Räägiks mootorratta navidest

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Mind kaua ja ausalt teeninud Nüvi 250W otsustas koostöö lõpetada (ekraan ei reageeri puudutustele) ja oleks midagi asemele vaja. Kui nüüd mõni Waze kasutaja tahab enda 4,5...5" Garminist loobuda, siis võib mulle pakkuda :-)
EDIT: GPS olemas (nüvi 54LM)

Viimati muutis Maaks, 27 Aug 2018, 09:56, muudetud 1 kord kokku.


Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

tormavtellis
Postitusi: 1070
Liitunud: 22 Aug 2011, 13:54
Tsikkel: KTM 890 AdvR
Tänatud: 40 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas tormavtellis »

Macintosh kirjutas:
VonSten kirjutas:

Google mapsi saab ka teekonna teha arvutis. Valid kohad oma soovitud järjekorras ja Maps koostab automaatselt sulle marsruudi sõltuvalt teetöödest ja muudest liiklusoludest, kui on internetiühendus siis see muutub jooksvalt sõltuvalt oludest.

Gmaps pole eriti asine teekonnaplaneerimise vahend motomatkajale. Ta lubab sul teekonna sättimiseks märkida maksimaalselt 10 teekonnapunkti (kui sa oled tasuta kasutaja).

Ei ole siiani veel suutnud moblasse yle saada arvutis kokku soperdatud veipointidega gmapsi kaarti.
... samas Galileo äpp (sööb gpx, klm ning salvestab, ekspordib) võimaldab mõnekümne sekundiga omale väga sürre teekondi joonistada otse mobla ekraanil. sellest paremat ja paindlikumat mobla navi äppi siiani ei tea. neli raha kopikatega hästi investeeritud.

Kasutaja avatar

Luik
Postitusi: 122
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Luik »

Ma jagaks siis enda kogemusi ka. Mul selline kombo lenksul ja sellise läbisõit (reisidel s.t. pidevas töörežiimis) on juba 20 000 + km ja 15+ riiki, peamiselt asfaldil, aga käinud ka TET trassil ja mujal metsas / kruusal.

CAT-S60-cradle-sm.jpg

Ehk siis CAT S60 isetehtud hoidikus, mis kinnitub GIVI jalale. Toitejuhe jooseb NC750 "paagist" (mis tegelikult on panipaik - seal olemas nii pistik kui igaks juhuks ka akupank). Tarkvarast kasutusel Sygic (kogu maailma kaardid offlines), Locus Maps (topo kaardid, tracking, custom rajad jms.), Google Maps, Waze ja veel mõned sõltuvalt piirkonnast, aga see on pigem maitseasi, mis kellelegi meeldib.

Plussid:

  • kinnitusega siiamaani 0 probleemi
  • paigaldamine ja ära võtmine alla 15 sek.
  • ekraani nähtavus telefoni kohta väga OK, hele ekraan, millele pole kilet peale vaja
  • töötab kinnastatud käega
  • kuumusega ei minesta, ka VÄGA kuumaga (sel suvel sai testitud :)) Ka laadimine toimib vaatamata temperatuurile.
  • tarkvara võimaldab kasutada erinevaid (offline) lahendusi, kui ühendus puudub
  • saab kuulata muusikat ja vastata ka kõnedele (kui on tuju vastata :))
  • sama seadet saab kasutada hotellide broneerimiseks, kämpade otsimiseks, praamipiletite ostmiseks jne jne
  • sama seadmega saab minna ka jalgsi pikemaid ringe tegema loodusesse.
  • 2 SIM pesa võimaldavad kasutada kohalikke data-SIM kaarte riikides, kus data roaming on kirves.

Miinused:

  • kui voolujuhe on ühendatud, pole veekindel (peab vastu ca 5-6 h täiskoormusel s.t. navirežiimis, ekraan sees ja bluetooth ühendatud)
  • laadimisjuhtme ühendamine on tüütu (veekindel kate vaja maha võtta s.t. ei ole teostatav kinnastega)
  • on juhtunud, et telefon jookseb kokku teadmata põhjustel, intensiivsel kasutamisel vast korra nädalas
  • ei oska leida "tsikliteid" s,t, pole leidnud tarkvara, mis sarnaselt moto-GPSidele valiks kurvilisemaid teid - peab ise eeltööd tegema.

Olen reisides mingit vana Androidiga telefoni back-upina kaasa tassinud, aga vaja pole kordagi läinud. Ja kui mul paar aastat tagasi oli kindel plaan ühel ilusal päeval päris moto-GPSise üle minna, siis enam ei näe küll ainsatki põhjust. Praegune kombo on töökindel ja lihtne. Üritasin eelmist sarnast süsteemi HTC (tippklassi) telefonile üles ehitada, aga see oli täielik ämber - õige telefoni valik on täiesti kriitiline. Vahepeal on välja tulnud CAT S41 ja mulle tundub, et tegelikult oleks see veel parem telefon sellise süsteemi jaoks (veidi suurem ekraan, laadimisauk parema koha peal, lihtsam väliskuju ja suurem aku).

Sõidan ja eriti ei mölise.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma pikemat sõitu pole veel sellega teinud, aga orienteerumise jaoks aretasin odava Motoneti koti Ram-mountiga lenksu peale ja vähemalt veekindlus ja paigalpüsivus on küll korras. Voolujuhtmeks otsin hetkel 90-kraadise otsaga microUSB juhet, mille saaks lihtsalt sinna kesta sisse kinni silikoonida, kuigi ka tavajuhe luku vahelt välja turritamas on tegelikult okei, siis tahaks natuke rohkem meelerahu :). Vähemalt Klimi "nutisõbralike" krossikinnastega on ekraan täiesti kasutatav, kuigi noh jah, mingiks peenemaks timmimiseks tuleb ikka seisma jääda, aga see ei ole enam kinnituse viga. Kotis on veel umbes 2/3 mahutavuse jagu ruumi üle, mis hetkel on lihtsalt kaasatulnud vahtkummi täis, teoorias saaks sinna veel akupanga ka panna, aga hetkel ma väga ei näe vajadust.

Et noh, selline odav ghetto lahendus neile, kes ei taha liiga palju raha kulutada, eraldi uut telefoni osta jne...

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Odavad microUSB kaablid 90° pööratud otstega
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... e&_sacat=0

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Tänks, anoh selles ma ei kahtlegi et need eksisteerivad, lihtsalt ei viitsi tellida - küll see kuskil poes näppu juhtub. Need päris kõige odavamad mis kõigega kaasa tulevad ei ole tõenäoliselt hea mõte ka suure vooluga laadimiseks ja samal ajal lenksuga väntsutamiseks, sest no mille muu pealt seal ikka kokku hoitakse kui vase. Mul Motorola orikas kaabel on püsivalt tsikli peale paigaldatud juba mingi 25 tuhande versta jagu, hiinakas suri autos ära...

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas:
VonSten kirjutas:

Google mapsi saab ka teekonna teha arvutis. Valid kohad oma soovitud järjekorras ja Maps koostab automaatselt sulle marsruudi sõltuvalt teetöödest ja muudest liiklusoludest, kui on internetiühendus siis see muutub jooksvalt sõltuvalt oludest.

Gmaps pole eriti asine teekonnaplaneerimise vahend motomatkajale. Ta lubab sul teekonna sättimiseks märkida maksimaalselt 10 teekonnapunkti (kui sa oled tasuta kasutaja).

Nii on. Just planeerin oma homse päeva trippi. Kodus gmapsis tehtud orienteeruv plaan ei mahu kuidagi päeva ära,sest teen praegu kontrolli Waze ja ka garminiga(huvi pärast) ja Bulgaarias on vahe üsna suur. Planeerisin teel Burgasest Sofiasse külastada kolme kohta,aga jäi ainult üks ning 90% trassist kiirtee. Esialgne plaan tavateel sõita on 2 päeva kogemuse põhjal välistatud,sest liikumine on siin kohati väga vaevaline ja tüütu.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ranel »

ranel kirjutas:

Ühtlasi, kel motogpsi üle, siis võib mulle pakkuda. Eelistatult Garmin.

Ja olemas ta ongi. Pakuti mõistliku hinnaga 590lm ja ligi ta võetud saigi.
Vast saab see aeg nüüd läbi, kus telefoni ei pea mässima pidevalt kummi ja kileümbriste sisse, et vett ei saaks :D

Ühtlasi kel rehvirõhuandurid üle garminile, siis oleks neist ka huvitatud.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas sepp »

Keegi omab uut TOMTOM RIDER 550 gpsi ka siit?

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

sepp kirjutas:

Keegi omab uut TOMTOM RIDER 550 gpsi ka siit?

Just, tulge kapist välja. Ma soovin ka näha, mis loom see on.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Ain »

Puht huvi pärast- mis on see point miks täna TomTomi osta? Kas hind? Endal on eelkõige ootus navile see, et saaksin kasutada täpseid eri regioonide topo kaarte. Samuti Eestis ja Baltikumis kohalike kaardivalmistajate tehtud Regio Eesti teed ,Regio Baltikum jne. Omal on kaks Garmini moto GPSi ja nendega kaasasolevat kaarti pole ma vist kunagi kasutanud.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
Ain kirjutas:

Puht huvi pärast- mis on see point miks täna TomTomi osta? Kas hind? Endal on eelkõige ootus navile see, et saaksin kasutada täpseid eri regioonide topo kaarte. Samuti Eestis ja Baltikumis kohalike kaardivalmistajate tehtud Regio Eesti teed ,Regio Baltikum jne. Omal on kaks Garmini moto GPSi ja nendega kaasasolevat kaarti pole ma vist kunagi kasutanud.

Neidsamu topo kaarte saad kasutada ka ju suvalises gepsus. Omal olid mingiaeg eomapi ja regio kaardid nüvi 660-s. Kes viitsib googeldada, siis näeb, kui muldvana seade see on.
City navigator kaardid teevad täpselt seda, mis nimigi ütleb. Linnas navigeerimiseks. Muul juhul on suuremad ja natuke väiksemad teed vaid peal.
Kui jätta mõned mootorratturile kohased funktsioonid menüüs välja ja vihmakindluse/põrutuskindluse, siis navigeerimise osas autogeps on suht sama toode tegelikult. Kasutatavad kaardid on need, mis määrab, kui palju teid see üles leiab. Vahet pole siis, kas sama kaart on autogepsus või motogepsus.

Viimati muutis ranel, 17 Sept 2018, 19:39, muudetud 1 kord kokku.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Ain »

Spoiler
ranel kirjutas:
Ain kirjutas:

Puht huvi pärast- mis on see point miks täna TomTomi osta? Kas hind? Endal on eelkõige ootus navile see, et saaksin kasutada täpseid eri regioonide topo kaarte. Samuti Eestis ja Baltikumis kohalike kaardivalmistajate tehtud Regio Eesti teed ,Regio Baltikum jne. Omal on kaks Garmini moto GPSi ja nendega kaasasolevat kaarti pole ma vist kunagi kasutanud.

Neidsamu topo kaarte saad kasutada ka ju suvalises gepsus. Omal olid mingiaeg eomapi ja regio kaardid nüvi 660-s. Kes viitsib googeldada, siis näeb, kui muldvana seade see on.
City navigator kaardid teevad täpselt seda, mis nimigi ütleb. Linnas navigeerimiseks. Muul juhul on suuremad ja natuke väiksemad teed vaid peal.
Kui jätta mõned mootorratturile kohased funktsioonid menüüs välja ja vihmakindluse/põrutuskindluse, siis navigeerimise osas autogeps on suht sama toode tegelikult

Kas Regio Eesti topo saab panna TOMTOM RIDER 550 gpsi?

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
Ain kirjutas:
ranel kirjutas:
Ain kirjutas:

Puht huvi pärast- mis on see point miks täna TomTomi osta? Kas hind? Endal on eelkõige ootus navile see, et saaksin kasutada täpseid eri regioonide topo kaarte. Samuti Eestis ja Baltikumis kohalike kaardivalmistajate tehtud Regio Eesti teed ,Regio Baltikum jne. Omal on kaks Garmini moto GPSi ja nendega kaasasolevat kaarti pole ma vist kunagi kasutanud.

Neidsamu topo kaarte saad kasutada ka ju suvalises gepsus. Omal olid mingiaeg eomapi ja regio kaardid nüvi 660-s. Kes viitsib googeldada, siis näeb, kui muldvana seade see on.
City navigator kaardid teevad täpselt seda, mis nimigi ütleb. Linnas navigeerimiseks. Muul juhul on suuremad ja natuke väiksemad teed vaid peal.
Kui jätta mõned mootorratturile kohased funktsioonid menüüs välja ja vihmakindluse/põrutuskindluse, siis navigeerimise osas autogeps on suht sama toode tegelikult

Kas Regio Eesti topo saab panna TOMTOM RIDER 550 gpsi?

Ei oska kahjuks öelda, sest pole üldse TomTom seadmetega kokku puutunud. Ma olen vaid Garminitel igasugu kaarte jooksma pannud või kui legaalselt osta, siis pane vaid mälukaart sisse. Reaalne tehniline piirang on vanematel seadmetel kuni 2GB toetatav kaart. Nt aga Eesti topokaart on aga kõvasti alla selle. Nüvi 660 puhul, et oleks võinud natuke kiiremini vahel kuvada infot, aga see tuleneb juba sellest, et seade oli aastast 2004. Ma ise pakuks, et tootjad üritavad ikka asja suruda nii, et ostaksid ikka uue kalli seadme neilt selle asemel, et ka päris vanadele seadmetele supporti pakkuda.

Aga taaskord TomTom ja topokaartidest sobivusest ei tea ma midagi.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas sepp »

Ain kirjutas:

Puht huvi pärast- mis on see point miks täna TomTomi osta? Kas hind?

Praegu oman garmini 595lm gpsi ja plaanis on see vahetada tomtomi vastu välja :mrgreen:

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kui siin nüüd jälle 5 lehekülge müügimehe juttu tuleb, siis ma müün ka Garmini maha ja ostan TomTomi asemele :wack:

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Ain »

sepp kirjutas:
Ain kirjutas:

Puht huvi pärast- mis on see point miks täna TomTomi osta? Kas hind?

Praegu oman garmini 595lm gpsi ja plaanis on see vahetada tomtomi vastu välja :mrgreen:

Ok. Aga miks plaanid välja vahetada? Mul omal on zümo550 ja Zümo660. Olen ka mõelnud vahest, et võtaks midagi uuemat- aga ikka just Garminilt Zümo või Montana. Samas kõik nagu toimib ja sinna see jäänud ongi... Omalajal kui veel pihuarvuti oli siis kasutasin mingit TomTomi softi. Teedel autoga liikudes mulle meeldis TomTomi graafiline osa. Seda oli hea vaadata. Kuna täna liigun palju offroad siis pigem oleks vaja midagi sellist mis näitaks aerofotot.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ain kirjutas:

Kas Regio Eesti topo saab panna TOMTOM RIDER 550 gpsi?

Pole võimalik.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Ain »

Macintosh kirjutas:
Ain kirjutas:

Kas Regio Eesti topo saab panna TOMTOM RIDER 550 gpsi?

Pole võimalik.

Arvasin ka ise nii, aga eelpool härra ilmselt ei lugenud teemat korralikult/ei saanud arutelu pointist aru ja väitis, et "Neidsamu topo kaarte saad kasutada ka ju suvalises gepsus"
Aga ikkagi, kuna ise pole TomTomi kasutaja olnud siis mis on need pointid miks TomTomi eelistada? Mac Sa ka nagu tundsid huvi selle mudeli vastu- kas oled mingit eeltööd teinud?

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma olen lihstalt sigauudishimulik. Tahan alati uute vidinatega tutvuda aga motvallas neid vidinaid napib (enamus rattureid eelistavad käeviipeid, paberkaarti ja nupuga telefoni?). Pigem lihtsalt silmaringi küsimus.

Tomtom on siledate rehvidega sporttuuringukuti tööriist. Tomtomi võiks eelistada siis, kui:
a) ei ole vähimatki plaani offroadi sõita - sulle piisab asfaldist maa ja ilm
b) sinu arust on tehnika mõttetult keeruline ja sa ei taha midagi "konfigureerida", võtad ja kasutad
c) sa tahad et sinu arvutis joonistatud teekond ilmuks imekombel GPS'i
d) sulle meeldivad ilusa disainiga asjad

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ain kirjutas:
Macintosh kirjutas:
Ain kirjutas:

Kas Regio Eesti topo saab panna TOMTOM RIDER 550 gpsi?

Pole võimalik.

Arvasin ka ise nii, aga eelpool härra ilmselt ei lugenud teemat korralikult/ei saanud arutelu pointist aru ja väitis, et "Neidsamu topo kaarte saad kasutada ka ju suvalises gepsus"
Aga ikkagi, kuna ise pole TomTomi kasutaja olnud siis mis on need pointid miks TomTomi eelistada? Mac Sa ka nagu tundsid huvi selle mudeli vastu- kas oled mingit eeltööd teinud?

No saabki. Või noh vanematel on nii küll tehtud. Lihtsalt sa ise pead natuke möllama ja pm need pildina ette söötma. Funktsionaalsus Garminist küll jah kehvem. Sisuliselt saad digitaalse paberkaardi oma gepsu, mitte navina.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul õnnestus kogemata saada Garmin DriveSmart 61 omanikuks(tasuta). Ehk,siis navi,mis peaks ka online teeinfot jagama jne. Ilma telefonita ei näidanud ta euroopas mitte midagi,isegi vähem kui mu igivana Nüvi 1390. Seade peab olema üle äpi ühenduses telefoniga ja siis see toimetab.
Reisil olles ei kasutanud seda äppi,sest telefon oli niigi juba üle koormatud muude asjadega ,aga nüüd kodukandis olen seda proovinud ja katsetanud. Hetkel on küll see seis,et äpi deinstallisin,sest see tahab sul koguaeg sees olla ja toimetada,kuid ajab hulluks nii autode handsfree kui muud BT ühendused. Äpp tahaks kõik sinu telefoni toimingud läbi Garmini teha,aga seda ei toeta jälle muud seadmed. Samas ega sealt seda online infi just eriti ei saa ka,ummikuid osaliselt isegi näitab,kiiruse märgid muutuvad ka mõnes kohas õigeks, saab telefoni abil sihtkohta ilma täpset aadressi teadmata leida( nagu Waze).Muidu seal palju funktsioone,aga kuna koormab akut,garmini ühenduse katkedes jääb taustale tööle ,siis ei viitsinud rohkem oma peab sellega vaevata. Kuidagi tundub ikkagi nagu eelmisest ajastust,kui oled mõne päris online lahendusega vahepeal ära harjunud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas stev666 »

90% teti sõitjatest kasutavad montanat...ei tea miks..
Mis seal metsas neid Waze ummikuid ikka vahtida..

dr800 2x
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

[mention]argo[/mention] küsis mult "Räägi mis tänapäeval sellised kasutatavamad GPSid on matkajatel?". Aeg-ajalt selliseid küsimusi ikka tuleb, seega räägiks hoopis foorumi veergudel.

Minu silmis on neli võimalikku (püsiva iseloomuga) lahendust:

  • Garmin Zümo
    +vee, tolmu, põrutus, mesilase ja kurat etab mille kindel veel. Kõik kasutuselevõtuks vajalik kaasas.
    -hind.
    https://goo.gl/rnJK5U

  • Tomtom Rider
    +vee, tolmu, põrutus ja kurat teab mille kindel veel. Kõik kasutuselevõtuks vajalik kaasas. Väga lihtne kasutada.

    • sobib ainul teel sõiduks, offroad reziim puudub
      https://goo.gl/xq2GzF
    • "hiina gps"
      +hind, tasuta kaartide kättesaadavus on suurepärane. Kõik kasutuselevõtuke vajalik kaasas.

    • ekraan on viletsavõitu, kaartide uuendamiseks on vaja natuke IT teadmisi/mõtlemist
      https://goo.gl/aTwN7b
    • hiinlaste vee, tolmu, põrutus ja kurat teab mille kindel nutitelefon
      +hind, suur kaartide ja äppide valik, multifunktsionaalne.

    • ei toimi kinnastatud käega. Kinnitused-toited tuleb eraldi osta.
      https://goo.gl/NXhrQY

Kuna minu GPS hakkab vähehehaaval ajale jalgu jääma siis hetkle kaalun kahte varianti: Garmin Zümo või hiina mobiil.

Ääremärkuseks: kuni siiamaani olen ma olnud üsan iGO põhiste asjade fänn aga möödunud suve lõpul TET'i sõites avastasin, et kui teekonnapunte on palju ja mõnest mööda sõidad siis edaspidi üritab GPS sind selle esimese juudre tagasi saata. Üsna tüütu. Kui oled pool päeva sõitnud, siis proovi pärast käsitsi, ükshaaval 300-400 teekonnapunkti kustutada, et taas järjele saada.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Hiinast saab koos mobiiliga ka sõidukindad,millel näpuotsad puutetundliku ekraani kasutamiseks tehtud. Korea mobiiliga(samsung) igaljuhul toimisid ja kindad ise oli minu käe jaoks täitsa ok mugavusega. Midagi krossikinda ja tänavasõidu kinda vahepealset olid. Ei leia seda toodet enam üles,aga alist tellisin.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

argo
Postitusi: 376
Liitunud: 06 Juun 2008, 16:31
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas argo »

Mida endast need BMW poolt pakutavad Motorrad Navigatorid endast kujutavad?

| Uuendan ja konverteerin vananenud foorumeid ning nende andmebaase | Muu IT abi |

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

argo kirjutas: 11 Dets 2018, 12:06

Mida endast need BMW poolt pakutavad Motorrad Navigatorid endast kujutavad?

Toodab neid Garmin ja põhiline erinevus võrreldes Zümoga on integreeritus BMW juhtsüsteemiga. Sa saad oma GPS'i valdavas osas lenksul olevatest nuppudest juhtida. Garmini puhul tuleb ikka jätkuvalt ekraani toksida. Minu vahetu kogemus BMW naviga on pealiskaudne, olen saanud ca 1h jooksul proovida tema toimimist.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Üleüldiselt on "IT shamaani ja guru" Maci võrdlus väga hää.
Ainult seda tahaks lisada, et minu Hiinakale ei suutnud suur shamaan ja guru ka ...Kõrgõstani kaarti välja võluda.
Aga poogen, eelnevalt laadisin tabletti võrguvaba googlemapsi ja toimetas väga edukalt. Paha lugu oli see, et asukohaks paagikott ja läbi kile oli suht s**t jälgida.
Jään ka toetama Maci viimast varianti... Hiina telefon ja võrguvabad kaardid.
Nii et kui keegi (ka shamaan Mac) soovitab, et mis marki osta... siis kummardus minu poolt on soolas. :bsmile:

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma olen viimsel ajal ka aegajalt Sygicut telefonis kasutanud ja see hakkab mulle järjest rohkem offline rakendusena meeldima,kui Waze ei ole kontaktivõimeline(juhtub küll harva,aga ..).
Just ekraanipilt navigeerimisel on täitsa informatiivne ja silmale hea selge jälgida. Järgmised tanklad ja parklad ilusasti ette näha.
Ostsin mingi stardipaketi ja siis veel mingi olematu raha eest hunniku kogu euroopa ja Venemaa kaarte,kuni kaug-ida regioonini.

Screenshot_20180926-175318_Sygic.jpg
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 11 Dets 2018, 21:27

Ma olen viimsel ajal ka aegajalt Sygicut telefonis kasutanud ja see hakkab mulle järjest rohkem offline rakendusena meeldima,kui Waze ei ole kontaktivõimeline(juhtub küll harva,aga ..).
Just ekraanipilt navigeerimisel on täitsa informatiivne ja silmale hea selge jälgida. Järgmised tanklad ja parklad ilusasti ette näha.
Ostsin mingi stardipaketi ja siis veel mingi olematu raha eest hunniku kogu euroopa ja Venemaa kaarte,kuni kaug-ida regioonini.

Screenshot_20180926-175318_Sygic.jpg

Jummel jäta see waze kiitmine ometi. Täiesti kasutu asi kohtades, kus internetti pole või siis hakka vihmase ilma jaoks mingeid asju leiutama.
Reisi natuke tsivilisatsioonist eemal ja saad aru, kui hätta sa oma wazega jääd. Heal juhul näed ainult 2g võrku kui sedagi. Nii eelmine kui see aasta ei saanud me gmapsigi lahti onlines, rääkimata wazest.

Mitte et waze hea asi nüüd poleks, aga wazest on kasu vaid interneti olemasolul. Kõige parem aga euroopas kuivas autos sees.

Peale motogpsi ma absoluutselt ei viitsi enam telefoni mingeid asju aretada, ometigi ma panen garminis tööle kaarte, mida tootja aastaid väidab, et enam ei tööta ja rootin telefone ning panen sobivaid rome peale. Ei ole nagu kõige it kaugem inimene. Paned hoidjasse, töötab iga kindaga, ei karda vihma ja kõik. Igasugu tanklad jne on osadega kaartidega juba nagunii kaasas.

Vihjeks mu igati võimekas telefon ja tippklassi motonavi maksab hulga vähem kui enamus uuemaid iphone telefone.

Garminil meeldib suht avatud platvorm.

Tomtom ei meeldi kinnine platvorm.

Hiinaka välistasin peale seda, kui Nõelal see kokku jooksis.

Igasugu mobiilid lenksul hoidjas ja vutlaris on läbitud etepp. Ja ma ei hakka veekindluse eest motonavi jagu hinda juurde maksma, rääkimata sellest et sõidu ajal kasutada ja laadida ikka ju ei saa. :wack:

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”