GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


Teema algataja
Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Kindlasti on ka vägagi tähtis tegur igasugu mobiili võrkude haavatavus. Alles see oli kui ehituse ABC sattus miski küberründe alla. Kui lihtsate võtetega võeti suur firma rajalt maha. Ilmselgelt hakkavad sellised ründed tulevikus tihenema. Selline lihtsalt on 21 sajandi sõda. Millal meie operaatorid selle ohvriks langevad- see on aja küsimus ainult.
Aga kui nüüd vaadata sellelt seisukohalt GPS systeemi- tegu on külma sõja ajal välja töötatud süsteemiga militaarse sihiga. Lihtsalt suure vaenu lõppedes oli paras aeg see rakendada inimkonna heaks. Ja kindlasti on armee asjad tunduvalt paremini kaitstud kui kohalikud gsm võrgud.

------------------------------------------------------------------------------------------------ Teema poolitatud siit viewtopic.php?f=14&t=102545&p=777031#p776997
Viimati muutis Macintosh, 05 Juul 2017, 08:51, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: Poolitasin teema mujalt, et algne asi liiga rappa ei suunduks


Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

No kui nüüd nö vandenõu teoreetiliselt asjale läheneda,siis vabalt võib mingi suurema konflikti tekkides pentagon lihtsalt kogu GPS süsteemi ja venemaa Glonassi võõrastele välja lülitada ja jääb alles võibolla just ainult mobiilside võrk :)

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas pühak »

Vandenõuteoreetilisest seisukohast on lollikindlaim lahendus paberkaart ja magnetnõelaga kompass. Aga kuna totaalset vandenõupraktikat pole pärast II maailmasõda olnud, siis ma selliste "aga mis siis kui" teooriatega ei arvesta.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

ping
Postitusi: 1229
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:45
Asukoht: Tallinn

GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas ping »

Tähtsamate rünnakute aegu on juba GPS süsteemid kordinaate valetama pandud.
Militaarfoorumites peaks sellekohaseid viiteid leidma.
Google maps peab kõige täpsemaks WiFi põhilist asukohamääramist, millegipärast nad GPS signaali ei pea "piisavalt täpseks".
On omal olnud korduvalt sellist juhust, et kui hiljem Google asukoha ajalugu vaadata siis näitab et nagu oleks vahepeal kas aasias või aafrikas poole tunniga ära käinid.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Igaühel omad huvid, aga mina isiklikult üldiselt igaks juhuks sinna piirkonda motomatkama ei roniks, kus GPS nende tähtsamate rünnakute tarvis ära rihitud on (crash)

Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Vot kuhu siis teema jõudis. Järgmisena pakub keegi homoöpaatilisi teri (69 EUR purk), mis panevad GPSi täpsemini tööle ja aitavad mitte kukkuda sellesse tühimikku, mille CIA ja FBI on maakera keskele uuristanud.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas mx77 »

ping kirjutas:

Tähtsamate rünnakute aegu on juba GPS süsteemid kordinaate valetama pandud.
Militaarfoorumites peaks sellekohaseid viiteid leidma.
Google maps peab kõige täpsemaks WiFi põhilist asukohamääramist, millegipärast nad GPS signaali ei pea "piisavalt täpseks".
On omal olnud korduvalt sellist juhust, et kui hiljem Google asukoha ajalugu vaadata siis näitab et nagu oleks vahepeal kas aasias või aafrikas poole tunniga ära käinid.

Mis rumal jutt? Wifi järgi on su positsioneerimise täpsus heal juhul mõnikümmend meetrit (juhul kui seda wifi üldse olemas on),

Kasutaja avatar

ping
Postitusi: 1229
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:45
Asukoht: Tallinn

GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas ping »

mx77 kirjutas:

Mis rumal jutt? Wifi järgi on su positsioneerimise täpsus heal juhul mõnikümmend meetrit (juhul kui seda wifi üldse olemas on),

Võibolla rumal tekst tahtsid öelda? Minu telol tuleb ette sellekohane teavitus kui google maps sisse lülitada ja wifi on välia lülitatud, nõuab sisselülitamist.
Miks ma peaks seda ise väljamõtlema?

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Spoiler
ping kirjutas:
mx77 kirjutas:
ping kirjutas:

Tähtsamate rünnakute aegu on juba GPS süsteemid kordinaate valetama pandud.
Militaarfoorumites peaks sellekohaseid viiteid leidma.
Google maps peab kõige täpsemaks WiFi põhilist asukohamääramist, millegipärast nad GPS signaali ei pea "piisavalt täpseks".
On omal olnud korduvalt sellist juhust, et kui hiljem Google asukoha ajalugu vaadata siis näitab et nagu oleks vahepeal kas aasias või aafrikas poole tunniga ära käinid.

Mis rumal jutt? Wifi järgi on su positsioneerimise täpsus heal juhul mõnikümmend meetrit (juhul kui seda wifi üldse olemas on),

Võibolla rumal tekst tahtsid öelda? Minu telol tuleb ette sellekohane teavitus kui google maps sisse lülitada ja wifi on välia lülitatud, nõuab sisselülitamist.
Miks ma peaks seda ise väljamõtlema?

Tegelt ette tulev tekst on et veel täpsemaks asukohaks tuleks wifi sisse panna. Proovides kunagi ainult mastide järgi ennast lokaliseerida, siis oli päris koomiline vaadata kuidas ma kahe maakonna vahel ikka vahepeal hüppasin :)

Turning on WiFi enables network location services, which uses different method for determining of the device location than GPS. Specifically, one of the approaches it uses is WiFi and cell-tower ID lookup table, which in certain situation can improve the precision of the location (particularly in areas with bad GPS signal/low num of satellite visibility

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
ping kirjutas:
mx77 kirjutas:
ping kirjutas:

Tähtsamate rünnakute aegu on juba GPS süsteemid kordinaate valetama pandud.
Militaarfoorumites peaks sellekohaseid viiteid leidma.
Google maps peab kõige täpsemaks WiFi põhilist asukohamääramist, millegipärast nad GPS signaali ei pea "piisavalt täpseks".
On omal olnud korduvalt sellist juhust, et kui hiljem Google asukoha ajalugu vaadata siis näitab et nagu oleks vahepeal kas aasias või aafrikas poole tunniga ära käinid.

Mis rumal jutt? Wifi järgi on su positsioneerimise täpsus heal juhul mõnikümmend meetrit (juhul kui seda wifi üldse olemas on),

Võibolla rumal tekst tahtsid öelda? Minu telol tuleb ette sellekohane teavitus kui google maps sisse lülitada ja wifi on välia lülitatud, nõuab sisselülitamist.
Miks ma peaks seda ise väljamõtlema?

Ja kust kohast saa saad wifi signaali näiteks Kükametsas?See wifi sisse lülitamine ei muuda asukoha täpsuses mitte midagi,kui sul puudub võrk,millega siduda.Vahe võib,kuid ei pruugi, tekkida linnades,kus on avalik wifi võrk välistingimustes ja sa oled sellega ennast ühendanud.Mina ei tee seda kunagi,sest need on üli aeglased ja ebaturvalised.Mobiilne andmeside üle 4G on tavaliselt kordades kiirem.Koduses wifi võrgus on sama asi,kui see on mobiilse interneti põhine,siis on see sama täpne kui sinu telefon mobiilse andmeside järgi ja kui fix ühenduse põhine ,siis saab selle ühenduse IP järgi asukoht määratud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma ei ole küll selle ala spetsialist,aga minu arust kasutab ka Googlemaps telefonis olevat GPS vastuvõtjat,sest väljamaal linnades jalutades olen kasutanud seda nii asukoha määramiseks,kui teekonna navigeerimiseks.Näitab suuremal tänaval isegi kummal pool tänavat kõnnid,suht mõne meetri täpsusega ja ka liikumist näitab suht hetke täpsusega.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas pühak »

ping kirjutas:

Tähtsamate rünnakute aegu on juba GPS süsteemid kordinaate valetama pandud.
Militaarfoorumites peaks sellekohaseid viiteid leidma.
Google maps peab kõige täpsemaks WiFi põhilist asukohamääramist, millegipärast nad GPS signaali ei pea "piisavalt täpseks".
On omal olnud korduvalt sellist juhust, et kui hiljem Google asukoha ajalugu vaadata siis näitab et nagu oleks vahepeal kas aasias või aafrikas poole tunniga ära käinid.

Kui ma gepsuga metsas käin, on päris tihti tähtis rünnak. Kui mets tihe ja kõrge, paneb geps teinekord pool kilti pange.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas Bandit »

Lihtsalt infoks, sõjapiirkonnas või konflikti piirkonnas on suht mõttetu kasutata gps seadmeid. Sõltub mis riigi sateliiti sa hetkel kasutad siis need keeratakse nii lokatsioonis kui ka muudes seadetes valeks. Seda kõik selleks, et ei oleks võimalik rünnata pommide ja droonidega.

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Bandit kirjutas:

..... Sõltub mis riigi sateliiti sa hetkel kasutad siis need keeratakse nii lokatsioonis kui ka muudes seadetes valeks........

Mitut riiki nimetad?

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas simp »

urmas66 kirjutas:
Spoiler
ping kirjutas:
mx77 kirjutas:
ping kirjutas:

Tähtsamate rünnakute aegu on juba GPS süsteemid kordinaate valetama pandud.
Militaarfoorumites peaks sellekohaseid viiteid leidma.
Google maps peab kõige täpsemaks WiFi põhilist asukohamääramist, millegipärast nad GPS signaali ei pea "piisavalt täpseks".
On omal olnud korduvalt sellist juhust, et kui hiljem Google asukoha ajalugu vaadata siis näitab et nagu oleks vahepeal kas aasias või aafrikas poole tunniga ära käinid.

Mis rumal jutt? Wifi järgi on su positsioneerimise täpsus heal juhul mõnikümmend meetrit (juhul kui seda wifi üldse olemas on),

Võibolla rumal tekst tahtsid öelda? Minu telol tuleb ette sellekohane teavitus kui google maps sisse lülitada ja wifi on välia lülitatud, nõuab sisselülitamist.
Miks ma peaks seda ise väljamõtlema?

Ja kust kohast saa saad wifi signaali näiteks Kükametsas?See wifi sisse lülitamine ei muuda asukoha täpsuses mitte midagi,kui sul puudub võrk,millega siduda.Vahe võib,kuid ei pruugi, tekkida linnades,kus on avalik wifi võrk välistingimustes ja sa oled sellega ennast ühendanud.Mina ei tee seda kunagi,sest need on üli aeglased ja ebaturvalised.Mobiilne andmeside üle 4G on tavaliselt kordades kiirem.Koduses wifi võrgus on sama asi,kui see on mobiilse interneti põhine,siis on see sama täpne kui sinu telefon mobiilse andmeside järgi ja kui fix ühenduse põhine ,siis saab selle ühenduse IP järgi asukoht määratud.

Te ajate praegult vale asja taga. Wifi abil asukoha määramine on guugli sisene teenus ja pole kuidagi seotud sellega, mis võrgus sa sees oled. Loeb see mis võrke su telefon parasjagu näeb.

Mäletate veel, kui google mapsi streetview autod ringi sõitsid? Need samad autod(nende seadmed), ei teinud ainult pilti, vaid kaardistasid ka wifi võrke ja ilmselt on neid ka muudmoodi kaardistatud. Guuglil on andmebaas wifi võrkudest, nende parameetritest ja asukohtadest. Sellejärgi vaadatakse järgi, mis su asukoht on.
Lisaks kuulasid streetview autod pealt krüptimata wifi suhtlust ja salvestasid selle.

  • telefoni GPS'i andurit valetama panna on lihtne, wifi võrke vajalikul tasemel fake'ida, not so much.

Praeguseks on asjaolud natuke muutunud, ja Guugel ei kasuta enam streetview autosid andmebaasi moodustamiseks, vaid teisi seadmeid.

http://www.zdnet.com/article/how-google ... tion-data/

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas ranel »

Wifi võrkude abil positsioneerib kiiremini ära. Mitte pole seotud täpsusega.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Võimalik,et need wifi võrgud on abiks,aga linnast väljas ju pole neid reaalselt olemas suuremas osas eestist või isegi euroopast.Kui ma väljamaal olles eelmine aasta teloga navigeerisin google mapis,siis oli mul wifi kindlasti väljas,sest seda ma reisil olles kunagi ei kasuta.Ja minu telefon ei küsinud wifit.Kasutasin siis Moto G3-e ja navigeerisin suht täpselt omast arust.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas simp »

urmas66 kirjutas:

Võimalik,et need wifi võrgud on abiks,aga linnast väljas ju pole neid reaalselt olemas suuremas osas eestist või isegi euroopast.Kui ma väljamaal olles eelmine aasta teloga navigeerisin google mapis,siis oli mul wifi kindlasti väljas,sest seda ma reisil olles kunagi ei kasuta.Ja minu telefon ei küsinud wifit.Kasutasin siis Moto G3-e ja navigeerisin suht täpselt omast arust.

Android ei nõuagi seda, kuid soovitab tungivalt. Võid minna oma settingud üle vaadata, olen 99% kindel, et sul on wifi lubatud asukoha määramiseks.

screenshot_20170705-233810.png
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ja loomulikult on mul see valik sees,aga ma lihtsalt räägin olukorrast,kus wifi võrke reaalselt pole olemaski,aga asukoha täpsus jääb ikka suhteliselt täpseks.Mina arvan,et see täpsus saavutatakse ikkagi peamiselt GPS signaaliga .Wifi võib osutuda kasulikuks linnalistes oludes,kus GPS signaal ei ole hästi kättesaadav.Näiteks hoonetes.
Igaljuhul ei saanud mina oma telefoni kohta kuskilt teada,et kui ma wifi reaalselt välja lülitan,kas siis navigeerimisel ikkagi kasutatakse ka wifi võrke või mitte.Küsisin kiirelt ka kahe targema asjatundja käest ja üks ütles,et ei kasutata ning teine arvas,et ilmselt ei kasutata.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ping
Postitusi: 1229
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:45
Asukoht: Tallinn

Re: GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas ping »

urmas66 kirjutas:

Ja loomulikult on mul see valik sees,aga ma lihtsalt räägin olukorrast,kus wifi võrke reaalselt pole olemaski,aga asukoha täpsus jääb ikka suhteliselt täpseks.Mina arvan,et see täpsus saavutatakse ikkagi peamiselt GPS signaaliga .Wifi võib osutuda kasulikuks linnalistes oludes,kus GPS signaal ei ole hästi kättesaadav.Näiteks hoonetes.
Igaljuhul ei saanud mina oma telefoni kohta kuskilt teada,et kui ma wifi reaalselt välja lülitan,kas siis navigeerimisel ikkagi kasutatakse ka wifi võrke või mitte.Küsisin kiirelt ka kahe targema asjatundja käest ja üks ütles,et ei kasutata ning teine arvas,et ilmselt ei kasutata.

Sinu jaoks on wifi andmeside väljalülitatud, ise lülitasid.
Navi jaoks on wifi sisselülitatud, isegi kui Sa seda pole lubanud.
Seda on hästi näha, pärast mõnepäevast wifi võrkudest eemalolekut (metsas), lähed poodi (seal on kinnine wifi võrk), siis tunned kuidas telefon taskus soojeneb sest ta hakkab võrgus toimetama kohe.
Pärast kuugel küsib sinu käest, et viibisid selles firmas, siis palun hinda seda poodi ja lae üles need pildid mis seal pildistasid.
Kuskohalt kuugel muidu teab kaubakeskuste külastajate hulka kui mitte wifi võrkku kammides. Seda on ka eesti ajakirjanduses tunnistatud, et kaubakeskused edastavad wifi logiandmed kolmandatele osapooltele.
Ka aku kestvuses on vahe, kui päevade kaupa wifi võrke läheduses pole siis aku kestab pea poole vähem ja kui ka mastide leviulatusest väljas siis veelvähem.
Miks seda saagi siin vedada kui võib silmad lahti teha.
Enamus inimesi on pidevalt wifi levialas ja nemad ei puutu sellise probleemiga kokku, "metsameeste ja meremeeste" jaoks on on see teema tavaline aga nende hääl ei kosta välja.
Pilt

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas piiks »

jkristjan kirjutas:

Vot kuhu siis teema jõudis. Järgmisena pakub keegi homoöpaatilisi teri (69 EUR purk), mis panevad GPSi täpsemini tööle ja aitavad mitte kukkuda sellesse tühimikku, mille CIA ja FBI on maakera keskele uuristanud.

Palju sa tahad? Min pakend on 200g, 40 tk.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas piiks »

GPS signaali täpsus oli vist mingi 4-5m ja Glonass 6-7. Kui mõlemad toetatud, siis täpsus suurenes kolmele meetrile. Vaadake Wikist, ma peast paugutasin. Täpsus sõltub sellest mitut sateliiti sa (sinu telefon) korraga näeb. 10 aastat tagasi, kui tuli SIRF III kiip välja, siis see toetas 14 üheaegset, millega saavutati juba suht hea täpsus. Tänaseid andmeid ei tea, pole oluline.
Mobiili mastide järgi peaks positsiooni ütlema võrgu valdaja ja selle täpsus on ikka miski 10-20m, kindlasti mitte vähem. Ja google on ära kaardistanud koos tänavate pildistamisega ka WiFi võrkude levid. Ilmselt ka uuendab reaalajas neid andmeid. Nende järgi saab telefon oluliselt kiiremini oma positsiooni, aga GPS'le jääb see täpsus alla. Kuigi siin tulevad mängu nüansid. Maa piirkondades on WiFi olematu, aga GPS suht täpne. Kõrghoonestuse vahel su GPs paneb konkreetselt pange, kuna sateliidid on madala nurgaga, aga hooned on kõrged ja GPS levi neist läbi ei tule. Auto NAV'i paneb Stockholmi keskilnnas ikka täiesti segast. Siin tuleb suuresti appi WiFi ja mobla mastid ja ilmselt kolme allika põhjal oled suht täpselt kaardil.
GPS'i puhul veel on miski A-GPS funktsioon, kus GPS's hoitakse sattide asukohti sinus suhtes? Otsige Wikist jälle. See aitab ka tal oluliselt kiiremini SAT'd üles leida ja asukohta määrata. Kui näiteks vanem käsi GPS, millel seda värkki pole välja lülitada ja lennukiga kuhugi lennata ja seal uuesti sisse lülitada. Siis kulub ikka maa ja ilm aega, enne kui ta uuesti asukoha ette saab.

Blaah, sitaks palju juttu tuli.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas ranel »

piiks kirjutas:

GPS signaali täpsus oli vist mingi 4-5m ja Glonass 6-7. Kui mõlemad toetatud, siis täpsus suurenes kolmele meetrile. Vaadake Wikist, ma peast paugutasin. Täpsus sõltub sellest mitut sateliiti sa (sinu telefon) korraga näeb. 10 aastat tagasi, kui tuli SIRF III kiip välja, siis see toetas 14 üheaegset, millega saavutati juba suht hea täpsus. Tänaseid andmeid ei tea, pole oluline.

Telefoniga ei saagi ülimat täpsust. Telefoni gps-i maksimaalne täpsus jääb 4.9 m kanti. Muidu aga gps-i maksimaalne täpsus jääb kuskil 0.8m kanti. Küll aga positsioneerimine selle täpsuse jaoks võtab kuskil 20 minutit.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Telefonis saab wifi skänneerimise ka päris välja lülitada, vaikimisi on ta sees.

Screenshot_2017-07-06-10-03-14.png
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ivoonu kirjutas:

Telefonis saab wifi skänneerimise ka päris välja lülitada, vaikimisi on ta sees.Screenshot_2017-07-06-10-03-14.png

Ja ,sealt saab nii BT kui wifi asukohaotsingu välja lülitada ja mõlemat eraldi.See vist kõigil androididel nii.Mul natuke teises vaates see lihtsalt.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”