailmas tavaks.ja nõuded on pühad,neis ei anta alla.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”