Kes meil veel sõidavad?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Vasta
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ain kirjutas:
will111 kirjutas:

mis see küte siis maksab?

HJC visiir on suurusjärk 80€
Scorpioni oma oli 100 ja peale natuke.
Venemaal talvel mägedes -35 ja toimis probleemivabalt.

Ma arvan, et jään krossikiivri juurde nende hindade juures (togi)



Saadetud kettaga lauatelefonist!


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kui reaalselt palju sõita tahad selliste ilmadega siis võibolla isegi täitsa mõistlik asi, kuigi jah täpselt ei mõista seda, et noh okei visiir on küttega aga siis peab ilmselt veel ostma mingi akukomplekti kuskile kiivri külge, mis seda kütet toidab? ja siis peab mitte unustama seda akukomplekti iga natukese aja tagant laadida..
ning kas need küttetraadid või mis iganes seal sees on, vaadet häirima ei jää? kiivril on ju klaas ülilähedal st. distants silmani on ülimalt väike, võrreldes näiteks autoklaasiga kus samuti küttetraadid sees osadel

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

will111 kirjutas:

.....
ning kas need küttetraadid või mis iganes seal sees on, vaadet häirima ei jää? kiivril on ju klaas ülilähedal st. distants silmani on ülimalt väike, võrreldes näiteks autoklaasiga kus samuti küttetraadid sees osadel

Pakun, et silm ei fokusseerigi neid ära! Samas, kas sooja õhu refraktsioon tekibki :?

Isiklikult olen talvel sõitnud krossikiivri ja suusaprillidega(krossiprille pole mulle keegi veel kinkinud), ning 0(NULL) probleemi! Niipea, kui kinnisema kiivri pähe paned, visiir irvakile vmt. poolik lahendus.

Kui ilma on, siis homme jälle Raja Teele :bsmile:

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Vot ei tea, ära ehk ei fokusseeri aga kui kiivriklaas näiteks peenestatud sääsepuru täis on siis see ikka häirib ja mõjutab visiooni päris räigelt.

Ma seda hästi ei kujuta ette kuidas nullilähedaste ilmadega krossikiivriga sõidetakse näiteks maanteekiirustel või isegi pidevalt 60ga. Näol ehk prillide taga ei hakka külm aga terve ülejäänud pea kõlmub ju täielikult läbi :? ma tundsin isegi kahe erineva, kvaliteetse ja korraliku kinnise kiivriga sõitmisel märgatavad erinevust selle koha pealt, ühega sõites peal absoluutselt külm ei olnud, teisega andis ikka juba pisut tunda

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

will111 kirjutas:

Vot ei tea, ära ehk ei fokusseeri aga kui kiivriklaas näiteks peenestatud sääsepuru täis on siis see ikka häirib ja mõjutab visiooni päris räigelt.

Ma seda hästi ei kujuta ette kuidas nullilähedaste ilmadega krossikiivriga sõidetakse näiteks maanteekiirustel või isegi pidevalt 60ga. Näol ehk prillide taga ei hakka külm aga terve ülejäänud pea kõlmub ju täielikult läbi :? ma tundsin isegi kahe erineva, kvaliteetse ja korraliku kinnise kiivriga sõitmisel märgatavad erinevust selle koha pealt, ühega sõites peal absoluutselt külm ei olnud, teisega andis ikka juba pisut tunda

Tegelikult on asi lihtlabases füüsikas ja kastepunktis.
Ainuõige lahendus on temperatuuride ühtlustamine!
Sama autoga- sõidust tulles ühtlustage temp.salongis ja välisõhus ning 0 (NULL) jäätunud klaase järgmisel hommikul.
Tsikliga- silm kannatab rohkem miinuseid ja niiskust, kui prill. näonahale avitab mask,puff vmt.
Ma peast ei tea, mis windchill juures hakkab silmamuna jäätuma, väga huvitav kogemus-usun, et nii mõnigi Leigo raja rahvas oskab sellekohta täpsemalt pajatada :bsmile:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Kütteelemendid on all ja üleval ääres. Midagi ei häiri vaatevälja. Valdavalt on need kiivrid saanisõiduks. Ja toide tuleb saanilt rca taolise pistikuga. Juhe pannakse jopae alt äärest sisse ja krae vahelt kiivrisse. Ehk siis jalge vahelt tuleb kaabel ja tsiklile tekitad kuhugi selle pesa. Mugav ja turvaline. Tsikliga pole hullu kuna päris miinustega ei sõideta...aga saaniga olen näinud neid krossikiivri mehi... näod külmavõetud ja nahk maas... Päris hull!
Ise eelistan kõik oma tegemised võimalikult mugavaks ja nauditavaks teha. Aga kõik on lõpuks maitse ja rahakoti asi..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas will111 »

yeekim, kahjuks see asi nii lihtne siiski ei ole. korduvalt proovitud (seda auto juttu mõtlen just). jäätunud klaase saab isegi siis kui sul auto ühe päeva seisab, kuskile midagi jäätunud ei ole, kõik tempid on täiesti ühtlased ehk et vahepeal ei sõida ega soojenda salongi mingil moel...teisel päeval kliima muutub ja klaasidel on jää peal, seespool, väljaspool, igalpool :D sees pool selle õhuniiskuse klaasile kogunemist muidugi teoreetiliselt saaks vältida kui sul kuidagi õnnestub salongis hoida ja säilitada hästi kuiva õhku. praktikas on see põmst võimatu

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

yeekim kirjutas:

Ma peast ei tea, mis windchill juures hakkab silmamuna jäätuma, väga huvitav kogemus-usun, et nii mõnigi Leigo raja rahvas oskab sellekohta täpsemalt pajatada :bsmile:

Kõige külmem ilm, millega olen jäärada sõitnud, on olnud -27 kraadi. Ees topeltklaasiga krossiprillid ja peas windstopperiga balakalava (Scott). Peal ei olnud mingit probleemi aga sõrmed jäätusid ka käekottides ning neopreenkinnastes ära.


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Sõita (lühikesi otsi) oli täna veel täitsa mõnus. suurema raaadiusega kurve keeratas sai proovida tagaratta külgpidamist gaasi vajutades jne :D muidugi alguses sõitma hakates on tunda kuidas vähemalt paar jobujõudu läheb juba puhtalt selle jäiga keti ringi vedamiseks...ketisoojendajat vaja kasutada :D

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas Black »

Tuuletallaja kirjutas: 22 Nov 2018, 20:24

...saaks jube hea teema :-||| (splittida) :wink: .
Krt, pole elusees neid lõustu nii palju ühes lauses kasutanud.

OT, aga see sae-emot sobib semiootiliselt splittimist kirjeldama nagu rusikas silmaauku. :)

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Täna sai elus esimest korda soolapuisturi taga sõidetud.

5248653

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Minu väike honda cm200t sai üleeilsest kindlustuse, tal hooaeg hakkas just, suvel taga ei sõida. Tegime kokku ca 30km, täitsa tore oli, paar ristmikku läksid pikaks, kuid õnneks "mittekusagil" niiet kedagi ei häirinud seekord.

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Andsin ka lõpuks oma ratta ära StreetMoto kindlatesse kätesse. Selline tunne oli küll, et viimane hull. Ja võta näpust, täna Vabakal sõitis üks üle ristmiku vastu :D Ei saand muud moodi kui pidin aknast pöidla välja viskama! (w)

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1485
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Polegi ammu raekoja platsil parkinud. Kommijagamistuur 2018

20181222_123615.jpg
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Täna tuli Järvel mulle vastu jõuk jõuluvanasid tsiklitega. Üsna mitu oli neid. Mõni külka mõni naked vist ja isegi üks baigiline oli seas. Temp oli väljas -8C

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Vaadates välja, siis olenemata rehvist, ma ei saa aru mida ühel baigil kahel rattal seal väljas teha oleks :D autogagi on jube libe.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Motorized
Postitusi: 237
Liitunud: 04 Mai 2009, 21:04
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 3 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas Motorized »

Eilset jõulubandet nähtud Raekoja platsil. Minu respekt baigiga osalejale, sest ausalt ma ei tea, kuidas sa vanalinna munakividel püsti jäid, sest seal oli kuradima libe!

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Vanalinnas ei käinud,aga muud tänavad olid tegelikult Tallinnas tol hetkel soolamärjad ehk "püstivusega" probleemi ilmselt ei tekkinud ,aga tegelane oli nahk kombes või siis nahk tagi+püksid,mis mulle tundus kuidagi jube õhuke riietus -8 ja tsikliga.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1485
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Mul oli eile T-särk, õhemapoolne kampsun ja nahktagi, käes soojad ehituskindad (saanikindad olid liiga külmad), jalas soe pesu ja suvised sõidupüksid ning külm küll ei olnud, isegi jahe mitte. Linnas ei ole kiirused nii suured, et tuul külmaks puhub. Maanteele pikemale otsale selle riidega küll ei lähe.


Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Mul peeglis miski vilkus,
otsaees higi tilkus,
ment ülevaatusest ilkus
no on alles talvetsirkus...

Ühesõnaga tegin täna "väikese" 50km tiiru oma 200ccm hondavõrriga, käisin sõbrad läbi, keda pold mingiaeg nännu. Teed olid mõnusalt talvised, miskit ei tilkunud ega liuelnud liiga palju, ühes kohas panin spinni. Suured tänud saamatutele soolapuisturitele ja lumelükkajatele, lastakse mingi törts soola, mis teeb lume pudruks, kuid alumist jääd ei võta, suht juhitamatu kooslus ükskõik mis rehvi või mitmevoki veaoga masina jaoks. Väikesed maanteed olid seevastu puhtad ja kenad, lumised, mõnes kohas treppi sõidetud, kuid tsikli vedrustus toimib "treppidel" uskumatult muhedalt võrreldes vähemalt minu käes olevate autodega. Tripp lõppes väikese seigaga ametijõudude poolt (kinnitus faktile, et kui sõidad talvel rattaga tänaval ja seal on pollar, siis ta sinust ka huvitub, kaskvõi lihtsalt huvist), taheti dokke ja tuletati meelde, et ülevaatus on kohustuslik ka talvel :D Õnneks pääsesin kergelt.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Täna 16:45 paiku Järvevanal suunaga Mustamäe poole :shock: tuli miski 2-rattaline vastu. Ise liikusin vastupidises suunas ja ei näinud kas seal olid abirattad või -suusad ka mängus.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

M.T. kirjutas: 07 Dets 2022, 22:08
Täna 16:45 paiku Järvevanal suunaga Mustamäe poole :shock: tuli miski 2-rattaline vastu. Ise liikusin vastupidises suunas ja ei näinud kas seal olid abirattad või -suusad ka mängus.
Valdeku tänavast keerab suht tihti mingi kodanik hommikuti Vabakale motikaga, ei mäleta et sellel nädalal oleks teda näinud, aga möödunud talv vist pea-aegu iga päev trehvasime :)
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 302
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas zombi »

Hmm.... mina panin just vahetult enne lund oma pilli seisma .... PÄRIS massohist ja enesetapja veel ei ole :wack:
Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Ma astusin sammu edasi hoopis-elektriline monowheel....Soovitan lumiseid vaale proovida üherattalisega :D

LauriT
Postitusi: 37
Liitunud: 09 Veebr 2016, 11:30
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas LauriT »

Dusterx kirjutas: 11 Dets 2022, 10:16
Ma astusin sammu edasi hoopis-elektriline monowheel....Soovitan lumiseid vaale proovida üherattalisega :D
Eile veeres üks selline Tartus Võru tänaval kesklinna poole...
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3183
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 191 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Dusterx kirjutas: 11 Dets 2022, 10:16
Ma astusin sammu edasi hoopis-elektriline monowheel....Soovitan lumiseid vaale proovida üherattalisega :D
Kahe rattaliselt ühele rattale on tagasi minek sest järgmine samm on ilma rattata.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


701
Toetajaliige
Postitusi: 430
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas 701 »

mx77 kirjutas: 13 Nov 2018, 09:41
yeekim kirjutas:
Ma peast ei tea, mis windchill juures hakkab silmamuna jäätuma, väga huvitav kogemus-usun, et nii mõnigi Leigo raja rahvas oskab sellekohta täpsemalt pajatada :bsmile:
Kõige külmem ilm, millega olen jäärada sõitnud, on olnud -27 kraadi. Ees topeltklaasiga krossiprillid ja peas windstopperiga balakalava (Scott). Peal ei olnud mingit probleemi aga sõrmed jäätusid ka käekottides ning neopreenkinnastes ära.
Mis prillid oleks praegu parimad? Haun siin, kas hakata soojendatud klaasiga kiivrit otsima või on mingid prillid saadaval, mis uduseks ei lähe.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3183
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 191 korda

Re: Kes meil veel sõidavad?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Topelt klaasiga suusaprillid peaks head küll olema,ilmselt ka mingid krossikad aga neist pole ühtegi käes hoidnud.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”