Motoriided kas sisseõmmeldud või eraldi kaitsmetega?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
zten00
Postitusi: 120
Liitunud: 05 Sept 2004, 17:29
Tsikkel: DR800
Tänanud: 3 korda

Motoriided kas sisseõmmeldud või eraldi kaitsmetega?

Lugemata postitus Postitas zten00 »

Pealkiri peaks enamvähem kõik ütlema.
Kummad on teie arvates paremad ja millega ja kus sõites neid kasutate?
Kui eraldi, riiete alla pandavad kaitsmed, siis millised teie varustuses on?

tfr kirjutas:

Tegelikult, kui täpsustada, on olemas kolme tüüpi kaitsmeid:

  • eraldi olevad
  • riiete sees, aga sealt eemaldatavad
  • riiete sees ja mitteeemaldatavad

Milliseid peate parimaks oma sõitudel?

Viimati muutis zten00, 23 Mär 2015, 08:15, muudetud 1 kord kokku.



erks
Postitusi: 56
Liitunud: 08 Veebr 2015, 11:57
Tsikkel: suzuki vz800, kawasaki vn 1500
Asukoht: pärnu lähedal

Re: Motoriided kas sisseõmmeldud või eraldi kaitsmetega?

Lugemata postitus Postitas erks »

Parem pesumasinasse toppida kui kaitsmed ära käivad. Ise kasutan ixs jopet ja pükse ja olen rahul.

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1938
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Motoriided kas sisseõmmeldud või eraldi kaitsmetega?

Lugemata postitus Postitas Vint »

Isiklikult viskasin pükste kaitsmed minema ja ostsin korralikud liigendiga asemele.
Algupärased olid suht mitte midagi kaitsvad.

Kunagi nooremana sai liiga palju, talvel sõidetud ja jahedama ilmaga on seda mõnikord tunda. Ehk siis kaitseb paremini tuule eest ja ka kukkumise.
Käija on muidugi vilets, kipuvad alla vajuma, seega kui plaanid ise osta, vaata selliseid mille kinnitamine oleks kiire ja lihtne, ent samas kestev.

Mäletamist mööda oli rohkem juttu nendest, "hingega põlvekaitsmed" nimelises teemas. Vms.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7191
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 515 korda

Re: Motoriided kas sisseõmmeldud või eraldi kaitsmetega?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui riided õige suuruse ja just õige pikkusega,siis toimivad riiete küljes olevad(kui neid sisseõmmelduteks pead)normaalselt.Pean silmas tavakasutust ehk mitte millegi ekstreemsega tegelemist.Minul ja kaasal on kogemus Richa jope,EVO jopega, Tshul pükstega,Rev´It Tornado jope-püksid,Held teksad ja kõik istuvad hästi.Kõigil on CE kõvad kaitsmed.Kui kuskil reisid,siis on pealepandavad ja eraldi kaitsmed ilmselt tüütud kasutada,kaitsevad ilmselt paremini.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

reimps

Re: Motoriided kas sisseõmmeldud või eraldi kaitsmetega?

Lugemata postitus Postitas reimps »

urmas66 kirjutas:

Kui riided õige suuruse ja just õige pikkusega,siis toimivad riiete küljes olevad(kui neid sisseõmmelduteks pead)normaalselt.Pean silmas tavakasutust ehk mitte millegi ekstreemsega tegelemist.

Ehk siis mugav kanda, aga matsupanemisel toimimisest pole aimugi?

Mul põlvekaitsmed näiteks riiete all, palja jala ümber, kaitsmevest ka särgi peal. Seda ma tean nüüd küll, et sedasi toimivad. Püksisääre ja jopevarrukate küljes olevate kaitsmete puhul ma nii kindel ei oleks, samas pole sedasi "proovind" kah.

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Motoriided kas sisseõmmeldud või eraldi kaitsmetega?

Lugemata postitus Postitas tfr »

Tegelikult, kui täpsustada, on olemas kolme tüüpi kaitsmeid:

  • eraldi olevad
  • riiete sees, aga sealt eemaldatavad
  • riiete sees ja mitteeemaldatavad

Teine fakt, mille vastu ei saa, on see, et kaitsmetest, mis kodus kapis vedelevad, pole kasu. :)

Ma isiklikult täiesti usun, et eraldiseisvad kaitsmed töötavad teoorias mingi % võrra paremini kui riiete sees olevad. Kui minu tsiklisõit oleks korra nädalas rinkat paugutamas käia või korra suve jooksul minna ja mingi IronButt maha sõita, siis ma kaaluks ka kindlasti eraldiseisvaid. Samas praktikas kasutan mina tsiklit igapäevasõiduvahendina ja sellises kasutuses lihtsalt ei viitsiks iga kord kaitsmeid eraldi veel külge toppida. Seega minu jaoks isiklikult on need riiete sees olevad, aga sealt pesu ajaks eemaldatavad, kõige mõistlikum kompromiss.

TransAlp '02
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”