Otsin matkasaapaid

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Luik
Postitusi: 123
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 22 korda

Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas Luik »

Otsing häid tulemusi ei andnud, ehk saate häid soovitusitusi anda. Nimelt otsin matkasaapaid pikemateks reisideks, mis vastaksid võimalikult hästi järgmistele tingimustele:

  • poolkõrged või kõrged
  • peaksid olema kasutatavad nii +30 kui ka +5 kraadi juures (nii mägedesse sõitmiseks kui ka mägedes sõitmiseks :) )
  • peaksid võimaldama ka lühemate distantside läbimist jalgsi - veidi mägedes ringi uitamist, vaatamisväärsustega tutvumist jms.
  • peaksid olema veekindlad

Silma on jäänud TCX Air Tech Gore-Tex saapad aga neid vist Eestis keegi ei müü. Saapaid tahaksin aga kindlasti enne ostmist proovida. Seega, kas keegi teab soovitada nendele tingimustele vastavaid matkasaapaid, mis mõnes Tallinna poes kohapeal olemas võiks olla?

Tänud ette

Sõidan ja eriti ei mölise.

nilsleven
Postitusi: 69
Liitunud: 04 Juun 2013, 10:24
Tsikkel: HD Dyna 96ci | Iron 883
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas nilsleven »

Tegelesin hiljuti sama küsimusega. Kõige mugavamad on minu teada Forma Adventure saapad. Arvustuste järgi ka väga vastupidavad. Kahjuks aga puudub neil mainisväärne kaitsefaktor. Nad on põhimõtteliselt tsiklisaapa-kujulised matkasaapad. Suht mõttetu, mõttekam siis juba nt suva armeesaabastega sõita, nt Goretexiga kõrbesaapad.

Seega ostsin Alpinestars Toucan GTX saapad. Väga põhjalike kaitsmetega, samas aktsepteeritavalt mugavad ja kerged. Väga kvaliteetse ehitusega, 2014 mudeli juures soovitan vaadata klambreid. Enough said. Kui TCX-l ja Formal on pool-plastmassist sellised lõkatsid, siis sellel mudelil on nagu oleks tehtud firmas Saaremaa Sepad.

Ehk siis kokkuvõtteks - saapad, mis on korraga head tsiklisaapad ja mugavad kõndida, on nonsenss. Soovitan osta korralikud, aga enamvähem kõnnitavad tsikisaapad ning matkale ketsid kaasa krabada.

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas KIBU »

tere
minu arvates on touring saabastega lihtne. lähed poodi, ostad Daytona Road Star GTX- id vastavalt jalalaba laiusele kas tavalised või laiema liistuga mudeli ja ongi kõik.

5248653
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Minu nägemuses on Daytonad parajad kalossid, veekindlad, mugavad aga pakuvad vähe kaitset.
SIDI Canyon Core http://goo.gl/CGlm9r või SIDI Adventure http://goo.gl/0vcGgB. Kui käimine on oluline faktor, siis Canyonid on väga mugavad ka niisama ringi jalutada. Kuumas on nendega ok ja külmas samamoodi, vett peavad vähimagi probleemita.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Macintosh kirjutas:

Minu nägemuses on Daytonad parajad kalossid, veekindlad, mugavad aga pakuvad vähe kaitset.
SIDI Canyon Core http://goo.gl/CGlm9r või SIDI Adventure http://goo.gl/0vcGgB. Kui käimine on oluline faktor, siis Canyonid on väga mugavad ka niisama ringi jalutada. Kuumas on nendega ok ja külmas samamoodi, vett peavad vähimagi probleemita.

Tavakasutuses pakuvad Daytona Road Starid kaitset rohkem kui enamik müügil olevatest touring- tüüpi motosaabastest. Hardcore enduro jaoks tõesti ei sobi, aga just motomatkamiseks väga hea kompromiss. Ülimugavad, samas piisavalt turvalised. Kindlasti on olemas oluliselt turvalisemaid saapaid, aga nendega niisama käia ei tahaks meetritki.
Me oleme neid konkreetseid Daytona mudeleid tänaseks müünud juba üle 13 aasta ja selle aja jooksul on meie oma kliendid teinud tavaliikluses nö. "live teste" päris mitmel korral. Kõikidel juhtudel on jalad terveks jäänud ja tagasiside on olnud igati positiivne. Seega, ei maksa välimuse järgi hinnangut anda.

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas KIBU »

sidi saapad on head aga enamasti väga kitsa liistuga (rohkem nagu naistele :mrgreen: ) ja sinna kogu see mugavus jääbki kui jalg päris kitsekeel ei ole. ehk et oleneb jalast pigem. turvalisuse kohalt tuleb kompromisse teha nii ehk naa kuna minu kogemus ütleb et TURVALISE saapaga pikalt ei jaluta ja omast kogemusest ütlen et väga ebameeldiv on matkal iga jalutusjupi pärast jalatseid vahetada ja kui maa märg on mis siis teed... võtad kummikud kaasa?
kogu touringuks sobiv varustus on mu meelest selline pigem mugav kanda kui turvaline kukkuda. seepärast on mõistlik sõitma õppida kandes ainult turvalisusele orjenteeritud varustust ja matkal olles sõita ettevaatlikult ja teadlikult kerge varuga kuid seeeest mugavalt. tiba suurem risk mugavuse pärast on kah õigustatud mu meelest.

5248653
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Sellise teema puhul on lausa reegel, et mida kauem see teema püsti on, seda rohkem valikut saad. Lõpuks pead ikka valima kõigi hulgast ;)
Mina olen ikkagi tulihingeline TCX-i fänn, sest ükskõik, kui ära kulutanud ma saapa olen, peab ta vett ikkagi kuni lõpuni välja. Kahju, et mu vanasid nartsusid alles pole, küll oli tald läbi kulunud ja küll olid niisama hõõrumisest augud sees - vett pidas ikka ja mugav oli ka. Lihtsalt kaubanduslikku välimust polnud enam alles. Hetkel teine paar ja ka juba neljas aasta jookseb (eelmised kestsid 6 - 7 aastat).

Proovida võid ju mõnda muud TCX-i ja siis endale sobivad netist ära tellida (sama tootja saabas ju), samas, kui tellimiseks läheb, uuri ikkagi enne Bikemani käest, et äkki nemad saavad sulle tellida.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas KIBU »

mina isiklikult seda "teise mudeli" proovimist kuigi sama tootja oma ei usalda. näiteks Daytona saabastest sai proovitud odavama otsa omi enne ja arvamus sellest tootjast oleks kujunenud pigem negatiivne. eelpool mainitud Road Star GTX on jalas väga erinev võrreldes teiste Daytona saabastega.

5248653
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

KIBU kirjutas:

kogu touringuks sobiv varustus on mu meelest selline pigem mugav kanda kui turvaline kukkuda. seepärast on mõistlik sõitma õppida kandes ainult turvalisusele orjenteeritud varustust ja matkal olles sõita ettevaatlikult ja teadlikult kerge varuga kuid seeeest mugavalt. tiba suurem risk mugavuse pärast on kah õigustatud mu meelest.

Kuldsed sõnad. Selle asemel, et lugeda Sharp testides kiivrite tärne ja saabastel klambrite arvu, oleks mõistlik panustada sõiduoskustele ja matkal olles teadlikule käitumisele. Üleni raudrüütatult ja "hardcore racing" varustusega pole motomatkamine kuigi mugav :wink:


eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Noh hästi kaitsev saabas ei ole alati ebamugav.
Minul on Gaerne G-Midland, tegin tõsist eeltööd lugedes lugematu hulk arvustusi foorumis ja tegin valiku. Mis osutus pettumuseks:
Kasutus mugavus ja kaitse, SUPER! Mugavamaid saapaid annab otsida, istub jalga nii hästi, kõndida mugav, hea kaitse jms

Suur pettumus oli aga veepidavusega, kõik ühest suust rääkisid kui head nad on. Aga päevast sõitu vihmas nad vastu ei pidanud. Ja pärast oli hoopis jama vett pidavusega, tõmbas seest niiskeks juba peale parritunnist vihma.

Oskab keegi soovitada kuidas saaks vettpidavust taastada?

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ma ei ole kunagi saabaste veekindlust pidanud taastama, küll aga riiete omasid, Nikwaxi riidehooldustooted vähemalt töötavad.

http://www.gore-tex.com/remote/Satellit ... repellency

Kasutaja avatar

Teema algataja
Luik
Postitusi: 123
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas Luik »

Motomarket kirjutas:
KIBU kirjutas:

kogu touringuks sobiv varustus on mu meelest selline pigem mugav kanda kui turvaline kukkuda. seepärast on mõistlik sõitma õppida kandes ainult turvalisusele orjenteeritud varustust ja matkal olles sõita ettevaatlikult ja teadlikult kerge varuga kuid seeeest mugavalt. tiba suurem risk mugavuse pärast on kah õigustatud mu meelest.

Kuldsed sõnad. Selle asemel, et lugeda Sharp testides kiivrite tärne ja saabastel klambrite arvu, oleks mõistlik panustada sõiduoskustele ja matkal olles teadlikule käitumisele. Üleni raudrüütatult ja "hardcore racing" varustusega pole motomatkamine kuigi mugav :wink:

Nende sõnadega olen 100% nõus. Sõidan matkates reeglina üsna konservatiivselt ja tegelikult olen siiamaani sõitnud suisa oma igivanade Oxtar Runaway ketsidega, kasutades vihma korral sääriseid või vihmakotte (vastavalt sademete hulgale). Ja tegelikult ei ole ma kordagi tundnud, et saabastel kuidagi midagi puudu jääks. Küll aga pole ma kordagi (3 x pthui) tõsisemalt kukkunud ja seda ohtu ikkagi silmas pidades tahaksingi selle aasta tuurideks väikese upgrade-i teha.

Seda ma muidugi aimasin, et soovitusi tuleb seinast seina aga mõtteainet sain päris kõvasti - 1000 tänu! Motomarketisse lähen Daytonasid kindlasti proovima (kuigi see hind võtab natuke kukalt sügama) ja Bikemanist astun läbi TCX kaema ja ehk ka Depoost Sidisid vaatama. Eks lõpuks ikka tunne otsustab :)

Viimati muutis Luik, 10 Mär 2015, 17:51, muudetud 1 kord kokku.
Sõidan ja eriti ei mölise.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kui Coachman veel ei teadnud, siis TCX ongi endine Oxtar, vahepeal nimi muutus lihtsalt :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

henrij
Postitusi: 167
Liitunud: 09 Mär 2011, 12:46
Tänanud: 1 kord

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas henrij »

Annaks ka oma hääle Alpinestarsi Toucanile. Super mugavad ja pakuvad piisavat kaitset. Sai ka kaalutud Sidi Adventuri, aga tundus jalas toucaniga võrreldes ülehinnatud sussina.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Luik
Postitusi: 123
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas Luik »

Piipz kirjutas:

Kui Coachman veel ei teadnud, siis TCX ongi endine Oxtar, vahepeal nimi muutus lihtsalt :)

Tegelikult teadsin küll :) Ja kuna vanad ketsid on imemugavad ja väga hästi vastu pidanud siis kohe nende poole kiikama hakkasingi.

Sõidan ja eriti ei mölise.

Lauri-R
Postitusi: 45
Liitunud: 09 Aug 2008, 14:15
Tsikkel: F800GS
Tänanud: 3 korda

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas Lauri-R »

Annan ka oma hääle Daytona Road Star GTX -idele. Väga mugavad.
Praeguseks 5 hooaega nad mind muretult teeninud.
Pikim jalgsimatk nendega oli Norras Preikestolenile. Arvan, et tavaliste spordijalatsitega oleks seal kivide otsas turnides ebamugavam olnud.

Samas Sidi Discovery Rain saapad vedelevad mul kapis karbis, sest tegemist suhteliselt ebamugavate jalatsitega. Eks süüdi ole Daytonad...
Pole raatsinud Sidisi maha ka müüa - äkki kunagi hakkavad meeldima.

Lauri

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas piiks »

http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... 20Sportiva

Mul on neid teine paar, sõidan nii tskliga, kui ka matkal käidud. Kannatavad hästi sinu mainitud temperatuurivahemikku.

Aga samas pean pettumusega tunnistama, et kvaliteet on ajas langenud. Eelmise paari (sama mudel, sama pood) ostsin kuskil 2004, need pidasid 2-3 aastat ideaalselt vett nagu kummikud. Samas hingasid. Uued ostsin nüüd miski 2 aastat tagasi. No ei pea vett sama hästi. Suurema märjaga sõites on jalg niiske või märg. Kolmandat paari ilmselt ei osta enam.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

KIBU kirjutas:

..... kogu touringuks sobiv varustus on mu meelest selline pigem mugav kanda kui turvaline kukkuda. seepärast on mõistlik sõitma õppida kandes ainult turvalisusele orjenteeritud varustust ja matkal olles sõita ettevaatlikult ja teadlikult kerge varuga kuid seeeest mugavalt. tiba suurem risk mugavuse pärast on kah õigustatud mu meelest.

Ma sinuga ühte meelt.Ei kujuta hästi ette kuidas on sellise üliturvalise saapaga kuskil vahemere ääres +32C olla.Jälgsikäimisest ma sel puhul ei räägikski.Isegi selle Daytona saapaga on ilmselt üsna palav,kuid mitte talumatu olla.Vaadake mida kantakse lõunamaades tsikliga sõites(pigem ilma sääreta,kui kõrge säärega) ja seda tehakse ikka selleks,et lihtsalt ebamugav on.Keegi ei osta ju varustust,et sellega ka põhjanabal tore olla oleks.Sõidame ju ikka enamuses sooja ja kuiva ilmaga ning sellega tuleb ka arvestada.Ma pean silmas ikka matkamist.Audrus kannatab ka kõige kuumema ilmaga kõige turvalisemat varustust kanda,sest see hetk on ju lühike mil seda kasutad.Matkal pead ,aga päevi samade saabaste ja muu varustusega olema-elama.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madris
Postitusi: 334
Liitunud: 22 Jaan 2008, 01:18
Tsikkel: Tenere 700, Honda AT RD04
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas Madris »

Kas mõnel tootajal on veel valikus Sidi Adventure ja Forma Adventure stiilis saapaid? St et peaksid olema kõrged nagu krossisaabas (oksaga vastu säärt saada ei ole just mugav) , mugavam kui krossisaabas ja veekindel.

Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Madris kirjutas:

Kas mõnel tootajal on veel valikus Sidi Adventure ja Forma Adventure stiilis saapaid? St et peaksid olema kõrged nagu krossisaabas (oksaga vastu säärt saada ei ole just mugav) , mugavam kui krossisaabas ja veekindel.

Ikka ja jälle Daytona :wink:
http://motomarket.ee/product/daytona-trans-open-gtx

Kasutaja avatar

Erik
Postitusi: 310
Liitunud: 30 Aug 2004, 16:44
Tsikkel: jawaha
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas Erik »

Madris kirjutas:

Kas mõnel tootajal on veel valikus Sidi Adventure ja Forma Adventure stiilis saapaid? St et peaksid olema kõrged nagu krossisaabas (oksaga vastu säärt saada ei ole just mugav) , mugavam kui krossisaabas ja veekindel.

gaerne-l on ka midagi.
http://www.gaerne.com/boots/en/articolo ... 001/black/
http://www.gaerne.com/boots/en/articolo ... 013/brown/

mudeleid leiad sealt veel.

g-adventure on omal kapis aga proovinud veel ei ole. ostsin sooduspakkumisega järgmisteks saabasteks ette ära.
üks põhjus ka see, et tahtsin kindlasti kolme klambriga saabast. mul kurejalad. :)

Kasutaja avatar

annela
Postitusi: 52
Liitunud: 23 Juun 2007, 13:17
Tsikkel: Transalp, Honda XR125,BMWf650
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 2 korda

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas annela »

Annan oma hääle Daytona Road Staarile. Külmas ja kuumas on mugav, lisan kombole veel korralikud matkasokid (põlvikud ). Mugavad sõitmisel ja mäekunkal on kooserdamisel.

Kasutaja avatar

Madris
Postitusi: 334
Liitunud: 22 Jaan 2008, 01:18
Tsikkel: Tenere 700, Honda AT RD04
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas Madris »

Daytonad kindlasti väga head (hind ka ;)) aga tundub, et sääred on madalad (trans openil 34 cm), ei ulatu sääre osa sinna, kuhu olen kõige rohkem auke saanud (siis oli ka taoline pehme säärega saabas). Aga need Gaerned tunduvad igati asjalikud...nüüd vaja veel uurida, kus neid Eestis jalga proovida saab :)

Viimati muutis Madris, 25 Mär 2015, 12:57, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas mella »

See viimane on traielisaabas. Sarnaseid on ka muudel tootjatel olemas. Alpinestars, Sidi jne.

Kasutaja avatar

Alex
Postitusi: 438
Liitunud: 20 Mär 2003, 16:13
Tsikkel: Punane Roller
Asukoht: Pealinna külje all
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas Alex »

http://www.tcxboots.com/eng/prodotti-de ... odotto=105 endal algab 10 hooaeg(ostetud Oxtari nimega) käidud kümneid kilomeetreid, temp on olnud 7-35 kraadini, kaheksatunniseid vihmapäevi on ikka olnud rohkem kui üks, jalad kuivad(määrin algusest peale mesilase vahaga), kasutanud ka atv-l mudas. Linna ja lühikeste otste jaoks olen mõelnud lühemad soetada, aga pole siiani tegudeni jõudnud.

Ilusa ja punase rolleri omanik...sain kah lammaste seast huntide sekka :D
Müüa 2006 V-strom, üks omanik, kallilt.

gs
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Mär 2003, 13:27

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas gs »

Daytonat peetakse siin ülehinnatuks kui ligi 10 hooaega sõitmist ja kõndimist vastu pidanud Road Star GTX on minu jaoks oma üle keskmise hinna ikkagi ära tasunud.
Ostmise ajal proovisin erinevaid Motodepoos olevaid saapaid kui lõpuks mugavus kaalus üles teiste odavama hinna.

Kasutaja avatar

kurisookaru
Postitusi: 444
Liitunud: 13 Apr 2004, 19:15
Tsikkel: Yamaha Super Tenere/Tenere 700
Asukoht: Vetla-Tallinn-Vetla
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 67 korda
Kontakt:

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas kurisookaru »

Üks võimalus on kasutada veekindlaid sokke!
Minu Paldiski mnt äärest militaarpoest ostetud sokid on nüüdseks kestnud 3-4aastat ja siiani peavad väärikalt vastu. Saabas võib olla päeva lõpuks läbimärg, aga jalg on soe ja kuiv, või siis õrnalt niiske. Ostes katsetasin kohe ära ja pistsin sokis jala vanni. Peale 5 minutilist ligunemist oli jalg ikka kuiv.
Ja mis peamine, need sokid hingavad!

Sõida ise ja lase teistel ka sõita
----------------------
Yamaha Super MatkaMudaKolakas XTZ
http://www.kurisoomoto.com Kesk-Eesti Tuur 2022
http://www.streetmoto.ee
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas KIBU »

kurisookaru kirjutas:

Üks võimalus on kasutada veekindlaid sokke!
Minu Paldiski mnt äärest militaarpoest ostetud sokid on nüüdseks kestnud 3-4aastat ja siiani peavad väärikalt vastu. Saabas võib olla päeva lõpuks läbimärg, aga jalg on soe ja kuiv, või siis õrnalt niiske. Ostes katsetasin kohe ära ja pistsin sokis jala vanni. Peale 5 minutilist ligunemist oli jalg ikka kuiv.
Ja mis peamine, need sokid hingavad!

ole hea vaata järgi mis sokiga täpsemalt tegu. tahaks endale ka veekindlat ja HINGAVAT. proovisin enduurosõidul neid wather skin sokke mis on ebanormaalselt kallid aga seeeest täitsa viletsad. väljastpoolt jah jalad vett ei saanud vist aga peale 3 tundi sõitu sokid jalast võttes olid jalad higist märjad ja nahk "kaua vannis olnud" nägu!

5248653
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Otsin matkasaapaid

Lugemata postitus Postitas mella »

Ma tahaks ka näha selliseid imesokke.
Võimalik, et kui magades jalad jääveekausis hoiad nendega, siis tõesti jalg niiskeks ei lähe.
Kui vähegi liigutad või soojem ilm, hakkab jalg higistama ning see higi tuleb välja juhtida. Otse välja ei saa, seal on veekiht vastas. Hingaku see materjal palju tahes.
Ainus võimalus on, et niiskus liigub kiirelt mööda põlvikut üles ja aurustub saapast kõrgemal.

Analoogia on sõidujopede juures. Kui kivistunult rattal istud, on kõik head. Kui vähegi aktiivsemalt liigutad, ei päästa isegi Rukka.

KIBU kirjutas:

ole hea vaata järgi mis sokiga täpsemalt tegu. tahaks endale ka veekindlat ja HINGAVAT. proovisin enduurosõidul neid wather skin sokke mis on ebanormaalselt kallid aga seeeest täitsa viletsad. väljastpoolt jah jalad vett ei saanud vist aga peale 3 tundi sõitu sokid jalast võttes olid jalad higist märjad ja nahk "kaua vannis olnud" nägu!

Viimati muutis mella, 27 Mär 2015, 13:16, muudetud 2 korda kokku.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”