Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas joel »

Juhtmevitsa ei pea ju looma jõuga kinni pooma.



Joel
Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas indumen »

Parandage lolli, aga kas ringtee peal mitte ei olnud mingisugune reegel, et seest poolt välja reastumisel peaks nagu eesõigus olema? Kaherealisel ringil siis.

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

"Probleem tekib sellest, et sisemiselt sõidurajalt Akadeemia tee väljasõidu juures välimisele ümberreastumisel on ümberreastujal parema käe reegli kohaselt kohustus anda teed kõigile tema suhtes paremal paiknevatele sõidukitele."

kiirendajate memuaaridest https://www.accelerista.com/abc/koolita ... g-liiklus/

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

indumen kirjutas: 08 Jaan 2019, 17:26

Parandage lolli, aga kas ringtee peal mitte ei olnud mingisugune reegel, et seest poolt välja reastumisel peaks nagu eesõigus olema? Kaherealisel ringil siis.

Ei ole

Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas indumen »

jeez läks täitsa õigesse teemasse, paremakäe reegel on ju tõesti :P miskipärast talupoja loogika viskas tüki vahele et kolmandasse väljasõitu oleks viisakas ikka sisemise raja kaudu läheneda, aga no ttü ring ongi siuke debiilne, viimasel ajal seal tihemini liiklemist aga elame õpime :wack:

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Villa koorik fooliumiga pluss fooliumteip ning särab nagu uus

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

reimps

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

indumen kirjutas: 08 Jaan 2019, 18:13

jeez läks täitsa õigesse teemasse, paremakäe reegel on ju tõesti :P miskipärast talupoja loogika viskas tüki vahele et kolmandasse väljasõitu oleks viisakas ikka sisemise raja kaudu läheneda, aga no ttü ring ongi siuke debiilne, viimasel ajal seal tihemini liiklemist aga elame õpime :wack:

Kui vaja, teed auringi ja proovid uuesti. Pole üldse häbiasi, e36-e ja e46-ga ma talviti seal nii tavaliselt teginigi, sest see oli juba lihtsalt lõbusam kui niisama tuimalt otse välja sõita Sõpakalt Akadeemiasse :)
Ma ei ole ausõna autokoolide ja B-kati koolitusega kursis, aga C, CE ja D pabereid tehes oli reegel, et suunatuli läheb sisse üle-eelmise väljasõidu järgselt, reastumine toimub eelneva väljasõidu järgselt ja väljasõit siis juba ilusti plinkiva suunaga sealt, kust vaja. Linna poolt tulle konkreetsel ringil siis teises reas olles ringile jõudes suund sisse, Akadeemia otsas välimisse reastumine ja siis juba uhkelt Ehitajate teele Nõmme mäest üles.
See trikk on seal aga keeruline 96% autojuhtide jaoks, ma olen pidanud reaalselt märkusi tegema teisest reast naglalt Nõmme poole minejatele/ettekeerajatele (st kõige valemini kui üldse saab) ja samas paari autoga olen reaalselt pidanud plaani masin maha kanda sellise debiiliku arvelt.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas pühak »

Mõne ringi mõnest kohast võib vasakust reast ka parempööret teha, aga sellistes kohtades on paremreas olijatel ringilt mahapööre kohustuslik. Võtmesõnaks on liiklusmärk: "suunad sõiduradadelt". Muidu kehtib ringi peal parema käe reegel samamoodi, nagu mujal. Kuskil väljamaal jooksid ringliikluse read spiraalina seest välja. Kui asja ära õppisin, oli päris mugav, valisid enne ringi juba õige rea, kas 1. 2. või 3. vastavalt, mitmendast mahasõidust tahtsid ringilt ära minna. Kui süsteemi esimestel kordadel veel ei taibanud, oli aga suht vastik, kogu aeg vaheta ringil olles rida.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas rannamees »

motikamees kirjutas: 08 Jaan 2019, 12:54

Ei noh, ma saan ise ka aru, et neeger, aga ma ei saa aru milleks neile siiski see e-maili aadress? Pangakontot küsida ja muid skeeme arendada saaksid nad ju okidokis ka. Ja see tööarvuti jutt on täiesti ajuvaba tänapäevasel nutitelefonide ajastul...

On veel selline skeem, et maili(messer, sms, jne) kaudu üritatakse senikaua auku pähe rääkida, kuniks müüja soostubki kuskil kokku saama.
Auto müügi puhul on paar uudishimulikumat kodanikku lõpuks soostunud ja tulemus on alati selline:
Kuskil kesklinna platsil kössitab paar "neegrit", kahe või kolmepeale kaabitakse taskupõhjadest kuni 50% ostetava auto rahast kokku ja üritatakse kohalesaabunud müüjat veenda, et ongi hea kiirtehing.
Tulemus- Uks kinni ja tuld, mis lollidega ikka teha, ajaraisk 100% 8)

Pilt
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Accelerista kirjutas:

"Probleem tekib sellest, et sisemiselt sõidurajalt Akadeemia tee väljasõidu juures välimisele ümberreastumisel on ümberreastujal parema käe reegli kohaselt kohustus anda teed kõigile tema suhtes paremal paiknevatele sõidukitele."

Tegelikult on halb kui inimesi õpetavad sõitma need, kes seda ise teha ei oska (crash)
Mis f..ng parema käe reegel!? Sisemisel rajal olija vahetab rida ja sooritab seega manöövri ja peab sellepärast teised läbi laskma! Selle "sõidu õpetaja" loogika järgi on välimiselt rajalt sisemisele reastumisel eesõigus järelikult :wack:
Kui aju ümaraid asju ei võta, siis võib olla oleks abiks kui ringristmikku endale ette kujutada teena koos mitme järjestikkuse ristmikuga :lol:

Capture.JPG

EDIT: Ülesanne edasijõudnute - lõika välja, painuta ja kleebi otsad kokku :lol:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ei saa nüüd küll päris hästi aru, mida sa sogad. Kirjas on ju, et ÜMBERREASTUJAL parema käe reegli kohaselt kohustus anda teed kõigile ringil tema suhtes paremal paiknevatele sõidukitele. Mida see tähendab on see, et kui vahetult sinu kõrval/taga on paremal auto siis sa ei hakka jõuga talle sisse või ette suruma, vaid reastud tema järele. Seega sisemisel liikujal, kes tahab reastuda välimusele on parema käe reegli järgi kohustus anda teed temast paremal pool liikuvatele. Mis siin siis täpsemalt niiväga valesti on??? Kas seda peab nimetama just parema käe reegliks või mitte...ma ei tea ja minul isiklikult on ka suht savi, aga no mulle tundub iseenesest nagu kõik selle juures täiesti loogiline. Ei kujuta väga ette, mismoodi see siis veel olla saaks.
Sinu rant jätkub sellega, et võtad ja väidad täpselt sedasama, mis eelnev lause ütleski...ehk siis jah, sisemisel olija vahetabki rida (paremale), sooritab seega manöövri ja peabki andma teed "teistele" ehk temast paremal olijale. Mida sa sellega siis nüüd öelda tahtsid?

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas romulus »

Ei pea ju nii kõvasti kinni tõmbama, kui nipuka teed minna. Pealegi, halli kasutatakse tavaliselt külmal torul kondentsi tekke vältimiseks, seega viimasepeal isolatsioon pole kõige olulisem. Soojal torul, kus see olulisem, nagunii vill.

Kui ise uuesti teeksin, siis paneks külmale torule Armaflex-iga (see ongi see pehme must) ja servad liimiga.

ranel kirjutas: 08 Jaan 2019, 16:41
romulus kirjutas: 08 Jaan 2019, 13:26

Olen kuulnud, et kasutatakse ka juhtmevitsasid teibi asemel.

Puht loogikaga võttes, kui vitsaga kokku tõmbad, siis kaob antud kohast ka soojusisolatsiooni omadused.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Maaks kirjutas: 09 Jaan 2019, 11:35

Sisemisel rajal olija vahetab rida ja sooritab seega manöövri ja peab sellepärast teised läbi laskma!

Milline punkt kohustab manöövri sooritajat "teised läbi laskma"? Parema käe reegli teema on lihtne,

§ 17. Tee andmise üldised kohustused
...
(5) Mitterööbassõiduki juht peab andma teed:
...
5) juhi suhtes paremalt lähenevale või paremal asuvale sõidukijuhile, kui sõidukite liikumisteed lõikuvad ja sõidujärjekord ei ole käesolevas seaduses teisiti määratud;

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

will111 kirjutas: 09 Jaan 2019, 13:11

Ei saa nüüd küll päris hästi aru, mida sa sogad. Kirjas on ju, et ÜMBERREASTUJAL parema käe reegli kohaselt kohustus anda teed kõigile ringil tema suhtes paremal paiknevatele sõidukitele. Mida see tähendab on see, et kui vahetult sinu kõrval/taga on paremal auto siis sa ei hakka jõuga talle sisse või ette suruma, vaid reastud tema järele. Seega sisemisel liikujal, kes tahab reastuda välimusele on parema käe reegli järgi kohustus anda teed temast paremal pool liikuvatele. Mis siin siis täpsemalt niiväga valesti on??? Kas seda peab nimetama just parema käe reegliks või mitte...ma ei tea ja minul isiklikult on ka suht savi, aga no mulle tundub iseenesest nagu kõik selle juures täiesti loogiline. Ei kujuta väga ette, mismoodi see siis veel olla saaks.
Sinu rant jätkub sellega, et võtad ja väidad täpselt sedasama, mis eelnev lause ütleski...ehk siis jah, sisemisel olija vahetabki rida (paremale), sooritab seega manöövri ja peabki andma teed "teistele" ehk temast paremal olijale. Mida sa sellega siis nüüd öelda tahtsid?

Jätke palun järele. Ainuke koht, kus parema käe reegel kehtib on reguleerimata ristmik sellele sisenemise hetkel. Antud ristmikul ei kehti parema käe reegel. Ringristmikud on varustatud anna teed märgiga, seega annad sisenedes teed. Ringristmikul liikudes, kui soovid väljuda siis teed manöövri suhtes kõikide teistega, kes "otse" edasi sõidavad. Manöövri tegemisel vastutab manöövri ohutu soorituse eest selle läbiviija.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

will111 kirjutas: 09 Jaan 2019, 13:11

Ei saa nüüd küll päris hästi aru, mida sa sogad. Kirjas on ju, et ÜMBERREASTUJAL parema käe reegli kohaselt kohustus anda teed kõigile ringil tema suhtes paremal paiknevatele sõidukitele. Mida see tähendab on see, et kui vahetult sinu kõrval/taga on paremal auto siis sa ei hakka jõuga talle sisse või ette suruma, vaid reastud tema järele. Seega sisemisel liikujal, kes tahab reastuda välimusele on parema käe reegli järgi kohustus anda teed temast paremal pool liikuvatele. Mis siin siis täpsemalt niiväga valesti on??? Kas seda peab nimetama just parema käe reegliks või mitte...ma ei tea ja minul isiklikult on ka suht savi, aga no mulle tundub iseenesest nagu kõik selle juures täiesti loogiline. Ei kujuta väga ette, mismoodi see siis veel olla saaks.
Sinu rant jätkub sellega, et võtad ja väidad täpselt sedasama, mis eelnev lause ütleski...ehk siis jah, sisemisel olija vahetabki rida (paremale), sooritab seega manöövri ja peabki andma teed "teistele" ehk temast paremal olijale. Mida sa sellega siis nüüd öelda tahtsid?

Parema käe reegel on alati parema käe reegel! Ümberreastumisel tuleb ALATI anda teed (aga seda tuleb teha muudel põhjustel ja mitte parema käe reegli järgi). Parema käe reegli järgi NÄITEKS (kui selline asi oleks) oleks välimisest rajast sissemisse (või siis paremast vasakusse) reastujal eesõigus, aga ei ole ju. Seega - kõik laused on lausvale kus ümberreastumisel räägitakse paremakäe reeglist :mrgreen:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Jesper kirjutas: 09 Jaan 2019, 13:21

Milline punkt kohustab manöövri sooritajat "teised läbi laskma"? Parema käe reegli teema on lihtne,

Liiklusseadus §33
(2) Juht on kohustatud:
...
8 ) enne paigalt liikuma hakkamist, manöövri või sõiduki seismajäämise alustamist veenduma, et see on ohutu ega takista või ohusta teisi liiklejaid ning teel töötajaid;
§ 2. Mõisted
37) manööver on igasugune pööre või mis tahes sõiduraja vahetus või ümberpõige;

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Macintosh kirjutas: 09 Jaan 2019, 13:21

Jätke palun järele. Ainuke koht, kus parema käe reegel kehtib ...

Lisaks kehtib veel parklates ja naise puudumisel.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ok, no palju edu selle punkti alusel kindlustusega vaidlemises :D Selle järgi võib ka võrdõiguslike teede ristmikul paremalt lähenejale kalanäoga sisse kütta, eeldusel et ta on kuhugi poole pöörama hakanud.

See ringil ümber reastumise teema võib tunduda pastakast välja imetuna, aga tegelt on oluline just nende "turboringide" kontekstis, kus jooned on kohati tehtud nii et vasakult tulijal on õigus (sest paremal olija peab maha keerama või muidu koomale võtma), aga talvel pole jooni näha ja siis nagu tegelikult ma ei näegi mingit põhjust või pääseteed, miks ma siseringil turbotades ei pea sellele ullikesele teed andma, kes oma pöörde välisringil maha magas ja nüüd minu ette pressib. Isegi see manöövriteema ei aita, sest mõlemad sõidavad otse. Niiet päeva lõpuks peab nende lapsliikluskorradajate vaimusünnitiste puhul ikkagi veel kolmanda reegli appi võtma, "ära sõida millegi ega kellegi vastu"-reegel :D

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Varem oli ringilt väljumiseks ümberreastujal eesõigus(iseenesest ju mõistlik,muidu mõni nõrgema närviga jääbki sinna sisemisele ringile tiirutama),aga see muudeti millalgi ära ja rea vahetamine ringil, on sisuliselt sama,mis iga teine reavahetus.
Ringristmikult väljumisel,olles vasemas reas, tuleb sinust paremal olevatele teed anda ja mingit parema käe reeglit ma ei suuda üheski seaduse pügalas selle kohta leida.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

urmas66 kirjutas: 09 Jaan 2019, 13:55

Ringristmikult väljumisel,olles vasemas reas, tuleb sinust paremal olevatele teed anda ...

Missasja?
EDIT: OK, ma vist sain aru, mida sa mõtlesid, aga ei ole jälle nõus :D
TLN, sõidan Nõmmelt mööda Ehitajat II reas Õismäe poole ja nüüd I reas mingi "škodaraider" otsustab kõrval Akadeemiasse sõita, siis ma ei pea teda läbi laskma (sest eelnevalt on märk, mis lubab tema rajalt ainult Ehitajasse).

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

taat007
Postitusi: 60
Liitunud: 24 Mai 2012, 17:23
Tsikkel: jawa250 jawa350 honda650
Tänatud: 3 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas taat007 »

:wack:
Jätke palun järele. Ainuke koht, kus parema käe reegel kehtib on reguleerimata ristmik sellele sisenemise hetkel. Antud ristmikul ei kehti parema käe reegel. Ringristmikud on varustatud anna teed märgiga, seega annad sisenedes teed. Ringristmikul liikudes, kui soovid väljuda siis teed manöövri suhtes kõikide teistega, kes "otse" edasi sõidavad. Manöövri tegemisel vastutab manöövri ohutu soorituse eest selle läbiviija.

peale selle ka parklad ja hoovid :wack:
ime,et tsiklistid elus (crash)


Rebaseke
Postitusi: 35
Liitunud: 08 Okt 2014, 14:42
Tsikkel: Honda VFR 750 FL
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Rebaseke »

Ringristmikel on Eestis olemas üldiselt "Sõidurajad ja -suunad" märgid. Ei ole vaja palju nuputada igasuguste joonte ja parema käe reeglite ja muude asjadega. Kui parempoolne rida sõidab ainult ringilt välja, siis ei ole sul sinna vasakust reast reastudes kellelegi teed anda, sest ühtegi seaduslikult liiklevat autot seal enam olla ei saa.


joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas joel »

Kas see ei lähe mitte sama teema alla, et seaduslikult või mitte, teed pead ikka andma (a la anna teed ühesuunalise tänavaga ristumisel)?

Joel
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas simp »

reimps kirjutas: 08 Jaan 2019, 23:13
indumen kirjutas: 08 Jaan 2019, 18:13

jeez läks täitsa õigesse teemasse, paremakäe reegel on ju tõesti :P miskipärast talupoja loogika viskas tüki vahele et kolmandasse väljasõitu oleks viisakas ikka sisemise raja kaudu läheneda, aga no ttü ring ongi siuke debiilne, viimasel ajal seal tihemini liiklemist aga elame õpime :wack:

Kui vaja, teed auringi ja proovid uuesti. Pole üldse häbiasi, e36-e ja e46-ga ma talviti seal nii tavaliselt teginigi, sest see oli juba lihtsalt lõbusam kui niisama tuimalt otse välja sõita Sõpakalt Akadeemiasse :)
Ma ei ole ausõna autokoolide ja B-kati koolitusega kursis, aga C, CE ja D pabereid tehes oli reegel, et suunatuli läheb sisse üle-eelmise väljasõidu järgselt, reastumine toimub eelneva väljasõidu järgselt ja väljasõit siis juba ilusti plinkiva suunaga sealt, kust vaja. Linna poolt tulle konkreetsel ringil siis teises reas olles ringile jõudes suund sisse, Akadeemia otsas välimisse reastumine ja siis juba uhkelt Ehitajate teele Nõmme mäest üles.
See trikk on seal aga keeruline 96% autojuhtide jaoks, ma olen pidanud reaalselt märkusi tegema teisest reast naglalt Nõmme poole minejatele/ettekeerajatele (st kõige valemini kui üldse saab) ja samas paari autoga olen reaalselt pidanud plaani masin maha kanda sellise debiiliku arvelt.

nope, kuna akadeemia otsas tohib nii maha sõita, kui ka nõmmepoole sõita, siis peab seal reavahetaja teed andma.

Autokoolist meeldejäänu kehtib siis, kui eelmisel väljasõidul võib teisest reast ka välja sõita, nt nõmmelt akadeemia poole sõites. Tuled nõmmelt, Ehitajate mahasõidul "sõidad nurga kinni"(reastud eelneva väljasõidu järgselt) ja siis esimesest reast akadeemia peale välja.

Ringristmiku kaks rida on täpselt samade reeglitega, nagu teiste teede kaks rida. Reavahetaja annab teed. Nurga kinni sõitmine töötab, kuna esimene rida ei tohi Ehitajate mahasõidul ringil sõitu jätkata ja sõpakalt peale tulijad peavad teed andma. St, nurka saab kinni sõita ainult siis - kui mõlemad read on ringilt väljuvad.

Nendele kes peast ei tea:
ehitajate väljasõit:

Selection_255.png

akadeemia väljasõit:

Selection_254.png
Kasutaja avatar

Jannes
Postitusi: 245
Liitunud: 25 Veebr 2004, 16:09
Tsikkel: R1200R -17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jannes »

joel kirjutas: 09 Jaan 2019, 15:39

Kas see ei lähe mitte sama teema alla, et seaduslikult või mitte, teed pead ikka andma (a la anna teed ühesuunalise tänavaga ristumisel)?

Ei lähe ja ei pea. Rebasekese korduvalt minitet "sõidurajad ja -suunad" on kohustusmärk ja kui seda eirad jääd süüdi. Võib jaurata küll, nagu ka ühesuunalisel tänaval vastassuunas sõitja võib parema käe reeglit/eesõigust taga ajada, ent hiljemalt kohtus jääb ikkagi süüdi. Selle kohta peaks juba kaasusi ka olema. Sirk vist...

Sui generis

Rebaseke
Postitusi: 35
Liitunud: 08 Okt 2014, 14:42
Tsikkel: Honda VFR 750 FL
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Rebaseke »

Ebaseaduslikult liiklejatele annad teed ainult oma tervise pärast, muidu liikled ikka seaduste järgi. Ühesuunalisel tänaval liiklejale pead sa teed andma siis, kui märk sind selleks kohustab või siis kui on tegemist samaliigiliste teede ristmikuga ja sulle lähenetakse paremalt. Muidu ei ole minu teada ühesuunalisel tänaval liiklejal mingeid eriõiguseid.

Google Mapsi vaadates siis tõepoolest, Akadeemia tee otsas tohib parempoolsest reast nii maha sõita, kui ka Nõmme poole sõita, järelikult kehtivad vasakus reas liiklejale reavahetusel samad reeglid, mis ikka reavahetusel kehtivad (samas saab seal reastumise olukorda vältida, kui reastuda juba Ehitajate tee väljasõidul paremale, kuna sealt läheb parem rida ainult välja. Sõpruse puiesteelt vasakust reast tulles pead tõesti seal teed andma või auringile minema)

Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas indumen »

urmas66 kirjutas: 09 Jaan 2019, 13:55

Varem oli ringilt väljumiseks ümberreastujal eesõigus(iseenesest ju mõistlik,muidu mõni nõrgema närviga jääbki sinna sisemisele ringile tiirutama),aga see muudeti millalgi ära ja rea vahetamine ringil, on sisuliselt sama,mis iga teine reavahetus.
Ringristmikult väljumisel,olles vasemas reas, tuleb sinust paremal olevatele teed anda ja mingit parema käe reeglit ma ei suuda üheski seaduse pügalas selle kohta leida.

ma tegin autokooli 2004a. sellest nagu oligi kinnistunud arusaam et seest välja oleks nagu kuidagi parem, aga SIMP pildinäitete põhjal (pildil ma sõitsin/sõidaks nagu see vasakpoolne must chrysler seal, ehk et reastuks peale akadeemia teeotsa kohe) on tõesti nii et just suunaga nõmme poole on see kus välimisel ringil olles võid sõpruse pst poolt sisenedes terve ringi ära teha, kõik muud väljasõidud on ilusad ja siis just nõmmele üles minek on jäetud selline kahtlane, ma pole isegi trüginud seal vaid täitsa rahulikult varakult suunda näidanud et soovin reastuda peale akadeemia teeotsa, lihtsalt niipalju on tegelasi kellel uhkus ka ei luba ilmselt et keegi julgeb tema ette veel tulla :wack:

seda ringi juba igas võtmes nämmutatud, minu jaoks asi selge hetkel, saame hakkama, tsikliga mahuks niiehknaa seal maha keerama ka juhul kui vahele ei saa :bsmile:

töölt koju sõites "trügin" küll näiteks ehitajate tee poolt tulles, kuna esimene rida üldiselt tahab paremale akadeemiasse minna ja seal on veel ülekäigu rada siis on teisest reast väga lihtne normaalselt nõmmele saada.

Viimati muutis indumen, 09 Jaan 2019, 16:18, muudetud 1 kord kokku.
98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 09 Jaan 2019, 13:55

Varem oli ringilt väljumiseks ümberreastujal eesõigus(iseenesest ju mõistlik,muidu mõni nõrgema närviga jääbki sinna sisemisele ringile tiirutama),aga see muudeti millalgi ära ja rea vahetamine ringil, on sisuliselt sama,mis iga teine reavahetus.
Ringristmikult väljumisel,olles vasemas reas, tuleb sinust paremal olevatele teed anda ja mingit parema käe reeglit ma ei suuda üheski seaduse pügalas selle kohta leida.

Kunagi 2005.a veel pidi ringilt väljudes vaatama, et kas saad ümber reastuda. Välimine võis edasi sõita ja välja.
Tänapäeval vähemalt Tartus hakkavad ringid silma sellise põhimõttega, et välimine sõidab ringilt välja ja otse sõita ei saa. Seal, kus teistmoodi, on kivid maha laotud.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas simp »

indumen kirjutas: 09 Jaan 2019, 16:07

ma tegin autokooli 2004a. sellest nagu oligi kinnistunud arusaam et seest välja oleks nagu kuidagi parem, aga SIMP pildinäitete põhjal (pildil ma sõitsin/sõidaks nagu see vasakpoolne must chrysler seal, ehk et reastuks peale akadeemia teeotsa kohe) on tõesti nii et just suunaga nõmme poole on see kus välimisel ringil olles võid sõpruse pst poolt sisenedes terve ringi ära teha, kõik muud väljasõidud on ilusad ja siis just nõmmele üles minek on jäetud selline kahtlane, ma pole isegi trüginud seal vaid täitsa rahulikult varakult suunda näidanud et soovin reastuda peale akadeemia teeotsa, lihtsalt niipalju on tegelasi kellel uhkus ka ei luba ilmselt et keegi julgeb tema ette veel tulla :wack:

Üldiselt saab nii ja on ka lubatud, aga pead välisringil olijale teed andma. Muud trikki polegi, tavaline reavahetus.

Kusjuures seal ringil võib sõpakalt tulija esimeses reas auringi ära teha. Tuled ringile, ehitajate otsast kohe paremale ei keera, akadeemiasse läheb ainult üks välja, nõmmele läheb ainult üks välja ja siis kohustuslik mahasõit uuesti sõpakale.

Kasutaja avatar

in4r3k
Postitusi: 172
Liitunud: 05 Juun 2009, 16:42
Tsikkel: Honda Hornet
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas in4r3k »

Juhtus parklas väike kõks. Kaubik jäi tankla kõrval seisma, võtsin seejärel vastassuuna vööndisse, et möödapõige teha, kuid kaubik kukkus tagurdama, et vasakule parkimiskohale tagurdada. Ise märkasin seda liiga hilja ja riivas tagurdades minu auto tagatiiba. Kaubikul ei juhtnud midagi, riivas nurgaga, minu autol kriimud tagatiival. Vormistasime paberid ära (skeem jm), kuid jäi panemata allkiri, et tema on süüdi. Nüüd natukene põen, et kindlustus paneb 50/50 või süü hoopiski minule. Kuidas siis antud olukorras on, kas tagurdaja ei veendunud manöövri ohutuses, või kehtis antud hetkel parema käe reegel, ehk ise sõitsin tagurdamist alustavale kaubikule ette?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”