Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas grahv »

bitter kirjutas:

Kuidas see tehtud on, et helistab võõras number (kindlustusagendid, riigiametnikud) ja mu telefon näitab numbri asemel inimese nime?

Näiteks Telia ärikliendid saavad iseteeninduses ise muuta tekste, mida nendele kuuluvate (laua?)numbrite puhul näidatakse, juhul kui vastuvõtja selleks võimeline on. Ja vähemalt riigiasutustel on/oli sageli sinna miskit juurde lisatud. Kas ka teistel teenusepakkujatel nii on, ei tea.

G



Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

bitter kirjutas:

Dialoogiks e. kahekõneks ma seda ei nimetaks.

Minu viga, kasutasin ametslängi.
Elektrooniliste seadmete kasutajliidestes kutsutakse dialoogideks kõiki aknaid, mis mingitel tingimustel kasutajapoolest regeeringut eeldavad ja/või neile midagi kuvavad.

bitter kirjutas:

Minu kõnesid haldab exDialer. Truecallerit ma vist olen proovinud aga selles telefonis seda kindlasti pole. Pead silmas, et sissehelistaja kasutab mingit äppi?

Sina pead kasutama mingit caller ID äppi või teenust. Vaikimis Android selliseid teenuseid ei paku.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Macintosh kirjutas:
bitter kirjutas:

Kuidas see tehtud on, et helistab võõras number (kindlustusagendid, riigiametnikud) ja mu telefon näitab numbri asemel inimese nime? Ja miks see lahendus selline poolik on? Mul pole ju vaja tingimata teada kas helistab Pille või Malle. Esmajoones on oluline - milline ametkond või firma minuga suhelda tahab.

Ilmelt käib jutt Android telefonist ja ekraanile ilmuvast dialoogist, kus inimese nimi sees? Vahel on seal ka midagi veidrat kirjutatud, näiteks "See kuri naaber" vms?
Kui jah, siis tegu on kolmanda osapoole lahendusega (äpp), mis korjab paljusid andmeid andmebaasidest ja kasutaajte telefoniraamatutest, kui nad selleks äpile loa on andnud.
See töötab vaid siis, kui on olemas internetiühendus. Poolik on ta selle pärast, et andmed tulevad parasjagu nii nagu kasutajad sisestavad. Ma olen küll ja küll näinud ekraanil teadet "Mingi firma???" või "Jälle see telefonimüük!!!" aga ka inimeste täisnimesid või hüüdnimesid.
Parim lahendus selles vallas on Truecaller.

Minu teada toimib see kõikide telefonidega, ka VoIP lauatelefonidega. Peaks nime numbri asemel näitama siis, kui helistaja kasutab VoIP telefoni ja on seadetes sisestanud helistaja nime (Caller ID)

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

mx77 kirjutas:

Minu teada toimib see kõikide telefonidega, ka VoIP lauatelefonidega. Peaks nime numbri asemel näitama siis, kui helistaja kasutab VoIP telefoni ja on seadetes sisestanud helistaja nime (Caller ID)

Mkm. Bitter seda väidabki, et tal neid ametiasutuste nimesid telefonis sees pole aga kui keegi helistab siis kuvab, või siis suvalise helistaja nime, keda tema telefoniraamatus pole.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Minu puhas android kuvab ka asutuste ja ettevõtete nimiseid, mida mul tel raamatus ei ole. Nii välja helistades kui ka saabuvate kõnede puhul. Isikunimesid pole vist veel olnud.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Macintosh kirjutas:
mx77 kirjutas:

Minu teada toimib see kõikide telefonidega, ka VoIP lauatelefonidega. Peaks nime numbri asemel näitama siis, kui helistaja kasutab VoIP telefoni ja on seadetes sisestanud helistaja nime (Caller ID)

Mkm. Bitter seda väidabki, et tal neid ametiasutuste nimesid telefonis sees pole aga kui keegi helistab siis kuvab, või siis suvalise helistaja nime, keda tema telefoniraamatus pole.

Just. Kui bitterile helistaja helistab VoIP telefonilt ja on oma telefoni seadetes täitnud ära helistaja tunnuse lahtri, siis kuvab seda nime bitteri telefonis, sõltumata et seda pole bitteri telefoniraamatus.

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas piiks »

Ma olen selle probleemiga kokku puutunud. Kõigepealt peab telefonis olema puhas Oreo versioon Androidist (Näiteks Nokia 8 ), Samsung, HTC, millel on kõvasti tilu lilu juures seda optsiooni ei toeta. Kõne ajal või kohe peale selle lõppemist teeb Android google otsingu ja leiab sealt vaste.
Minu puhul on see probleem, et võtsin omale Soome numbri, mis on googeldades leitav kolmelt lehelt vanade kontaktidega ja Nokia 8 kuvab neid. Kui keegi oskab öelda, kuidas saab G-Maja sundida neid otsinguid ära kaotama, siis oleksin tänulik.
Lisaks on võimalik kasutada ka mingeid äppe, mis kuskilt baasidest otsivad numbri ja nime vasteid.

Macintosh kirjutas:
bitter kirjutas:

Kuidas see tehtud on, et helistab võõras number (kindlustusagendid, riigiametnikud) ja mu telefon näitab numbri asemel inimese nime? Ja miks see lahendus selline poolik on? Mul pole ju vaja tingimata teada kas helistab Pille või Malle. Esmajoones on oluline - milline ametkond või firma minuga suhelda tahab.

Ilmelt käib jutt Android telefonist ja ekraanile ilmuvast dialoogist, kus inimese nimi sees? Vahel on seal ka midagi veidrat kirjutatud, näiteks "See kuri naaber" vms?
Kui jah, siis tegu on kolmanda osapoole lahendusega (äpp), mis korjab paljusid andmeid andmebaasidest ja kasutaajte telefoniraamatutest, kui nad selleks äpile loa on andnud.
See töötab vaid siis, kui on olemas internetiühendus. Poolik on ta selle pärast, et andmed tulevad parasjagu nii nagu kasutajad sisestavad. Ma olen küll ja küll näinud ekraanil teadet "Mingi firma???" või "Jälle see telefonimüük!!!" aga ka inimeste täisnimesid või hüüdnimesid.
Parim lahendus selles vallas on Truecaller.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas simp »

piiks kirjutas:

Ma olen selle probleemiga kokku puutunud. Kõigepealt peab telefonis olema puhas Oreo versioon Androidist (Näiteks Nokia 8 ), Samsung, HTC, millel on kõvasti tilu lilu juures seda optsiooni ei toeta. Kõne ajal või kohe peale selle lõppemist teeb Android google otsingu ja leiab sealt vaste.
Minu puhul on see probleem, et võtsin omale Soome numbri, mis on googeldades leitav kolmelt lehelt vanade kontaktidega ja Nokia 8 kuvab neid. Kui keegi oskab öelda, kuidas saab G-Maja sundida neid otsinguid ära kaotama, siis oleksin tänulik.
Lisaks on võimalik kasutada ka mingeid äppe, mis kuskilt baasidest otsivad numbri ja nime vasteid.

GDPR artikkel 16

Art. 16 GDPR Right to rectification kirjutas:

The data subject shall have the right to obtain from the controller without undue delay the rectification of inaccurate personal data concerning him or her. 2Taking into account the purposes of the processing, the data subject shall have the right to have incomplete personal data completed, including by means of providing a supplementary statement.

ja saadad tähitud kirja palvega vigased andmed parandada. Kui veab, leiad kuskilt e-maili ka, aga kiire otsing seda välja ei toonud.

https://www.google.com/contact/

Google LLC
1600 Amphitheatre Parkway
Mountain View, CA 94043
USA

aga üldiselt on lihtsam tegeleda nende lehtedega, kust valeinfo pärineb ja kuhu google viitab. Tööriistad on samad.

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas piiks »

Tänud. See on liiga keeruline protsess selleks, et see väike probleem lahendada.

Lisaks veel nii palju, et kuna pole eraisiku andmetega tegu, siis GDPR ei laiene siia. G-majaga suhtlemiseks tähitud kiri ? :shock:

3'st lehest ainult ühel oli kontakt leitav, sinna kirjutasin. Ei olnud abi :) Jube keeruline :)

simp kirjutas:
Spoiler
piiks kirjutas:

Ma olen selle probleemiga kokku puutunud. Kõigepealt peab telefonis olema puhas Oreo versioon Androidist (Näiteks Nokia 8 ), Samsung, HTC, millel on kõvasti tilu lilu juures seda optsiooni ei toeta. Kõne ajal või kohe peale selle lõppemist teeb Android google otsingu ja leiab sealt vaste.
Minu puhul on see probleem, et võtsin omale Soome numbri, mis on googeldades leitav kolmelt lehelt vanade kontaktidega ja Nokia 8 kuvab neid. Kui keegi oskab öelda, kuidas saab G-Maja sundida neid otsinguid ära kaotama, siis oleksin tänulik.
Lisaks on võimalik kasutada ka mingeid äppe, mis kuskilt baasidest otsivad numbri ja nime vasteid.

GDPR artikkel 16

Art. 16 GDPR Right to rectification kirjutas:

The data subject shall have the right to obtain from the controller without undue delay the rectification of inaccurate personal data concerning him or her. 2Taking into account the purposes of the processing, the data subject shall have the right to have incomplete personal data completed, including by means of providing a supplementary statement.

ja saadad tähitud kirja palvega vigased andmed parandada. Kui veab, leiad kuskilt e-maili ka, aga kiire otsing seda välja ei toonud.

https://www.google.com/contact/

Google LLC
1600 Amphitheatre Parkway
Mountain View, CA 94043
USA

aga üldiselt on lihtsam tegeleda nende lehtedega, kust valeinfo pärineb ja kuhu google viitab. Tööriistad on samad.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas simp »

piiks kirjutas:

Tänud. See on liiga keeruline protsess selleks, et see väike probleem lahendada.

Lisaks veel nii palju, et kuna pole eraisiku andmetega tegu, siis GDPR ei laiene siia. G-majaga suhtlemiseks tähitud kiri ? :shock:

3'st lehest ainult ühel oli kontakt leitav, sinna kirjutasin. Ei olnud abi :) Jube keeruline :)

ettevõtte andmetega on eesmärgi saavutamine sisuliselt võimatu :)

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas piiks »

Tuleb number eraisiku nimele regida, eesmärk saavutada ja siis number tagasi ettevõttesse nihutada :D

Ulme, kuhu oleme jõudnud.

simp kirjutas:
piiks kirjutas:

Tänud. See on liiga keeruline protsess selleks, et see väike probleem lahendada.

Lisaks veel nii palju, et kuna pole eraisiku andmetega tegu, siis GDPR ei laiene siia. G-majaga suhtlemiseks tähitud kiri ? :shock:

3'st lehest ainult ühel oli kontakt leitav, sinna kirjutasin. Ei olnud abi :) Jube keeruline :)

ettevõtte andmetega on eesmärgi saavutamine sisuliselt võimatu :)

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

P80902-170539.jpg

Maanteedel on keskosas tee servi piiramas mettalpostide vahele pingutatud trossid. Antud pildidl on trossid kumbagi sõidusuuna juures eraldi (vasakul) aga mõnbel poool on keskel üks rida. Miks just trossid ja mitte näiteks metallist piire nagu antud fotol paremal näha on?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Macintosh kirjutas:
Spoiler

Maanteedel on keskosas tee servi piiramas mettalpostide vahele pingutatud trossid. Antud pildidl on trossid kumbagi sõidusuuna juures eraldi (vasakul) aga mõnbel poool on keskel üks rida. Miks just trossid ja mitte näiteks metallist piire nagu antud fotol paremal näha on?

Hind ja ohutus sõiduautodele. Neid paremale poole topitavaid piirdeid peaks näha olema ju kohtades, kust alla sõit oleks vägagi paha tulemusega.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas:
Spoiler
Macintosh kirjutas:

Maanteedel on keskosas tee servi piiramas mettalpostide vahele pingutatud trossid. Antud pildidl on trossid kumbagi sõidusuuna juures eraldi (vasakul) aga mõnbel poool on keskel üks rida. Miks just trossid ja mitte näiteks metallist piire nagu antud fotol paremal näha on?

Hind ja ohutus sõiduautodele. Neid paremale poole topitavaid piirdeid peaks näha olema ju kohtades, kust alla sõit oleks vägagi paha tulemusega.

Pilt pole nähtav,aga eeldan millest jutt.
Ohutusega suurusega pole seal ilmselt mingit pistmist,aga kunagi küsisin tuttavalt teeehitajalt ja ta ütles,et trosslahenduse hind on kordades odavam.Väidetavalt kasutatakse mujal maailmas seda lahendust ainult ajutise või siis mitte väga pikaajalise ja kiirelt paigaldatava lahendusena. Isiklikult pole mujal ,kui rootsis seda E4 peal 1+2 ridade eraldajana näinudki.
meil jälle Pärnu mnt 1+2 radade vahele pandi jõhkrad metall piirded.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

3rik
Postitusi: 84
Liitunud: 25 Mai 2010, 16:15
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas 3rik »

Igal sõidukipiirdesüsteemi tüübil (tross-, metall- ja betoonpiiretel) on omad plussid ja miinused.
Trossi soetusmaksumus on soodne, kuid elukaare jooksul tuleb jälgida ka eksplutatsiooni kulusid. Trosse on vaja perioodiliselt pingutada ning kokkupõrke korral tuleb pikem trossilõik välja vahetada. Betoon on kõige kallim, aga väidetavalt nõuab kõige vähem paigaldusjärgselt tähelepanu. See aga ei tähenda, et trosspiirded oleksid ajutised lahendused. Tasuvuse arvutamisel on erinevad metoodikad ning investeeringu tasuvus selle tõttu erinevalt hinnatav.
Metallpiiretel (teraslatt piiretel) jagunevad tüübid veel sümmeetrilise ristlõikega (karp, ellips, kahepoolne teraslatt) või ühepoolseteks.

Trossi ja metallpiirete ohutuse erinevus mootorratturi kokkupõrke korral on ainult madalatel kiirustel (kuni 50 km/h). Suurematel kiirustel on mootorratturi vigastused sarnased.
Lisavarustusena on tootjatel mootorratturite kaitsepaneelid piirete alumistele servadele, kuid Eestis neid ei kasutata.
Üheks põhjuseks mootorratturite madal osakaal, kuid paradoksaalselt, ilmselt alateadlikult ohtu tajudes, käituvad mootorratturid piirestatud teelõikudel ettevaatlikumalt.

Konkreetse foto kohta: Eraldusribal võiks kasutada ka ainult ühekordset tross- või metallpiiret, kuid tänavavalgustuse paiknemise tõttu eraldusribal, on see projekteeritud mõlemale poole. Lisaks arvestatakse ohu suurust ning sellest tulenevalt valitatakse piirdesüsteemi nõutav ohjeldustase.

Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

Rootsis käib hetkel suur kampaania, et ära lõpetada see trosside jama, põhiliselt just mootorratturid saavad surma kui nendesse trossidesse lendavad. Selline ühendus nagu SVMC töötab selle kallal.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Margusxx kirjutas:
Spoiler

Rootsis käib hetkel suur kampaania, et ära lõpetada see trosside jama, põhiliselt just mootorratturid saavad surma kui nendesse trossidesse lendavad. Selline ühendus nagu SVMC töötab selle kallal.

Kunagi, kui me riigikogus käisime siis meile soovitati ka see küsimus käsitlusle võtta. Keegi tollastest politsijuhtidest oli seda meelt, et need piirded on liiga ohtlikud. Mootorratturi kokkupõrkel sellise piirdega on tulemused väga ebatoredad. Neid metallist piireid saab üsna lihstalt mootorrtturisõbralikumaks muuta aga nagu üks Maanteeameti ametnik mitteametlikus vestlus mulle ütles: mootorattureid saab aasta jooksul nii vähe surma ja vigastada, et mootoratturite ohutus pole MA jaoks oluline teema.

80_824_325_1_005.jpg
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kuidas oma sõiduring hiljem kõige lihtsamalt google mapsi või mõnda muusse kaardirakendusse maha joonistada? GPS data puudub.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

mx77 kirjutas:

Kuidas oma sõiduring hiljem kõige lihtsamalt google mapsi või mõnda muusse kaardirakendusse maha joonistada? GPS data puudub.

Paberkaart ja pliiats? :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

mx77 kirjutas:

Kuidas oma sõiduring hiljem kõige lihtsamalt google mapsi või mõnda muusse kaardirakendusse maha joonistada? GPS data puudub.

Google maps luba sul panna paika vaid 10 teekonnapunkti. Seda on liiga vähe. Kui sa seda käsitsi teed, siis soovitan sul kasutada kas Furkot nimelist toodet või jalgratturitele/ratsutamisele/tsiklitele orienteeritud Plot a Route. Mõlemad nõuavad pisut õppimist. Plot a route on punktide paigutamisel lihstam aga nende hilisem muutmine on tülikam, Furkotis täpselt vastupidi. Mõlemast saad teekonna hiljem mitmesse eri formaati välja eksportida (KLM, GPX jms) ja või lingiga kellegile välja jagada. Kui need kaks sulle mingil põhjusel ei sobi siis vaata Googles sellist Google toodet nagu My Maps.

http://www.plotaroute.com
http://www.furkot.com

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

3rik
Postitusi: 84
Liitunud: 25 Mai 2010, 16:15
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas 3rik »

Macintosh kirjutas:

Neid metallist piireid saab üsna lihstalt mootorrtturisõbralikumaks muuta aga nagu üks Maanteeameti ametnik mitteametlikus vestlus mulle ütles: mootorattureid saab aasta jooksul nii vähe surma ja vigastada, et mootoratturite ohutus pole MA jaoks oluline teema.

Nii see kahjuks on. Isegi kui otsus piirete osas oleks teistsugune, siis selle aasta hukkunud mootorratturite puhul ei oleks see midagi muutnud.
Õigemini ei meenu ka varasemast juhtumeid, kus just piire oleks saatuslikuks saanud. Parandage vajadusel mu lühimälu.


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas morse »

Macintosh kirjutas:

nagu üks Maanteeameti ametnik mitteametlikus vestlus mulle ütles: mootorattureid saab aasta jooksul nii vähe surma ja vigastada, et mootoratturite ohutus pole MA jaoks oluline teema.

Meenub raadiointervjuu kellegagi MNTst tol aastal kui esimest korda suurem hulk kiiruskaameraid välja pandi (TLN-Tartule). Küsimusele, et miks kaamerad tsikli kiirusületamist ei pildista, vastas onu, et tsiklite kiiruseületamine asulavälisel teel on võrreldes autodega marginaalne probleem.

Tore. Anname kuuma (:
(crash)

Aga nii trosslahendus E4ja peal kui Pärnu mnt stiilis räiged vaiad maas tekitavad tsikliga sõites klaustrofoobiat ja hirmu. Nädalavahetusel pimedas Kõrvemaa TETi osal kitsede ja jäneste vahelt põikeid tehes tundsin ennast turvalisemalt :D

EDIT: Tuli veel meelde üks ohtlik lugu nende trossidega. Tln-Tartu peal tsikliga vasakus reas sõites, pani vastutulev auto piiretesse (võimalik, et telefoni passimise tõttu) - sealt tuli kõikvõimaliku pudru pilv, millest ma 110ga läbi panin. Kõige rohkem lendas siniseid pilpaid ja nendega sain vist rangluupihta ka. Sinised pilpad olid purunenud torude otsakatted. Ma ei tea kas nende siledate piirete puhul oleks vähem manti lennanud - aga turvaline ei olnud. SAMAS! Julmalt hea, et see vant lihtsat mulle otsa ei sõitnud, vaid oma auto küljega loha pani.

Viimati muutis morse, 14 Sept 2018, 15:06, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma pole ausalt öeldes neid alumisi piirdeid kuskil massiliselt näinud, ka seal kus tsikleid rohkem on. See on rohkem ikka mingite konkreetsete ohtlikumate kohtade teema, mahasõidud ja järsemad kurvid. Eks selge see, et mootorratturile on kõige ohutum kui kõik teeservad oleks viie meetri paksuselt Hiina siidist sulgpatjadega vooderdatud (ja samuti ka trammid ning kõik muud sõidukid), aga kuskilt jookseb ikka piir, millest edasi taalri ja paugu suhe kosmosesse lendab.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

ranel kirjutas:
mx77 kirjutas:

Kuidas oma sõiduring hiljem kõige lihtsamalt google mapsi või mõnda muusse kaardirakendusse maha joonistada? GPS data puudub.

Paberkaart ja pliiats? :D

Marsruudi joonistamiseks on see tegelikult parim, aga mul oleks suht mõistliku täpsusega kilomeetreid vaja.


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas morse »

mx77 kirjutas:
Spoiler
ranel kirjutas:
mx77 kirjutas:

Kuidas oma sõiduring hiljem kõige lihtsamalt google mapsi või mõnda muusse kaardirakendusse maha joonistada? GPS data puudub.

Paberkaart ja pliiats? :D

Marsruudi joonistamiseks on see tegelikult parim, aga mul oleks suht mõistliku täpsusega kilomeetreid vaja.

Päris head täpsust pakub hambaniit ja joonlaud :)

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Aitähh KÕIGILE soovitajatele. Plotaroute oli väga hea. Deem, kütusekulu on ikka jube hull.


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas morse »

mx77 kirjutas:

Aitähh KÕIGILE soovitajatele. Plotaroute oli väga hea. Deem, kütusekulu on ikka jube hull.

Võta heaks! Aga kui hambaniiti kasutasid, siis on alati võimalus, et karpa seadistus on korras ja hoopis nii venib :bsmile:

EDIT: Kui niit veniks, siis tuleks ju küttekulu väiksem hoopis :wack:

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Schubert C4. Nagu aru saan, siis sinna on sisse ehitatud peakomplekt. Kas sel on mingi trikk juures, et midagi tuleb veel lisaks osta või ongi juba plug n play komplekt kiivriga kaasas.

Lisaks kas kellelgi Tartus seda kiivrit on? Sooviks gepsuga ühenduvuse ära testida.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

ranel kirjutas:

Schubert C4. Nagu aru saan, siis sinna on sisse ehitatud peakomplekt. Kas sel on mingi trikk juures, et midagi tuleb veel lisaks osta või ongi juba plug n play komplekt kiivriga kaasas.

Kiivris on peakomplekt integreeritud. Juurde pead ostma ühe neist valikutest, siis saad side toimima:

http://motomarket.ee/product/schuberth-sc1-src-standard
http://motomarket.ee/product/schuberth-sc1-src-advanced

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Motomarket kirjutas:
Spoiler
ranel kirjutas:

Schubert C4. Nagu aru saan, siis sinna on sisse ehitatud peakomplekt. Kas sel on mingi trikk juures, et midagi tuleb veel lisaks osta või ongi juba plug n play komplekt kiivriga kaasas.

Kiivris on peakomplekt integreeritud. Juurde pead ostma ühe neist valikutest, siis saad side toimima:

http://motomarket.ee/product/schuberth-sc1-src-standard
http://motomarket.ee/product/schuberth-sc1-src-advanced

Mingit odavamat alternatiivi pole, kui suhtlus teiste ratturitega ei huvita ja vaid ühendus telefoni/gpsiga?

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”