Algaja ratas ja varustus.

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Paradoxical
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Jaan 2014, 15:39

Algaja ratas ja varustus.

Lugemata postitus Postitas Paradoxical »

Tere,

Sooviksin natuke infot juba kogenenumatelt sõitjatelt.
Veidike eelinfot: Olen ise 20 aastane noormees ning mootorratta load (A-2) tegin koos B-Kat lubadega üle-eelmise aasta oktoobris.
Mul puudub otsene sõidukogemus, va. autokooli õppesõit ning 50cc ise tehtud kaherattalised. Oleks soov siiski tulevaks hooajaks endale A-kat sõiduvahend soetada. Huviorbiiti on sattunud Kawasaki Ninja 250R.
http://www.auto24.ee/used/1448978

Enne vastavate ostude sooritamist küsiksingi paar asja üle.

1) Leidsin pakkumise interneti teel aga asukoha tõttu ei ole võimalik ise kohale minna, enne kui juba ratast minema viiksin. Mis oleksin need asjad, mida müüalt uurida. Tehniline seisukord ja muud sellised olen üle küsinud kuid hetkel tekitab muret just sõiduriista suurus. Olen ise 190cm pikk- Kas võib olla, et vastav ratas jääb mulle väikseks?
2)Mis oleks Bike'ile kõige sobivam varustus? On plaanis ratast kevadest sügiseni üsna tihti kasutada, (mitte ainult hobikorras), kuna sõiduautot ma ei oma.
2.1-Kas on sobivam nahkkombekas, või mitmest osast ülikond. (Püksid, jope eraldi).
2.2- Millest oleneb varustuse hind?- Eelkõige kiivritel. Olen näinud hindasi 50-900 euroni. Kas keegi oskaks adekvaatselt selgitada, millest hinnavahe tekib? Kuna eelarve varustusele on piiratud, tahaksin teha võimalikult optimaalsed ostud- Mitte maksta peale firma nime eest aga samas ikkagi saada kvaliteetsed kaitsmed.
2.3- Milline oleks kõige parem koht varustuse soetamiseks? Eelistaksin interneti poode.

Endale tundub hetkel kõige laiema valikuga motopost.ee
http://motopost.ee/index.php

Olen avatud ka konkreetsetele linkidele erinevate varustuse osade kohta-kindad, kiivrid, saapad etc.

Varustusega ei ole otseselt kiire, kuna kevadeni on veel parasjagu aega, kuid oleks tarvis teada ligikaudseid hinnaklasse, mis varustuse peale kuluda võib, et oskaksin arvestada, kas selle ratta soetamine mulle üldse jõukohane on.

Kui meenub midagi olulist, mida veel küsida, muudan originaalpostitust ning teen juurde vastava kuupäevalise märke.
Olen vägagi avatud ka kõigile soovitustele ning näpunäidetele, mis ei ole otseselt minu küsimustega seotud.

Sai parasjagu mahukas küsimustik. Loodan, et annate andeks, kui mõned küsimused lollid tunduvad, aga paraku ma muud moodi küsida ei oska :D

Ette tänades,
P.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Algaja ratas ja varustus.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

  1. Raudpolt pisike ratas Sinule!
    2.3 Netis sa proovida ei saa, seega.....

Teed mis teed, esimene valik läheb ikka metsa.

Kuna kavatsed ratast tihedamini kasutada, vaata matkaenduuro.

edu :bsmile:

Saadetud kettaga lauatelefonist!


raunts
Postitusi: 141
Liitunud: 22 Juul 2005, 14:43
Tsikkel: Aprilia Pegaso 650
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Algaja ratas ja varustus.

Lugemata postitus Postitas raunts »

Niipalju kui on inimesi on ka erinevaid arvamusi.
Ja nagu yeekim ütles siis esimene ost läheb üldjuhul nagunii metsa.
Varustus osta korralik, see arvatavasti väga metsa ei lähe. Kui siis kiiver.
See mis ratas saab sulle omaseks on juba aja küsimus.
Osta mis meeldib ja avasta mida tegelikult tahad ning siis vaheta-müü-osta jne. :)

Edu :bsmile:

Kasutaja avatar

motorcyclist
Postitusi: 77
Liitunud: 16 Mär 2011, 19:49
Tsikkel: Suzuki vx 800
Asukoht: Haapsalu

Re: Algaja ratas ja varustus.

Lugemata postitus Postitas motorcyclist »

Soovitan ennem komplektne varustus osta ja siis mis rahast üle jääb pane tskili alla. Kuna niikuinii ei pea esimene ratas kõige vägevam olema, sest avarii tõenäosus on väga suur.Tänapäeval on peaaegu kõik kiivrid suhtelistelt kvaliteetsed ohutuse mõttes. Vaata lihtsalt mis sulle sobib nii välimuselt, mugavuselt ning funktsioonaalsuselt. Korraliku kiivri saad kätte umbes 200 euro ringis. Riietuse kohapealt on mõtekas osta ikka eraldi püksid ning jope, sest kui sul oleks kombenisatsioon siis sa ei saaks mõnusalt palaval suvepäeval väikse peatuse teha ning lihtsasti jope korraks seljast visata. Kombe. on vb küll turvalisem aga see sellest koguaeg välja-sisse hüppamine ei tasu end ära.
Kõikide tsiklitega on tuus sõita, peaasi et tal kaks ratast all on. :bsmile:

I like smoke and lightning, Heavy metal thunder, Racing in the wind, And the feeling that I'm under...

Melx
Postitusi: 390
Liitunud: 03 Mai 2006, 16:15
Tsikkel: Freewind|Bandit 1250 SA|B-King
Asukoht: Saaremaa
Tänatud: 5 korda

Re: Algaja ratas ja varustus.

Lugemata postitus Postitas Melx »

Tihti ikka on ratas enne ja siis kõik muu, ega see esimene hooaeg muud pole kui iga järgmise sõidukorra ootusärevus ja sära silmis kui lihtsalt sõita saab. Kui ostad masina ja varustuse mis sulle ei sobi, siis see ei loe, sest seda kõike on aega seedida ja avastada järgmine talv. Ma ei soovitaks üle inseneerida, küll kõik tuleb isekeskis tasakesi, esimene läheb ikka aia taha nagu juba öeldud, põhiline, et sõita saad ja saab :).

Ziccel

Ohverdan bensiini !
Kasutaja avatar

sepprait
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Apr 2013, 17:38
Tsikkel: Suzuki DR750S
Asukoht: Tallinn, Valga
Tänanud: 1 kord

Re: Algaja ratas ja varustus.

Lugemata postitus Postitas sepprait »

Eelmine aasta olin mina samade probleemidega hädas :D
Kogu oma varustuse sain ma küllaltki soodsalt motoexotikalt, kuhu esialgu ma läksin ainult kiivrit vaatama endale. :D
Seal oli päris mõnusaid allahindlusi ning proovimis võimalus, nii et kui viimasele hetkele hakkad jääma varustuse ostmisega võid sealt läbi hüpata :P


Micy
Postitusi: 21
Liitunud: 25 Juul 2013, 14:17
Tänatud: 6 korda

Re: Algaja ratas ja varustus.

Lugemata postitus Postitas Micy »

Motorcyclistiga nõus, esimeseks rattaks osta vähe vanem(odavam) ja vähema plastikuga ratas, suht suur võimalus, et kukud, siis remont odavam ja vähem kahju. Investeeri varustusse, seda on lihtsam valida, väiksem võimalus, et täiesti pange panned.

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Algaja ratas ja varustus.

Lugemata postitus Postitas 426f »

valik on lihtne.osta korralik tsikkel millega sõita ka saab kui kodus varuosade ladu ei kavatse pidada,kiiver selline mille klaas jaheda ilmaga uduseks ei lähe ja riided sellised et natuke vett ja tuult ka peaks

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

nemcik
Postitusi: 56
Liitunud: 02 Mär 2010, 22:30
Tsikkel: Yamaha Tracer 900 GT
Tänanud: 1 kord

Re: Algaja ratas ja varustus.

Lugemata postitus Postitas nemcik »

426f kirjutas:

valik on lihtne.osta korralik tsikkel millega sõita ka saab kui kodus varuosade ladu ei kavatse pidada,kiiver selline mille klaas jaheda ilmaga uduseks ei lähe ja riided sellised et natuke vett ja tuult ka peaks

Päris hästi öeldud! Vastasin küsijale privasse umbes sama, aga mõningase konkreetsusastmega. :bsmile:

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Algaja ratas ja varustus.

Lugemata postitus Postitas puna »

Ratas norm kui just midagi kangemat ei taha.
Ei pea alustama alati miski risuga, et aa laa põhjendus teistelt, et küll kukud.
Riietust soovitaks miski tekstiil püks kaitsmete ja kevlariga näiteks ja tagi nahast, kinnas nahast ja kiiver ka eks tunned kuidas rahakott vastu peab.


001WTR
Postitusi: 74
Liitunud: 22 Aug 2011, 17:43

Re: Algaja ratas ja varustus.

Lugemata postitus Postitas 001WTR »

Ma libisesin teemast 10 sekundiga üle, panin juba kinni - ja siis hakkasin mõtlema. Ainsana ca 20-25 aasta tagusest varustusest mäletan kiivrit. Ju mingid kindad ka olid ma loodan. Muud kindlasti mitte. Nagu ei mõelnudki väga nendele asjadele. Sõita oli vaja, nii suvel kui talvel.

Vali ratas mis meeldib. See võiks peamine olla. Muu pahn koguneb siis juba ise sinna juurde. Ja sõida.

Tegelikult olin juba lõpetanud, aga ...edit :)
[youtube][/youtube]


jaanisp
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Apr 2007, 16:31
Tsikkel: Z
Asukoht: Tartu

Re: Algaja ratas ja varustus.

Lugemata postitus Postitas jaanisp »

Miks nii lahja ratas? Sellist küll ei soovita, vaata midagi mis oleks vähemalt 600cc või isegi suts rohkem. See jääb kindlasti liiga kiiresti lahjaks ja oma mõõtudelt nii suurele mehele kindlasti väike ja ebamugav.
Varustuse kohapealt soovitaks eraldi pükse ja tagi, mitte ühes osas kombet. (See ainult minu tagasihoidlik arvamus, maitseid on erinevaid.) Endal mugavam toimetada ja saab ka need vajadusel luku abil ühendada. Suveks linnasõidul minuarust väga hea valik kaitsmetega teksad millel siis veel sees kevlar. Pikemateks otsteks korralikud tekstiil püksid. Tagi on täitsa oma maitse, kas nahk või tekstiil. Tekstiil on üldiselt mugavam ja vihmakindlam, nahk samas kaitseb lohisemise vastu paremini. Kiivritel ausalt öeldes ei olegi vahet, selles suhtes, et kukkudes kaitsevad nad mõlemad nii nagu peavad, kuid vahe on mugavuses, vuhisemises, välimuses, kaalus jne..

Kasutaja avatar

Pinchu
Postitusi: 372
Liitunud: 01 Veebr 2005, 18:18
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Algaja ratas ja varustus.

Lugemata postitus Postitas Pinchu »

Kiivrit ei tasu kindlasti netipoest ilma proovimata osta. Seda pead ikka peas proovima sest eri tootjatel on need suurused ikkagi erinevad ja ei pruugi sinu peakujuga sobida.

... hetkel rattatu ...

Teema algataja
Paradoxical
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Jaan 2014, 15:39

Re: Algaja ratas ja varustus.

Lugemata postitus Postitas Paradoxical »

Nagu näha on siiani kohati erinevaid arvamusi. Samas kõike arvesse võttes hakkab mul juba üldpilt selgeks saama, mida ja kus otsida/vaadata.

Täpsustaksin siinkohal, et kui palusin varustuse ostmiseks just mõningaid interneti lehekülgi soovitada, siis mõtlesin seda just toodete ja hinnavõrdluse kohapealt. Ilma proovimiseta on muidugi täiesti juhusemäng.
Tagasiside ja otsimise tulemusena on aga mulle selgeks saanud, et hinnaklassid käivad koos kvaliteediga ning on erinevates edasimüügi kohtades suhteliselt samad.


reimps

Re: Algaja ratas ja varustus.

Lugemata postitus Postitas reimps »

Muud ei olegi, et ära jumala eest kombet osta ja ratas võta mingi enam-vähem vana pann. Paned risu niikuinii mõned korrad, siis pole kahju.
Kombe vastu olen ma sellepärast, et minumeelest väga ebapraktiline ese, eriti kui tahad rattaga asju ajada jms ka. Võta parem korralik kaitsmevest, põlvekaitsmed ja sõidadki nende riietega, millega tahad - kaitsmed alla ja minek. Mul on suvel mõnigi päev selline, et hommikul viskad kaitsmed riiete alla ära ja alles õhtul võtad näiteks põlvekad ära, vahepeal riietuda ei viitsi.
Samas on siin hunnik kombede turvalisusepromojaid ka, ma ei oska aga kombede kohta kommenteerida muud, kui et praktiliseks kasutamiseks (ehk siis kodu-tööle-poodi-pubisse-koju tagasi-sarnane liikumine) ikka ei sobi küll. Mind on päästnud mu "kaitsmesüsteem" seni piisavalt (ja olen matsu pannud küll). Papud võiks olla kõva nina ja hüppeliigesekaitsega, jalalaba sees need luud suudavad väga pisikesteks kildudeks minna, kui pehme tossu/saapaga suure hoo pealt mingeid esemeid tabad, hüppeliigesest rääkimata :)


krossarikutt
Postitusi: 7
Liitunud: 27 Okt 2012, 19:25
Tsikkel: kawasaki kx 80 1997

Re: Algaja ratas ja varustus.

Lugemata postitus Postitas krossarikutt »

küll peavad ikka laiad püksid olema et põlvekad alla panna :D

Kasutaja avatar

sepprait
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Apr 2013, 17:38
Tsikkel: Suzuki DR750S
Asukoht: Tallinn, Valga
Tänanud: 1 kord

Re: Algaja ratas ja varustus.

Lugemata postitus Postitas sepprait »

mina vaataks sinu asemel pigem mõnda 600st tsiklit millel passis on 25kw ;) praegust isegi paar tükki müügis ;)


motarded
Postitusi: 108
Liitunud: 12 Juun 2011, 02:57
Tsikkel: Uus tulekul

Re: Algaja ratas ja varustus.

Lugemata postitus Postitas motarded »

spetsiaalsed mootorratta teksad ntx, nende alla eitea kas mahub , aga neil peaks olema nö taskud kuhu kaitsmed lisada ja kaitsevad vähe rohkem ka kui tavaline teksapüks, samas on ajaga muutunud päris soliidseks nende välimus, ja tava inimene ei pruugi arugi saada et tegu on vähe teistsuguste teksadega :bsmile:

Kasutaja avatar

kristjan128
Postitusi: 455
Liitunud: 11 Mai 2009, 21:42
Tsikkel: American Ironhorse Slammer
Asukoht: Tartu
Tänanud: 54 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Algaja ratas ja varustus.

Lugemata postitus Postitas kristjan128 »

Ise kasutan niisama linnas/maanteel sõites sõiduteksasi+nahktagi, külmemate ilmadega nahkpüksid+nahktagi. Kui kiirem sõit Lõuna-Eesti teedel plaanis, või rinkale minek, siis 1 osaline kombe. Teksadega sõites on korralikud põlvekaitsmed teksade peal, sest alla ei mahu. Need teksade kaitsmetaskud+nendes olevad kaitsmed on täiesti mõtetud asjad, loperdavad seal niisama ja vblla tuule eest kaitsevad põlvi vähe. See 250 jääb minu arvates samuti sinu 190cm kasvule väikseks. Võta ikka tonnine ära esimeseks, ok nali :bsmile:


reimps

Re: Algaja ratas ja varustus.

Lugemata postitus Postitas reimps »

krossarikutt kirjutas:

küll peavad ikka laiad püksid olema et põlvekad alla panna :D

Mul ongi ainult laigulised sõjaväepüksid erinevates laikudes, seega mul pole probleemi. Kaitsemeid võib alati pükste peale ka panna, muide ;) Kitsaspüksid sõidavad üldiselt jalgrataste ja vanade Volvodega nagu hipsteritele kohane, mehe püksid ei tohiks siiski liibuvad olla.

Teemaalgatajale:
Tonnist ära võta, pole muidu eriti kuhugi areneda. Võta pigem mõni 500-ne klassik, hea esimene aasta töristada.
(Esimene võib tonnine olla vaid juhul, kui tegu on mõne RSV-ga :mrgreen: )


ATK
Postitusi: 31
Liitunud: 02 Juun 2013, 06:46
Tsikkel: Honda NC700X

Re: Algaja ratas ja varustus.

Lugemata postitus Postitas ATK »

Pisike sidenote: juhiksin tähelepanu, et teema algatajal on A2 load, mitte A, niiet 1000ne jääb igal juhul ära. Enamus 600 tahavad ka piirajat, et läheks 35kW sisse ikka...
Minu esimene ratas, millega palju sõitsin, mitte isiklik, oli honda CB600s. Esimene päris oma on NC700X. Mõtlesin, et ei hakka mingit kihutamismasinat ostma ja õpiks enne ikka korralikult sõitma kui midagi suuremat muretsen :D
Sõiduteksade kohta seda, et ma plaanin endale osta RHOK Gen3'd, sest siiani reviewsid lugedes on neid ikka kiidetud...

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Algaja ratas ja varustus.

Lugemata postitus Postitas villy »

Asju mida ma sooviksin, et oleks teistmoodi teinud esimest varustust ostes...

  • Kiivril peaks ikka kindlasti olema Pinlock või mõni muu efektiivne uduvastane vahend. Päikesevisiir on ka väga soovitatav. Kiivrit tahad kindlasti pähe proovida. Ja ära osta sellist, mis liiga mugavalt poes pähe istub. Aasta pärast on ta liiga suureks veninud. Raputa pead ja aja sõrmi kiivri ja pea vahele. Parem kui oleks natukene kitsas.

. Hea ja tuulekindla alaosaga kiivrisukk. Ei vaja kommenteerimist. Eriti kui tahad jahedas sõita.

  • Kindad vastavalt ilmaoludele. 1 Paar võiks kindlasti olla paksud ja veekindlad ja kui soojemaks läheb siis paned palju mugavamad ja paremini hingavad kindad.

  • Korralikud saapad. Väga tihti saavad jalad kannatada ja jäävad kuskile vahele. Odavad saapad, mis ostsin olid liiga pehmed ja lagunesid 1 kuuga. Minu arvamus on see, et kui alla 150 euro saapaid otsid.. otsi parem korralikke vähekasutatuid.

*Kui kohe rinkal ei hakka sõitma siis püksteks soovitaksin tekstiili kindlasti. Jope. võiks mõlemad nahk ja tekstiil. Kui saad ühe valida siis tekstiil :) Kui suvel tahad linnas tiksuda siis on kaitsmevest äärmiselt soovitatav.

Ratta kohta ei oska muud öelda, et vali välja selline mis meeldib. soovitavalt 500 kuupi ja ülespoole su kasvu arvestades. ja KINDLASTI lase spetsialistil üle vaadata. see 250 ninja jääb kindlasti väikseks. See jääb isegi 50kg-le tüdrukule peale 2hte hooaega lahjaks :)

Vead mis ma tegin ratast ostes!

*Sattusin rattast vaimustusse ja ei suhtunud piisavalt kriitiliselt. Kaasavõetud "spetsialistist" sõber langes sama asja ohvriks.

*Kui ostusoov on kindel siis vii ratas enne ostu ülevaatusele spetsialisti kätte. See mõnikend eurot selle teenuse eest säästab sulle sadu, kui mitte tuhandeid hiljem. Pädevaid töökodasid Tallinnas on. Streetmoto näiteks.
Tänapäeval pakuvad osad müüjad lausa garantiid ja järelmaksu kasutatud tehnikale. Bikepoint ja Motard näiteks. Tasub kaalumist. Kuigi garantiitingimuste üle pead arvatavasti võitlema kui asjaks läheb.

Rattaliigi valikul lähtu sellest kus sa sõitma hakkad ja millega su sõbrad sõidavad. Ja samuti võta ikka see, mis hingelähedane. Saad youtubes kevadeni kõvatada erinevaid rattaid. :D

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”