Kas kellelgi on GPS trackeritega ka kogemust?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Rebaseke
Postitusi: 35
Liitunud: 08 Okt 2014, 14:42
Tsikkel: Honda VFR 750 FL
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Kas kellelgi on GPS trackeritega ka kogemust?

Lugemata postitus Postitas Rebaseke »

Kogu selle parkimise peale küsiks, kas kellelgi on GPS trackeritega ka kogemust? Mis on nende kasutusomadused/mugavus? Kas Eesti seadus selliseid asju ka reguleerib kuidagi? (Kuidagi tuleb meelde Ameerikamaalt mingeid jaburaid lugusid, kus omanik on saanud peale vargust karistada, kuna "jälgis oma sõidukit illegaalsete vahenditega" vms.)



Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: kas kellelgi on GPS trackeritega ka kogemust?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Kes sul keelab "kogemata"sadula alla telefoni jätta.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: kas kellelgi on GPS trackeritega ka kogemust?

Lugemata postitus Postitas Black »

Rebaseke kirjutas:

Kogu selle parkimise peale küsiks, kas kellelgi on GPS trackeritega ka kogemust? Mis on nende kasutusomadused/mugavus? Kas Eesti seadus selliseid asju ka reguleerib kuidagi? (Kuidagi tuleb meelde Ameerikamaalt mingeid jaburaid lugusid, kus omanik on saanud peale vargust karistada, kuna "jälgis oma sõidukit illegaalsete vahenditega" vms.)

http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=11&t=84488
http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=11&t=84550


ohmoon
Postitusi: 13
Liitunud: 06 Apr 2015, 17:07

Re: kas kellelgi on GPS trackeritega ka kogemust?

Lugemata postitus Postitas ohmoon »

franz125 kirjutas:

Kes sul keelab "kogemata"sadula alla telefoni jätta.

Kaua see telefon ikka seal püsib.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Kas kellelgi on GPS trackeritega ka kogemust?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Rebaseke kirjutas:

Kogu selle parkimise peale küsiks, kas kellelgi on GPS trackeritega ka kogemust? Mis on nende kasutusomadused/mugavus? Kas Eesti seadus selliseid asju ka reguleerib kuidagi? (Kuidagi tuleb meelde Ameerikamaalt mingeid jaburaid lugusid, kus omanik on saanud peale vargust karistada, kuna "jälgis oma sõidukit illegaalsete vahenditega" vms.)

Oma vara võid jälgida, seadus seda ei piira. Kui pihta pannakse ja võõrasse garaazi sisse murrad, et oma ratas kätte saada, siis on see kuritegu.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: kas kellelgi on GPS trackeritega ka kogemust?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

ohmoon kirjutas:
franz125 kirjutas:

Kes sul keelab "kogemata"sadula alla telefoni jätta.

Kaua see telefon ikka seal püsib.

Umbes samakaua kui GPStracker :mrgreen:

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


Teema algataja
Rebaseke
Postitusi: 35
Liitunud: 08 Okt 2014, 14:42
Tsikkel: Honda VFR 750 FL
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Kas kellelgi on GPS trackeritega ka kogemust?

Lugemata postitus Postitas Rebaseke »

Ma lugesin Blacki lingitud postitusi ka (aitäh!). Macintosh, kas sa oled oma DIY tracker projektile mingi vargusvastase võimekuse ka juurde pannud? A la saadab sulle mobiilile sõnumi kui ratas liikuma hakkab, annab alarmi vms? Kas telefoni enda aktseleromeetrit saab kasutada tema sisselülitamiseks? Ehk siis telefon on muidu välja lülitatud või piisavalt low-power olekus, et akut ära ei sööks, aga aktiveerub niipea kui tuuleiilist midagi tugevamat toimub?

Teist GPS trackeri teemat lugedes jäid pigem silma sellised kallimad lahendused, suurematele firmadele oma autobaasi/juhtide jälgimiseks jne. On kellelgi kogemusi mingite odavamate lahendustega ka? Asi peaks siis suutma tuvastada ratta liikuma hakkamise (ka selle kui keegi lihtsalt ratast üritab minema lükata/tõsta) ja selle peale peaks kohe teavitama omanikku. Samuti peaks asi mõistliku täpsusega asukohta näidama, et tagantjärgi teaks kuhu ratas viidi. Ega midagi muud väga vist vaja pole?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Kas kellelgi on GPS trackeritega ka kogemust?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Minu teenuse pakkuja pakub sellist seadet.http://valve.ee/product/kasiseade__systech
Seda kasutatakse näiteks müügiinimestel,kes kasutavad oma autot ja on vaja tõestada mingeid liikumisi.Äkki sobib ka tsiklile istme alla.Toide käib standardis ilmselt sigareti süütajast,aga seda saab ju ka muuta.Olen seda korra näinud,on umbes mobla suurune.Sealt saab ka nö teenuse,millega saad oma ratast ka kuskil näha ja mis teavitab ka näiteks liikumisest SMS-ga või on veel ka muid variante peab neilt uurima.Trackeri saab paigaldada igasuguse,aga see peab seda signaali ka kuhugi saatma.Otse mobiili see vist ei õnnestu.Mul on mõned Teltonika trackerid vedelema jäänud võin sümboolse raha eest ära anda,aga tekib küsimus mis sa sellega teed.Need on natuke suuremad ,kui sigareti pakk.Töötavad 12V pealt.Koos kõigi antennide ja juhtmetega.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Kas kellelgi on GPS trackeritega ka kogemust?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Rebaseke kirjutas:

Macintosh, kas sa oled oma DIY tracker projektile mingi vargusvastase võimekuse ka juurde pannud? A la saadab sulle mobiilile sõnumi kui ratas liikuma hakkab, annab alarmi vms? Kas telefoni enda aktseleromeetrit saab kasutada tema sisselülitamiseks? Ehk siis telefon on muidu välja lülitatud või piisavalt low-power olekus, et akut ära ei sööks, aga aktiveerub niipea kui tuuleiilist midagi tugevamat toimub?

Pole aretanud, mind see pool ei huvita. Vaatasin korra võimalikkust küll aga jõudsin järeldusele, et pole mõtet. Teoreetilsielt saaks panna telefoni sügava une seisundisse ja võrguresziimid välja lülitada aga nagu öeldud, mind see ei huvita.

Teist GPS trackeri teemat lugedes jäid pigem silma sellised kallimad lahendused, suurematele firmadele oma autobaasi/juhtide jälgimiseks jne. On kellelgi kogemusi mingite odavamate lahendustega ka? Asi peaks siis suutma tuvastada ratta liikuma hakkamise (ka selle kui keegi lihtsalt ratast üritab minema lükata/tõsta) ja selle peale peaks kohe teavitama omanikku. Samuti peaks asi mõistliku täpsusega asukohta näidama, et tagantjärgi teaks kuhu ratas viidi. Ega midagi muud väga vist vaja pole?

Ma ei tea, mis on sinu jaoks odav või kallis aga on olemas täiesti sellised seadmed. TK102, TK103 jne. Mine Aliexpressi või Pangood'i vms ja otsi "GPS tracker". Saad neid tonnide viisi. Funktsioon mida sa vajad on "geofence".

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Kas kellelgi on GPS trackeritega ka kogemust?

Lugemata postitus Postitas Erci »

Kogemus siis odava hiinakaga.
http://www.aliexpress.com/item/Mini-GPS ... 63507.html
See siis odavam koopia kellegi originaaltoodangust.

Sim kaart käib sisse, asi töötab sms saatmise põhimõttel. Seadme seadistamine, käskude andmine käib ka sms teel.
-Saad saata sms ja saadab kohe vastu koordinaadid.
-Saab seadistada liikumiskiiruse, mille ületades hakkab sms-dega pommitama (koordinaadid) - tsikkel varastatud, järelikult liigub ilma su teadmata.
-Saab seadistada nn home piirkonna ehk siis akna (x,y nurga koordinaadid), näiteks kodu garaazi ümber 500 m. Kui sellest väljub, siis taas hakkab sms saatma.
Nutitelefonis koordinaatidele vajutades näed muidugi ka asukohta kaardil.

Aasta on töötanud, seade töötab küll selle hinna eest, korpus on vaja vast enne kuhugi kinnitamist vaja üle vaadata (isoleerida niiskuse eest).

___________________________
Kasutaja avatar

harrys
Postitusi: 58
Liitunud: 01 Juul 2010, 16:31
Tsikkel: ZR-7
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Kas kellelgi on GPS trackeritega ka kogemust?

Lugemata postitus Postitas harrys »

mul kah siis ise aretatud variant, ruuditud samsungi telefon kusagil ratta sees.
süüde sisse, läheb ka telefon tööle... ja hakkab koordinaate edastama.
varguse puhul... tuleb vaid loota, et keegi jammerit pole kasutanud (kas siis segab GPS või moblasignaali, mõlemil juhul ei tea ju kus ratas seikleb)..
a no mu rondi puhul- pigem lihtsalt hiljem näen, et palju sõidetud jms, looadn, et- kes seda ikka tahab.. peale minu siis :D

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Kas kellelgi on GPS trackeritega ka kogemust?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

harrys kirjutas:

mul kah siis ise aretatud variant, ruuditud samsungi telefon kusagil ratta sees.
süüde sisse, läheb ka telefon tööle... ja hakkab koordinaate edastama.
varguse puhul... tuleb vaid loota, et keegi jammerit pole kasutanud (kas siis segab GPS või moblasignaali, mõlemil juhul ei tea ju kus ratas seikleb)..
a no mu rondi puhul- pigem lihtsalt hiljem näen, et palju sõidetud jms, looadn, et- kes seda ikka tahab.. peale minu siis :D

Ma proovisin seda varianti, eesmärk oli träkkida iseenda sõite. Põhiline rõõm oli kogu asja üles seadmine. Kasutada eriti ei saanud, sest telefon kippus veekindlaks pakituna üle kuumenema ja end välja lülitama.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Kas kellelgi on GPS trackeritega ka kogemust?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

harrys kirjutas:

mul kah siis ise aretatud variant, ruuditud samsungi telefon kusagil ratta sees.
süüde sisse, läheb ka telefon tööle... ja hakkab koordinaate edastama.
varguse puhul... tuleb vaid loota, et keegi jammerit pole kasutanud (kas siis segab GPS või moblasignaali, mõlemil juhul ei tea ju kus ratas seikleb)..
a no mu rondi puhul- pigem lihtsalt hiljem näen, et palju sõidetud jms, looadn, et- kes seda ikka tahab.. peale minu siis :D

Tollest on küll vähe kasu kui pill kaubikus ja kuskil pulkadeks võetakdse.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

hary
Postitusi: 126
Liitunud: 23 Apr 2007, 17:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Kas kellelgi on GPS trackeritega ka kogemust?

Lugemata postitus Postitas hary »

Ma tellisin 2a tagasi selle TK ja ütlen et ei kõlvanud. Meeletu seadistamine et asi toimiks..
Tänasel päeval juba ebay-s paremaid - lihtsamaid müügis, peaks taas proovima...

Minu arvates jälgin oma vara kuidas suudan. ei saa keegi keelata.
Samuti võib ülemus töötaja arvutit jälgida kui oma vara(juristi A.V. väide)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Kas kellelgi on GPS trackeritega ka kogemust?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Meil autodel Teltonika trackerid peal ja need salvestavad tripi isegi siis,kui mobiililevi puudub,sest GPS signaali võtab ikka vastu,olenevalt kaubikust võib juhtuda,et signaal tuleb läbi.Mingi hetk,kui kaubikust välja aetakse,siis hetkega sadab ka kogu eelneva tracki ära.Muidugi kui toide maha võetud ja lisaakut pole,siis sellest kasu pole.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”