Räägiks mootorratta navidest

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ranel kas Sygic on nüüd Wazega kuidagi seotud või? Nii pika jutu kribasid,aga vist ei lugenudki mida ma kirjutasin . :D

Aga ma arvan ,et veekindel mobiil lenksul ja korralik hoidja on tulevik ning GPS navigaator ajalugu juba mõne aasta pärast. Minu jaoks juba on nii.



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ranel »

Lugesin ikka, aga sinu postitus ja sõna waze seal sees tekitab juba allergiat :D

Aga igaljuhul korralik lenksule sobiv mobla maksab hetkel rohkem kui keskpärane telefon ja korralik gps lenksule.

Aga eks sellega ongi nii, et mida kellele. Ma ise mõtlen, et peaks paberkaardi lisaks juurde pakkima ...
Ometi hariduselt elektroonik, aga nii vähe usaldan neid seadmeid.

Sygic ise on muidu täitsa asjalik. Sõbral see telefonis varuks sees reisidel.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Loadära »

ranel kirjutas: 11 Dets 2018, 23:47

Aga eks sellega ongi nii, et mida kellele. Ma ise mõtlen, et peaks paberkaardi lisaks juurde pakkima ...

Nu ma`i tea...minu arust (soovitatavalt kõrgusinhvoga!) paberkaart on ikkagi A ja O üldse!! Sest minul näiteks juba reisi planeerimine, või mingite muudatuste/rajavalikute otsustamine mingit 3*4tolli akent kaapides ja sisse-välja suumides, kus mingi hetk osad teed lihtsalt mõõtkavast tingituna kaovad, on täiesti vastunäidutatud! No lihtsalt ei teki sellist head ülevaadet...
Lisaks muidugi üks ja ainuke kogemus, kus juba GPSi liigselt usaldama hakates jäi nii paberkaart, kui paagikott maha...no ja siis loomulikult otsustas kallis Garmen kogu oma mälu "kaotada" ning lõpuks kogu Sitsiilat ja lõuna-Itaaliat sai umbes nii kaarti "rullides" sõidetud (ja hea oli, et Banditil üldse selline tuuleklaas oli...):

IMG_9038.JPG

:bsmile:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ranel »

Loadära kirjutas: 12 Dets 2018, 00:42
ranel kirjutas: 11 Dets 2018, 23:47

Aga eks sellega ongi nii, et mida kellele. Ma ise mõtlen, et peaks paberkaardi lisaks juurde pakkima ...

Nu ma`i tea...minu arust (soovitatavalt kõrgusinhvoga!) paberkaart on ikkagi A ja O üldse!!

:bsmile:

Muideks, kes paberkaardist vaimustusest, siis Google Plays on olemas Soviet Military Maps äpp. Seal on üle maailma olemas topokaardid. Eks teed ja asjad on ikka muutunud, aga maastiku reljeef on ikka sama. Saab välja printida näiteks.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
ranel kirjutas: 12 Dets 2018, 10:52
Loadära kirjutas: 12 Dets 2018, 00:42
ranel kirjutas: 11 Dets 2018, 23:47

Aga eks sellega ongi nii, et mida kellele. Ma ise mõtlen, et peaks paberkaardi lisaks juurde pakkima ...

Nu ma`i tea...minu arust (soovitatavalt kõrgusinhvoga!) paberkaart on ikkagi A ja O üldse!!

:bsmile:

Muideks, kes paberkaardist vaimustusest, siis Google Plays on olemas Soviet Military Maps äpp. Seal on üle maailma olemas topokaardid. Eks teed ja asjad on ikka muutunud, aga maastiku reljeef on ikka sama. Saab välja printida näiteks.

Paberkaardi eelis minu silmis on siiski absoluutne ülevaatlikkus: kõik teed on kaardil korraga näha. Ükskõik kui detailne ka digikaart poleks, siis välioludes on selle peal keerulisem orienteeruda.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Peps7
Postitusi: 80
Liitunud: 28 Veebr 2008, 22:28
Tsikkel: Honda CB550SC Nighthawk ´84
Asukoht: Järvamaa

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Peps7 »

Garminist rääkides, oskab keegi öelda, kus kohast saaks kõige uuemat eesti kiiruskaamerate faili Garmini jaoks?


koma2
Postitusi: 94
Liitunud: 21 Mai 2014, 20:51
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas koma2 »

Kasutaja avatar

Alterjor
Postitusi: 280
Liitunud: 29 Okt 2015, 18:32
Tsikkel: T7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Alterjor »

Peps7 kirjutas: 12 Dets 2018, 20:17

Ei õnnestu. Sinna klikkides avaneb poole lehekülje pikkune tähtede ja numbrite rida, mitte fail, mida alla laadida

Äkki otselink aitab (2018 mai seisuga): http://www.garmineesti.ee/WWW_files/fil ... amerad.gpi

Allalaetud "Eesti_kiiruskaamerad.gpi" fail tuleb kopeerida "Poi" kausta oma Garmin seadme sisemälus.* Vanad kiiruskaamera failid tuleb eelnevalt kustutada. (va. failid mille nimi sisaldab "safety_camera")

HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Paberkaardi eelis minu silmis on siiski absoluutne ülevaatlikkus: kõik teed on kaardil korraga näha. Ükskõik kui detailne ka digikaart poleks, siis välioludes on selle peal keerulisem orienteeruda.

Täpselt minu mõte.
Minu moto on: Paberkaart peab olema, navi võib olla ( loe soovituslik).
Kuna viimastel aastatel on pikemat matkad mind ida poole viinud (Läänt on nähtud juba küll ja küll), siis minu lemmik paberkaart on see:
https://geocenter.ru/item/avtoatlas-ros ... arubezhya/

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma olen endale salvestanud tahvlisse(10") kaarte(ViaMichelin.com-st) oma planeeritava reisi teekonna ulatuses ja sealt siis ongi hea paberkaardi asemel ülevaadet saada ja kontrollida ka navigaatorit. Pimesi neid ei saa usaldada,eriti pikemal tripil. Viimati oli seda vaja püsivalt teha ,kui Poolast Lublinist soovisin Rumeeniasse, Satu Saresse minna. Kõik navigaatorid (Garmin-Sygic-Waze) suunasid mind sinna läbi Ukraina,mis mulle üldse ei sobinud,sest kaks EU välist piiriületust lühikesel tripil, poleks kohe kindlasti midagi andnud, võrreldes suts pikema teekonnaga. Kui nett olemas ,siis kasutan tahvlis Gmapsi.
Paber kaardid on tänapäeva kiires maailmas üsna tihti aegunud andmetega,kui pidada silmas suuremaid maanteid ja linnasid. Aga see teema nagu ikka kellele ema kellele tütar, samas kui mõlemad teevad sama "töö" ära.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Vanasti oli MS Autoroute nimeline proge, mis andis peaaegu paberkaardi mõõdu välja. Kas praegu ka veel midagi sarnast on?


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Eks täpselt nii ongi Urmas.
Sina ei lähe reisile ikma Wazeta, mina ilma paberkaardita.
Seal kus mul meeldib käia, seal tuleb tihti arvestada ka kohaliku naviga.
Juhtum eelmine aasta- navi ei funka, netti pole momendil, võrguvabal kaardil hoiatus , et teeinfo puudub.
Kohalikus Kirgiisi kislakis peab karjus mu kinni ja küsib kuhu lähed? Mina vastu , et sinna tahaks jõuda. Karjus seepeale, hull oled. Kevadel tõusis Narõn üle kallaste ja viis jupp maad teed minema ja keegi pole veel taastanud. Ma mõtlesin, et mis üks kitsekarjus teab teedest ja sõitsin edasi.
Nohh mõne aja pärast lõppeski tee otsa. Tulin tagasi ja asi mutt. Tuli ilgelt suur ring teha. Aga kitsekarjusega rääkisin pärast veel juttu, pakkus teed , endal võidurõõmus nägu peas.
Sealmaal võid üldiselt oma Waze pe...se pista. Kohalik vend on igast navist targem.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Navist sai mul siiber, kui üleelmine talv suusareisile minnes viimast 50 kilomeetrit piltlikult 5 tundi sõitsime. OK, esimese tunni kaotasime oma optimismi tõttu, kui proovisime otseteed üle mägede minna ja rendiauto suverehvid keeldusid lumesajus koostööst, aga järgnevad 4 tundi läks ikka puhtalt navi nahka.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Hr.Nõel kirjutas: 14 Dets 2018, 10:30

Sealmaal võid üldiselt oma Waze pe...se pista. Kohalik vend on igast navist targem.

Ilmselgelt võib ka kõik Garminid ja muud navid sinna tagumisse auku installerida ja ega ka paberkaart ka ei aita,kui karjus ainult teab. Samas suure tõenäosusega just mingi waze laadne asi saab sellest olukorrast kiireimal viisil hoiatada. Eelduseks muidugi ,et seal piirkonnas on selle kasutajaid.
Kuid ma ei lähe tõesti ilma paberkaartideta reisile,tähendab pole veel käinud. Tahvlist vaatan neid sinna salvestatud kaarte,aga need on mul ka väljaprinditud ja köidetud mappi. Iga päev algab ikka selle mapi lappamisega. Waze või siis ükskõik ,mis muu asi on abiline liikumisel,mitte et seal saaks oma plaane koostada. Proovisin ka seda Garmini oma,kuid see on mingi friikide tööriist,mitte mugav abivahend reisi planeerimiseks.
Kui nüüd sinu konkreetset tee kadumise olukorraga sarnast olukorda tahaks vältida,siis peabki kuskil Kesk-Aasias või Mongoolias ilmselt karjuseid uskuma.Kuigi ilma navita on ikkagi ajulage seal orienteeruda,kasvõi oma asukoha määramiseks. Kahtlen,et keegi meist siin käib tsiklimatkal sekstandiga oma asukohta määramas.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas mx77 »

urmas66 kirjutas: 14 Dets 2018, 11:16

Ilmselgelt võib ka kõik Garminid ja muud navid sinna tagumisse auku installerida ja ega ka paberkaart ka ei aita,kui karjus ainult teab. Samas suure tõenäosusega just mingi waze laadne asi saab sellest olukorrast kiireimal viisil hoiatada. Eelduseks muidugi ,et seal piirkonnas on selle kasutajaid.

(lol)
Sa peaks müügimeheks hakkama

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas: 14 Dets 2018, 11:52
urmas66 kirjutas: 14 Dets 2018, 11:16

Ilmselgelt võib ka kõik Garminid ja muud navid sinna tagumisse auku installerida ja ega ka paberkaart ka ei aita,kui karjus ainult teab. Samas suure tõenäosusega just mingi waze laadne asi saab sellest olukorrast kiireimal viisil hoiatada. Eelduseks muidugi ,et seal piirkonnas on selle kasutajaid.

(lol)
Sa peaks müügimeheks hakkama

Aga kui nüüd tõsiselt,et mis siis annaks pädevat infot,kui kuskil on tee kadunud ja karjuse käest saadud infi ei julge usaldada?
Variant,et lähen ise uurima ei ole just mõistlik. Paku siis mulle rumalale midagi konkreetset välja. Targutamine pole keeruline,sellega saab iga loll hakkama.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ma kardan, et sellises kohas, kus karjuselt tuleb infot küsida pole selle wazega mitte midagi teha.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas: 14 Dets 2018, 12:12

Ma kardan, et sellises kohas, kus karjuselt tuleb infot küsida pole selle wazega mitte midagi teha.

Aga ka Garmin või mõni muu lahendus ei ole pädev. Kuid küsimusest vingerdasid ikka mööda nagu poliitik (lol)

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
urmas66 kirjutas: 14 Dets 2018, 11:58
mx77 kirjutas: 14 Dets 2018, 11:52
urmas66 kirjutas: 14 Dets 2018, 11:16

Ilmselgelt võib ka kõik Garminid ja muud navid sinna tagumisse auku installerida ja ega ka paberkaart ka ei aita,kui karjus ainult teab. Samas suure tõenäosusega just mingi waze laadne asi saab sellest olukorrast kiireimal viisil hoiatada. Eelduseks muidugi ,et seal piirkonnas on selle kasutajaid.

(lol)
Sa peaks müügimeheks hakkama

Aga kui nüüd tõsiselt,et mis siis annaks pädevat infot,kui kuskil on tee kadunud ja karjuse käest saadud infi ei julge usaldada?
Variant,et lähen ise uurima ei ole just mõistlik. Paku siis mulle rumalale midagi konkreetset välja. Targutamine pole keeruline,sellega saab iga loll hakkama.

Kuidas saada Waze liiklusinfot, kui interneeduse olemasolugi on kaheldav? :roll:

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Sepp1
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Sept 2011, 20:28
Tsikkel: Harley-Davidson
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Sepp1 »

Macintosh kirjutas: 12 Dets 2018, 11:58
Spoiler
ranel kirjutas: 12 Dets 2018, 10:52
Loadära kirjutas: 12 Dets 2018, 00:42
ranel kirjutas: 11 Dets 2018, 23:47

Aga eks sellega ongi nii, et mida kellele. Ma ise mõtlen, et peaks paberkaardi lisaks juurde pakkima ...

Nu ma`i tea...minu arust (soovitatavalt kõrgusinhvoga!) paberkaart on ikkagi A ja O üldse!!

:bsmile:

Muideks, kes paberkaardist vaimustusest, siis Google Plays on olemas Soviet Military Maps äpp. Seal on üle maailma olemas topokaardid. Eks teed ja asjad on ikka muutunud, aga maastiku reljeef on ikka sama. Saab välja printida näiteks.

Paberkaardi eelis minu silmis on siiski absoluutne ülevaatlikkus: kõik teed on kaardil korraga näha. Ükskõik kui detailne ka digikaart poleks, siis välioludes on selle peal keerulisem orienteeruda.

Paber ei näita kas tee mille valisid on remondis/läbimatu...

Kui on vaja sepa abi... siis sõida minu juurest läbi :)
http://www.sepp.ee
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Spoiler
Sepp1 kirjutas: 14 Dets 2018, 13:20
Macintosh kirjutas: 12 Dets 2018, 11:58
ranel kirjutas: 12 Dets 2018, 10:52
Loadära kirjutas: 12 Dets 2018, 00:42

Nu ma`i tea...minu arust (soovitatavalt kõrgusinhvoga!) paberkaart on ikkagi A ja O üldse!!

:bsmile:

Muideks, kes paberkaardist vaimustusest, siis Google Plays on olemas Soviet Military Maps äpp. Seal on üle maailma olemas topokaardid. Eks teed ja asjad on ikka muutunud, aga maastiku reljeef on ikka sama. Saab välja printida näiteks.

Paberkaardi eelis minu silmis on siiski absoluutne ülevaatlikkus: kõik teed on kaardil korraga näha. Ükskõik kui detailne ka digikaart poleks, siis välioludes on selle peal keerulisem orienteeruda.

Paber ei näita kas tee mille valisid on remondis/läbimatu...

Digi kah ei näita, loe mu eelmine post.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas mx77 »

urmas66 kirjutas: 14 Dets 2018, 12:49
mx77 kirjutas: 14 Dets 2018, 12:12

Ma kardan, et sellises kohas, kus karjuselt tuleb infot küsida pole selle wazega mitte midagi teha.

Aga ka Garmin või mõni muu lahendus ei ole pädev. Kuid küsimusest vingerdasid ikka mööda nagu poliitik (lol)

Ma pole Garminist rääkinud, aga situatsioonis, kus sul on vaja karjuse käest teed küsida siis kas usud karjust või kui karjust ei ole, siis pigem paberkaart, kui mingi Navi, sest ühe teevariandi välistumisel on paberkaardilt palju parem alternatiivne tee leida.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
mx77 kirjutas: 14 Dets 2018, 10:50

Navist sai mul siiber, kui üleelmine talv suusareisile minnes viimast 50 kilomeetrit piltlikult 5 tundi sõitsime. OK, esimese tunni kaotasime oma optimismi tõttu, kui proovisime otseteed üle mägede minna ja rendiauto suverehvid keeldusid lumesajus koostööst, aga järgnevad 4 tundi läks ikka puhtalt navi nahka.

Nojah. Ma eelistan siiski enesekindlat navi eneskindlale teejuhile, kes võõras kohast täpselt teab, et "see suund/tee/rada on vale". Aga no eks navid ka eksi. Lihtsalt enamasti natuke vähem, kui inimesed.

Ma järjestaks usutavuse nii:

  • karjus tee ääres (kui oled võimeline temast aru saama)
  • paberkaart
  • navi
  • ...
  • ...
  • ...
  • ...
  • ...
  • reisikaaslane, kes teab täpselt, et "see on raudselt õige suund"
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

mx77 kirjutas: 14 Dets 2018, 10:20

Vanasti oli MS Autoroute nimeline proge, mis andis peaaegu paberkaardi mõõdu välja. Kas praegu ka veel midagi sarnast on?

Päris samas klassis ei ole. Asendusena saad mõningate planeerimislahenduste juures kasutada off-line reziimi. Näiteks minu pikaajalises lemmikus, Furkotis, on see olemas. Juhendi järgi peaks seda oskama teha ka Via Michelin aga ma ei suuda seda funktsiooni sealt leida.
Üheks alternatiiviks võiks olla arvutisse insatlleeritud Andoid emulaator, mille peal jooksutad siis mõne navi tabletiversiooni. Näiteks CoPilotil on tabletile mõeldud lahednus olemas. Open Street Mapi baasil on Naviti nimeline asi https://www.navit-project.org/

Furkot_offline.png
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ranel »

Macintosh kirjutas: 14 Dets 2018, 14:02

Ma järjestaks usutavuse nii:

  • karjus tee ääres (kui oled võimeline temast aru saama)

No see kohalik kipub ka tihti paar täiesti ebaolulist pööret ära unustama ning vahemaa hindamine täiesti mööda, kui pole kohalikule kaarti näppu anda.

Arhangelskis kohalik joonistas kohalik meile lausa kaardi/teejuhise, aga 2km asemel tuli üle 4km edasi sõita ja päris mitu ristmikke oli puudu :lol:

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

mx77 kirjutas: 14 Dets 2018, 10:20

Vanasti oli MS Autoroute nimeline proge, mis andis peaaegu paberkaardi mõõdu välja. Kas praegu ka veel midagi sarnast on?

Üks populaarsemaid on Ozi Explorer, https://www.oziexplorer4.com/ . See teeb ja sööb vist küll kõiki formaate ja asju, mida inimese mõistus välja nuputanud on.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Ain »

Te räägite siin navidest... Navi ise ei tee suurt midagi. Peamine navi juures on kaart. Ja korralikke kaarte on ainult Garminile. Edasi tuleb kasutaja enda teadmmised navi ja kaardi kasutamisest. Kui on õige kaart siis on Sul ilusti kõik olemas. Nüanss muidugi on- erinevad Garmini seadmed näitavad kaarte natuke erinevalt. Seda tuleb ostes uurida ja teha selgeks enda eesmärgid ja ootused. Täna on ilmselt kõige võimekam seade Garminil loodusesse detailseid kaarte näitama Montana. Olen ise aastaid tegelenud offroad orienteerumisega ja tean täpselt mida räägin. Võistlustel kasutavad ATVd valdavalt just Montanat. Mina olen hakkama saanud Zümo660-ga. Autodes kasutatakse palju Oziexplorerit.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Macintosh kirjutas: 14 Dets 2018, 14:19
mx77 kirjutas: 14 Dets 2018, 10:20

Vanasti oli MS Autoroute nimeline proge, mis andis peaaegu paberkaardi mõõdu välja. Kas praegu ka veel midagi sarnast on?

Päris samas klassis ei ole. Asendusena saad mõningate planeerimislahenduste juures kasutada off-line reziimi. Näiteks minu pikaajalises lemmikus, Furkotis, on see olemas. Juhendi järgi peaks seda oskama teha ka Via Michelin aga ma ei suuda seda funktsiooni sealt leida.
Üheks alternatiiviks võiks olla arvutisse insatlleeritud Andoid emulaator, mille peal jooksutad siis mõne navi tabletiversiooni. Näiteks CoPilotil on tabletile mõeldud lahednus olemas. Open Street Mapi baasil on Naviti nimeline asi https://www.navit-project.org/

Furkot_offline.png

Mäkk, mul on olemas Sygic, mis jookseb nii telefonis, kui ka tabletil ja läpakal, aga seal on seesama viga, et kui zoomida näiteks Eesti ekraani suuruseks on seal peal näha ainult kolm põhimaanteed. Täpselt sama viga nagu Google mapsiga - suures vaates läheb detailsus väga kehvaks. No Google mapsi värvilahendus on ka mingi värvipimeda leiutis vist, valged teed valgel taustal.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
mx77 kirjutas: 14 Dets 2018, 15:46
Macintosh kirjutas: 14 Dets 2018, 14:19
mx77 kirjutas: 14 Dets 2018, 10:20

Vanasti oli MS Autoroute nimeline proge, mis andis peaaegu paberkaardi mõõdu välja. Kas praegu ka veel midagi sarnast on?

Päris samas klassis ei ole. Asendusena saad mõningate planeerimislahenduste juures kasutada off-line reziimi. Näiteks minu pikaajalises lemmikus, Furkotis, on see olemas. Juhendi järgi peaks seda oskama teha ka Via Michelin aga ma ei suuda seda funktsiooni sealt leida.
Üheks alternatiiviks võiks olla arvutisse insatlleeritud Andoid emulaator, mille peal jooksutad siis mõne navi tabletiversiooni. Näiteks CoPilotil on tabletile mõeldud lahednus olemas. Open Street Mapi baasil on Naviti nimeline asi https://www.navit-project.org/

Furkot_offline.png

Mäkk, mul on olemas Sygic, mis jookseb nii telefonis, kui ka tabletil ja läpakal, aga seal on seesama viga, et kui zoomida näiteks Eesti ekraani suuruseks on seal peal näha ainult kolm põhimaanteed. Täpselt sama viga nagu Google mapsiga - suures vaates läheb detailsus väga kehvaks. No Google mapsi värvilahendus on ka mingi värvipimeda leiutis vist, valged teed valgel taustal.

Aga ega siin ju midagi suurt teisiti ei saagi olla. Võtad paberkaardi,mis on läpaka ekraani suurune,siis seal ka just palju teid peal pole. Aga detailne kaart on ikka 1,5x1,5m. Samas eesti suuruse vahemaa läbimiseks ei peagi detailset kaarti olema,kui tahad lihtsalt ühest kohast teise saada. Kui tahad ,aga kuskil rabas seigelda,siis teedki raba suureks. Samas paberkaart ei pruugi ka igat kohta detailselt näidata.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Ma siin praegu "õhtuse õlle" kõrvale loen ja mõtlen, et kas siis motomatkamise poolelt vaadatuna samas juba pisut koormavaks ei muutu, kui rajavalikute kontrollimiseks peaks tõesti sellist digitaaka kaasas vedama? Et kui paberkaarti vahest naviga kontrollida või vastupidi, on veel arusaadav, aga et navi kontrollin veel tahvliga...siis ju vb tahvlit veel peaks läpakaga kontrollima jne? Samas mingi kimp ekraane motokoormas, mis võib katki minna, mida saab ära varastada, mida peab laadima, st veel enam kola ühes vedama...no ja siis juba igaks juhuks ilmselt veel akupankagi vaja? Samas kui jutt käib 95% kuskil EUs kulgemisest...mitte ekspeditsioonisist kuhugi Ultima Thulesse!? :mrgreen:

Ja tegelikult täna, juba ise pisut ringi seigelnuna, minu eelistustes (moto)matka olemus võikski ju olla selline- vahest ka pisut "kaarte segi lööv" ;)
Peakski pigem kuidagi rohkem suutma/oskama vaeva näha hoopis selle eeltöö osaga, et ei oleks vaja kohe kindlalt just see päev ja selles kohas olla! Piisab juba sellestki, kui tead lihtsalt, et paar nädala/kuu vms pärast peaksid olema "seal" või "kodus tagasi"..no ja siis selle vahe/lõppunkti nimel, ok, paar päeva lõpetuseks "pingutad"...aga seniks võikski olla, et poohui, kui mingi jõgi üle ajab ja sada või paarsada km ringi tuleb sõita. Ja poohui, kui sa Atlase mägedes berberi vastusest suurt sittagi arugi ei saa, sest võid kindel olla, et ega ta sinu küsimusest ka eriti aru ei saanud! Või kui Albaania mägedes peale kolmandat eksimist hakkab hinge pugema kahtlus, et äkki nendel seal peanoogutus tähendab hoopis eitust, või vastupidi, et pearaputus on "jah, see on õige tee..." :wack:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”