Räägiks mootorratta navidest

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Loadära kirjutas: 15 Dets 2018, 01:25

Samas kui jutt käib 95% kuskil EUs kulgemisest...

Lisaks globaalsele navipoliitikale on seal veel see väike detail, et kui "kogemata" juhtud sõitma kuskil kus tegelikult nagu vist ei peaks või ei tohiks vms, saad kaardiga alati lollimaski ette vändata, sorry, näe tahan vot sinna sõita, eksisin vist kuskil ära? Kui lenks on otsast otsani navisid täis nagu lennujuhtimiskeskus, on seda kurba lugu raskem usutavalt esitada :D




Elevant
Postitusi: 33
Liitunud: 22 Sept 2018, 18:38
Tsikkel: Honda CBR1100XX
Asukoht: Paide/Saue/Euroopa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Elevant »

Siis tuleb näpuga nendele navidele näidata ja erinevates keeltes, mida oskad natuke vanduda. :D

Ma ratta navidest ei oska midagi rääkida, aga iGO baasil töötavad navid pole siiani hätta jätnud. Isiklikult eelistan Beckeri toodangut.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Loadära kirjutas: 15 Dets 2018, 01:25

Ma siin praegu "õhtuse õlle" kõrvale loen ja mõtlen, et kas siis motomatkamise poolelt vaadatuna samas juba pisut koormavaks ei muutu, kui rajavalikute kontrollimiseks peaks tõesti sellist digitaaka kaasas vedama? Et kui paberkaarti vahest naviga kontrollida või vastupidi, on veel arusaadav, aga et navi kontrollin veel tahvliga...siis ju vb tahvlit veel peaks läpakaga kontrollima jne? Samas mingi kimp ekraane motokoormas, mis võib katki minna, mida saab ära varastada, mida peab laadima, st veel enam kola ühes vedama...no ja siis juba igaks juhuks ilmselt veel akupankagi vaja? Samas kui jutt käib 95% kuskil EUs kulgemisest...mitte ekspeditsioonisist kuhugi Ultima Thulesse!? :mrgreen:

Mul on veekindel IP68 telefon(+margipõhine hoidja laadija lenksul) ja tahvel.KAKS ASJA.
Tahvel on mul niikui nii kaasas(raamatud,uudised ja niisama ajaveetmine õhtul). Kaks asja ühe laadijaga. Mõlemat saan laadida tsikli peal ja seda ka sõidu ajal.Akupanka pole mul isegi olemas olnud.

Tahvlisse on salvestatud kaardid,kus minu reisi plaan(samad asjad on ka paberil olemas,aga tahvlis mugavam neid käsitseda).Seda nii autoga ,kui tsikliga reisides.Hommikul panen vahepunktid päevaks paika ja nii ta läheb. Kontrolli jutt on minul selles mõttes ,et ei saa olla kindel isegi siis,kui sõidad punktist A punkti B ja lased seda otsustada navigaatoril(ükskõik mis ta siis on). On oht,et paneb pusse või suunab mitte sealt kust sina lootsid minna. Ilmselt(aga pole ka kindel) järgmine kord ei võta enam paber mappi kaasa,sest viimased kaks korda pole seda peaaegu kasutanud.

Telefon on ilmselt igalühel täna kaasas. Kui sul on see mingi varundusega pilves(ilmselt kõigil on),siis telefoni hävimise korral saad uue osta ja uues on kõik sinu staff olemas.Neid on täna igalpool müügil ka Venemaal,Aafrikas või Kesk-Aasias. Uut motonavi ei pruugi igaltpoolt leida või on see ebamõistlikult kulukas teel olles. Kui sul oli seal navi seadmes ka mingi plaan seadme mällu salvestatud,siis sellest oled ilma.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Üks räägib aiast, teine aiaaugust.
[mention]Loadära[/mention] annab oma jututuga siinkohal teada, et kui seiklema lähed, on paberkaart etem. Ja sina. [mention]urmas66[/mention] annad sõnumi, et Waze on parim, sest nii on enim kontrolli teekonna üle. Aga nagu üks mu päris hea tuttav ütles: "Seiklus algab siis kui asjad p**se hakkavad minema." Ja see, mida paljud otsivad on seiklus, mitte turvalist teekonda punktist A punkti B.
Ma olen siinkohal [mention]Loadära[/mention]ga ühes paadis. Navi + paberkaart on parim lahendus. Ja kui peaks valima, et kumba kahest koju jätan siis jätaks navi. Paberkaart võimaldab plaanida, navi eriti mitte. Paberkaardi täiendavaks plussiks on asjaolu, et ta töötab ka siis kui aku tühi on või sa juhtud ta kõrgelt maha pillama. Ma tegelikult ei taha tsikliga pidevalt ja muretult puhkuse ajal punktist A punkti B jõuda. See on kahtlemata väga mugav ja sujuv aga minu elus on mugavust piisavalt ja ootan ma puhkusest midagi muud. Seiklust, kui soovid. Muidugi, mul on alati plaan, sest ilma plaanita tuleb lihtsalt sihitu uiklemine. Plaan pole kivist ega puust, see muutub koos teekonnaga.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Loadära »

urmas66 kirjutas:

Mul on veekindel IP68 telefon(+margipõhine hoidja laadija lenksul) ja tahvel.KAKS ASJA.
Tahvel on mul niikui nii kaasas(raamatud,uudised ja niisama ajaveetmine õhtul). Kaks asja ühe laadijaga. Mõlemat saan laadida tsikli peal ja seda ka sõidu ajal.Akupanka pole mul isegi olemas olnud.

Ok, kui selline kooslus, siis see jah kõlab veel mõistlikult (...ja võibolla seda arvuti juttu haakis mu ajju ka kuskilt mujalt postist juurde, et lausa kirjutama kipitas :) )
No ja muidugi kui juba telehvoni hävimisest mõelda, siis mis see tahvel vist muu ongi tänapäeval, kui pm. üks VÄGA SUUR telehvon, sest saab vist ju neidki häda pärast helistamiseks kasutada, kui põhitelehvoniga midagi juhtuma peaks? Vähemalt mõned, mida tuttavatel kõrvaltvaatajana olen näinud, käibki oma SIM-kaart sisse jne., et selles mõttes ka siis ilmselt digiinimesele hea valik. Endal küll on muidugi "back-up"iks alati olnud üks üliprimitiivne "pensionäri" suurte nuppudega Nokia teise sim-kaardiga sadula all peidus, et kui tavatelehvoniga miskit juhtuma peaks. Selle põhieeliseks on aku kestvus ootereziimis nii umbes 3 nädalat vms...aga vahest kasutan seda siiski, ning hoopis FM-raadiona, koos ühe vanast ajast alles jäänud Nokia Music Xpress pataritoitel eraldi kõlariga- ning paremat soundi on telki raske soovida. Loob siukese ülimõnusa meeleolu kah, kui oled end kuhugi üliägedasse, merevaatega vms kohta suutnud ära sättida ja siis otsidki nimme kohalikus keeles kohaliku raadiojaama, mis võimalikult palju kohalikku musooni laseks...aga jah, see muidugi ei olen enam väga naviteema ;)

Macintosh kirjutas:

Üks räägib aiast, teine aiaaugust.
[mention]Loadära[/mention] annab oma jututuga siinkohal teada, et kui seiklema lähed, on paberkaart etem...

Nojah, ma siinkohal ikkagi täpsustaks, et siiski paberkaarti alati ja ainult ülimaks ka ei pea ja olen ikka endiselt avatud ka muid võimalusi katsetama. Või noh, nagu ise hiljem nimetd, et siis olen pigem paber+navi tüüpi matkaja! Sest mulle tundub, et üks suur miinus on siiski ka paberkaardil- nimelt probleemid selle kasutatavana säilitamisega! Noh, et see on võibolla kaduvväike võimalus, et tuul selle kogemata lõkkesse puhub, või sõber hämaras/pimedas just kaardiga kogemata si**l käib...aga endal näiteks tekkis Shotimaal juba kolmandal-neljandal täiesti tõsine probleem, et kas (Iiri-UK laevast lõpuks leitud ja soetatud ning muidu ülihea,piisavalt suur, kõrgusinfoga jne...)paberkaart üldse peabki selle reisi lõpuni vastu, või peab vahepeal hakkama lausa uut otsima/ostma. Sest paraku ei ole kileaknaga paagikotid üldsegi nii hermeetilised, kui vast sooviks ja siis sealne kohustuslik "vähemalt kaks tundi vihma päevas" jõudis lõpuks paratamatul ka kaardini, seda hoolimata korduvatest kaardisahtli kuivatustest jne...ning paberkaart hakkas lihtsalt murdumisjoontest lagunema ja murdumisjoonte ristumiskohtadest lausa loetamatuks muutuma ! Me siiski saime oma nädala jagu seal kuidagi hakkama, lõpuks seda kaarti sinna paagikotti mitte toppides ja/või teist pidevalt kuivatades...aga seda suuresti tänu GPSile, st. et kui seda alternatiivi poleks olnud ning oleks pidanud seda kaarti kogu aeg paagikotis nähtaval hoidma, siis tõenäoliselt oleks see kaart ennem reisi lõppu ka räbalatena kuhugi prügikasti jõudnud! Aga kui nüüd keegi tahaks Shotimaal ntks neli nädalat kolada, ja seda ainult paberkaardi toel, siis soovitaks neid ikka mitu kaasa võtta! Ja eks lõpuks ole arvestatav kuluartikkel seegi, kui üks korralik paberkaart ikka 5-10€ maksab! :D

Jesper kirjutas:

Lisaks globaalsele navipoliitikale on seal veel see väike detail, et kui "kogemata" juhtud sõitma kuskil kus tegelikult nagu vist ei peaks või ei tohiks vms, saad kaardiga alati lollimaski ette vändata, sorry, näe tahan vot sinna sõita, eksisin vist kuskil ära? Kui lenks on otsast otsani navisid täis nagu lennujuhtimiskeskus, on seda kurba lugu raskem usutavalt esitada :D

See on küll ikka väga hästi ja tabavalt öeldud! :bsmile:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Olen 90-ndate teisest poolest alates palju käinud euroopas ja mustmiljon korda Venemaal(selleks sinna enam minna ei soovi) ja algselt ikka paberkaartidega mässanud. Esimese korraliku kaardi ostsin Soomest markade eest, haigelt kallis oli. Esimese navi sain 2000-ndate alguses. See oli tomtom kaarte kasutav igavene käkk,aga no ikka mugavus missugune.Kasvõi oma asukoha kiire määramine ja kiiruse näitamine. Peale seda on mul olnud vist 4-5 Garminit pluss autojuhtide ligi 20 Garmini seadet hooldada-uuendada.
Nüüd olen viimased aastad telefoniga majandanud ja väga meeldib.Äpid on waze,sygic,osmand+,gmap.Kaarte SDkaardile laetud mingi 60GB. Pole kuskil hätta jäänud.
Ja kõigi nende seadmetega pole ei mul, ega meie autojuhtidel, kordagi midagi juhtunud. Loadära juhtum on üldse ainuke omataoline,et navi täitsa kotti läheb, millest kuulnud olen.
Mac mina ei väida ,et waze parim on, ma lihtsalt olen sellega väga hästi hakkama saanud. Ma ei suru seda kellegile peale vaid räägin oma kogemusest. Minu pärast võid elu vürtsikamaks muutmiseks kasvõi tähtede järgi orienteeruda, aga ma ei viitsi sellise maagiaga tegeleda. Puhkus jäägu ikka puhkuseks ja orienteerumist saab ka kodus harrastada,saad paberkaardi lausa korraldajate käest.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Loadära kirjutas: 15 Dets 2018, 21:37

Sest mulle tundub, et üks suur miinus on siiski ka paberkaardil- nimelt probleemid selle kasutatavana säilitamisega!

Osta Michelin, ma Šotimaa kohta ei tea, aga vähemalt Saksamaa, Prantsusmaa ja Hispaania on saadaval ka plastikuga kaetud või lamineeritud või ma tegelt ei teagi mismoodi täpselt laulatatud kujul. Pmst võid selle kaardi alla vajadusel vihmavarju minna, vesi voolab lihtsalt maha.

Noh ja üldiselt pärast selle asutuse toodetud kaartidega ära harjumist tunduvad teised rohkem nagu pastakaga sirgeldatud skeemid.

Kasutaja avatar

suhkrujuku
Postitusi: 77
Liitunud: 04 Mai 2007, 00:30
Tsikkel: KTM RFR
Tänatud: 6 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas suhkrujuku »

Mina kasutan sellist roadbooki varianti. Eeldab küll kodus enne trippi printimist ja liimimist aga mulle meeldib. Navi nagu ongi rohkem moe pärast küljes, et väga lubjakas ei tunduks :D

48391708_1974602632842839_1085750956286541824_n.jpg
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas piiks »

urmas66 kirjutas: 16 Dets 2018, 00:50

Mac mina ei väida ,et waze parim on, ma lihtsalt olen sellega väga hästi hakkama saanud. Ma ei suru seda kellegile peale vaid räägin oma kogemusest.

Mulje on siiski vähe teistsugune jäänud. Ükskõik, kes ja mida navigeerimisest kirjutab, siis tekib selle alla kohe varsti sinu postitus telefonist ja Wazest :D Ja ilma igasuguse argumentatsioonita. Ridade vahel on veel suurte tähtedega, et kes miskit muut kasutab on pigem #¤%&#%#!

Mingi hetk peale Waze uuendusi, mina teda enam käima ei pannud ja peale telefoni vahetust pole mul enam Waze äppi ka telefonis. Saagu ilma minuta hakkama.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !

Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Mulle meeldib väga mõte sellest, et ostaksin naviseadmeks ühe telefoni (kasvõi kasutatuna), mis oleks ilmastikukindel ja samas tänapäevaste võimalustega. Olen vaadanud CAT-i seadmeid. Oskab keegi ehk oma kogemusest rääkida? Näiteks CAT S30 võiks olla täitsa hea mudel selliste asjade jaoks. Mulle sobiks väga see ka seetõttu, et tegelen ka väikest viisi geopeitusega koos rattaga ning see oleks hea kooslus.

Navigeerimiseks olen senini kasutanud Wazet, aga ka näiteks Maps.me-d jms. Seega teeks ühe asjaliku navitelefoni endale, kus vajaminevad kaardid nii online kui ka offline navigeerimise jaoks olemas.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ranel »

Rasmusk kirjutas: 16 Dets 2018, 16:07

Mulle meeldib väga mõte sellest, et ostaksin naviseadmeks ühe telefoni (kasvõi kasutatuna), mis oleks ilmastikukindel ja samas tänapäevaste võimalustega. Olen vaadanud CAT-i seadmeid. Oskab keegi ehk oma kogemusest rääkida? Näiteks CAT S30 võiks olla täitsa hea mudel selliste asjade jaoks. Mulle sobiks väga see ka seetõttu, et tegelen ka väikest viisi geopeitusega koos rattaga ning see oleks hea kooslus.

Navigeerimiseks olen senini kasutanud Wazet, aga ka näiteks Maps.me-d jms. Seega teeks ühe asjaliku navitelefoni endale, kus vajaminevad kaardid nii online kui ka offline navigeerimise jaoks olemas.

Väga aeglane riistvara, isegi natuke mahukamaid pdf-e manuses avada on piin tänu 1gb mälule, sest mälu saab täis.
Mitmel olen katkist ekraani klaasi ka näinud. Laadimiseks tuleb kummikate eest võtta, mistõttu avatud vihmale jne kõigele,mis sinna lennata võib.
Aku kestab nagu tavalisel nutikal. Võid päevaga tühjaks teha või siis kõik väljas nädala.

See telefon on pigem lihtsalt helistamiseks, millele on juurde poogitud nutitelefoni funktsioonid. Kui tahad kasutada, siis tuleks laadimisjuhe sisse panna ning kuumaliimiga vms veekindlaks teha ning seejärel mõni veekindel pistik vahele juhtme teisele otsale. Lisaks tuleks tarkvara nudida, et vaid navigeerimiseks vajalik jääks vaid alles. Kui rohkem ootad, siis vale telefon.

Küll aga olgugi kõike eelnevat arvesse võttes, tasub kasutatud peast, kuna neid saab vahel päris hea hinnaga vahel (50 euro ringis) ja kui aku veel elab, siis kannatab kasutada küll motonavi asendusena.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Rasmusk kirjutas: 16 Dets 2018, 16:07

Mulle meeldib väga mõte sellest, et ostaksin naviseadmeks ühe telefoni (kasvõi kasutatuna), mis oleks ilmastikukindel ja samas tänapäevaste võimalustega. Olen vaadanud CAT-i seadmeid. Oskab keegi ehk oma kogemusest rääkida? Näiteks CAT S30 võiks olla täitsa hea mudel selliste asjade jaoks. Mulle sobiks väga see ka seetõttu, et tegelen ka väikest viisi geopeitusega koos rattaga ning see oleks hea kooslus.

Navigeerimiseks olen senini kasutanud Wazet, aga ka näiteks Maps.me-d jms. Seega teeks ühe asjaliku navitelefoni endale, kus vajaminevad kaardid nii online kui ka offline navigeerimise jaoks olemas.

Mul väimees on neid CAT-i omasid erinevaid kasutanud ja vist mingi on tal ka praegu olemas,aga pole need ükski suuremad asjad olnud. Kui tahad ,et asjad jookseks normaalselt vaata telefon mille RAM on min 3,parem kui 4 ja kaartide lisamiseks võiks toetada vahemalt 64GB või suuremat mälukaarti Telefoni enda mälu võiks olla sinna 32GB ja edasi. 16Gb oli mul just piiripeal, et koguaeg oli mälu 98% täis. Hetkel endal kasutuses Samsung A8 2018 ,enne oli samsung A5 2017. Mõlemad on väga head ,aga ei ole just need nn pommikindlad, samas on IP68,millest, mulle piisab.
Kasutan telefoni igapäevaselt töötegemiseks ja ka navina.Mul on tööpäeval aku jääk õhtuks 30-40% puhkepäeval saan 3 päeva. Eraldi navina kasutamiseks telefoni omada ei leia pointi,sest lisandub veel üks SIM ja mõtetu kulu koos sellega. Ilma SIM-ta telefon on jälle ka mõetetu. Siis juba mingi navi seade parem. Navigeerimisel kestab mul A8 aku max 4-5 tundi ehk kui navigeerin on laadija(2,1A) kogu aeg taga. Mul muidugi kõik rakendused jooksevad ja nett ka sees 24/7.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

arsool
Postitusi: 50
Liitunud: 06 Apr 2011, 23:31
Tsikkel: TDM 850 3vd
Asukoht: Põltsamaa
Tänatud: 5 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas arsool »

Tere. CAT 30 on selgelt lahja. Minul on 2017a. NOMU s30 mitte mini. 6/64/128. Aku 5000. Igati võimekas hiinakas, kinda raziim ka olemas. Miinuseks mini USB pesa.

Kasutaja avatar

arsool
Postitusi: 50
Liitunud: 06 Apr 2011, 23:31
Tsikkel: TDM 850 3vd
Asukoht: Põltsamaa
Tänatud: 5 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas arsool »

Operatiivi siiski 4 GB.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Black »

USB paistab ka ikkagi micro olevat?

Pilt

Pidasid silmas, et võiks Type C olla?

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

arsool kirjutas: 17 Dets 2018, 18:47

Tere. CAT 30 on selgelt lahja. Minul on 2017a. NOMU s30 mitte mini. 6/64/128. Aku 5000. Igati võimekas hiinakas, kinda raziim ka olemas. Miinuseks mini USB pesa.

Räägi oma Nomust lähemalt. Oled rahul? Kuidas päikese käes? Laadimise kiirus? Pesa peaks ikka MicroUSB .

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

arsool
Postitusi: 50
Liitunud: 06 Apr 2011, 23:31
Tsikkel: TDM 850 3vd
Asukoht: Põltsamaa
Tänatud: 5 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas arsool »

Macintosh kirjutas: 17 Dets 2018, 19:35
arsool kirjutas: 17 Dets 2018, 18:47

Tere. CAT 30 on selgelt lahja. Minul on 2017a. NOMU s30 mitte mini. 6/64/128. Aku 5000. Igati võimekas hiinakas, kinda raziim ka olemas. Miinuseks mini USB pesa.

Räägi oma Nomust lähemalt. Oled rahul? Kuidas päikese käes? Laadimise kiirus? Pesa peaks ikka MicroUSB .

Tere jälle. Laadimisega on nii, et aku kipub täis saama 2,1 laadijaga sõidu ajal. Siis lööb ekraani mustaks- laadimine välja ja kohe pilt ees,aku 100 %. Ei tea, miks ta nii teeb, pole teise laadijaga ka proovinud. Enne aku täis saamist lülitan laadija lihtsalt välja. Mul kinnitatud telefon tuuleklaasi taha. Kuuma pärast pole pimedaks löönud. Suvel Austria Slovakkia Lääne-Ukraina tiirul väljas ligi 30 kraadi, töötas kogu aeg. Sygic jooksis, muss mängis kiivrisse. Kaamera valges päris hea, hämaras pole suurem asi. Kaks SIM pesa, kolmas mälukaarti pesa. SD mahu ja operatiivi ütlesin ka valesti, on väiksemad. USB on muidugi micro. Oleks C-Type, nagu mu teisel hiinakal Ulefone Armor 2-l aga noh on nii. Sellel jälle nupud liiga pehmed. Kahepeale kokku saaks päris normaalse asja motikale peale panna, mitte igapäevaseks kasutamiseks- liiga rasked mõlemad.

Kasutaja avatar

Sepp1
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Sept 2011, 20:28
Tsikkel: Harley-Davidson
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Sepp1 »

ma olen lenksul kasutanud S8 enne seda S7 ei ole täheldanud mingeid muresid ei vihma, ei külma, ei kuumaga...

Kui on vaja sepa abi... siis sõida minu juurest läbi :)
http://www.sepp.ee
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Sepp1 kirjutas: 18 Dets 2018, 08:36

ma olen lenksul kasutanud S8 enne seda S7 ei ole täheldanud mingeid muresid ei vihma, ei külma, ei kuumaga...

Sama siin ,aga vastavalt siis A5 ja A8

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
arsool kirjutas: 17 Dets 2018, 20:33
Macintosh kirjutas: 17 Dets 2018, 19:35
arsool kirjutas: 17 Dets 2018, 18:47

Tere. CAT 30 on selgelt lahja. Minul on 2017a. NOMU s30 mitte mini. 6/64/128. Aku 5000. Igati võimekas hiinakas, kinda raziim ka olemas. Miinuseks mini USB pesa.

Räägi oma Nomust lähemalt. Oled rahul? Kuidas päikese käes? Laadimise kiirus? Pesa peaks ikka MicroUSB .

Tere jälle. Laadimisega on nii, et aku kipub täis saama 2,1 laadijaga sõidu ajal. Siis lööb ekraani mustaks- laadimine välja ja kohe pilt ees,aku 100 %. Ei tea, miks ta nii teeb, pole teise laadijaga ka proovinud. Enne aku täis saamist lülitan laadija lihtsalt välja. Mul kinnitatud telefon tuuleklaasi taha. Kuuma pärast pole pimedaks löönud. Suvel Austria Slovakkia Lääne-Ukraina tiirul väljas ligi 30 kraadi, töötas kogu aeg. Sygic jooksis, muss mängis kiivrisse. Kaamera valges päris hea, hämaras pole suurem asi. Kaks SIM pesa, kolmas mälukaarti pesa. SD mahu ja operatiivi ütlesin ka valesti, on väiksemad. USB on muidugi micro. Oleks C-Type, nagu mu teisel hiinakal Ulefone Armor 2-l aga noh on nii. Sellel jälle nupud liiga pehmed. Kahepeale kokku saaks päris normaalse asja motikale peale panna, mitte igapäevaseks kasutamiseks- liiga rasked mõlemad.

Mis kinnitusega telefoni lenksule paned? Kas Ulefon Armor 2 töötb kinnastega ka?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

arsool
Postitusi: 50
Liitunud: 06 Apr 2011, 23:31
Tsikkel: TDM 850 3vd
Asukoht: Põltsamaa
Tänatud: 5 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas arsool »

Tere jälle. Armor 2 ekraan tavalise sõidukindaga ei tööta- Glove mode- ei ole. Nutinäpuga on ok. Lenksu peal Armor2 kinni Alist ostetud X- klamberkinnitusega külgeehitatud laadijaga. See töös telfonina, GoPro juhina ja vahel muusiksmängijana. Tuuleklaasi taga Nomu s30 navina- Sygic või Here. Siiani hästi hakka saanud. Kunagi oli TomTom 930 navikotis- see nüüd seisab niisama. Vahepeal proovisin Cat s30- see oli väga jõetu ja uimane- müüsin maha. Tahaks midagi sellist,millel suured laadimiskontaktid,kindareziim, piisava RAM ja ROM,kaks SIM i ja kolmas SD pesa. Konstruktsiooniliselt (laadimiskontaktid) on sellised hiinlastel olemas aga näitajad on nadid. Võibolla pole piisavalt otsinud aga pole leidnud isegi kõvade brändide omi mitte. Arvan , et militaarotstarbelised on olemas aga nii olen ka hakkama saanud ja las ta olla. Päris motonaviga saab muidugi ühendada köik motomatkaks vajalikud nutiasjad ja kaarte jooksutada. Peaseade on mul SHO-1. Kõik mu vidinad on juba natuke aegunud aga aasta- paar käivad ehk veel. Parimat.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

arsool kirjutas: 18 Dets 2018, 19:57

Konstruktsiooniliselt (laadimiskontaktid) on sellised hiinlastel olemas aga näitajad on nadid.

Oskad sa mulle nimetada konkreetseid telefone/mudeleid millel sellised kontaktid olemas?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ranel »

Macintosh kirjutas: 18 Dets 2018, 23:01
arsool kirjutas: 18 Dets 2018, 19:57

Konstruktsiooniliselt (laadimiskontaktid) on sellised hiinlastel olemas aga näitajad on nadid.

Oskad sa mulle nimetada konkreetseid telefone/mudeleid millel sellised kontaktid olemas?

Mis selle all silmas pead? Selliseid kontakte?

https://www.ebay.com/p/OEM-2-1a-Micro-U ... 1384634661

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

arsool
Postitusi: 50
Liitunud: 06 Apr 2011, 23:31
Tsikkel: TDM 850 3vd
Asukoht: Põltsamaa
Tänatud: 5 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas arsool »

Macintosh kirjutas: 18 Dets 2018, 23:01
arsool kirjutas: 18 Dets 2018, 19:57

Konstruktsiooniliselt (laadimiskontaktid) on sellised hiinlastel olemas aga näitajad on nadid.

Oskad sa mulle nimetada konkreetseid telefone/mudeleid millel sellised kontaktid olemas?

Vaata Conquest s9, mõned Runbo mudelid.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
ranel kirjutas: 19 Dets 2018, 08:49
Macintosh kirjutas: 18 Dets 2018, 23:01
arsool kirjutas: 18 Dets 2018, 19:57

Konstruktsiooniliselt (laadimiskontaktid) on sellised hiinlastel olemas aga näitajad on nadid.

Oskad sa mulle nimetada konkreetseid telefone/mudeleid millel sellised kontaktid olemas?

Mis selle all silmas pead? Selliseid kontakte?

https://www.ebay.com/p/OEM-2-1a-Micro-U ... 1384634661

Ei, selliseid nagu alloleval pildil.
Antud juhul on tootjal enamasti olemas mingit laadi dokk, kuhu saab telefoni laadimiseks asetada. Kyoceral on näiteks olemas Ram kinnitusega kokusobiv alus sõidukisse. Lukustusega. Selle puhul pole vaja elektri osas enam "leiutada".

kontaktid.jpg
kontaktid.jpg (67.04 KiB) Vaadatud 3908 korda
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Alterjor
Postitusi: 280
Liitunud: 29 Okt 2015, 18:32
Tsikkel: T7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Alterjor »

Vaata Conquest s9, mõned Runbo mudelid.

Vaadates nende hinda esimese hooga ei ütleks, et nüüd garmini zümo seade kallim või üldse kallim oleks plus neile tuleks mingi kinnitus ja laadimine ka leiutada.

Ise ostsin endale kasutatud zümo 590 ja uuendasin selle tarkvara 595 peale. Kaasas kõik vajalikud kinnitused ja asjad. Hinnaks oli vast kuskil 350€, ei oska öelda kas nüüd vähe või palju antud seadme eest.

Lisaks sellele on X-grip kinnitus ja telefon ka seal ja Osmand näitabn kaarti. Suvel Nordkapis käies suutis igaljuhul Nokia 6.1 pildi tasku panna kuumas Norra kliimas samaaegselt navigeerides ja laadides. Peale seda otsustasin korraliku navi osta.

HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!

Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Peale Montana ostu on lausa naljakas jälgida kuidas inimesed jalgratast leiutada..

dr800 2x
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

stev666 kirjutas: 19 Dets 2018, 15:57

Peale Montana ostu on lausa naljakas jälgida kuidas inimesed jalgratast leiutada..

Ma olen ka neid erinevaid uurinud,aga see vist ongi ainuke,mida neist ainult navi seadmetest on mõtet osta. Mingid auto-moto(tegelikult neil pole vahet va IP) jne navidele on telefonid lihtsalt ära teinud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

jass72
Postitusi: 33
Liitunud: 10 Juul 2013, 13:20
Tsikkel: GS1200
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas jass72 »

Leidsin sellise navi-oskab keegi kommenteerida? Hinnalt ju mõistlik.

https://tehnoturg.ee/lisavarustus/gps-s ... idega.html

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Ain »

urmas66 kirjutas: 19 Dets 2018, 16:50
stev666 kirjutas: 19 Dets 2018, 15:57

Peale Montana ostu on lausa naljakas jälgida kuidas inimesed jalgratast leiutada..

Ma olen ka neid erinevaid uurinud,aga see vist ongi ainuke,mida neist ainult navi seadmetest on mõtet osta. Mingid auto-moto(tegelikult neil pole vahet va IP) jne navidele on telefonid lihtsalt ära teinud.

Montana point on ainult nendel kes kolavad mööda metsa ja kasutavad detailset Topo kaarti. See kes liigub valdavalt mööda teed ja satub vahest ka metsa on sobiv ikka Zümo seeria.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”