Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


oil
Postitusi: 773
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas oil »

taxx kirjutas: 29 Juul 2019, 17:43

Hommikul ca 10 olen Tartus ja usun, et umbes 15-16 lähen tagasi.

Vastasin juba Kaimexile PS-iga ka.

Tänud abistajatele, ei tahaks suurt ringi paluda kellelgi teha ning kolleeg saab laupäeval ära tuua, on juhtumisi Mustvees.

Lapsel on alternatiivkaisukas, mis on nüüd uuesti kalliks saanud üllataval kombel. Ootasin, et on päevad täis nuttu.

Muretuid kilomeetreid!




oil
Postitusi: 773
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas oil »

Keegi on omale netist tiibvärava automaatikat tellinud, paigaldanud ja rahule jäänud?

Mul kunagine komplekt on maha surnud, küljest võetud ja nüüd olen kaua uut valinud. Jõudnud lõpuks selleni, et telliks hoopis netist. Kohapealsetes salongides on hinnad on ikka kosmoses.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

oil kirjutas: 30 Juul 2019, 15:01
Spoiler

Keegi on omale netist tiibvärava automaatikat tellinud, paigaldanud ja rahule jäänud?

Mul kunagine komplekt on maha surnud, küljest võetud ja nüüd olen kaua uut valinud. Jõudnud lõpuks selleni, et telliks hoopis netist. Kohapealsetes salongides on hinnad on ikka kosmoses.

Jaga palun siia ka netist leitut,mul teema aktuaalne,raamid just tsinkimises. Siiani kogemus tegelikult ainult Fageliga ja need sealt ostetud Nice tooted on meil firmas küll hästi kestnud.Nii tõkkepuud kui väravad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

oil
Postitusi: 773
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas oil »

Netis on neid mingi miljon. Aga ei tea kumb võiks olla pikas plaanis parem. Kas pöördvõlliga (nagu hüdrodiisli moodi sisse-välja käiv) või see, mis pööritab võlli ja selle küljes jookseb edasi-tagasi väravalehele kinnituv hoob. See viimane on alati mingisuguse väikese lõtkuga ja paistab ebakindlam, samas pidas säärane Mhouse mul palju aastaid vastu.

Esimene: https://www.ebay.co.uk/itm/Autom-Contro ... wvI-yD1J-Q

Teine: https://www.ebay.co.uk/itm/Dual-Leaf-Ga ... SwVYtb5ZML

Aga koliks parem PS-i ja rohkem siin ei räägiks, modede sõrmed juba sügelevad et saaks eraldi teema teha millestki.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

oil kirjutas: 30 Juul 2019, 15:01

Keegi on omale netist tiibvärava automaatikat tellinud, paigaldanud ja rahule jäänud?

Mul kunagine komplekt on maha surnud, küljest võetud ja nüüd olen kaua uut valinud. Jõudnud lõpuks selleni, et telliks hoopis netist. Kohapealsetes salongides on hinnad on ikka kosmoses.

Ai kurat, hinnad on hullud. Ma uurisin mõned aastad tagasi seda võimalust, lõpuks ostsin küll koha pealt, sest sain hinna sobivaks.
eBayst leiad samad tooted, mis siinsed kaupmehed müüvad märksa soodsamalt. Näiteks Nice tiibväravaautomaatikakomplekti leian ma internetist 50% soodsamalt, kui siinse kaupmehe juurest allahindlusega.
https://tinyurl.com/y67ut863

oil kirjutas: 30 Juul 2019, 15:48

Aga koliks parem PS-i ja rohkem siin ei räägiks, modede sõrmed juba sügelevad et saaks eraldi teema teha millestki.

A miks mitte rääkida ja miks mitte poolitada. See on mootorratturite kommuun, mitte mootorratta oma. Kõik teemad on head (ok, mitte päris kõik aga no see selleks) mis kommuuni liikmetele huvi pakuvad. Tundub, et väravaautomaatika pakub.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

suslik83
Toetajaliige
Postitusi: 154
Liitunud: 26 Dets 2003, 17:14
Tsikkel: k175b, Riga 13,
Asukoht: Paide-Ardu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas suslik83 »

Meil siin foorumis ja aktiivsete ratturite hulgas väravatele automaatika paigaldajaid/müügiga tegelevaid tegelasi...vahest tuleb mõnel nööbist kinni haarata ja jutustada. Eks nii mõnigi hinnale lisanduv marginal õnnestub kuskile mõistlikku piiri rääkida. Samas, kui sõrmed päris pöidlad pole, saab vast netist kah asjad tellitud ning seadistatud - tootja valikul aitab ainult kriitika lugemine ehituse või muu teema foorumites.

BFT automaatika saab nende ratturite käest.

https://www.aiad-varavad.ee/
https://www.aialahendused.ee/

sõidan võrriga!
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Värava automaatika kohapealt mulle sobiks just Nice,sest nii saaks olemasolevate pultide tühja nuppu ka kodus ära kasutada. Telefoniga avamist ei plaani panna ja fotosilmasid ka ei vaja,sest koera pärast pean ikka värava ise kinni panema,enne kui väravast eemaldun.Tööjuures on fotosilmad ja talvel tuisuga on kordi olnud juhuseid,kus eemalt tel teel avades, enam väravat kinni ei saa,sest silm on kinni tuisanud. Muidugi saab sellele kellele värava avad seda öelda jne,aga kodus ma leian,on see täiesti mittevajalik lisa. Ma pole automaatikat veel kohapealt jõudnud küsida. Mõtlesin,et saan väravad tehtud,siis tegelen. Tööl on meil kasutusel Nice Toona või sellele eelnenud sarnane mudel ja see on küll juba ligi 10a hästi toiminud.
Praegu kiire otsing meilt siit leidis sellise koha https://www.nicehome.ee/ajamid

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

andrjusa
Postitusi: 7
Liitunud: 13 Aug 2017, 23:06
Tsikkel: bandit gsf 600

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas andrjusa »

oil kirjutas: 30 Juul 2019, 15:01

Keegi on omale netist tiibvärava automaatikat tellinud, paigaldanud ja rahule jäänud?

Mul kunagine komplekt on maha surnud, küljest võetud ja nüüd olen kaua uut valinud. Jõudnud lõpuks selleni, et telliks hoopis netist. Kohapealsetes salongides on hinnad on ikka kosmoses.

mul vedeleb kodus kasutamata Nice süsteem

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Kas Soomes nn."konna" tohib autode transportimiseks kasutada? Kui jah, kas on mingeid erinõudeid: kindlustus jmt?

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1939
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Tohib, 60km/h max. sama ka siis kui vead nööri otsas Ja kuni 1.6.2020.
Asi nimelt selles et nad vaatavad seda kui järelveetavat käru. Kõik mis üle 750kg peaks tegelikult olema piduritega või teine juht roolis. Sestap seaduse muudatus. Täpsemalt siin- https://www.liikenneturva.fi/fi/kysymyk ... hinaaminen

Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Eestikeelse väljendi "et me üksteisest mööda ei räägiks" ingliskeelne vaste?

Ise küsin, ise vastan... "talk past each other". Oli üks variant mis leidsin. Nii läks kirja.

Kasutaja avatar

argoa
Postitusi: 331
Liitunud: 05 Apr 2007, 01:31
Tsikkel: V-Strom
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas argoa »

kaimex kirjutas: 29 Juul 2019, 15:56

:x

oil kirjutas: 29 Juul 2019, 15:13

Millal saaksid Tartusse tuua?

Homme / ülehomme eeldan. :) Pean tegema 50km ringi a saab hakkama. ( Teades kuidas minu laps oma kaisuka pärast kisanud on) :)

Kuidas kaisukal läheb? Olen täna lõuna paiku liikumas tsikliga Mustveesse. Asi see tanklast läbi käia. Kui 52 liitrisesse sabakohvrisse ära mahub (tagumine iste on juba täidetud), siis saan õhtul Tartusse tuua.

Riga 12, Minsk 125, CŽ 250, Planeta 5, Yamaha XJ900F, Suzuki DL650 V-Strom
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Laup pidi töökaaslane järgi minema. Peaks siis lapseni jõudma ilusti. :)


Vxrik
Postitusi: 127
Liitunud: 06 Juul 2019, 11:19
Tsikkel: Tiger 800XC
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vxrik »

Kust ma leian Eestist alumiiniumi jootevardaid?

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Stokkerist sain mina kunagi.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Keegi Gas Strut Calculaatorit, mida saab usaldada oskab soovitada, või tulistab puusalt kui luugi mõõdud ja kaalud annan?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Kas motikavelgede puhastamiseks passib kasutada ka breikkliinerit? Või on lihtsam ja otstarbekam osta spets. veljepuhasti? Kui viimatmoodu, siis mis firma toodangul on olemas ka toimeefekt peale osturõõmu?

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Luxor kirjutas: 03 Aug 2019, 00:23

Kas motikavelgede puhastamiseks passib kasutada ka breikkliinerit? Või on lihtsam ja otstarbekam osta spets. veljepuhasti? Kui viimatmoodu, siis mis firma toodangul on olemas ka toimeefekt peale osturõõmu?

Brake cleaner ei tee puhtaks vaid eemaldab õli-rasva jäägid. Wheel cleaner on vist kõigil tootjatel happeline ehk toimib samamoodi. Olen kasutanud kunagist Statoilis müüdut ja toimib. Peamine,et ei laseks ära kuivada, enne kui mustuse lahti hõõrud. Mina kasutan kõvemat lapikut maalri pintslit ja siis survekat loputuseks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

reimps

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

Luxor kirjutas: 03 Aug 2019, 00:23

Kas motikavelgede puhastamiseks passib kasutada ka breikkliinerit? Või on lihtsam ja otstarbekam osta spets. veljepuhasti? Kui viimatmoodu, siis mis firma toodangul on olemas ka toimeefekt peale osturõõmu?

Fixusest leiad nende enda sildiga head puhastusvahendid, ma olin ka üllatunud. Hind ka suht naljanumber, viieka eest saad sitaks keemiat.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Black »

Pigieemaldusaine ja pintsel teevad ka imet.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

Olen auto puhul pannud tähele ,et spets vahend töötab oluliselt paremini kui pigieemaldused ja muud cliinerid...

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas joha123 »

sama trikki nagu autol rooliga pole motika sarvi kuidagi võimalik parem-vasak vahetusse panna, aga kas on mõni tsikkel millel gaas ja sidur pooled vahetanud?


ninzor
Postitusi: 86
Liitunud: 06 Mai 2011, 15:34
Tänanud: 1 kord

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ninzor »

Mootorrataste varasematel päevadel, nagu ka autode, polnud standardid veel väljakujunenud.

Konkreetne ratas paistab olevat midagi sinna auku:
https://youtu.be/3KsqvMvqlRw

Ka käiguvahetuse ja tagupiduri pooled olid teistpidi teatud ratastel. Näiteks Vincent Black Shadow.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ninzor kirjutas: 03 Aug 2019, 21:38

Mootorrataste varasematel päevadel, nagu ka autode, polnud standardid veel väljakujunenud.

Konkreetne ratas paistab olevat midagi sinna auku:
https://youtu.be/3KsqvMvqlRw

Ka käiguvahetuse ja tagupiduri pooled olid teistpidi teatud ratastel. Näiteks Vincent Black Shadow.

Ma olen kunagi mingi uuniku seljas istunud,millel käiguvahetus käis parema jala või parema käega paagi küljel olevast kangist. Jalapidur oli vasaku jala all. Vist oli saksa või prantsuse toodang.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

jalgratas, millel lenks on tagurpidi käima pandud, on täitsa olemas. kuskil vanatehnika muuseumis sai sellisega sõita ka. ütleme nii, et ei olnud väga harjumuspärane tunne :D mingist sõidust ei saanud rääkida, kõvemad mehed suutsid vist läbida kuskil nii 3-5m sellega.

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas rannamees »

joha123 kirjutas: 03 Aug 2019, 19:45

sama trikki nagu autol rooliga pole motika sarvi kuidagi võimalik parem-vasak vahetusse panna, aga kas on mõni tsikkel millel gaas ja sidur pooled vahetanud?

Gaas vasaku käe all oli massiliselt 2 ilmasõja aegsetel sõjaväesiklitel.
Paremas käes oli relv.

Pilt

Vxrik
Postitusi: 127
Liitunud: 06 Juul 2019, 11:19
Tsikkel: Tiger 800XC
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vxrik »

Vaja tsiklil sadula põhja ja mõne detaili (külje paneelide jms) jaoks valida materjal. Kas mõtekam alumiiniumist v terasest?
Teraslehest vist iseenesest vastupidavam ja lihtsam keevitada, aga alumiinium kergem ja lihtsam ise painutada sobivaks. Kas näiteks 1.5mm teraslehte võimalik koduste vahenditega ise painutada või on liiga tugev? Või piisaks ka 1 või 1,2mm'st?
Äkki mõni kogenum oskab nõuanda, mida kasutada.


will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

see oleneb ikka mida täpsemalt on vaja teha, kuidas painutada, kuhu ja kuidas kinnitada, mida see täpsemalt hoidma peab jne. paneelide jaoks võid ju võtta näiteks roostevaba pleki. alumiinium, kui see on paks, ei ole nii kerge painutada midagi. alumiinium on lihtsam töödelda. auke sisse lasta, keermestada ja kõik selline värk.
teraslehe puhul oleneb ikka riba laiusest ka, 1.5mm on painutatav loomulikult. kuid struktuurselt see eriti tugev nüüd küll ei ole.

teras ja roostevaba on kindlasti lihtsam keevitada kui alumiinium. aga kaunilt keevitada on mõlemat siiski piisavalt keeruline :D


Vxrik
Postitusi: 127
Liitunud: 06 Juul 2019, 11:19
Tsikkel: Tiger 800XC
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vxrik »

Sadula põhjaks midagi sellist: https://farm8.staticflickr.com/7295/131 ... 9f7c_z.jpg
Toetab pmts raamile, otseselt erilist raskust hoidma ei pea ja midagi keermestada vaja ei ole. Ühel detailil, mille laius 15cm paarist kohast vaja ka 90kraadine nurk painutada. Sooviks kõik ühest materjalist teha. Ükski detail suurt raskust kannatama ei pea.


Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tort »

Minul on põhi samasugusest plekist ja kestab, on keevitatud ka. Küljepaneelid plekist oleks vist lihtsalt inetud.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”