Kes meil veel sõidavad?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kinnisel kiivril klaas oli eile jääs. Temp oli kuskil -1
Näpud jäätusid ära nagu pulgad, paksude talvekinnaste sees. Päris rõve on tsikliga sõita, üks rõvedamaid asju, mida üldse on võimalik ette kujutada :D nähtavus on null pimedas maanteel läbi jäätunud kiivriklaasi.kaugidega veel midagi natuke näeb.



Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1485
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Mis sa siin sõidad kui 7 cm lund maas on. (Uraliga ikka saab :roll: )


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Mingi kamp moto-orienteerujaid, Karuga eesotsas põrutasid täna Eestimaad avastama. Ei tea kas koos ööbimisega?
Eks siis kui tagasi on saab Karult küsida. :bsmile:

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Sinine Juhe
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Okt 2018, 09:39
Tsikkel: Piaggio MP3 400 LT 2011

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas Sinine Juhe »

Päike paistab, ilm on külm. Mul küll täna plaanis üks 60 km trip teha

Piaggio MP3 400 LT 2011

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Mul tuli endal mingi nasaaltripper ja ülekuumenemine kallale, eile isutas küll, ilm ka oli paljulubav...


isr-tt89
Postitusi: 33
Liitunud: 28 Apr 2017, 23:45
Tsikkel: Suzuki SV1000 2005
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas isr-tt89 »

awU9yE4l.jpg
awU9yE4l.jpg (44.94 KiB) Vaadatud 5337 korda
CpXHXvZl.jpg
CpXHXvZl.jpg (71.51 KiB) Vaadatud 5337 korda

Tallinn - Viljandi

https://imgur.com/a/oz7AJq0
https://imgur.com/a/f3JMhOi

Kasutaja avatar

Sinine Juhe
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Okt 2018, 09:39
Tsikkel: Piaggio MP3 400 LT 2011

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas Sinine Juhe »

No saab sõita küll. Pärnu mnt-l oli küll 4 C, aga päike ja kihiline riietus hoidis külmumise ära. Ainus koht, mis külma tundis, olid sõrme otsad. Järgmine kord panen koera villa kinda sisse sõrme otsa ossa- vaatab, kas aitab. Kuna alles sain oma masina, siis ei suuda veel talvekorterisse panna.

Piaggio MP3 400 LT 2011
Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas Heikik »

  • 28 oli täna. Kannatas veel sõita küll... Kui varsti 40 kanti viskab, on ehk tiba palju. :D
20181028_163109.jpg
CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas piiks »

Eile Helsinkis. +2 kannatab sõita küll veel.

20181027_121246.jpg
Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 719
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 109 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Täna siis viimane päev, kui kindlustus veel kehtib ja nagu tellimise peale oli lõuna paiku paar tundi ilusat päikesepaistet.
Käisin värskelt ostetud uut kiivrit proovimas - kurat, mitu korda katsusin sõidu ajal, et ega ma visiiri üles pole unustanud :twisted: ... ja seda mitte müra, vaid nähtavuse pärast.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Mina sõidan veel, mis siis?

Saadetud kettaga lauatelefonist!


joha123
Postitusi: 227
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas joha123 »

veendusin järjekordselt, et rutskasoojendusega sõites (eelmisel tsiklil oli) külmetasid käed rohkem kui ilma soojenduseta, samad Oxford Navigator vist 35euri maksvate kinnastega.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas ranel »

joha123 kirjutas:

veendusin järjekordselt, et rutskasoojendusega sõites (eelmisel tsiklil oli) külmetasid käed rohkem kui ilma soojenduseta, samad Oxford Navigator vist 35euri maksvate kinnastega.

:shock:

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas ttt »

joha123 kirjutas:

veendusin järjekordselt, et rutskasoojendusega sõites (eelmisel tsiklil oli) külmetasid käed rohkem kui ilma soojenduseta, samad Oxford Navigator vist 35euri maksvate kinnastega.

miks nii? mulle just täna soovitati ikka soojendused panna.. :D

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

ma küll väidan, et soojendusega on ikka soojem :) Ei külmeta näpud ka miinuskraadidega. Jah, nad soojendavad ainult seestpoolt ja väljast läheb ikka külmaks, kuid parem, kui ilma. Tuulekaitse muidugi annab ka kõvasti juurde, igale tsiklile seda jälle ei pane.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas will111 »

ma väidan, et tuulekaitse annab rohkem juurde kui need soojendused. eks see külmaprobleem tekibki ju selle meeletu (külma) tuule efekti tõttu. seestpoolt soojus võib natuke asja leevendada aga näpuotsad külmetavad ikka umbes samamoodi edasi. soojendusvõrguga kindad, kus siis traadid jooksevad just näppude ümber, vot see oleks juba teine tera!


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas ttt »

will111 kirjutas:

ma väidan, et tuulekaitse annab rohkem juurde kui need soojendused. eks see külmaprobleem tekibki ju selle meeletu (külma) tuule efekti tõttu. seestpoolt soojus võib natuke asja leevendada aga näpuotsad külmetavad ikka umbes samamoodi edasi. soojendusvõrguga kindad, kus siis traadid jooksevad just näppude ümber, vot see oleks juba teine tera!

soojendusega kindad (ja sokid!) vbla tõesti mõtekam, aga jah tuulekaitse nr 1. ise pole veel vihmakate ostmiseni jõudnud, aga need pidid ka hästi tuule kinni püüdma ja siis on soojem.
soojendusega käepidemete õige kasutamine pidi olema nii et sidurit ei kasuta :D


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas will111 »

No kui sidurit ei kasuta siis võib vasaku käe sama hästi ka püksi pista sõites. Seal on soojendus tasuta sees koguaeg. Lihtsam on muidugi panna paagi alla mootori vahele sooja, sealt saab kiiremini kätte ka :D

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 719
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 109 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

will111 kirjutas:

... siis võib vasaku käe sama hästi ka püksi pista sõites. Seal on soojendus tasuta sees koguaeg...

... ja mõtle, millised kasud on sees, kui käsi vastassoost seljakoti püksi pista (togi) ... sõidu ajal võib muidugi natuke keeruline olla aga delo tehniki.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 302
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas zombi »

Noh, kannatab sõita küll.Ainuke jama, et aku hakkab surema ja no ei ole ju vänta kah massinatel enam :? Linnasõiduga muud muret ei olegi, et oht mõnikord töölt koju ukerdades alustada sõitu rõõmsa lükkamisega (garaazist väljasõit ple probleeme- allamäge :roll: ) nooh...ja.... et.... teatavad kehaosad kipuvad tuulisema ilmaga pisut jäätuma ...

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.

Elevant
Postitusi: 33
Liitunud: 22 Sept 2018, 18:38
Tsikkel: Honda CBR1100XX
Asukoht: Paide/Saue/Euroopa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas Elevant »

Kuivadel päevadel olen valgel ajal veel liikvel.
Homme(Kolmap.) tundub suht pandav ilm olema, ilmselt käin Pärnus ära. Värske rattaomanikuna vaja ju võimalikult palju sadulas istuda.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Masohhistid rsk! :wack: Endale tundub selliste ilmadega sõitmine samasuguse kõvatamisena nagu “oh ma sõidan autoga veel suverehvidega, mis siis et lumi maas juba”. Kui mingid kehaosad ikka sõidu ajal külmuvad ja paratamatult seetõttu ka reaktsioon halveneb, kus see fun on? No ma teada pehmik, aga ikkagi (togi) ?

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 302
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas zombi »

M.T. kirjutas:

Masohhistid rsk! :wack: Endale tundub selliste ilmadega sõitmine samasuguse kõvatamisena nagu “oh ma sõidan autoga veel suverehvidega, mis siis et lumi maas juba”. Kui mingid kehaosad ikka sõidu ajal külmuvad ja paratamatult seetõttu ka reaktsioon halveneb, kus see fun on? No ma teada pehmik, aga ikkagi (togi) ?

Puhas praktilisus - tsikliga ca 15-20 minti tööle, trammiga ca tund. Külmetad trammi oodates isegi hullemini.
Nii kui nii ma pühapäevakruiisija ei ole- ikka punktist A punkti B, vajaduspõhiselt.

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Sama siin, ei ole see asi veel nii hull.
Mis aga rehvidesse puutub, siis eile sain teada (vb mõni teadis juba ammu), et oma mammutile saaks lamellid ka panna:
https://de.reifenwerk-heidenau.com/modu ... =5&rtyp=17
Järgmine aasta võib täiesti kaaluda. Natuke ohutum oleks ikka.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ega funi pärast just täna enam ei sõida tõesti :lol: Samas praegu on jälle nii soe, et otseselt rämedalt külmetama küll miski ei hakka. Seda enam kui sõit näiteks vaid linnavahel on. Selline mõnikümmend km maanteed on tõesti ehk pisut ebamugav.
Aga sellest reaktsiooni halvenemise asjast ei saanud küll nüüd aru. Miks see reaktsioon halvenema peaks?


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas ttt »

zombi kirjutas:

Puhas praktilisus - tsikliga ca 15-20 minti tööle, trammiga ca tund. Külmetad trammi oodates isegi hullemini.
Nii kui nii ma pühapäevakruiisija ei ole- ikka punktist A punkti B, vajaduspõhiselt.

Ma kogu aeg mõtlen et krt ma täna tsikliga ei tulnud, tsikliriided veekindlad ja kena olla nendes :D Muidu külmetad seal peatuses pluss vihm teeb riided märjaks, tsikliriietega seda muret pole. Ainult pole veel tööle toonud vahetamiseks jopet, saapaid jne (vahepeal vaja käia väljas).
Iseenesest ilm on praegu umbes nagu septembris minu meelest, vahepeal oli külmem kui need miinuskraadid olid ja sadas kogu aeg. Käisin pühapäeval väiksel tiirul, väga okei oli, kuskilt ei hakanud külm. Kui juba jää oht on, siis ei tahaks lihtsalt oma väheste oskustega jamada..

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 302
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas zombi »

will111 kirjutas:

Ega funi pärast just täna enam ei sõida tõesti :lol: Samas praegu on jälle nii soe, et otseselt rämedalt külmetama küll miski ei hakka. Seda enam kui sõit näiteks vaid linnavahel on. Selline mõnikümmend km maanteed on tõesti ehk pisut ebamugav.
Aga sellest reaktsiooni halvenemise asjast ei saanud küll nüüd aru. Miks see reaktsioon halvenema peaks?

Ahh, sõiduvõtteid tuleb lihtsalt pisut muuta. Kurvis ära gaasi liiga keera, kallutamisega ole pisut tagasihoidlikum, pikivahe on kah abiks ja... kärutab kenasti.
Möödunud aasta niimõnigi kord omk tööle sõites oli ok ilm, aga 13h pärast koju sõites... no nii ok enam ei olnud. Rekord oli -4, vat SEE oli küll krõbe. Aga must jää, lumi... no juhtub. Olen täheldanud, et Tallinn on ikka suur linn suurte kliimaerisustega - kui ühes otsas kena päikseline ilm, siis teises otsas võib vabalt lumi maas olla.
Kuigi, pikalt ei viitsi, eks see paras rulett ole... (crash). Enda jaoks lõpetan hooaja enamvähem siis, kui stabiilselt varustuses nagu keskaegne rüütel pead olema ja talidega tsikli selga vaja venitada, seda hommikustel ja õhtustel tundidel. Ehk siis, kui (stabiilsed) öökülmad saabuvad. Vat siis tõesti aitab ...

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas will111 »

No kuda võtta, arvestades seda, mis tegelikult näiteks tallinna liikluses on toimuma hakanud ja milliseks üleüldine seis on muutunud siis juhul kui mingi hetk peaks tekkima jälle vajadus igapäevaselt justnimelt peamiselt linnasiseselt teha 2 otsa päevas...ma vist tõesti ei tahaks seda enam teha autoga! Isegi mitte talvel :S Või no mõnes mõttes võib ka ilmselt öelda, et ERITI mitte talvel. Siis tuleks hankida mingi odav ja kerge ratas, millest nö. pole kahju. Aretada sellele mingitlaadi naelad alla ja minek. Isegi nii -5'ga sõita umbes nii 10 minutit kiirusel 50-60 pole tegelikult mingi probleem külma mõttes. Selleks pole isegi teab mis erilist varustust vaja. Piisab talvejopest, korralikest kinnastest ja kindlasti tuleb soojad põlvekaitsmed soojade pükste alla panna. Kui mul on valida, kas passida tühja ummikutes iga päev kokku näiteks üle tunni aja või siis teha samad otsad igapäevaselt ära 15-20 minutiga siis parem korraks külmetan pisut kui istun ja ahastan autos. Muidugi see on poolteoreetiline sest kui praegu saab veel 95% juhtudel ummikutest igalpool kala näoga läbi raiuda siis lumep*sa maha tulemisel muutub lisaruumi kasutamine hirmkeeruliseks. Parim lahendus on ilmselt siiski lihtsalt vältida tallinna linnas liiklemist :D

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Mis seal liilluses siis nii erilist toimub?
Will, sa maainimene muidu?


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ei, umbes 70/30 linna/maa inimene, terve oma elu olnud. Tallinnas elanud üle 30a

No näiteks täna, kuskil nii 15 paiku vist käisin korra kesklinna poolt männikul puumarketi juures. Mõtlesin, et see peaks olema kiire ots, autosid veel väga tihedalt ei tohiks olla ja sinnapoole üldse nagu varasematest aegadest väga suurt tungi ei ole täheldanud. Reaalsus oli see, et kuskil järve selveri juurest hakkas pihta mingi uimerdamine. Ummikut kui sellist nagu ei olnudki, aga sõidetakse kuskil 35kmh. Lihtsalt...noh, ma ei tea miks, sest lõbus on vist? :D Mul läks ka tsikliga ikkagi natuke aega, et selle päris pika huijarite rivi vahelt läbi painutada ja saaks inimese moodi 60ga (spido järgi) sõitma hakata. Peale väikest tühja kohta oli muidugi varsti järgmine selline kolonn ees. Tagasi tulles täpselt sama teema. Ja noh, ei ole see mingi ummik ka. Lihtsalt ees on tühi tee aga kahes reas tüübid lasevad uhkelt kõrvuti veniva sita kiirusel ja nii istub max 3m pikivahega üksteise pees kinni siis kuskil 20-30 autot kokku.

Järvevanast ma ei hakka rääkima, paar päeva tagasi oli vaja järvelt käia peterburi teel maksimarketi juures. Sinna sai enamvähem, tagasi tulles ummik algas enne tunnelit :D Tunnel juba seisis. Kell oli vist 16.30 :D Aga need on lihtsalt mõned näited, igasuguseid "tsoone" on ju terve linn tegelikult täis. Võta kasvõi laagri juures pärnu maanteel see tee ehitus, õigemini "ehitus". Vist kusagil suve algul pandi seal asi ümbersõidule selle umbes paarisaja meetrise lõigu peal. Pool aastat on möödas ja mida pole siiamaani valmis saadud ja avatud? Seda paarisaja meetrist lõiku, kus endiselt tuleb slaalomit teha ja ahastada juhtide peale, kes 4 järjestikuses 10 kraadises kurvis kiiruse 15 peale langetavad

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”