Tsikkel talveunne?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Sepp1
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Sept 2011, 20:28
Tsikkel: Harley-Davidson
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas Sepp1 »

Olen muidu ratast talveunne pannud sellega https://bikermag.ro/1083650-tm_thickbox ... -shine.jpg sai otsa ja enam seda kuskilt osta ei saa. Tootja ütleb, et nüüd paneme magama sellega https://www.storm-motor.fi/media/dynami ... OT-500.jpg ehk siis asendab Motorex Protect & Shine 645. Ei leia ka seda aseainet kuskilt meie maa poodidest. Millega teie oma rattaid uinutate ? :roll:



Kui on vaja sepa abi... siis sõida minu juurest läbi :)
http://www.sepp.ee

reimps

Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kloroformiga nagu kõiki oma deite.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Sepp1 kirjutas:

Millega teie oma rattaid uinutate ?

Mul naine tavaliselt laulab. "Karumõmmi unelaul" on väga menukas ... Kui see ei aita siis keeran lihtsalt süütest välja. :roll:

Kui tõsisel toonil rääkida, siis ma pole pidanud vajalikuks midagie erladi tsikli peale pritsida. Hoain soojas ja kuivas graazis. Tean, et need kes kütmata ruumis hoiavad pritsivad strateegilised kohad tavaliselt WD40-ga üle.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Tean, et need kes kütmata ruumis hoiavad pritsivad strateegilised kohad tavaliselt WD40-ga üle.

Ma üks aasta pritsisin WD40-ga sara all õhutusaukudega riistakapis olevad tuulid üle ja kevadel olid roosteplekilised.Rohkem pole kasutanud ja riistad korras.Temperatuur nagu õues ja õhk liigub.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Teema algataja
Sepp1
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Sept 2011, 20:28
Tsikkel: Harley-Davidson
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Sepp1 »

Macintosh kirjutas:
Sepp1 kirjutas:

Millega teie oma rattaid uinutate ?

Mul naine tavaliselt laulab. "Karumõmmi unelaul" on väga menukas ... Kui see ei aita siis keeran lihtsalt süütest välja. :roll:

Kui tõsisel toonil rääkida, siis ma pole pidanud vajalikuks midagie erladi tsikli peale pritsida. Hoain soojas ja kuivas graazis. Tean, et need kes kütmata ruumis hoiavad pritsivad strateegilised kohad tavaliselt WD40-ga üle.

http://www.ebay.com/itm/202050120060 tellisin sealt. naine laulab kõrval ja saab hea :P

Kui on vaja sepa abi... siis sõida minu juurest läbi :)
http://www.sepp.ee
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Sepp1 kirjutas:

Olen muidu ratast talveunne pannud sellega https://bikermag.ro/1083650-tm_thickbox ... -shine.jpg sai otsa ja enam seda kuskilt osta ei saa. Tootja ütleb, et nüüd paneme magama sellega https://www.storm-motor.fi/media/dynami ... OT-500.jpg ehk siis asendab Motorex Protect & Shine 645. Ei leia ka seda aseainet kuskilt meie maa poodidest. Millega teie oma rattaid uinutate ? :roll:

https://www.stokker.ee/kiirvaha-proshin ... 1053873175

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Seda on jälle Eestis müügil: https://www.motodepoo.ee/kulu-ja-varuos ... oonikaitse
Eriti soovitaks kasutada talvistel sõitjatel.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas koi »

Mehed-naised-vennad-õed, katsuge sellest WD-40 kultusest üle saada juba! Uurige selle vedeliku koostist. See vaid petrooleum ja sinna lisatud "lõhna, värvi ja maitse ained". Suht hea kasutada leotuseks ja pesuks. Seal selle vedeliku võimed ka lõpevad! See ei määri ega kaitse. Ka tavaline vesi määrib-libestab mingil määral. Samas, valik on vaba.

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas AzA »

WD40 on mingi luhva 60 aastat vana kemikaal, jänkimaal keevitati valmis rakettide roostetõrjeks.
WD - water displacement.
Kaitseb ikka küll, ta on vett tõrjuvate omadustega .... nagu petrooleumgi ... lihtsalt vähe vedelam ja tungib pragudesse.
Point pigem selles, et ta püsib peal .... mitte just kaua, polegi mõeldud selleks, Atlase ülesandeks oli satelliit orbiidile viia ja siis ära põleda.
Aga ketipesuks on ta hea odav tavaar, vanaisa aida luku jaoks ka okei, kui kord kuus määrida ..... talveune jaoks alustaks pigem korralikust pesemisest, kuivatamisest ja eelkõige stabiilse temperatuuriga kuivast ruumist.
Pole mitte kunagi ühtki oma käulat mingi keemiaga üle pritsinud ja ei roosteta neist ükski.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

WD40 koostises on lisaks petoolile 3% mineraalõli. Määrdeomadusi tal tõepoolest pole aga puhastuseks ning ennetavaks niiskustõrjeks sobib küll.

Kui hoiad tsiklit soojas, stabiilse temperatuuriga ruumis siis pole tõepoolest mingeid ettevalmistusi peale pesu tarvis. Kui tsikkel on väljas või külmas, kütmata garaažis siis seal tekib paratamatult koos temperatuuri kõikumisega kondents ja härmatis. Sellistes oludes on hoolduseta metallpindadele rooste kerge tulema.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Jõuamegi tegelikult sinna, et kõige odavam ja lihtsam on ratas normaalsesse hotelli viia. Kõik mured murtud hoobilt. Laadija taha ja koju ära vorstikat sööma ning kevadest unistama.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

AzA kirjutas:

Jõuamegi tegelikult sinna, et kõige odavam ja lihtsam on ratas normaalsesse hotelli viia. Kõik mured murtud hoobilt. Laadija taha ja koju ära vorstikat sööma ning kevadest unistama.

Või kui tahad oma kuuris hoida, siis lased normaalses kohas selle talvise konserveerimise ära teha, koos õlivahetusega. Ise kasutanud Catweesi, tulevad järgi, pesevad-hooldavad-määrivad ja toovad ilusti tagasi ka. Ratas on tagasitulles puhas nagu prillikivi olnud ja seisnud erinevates garaazides, nii küttega kui ilma ning seni pole ühtegi täppi kuskil. Mida nad seal täpselt teevad või mida millega määrivad, ausalt ei tea. Aga seni 5+ teenus ja selle asemel, et oma pead vaevata ning mõelda-otsida-teha, kasutan seda aega millegi muu kasuliku jaoks. Natuke eurosid tuleb muidugi anda, aga mu oma aeg ka maksab. Ning aku ka nende juures talvitunud, seega pole ka akulaadijat omal vaja. Kevadel võtan sealt näppu, krutin peale ja vajutan starterinuppu ning hooaeg ongi alanud jälle.
Kõlab nagu Catweesi reklaam küll, aga nii on olnud ja kasutan ka edaspidi. Sel korral küsin nüüd Rasmuselt kõva alet ka reklaami eest :mrgreen:

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

AzA kirjutas:

Jõuamegi tegelikult sinna, et kõige odavam ja lihtsam on ratas normaalsesse hotelli viia. Kõik mured murtud hoobilt. Laadija taha ja koju ära vorstikat sööma ning kevadest unistama.

Kõlab nagu väide, et kõige odavam on restoranis süüa. :D
Kõige lihtsam on muidugi otsida endale iga küsimuse lahendmiseks teenus. 2/3 igapäevased või vähem igapäevaseid tegvusi õnnestub katta krediitkaardiga (loe kuhja eurodega).
Näiteks, pole tarvis kodu, olemas on hotellid; pole vaja kööki, sest on restoran; pole tarvis autot, sest on takso; pesumasinat pole vaja, sest on pesumaja jne, jne, jne. (togi)

Ja kui päris täpne olla siis veel odavam ja tohutult mugavam on mootorratast üldse mitte omada. :-|||

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Oh ei tahtnud nii üldse kõlada. Lihtsalt arvestades kõike seda määrimist, muretsemist ja jauramist on targem kümnekas kuus hotellile kulutada, kui kuskil õues kaheldava wd40-e all lasta rattal seista.
Loomulikult, kui endal norm garaaz, jutud olemas, siis hobikorras võib hakkliha kastet ka kodus pliidi peal teha.
Aga võimelda kõigest hingest maadelda creme brüleega lihtsalt pole kord aastas mõtet ... ei muud.
Miks s anii äärmuslikuks läed? Said ju aru küll, mida silmas pidasin.

Garaazis pole midagi vaja teha va. tavaline sügishooldus, mis on niikuinii elementaarne ... lasnamäe kortermaja ette talvituma jätmise asemel on mõistlik hotell leida.
Lihtne.
Mina ntx oman ca 70m2 garaaze, selge, et talvituvad seal masinad, aga kui korteris elasin, siis talvitusid hotellis.
Tallve arve oli 60€ sealhulgas stabiilne soe ruum ja laadija elekter. Vs. see hind hakata akut maha kruvima, tuppa tassima, korrosioonitõrje jne. jne. lisaks see risk, et üks kohake jäi tõrjumata .... milleks?
Jajah, kui on rotikas, siis on poogen, aga siis ei uuriks ju ka sellisel teemal.
Ma ikka neile köhisin, kes muret tundsivad oma masina pärast.
Pärnus võin 3-4 ratast ära mahutada talveks, kui kellegil vaja.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

AzA kirjutas:

... aga kui korteris elasin, siis talvitusid hotellis.

Kõik inimesed ei ela suures asulas ;-) mõned elavad ka maal, külas või talus. Seal on kütmata garaaze-kuure-küüne küll. Vaevalt, et nad hakkavad oma suurest talumajapidamisest tsiklit linna hoiule viima, pigem ikka pesevad ära ja valmistavad natuke ette, et kondensaat (mis mitmeid kordi talve jooksul tekib) tsiklit ära ei rikuks. Mina ilmselt teeks nii. Neile soovitada, et vii linna tsiklihotelli pole alti kõige toimivam lahendus. Samamoodi on linnades kütmata graaze, kus paljud oma tsikleid hoiavad (tean vähemalt kahte sõijat). Ka nende jaoks on arusaam, kuidas sellistes oludes masinat hoida ja ette valmaistada vajalik. Kas pole?

[quote]Miks s anii äärmuslikuks läed? Said ju aru küll, mida silmas pidasin.[/quote]
Muidugi sain. Ära südamesse võta, siin polnud midagi siklikku. Läbi äärmuste on lihtne näidata, et on ka teistsuguseid võimalusi ja vajadusi. :)

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Macintosh kirjutas:
AzA kirjutas:

... aga kui korteris elasin, siis talvitusid hotellis.

Kõik inimesed ei ela suures asulas ;-) mõned elavad ka maal, külas või talus.

Spoiler

Seal on kütmata garaaze-kuure-küüne küll. Vaevalt, et nad hakkavad oma suurest talumajapidamisest tsiklit linna hoiule viima, pigem ikka pesevad ära ja valmistavad natuke ette, et kondensaat (mis mitmeid kordi talve jooksul tekib) tsiklit ära ei rikuks. Mina ilmselt teeks nii. Neile soovitada, et vii linna tsiklihotelli pole alti kõige toimivam lahendus. Samamoodi on linnades kütmata graaze, kus paljud oma tsikleid hoiavad (tean vähemalt kahte sõijat). Ka nende jaoks on arusaam, kuidas sellistes oludes masinat hoida ja ette valmaistada vajalik. Kas pole?

[quote]Miks s anii äärmuslikuks läed? Said ju aru küll, mida silmas pidasin.

Muidugi sain. Ära südamesse võta, siin polnud midagi siklikku. Läbi äärmuste on lihtne näidata, et on ka teistsuguseid võimalusi ja vajadusi. :) [/size][/i][/spoiler][/quote]
Ma just mõtlesin kommenteerida, et läheb liiga ajamahukaks tsiklit mingi saja ja enama kilomeetri taguse hotelli vahet kärutada. Lähim restoran on ka 20km kaugusel, selle aja peale kodus kõht juba täis, kui ükskord restosse üldse kohale jõuan.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas will111 »

on ikka teema üles võetud :lol: hoidsin eelmine aasta üht tsiklit terve talve õues (temperatuuri mõttes). mitte mingit pagana virtsa kuskile peale ei lasknud, midagi "sisse ei määrinud" ega mingit muud kino ei teinud. suvel võtsin ja sõitsin jälle rõõmsalt rinkat selle rattaga. mitte midagi sellisest hoidmisest muutunud ei ole. pole ka kuskil rohkem roostet ega pole miski "kinni jäänud" vms.
piisav kui katus on peakohal ja tsiklil on mingi enamvähem mõistlik kate näiteks peal, et vihmase ja märja ilmaga sademed ei "lendle" ega kata kogu tehnikat.

igasugused hotellid on ikka mõeldud eelkõige neile, kel pole tsiklit talveks kuskile mujale jätta kui linnas a'lakortermaja ette.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Sepp1
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Sept 2011, 20:28
Tsikkel: Harley-Davidson
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas Sepp1 »

poisid ärge nüüd minupärast kiskuma minge... Tänud Mac mõistva suhtumise eest :) Ma jah elan maal ja küsimus oli, et kas ja kus on asendust tootele mida enam ei toodeta. Vastasin sellel ise, et on ja ka juba tellisin see on spets toode mis mõeldud kui paned ratta talveks seisma! olen eelnevad aastad talveks sellega üle lasknud ratta, loomulikult pesu ja laul ning muud jutud juurde :) kevadel lapiga üle(roostet ei ole märganud) ning tuld :)

Kui on vaja sepa abi... siis sõida minu juurest läbi :)
http://www.sepp.ee

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas will111 »

ole see talv rebel siis vahelduseks :D

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas zombi »

aku maha ja kogu "konserveerimine". ka siis, kui maal kütmata kuuris sai hoitud. isegi hiinlane suutis üle talve elada. japsiga pisike hirm oli, et ehk jahutusvedelikuga miskit juhtub, kohati oli nii -30 väljas, aga ei miskit. nüüd probleemivaba- püsitemperatuuriga garaaz. aku maha, kapi peale seisma, kevadel aku täislaadida, mahlad ümberlükata, starterit ja - läheb!.
kui koguaeg "pukkidele ja tavotikihti" asja ajada, siis ilma harjumuspärase tavotikihita asi lagunema mühinal hakkabki.
a noh, mul tsikkel igapäevasõiduriist kah, mitte nädalavahetuste "pühademuna", millelt iga kriimukest ja tolmukübekest lapiga mahanühkida.

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas AzA »

pühak kirjutas:

Ma just mõtlesin kommenteerida, et läheb liiga ajamahukaks tsiklit mingi saja ja enama kilomeetri taguse hotelli vahet kärutada. Lähim restoran on ka 20km kaugusel, selle aja peale kodus kõht juba täis, kui ükskord restosse üldse kohale jõuan.

Siis on ju mingi kuurike ikka olemas?
Kokku 3h, et 100km taha hotelli viia vs. aku maha ja põhjalik korrosioonitõrje koos keemia toomisega või siis kulleriga tellimisega.
Nonooo.
Aga muidugi kui meeldib, miks mitte :bsmile:
Mina lükkan rahulikult kütmata garaazi ja pole ligemale 30 aasta jooksul ükski põrr roostetama läinud. Ja teen nii ka edaspidi.

PS!!!!! Ma rääkisin tegelastest, kes elavad 5-nda korruse korteris ilma kuurikeseta.

Kurjavaimu viimased kuu aega on päeviti kohati 20c ja öösel 0-i ligi, üleeila olid autoklaasid esmakordselt jääs, rääkimata niiskusest. Teisipa hommikul Cesises olid rattad ilusti kastemärjad. Ei muhvigi, ei roosteta.
Mis ratastega tegu, mis korrosiooni tõrjet vajavad?

Aga mulle meeldib.

andu
Postitusi: 316
Liitunud: 11 Juun 2014, 10:05
Tsikkel: sv1000, fjr1300p
Asukoht: tallinn-riia-tartu-põlva
Tänanud: 93 korda
Tänatud: 44 korda
Kontakt:

Re: Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas andu »

viimased 2 aastat olen aastaringselt enda tänavaratastega sõitnud (eelmine talv tuli 5k km jaanuar-veebruar), talvekuudel laias laastus kuus korra pesu plus vaha ning korralik kuivatamine ning kerge õlitus liikuvatele osadele (vahet pole mis õliga niikaua kui niiskuse aluspinnast eemal hoiab) roostetõrjeks. osad rattad mis vahel seisavad mul nendel rehvidele normaal rõhk sisse ning liiguvad akud laadimisse ja tuppa sooja talvekuudeks, pole mõtet väga üle mõelda hoiustamisega ;)

dare to dream…
eksarmukesed: thunderace - er6n - k1200rs - gsxf600 - fjr1300(gen2) - r6 - fz6 - dr650 - vtr1000 - f650gs - vfr800 - fjr1300(gen1) - fzs600 - fjr1300p(gen1)- ducu scrambler, f650gs Dakar, rs125
hetkel südant soojendamas: sv1000, fjr1300p(gen3)

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas pühak »

AzA kirjutas:
Spoiler
pühak kirjutas:

Ma just mõtlesin kommenteerida, et läheb liiga ajamahukaks tsiklit mingi saja ja enama kilomeetri taguse hotelli vahet kärutada. Lähim restoran on ka 20km kaugusel, selle aja peale kodus kõht juba täis, kui ükskord restosse üldse kohale jõuan.

Siis on ju mingi kuurike ikka olemas?

Spoiler

Kokku 3h, et 100km taha hotelli viia vs. aku maha ja põhjalik korrosioonitõrje koos keemia toomisega või siis kulleriga tellimisega.
Nonooo.
Aga muidugi kui meeldib, miks mitte :bsmile:
Mina lükkan rahulikult kütmata garaazi ja pole ligemale 30 aasta jooksul ükski põrr roostetama läinud. Ja teen nii ka edaspidi.

PS!!!!! Ma rääkisin tegelastest, kes elavad 5-nda korruse korteris ilma kuurikeseta.

Kurjavaimu viimased kuu aega on päeviti kohati 20c ja öösel 0-i ligi, üleeila olid autoklaasid esmakordselt jääs, rääkimata niiskusest. Teisipa hommikul Cesises olid rattad ilusti kastemärjad. Ei muhvigi, ei roosteta.
Mis ratastega tegu, mis korrosiooni tõrjet vajavad?

Kuurikesi lausa 2, üks külmem, kui teine. :D Kevadest sügiseni tsikkel kenasti oma kuuris, sest kes see ikka viitsib kaugele minna, kui sõiduisu peale tuleb. Talveperioodiga on seni lihtsalt vedanud, olen saanud tsiklit venna töö juures soojas hoida. (näis, kauaks seda lõbu jätkub) Aga seni pole muud vaeva, kui kate peale ja paar korda talve jooksul laadija pistikud tsikli külge ning seina torgata. Roostetõrje eesmärgil olen sügiseti pori maha pesnud, enamaks pole energiat jätkunud.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas AzA »

pühak kirjutas:

Kuurikesi lausa 2, üks külmem, kui teine. :D Kevadest sügiseni tsikkel kenasti oma kuuris, sest kes see ikka viitsib kaugele minna, kui sõiduisu peale tuleb. Talveperioodiga on seni lihtsalt vedanud, olen saanud tsiklit venna töö juures soojas hoida. (näis, kauaks seda lõbu jätkub) Aga seni pole muud vaeva, kui kate peale ja paar korda talve jooksul laadija pistikud tsikli külge ning seina torgata. Roostetõrje eesmärgil olen sügiseti pori maha pesnud, enamaks pole energiat jätkunud.

No täpselt.
Ma suurest igavusest vahetan vedelikud ka ära vihmasematel päevadel.
Rahustan end õlle kõrvale mõttega, et siis ei lähe pidurisilindrid ja radikas seestpoolt roostetama :mrgreen:
Asja mõte on aga pigem ikkagi hobi.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Mul on kuri plaan tsikkel elutuppa diivani kõrvale panna. Enam pole naist, kes käe ette paneks ja elamine on piisavalt suur...why not? :mrgreen: Oskab keegi omast kogemusest öelda, kas ja kui palju haiseb? Sumpale peab punnid ette panema ja paagist kütuse välja laskma või pole üldse probleemi?

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Kui iseloomu on ja käime ei pane jaanuaris, siis ei haise pritsung üldse, karpa ikka veidi lehkab, arukas tühjaks lasta.
Oma kogemust pole, aga sõbraga õlut visanud tsikli kõrval.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma olen ühe talvel pritsungiga masinat toas hoidnud. Naine lubas tingimusel, et ei haise. Mingeid muid ettevalmistusi peale hoolsa pesu ja puhastuse ei teinud. Oli täiesti lõhnavaba.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Heikik kirjutas:

Mul on kuri plaan tsikkel elutuppa diivani kõrvale panna. Enam pole naist, kes käe ette paneks ja elamine on piisavalt suur...why not? :mrgreen: Oskab keegi omast kogemusest öelda, kas ja kui palju haiseb? Sumpale peab punnid ette panema ja paagist kütuse välja laskma või pole üldse probleemi?

No problems.

Rakveres on meestel tsikkel ka töökabinetis kirjutuslaua kõrval talvitunud :)
Keldrisauna eesruumis hoiab nii mõnigi, et hea õllekõrvale pilku puhata.

Pilt
Kasutaja avatar

P6rgukoer
Postitusi: 81
Liitunud: 01 Aug 2016, 10:51
Tsikkel: HD
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas P6rgukoer »

Heikik kirjutas:

Mul on kuri plaan tsikkel elutuppa diivani kõrvale panna. Enam pole naist, kes käe ette paneks ja elamine on piisavalt suur...why not? :mrgreen: Oskab keegi omast kogemusest öelda, kas ja kui palju haiseb? Sumpale peab punnid ette panema ja paagist kütuse välja laskma või pole üldse probleemi?

mul oli eelmine talv tsikkel elutoas diivani kõrval. esimene nädal viskas veidi bensu lõhna üles, tõenäoliselt soojemasse keskkonda sattumise pärast aga pärast esimest nädalat polnud enam mingit lõhna(bensiin ei haise). Ise ei teinud midagi selle jaoks et lõhna ära hoida, lihtsalt kadus ära, paak oli pool täis. Isegi külalised kes käisid ütlesid et ei tunne mingit lõhna. Pigem häiris see, et kui ilusamad ilmad olid siis ei saanud sõitma minna sest ratta teiselt korruselt alla tassimine pole ruts 50 tegevus ja samuti ei saanud väga tihti toas piirajasse ka lasta sest naabrid hakkasid jonnima :wack:

Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Tsikkel talveunne?

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Haha... :mrgreen: Okei, tänud vastajatele! No, mul tuleb kolmandale tassida. Mõtlesin,et mis see siis neljakesi ära ei ole - igale mehele ca 50 kg (okei, trepist üles vedades alumistele vendadele rohkem). Ainuke kitsaskoht saab olema...keeramise koht trepil - esiratta kaugeimast servast taguratta kaugeima servani ~ 210 cm. Trepil, pöördekohal seinast seinani ca 212 cm. :roll: Sauna eesruum oleks...liiga kauge. Elutoas on parem vahtida. :) Näis, kas suudan käima panemata kevade ära oodata. :ner:

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”