Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas joel »

Gaasikeevitusega punaseks.



Joel
Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

joel kirjutas: 19 Juun 2019, 14:31

Gaasikeevitusega punaseks.

Selle peale ma pean ikka veel täpsemaks minema. Tegu siis tagakojamehega. Mis erinevalt sellest pildist on veel auto küljes.

tagakojamehe mootor1.jpg
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Käisin selle tee läbi, mitte millegiga ei saanud lahti. Lõpuks võtsin minirelaka (dremel) ja lasin selle mutri sealt küljest. Kõik need teesoolad, mis seal taga ringi hõljuvad, kuivatavad selle mutri ikka eriti hästi kinni. Ning jama on ju ka selles, et liiga suurt jõudu ei saa rakendada, kui tavapoldiga võrrelda, sest muidu keerad mehhanismi puruks.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Piipz kirjutas: 19 Juun 2019, 14:45

... (dremel)

No see iseenesest on juba idee. Kuigi unistasin lihtsamast variandist.
Miks kuradi pärast pidi sinna küll sellisest materjalist mutri toppima :evil: Aga ilmselt saksid ei kujuta ikka vist hästi ette mis pask siin toimub.


extremist
Postitusi: 603
Liitunud: 31 Aug 2010, 19:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas extremist »

Vana auto veermikuga tegeledes jõudsin sama järelduseni - kui keerates ei tule siis kohe relakaga maha. Täiesti mõttetu jamada ja aega raisata.. eriti kui jupp nagunii vahetusse läheb.

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Võtad kaks lukksepa vasarat, need mis ühest otsast teravamad. Paned ühe teravama otsaga ehk pinniga vastu mutri kanti toetama alasi asemel (see võiks olla raskem, nii 500-800 gr) ja teise kergema pinniga lööd vastaskanti. Teed ringi peale ja vajadusel kordad. Samal ajal on igasugune universaalõli vms abiks. Kõik on sel meetodil lahti tulnud. Haamrite puhul võiks enne veenduda et püsivad varre otsas kinni, siis läheb löök ka sinna kuhu vaja. Ja vasara kasutamine ei tähenda et peab peksmiseks õlavarre paigast venitama, kerge randmekoputus on täiesti piisav.

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ronk »

https://www.ladu24.ee/tooriistad/autore ... lekt-4-osa
Kas sellise asjaga ei saaks antud mutrit nö poolitada?

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Ronk kirjutas: 19 Juun 2019, 16:31

https://www.ladu24.ee/tooriistad/autore ... lekt-4-osa
Kas sellise asjaga ei saaks antud mutrit nö poolitada?

Mul on need kodus olemas ja olen paar korda kasutanud kohtades, kus relakas ligi ei saa - kokkuvõttes võib öelda, et kui muud enam ei aita, siis võib need sahtlist välja otsida. Kraega mutriga on väga halb kasutada.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Kas kellegil vanemat (kuni 95a)kaubikut/ väikebussi ei seisa? Sooviks nädalavahetuseks rentida, et saaks taga magada. :)

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

kaimex kirjutas: 24 Juun 2019, 12:33

Kas kellegil vanemat (kuni 95a)kaubikut/ väikebussi ei seisa? Sooviks nädalavahetuseks rentida, et saaks taga magada. :)

Mitte, et mul oleks bussi pakkuda aga miks nimelt kuni 95a?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Macintosh kirjutas: 24 Juun 2019, 13:01
kaimex kirjutas: 24 Juun 2019, 12:33

Kas kellegil vanemat (kuni 95a)kaubikut/ väikebussi ei seisa? Sooviks nädalavahetuseks rentida, et saaks taga magada. :)

Mitte, et mul oleks bussi pakkuda aga miks nimelt kuni 95a?

Retrobest ürituse vip parklas vanematel masinatel tasuta ja eks kuna retro üritus siis retro masinaga oleks ägedam ka. :)


skümme
Postitusi: 27
Liitunud: 03 Juun 2018, 03:24
Tsikkel: TDM850
Tänanud: 18 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas skümme »

Mis tsikliga tegu?

Screenshot_20190624-170519_Gallery.jpg
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Kunagi on ta Yamaha GTS 1000 olnud....

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Kalapea
Postitusi: 1059
Liitunud: 26 Veebr 2005, 13:00
Tsikkel: Mõni Ducati
Asukoht: Pärnu / 559I7I9O
Tänatud: 94 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kalapea »

Otsin käsikaubandusest saadavat vahendit millega puhastada puidust kümblustünni roostese vee jääkidest, ilma et kahjustaks alumiiniumist siseahju.

PiltPilt
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Seal ei tohiks ühtegi puhastusvahendit kasutada. survepesur aga mitte nii kõva survega, et puit karvaseks läheb

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

Piipz kirjutas: 18 Juul 2017, 09:42

Tekkis just arutelu turvasüsteemide ja liikumisanduritega.

Mina olen nii aru saanud, et enamjaolt on liikumisandurid sellised, mis reageerivad kehasoojusele (PIR).
Talvel olen tihti pidanud näiteks õues minema liikumisandurile lähemale, et õuetuli põlema läheks, sest talveriided katavad kehasoojust paremini.
Nüüd aga, peale ühte vargust, kus varas läbi katuse sõna otseses mõttes kalastas ühest poest kraami (ilma alarmi käivitamata), tekkis küsimus, et milline andur selle vastu aitaks?
Sisuliselt oleks võimalik õige riietusega käia mööda poodi ringi ja alarmi mitte käivitada?

Seda varianti tean, et näiteks turvakaameratel on selline süsteem, et kui pilt muutub, saadab salvesti häire laiali, kuid kas "tavalisi" liikumisandureid ka on, mis ei mõõda kehasoojust, vaid lihtsalt objektide liikumist? Autodes on mahuandurid, kas midagi sarnast?

On sellised asjad nagu topelttehnoloogilised andurid. Vaatavad lisaks tavalisele ka mikroleaine liikumist. Nendega on oluliselt vähem ka valehäireid. Aga mäletamistmööda andsid need häire siis kui mõlemad liikumised on tuvastatud.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ain kirjutas: 25 Juun 2019, 18:39
Spoiler
Piipz kirjutas: 18 Juul 2017, 09:42

Tekkis just arutelu turvasüsteemide ja liikumisanduritega.

Mina olen nii aru saanud, et enamjaolt on liikumisandurid sellised, mis reageerivad kehasoojusele (PIR).
Talvel olen tihti pidanud näiteks õues minema liikumisandurile lähemale, et õuetuli põlema läheks, sest talveriided katavad kehasoojust paremini.
Nüüd aga, peale ühte vargust, kus varas läbi katuse sõna otseses mõttes kalastas ühest poest kraami (ilma alarmi käivitamata), tekkis küsimus, et milline andur selle vastu aitaks?
Sisuliselt oleks võimalik õige riietusega käia mööda poodi ringi ja alarmi mitte käivitada?

Seda varianti tean, et näiteks turvakaameratel on selline süsteem, et kui pilt muutub, saadab salvesti häire laiali, kuid kas "tavalisi" liikumisandureid ka on, mis ei mõõda kehasoojust, vaid lihtsalt objektide liikumist? Autodes on mahuandurid, kas midagi sarnast?

On sellised asjad nagu topelttehnoloogilised andurid. Vaatavad lisaks tavalisele ka mikroleaine liikumist. Nendega on oluliselt vähem ka valehäireid. Aga mäletamistmööda andsid need häire siis kui mõlemad liikumised on tuvastatud.

Või siis panna vanakooli ultrahelianduriga. PIR anduri eesmärk on see, et koduloomad valvatavat objekti häiresse ei laseks.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 25 Juun 2019, 18:39
Spoiler
Piipz kirjutas: 18 Juul 2017, 09:42

Tekkis just arutelu turvasüsteemide ja liikumisanduritega.

Mina olen nii aru saanud, et enamjaolt on liikumisandurid sellised, mis reageerivad kehasoojusele (PIR).
Talvel olen tihti pidanud näiteks õues minema liikumisandurile lähemale, et õuetuli põlema läheks, sest talveriided katavad kehasoojust paremini.
Nüüd aga, peale ühte vargust, kus varas läbi katuse sõna otseses mõttes kalastas ühest poest kraami (ilma alarmi käivitamata), tekkis küsimus, et milline andur selle vastu aitaks?
Sisuliselt oleks võimalik õige riietusega käia mööda poodi ringi ja alarmi mitte käivitada?

Seda varianti tean, et näiteks turvakaameratel on selline süsteem, et kui pilt muutub, saadab salvesti häire laiali, kuid kas "tavalisi" liikumisandureid ka on, mis ei mõõda kehasoojust, vaid lihtsalt objektide liikumist? Autodes on mahuandurid, kas midagi sarnast?

On sellised asjad nagu topelttehnoloogilised andurid. Vaatavad lisaks tavalisele ka mikroleaine liikumist. Nendega on oluliselt vähem ka valehäireid. Aga mäletamistmööda andsid need häire siis kui mõlemad liikumised on tuvastatud.

Üks variant on kiirtega süsteem,aga see vist päris kallis.
Meil on tööjuures laos G4S andurid ja need lähevad häiresse ka siis kui korraks suure laoukse sees olevat käiguust liigutada. Ise ei pea isegi sisse astuma,piisab kui uks 15-20cm avada ja kohe läheb häiresse. Väljanägemine nagu igal teisel valveanduril ehk kui G4S-st küsida,siis oskavad pakkuda.Trepikojas on jälle sellised,et pead ikka sisse astuma,et aktiveeruks. Ukse magneteid neil mainitud ustel pole. Laos on need andurid 5m kõrgusel lae all kahes kohas 4-ste puntidena ehk 360 kraadi kaetud. Ladu on 6m kõrge 40m pikk ja 18m lai.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

alfred1
Postitusi: 14
Liitunud: 11 Juul 2015, 11:06

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas alfred1 »

Jõudu

Plaan minna pundiga lõuna-eesti ilu naudima minna krossikatega. Kuna ise tallinna inimesed siis küsikski siit abi. Kas keegi teab kus kandis seal sõita saab? Pigem sõidaks rohkem mööda metsaradasi, karjäärides jne. On kellelgi kogemusi või teab kedagi kellel on? Võiks olla rohkem seal otepää võru kandis

Tänud!


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

kahjuks või õnneks ei tea ma lõuna-eestist sellel osas küll mitte midagi. kuid harrastan täpselt sama asja siin põhja-rannikul ehk siis harjumaal ja läheduses.
võin kommentaariks öelda umbes niimoodi, et ükskõik kuhu KURADI KARUP*RSE sa ka oma rattaga ei lähe, max umbes poole tunniga on mingisugune vigri logoga 80' moskva olümpiamängude nokamütsiga isehakanud looduskaitsja oma ekipaaziga platsis ja räägib sulle, et kas see seda teadsid ja kas sa toda teadsid :D kordan, ükskõik kuhu sa lähed ja misiganes rajakese või kasvõi suurelt ja selgelt mootorsõidukitega sisse sõidetud tee metsast leiad, täiesti 100% kindlalt on see alati mingi tahma arvates looduskaitse all või tema isikliku kaitse all.
ma olen käinud ikka 10+ korda täiesti erinevates kohtades niimoodi ja otsinud selliseid kohti juba kõva 3-4 aastat. küll kaardi pealt, küll auto ja tänavarattaga mööda maad ja ilma ringi sõites.

...aga võibolla lõuna-eestis on inimesed ja kohad teistsugused :)


pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas pyta »

Võrust valga poole sõitma hakata,siis jääb sõjaväe lasketiir paremat kätt metsa. Sealt kohe kõrvalt lähevad kitsad enduuro rajad,päris pikalt oli mingit ringi seal ja täitsa äge

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)

Begemot
Postitusi: 173
Liitunud: 24 Dets 2008, 11:37
Tsikkel: suzuki Bandit
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Begemot »

Mis mootori õli kasutada yamaha xt 600 puhul ?

Ma ei karda kuradit, olen põrgu Jüriga juttu rääkinud.

reimps

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

Vedelat.


Begemot
Postitusi: 173
Liitunud: 24 Dets 2008, 11:37
Tsikkel: suzuki Bandit
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Begemot »

Ja aga kui vedelat?

Ma ei karda kuradit, olen põrgu Jüriga juttu rääkinud.

Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Ma küsiks poest natuke paksemat kui kõige vedelamat.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas simp »

Begemot kirjutas: 28 Juun 2019, 21:36

Mis mootori õli kasutada yamaha xt 600 puhul ?

Selection_404.jpg

Begemot
Postitusi: 173
Liitunud: 24 Dets 2008, 11:37
Tsikkel: suzuki Bandit
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Begemot »

Selge, tänud.

Ma ei karda kuradit, olen põrgu Jüriga juttu rääkinud.
Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Ca 60kg jäätise külmikut vaja lükata pidevalt üle lävepaku, millest mingi abikonstrui tekitada? Silme ette tuli rihvel alumiinium plekk aga vb kellelgi mingi muu idee. Ja seda piisava paksusega alu plekki pole väikeses koguses nagu võtta ka. Mingi 60x80cm oleks vast piisav. Kellelgi vedeleb? Ostan ära.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

mida see endast kujutama peab? kui soovid võin ehitada konstrui, mis koosneb kahest omavahel ühendatud L-kujulisest rauast külmiku külgede all. paned nende L'de nurkadesse mingid suvalised rattad poltidega, tõstad külmiku otsa üles ja veeretad kuhu tahad.

Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

will111 kirjutas: 30 Juun 2019, 15:28

suvalised rattad poltidega,

Unustasin mainida et külmik ise sõidab juba muidu ratastel aga lävepakk (ca 4cm) on talle tõstmata ületamatu takistus. Midagi lamava politseiniku kujulist siis oli mõte. Et need külmiku väikesed rattakesed saaksid oma tööd teha.

Ingliskeelse otsingu "threshold ramp" tulemusel näeb mingeid selliseid asju.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”