Kuidas töötab autojärelmaks24 business?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Boobush
Postitusi: 799
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Tartu-Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 14 korda
Kontakt:

Kuidas töötab autojärelmaks24 business?

Lugemata postitus #1 Postitas Boobush » 29 Aug 2017, 16:13

Kuidas töötab Autojärelmaks24 business ? Ma ei näe mingit reaalset võimalust, kuidas nad suudavad oma rondiparki putitada (akusid laadida, rehve pumbata jne) kui neil on üle 1000 auto parasjagu müügis. Kui nad mõnda masinat piisavalt kiiresti ära ei müü, siis saab ülevaatus/kindlustus läbi, nn sõiduki netoväärtus kahaneb ning sõiduki müümine on omakorda raskendatud.

Ainuke viis, kuidas minu silmis see business ära tasub on järelmaksu lepingutasud ( 179 euri lepingu eest), intressid järelmaksult ning see, et nad ostavad sõiduki inimeselt tagasi 200 euri eest vähem kui nad selle välja müüsid (see käis meediast läbi).

Ei kavatse sealt kunagi midagi osta, kuid kuna nad laienevad väga jõudsalt ning Auto24-s on neil üle 900 sõiduki müügis, siis tekkis sportlik huvi, kuidas selline business töötab.


Minevik: NSR125->MBX80->X-ray 50->GSX-F 600->Tuono Factory->Ninja 600F->XB9R Firebolt->Pegaso 650
Olevik: RR50, Mito 125, 636 Ninja, RSVR 1000 Factory
Tulevik: ??
Kasutaja avatar

Vint
Mode/Toetajaliige
Postitusi: 1273
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome-Riihimäki
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 57 korda

Kuidas töötab autojärelmaks24 business?

Lugemata postitus #2 Postitas Vint » 29 Aug 2017, 19:06

Boobush, ollen seal mõne korrad käinud.
Autopark koosneb suures osas peldikutest, mis omal veidral moel üles mukitud.

Nendeks on-
Rooste peale värvimine. ( Taipaks siis boleerida ja lakki kasutada aga näib et petmise ametki vajab õppimist. )
Täielikult lõpuni sõidetud rehvid, mis tehtud mingi õlilaadse möksiga üle külgedelt. ( Et oleks kogu aja tumedamat tooni ja justkui uus. )
Lohakalt paigatud istmed või odavad istmekatted.
Suuremal osal puudub ülevaatus.
Näiteks talverehvidest ei tasu unistadagi, et need oleks lisana kaasas.
Akud on mitmel viletsad.
Platsi selle, ei peaks rooli laskma vaid kupatama kõrvalistuja pingile. ( Ega nemad autot osta! ) Raharulli näitamine, paneb nood tüübid kiiremini liigutama.

Plussid-
Seest on koristatud.
Uued jalamatid.
Hinnast saab tingida. ( Ja peab! Arvestades koha mainet.)


Ja lõpetuseks. Maine on pask, ning mitte ilma asjata.
Ei soovitaks sealt auto ostmist.
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1054
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Suzuki Hayabusa
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 85 korda
Tänatud: 39 korda
Kontakt:

Kuidas töötab autojärelmaks24 business?

Lugemata postitus #3 Postitas piiks » 29 Aug 2017, 21:02

Boobush kirjutas:Kuidas töötab Autojärelmaks24 business ? Ma ei näe mingit reaalset võimalust, kuidas nad suudavad oma rondiparki putitada (akusid laadida, rehve pumbata jne) kui neil on üle 1000 auto parasjagu müügis. Kui nad mõnda masinat piisavalt kiiresti ära ei müü, siis saab ülevaatus/kindlustus läbi, nn sõiduki netoväärtus kahaneb ning sõiduki müümine on omakorda raskendatud.

Ainuke viis, kuidas minu silmis see business ära tasub on järelmaksu lepingutasud ( 179 euri lepingu eest), intressid järelmaksult ning see, et nad ostavad sõiduki inimeselt tagasi 200 euri eest vähem kui nad selle välja müüsid (see käis meediast läbi).

Ei kavatse sealt kunagi midagi osta, kuid kuna nad laienevad väga jõudsalt ning Auto24-s on neil üle 900 sõiduki müügis, siis tekkis sportlik huvi, kuidas selline business töötab.


Mingi teema on ka sellega, et sõitvate autode hindadel on siiski põhi all. Naljalt hinnad alla 500.- ei kuku enam. Sinna kanti nad jäävad pidama.
Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 763
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 72 korda
Tänatud: 170 korda

Kuidas töötab autojärelmaks24 business?

Lugemata postitus #4 Postitas Jesper » 29 Aug 2017, 23:40

Ma ei tea konkreetse firma telgitagustest midagi, aga üldiselt näiteks USA-s on see väga levinud ärimudel - ajad oma kirstu näiteks CarMax-i õue peale, hindaja tuleb välja, vaatab kauba üle ja teeb u poole tunni jooksul pakkumise. Siis otsustad õunte pealt, et kas kõnnid rahaga minema või hakkad iseseisvalt stiilis Craigslisti või eBay kaudu sipsima, lootuses rohkem teenida. Kuna enamik inimesi ei viitsi ise müügiga jamada (olgem ausad, tänu debiilikute rohkusele on see isegi Eestis räme peavalu), siis läheb auto platsile ja reeglina leiab kuu-pooleteise jooksul endale uue omaniku. Kusjuures kuna teenitakse pigem käibe pealt ja ei aeta igat viimast senti taga, siis üldiselt on sedasorti asutuste maine ka ostjate silmis hea - noh põhimõtteliselt nagu sõltumatu kolmas osapool, sest hindajad on ju profid ja kuna vahendustasu ei sõltu auto müügihinnast, pole neil mingit mõtet seal saapaviksiga rehve limpsimas käia. Isegi mingi garantii on, vist 30 päeva, kuna maht on nii suur, siis see risk tasub neile ära.

http://money.cnn.com/magazines/business ... 1/8384327/

Eestis autoplatsile minnes on reeglina pigem tunne nagu oleks Kuu peale kukkunud ja siis aastasse 92 tagasi põrganud, oli ammu juba aeg, et keegi seda laiskade idiootide karja veidi raputaks.

will111
Postitusi: 1947
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 148 korda

Kuidas töötab autojärelmaks24 business?

Lugemata postitus #5 Postitas will111 » 30 Aug 2017, 02:01

kõik need järelmaksud ja autorahaks/rahaautoks kohad töötavad minumeelest suures plaanis ikka selsamal põhimõttel, et inimestelt ostetaksegi 500 euroga autod kokku. siis lakutakse need puhtaks ja ilmselt tehakse mingi omahinnaga "keemiline puhastus" ning pannakse täpselt nii palju kallimalt müüki kui parasjagu võimalik. näiteks mingit konkreetset aastat ja mudelit on auto24's parasjagu odavaimat saada 2000 euroga, siis järelmaks paneb 1800ga kuulutuse üles.

olen huvi pärast korra ise sellistele kokkuostjatele autot pakkunud. mukid olid kiirelt platsis nö. "hindamas" - enne kui ma ise maja ette auto juurde jõudsin ja loomulikult enne kui tere öeldi hakkas juba eemalt mingi hülgelalin peale, et mis ikka kõik on täiesti p*rses jne. ma umbes 2minutit viitsisin seda iba kuulata. siis kui "hindaja" tõsise näoga hakkas mulle rääkima, et 180k läbisõitu on suure mootoriga 2007 auto puhul KOHUTAVALT palju, saatsin klouni lihtsalt nahhui ja läksin tuppa tagasi. ühesõnaga nende sellise bisnesplan on lollidelt tasuta masinad ära osta (kusjuures nad tahavad selgelt just väga viisaka väljanägemisega masinaid) ja siis need puhtalt välimuse põhjal samasugustele lollidele maha müüa. keep it simple :D

moilo
Postitusi: 74
Liitunud: 11 Mai 2005, 23:00
Tsikkel: K750M
Asukoht: Kiisa

Kuidas töötab autojärelmaks24 business?

Lugemata postitus #6 Postitas moilo » 30 Aug 2017, 07:22

No tegelikult on üks nüanss autojärelmaks24 puhul täiesti kahe silma vahele jäänud. Järelmaks- nad annavad seda igaühele. Sealt ostavadki auto endale peamiselt inimesed kes liisingut erinevatel põhjustel ei saa ja tegelikult raha ka ei ole, auto lihtsalt välja osta. Sealt aga saab auto praktiliselt sissemakseta (vaid lepingutasu). Kui auto osutub vigaseks võid selle julgelt tagasi viia, kaotad vaid sellesama lepingutasu (oli vist 290 eurot). Muidugi auto ise võis maksta 500 näiteks. No ja siis jätadki selle risu endale.
Mis aga puudutab seal müüdavaid autosid- täiesti riskivaba ost. Kasutatud auto puhul ei tea iial mida saad tavaliselt. Sealt ostes võid aga kindel olla, et saad saasta, ei mingit riski.
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1424
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 47 korda

Kuidas töötab autojärelmaks24 business?

Lugemata postitus #7 Postitas pühak » 30 Aug 2017, 09:39

Ostsin autojärelmaks24 (vist) asutaja käest kunagi väikse autoveotreileri. Ta siis alles alustas bisnesiga ja ostis-müüs autosid eraisikuna. Ega muidu poleks teadnudki, et sama tegelane, aga telefoninumbrid ja tegevusaadress viisid hiljem asja kokku. Treiler oli arusaadavalt ront, hind oli odav ja käest-kätte ostumüügilepingute patakas niipalju paks, et ei pannud kohe tähele, et üks leping on poolikute isikuandmetega. Mitu aastat hiljem õnnestus reg tunnistusele märgitud tegelane välja kaevata ja tegin temaga otse müügilepingu, siis alles sain oma nimele registreeritud.

Bisnesplaan tundus siis selline olema, et rooste peale oli paks alumiiniumvärvi kiht tõmmatud, uued tuled-helkurid külge kruvitud, värviga kokku kogukulu ehk umbes 20€. Ülevaatus oli värskelt ära tehtud, kuigi tuledele juhtmeid külge ei tulnud (sic), piduritest ei maksa rääkidagi. See siis veel paarkümmend € juurde. Kui vahendaja ise treila vanaraua hinnaga kätte sai, siis tuli talle vast paar sotti vahelt. Peale dokumendijama mul nurisemiseks küll rohkem põhjust pole, sest minu jaoks oli ostuhind ikkagi odav.
"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

madmax
Postitusi: 230
Liitunud: 19 Juul 2005, 23:54
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Kuidas töötab autojärelmaks24 business?

Lugemata postitus #8 Postitas madmax » 30 Aug 2017, 11:00

Samas kui vaadata neil müügis olevate autode kapasiteeti, siis arvestatav osa isikuid on oma risust lahti saanud, küll odavalt, aga käest kätte müües oleks läinud päris kaua aega. Ja pole kindel kas oleks saanud päeva lõpuks rohkem hinda. Risudel on teatavasti omadus laguneda aja kulgedes ja see jällegi nõuab "lisainvesteeringuid" nagu siin ühes teises teemas lahati :D Ja nagu iga muu asja puhul: ostjale kallis, müüjale odav...
allways mad!

jaan mmc

Re: Kuidas töötab autojärelmaks24 business?

Lugemata postitus #9 Postitas jaan mmc » 30 Aug 2017, 12:34

Täitsa reaalne oleks kuskilt naistekast selliseid arutluskäike lugeda, kuidas ja miks ahne müüija petab ostjaid välimusega aga tehnika foorumile see küll au ei tee. Siin saab olla ikka ühe seaduspära, mis on põhjus ja selle tagajärg, segiajamine. Põhjus on see, et paljud inimesed on kasuahned, st. tahaksid odavalt aga palju/head. Tagajärg on see, et kus on nõudlus, seal leidub pakkujaid. Ehk, et hakataksegi pakkuma alla normaalse hinna, odavaid või nimetage, kuidas tahate, ühesõnaga soodsaid tehinguid. Ahne, vaene jne. (jällegi nimetage, kuidas soovite) ostuhuviline uurib analoogsete kaupade väärtusi ja teeb valiku ikka soodsama kasuks. Osad sellised ostjad elavad unistustemaailmas, mõeldes end selle 1% rolli, kes satuvadki sigasoodsa tehingu otsa - umbes nii, et kadunukesest autoentusiastist jäänud masinat tahetakse kiiresti rahaks teha ja pakutaksegi odavalt. Aga SEE EI SAA OLLA NORMAALNE OOTUS KÕIGILE OSTJATELE ! Järelikult on alla turuhinna pakkumised erandid või (nagu reeglina) on hinnal objektiivne põhjus.
See on viinud olukorrani, kus paljud potensiaalsed müüijad ei müügi, sest valdav osa ostjad näevad hindamis väärtustena mitte tegelikku tehnoseisundit, vaid aastaarvu/välise väljanägemise kombinatsiooni ja valitseb mentaliteet näe raisk küsib hinge hinda oma kauba eest, mida teine müüb oluliselt odavamalt.
Nii siis, rääkides sulleritest välimuse müüijatest räägime paratamatult eelkõige rondi ostjatest, kes on sellise pakkumiste segmendi, turule tinginud.
Odavuse tagaajajate "jalajälg" on oluliselt suurem, kui seesugused endile või teistele tunnistada tahavad. Sellega vägagi otseselt seotud sellised ebameeldivad nähtused nagu vargused, lapstööjõukasutamine, piraatkaubandus, tööstusspionaaz, jne. seda loetelu võiks lõputult jätkata.
SOODNE, TULEB 99.9% ALATI, KELLEGI/MILLEGI ARVELT.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 763
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 72 korda
Tänatud: 170 korda

Re: Kuidas töötab autojärelmaks24 business?

Lugemata postitus #10 Postitas Jesper » 30 Aug 2017, 13:48

A no vot näed siis. Töristan siin vaikselt tonnise (siis hind, mitte kubatuur) tsikliga, järelikult ekspluateerin lapstööjõudu!

Muidu läheks paneks raisa karjääris põlema, aga krt võta näpust, auto on ju veel odavam :lol:
Kasutaja avatar

Romka
Postitusi: 264
Liitunud: 05 Mai 2007, 14:41
Tsikkel: 998cc
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Kuidas töötab autojärelmaks24 business?

Lugemata postitus #11 Postitas Romka » 30 Aug 2017, 14:03

Vanasti sai auto24-s panna linnukese mittesoovitud müüjale, siis mul oli autojärelmaks seal läbikriipsutatuna ja nende paska ei kuvanud. Nüüd enam ei leia seda kohta.


Toimib siiski! Tuleb auto24-s minna valikule "täpsem otsing", seejärel üleval paremal nupp "välja arvatud", siis saab müüja lahtris valida "autojärelmaks24". Siis neid ülelakutud raipeid enam ei näe.
Viimati muutis Romka, 31 Aug 2017, 11:40, muudetud 1 kord kokku.

will111
Postitusi: 1947
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 148 korda

Re: Kuidas töötab autojärelmaks24 business?

Lugemata postitus #12 Postitas will111 » 30 Aug 2017, 14:26

jaan, palju on inimesi (tundub, et viimasel ajal ERITI just eestis!), kes arvavad, et need kes hindu võrdlevad ning soodsama (ei = alati soodsaima) kasuks otsustavad on ahned, vaesed jne. reaalsus on aga natuke teistsugune.

kõik kes autojärelmaksule müüvad, ei ole kindlasti mitte lollid ega saa 100% petta. kõik, kes sealt ostavad pole samuti mitte tingimata lollid ega saa petta. see oleneb ikka juba konkreetsest inimesest ja sellest kuidas ta osta oskab, mida ta ülde osta tahab jne. bisnesi üldine skeem lihtsalt on selline, et hirmus palju käib sealt läbi väliselt üles mukitud saasta. seega see, kes läheb sinna nui neljaks ostma "MA TAHAN JUST SEDA AUTOT JA SEDA VÄRVI!" saab väga tõenäoliselt külma. see, kes läheb sinna ostma ükskõik millist autot, mis oleks tehniliselt ka enam vähem okei, ja arvestab juba mingid teatud tekkivad kulutused sisse, saab vähem tõenäoliselt külma.
Kasutaja avatar

Madlobster
Postitusi: 923
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 233 korda
Tänatud: 276 korda

Re: Kuidas töötab autojärelmaks24 business?

Lugemata postitus #13 Postitas Madlobster » 30 Aug 2017, 15:32

Ma ei tea mitte ühtegi businest, millel ei oleks eesmärk võimalikult odavalt osta ja võimalikult kallilt müüa.
See, et keegi oma ratta või auto margiesinduses enne müüki OEM juppidest uueks laseb ehitada ning turuhinnast odavamalt maha müüb (tagamaks omale rahuliku ööund, kohta taevas või head mainet foorumite maastikul pole vahet) ei ole business vaid oma nina pikkus. Hakka seda elatiseks tegema. Väga kiiresti hakkavad arusaamad muutuma ning OEM jupi asemel kingaviksi hoopis ostma. Pole vahet müüd sa autosi või jogurtit sisse tuleb osta odavalt välja müüa kallilt. Kasutatud kaubaga (pole vahet mis kaup) on alati risk. Ei ole Peep Järvakandist mitte üks teps usaldusväärsem kui see järelmaks24. (nimi ja asukoht on näiteks ning ei viita ühelegi konkreetsele isikule)

Kellel mure suur ja soovib kõigest hingest asja parandada võib samasugused kingad jalga tõmmata ning pakkuda Eesti inimestele hea hinnaga tõeliselt heas korras autosid. (Praegust olukorda hinnates konkurendid peaksid surema umbes nädalaga)
üks alla, viis üles
Parem kaotada sekund elust, kui sekundiga elu :idea:

jaan mmc

Re: Kuidas töötab autojärelmaks24 business?

Lugemata postitus #14 Postitas jaan mmc » 30 Aug 2017, 18:00

Jesper kirjutas:A no vot näed siis. Töristan siin vaikselt tonnise (siis hind, mitte kubatuur) tsikliga, järelikult ekspluateerin lapstööjõudu!

Muidu läheks paneks raisa karjääris põlema, aga krt võta näpust, auto on ju veel odavam :lol:


Sa teed kohe kaks loogikaviga, esiteks, et ma rääkisin jääkväärtusest ja mitte "säästu/hinna ostjatest" Ja teiseks, et omaniku järeldustes on süüdi, mitte tema vaid tema ratas (lol)
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 763
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 72 korda
Tänatud: 170 korda

Re: Kuidas töötab autojärelmaks24 business?

Lugemata postitus #15 Postitas Jesper » 30 Aug 2017, 18:39

Ei ma olen üsna kindel, et ma ei teinud mingeid loogikavigu. Sinu loogika on see, et sina oled maailma kõige loogilisem ja ratsionaalsem inimene, kes võtab kõik sõidukiostu- ja muud otsused vastu külmapäise kaalutlusprotsessi tulemusena, laskmata end mitte mingitest emotsioonidest mõjutada. Ehk siis lühidalt nemad kõik arvavad et on see 1%, sina oled see 1% :)

Pmst kui ma saaks taalri iga korra eest kui ma seda juttu mingis variatsioonis kuulnud või lugenud olen, siis võiks ilmselt kohe sirgelt minna ja Catweesi müügiaruandes selle väikse viiekohalise puudujäägi ära parandada. Üks ei osta säästu, teine ei osta diislit, kolmas ei osta maasturit, yada yada yada.

Reaalselt ma arvan, et ka "mitterontide müüjatel" ei võta tükki küljest ära, kui enne piltide tegemist kümpa pesulasse jätta ja neid pilte mitte keset ööd kuskil mutimullahunniku alumisel küljel teha (suvakas näide, ei oma muud seost postitusega peale pildistamisstiili). Miks nad seda juba ammu ei tee, on täielik müsteerium, peaks ju oluliselt lihtsam ja odavam olema, kui läbisõite kerida. Ano ega ma sellest autoplatsi ärist väga midagi ei jaga, vbl rahapesu toob paremini sisse ja selle pärast ei vaevutagi vms :lol:

jaan mmc

Re: Kuidas töötab autojärelmaks24 business?

Lugemata postitus #16 Postitas jaan mmc » 30 Aug 2017, 19:30

Jesper, ma ei saa su mõttekäikudest täpselt aru küll aga küsimusest, miks odomeetreid keritakse. Vaata ma raiun oma teooriat edasi, st. ostja käitumine/soovid/nõuded jne., määravad pakkuja käitumise. Õigemini pakutakse seda, millele on nõudlust. Ja kuna nõudlus pole mitte alati 100% seadusi austav ei hakka seda olema ka pakkumised. Näiteks nõudlus VÕI KERGEKÄELINE VALIK, kontrollimata taustaga asjadele, võib viia pakkuja varastamis või võltsimis mõtetele. Siit edasi saame aru miks inimestele, kes lähevad kaarega mööda ausast müüjast kellel on 300 000 kellal, hakatakse ühelt maalt pakkuma võltsitud odoga või varastatud sõidukeid.
See jut, et ostjad ei oska langetada teadlike valikuid on samast kategooriast, et a kus ma teadsin, et se mootorsaag oli varastatud, jne. Lihtne ja kasulik on lihtsalt lolli mängida.
Viimati muutis jaan mmc, 30 Aug 2017, 23:12, muudetud 1 kord kokku.

jyrgenest
Postitusi: 39
Liitunud: 11 Okt 2015, 22:50
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Kuidas töötab autojärelmaks24 business?

Lugemata postitus #17 Postitas jyrgenest » 30 Aug 2017, 23:03

Autojärelmaks24 : Finantsteenuseid pakkuvad ettevõted on Mogo OÜ ja Autokiirpant OÜ.
Sõidukite müüja on ALM Invest OÜ
Kuidas toimib? Odavatele autodele on alati ostja. Enamasti 1000-2000 eurot ikka suudetakse koguda või siis järelmaksuga tasuda.
Pole ime kui see sama auto uuesti odavalt ostetakse ja järgmisele õnnetule müüakse. Asja positiivne külg on see, et majaesised ja koduhoovid saavad prügist puhtaks ja see viiakse veel tasuta ära.

Läbisõidu kerimist soodustavad pangad. SEB näiteks autodele läbisõiduga üle 250000 liisingut ei anna. 180000 on see piir kus jääkväärtust ei saa jätta.
Samas mõnel on mootoril ees rohkem kui miljon kilomeetrit.
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1424
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Kuidas töötab autojärelmaks24 business?

Lugemata postitus #18 Postitas pühak » 31 Aug 2017, 00:56

Jesper ja Jaan, te unustasite ära, et odava tsikli ehitanud lapstööjõud on suure tõenäosusega vahepeal täisealiseks saanud. Minu tsikli omal ajal ehitanud Jaapani beebid ja nende Vene-Jaapani sõjas vangivõetud Port Arturi eestlastest beebiveteranid on tänaseks juba vähemalt kolmekümnesed.
"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Mine “Ajaviiteks...”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google Adsense [Bot] ja 13 külalist