Neoon sõiduriided - kus, millised ..arutelu

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Neoon sõiduriided - kus, millised ..arutelu

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

and kirjutas:

Vaevalt, et neid veste keegi kannaks kui neist tolku poleks. Ratta tüübist ja esiklaasist võib ju natuke oleneda aga siiski mitte nii oluliselt. Ja oluline ei ole mitte ainult, et sind eestpoolt märgataks (eestpoolt saad teiste käitumist mingil määral ikkagi ennetada), tagantpoolt märkamatuks jääda on isegi veits hirmsam.

Ratta tüübist ja esiklaasist oleneb, kas küsija tagi neoonkaunistused välja paistavad.
Vestidest on kindlasti tolku aga minu subjektiivne seisukoht on, et nad on "üle võlli". Natuke neooni on hea aga täistoonis tagid, kiivrid ja vestid on ilmselge liialdus. Samahästi võiks kohe kõik, alates mootorrattast kuni kiivrini ja kinnasteni ühetaoliselt neoonvärviliseks võõbata. Sellised neoonvestid paistavad kogu nägemisulatuse kaugusele. Enamusele mootorratturitest piisab, kui nad on maanteel nähtavad paarisaja meetri kauguselt, linnas piisab vähemastki disatantsist.
Kui sa võtad musta (tumeda) kiivri asemel valge siis oled oma nähtavust märkimisväärselt parandanud. Võtad heleda tagi - veel parem.
Mis nendesse tagant sisse sõitjatesse puutub siis mootorrattur sõidab alati natuke kiiremini, kui ülejäänud liiklusvool. Selleks, et tagant keegi sisse ei tuleks.

Pimedas pole kasu asjaolust, et vest on neoonvärviline. Edu tagab helkur. Neid on väga erinevat värvitooni, sealhulgas ka musti.
Mõned aastad tagasi käisime sõbraga Lätis, naised-lapsed olid autoga sabas. Jäime öömajaga hilja peale, sõita tuli pikalt pimedas. Minul mingit erilist "silmatomamisvarustust" polnud, ainult valgekiiver ja hele Macna tagi. Sõbral oli neoonvärviline diagonaalrih. Naised pärast kommenteerisid, et väga hästi oli autotuled valguses nähtavad minu Macna tagi peale olevad mustad helkurid, kiivril olev tilluke helkuriring ja saapa kandadel paiknev helkurtäpp. Sõber oma diagonaalrihmaga oli pimedas märkimisväärselt halvemini nähtav.

Hollandis olid tee ääres sesivad motopolitseinikud nähtavad juba kilomeetri-pooleteistkümne kauguselt. Ise küll selline välja näha ei tahaks.
Muidugi kasutage neoonvärve aga ärge lolliks minge, ainüksi neoonkollane kiiver paistab enam, kui kilomeetri kaugusele. Sinna juurde neoonvärvilise vesti sobitamine on ilmselge liialdus.

Dutch-R1200RT-Authority-01.jpg


🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Neoon sõiduriided - kus, millised ..arutelu

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Minu rattal on eestpoolt nähtavad ainult kiiver(minul praegu valge,teadlik valik just selleks) ja tagi käised(minul hõbehallid helkuritega).Klaas on toonitud-smoked touring ja sellest läbi ei paista eriti midagi.Väga hästi on küljelt nähtavad helkur veljeteibid ja sõidu ajal ka mustadel pükstel olevad helkurribad sääre külgedel.
See vesti ülevõlli arvamus on mul eelkõige neist soome-rootsi sõitjatest,kes nagu lasteaia rühm kõik truilt vestides a´la goldwingi laadsete ratastega,mille klaaside tagant pole neid veste tegelikult üldse näha.Mingites oludes teel kakerdades võib vestist isegi kasu olla,ag palju neid juhuseid ikka on

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Neoon sõiduriided - kus, millised ..arutelu

Lugemata postitus Postitas and »

Ratta tüübist ja esiklaasist oleneb, kas küsija tagi neoonkaunistused välja paistavad.

Minu lisatud pildi pealt ju näha, et paistab see vest või jope ka kergema touring ja seiklusratta klaasi tagant piisavalt. Probleem esineks suurte esikondlitega ratastega, a la Goldwing jne.

Ma ei ütlegi, et keegi peaks ennast üleni neooni toppima. Kui kiiver juba on hästi nähtava värvilahendusega, siis igati piisav. Kui kiiver ei ole, siis võiks vest olla vms. Lihtsalt jutt, et see vest või jope välja ei paista ratta seljast, ei päde eriti ;)


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Neoon sõiduriided - kus, millised ..arutelu

Lugemata postitus Postitas ttt »

Vestide puhul pidasingi silmas et pimedas toimib
helkur. Et noh kui on midagi lisaks kasutada, siis ma teeks seda. Jalakäijaid ja rattureid vaadates torkab
tuli kõige paremini silma muidugi, aga suur kogus helkurit on ka hea, nt mõned sildid maanteede ääres on lausa pimestavad :D Aga mingi eriti näkase ilmaga (valge ajal siis) on neoonist küll abi mu arust.. mitte küll jah kahest triibust siis, aga need seljakoti katted jms on päris hea mõte.
Mu rattal mingit tohutut klaasi pole ja plaanis viimanegi ära võtta, sp kaalun kõiki variante.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Neoon sõiduriided - kus, millised ..arutelu

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Lihtsalt populaarteaduslikus mõttes mainin ära - Prantsusmaal on kohustuslik kanda kiivri peal nelja nelkurit, igas ilmakaares üks, mõnede kiivrite karbis on need isegi kaasas. Minuarust on see üks parima vaeva ja tulemuse suhtega modisid nähtavuse seisukohast, paigaldus võtab 4 minutit ja säravad ikka üsna ilusti, stiilis et kui kuskil heki kohal see küljehelkur kimab ristmiku poole, siis on kohe siililegi selge et varsti ilmub ka ülejäänud tsikkel nähtavale.

helmets-with-stickers.png

Minu arust on igasugu tulede ja vilede peamine mõte mitte selles, et mootorratas kui selline oleks nähtamatu, vaid ikka selles et ainult autosid nägev juht "üles äratada". Kuna neoonvest = politsei, siis usun et see töötab hästi, vähemalt senikaua kui kandjaid on vähe :) Vähemalt mul endal küll kohe pilk kontrollib seierid üle kui eespool mingi neoon kuskil vilksatab, ei pea tingimata olema kogu torso näha, isegi need pisikesed lasteaialaste rakmed täitsa töötavad. Ise samas ei viitsi muidugi puhtpraktilistest kaalutlustest lähtuvalt vestiga mässata, välja arvatud neoon-vihmariided.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”