Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Alates pistikupesadest lõpptarbijani, mitte midagi ei juhtu kui paned otsad tagurpidi. Lihtsalt on reglementeeritud L =live-> pruun ja N= neutral ->sinine, ehk tegu on puhtalt safety teemaga. Kui pistiku seinast välja võtad, siis ei ole sinna ka kunagi peale kirjutatud upper or lower side. Iga kord seina lükates võib see alaldi poolne polaarsus olla teine. Kuid püsi installatsiooni korral võiks ikkagi kinni pidada nendest reeglitest.



Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas romulus »

Tänud, just seda vastust ootasingi. Eeldasin ise ka et vahet pole. Püsipaigaldustes olengi jah LN pooltest kinni pidanud, kuid nüüd esmakordselt tuli ette selline pistikulahendus, ja tahtsin targematelt igaks juhuks üle küsida.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23

oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas oil »

Pinotex mahagoniga värvitud puitlaudisega maja. Sel kevadel värvin üle. Mõni madalam koht on omandanud natuke rohekat tooni, ehk siis laudadele lennanud tolm, poripritsmed jms sooviks pikkamööda kasvama minna.

Uuesti Pinoteximine vist ei tapa seda ära, peaks kasutama mingit aluskeemiat? Millist?

Praegu ilmselgelt värvima ei hakka, aga passiks aegsasti peale kevadistele sooduspakkumistele, et saaks odavalt kõik kraami kätte.

Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas wicked »

"Boracol" või mingi vastav asi mis sisaldab booraksit ja kloori


tehh
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Juul 2007, 22:16
Asukoht: keila
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 3 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas tehh »

Kas rattaehitaja on Biker.ee ka advokaatidega ähvardanud nagu Tqhq foorumit?
http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=48159

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

ei ole aga kui peaks, siis ootame määrust, niisama ei saa midagi ära peita või maha võtta

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

oil kirjutas: 05 Mär 2019, 12:38

Pinotex mahagoniga värvitud puitlaudisega maja. Sel kevadel värvin üle. Mõni madalam koht on omandanud natuke rohekat tooni, ehk siis laudadele lennanud tolm, poripritsmed jms sooviks pikkamööda kasvama minna.

Uuesti Pinoteximine vist ei tapa seda ära, peaks kasutama mingit aluskeemiat? Millist?

Praegu ilmselgelt värvima ei hakka, aga passiks aegsasti peale kevadistele sooduspakkumistele, et saaks odavalt kõik kraami kätte.

Ma tänapäeval jätaks Pinotexi üldse ära ja kasutaks midagi paremat. Näiteks REMMERS on väga hea kvaliteediga asi ja seal oli minu meelest kõike keemiat peale värvi ka. Pole just odavaim,aga on minu meelest seda hinda väärt. Pole kuidagi nendega seotud vaid nägin sõbral kuidas palkmaja oli tehtud ja tegin omal ka maja fassaadi puitosad sellega. Mina kasutasin poolläbipaistavat lazur värvi ja olen väga rahul. Seal on ka katvaid ja täiesti läbipaistvaid tooteid.
http://www.remmers.ee/13.0.html

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas oil »

Tänud värvimise-alaste nõuannete eest. Arvesse võetud!

Järgmine ja üle pika aja ka üks ausalt rumal küsimus: kuskohast pikemat kasvu aga mitte soliidse kõhuga meesterahvad riideid leiavad? Ei taha omale jakki, mis istuks ümber nagu kast.

Tavariietest jutt siis, mitte tsikliriietest.


taat007
Postitusi: 60
Liitunud: 24 Mai 2012, 17:23
Tsikkel: jawa250 jawa350 honda650
Tänatud: 3 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas taat007 »

:bsmile: Terv
Kas keegi on näppinud bmw 1150gs käigukasti.Käisin vaatamas üht müügis olevat isendit ja liikuma hakkamisel esimese ja teise käiguga oli kolks sees.Küik arvamused ja lappamised on teretulnud :D :D (crash)


reimps

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kui turuhinnaga müügis, unusta see. Kui kastiremont maha arvestatud, võta ligi, aga ise kahetsed niikuinii :)

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

VFR800 2008 esimene ketihammakas on õigetpidi väi tagurpidi kinni keeratud?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas oil »

Madlobster kirjutas: 28 Mär 2019, 19:02

VFR800 2008 esimene ketihammakas on õigetpidi väi tagurpidi kinni keeratud?

Äkki see aitab:

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

täitsa õiget pidi. Aint ma oma tarkusest hakkasin tagantpoolt pihta seega jääb loota, et õhukäristajaga saab lahti mudu peab uuesti tagaosa kokku panema et piduriga kinni hoida.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Madlobster kirjutas: 28 Mär 2019, 21:36

täitsa õiget pidi. Aint ma oma tarkusest hakkasin tagantpoolt pihta seega jääb loota, et õhukäristajaga saab lahti mudu peab uuesti tagaosa kokku panema et piduriga kinni hoida.

Paned ketist kruvikeeraja (suure) läbi (või naela) ja mingi serva taha ja keerad ka võtmega lahti :-)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

seda vaadates hakkasin mõtlema, et huvitav mis oleks minimaalne võimalik kiirus politsei eest ära sõitmiseks, äkki 15kmh? :D https://www.accelerista.com/liiklus/pun ... ed-narvas/

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

will111 kirjutas: 29 Mär 2019, 23:43

seda vaadates hakkasin mõtlema, et huvitav mis oleks minimaalne võimalik kiirus politsei eest ära sõitmiseks, äkki 15kmh? :D https://www.accelerista.com/liiklus/pun ... ed-narvas/

t***, ma tükk aega vaatasin ja algselt naersin...
Esimene pollar üldse ei reageerinud asjale-ajas vist oma asja.
Teised olid sellisel äraootaval seisukohal, kodanik suutis isegi oma koju ja korterisse jõuda :D
Tsirkus (lol)

Saadetud kettaga lauatelefonist!


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

ilmselt polnud mõtet seda tsirkust liiga varakult lõpetada jah. ega tüüp kiirust ületada põhimõtteliselt ei suutnud...küll aga kõikvõimalikke muid reegleid igas mõttes rikkuda samas :D huvitav ainult, et mida see mopeedikangelane täpsemalt oma peas lõpplahendusena ette võis kujutada...et jookseb kiiresti keldrisse peitu kui koju jõuab ja keegi ei näe ning politsei järgi ei jõua?

Kasutaja avatar

Sadness
Postitusi: 301
Liitunud: 27 Juun 2004, 15:25
Tsikkel: Mutt
Asukoht: Põlvamaal põlvest põlve
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Sadness »

Kiire küss. Kas Circle K automaatika on suuteline ilma vigastusi tekitamata pesema kaubikut-väikebussi? Kõrgus ja laius umbes 1,9 meetrit, küljepeeglid mu meelest sisse ei käi? Volkar T4. Pole kunagi bussiga automaatpesulas käinud, aga nüüd kingiti mingi superlux pilet.

----
Voshod 3M "Freyja"~Jawa 638 "Punane Needus"~Iž Planeta 5 "Sarvik"~ Kawasaki EN500 Vulcan "Etna"~(Yamaha XTZ Super Ténéré "Rühkija")~Suzuki LS650 Savage "Putukas"~Mutt Mushman "Krants"
Kasutaja avatar

Sadness
Postitusi: 301
Liitunud: 27 Juun 2004, 15:25
Tsikkel: Mutt
Asukoht: Põlvamaal põlvest põlve
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Sadness »

Vastan ise: 97nda aasta volkar T4 bussil on peeglid siiski kokkuklapitavad ja seega pesulas saab hakkama. Mul olid nende liitekohad üle värvitud, sestap kahtlesin.

----
Voshod 3M "Freyja"~Jawa 638 "Punane Needus"~Iž Planeta 5 "Sarvik"~ Kawasaki EN500 Vulcan "Etna"~(Yamaha XTZ Super Ténéré "Rühkija")~Suzuki LS650 Savage "Putukas"~Mutt Mushman "Krants"
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Sadness kirjutas: 01 Apr 2019, 12:57

Vastan ise: 97nda aasta volkar T4 bussil on peeglid siiski kokkuklapitavad ja seega pesulas saab hakkama. Mul olid nende liitekohad üle värvitud, sestap kahtlesin.

Mul on 2017a VITO ja see vist volkarist laiem ning ei keera seal käies kunagi peegleid isegi kokku,peseb siis peeglid ka puhtaks. Siiani pole midagi ära murdnud või rikkunud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Kuidas oleks inglise keeles "üle ega ümber"? Väljend "ei saa üle ega ümber".

Kasutaja avatar

h0lger
Postitusi: 508
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:56
Tsikkel: roheline
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 108 korda
Tänatud: 30 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas h0lger »

Vapsik kirjutas: 02 Apr 2019, 12:56

Kuidas oleks inglise keeles "üle ega ümber"? Väljend "ei saa üle ega ümber".

"There is no way around it" ?

Mootorrattaga sõitmine on kallis, kuid see-eest ohtlik tegevus.

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

"cant get past the fact (..that something something)" oleks ka veel üks alternatiiv, mida päris tihti kasutatakse


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Erci »

Tere

Kas haagisega ülevaatusele minnes on kohustuslik, et see on sõiduki taga haakes, või võib ka muudmoodi minna (käekõrval, teise haagise peal / sees vms). Kuidas nad siis tulede seisukorda jms kontrollivad?

Tänan

___________________________
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Erci kirjutas: 03 Apr 2019, 14:34
Spoiler

Tere

Kas haagisega ülevaatusele minnes on kohustuslik, et see on sõiduki taga haakes, või võib ka muudmoodi minna (käekõrval, teise haagise peal / sees vms). Kuidas nad siis tulede seisukorda jms kontrollivad?

Tänan

Tulede kontrollimiseks peab pistik olema ühendatud, aga haakes ju ei pea olema :lol:
Või siis aku kaasa juhtmetega.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Lisaks võta veopea kontrolliks haakekuul ka taskusse, juhul kui jala lähed.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas simp »

Erci kirjutas: 03 Apr 2019, 14:34
Spoiler

Tere

Kas haagisega ülevaatusele minnes on kohustuslik, et see on sõiduki taga haakes, või võib ka muudmoodi minna (käekõrval, teise haagise peal / sees vms). Kuidas nad siis tulede seisukorda jms kontrollivad?

Tänan

ÜV tehakse haagisele, mitte autorongile. Punktis peab kogu vajalik aparatuur(tuletester jms) olemas olema.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

simp kirjutas: 03 Apr 2019, 23:30
Spoiler
Erci kirjutas: 03 Apr 2019, 14:34

Tere

Kas haagisega ülevaatusele minnes on kohustuslik, et see on sõiduki taga haakes, või võib ka muudmoodi minna (käekõrval, teise haagise peal / sees vms). Kuidas nad siis tulede seisukorda jms kontrollivad?

Tänan

ÜV tehakse haagisele, mitte autorongile. Punktis peab kogu vajalik aparatuur(tuletester jms) olemas olema.

Päris nii ikka ei ole,et peab olemas olema.Ma ei tea ,et kuskil oleks nii,et viid suvalise haagise sinna, jätad ukse taha ja teevad ära. Haagise ÜV võib tõesti teha nii,et keegi seda eriti ei uuri(lihtsalt ei viitsi),aga näiteks haakeseade näitab oma kulumist(munaka pesa kõrval on selline andur) ainult siis,kui ta on munaka otsas ja seda on mul igakord vaadatud.Tulesid ausalt igakord küll pole uuritud,aga mul on ka kõik korras ja seda ÜV punktis, kus ma pidevalt käin, üldiselt teatakse.
Aga nagu ikka igasugu asjadega,võtad telefoni ja küsid mõnest sulle sobivast ÜV punktist järgi,kas nad on muud moodi nõus või ei ole. Üks on kindel,et siit sa adekvaatset infot selle kohta ei saa.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Erci »

Sain vastustest siiani aru et seaduslikku poolt siis keegi ei tea. Kas peab olema haakes või ei? Selles on küsimus. Ja kui peab, siis kust määrusest vms tuleb kohustus.

Tänud

___________________________
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas simp »

urmas66 kirjutas: 04 Apr 2019, 09:30

Päris nii ikka ei ole,et peab olemas olema.Ma ei tea ,et kuskil oleks nii,et viid suvalise haagise sinna, jätad ukse taha ja teevad ära. Haagise ÜV võib tõesti teha nii,et keegi seda eriti ei uuri(lihtsalt ei viitsi),aga näiteks haakeseade näitab oma kulumist(munaka pesa kõrval on selline andur) ainult siis,kui ta on munaka otsas ja seda on mul igakord vaadatud.Tulesid ausalt igakord küll pole uuritud,aga mul on ka kõik korras ja seda ÜV punktis, kus ma pidevalt käin, üldiselt teatakse.
Aga nagu ikka igasugu asjadega,võtad telefoni ja küsid mõnest sulle sobivast ÜV punktist järgi,kas nad on muud moodi nõus või ei ole. Üks on kindel,et siit sa adekvaatset infot selle kohta ei saa.

Võtad teinekord CO ja DB mõõtmise seadmed ka ise kaasa? Minema on sellepärast saadetud, et ÜV punkti töövahendeid kaasas polnud?

Erci kirjutas: 04 Apr 2019, 13:21

Sain vastustest siiani aru et seaduslikku poolt siis keegi ei tea. Kas peab olema haakes või ei? Selles on küsimus. Ja kui peab, siis kust määrusest vms tuleb kohustus.

Tänud

Seadusliku poole leiad siit, kiirel skimmimisel ma ei leidnud nõuet ja selle põhjal oma väite esitasingi. Võid pikemalt läbitöötada ja kui leiad haakes esitamise nõude võtan oma sõnad tagasi :)

edit:
Lisa 2 Nõuded ülevaatuspunktile ja selle inventarile.

7.Ülevaatuspunkti sisseseade peab võimaldama ülevaatusel nõutavate kontrolloperatsioonide teostamist vastavalt ettenähtud tehnoloogiale

Ütleb nagu kõik vajaliku ära. Kui on kontrolloperatsioon, siis peab sisseseade selle operatsiooni sooritamist võimaldama. Nt, haakeseadme kulumi kontrolliks peab olema vajalik seade(munak) ülevaatuspunktis olemas.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”