Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

no aga kui ei jända siis pole ju õige tsiklimees (või naine), pealegi alati saab pärast tuua välja argumente a'la "kui ei oleks scottoilerit ostnud, mine tea kui vähe siis see kett oleks sõita saanud" :D äkki lausa 5kkm vähem ja peale 3 ketivahetust ning 100 tuhat kilomeetrit tsikli seljas hoiaks juba 25ka kokku kettide pealt. mis siis, et oiler ise maksab 150 :D




Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Paljud kasutavad aerosoolpudelis müüdavat valget (keraamilist?) määret, kas kõigile tsiklitele ei kõlba see?

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 329 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Scottoilereid sai see talv louisest isegi 70 euroga vaakumiga mudelid. Nii et see 150 eur hind on nüüd küll natuke liialdatud.

Muidu ketipasta on ka aerosoolist mugavam. Aerosooli on mugav ainult keskhargi pealt kasutada.

Nii et kõige laisemad panevad lihtsalt automaatse ketiõlituse peale.

Aga võrdlesin siis 75w90 õli ja atf punast. Mõlemad on hulga vedelamad, kui Scottoileri sinine. Nii et tuleb ikka seda õiget osta.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Putoline spets. automaatsete ketiõlitajate õli on 80W90 markeeringuga. https://www.amazon.co.uk/Putoline-Chain ... B01J4R2CG4 500ml pudel maksab alla 10.- euro, aga paraku Eesti maaletooja seda sisse ei too.
Samas ka Cobra Nemo2 ketiõlitajasse lubab tootja panna alternatiivina ka täitsa tavalist 80W90 käigukastiõli.

SERTÃO

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

"Paljud kasutavad aerosoolpudelis müüdavat valget (keraamilist?) määret, kas kõigile tsiklitele ei kõlba see?"

miks ei peaks kõlbama? sobivus või mittesobivus saab ju ainult keti tüübist sõltuda. see mis kõlbab o-ring ketile, kõlbab minuteada automaatselt igale ketile, seega igale rattale.
silkolene titanium dry lube on kasutusel ja sobib igasugustele kettidele. püsib ka väga hästi peal ja vesi samuti ei pese seda niiväga kergelt maha
https://www.silkolene.com/motorcycle/ch ... -dry-lube/


kalju1
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Aug 2009, 12:34
Tänatud: 14 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kalju1 »

mõtteid ketiõlituse teemadel:

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 329 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ma ei hakka nüüd pead panti panema, aga Scottoiler sinine tundub väga olevat 85W90W Marine Mercury Gearbox Oil.
Kuna selle hind pole enam üldse odav, siis minu jaoks on küsimus ammendunud.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Sciev kirjutas: 07 Mai 2019, 21:33

Paljud kasutavad aerosoolpudelis müüdavat valget (keraamilist?) määret, kas kõigile tsiklitele ei kõlba see?

Kole jääb, kui seda valget jama mustale või kuldsele ketile lasta.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Krl kirjutas: 08 Mai 2019, 12:30
Sciev kirjutas: 07 Mai 2019, 21:33

Paljud kasutavad aerosoolpudelis müüdavat valget (keraamilist?) määret, kas kõigile tsiklitele ei kõlba see?

Kole jääb, kui seda valget jama mustale või kuldsele ketile lasta.

Määri või tähetolmuga, peale 100km näevad kõik ühtemoodi välja

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

100 mingit põlluteed ehk jah. Aga see valge määre jääb keti külgedele ja ümbritsevatele detailidele kuni järgmise õlitamiseni.

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kirs »

ranel kirjutas: 08 Mai 2019, 10:20

Ma ei hakka nüüd pead panti panema, aga Scottoiler sinine tundub väga olevat 85W90W Marine Mercury Gearbox Oil.
Kuna selle hind pole enam üldse odav, siis minu jaoks on küsimus ammendunud.

Väljamaa jutte lugedes, siis kasutavad Scottoiler -is muretult ka täitsa tavalist 80W90 käigukasti õli. Ju suvaline 85W90 ka sobib.

SERTÃO
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ma peale määrde omale kohale jõudmist tõmban kaltsuga suurema pasteedi külgedelt maha ja jääb väga viis

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Öelge nüüd võhikule milline võiks olla parim ja ka soodsaim variant Keenia kontole ülekanne teha. Minu jaoks igasugu Western Unionid jne. täitsa tume maa.


Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Välja ilmunud miljonerist Keenia vanaonu suri ära ja suurem pärandus ootamas? :)

Mul sama jama. Mitu korda juba. Kanna ainult ülekandetasu Keenia kontole ja see vabastab pudrumäed.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2192
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kas Keenia konto all on mõeldud Mpesa-t? Ise pole proovinud, aga https://www.paypal-mobilemoney.com/m-pesa .

Või kui see ei ole õige asi, siis pane otsingusse "how to transfer money to mpesa" vms.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Ei ole M-pesa ega miljonärist vanaonu, täitsa tavaline ülekanne sõbrale. Krt jah, valgel mehel täitsa sõber mustal mandril, musta värvi kah veel. EKRE tõmbaks mu Raekoja platsil häbiposti :mrgreen:

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2192
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

No aga tal ei ole siis seal kohapeal Mpesa kontot? Selle PayPal->Mpesa gateway kaudu on tõenäoliselt sigapalju lihtsam ja odavam kui Western Unioni, tavapangandusest rääkimata, ega ma niisama ei jäura siin.

Viimati muutis Jesper, 08 Mai 2019, 17:35, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 07 Mai 2019, 22:41
Spoiler

Scottoilereid sai see talv louisest isegi 70 euroga vaakumiga mudelid. Nii et see 150 eur hind on nüüd küll natuke liialdatud.

Muidu ketipasta on ka aerosoolist mugavam. Aerosooli on mugav ainult keskhargi pealt kasutada.

Nii et kõige laisemad panevad lihtsalt automaatse ketiõlituse peale.

Aga võrdlesin siis 75w90 õli ja atf punast. Mõlemad on hulga vedelamad, kui Scottoileri sinine. Nii et tuleb ikka seda õiget osta.

ATF õliga võib O rõngastele ära teha.Isegi piduri mansetid teeb poole päevaga pudedaks. Aga kuna kulu on ikkagi suht marginaalne,siis ma pole oma kasutuse juures alternatiive otsinud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 329 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 08 Mai 2019, 17:35
Spoiler
ranel kirjutas: 07 Mai 2019, 22:41

Scottoilereid sai see talv louisest isegi 70 euroga vaakumiga mudelid. Nii et see 150 eur hind on nüüd küll natuke liialdatud.

Muidu ketipasta on ka aerosoolist mugavam. Aerosooli on mugav ainult keskhargi pealt kasutada.

Nii et kõige laisemad panevad lihtsalt automaatse ketiõlituse peale.

Aga võrdlesin siis 75w90 õli ja atf punast. Mõlemad on hulga vedelamad, kui Scottoileri sinine. Nii et tuleb ikka seda õiget osta.

ATF õliga võib O rõngastele ära teha.Isegi piduri mansetid teeb poole päevaga pudedaks. Aga kuna kulu on ikkagi suht marginaalne,siis ma pole oma kasutuse juures alternatiive otsinud.

Täitsa kursis sellega, et punast värvi tähisega roolivõimuõlid söövad tihendeid. Eespool ka mainisin seda, et miks ei taha suvalist sisse panna.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Jesper kirjutas: 08 Mai 2019, 17:32

No aga tal ei ole siis seal kohapeal Mpesa kontot? Selle PayPal->Mpesa gateway kaudu on tõenäoliselt sigapalju lihtsam ja odavam kui Western Unioni, tavapangandusest rääkimata, ega ma niisama ei jäura siin.

M-pesa seal vist igaühel olemas. Ma pean ainult omale PayPali tegema. Uurin värki, tänud!

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

M.T. kirjutas: 08 Mai 2019, 17:17

Öelge nüüd võhikule milline võiks olla parim ja ka soodsaim variant Keenia kontole ülekanne teha. Minu jaoks igasugu Western Unionid jne. täitsa tume maa.

Kõik sõltub sellest, mis sa teha tahad. Kõige lihtsam (peaaegu) võiks olla krüptoraha ülekanne (BTC, ETH, XRP jne). Aga kui krüpto tundub hirmuäratav siis kodumaine ettevõte Transferwise konverteerib sinu eurod Keenia shillingiteks ja kannab Keeniasse ära.
https://transferwise.com/us/send-money/ ... y-to-kenya

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Macintosh kirjutas: 08 Mai 2019, 17:42
Spoiler
M.T. kirjutas: 08 Mai 2019, 17:17

Öelge nüüd võhikule milline võiks olla parim ja ka soodsaim variant Keenia kontole ülekanne teha. Minu jaoks igasugu Western Unionid jne. täitsa tume maa.

Kõik sõltub sellest, mis sa teha tahad. Kõige lihtsam (peaaegu) võiks olla krüptoraha ülekanne (BTC, ETH, XRP jne). Aga kui krüpto tundub hirmuäratav siis kodumaine ettevõte Transferwise konverteerib sinu eurod Keenia shillingiteks ja kannab Keeniasse ära.
https://transferwise.com/us/send-money/ ... y-to-kenya

Jep, jõudsin ise ka siin juba selleni. Ja Mac, mul siin igasugu PayPal, WU, jne. paras raketiteadus, sa veel hakkad krüptorahast rääkima :wack:

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

M.T. kirjutas: 08 Mai 2019, 17:49

Ja Mac, mul siin igasugu PayPal, WU, jne. paras raketiteadus, sa veel hakkad krüptorahast rääkima :wack:

No ma tegin seda natuke meelega või kui soovid, siis heameelega. :mrgreen:

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

jarkuu
Postitusi: 81
Liitunud: 25 Mär 2018, 16:48
Tsikkel: S1000RR
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas jarkuu »

Panen ka ühe küsimuse jälle kirja.
Ühest vanast teemast lugesin välja ,et kui ratas on valminud enne 96 aastat, vöib tuledena kasutada ka muid tulesi mis pole märgistatud E-tähisega?

Yamaha R6(2005)-Yamaha xj600s(1994)-Bmw s1000rr(2014)-Yamaha xj 550 Cafe racer(1981)-Harley-Davidson Dyna Switchback(2013)
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1273
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas isakene »

jarkuu kirjutas: 08 Mai 2019, 23:21

Panen ka ühe küsimuse jälle kirja.
Ühest vanast teemast lugesin välja ,et kui ratas on valminud enne 96 aastat, vöib tuledena kasutada ka muid tulesi mis pole märgistatud E-tähisega?

Nu aga võta Riigi Teataja lahti ja saad vastuse kõikidele küsimustele. Otsingusõna on "sõidukite tehnonõuded".

"Enne 1. jaanuarit 1990. a esmaregistreeritud M ja N kategooria
sõiduki ja enne 1. jaanuarit 1996. a esmaregistreeritud L kategooria sõiduki
lähitulelatern peab vastama valmistaja poolt ettenähtule"


jarkuu
Postitusi: 81
Liitunud: 25 Mär 2018, 16:48
Tsikkel: S1000RR
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas jarkuu »

Nuu häbi tunnistada ,aga tundub ,et ma olen natukene sooda.
Aga ma ei suuda enda jaoks seda asja lahti defineerida.
Asi on ala nii ,et valmistaja poolt sellel ajal ei olnud veel E tähis vajalik siis nüüd vöin panna mida ise tahan ? Vöi on hoopis see ,et ma ei tohin kasutada ainult tehasest tulnud tuld ?

Yamaha R6(2005)-Yamaha xj600s(1994)-Bmw s1000rr(2014)-Yamaha xj 550 Cafe racer(1981)-Harley-Davidson Dyna Switchback(2013)
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1273
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas isakene »

Nii ongi, nagu valmistaja ette nägi, erinevad riigid läksid E-nõudele üle erineval ajal. Kui tsiklil oli e-tuli tehasest ees, pead enda omale ka vastava panema. Kui oli mingi suvaline juust, siis võidki mingi vanaaegse juustu panna, originaali nüüd vaevalt keegi nõudma hakkab. Asja mõte on selles, et vanemad sõidukid saaksid originaalvarustusega liigelda. Nii et kui hakkad retropillile miskeid üüberbling märgistuseta led-töötulesid installima, saad vastu päid-jalgu kindla peale. :twisted:

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

M.T. kirjutas: 08 Mai 2019, 17:40

M-pesa seal vist igaühel olemas. Ma pean ainult omale PayPali tegema. Uurin värki, tänud!

Western Unioni silti olen Omniva kontoris näinud. Aga tundub, et saab ka toolilt tõusmata: https://www.westernunion.com/ee/et/send-money/app/start
Paypali konto tasub ikka teha. Siis saad võrrelda.

Viimati muutis bitter, 09 Mai 2019, 11:52, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2192
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ei no kui Transferwise töötab, siis on kogu see PayPali ja Mpesa teema mõttetus - ma lihtsalt ei olnud soovitamise hetkel nende arengutega kursis.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Umbes nädal tagasi nägin ETV RIngvaates teaserit - Hermaküla ja Muttika sõidavad (?) enduurokatega. Kas see lugu lõpuks eetrisse ka jõudis ja kui, siis millal? Google leiab üles ainult nende Tartu maratoni loo ja võrkpallinaiste loo.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”