Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas simp »

[mention]will111[/mention] saan aru, et isiklik kogemus tuli meelde, aga võta hoog maha ja loe täispikka komisjoni selgitust.




will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

ma saan aru, et hoo maha võtmise ja selgituse lugemise all sa viitad sellele? "müügilepingu üldised kirjeldused Sõiduki vanuse, kasutatuse jmt kohta ei vabasta Kauplejat vastutusest asja puuduste eest. Kui müügilepingus ei ole konkreetses puuduse olemasolus kokku lepitud siis kokkulepet puuduse kohta ei ole ja tegemist on varjatud puudusega"

mitte, et mul mingit hoogu sees oleks...sest tõesti, tegu ongi millegagi mis lihtsalt meelde tuli seoses kasutatud sõiduki müügiga. mitte aga mingisuguse isikliku emotsionaalse draamaga. see ei puutu rohkem üldse kuidagi asjasse sest mul pole sellest 7a tagusest juhtumist täna küll sooja ega külma. polnud väga ka siis, arvasin, et auto nagunii tuuakse mulle paari kuu jooksul tagasi...lihtsalt ei osanud arvata, et täiesti väärtusetuna tagasi tuuakse :D
aga kui nüüd sellest eelnevast komisjoni seisukohast rääkida siis ausalt öeldes mulle tundub see jutt peaaegu sama õigustühine kui need autoplatside imelepingud. kui kõigi kasutatud esemete müüjad panna igas olukorras ja lõpuni täis mahus vastutama absoluutselt kõigi nö. asja puuduste eest, mis kunagi võivad välja tulla siis sisuliselt sellist valdkonda nagu kasutatud kauba müük ei eksisteeriks. muidugi kui asjadega juba konkreetselt kohtusse pöörduda eks siis minnakse detailidesse ja uuritakse ning täpsustatakse kui varjatud see varjatud puudus siis ikkagi oli ja kas oleks saanud sellise puuduse osas üldse teadlik olla...või siis võimalusel, et kas müüja oli või ei olnud teadlik. ilmselt kohtus saadakse aru ka sellest, et müügilepingusse ei saa eraldi hakata kirjutama näiteks kõigi auto küljes olevate erinevate osade või sõlmede kohta, kas see nüüd on puudusega või mitte. Kui sellist asja nõuda siis edaspidi lihtsalt tehakse kõik kasutatud autode ostud müügid lepingupõhjale, kus on kirjas, et kõik sõlmed on puudustega ja suusõnaliselt teeb siis müüja ostjale selgeks, et tema kahjuks muidu autot müüa ei saa sest ilmselgelt keegi ei hakka a'la 1000eur kasutatud autot enne müüki seibideks võtma ja kõige seisukorda hindama. ostja võib ju soovi korral alati minema kõndida või omalt poolt nõuda mõne muu punkti lepingusse lisamist, a'la kui midagi ikka 48h jooksul täiesti laiali jookseb siis kõrvaldatakse viga müüja kulul.

igatahes, nagu ka algselt ütlesin siis huvitav oleks teada just seda, et kas keegi on ka reaalselt kohtusse läinud ja kui on siis millise käegakatsutava tulemusega sealt lahkunud. kui palju on kogu selle menetlemise ja asja ajamise peale aega läinud ja mis siis lõplik aus arvamus asjast on - et kas see õiguse taga ajamine end ka tegelikult ära tasus või mitte. paraku seda delfis ei kajastata, on ainult need komisjoni otsused...mis tegelikult on nagunii ette teada, "uudist" lugema minematagi.
minul isiklikult oli ette teada, et kohtusse minek on lihtsalt garanteeritud ajaraisk...ilmselt ka raharaisk sest kohtukulud oleksin pidanud ju ise kinni taguma, kuni süüdlaselt pennigi kätte ei ole saadud.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas simp »

pigem tahaks sellele osale viidata:

Vastuoluline on Kaupleja väide, et Sõiduk müüdi mittesõitvana. Samas on Kaupleja saatnud
Tarbijale SMS-i kinnitusega, et Sõiduk on korda tehtud, mis viitab selgelt sõidukorras Sõiduki
müügile.

St, on tõendatud, et kaupleja kinnitas tarbijale, et "sõiduk on korda tehtud". Väide mittesõitvast sõidukist kukub sellega kokku.
Võin omast kogemusest öelda, et alati ei ole vaja kohtusse minna, nii mõnigi kaupleja täidab otsuse. Kui õigesti mäletan, siis takis'es avaldati ainult need komisjoni otsused, mis kohtusse edasi ei läinud, aga pead ei anna.


aivar_
Postitusi: 87
Liitunud: 22 Juul 2012, 17:09
Tsikkel: yamaha yfz 450
Tänatud: 9 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas aivar_ »

tarbijakaitse otsusest on abi kui kui ostad mõistlikust poest mingi vidina või toote mis ilmselgelt on sattunud tootmispraak või mõni muu jama näiteks oli autotolmuimeja mis võimsuselt reaalis nii lahja et ei jaksanud ka liivateri tõmmata. Noname või huiarite autoplatsilt autot ostes kuus müüjaks on ilma ajaloota oü, miinimumkapitaliga jne pole tarbijakaitse otsusega midagi peale hakata (no panevad tarbijakaitse musta nimekirja). mingi saade tahtis tagastada 4tuh maksnud autot juristid ja asjapulgad kõik kaasas. platsil öeldi et heameelega aga juhatuseliige kuramus haige ja ei võta telefoni .... sellidel nägu nalja täis letitaga. ei saadudki seda salapärast tegelast kätte ja tehti et tunnistajate juuresolekul jäeti võtmed, dokumendid, tehingust loobumise paberid letile.auto jäeti siis autoaiajuurde (aeda sisse ei lubatud tuua sest ju võõras vara). samal ööl peksti aiataga auto segi ja juhatuse liige vastas järgmine päev et nõus tehingu tagasipöörama aga auto peaks olema esialgses seisukorras. ja kui jõuadki kohtusse siis mida on võtta varatult oü mis on siis juba sellekshetkeks tankisti juhtida ja neid oü jagub millenimealt neid läikivaid romusid müüa


vanasilk
Postitusi: 21
Liitunud: 01 Mär 2007, 17:27
Tsikkel: taburet
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 17 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas vanasilk »

Kuidas suhtud?

taburetrider
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

positiivselt :). Osa rikkujaid kukkus ise, osa vajas väikest "abi". Tundus, et abistajad on kindla käega.


Elevant
Postitusi: 33
Liitunud: 22 Sept 2018, 18:38
Tsikkel: Honda CBR1100XX
Asukoht: Paide/Saue/Euroopa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Elevant »

Minu arvates ka täitsa OK.

Julged rikkuda, ole mees ja julge tunnistada seisma jäämisega.


kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Väga ok, et seal politsei on lõpuks liigutama hakanud.
UK-s viimasel ajal enam ei varastata salaja mootorrattaid vaid päise päeva ajal lihtsalt röövitakse sul ratas ära. See teema on nii foorumites kui ajakirjanduses aktuaalne.
Rolleritega sõidetakse mitmekesi ringi ja kui huvipakkuv ratas silma jääb siis sõidetakse kohe järgi. Kui eest ära saad on ok aga kui seisma jääd oled rattast ilma. Vastu hakkamise korral saad peksa ja haamrit.

Link video aluseks olevale artiklile https://www.theguardian.com/uk-news/201 ... lent-moped

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

kalleu kirjutas: 27 Nov 2018, 19:01

Väga ok, et seal politsei on lõpuks liigutama hakanud.
UK-s viimasel ajal enam ei varastata salaja mootorrattaid vaid päise päeva ajal lihtsalt röövitakse sul ratas ära. See teema on nii foorumites kui ajakirjanduses aktuaalne.
Rolleritega sõidetakse mitmekesi ringi ja kui huvipakkuv ratas silma jääb siis sõidetakse kohe järgi. Kui eest ära saad on ok aga kui seisma jääd oled rattast ilma. Vastu hakkamise korral saad peksa ja haamrit.

Link video aluseks olevale artiklile https://www.theguardian.com/uk-news/201 ... lent-moped

Erinevus rikastab!

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Begemot
Postitusi: 173
Liitunud: 24 Dets 2008, 11:37
Tsikkel: suzuki Bandit
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Begemot »

Saksamaal viibides sai ID kaart läbi. Mõned laeva virmad ei luba sellisel juhul laeva. Sain saksa politseist ajutise reisitokumenti. Teenindus super , naeratavat , viisakat pole midagi ette heita.
Kes ei tea nüüdseks tegeleb eestis togumentidega politsei. Kas eesti politsei suudab ka ilma ülpitsmata töötada. Lõppuks ID kaart käes aga ei ole aktiveritud.
Küsisin: millal aktiveritakse - ei tea
Aga mull on vaja tööle minna- mis see meie asi on.
Kas keegi teab mis saab kui ma lähen ilma kehtiva ID kaartita euroopa. Füüsiliselt on kaart olemas aga ei ole aktiveritud.

Ma ei karda kuradit, olen põrgu Jüriga juttu rääkinud.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Spoiler
Begemot kirjutas: 30 Nov 2018, 13:39

Saksamaal viibides sai ID kaart läbi. Mõned laeva virmad ei luba sellisel juhul laeva. Sain saksa politseist ajutise reisitokumenti. Teenindus super , naeratavat , viisakat pole midagi ette heita.
Kes ei tea nüüdseks tegeleb eestis togumentidega politsei. Kas eesti politsei suudab ka ilma ülpitsmata töötada. Lõppuks ID kaart käes aga ei ole aktiveritud.
Küsisin: millal aktiveritakse - ei tea
Aga mull on vaja tööle minna- mis see meie asi on.
Kas keegi teab mis saab kui ma lähen ilma kehtiva ID kaartita euroopa. Füüsiliselt on kaart olemas aga ei ole aktiveritud.

ID kaart hakkab isikut tõendava dokumendina kehtima sellest sekundist peale kui sa ta PPA tädi käest kätte saad. Ma pole kuulnud, et Euroopas käimiseks oleks vaja netipanka sisselogimise või digiallkirja andmise võimalust.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Spoiler
Begemot kirjutas: 30 Nov 2018, 13:39

Saksamaal viibides sai ID kaart läbi. Mõned laeva virmad ei luba sellisel juhul laeva. Sain saksa politseist ajutise reisitokumenti. Teenindus super , naeratavat , viisakat pole midagi ette heita.
Kes ei tea nüüdseks tegeleb eestis togumentidega politsei. Kas eesti politsei suudab ka ilma ülpitsmata töötada. Lõppuks ID kaart käes aga ei ole aktiveritud.
Küsisin: millal aktiveritakse - ei tea
Aga mull on vaja tööle minna- mis see meie asi on.
Kas keegi teab mis saab kui ma lähen ilma kehtiva ID kaartita euroopa. Füüsiliselt on kaart olemas aga ei ole aktiveritud.

Mul on üsna erinev kogemus 2018. sügisest. Tahtsin veebi kaudu broneerida aja uue id-kaardi taotluse sisseandmiseks ... esimesed ajad lähimates punktides olid 7+ päeva pärast. Nii kaua ei saanud oodata, mingi reis oli plaanis. Läksin kohale, tegin seal fotod ära (järjekord 4-5 minutit) ja esitasin taotluse kodust, veebi kaudu (5 minutit). Mingi 3-4 päevaga oli mu uus kaart valmis. Broneerisin veebi kaudu aja kättesaamiseks (järgmiseks või ülejärgmiseks päevaks), läksin kohale ja 5 minutiga oli uus kaart käes. Kiip hakkas tööle kas kohe või paari tunni jooksul. Ei mäleta. Kõik ametnikud, kellega kokku puutusin, olid viisakad ja asjalikud. Mina ka loomulikult :). Me elaksime nagu erinevates reaalsustes...

Olen koos Saksa kodanikuga Eesti ametiasutustes, omavalitsuses ja pankades käinud. Korduvalt. Ta ei jõudnud ära imestada kui lihtsalt, kiirelt, vähese bürokraatiaga ja odavalt saab siin riigis asju ajada võrreldes Saksamaaga. Ja kui palju erinevaid toiminguid saab ära teha kodust väljumata, id-kaardi olemasolul.


Begemot
Postitusi: 173
Liitunud: 24 Dets 2008, 11:37
Tsikkel: suzuki Bandit
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Begemot »

Bitter ei ela erinevates realsustes. Esitasin viljandis avalduse kuna kiire tuleb tallinnasse järgi minna. Vähem kui 24 tunni pärast valmis. Siiani kõik korras. Tallinnas tuli välja et arvutiga mingit jamad (juhtub).
Siit edasi läksid asjad .....
Mis edasi? Aktiveritakse.
Millal? Kus mina tean . Näh kirjuta alla .
Millele? Et kaart ei ole aktiveritud! Mina olen POLITSEIST kes sina sina oled?!

Reaalsus sama inimesed erinevad

Ma ei karda kuradit, olen põrgu Jüriga juttu rääkinud.

Begemot
Postitusi: 173
Liitunud: 24 Dets 2008, 11:37
Tsikkel: suzuki Bandit
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Begemot »

Mx 77 minu elustiil juures isikut tuvastab juhiluba.
Probleem kartan muute asjadega. Seekord oligi just Stenalaini (laeva virma) arvuti mis avastas et ID kaart ei ole aktiivne. Jama kui näiteks lätis kell 2 öösel laevale ei lasta. Või midagi hullemat.

Viimati muutis Begemot, 30 Nov 2018, 17:40, muudetud 1 kord kokku.
Ma ei karda kuradit, olen põrgu Jüriga juttu rääkinud.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Natuke arusaamatu jutt sul Begemot...aga kui juba kogemuste kirjeldamiseks läks siis ma võin ka kirjeldada oma kogemust selle "ülimalt viisaka" saksa politseiga.

Berliini kesklinna mingisugune elurajoon. Oli võetud airbnb. Otsisime asukoha enamvähem üles ja üritasime leida kohta kuskil ümbruses kuhu sealt ostetud auto parkida. Sai sõidetud mööda kitsaid tänavaid seal natuke aega ringi ja lõpuks mingi koht leidus, mis tundus olevat legaalne. Pargitud, järgmine hommik auto juurde, et minema sõita. Hakkasime juba autosse istuma kui kuskilt eemalt hakkab räige karjumine pihta - mingid tüüp jookseb meie poole konkreetselt röökides. Vahi värki, tuleb välja, et politsei. Räuskab saksa keeles, vait ei jää. Sõber, kelle auto oli küsib siis lõpuks kui saksa ment hetkeks vait jääb inglise keeles, et sry ma saksa keelt ei oska...et milles asi on? Sellele järgnes siis veel pikalt saksa/inglise segakeelset sõimu, migrandiks tembeldamist, kõikvõimalike muude nimedega nimetamist. Segatuna ähvardustega vangi minekust jne.
Milles oli probleem? Auto olevat olnud vale suunaga pargitud. Ei, ei olnud ühesuunaline tänav...lihtsalt autot tohib parkida ainult ühte pidi :lol: :bsmile: Ja tõestuseks, et tegu oli tõepoolest saksa POLITSEI, mitte mingite parkimishuijoobidega sai mindud siis ka mõnisama meetrit eemal asuvasse politsei jaoskonda kohe trahve maksma.

Vot selline viisakas saksa politsei sulle Begemot! Reaalsus sama, inimesed erinevad eksole :lol: :wack:

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Begemot kirjutas: 30 Nov 2018, 17:31

Mx 77 minu elustiil juures isikut tuvastab juhiluba.
Probleem kartan muute asjadega. Seekord oligi just Stenalaini (laeva virma) arvuti mis avastas et ID kaart ei ole aktiivne. Jama kui näiteks lätis kell 2 öösel laevale ei lasta. Või midagi hullemat.

Jama jutt, juhiloaga sa välismaale ei sõida, see on fakt.
Sa ajad mingit segast juttu.


Begemot
Postitusi: 173
Liitunud: 24 Dets 2008, 11:37
Tsikkel: suzuki Bandit
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Begemot »

mx77 kirjutas: 30 Nov 2018, 18:34
Spoiler
Begemot kirjutas: 30 Nov 2018, 17:31

Mx 77 minu elustiil juures isikut tuvastab juhiluba.
Probleem kartan muute asjadega. Seekord oligi just Stenalaini (laeva virma) arvuti mis avastas et ID kaart ei ole aktiivne. Jama kui näiteks lätis kell 2 öösel laevale ei lasta. Või midagi hullemat.

Jama jutt, juhiloaga sa välismaale ei sõida, see on fakt.
Sa ajad mingit segast juttu.

Ma olen autojautojuht. Kui politsei mind kontrlinud on vajalikud tokumentid: auto paberid, haagise paberid, cmr , juhiluba, tigikaart ja litsent. Isegi šveitsi piirivalve ei küsinud ID kaarti. Ainsad kohad on olnud laevad ja horvaatia piir.

Ma ei karda kuradit, olen põrgu Jüriga juttu rääkinud.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Sul on lihtsalt vedanud.


Begemot
Postitusi: 173
Liitunud: 24 Dets 2008, 11:37
Tsikkel: suzuki Bandit
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Begemot »

mx77 kirjutas: 30 Nov 2018, 18:58

Sul on lihtsalt vedanud.

Ju siis. Aga nüüd on hirm. Siia maani oli vähemalt korralik ID kaart. Mis edasi. Kas ma pean minema uuesti politseisse või aktiveritakse see automaatselt. Millal see aktiveritakse ja mis saab seni?

Ma ei karda kuradit, olen põrgu Jüriga juttu rääkinud.

Begemot
Postitusi: 173
Liitunud: 24 Dets 2008, 11:37
Tsikkel: suzuki Bandit
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Begemot »

Will111 minul on samas saksa politseist ainult head muljed. On olnud korduvalt nendega vaja suhelda. Alati viisakad. Ja bittariga selle kohapeal nõus pabereid tuleb palju täita. Aga eks inimesed on erinevad.

Ma ei karda kuradit, olen põrgu Jüriga juttu rääkinud.
Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Forumist »

Passi ei ole sul siis?

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Begemot kirjutas: 30 Nov 2018, 19:11

Ju siis. Aga nüüd on hirm. Siia maani oli vähemalt korralik ID kaart. Mis edasi. Kas ma pean minema uuesti politseisse või aktiveritakse see automaatselt. Millal see aktiveritakse ja mis saab seni?

Kontrolli ID kaardi kehtivust siin: https://www2.politsei.ee/et/teenused/e- ... -kontroll/
Jääb mulje,et oled vist ise millegist valesti aru saanud :roll: Miks peaks KMA sulle väljastama kehtetu ID kaardi?

SERTÃO

Begemot
Postitusi: 173
Liitunud: 24 Dets 2008, 11:37
Tsikkel: suzuki Bandit
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Begemot »

Pass saabub hiljem viljandi. ID kaarti tellisin kiir korras passi mitte.
Paberid väljastab politsei. Nii palju kui mina aru sain jäi mingi linnuke kuhugi tegemata. Ega keegi midagi ka seletanud, lihtsalt kirjuta alla et oled teadlik et kaart ei toimi.

Ma ei karda kuradit, olen põrgu Jüriga juttu rääkinud.
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas piiks »

Just. Seaduse mõistes juhiluba ei ole isikuttõendav dokument. Ja seaduse järgi piiri taha minnes, peab kaasas olema ID kaart või pass. Kas ID-kaart on aktiivne või mitte on savi. Dokumendina on kehtiv tema peal oleva kuupäevani. Mul vist ka ID kaart ei tööta, kuna kasutan digi-ID'd arvutis. Aga isikuttõendava dokumendina ta toimib. Ja ka elektrooniliselt saab teda lugeda kliendikaardina näiteks. Sertifikaadid ei toimi, aga see on Eesti sisevärk.

mx77 kirjutas: 30 Nov 2018, 18:34
Spoiler
Begemot kirjutas: 30 Nov 2018, 17:31

Mx 77 minu elustiil juures isikut tuvastab juhiluba.
Probleem kartan muute asjadega. Seekord oligi just Stenalaini (laeva virma) arvuti mis avastas et ID kaart ei ole aktiivne. Jama kui näiteks lätis kell 2 öösel laevale ei lasta. Või midagi hullemat.

Jama jutt, juhiloaga sa välismaale ei sõida, see on fakt.
Sa ajad mingit segast juttu.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !

Begemot
Postitusi: 173
Liitunud: 24 Dets 2008, 11:37
Tsikkel: suzuki Bandit
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Begemot »

Selge siis jääb nii. Ma rohkem ei muretse. Pole ise arvuti inimene. Tänud igal juhul. Eks ma mõtlesin asia keeruliseks. Vaat pole inimene kes tahaks suhelda riigiametnikega, kes kasutavad väljendeid, nah ja KUS MINA PEAKSIN TEADMA.
Veel kord tänusõnad kõigile. Ja nüüd tööle.

Ma ei karda kuradit, olen põrgu Jüriga juttu rääkinud.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Kuhu krossiprillide külge käib jubin nimega mudguard ja kuidas (ja kas üldse :)) see töötab?


Elevant
Postitusi: 33
Liitunud: 22 Sept 2018, 18:38
Tsikkel: Honda CBR1100XX
Asukoht: Paide/Saue/Euroopa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Elevant »

Begemot kirjutas: 30 Nov 2018, 19:47
Spoiler

Will111 minul on samas saksa politseist ainult head muljed. On olnud korduvalt nendega vaja suhelda. Alati viisakad. Ja bittariga selle kohapeal nõus pabereid tuleb palju täita. Aga eks inimesed on erinevad.

Saksa politsei on täpselt selline nagu tal tuju on.

Kolm nädalat tagasi suhtlesin Hamburgis ühe õnnetuse raames kahe erineva patrulliga, esimene, kes kohale jõudis liiklust reguleerima oli väga OK, rahuliku suhtlemisega, teine, kes seda jama seal klaarima hakkas, räuskas nagu will kirjeldas juba 100m kauguselt midagi saksa keeles.

See 6a, mis mina siin saksas sakslastega kokku olen puutunud on selline, et kui temaga saksa keeles ei räägi(räägin ainult eesti ja inglise keelt), siis on ta suhtumiselt ikka ehtne m**n. Viimasel ajal on muidugi asi veidike paremaks läinud.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

bitter kirjutas: 03 Dets 2018, 11:33

Kuhu krossiprillide külge käib jubin nimega mudguard ja kuidas (ja kas üldse :)) see töötab?

Kas sa mõtled seda kleepsuriba, mis käib klaasi peale ja on mõeldud roll-offidega kasutamiseks?
Pilt

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Elevant kirjutas: 03 Dets 2018, 11:42

See 6a, mis mina siin saksas sakslastega kokku olen puutunud on selline, et kui temaga saksa keeles ei räägi(räägin ainult eesti ja inglise keelt), siis on ta suhtumiselt ikka ehtne m**n. Viimasel ajal on muidugi asi veidike paremaks läinud.

Minu arust on iga suurrahvaga(ja tegelikult kohtab ka seda väiksemate rahvaste hulga) pigem nii, et kui nende emakeeles seletada ei oska, siis suhtumine hoopis teine.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Spoiler
ranel kirjutas: 03 Dets 2018, 12:30
Elevant kirjutas: 03 Dets 2018, 11:42

See 6a, mis mina siin saksas sakslastega kokku olen puutunud on selline, et kui temaga saksa keeles ei räägi(räägin ainult eesti ja inglise keelt), siis on ta suhtumiselt ikka ehtne m**n. Viimasel ajal on muidugi asi veidike paremaks läinud.

Minu arust on iga suurrahvaga(ja tegelikult kohtab ka seda väiksemate rahvaste hulga) pigem nii, et kui nende emakeeles seletada ei oska, siis suhtumine hoopis teine.

Minge üritage prantslastega suhelda, nende kõrval on sakslased kukununnud

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”