Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

rockit1 kirjutas: 16 Mai 2019, 19:50

Oskab keegi öelda millist alternatiivset õli ( microfiltrit) saab KTM LC4-l kasutada? Originaali enam ei

Nipiga küsimus? Internet väidab, et nt Motonet pakub 98-06 LC4-le kolme varianti lausa.




reimps

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

Alternatiivsete all mõeldakse tänapäeval öko- või mahetooteid. It's a thing, look it up.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Keegi tallinas pakub sellist teenust, et sellest autode "vinyl wrapist" lõikaks minu faili järgi mulle vajalikud jupid välja?
Kile peaks neil omal olema ja hind soodne.

Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1273
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas isakene »

Kuidas salvestada läpakasse välisest analoogallikast (konkreetsel juhul kassettdeckist) stereoheli, kui arvuti mikrisisend on mono?

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

isakene kirjutas: 24 Mai 2019, 11:24

Kuidas salvestada läpakasse välisest analoogallikast (konkreetsel juhul kassettdeckist) stereoheli, kui arvuti mikrisisend on mono?

Üks variant:
https://www.aliexpress.com/item/2015-Ne ... 75068.html

Selliseid lahendusi(digitaliseerijad) on hulgim.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1273
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas isakene »

yeekim kirjutas: 24 Mai 2019, 11:29

Üks variant:
https://www.aliexpress.com/item/2015-Ne ... 75068.html

Selliseid lahendusi(digitaliseerijad) on hulgim.

Ma olen natuke kahtleval seisukohal selle vidina esituskvaliteedi suhtes. Miski hiina junn versus Nakamichi kassettdekk...

Praegu turgatab pähe ainult miskisugune audiosisendiga väline helikaart, a äkki on veel ideid...?

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2192
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mina ostsin igasugu salvestamiseks sellelaadse seadme: https://www.muziker.ee/behringer-ufo-202-u-phono (mitte päris sama, aga identset asja enam ei müüda). Neid on igasugu muudelt tootjatelt ka, aga elektroonika tundub kõigil sarnane olevat. Nii kasseti kui vinüüli salvestamisel sõltub 95% helikvaliteedist mahamängivast seadmest, seega mingi korraliku decki asendamine odava hiina käkiga ei ole vbl kõige parem idee...

Kui ei viitsi postiga tellida, siis https://ewsound.ee/ on enamus Behringeri kolast letis olemas, vbl see ka.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

isakene kirjutas: 24 Mai 2019, 11:43

Praegu turgatab pähe ainult miskisugune audiosisendiga väline helikaart, a äkki on veel ideid...?

Digital Music Digitizer Converter
https://tinyurl.com/y4u5n2ds

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2192
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Macintosh, mikrofoni sisend ei sobi deckist väljuva "line" tugevusega signaali salvestamiseks. Peab olema "line in".

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

isakene kirjutas: 24 Mai 2019, 11:24

Kuidas salvestada läpakasse välisest analoogallikast (konkreetsel juhul kassettdeckist) stereoheli, kui arvuti mikrisisend on mono?

Neid sisendeid on palju erinevaid. Kui sa mulle täpse arvutimudeli ütled, siis ma ei pea palju arvama, et mis võiks minna :)
Aga kuna ma olen selles arvutimaailmas palju olnud, siis viska lutsu selle mikrisisendiga ja kasuta analoogsisendiga USB helikaarti, pmst su enda esimene päheturgatanud mõte oligi õige juba.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1273
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas isakene »

Nunii, hakkab tulema. :)
Ise leidsin sellise: http://www.allaboutadapters.com/usbantodiauc.html
Tänud kõigile kaasamõtlejatele, võib selle teema vist ammendatuks lugeda. Kui kellelgi sarnane asi riiulil tolmu kogub, võib mulle pakkuda. 8)

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

See on hea kaart: https://www.okidoki.ee/item/creative-e- ... t/8736262/
Lugesin enne mingit foorumit, kus keegi justtäpselt nakamichi kassettmakilt sama kaardiga ringi salvestas.

See, mida sina siin praegu jagasid, on mingi konverter, mis teeb valmis helifaili juba iseenda sees, st mina sellist asja pole kunagi kasutanud ning väga ei usaldaks ka. Jumal teab, mis kiip seal sees on ja mida ta teeb.
USB helikaart teeb ikkagi toore audio, mida siis vajadusel hiljem töödelda saad.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Millega seda kummi puhastada tohib ja kas seda peab mingi silikooniga vms määrima ka?

SNAG-0224.jpg
SNAG-0224.jpg (20.7 KiB) Vaadatud 2958 korda

Pole otseselt kunagi seda millegiga määrinud ja puhastanud olen ka ainult märja lapiga, kuid seoses hiljutiste asjade käiguga olen avastanud, et kõigega annab ämbrisse astuda :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 471
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Jubedalt kisub ikka igasugune mootorratastega seotud küsimus ära tuumateaduseks... :shock:

...
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Piipz kirjutas: 24 Mai 2019, 12:35

Millega seda kummi puhastada tohib ja kas seda peab mingi silikooniga vms määrima ka?
SNAG-0224.jpg
Pole otseselt kunagi seda millegiga määrinud ja puhastanud olen ka ainult märja lapiga, kuid seoses hiljutiste asjade käiguga olen avastanud, et kõigega annab ämbrisse astuda :)

Wd40 on väga hea selle puhastamiseks ja ei pea silikoonitama (ei ole vihateemast sarkasm WD40 vastu)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1273
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas isakene »

Piipz kirjutas: 24 Mai 2019, 12:22

See, mida sina siin praegu jagasid, on mingi konverter, mis teeb valmis helifaili juba iseenda sees, st mina sellist asja pole kunagi kasutanud ning väga ei usaldaks ka. Jumal teab, mis kiip seal sees on ja mida ta teeb.
USB helikaart teeb ikkagi toore audio, mida siis vajadusel hiljem töödelda saad.

Hmh. Puhtalt uudishimu pärast küsin, et mis vahe on selle konverteriga ja helikaardiga tehtud .wav failil?

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

isakene kirjutas: 24 Mai 2019, 13:10
Piipz kirjutas: 24 Mai 2019, 12:22

See, mida sina siin praegu jagasid, on mingi konverter, mis teeb valmis helifaili juba iseenda sees, st mina sellist asja pole kunagi kasutanud ning väga ei usaldaks ka. Jumal teab, mis kiip seal sees on ja mida ta teeb.
USB helikaart teeb ikkagi toore audio, mida siis vajadusel hiljem töödelda saad.

Hmh. Puhtalt uudishimu pärast küsin, et mis vahe on selle konverteriga ja helikaardiga tehtud .wav failil?

Kui saaks sellele käe (või kõrva) külge panna, siis oskaks öelda. Telli netist ära ja proovi, kui su kõrv rahule jääb, siis polegi rohkem enam vahet? 14 päeva jooksul saad ju tagasi saata.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

zorten22 kirjutas: 24 Mai 2019, 12:48

Jubedalt kisub ikka igasugune mootorratastega seotud küsimus ära tuumateaduseks... :shock:

Sul on õigus, kuid peale suuremat ämbrisse astumist seoses oma perseläinud piduritega ma nüüd igaks juhuks küsin sellised asjad üle, et kõik oleks 100% õige :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2192
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ei ole see mingi "konverter", samasugune USB helikaart nagu kõik teised soovitatud. Lihtsalt Audacity on kaasa pandud, mida muidu saab netist tasuta tirida. Ja väljundit ei ole, ainult sisend.

Ehk siis minuarust on see suure tõenäosusega ka täiesti sobiv valik.


kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

Laupäeva hommikul pea ei võta.

"Tehnoülevaatus on kehtiv kuni 07.2019" tähendas, et juulikuu jooksul tuleb ära käia, mitte enne 01.07? :wack:


reimps

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

kaheksa kirjutas: 25 Mai 2019, 12:59

Laupäeva hommikul pea ei võta.

"Tehnoülevaatus on kehtiv kuni 07.2019" tähendas, et juulikuu jooksul tuleb ära käia, mitte enne 01.07? :wack:

jep


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Kui päris täpne olla, siis ei tähenda seda, et juulikuu jooksul tuleb ära käia, võis vist ka paar kuud varem. :P


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Siin foorumis raudpolt vähemalt ühe käe näppude peal isikuid, kes teavad mis juhtmed need 3 tükki on ja milline neist on mille jaoks :D Tegu minu kõige parema eelduse kohaselt vene autopargi klaasiluua liigutaja mootoriga...minul on ta keevituse sees aga noh eks need asjad omal ajal nii käisidki.

61701792_2441805595830720_4411797463082467328_n.jpg

Et jah, 3 juhet. Punane, rohekas ja vist valge või siis kergelt kusekarva. Viimane käib läbi mingisuguse bimetall kaitsme (eeldatavasti on see ka suurelt pildile jäänud ja esiplaanil). Mis mind huvitab on, et kas kõiki neid kolme juhet kasutatakse kuidagimoodi ka reaalselt ära selle mootori sujuva pööreteregulli juures või on tegu lihtsalt kahe erineva kiiruse astmega (ehk siis äkki erinevad mähised või midagi sinnakanti..)? Või äkki on neid juhtmeid seal 3 hoopis pöörlemissuuna muutmise jaoks? Mida keevituse puhul küll ilmselgelt vaja ei ole. Mootor ise töötab, kiirust aga muuta ei saa. Ehk siis 12v tuleb sinna peale ja nii ongi. Paneelil oleva poteka kruttimine mingit efekti ei oma, seega mõtlen et kuidas ja millega see regullimine asendada. Kindlasti on tarvis võimalust kiirust juurde sättida ja ideaalis vast natuke maha ka.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Autopargi klaasiluua liigutaja mootor = kojamehe mootor. Mida see teeb su keevituse sees, annab traati ette? Täpselt teemasse küsimus ju. 8)


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

mida muud ta seal ikka teha saab...aga ega see polegi antud juhul nii oluline. oluline on, et miks sinna siseneb kolm traati ja mis eesmärk neil traatidel näiteks "originaalis" ehk siis kojamehemootorina on. mina ei tea, kas vene autodel oli kojardi kiiruse muutmiseks mootorist väljaspool mingi skeem mis siis pakkus talle erinevat pinget või äkki lihtsalt lülitati voolu ümber nende samade erinevate traatide vahel?
keevituse sees on kõik 3 traati ühendatud ja igatpidi kahe traadi vahelt pinget mõõtes on seal 12.x volti.


erkil
Postitusi: 58
Liitunud: 10 Dets 2012, 14:23
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas erkil »

Ladadel oli minu mäletamist mööda kaks tööasendit, intervall ja pidev ning ahela lülitamiseks oli eraldi klaasipuhastajate relee. Kiiruse muutmise võimalust vanematel mudelitel küll polnud, intervallist pidi piisama. Kui nüüd sellise skeemi peale mõelda, siis mootori sisendiks võiks minna kolm juhet: pidev "-", pidev "+" ning releest tulev lülitusahel. Pidev "+" sellepärast eraldi, et teatavasti jäävad klaasipuhastajad seisma nn lõppasendis ning lõppasendisse liikumiseks on toidet vaja ka siis, kui lülitusahel on katkestatud.

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Intervalli vanadel Ladadel ei olnud. Oli kas aeglane või kiire käik. Kadaka autoturul sai rublade eest soetada musta karbikese koos potensiomeetriga, millega sai tekitada esimesest kiirusest reguleeritava intervalli.


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

vahepeal olen saanud teada, et see mootor tõenäoliselt ei ole püsimagnetitega. seega peaks seal olema eraldi väljamähis sees (kui see nüüd on asja õige nimetus). siis on ilmselt ka võimalus, et see väljamähis on eraldi ergutusega ja seetõttu on seal niiöelda kaks plussi? või peaks sel juhul olema igal juhul juba 4 juhet ehk kummagi + ja - täiesti eraldi ühendatavad?

lugedes natuke nende eri liiki DC mootorite kohta siis oli kirjas nii:
An advantage to a separately excited shunt field is the ability of a variable speed drive to provide independent control of the armature and field.
The shunt-connected motor offers simplified control for reversing. This is especially beneficial in regenerative drives.
seega tundub üsna reaalne, et tegu just seda tüüpi mootoriga on...muidugi pole absull välistatud, et auto küljes rippudes on sel mootoril neid juhtmeid veel rohkem küljes olnud või et venelased tegid autodele ja keevitustele põhimõtteliselt ühesugust mootorit, kuid nipet näpet pisiasjad siiski erinevad ka

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Kojamehe mootori korral oleks üks ots pidevalt voolu all. Teised kaks aegalane ja kiire. Mootori kere oli vene tehnikal reeglina alati mätas. Vähe oli asju mis omasid nii + kui - otsa.
Keevituse puhul on midagi kindlasti muudetud, kuna on utoopiline, et iga nupuvajutusega veab mootor täis tsükli ringi.
Otsi mingigi viide tootja kohta, raudselt on see skeem kuskil olemas. Kunagi omasin mingit Purtses valmistatud traadikeevitust, (siinkohal tervitan vargaid ja saadaks u. 10 korda pimedasse ja sooja meie korrakaitse organid) seal oli raudselt kaks traadi kiirust mis olid potekaga timmitavad.


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Vaatan kas sealt midagi välja lugeda on. Nii palju kui mina tean ja olen pilte näinud oli see purtse mig ka üsna sarnane masin sellele, mis minul siin on.
Aga mul tunne, et seal sees on juba nii ehk naa ka nii mõndagi ümber ehitatud. Näiteks potekas paneelil paistab olevat pigem lääne toodang (see on korras). Siis miski relee või kontaktor (mis selle sama mootori tööle lülitab) on samuti täitsa 100% lääne oma ja vahetatud. Plaat hunniku dioodidega tundub originaal (eeldan, et see on mootori kiiruse regullija skeem) kuid sealgi on omajagu ümber ehitatud ja ainuke transistor skeemi peal paistab samuti üsna värskelt vahetatud.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”