Räägiks mootorratta navidest

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Credo

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Credo »

kasutan Zümo 350LM. nii autos kui tsiklil. paksult rahul. eluaegsed uuendused samuti.
probleemivaba elu nagu normaalsele tootjale kohane. aku vahetuse kunagi saan ka ise tehtud kui vaja.

säästumudelite kohta ei oska midagi öelda. ei taha ka.




Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Vahetult enne trippi kooles mul navigaator ära ja otsisin kiiret lahendust. Sattusin Androidi Play poes äpi Sygic otsa. 1000 imet ilmselt ei tee. Küll aga andis 40euro eest eluaegsed kaardid, võimaluse navigeerida ilma andmesidet kasutamata ning oli koos kiivrisse tulnud hääljuhistega minu hinnangul väga täpne. Piisavalt selged juhised piisavalt pikalt enne pööret või sõiduraja vahetust ning väga väle marsruudi ümberarvestamine.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Tarts kirjutas:

Vahetult enne trippi kooles mul navigaator ära ja otsisin kiiret lahendust. Sattusin Androidi Play poes äpi Sygic otsa. 1000 imet ilmselt ei tee. Küll aga andis 40euro eest eluaegsed kaardid, võimaluse navigeerida ilma andmesidet kasutamata ning oli koos kiivrisse tulnud hääljuhistega minu hinnangul väga täpne. Piisavalt selged juhised piisavalt pikalt enne pööret või sõiduraja vahetust ning väga väle marsruudi ümberarvestamine.

Niisama infoks, et praegu on 30% ale ka http://www.sygic.com/en?utm_campaign=website

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tarts kirjutas:

Vahetult enne trippi kooles mul navigaator ära ja otsisin kiiret lahendust. Sattusin Androidi Play poes äpi Sygic otsa. 1000 imet ilmselt ei tee. Küll aga andis 40euro eest eluaegsed kaardid, võimaluse navigeerida ilma andmesidet kasutamata ning oli koos kiivrisse tulnud hääljuhistega minu hinnangul väga täpne. Piisavalt selged juhised piisavalt pikalt enne pööret või sõiduraja vahetust ning väga väle marsruudi ümberarvestamine.

Väle ümberarvestamine on väga oluline.Minu omal võib vahel pidurdada sellega, kui ringilt väljudes vaja kohe pöörata, on juhtunud et paned mööda.Seda muidugi väiksematel ringidel ja väiksematel teedel ,kuid juhtunud seda põhiliselt itaalias - prantsusmaal.Seda aitab vältida,kui ikka aegsasti ekraanilt jälgid kuhu trajektoor sind ringilt-ristmikult edasi viib.Ma ei tea,kas see kõigil Garmini navidel,aga minu omadel tekib peale iga ristmikku,mingi sekundi paarine trajektoori katekestus ja uuesti laadimine.VDO navil seda polnud,lihtsalt liikusid nö seda joont mööda edasi.
Telefoni kasutamisel võib mõnedel mudelitel tekkida see aku laadimise või ülelaadimise probleem.Kuskil on ka siin foorumis sellest varemalt juttu olnud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Credo kirjutas:

kasutan Zümo 350LM. nii autos kui tsiklil. paksult rahul. eluaegsed uuendused samuti.
probleemivaba elu nagu normaalsele tootjale kohane. aku vahetuse kunagi saan ka ise tehtud kui vaja.
säästumudelite kohta ei oska midagi öelda. ei taha ka.

Zümo 350LM on hea navi aga paraku ei ole ma valmis maksma ühe masstootmises elektroonilise vidina eest samapalju, kui on ühe hea õpetaja kuupalk. See on pehmelt öeldes nonsens. Aga eks see ole valikute küsimus.

XL1000 kirjutas:

Telefoni kasutamisel võib mõnedel mudelitel tekkida see aku laadimise või ülelaadimise probleem.Kuskil on ka siin foorumis sellest varemalt juttu olnud.

Akulaadimise probleem. Android nutitelefonid. iOS seadmeid see ei vaeva ja samamoodi Win mobiile (järgi proovitud).
Asja olemus lihtne, kuigi laadija suudab väljastada piisava voolu (2A ja rohkem) muutub suvalisel hetkel laadimine aeglasemaks, kui on kõikide teenuste tarbimine kokku. Mul endal on Samsung Galaxy IIS ja see käitub täpselt nii. Ühel hetkel lihtsalt asub vähem laadima ja siis paneb telefon pildi tasku, sest aku on tühi.

Korralikku lahendust sellele probleemile polegi leidnud, sisuliselt pead lihtsalt aeg ajalt käivitama programmi, mis näitab, kas laadimine on positiivne või negatiivne ja viimasel juhul sulgema kõik programmid ja uuesti käivitama. Tavaliselt aitab. Iseküsimus, kui palju sa seda tsikli peal oled valmis tegema.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas mx77 »

macintosh kirjutas:

Akulaadimise probleem. Android nutitelefonid.
Asja olemus lihtne, kuigi laadija suudab väljastada piisava voolu (2A ja rohkem) muutub suvalisel hetkel laadimine aeglasemaks, kui on kõikide teenuste tarbimine kokku. Mul endal on Samsung Galaxy IIS ja see käitub täpselt nii. Ühel hetkel lihtsalt asub vähem laadima ja siis paneb telefon pildi tasku, sest aku on tühi.

Originaallaadija?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Olen Maciga sama meelt,et asi mida kasutad sihtotstarbeliselt paar korda aastas,ei pea maksma nii palju.
Mis telefoni laadimisse puutub,siis see sama alalaadimise probleem ei ole ainult samsungiga,sest need kaardirakendused ja pidev ekraani kasutamine võtab väga palju voolu.Need telefoni asjad ilmselt ikka rohkem nö abivahendiks jalakäijale mõeldud,kui linna ekskursioonile lähed.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ei tea, kasutan oma samsa galaxy s advance autos, navi jooksmas, BT sees, ekraan pidevalt peal ja ei ole aku tühjenemise probleemi täheldanud, pigem tll-trt otsaga saab aku laetud. autos kasutan originaallaadijat.

laadijatest veel niipalju, et kunagi, kui aku täitsa tühi oli, siis mingi suvalise seinalaadijaga ei hakanudki üldse laadima.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

mx77 kirjutas:
macintosh kirjutas:

Akulaadimise probleem. Android nutitelefonid.
Asja olemus lihtne, kuigi laadija suudab väljastada piisava voolu (2A ja rohkem) muutub suvalisel hetkel laadimine aeglasemaks, kui on kõikide teenuste tarbimine kokku. Mul endal on Samsung Galaxy IIS ja see käitub täpselt nii. Ühel hetkel lihtsalt asub vähem laadima ja siis paneb telefon pildi tasku, sest aku on tühi.

Originaallaadija?

Ei. Originaallaadija annab üldse 700mA välja, sellest ei piisa normaalsel viisil telefoni laadimiseks millel töötab GPS, ekraan, BlueTooth, data ja GSM. Katsetanud olen erinevaid laaijaid ja kui see annab välja vähem, kui 1500mA, siis kõiki ülalloteletud teenuseid kasutada ja samaaegselt laadida ei õnnestu. Eks see või olla natuke ka tarkvara poolega seotud - mul jooksevad samaaegselt igatsugu sünkroniserrimised ja trackingud ning ma unustan nad alailma välja lülitada.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

smtasku
Postitusi: 128
Liitunud: 26 Apr 2013, 11:59
Tsikkel: VTX 1800, Tracer7GT
Asukoht: Kuressaare
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas smtasku »

Mul olemas 2 tk Becker navisid, üks autos, teine tsikli peal. Mõlemad on kasutatavad nii Becker 50 Active softiga kui iGO Primo-ga. iGO Primol toimib ka erinevate kaarditootjate kaardivahetus. Peal Navteq, TomTom ja "Kohaliku kaarditootja" kaardid. Kui kellegil soovi, siis loovutan ühe navi 79 raha eest. Nad ei ole küll veekindlad, selle jaoks olemas eraldi kott koos kinnitusega.

Põetud ja kroonilised haigused- Riga 16, Jawa 350/634-7, Iž 56, Honda VT600, Honda CB600F, Honda VTX1800, Yamaha Tracer 7GT
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Minu HTC-l (one X plus, pmst sama suur kui Galaxy S4) on 1A originaallaadija ning kui kõik teenused on sees, siis laeb ka kenasti samal ajal akut.
2A laadijaga peaks juba tahvlit saama laadida, Ipadi oma on 2.1A näiteks
Kui on vuffellaadija, siis võib misiganes seal peal kirjas olla, kuid ei pruugi lihtsalt tegelikkusele vastata.

Ning ka 500ma laadijaga laadis mul akut, kui kõik teenused välja olid lülitatud, lihtsalt tavalise paari tunni asemel laadis 10h

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas mx77 »

macintosh kirjutas:
mx77 kirjutas:
macintosh kirjutas:

Akulaadimise probleem. Android nutitelefonid.
Asja olemus lihtne, kuigi laadija suudab väljastada piisava voolu (2A ja rohkem) muutub suvalisel hetkel laadimine aeglasemaks, kui on kõikide teenuste tarbimine kokku. Mul endal on Samsung Galaxy IIS ja see käitub täpselt nii. Ühel hetkel lihtsalt asub vähem laadima ja siis paneb telefon pildi tasku, sest aku on tühi.

Originaallaadija?

Ei. Originaallaadija annab üldse 700mA välja, sellest ei piisa normaalsel viisil telefoni laadimiseks millel töötab GPS, ekraan, BlueTooth, data ja GSM. Katsetanud olen erinevaid laaijaid ja kui see annab välja vähem, kui 1500mA, siis kõiki ülalloteletud teenuseid kasutada ja samaaegselt laadida ei õnnestu. Eks see või olla natuke ka tarkvara poolega seotud - mul jooksevad samaaegselt igatsugu sünkroniserrimised ja trackingud ning ma unustan nad alailma välja lülitada.

Ei tea, mul sama 700 mA originaallaadija ja jooksevad kõik samad teenused ja pole probleemi.


joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas joel »

Tänapäevased nutifonid on reeglina microusb laadimispesaga. Ma oma jagu (suht tagasihoidlike omadustega) laen valdavalt arvuti USB pordist, kust tuleb max 500 mA. Ainult siis, kui telefon jagas mobiilset andmesidet üle wifi arvutile, ei jätkunud sellest 500 mA laadimiseks ja aku hoopis tühjenes. Muudel juhtudel pole probleemi täheldanud v.a. see, et laeb kauem, kui originaallaadijaga seinast (ei tea peast, palju sealt voolu tuleb).

Joel

Credo

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Credo »

macintosh kirjutas:

Zümo 350LM on hea navi aga paraku ei ole ma valmis maksma ühe masstootmises elektroonilise vidina eest samapalju, kui on ühe hea õpetaja kuupalk. See on pehmelt öeldes nonsens. Aga eks see ole valikute küsimus.

absoluutselt p**** on sellest õpetajate palkadega võrdlusest. asi teeb seda, mida on vaja. telefon on helistamiseks ja juua täis peaga linnas baari või litsimaja otsimiseks google mapsi pealt.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Minu oma on kolm korda odavam kui see ZÜMO350,ekraan täpselt sama suur ja kõik mis seal sees ka sisuliselt sama.Pole ainult seda hoolduse ajalugu ja pole veekindel.No millal ketti määrida ma ikka veel mäletan,kui enam ei mäleta,siis ei tohi enam ka tsikliga sõita.Vee all ma ka üldjuhul ei sõida,aga kui vaja sõita siis ostan selle zümo350-e.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Credo

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Credo »

noh, ilmselt on ka minu vajadused reisimisel navi jaoks veidi teistsugused kui siin mõni, kes ei oska tallinnast riiga/vilniusesse/kiievisse/helsinkisse muudmoodi kui hääljuhistega mulina saatel.
90% euroopast on võimalik sõita ilma navi kasutamata. suuremad linnad jah, vahel võib segadusse sattuda.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Credo kirjutas:

noh, ilmselt on ka minu vajadused reisimisel navi jaoks veidi teistsugused kui siin mõni, kes ei oska tallinnast riiga/vilniusesse/kiievisse/helsinkisse muudmoodi kui hääljuhistega mulina saatel.
90% euroopast on võimalik sõita ilma navi kasutamata. suuremad linnad jah, vahel võib segadusse sattuda.

Mis need imeerilised vajadused siis on?


Credo

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Credo »

ma näiteks ei oskaks ette kujutada, kuidas ma oleksind oma maroko / mauritaania reisi teinud mingi telefoni softiplönniga või suvalise säästugpsiga.
kui on vajadus custom kaardi jaoks, sisestada umbes 140 punkti koordinaatide kohaselt, ilmastikukindlust (atlandi ookeani niiskus koos liivatormiga on üks väga paha asi kusjuures) ja vajadusel umbes 6-7 tunnist aku peal jooksmist, siis ilmselt on nagu valikud sellised nagu nad on.
garmin on minu jaoks ka piisavalt "open", et ise kaartide juures kohati kaasa aidata ja valida, mida kasutada ning mida mitte.

autos ja niisama linnasõiduks jah, pane oma föön kuhugi vahele ja ona palju tahad. see on suurepärane lahendus. ise kasutasin maroko suuremates linnades ipadi samamoodi google mapsiga.

ja ühe asja unustasin ka ära, enamus siin foorumus osaleb ju "kõige odavalt tegemise ja saamise maailmameistrivõistlustel". peaasi, et saaks odavalt ja veel odavamalt. iseasi, kas see kogu pinge sinna sisse pannes seda väärt on.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Jaa Credo, me saame aru et me oleme sinu kõrval mõttetud könnid, aga kas sa pead seda ikka nii otse meile näkku ütlema. Me saame nii ju psühhotrauma ja impotentsuse elu lõpuni.


Credo

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Credo »

keegi pole öelnud, et könnid olete. Täitsa toredad tegelased. Isegi Macintoshil on vahel mõni helge hetk elus.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mis puutub selle 1390T niiskus kindlusse,siis see on neil ilmselt täiesti ok.Kasutan neid rekkade peal ja need on seal aastaringeslt autos.Meil juhid autos ei ööbi ja nädalavahetused pühad on kodus.Kõik see aeg on autos niiskus ja külm või väga kuum(sama,mis õues),aga ükski pole veel mingeidki vigu ilmutanud.Mul mõned vanemad 765(vist)ka täiesti töökorras.Ise olen enda omaga korduvalt tsikliga(klaasi taga) vihmasajus sõitnud.
Hääljuhiseid ei ole kunagi kasutanud ja baltikumis,skandinaavias(va põhja norra)sõidan peast ka väljaspool suuri teid.
Mul nõudmised üsna kõrged igale asjale ,mida ma endale ostan,aga ma ostan ikka asja,mille kõiki võimalusi ma ka reaalselt kasutan.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Rääkidest mõistliku hinnaga GPS'idest (mitte säästukatest)...
Kas siin on kedagi kes iGO Primo (2.4) hingeelu ja skinnidega tuttav on?
Pealiskaudseid otsinguid ja konfe/skinne/kaarte muuta oskan isegi aga oleks asju vaja pisut täpsemini seada ja pisut võõrastest kogemustest õppida.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Raki »

Mulle võiks pakkuda navisid, kui kellelgi müüa. Peaks olema olemas tsiklile kinnitus ja vihmakindlus või vastav ümbris. Hind alla 200.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


lota-lota
Postitusi: 30
Liitunud: 01 Juul 2010, 15:51
Tsikkel: BMW R1200GSA
Tänanud: 2 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas lota-lota »

ragz kirjutas:

Mulle võiks pakkuda navisid, kui kellelgi müüa. Peaks olema olemas tsiklile kinnitus ja vihmakindlus või vastav ümbris. Hind alla 200.

Euroopas, mööda asfalti, saab väga edukalt hakkama komplektiga: paagikott+tavaline auto navi (Tom-Tom). Eelduseks ,et kotil on ülestõstetav tasku navigaatorile.
Sõidetud ka tunde lausvihmas ja ei mingeid probleeme.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

lota-lota kirjutas:
ragz kirjutas:

Mulle võiks pakkuda navisid, kui kellelgi müüa. Peaks olema olemas tsiklile kinnitus ja vihmakindlus või vastav ümbris. Hind alla 200.

Euroopas, mööda asfalti, saab väga edukalt hakkama komplektiga: paagikott+tavaline auto navi (Tom-Tom). Eelduseks ,et kotil on ülestõstetav tasku navigaatorile.
Sõidetud ka tunde lausvihmas ja ei mingeid probleeme.

Alla 200€ leiad tõesti vaid autonavisid või midagi järelturult. Kui aga soovid midagi, mis vihma peaks siis soodsaim on ilmsetl hiinlaste tehtud Peaklifevõi Rage. Kasutavad iGO tarkvara ja kaarte, on olemas kõik vajalikud kinnitused jms. Kasutajad kiidavad, et selle raha eest on navit maa ja ilm. http://goo.gl/ahteQU, http://goo.gl/Kq89uv, http://goo.gl/bHM64i, http://goo.gl/0IPH1f

Paagikotti kile alla mineva autonavi põhipuuduseks on kasutusmugavus - pead pidevalt pilgu teelt ära pöörama ning tihti kipub navi ekraan sealt ka vastu läikima. Mugavaim kesktee on ilmselt lenksuhoidik ja autonavi, mis kinnastega kasutades töötab (üllataval kombel on selliseid üsana palju, eriti Tom-Tomi valikus, mine proovi poes). Siis tõmbad vihmaga lihtsalt kilekoti ümber ja jätkad sõitu.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

TDMil kasutasin tavalist Garmin Nüvi 200 seeria auto navi koos auto hoidikuga. Läks otse spido kohale kinni iminapaga, vihma sinna ei sadanud ei sõites ega seistes. Kiirust näitas navi ise ja sai ka sõidu ajal kinnastega väga mugavalt näppida. Kogukulu oli 60 euri kasutatud navi eest.

Olen ka ühe reisi teinud paagikotis oleva naviga ja see oli väga ebamugav. Peab liiga alla vaatama. Samas sai navi näppida ka läbi paagikoti kile koos kinnastega. Oli ka mingi 200 seeria Nüvi.

Üks küsimus. kas nendel Nüvidel saab ka akut vahetada?

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

davidsoniharald kirjutas:

Üks küsimus. kas nendel Nüvidel saab ka akut vahetada?

Sõltub mudelist ja pisut ka sinu oskustest. Üsna paljudel mittevahetatva akuga seadmetel õnnestub seda ikkagi teha kui asjale loovalt läheneda.
Garmini enda info http://goo.gl/gv13Sq

ja tegelikkkus

http://www.ifixit.com/Guide/Garmin+Nuvi ... ement/2671

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

arbs
Postitusi: 136
Liitunud: 07 Nov 2011, 11:55
Tsikkel: BMW R12100GS
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas arbs »

macintosh kirjutas:
lota-lota kirjutas:
ragz kirjutas:

Mulle võiks pakkuda navisid, kui kellelgi müüa. Peaks olema olemas tsiklile kinnitus ja vihmakindlus või vastav ümbris. Hind alla 200.

Euroopas, mööda asfalti, saab väga edukalt hakkama komplektiga: paagikott+tavaline auto navi (Tom-Tom). Eelduseks ,et kotil on ülestõstetav tasku navigaatorile.
Sõidetud ka tunde lausvihmas ja ei mingeid probleeme.

Alla 200€ leiad tõesti vaid autonavisid või midagi järelturult. Kui aga soovid midagi, mis vihma peaks siis soodsaim on ilmsetl hiinlaste tehtud Peaklifevõi Rage. Kasutavad iGO tarkvara ja kaarte, on olemas kõik vajalikud kinnitused jms. Kasutajad kiidavad, et selle raha eest on navit maa ja ilm. http://goo.gl/ahteQU, http://goo.gl/Kq89uv, http://goo.gl/bHM64i, http://goo.gl/0IPH1f

Teab kust saaks sellise Rage navi tellida või õigemini kuidas, ei ole sellega päris hästi kursis?

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

arbs kirjutas:

Teab kust saaks sellise Rage navi tellida või õigemini kuidas, ei ole sellega päris hästi kursis?

ebay, chinavision

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

lota-lota kirjutas:
ragz kirjutas:

Mulle võiks pakkuda navisid, kui kellelgi müüa. Peaks olema olemas tsiklile kinnitus ja vihmakindlus või vastav ümbris. Hind alla 200.

Euroopas, mööda asfalti, saab väga edukalt hakkama komplektiga: paagikott+tavaline auto navi (Tom-Tom). Eelduseks ,et kotil on ülestõstetav tasku navigaatorile.
Sõidetud ka tunde lausvihmas ja ei mingeid probleeme.

Või siis autonavi + veekidel navikott +lenksu või muu kinnitus.Sellega lisandub navi hinnale suurusjärk 50€ ja toimib sama hästi.Kasutan ise ka seda varianti.Ilusa ilmaga ei kasuta kotti vaid on niisama klaasi all.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”