Liikluskaameratest Eestis.

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas piiks »

Mul ei ole küll kunagi ühegi tsikliga Eestis ükski kaamera sähvatanud. tsikliga sõites alati tõstan kiirust enne kaameraid nii +10 kuni +20 peale.
Autoga vahest harva on ikka plaks käinud ja see on selgelt näha. Näiteks Tallinnast Pärnu sõites hoides 97 GPS järgi, saad autoga vähemalt ühest tarust 9.-€ arve kätte.



Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

piiks kirjutas:

Mul ei ole küll kunagi ühegi tsikliga Eestis ükski kaamera sähvatanud. tsikliga sõites alati tõstan kiirust enne kaameraid nii +10 kuni +20 peale.
Autoga vahest harva on ikka plaks käinud ja see on selgelt näha. Näiteks Tallinnast Pärnu sõites hoides 97 GPS järgi, saad autoga vähemalt ühest tarust 9.-€ arve kätte.

Sama siin,olen ka tsikliga sihilikult proovinud,aga ei sähvata.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Black kirjutas:

Võibolla teeb mingist kiirusest alates ka tsiklitest alati - kui pärast tükid tee peal laiali on, saab pildi järgi lego paremini kokku panna.

Kuskilt on midagi sellist meelde jäänud,et kui on +40(või midagi sellist),siis saadab kohe otse politsei süsteemi ka pildi või teate koos pildiga.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

kalamees1
Postitusi: 21
Liitunud: 27 Juun 2018, 21:11
Tsikkel: Honda CB600FS

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas kalamees1 »

simp kirjutas:
Kirs kirjutas:
Spoiler
argoa kirjutas:

Hmm, kas seda välku üldse valges märkab, pidi selline inimsilmale suht nähtamatau IR olema? Endal pole õnne olnud sealt pilti saada. Ja noh, tsikliga nagunii ei tööta...

Pilgutab valges ilusti :)

Need ümarad postid ka? AFAIK peaks need puhas IR olema ja nähtamatud. Kandilised kastid vilgutavad inimsilmale nähtaval lainel.

Ümaraid on meil kahes kohas, Tartu maantee põltsamaa ja Pärnu maanteel ca 30-40 km enne pärnut, 70 ala "kurvi peal".

Tallinn-Narva maanteel Rannul on ka üks.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas Black »

Paldiski mnt-l Kiia ristis on ka ümmargune post.

Kasutaja avatar

Lontrus
Postitusi: 95
Liitunud: 23 Apr 2015, 15:10
Tsikkel: TDM850 '92
Asukoht: Vembutembumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas Lontrus »

piiks kirjutas:

Mul ei ole küll kunagi ühegi tsikliga Eestis ükski kaamera sähvatanud. tsikliga sõites alati tõstan kiirust enne kaameraid nii +10 kuni +20 peale.

Tln - Rapla maanteel Saustinõmmes suunaga Tln poole saab selle kogemuse kätte. Juhtun sealt mitu korda nädalas sõitma. Algul oli igavesti lahe sealt kimada ja sähvakas saada aga siis hakkasin mõtlema et kui liialt irriteerida, äkki seepeale tahavad ka Eestis tagantpildistavaid kaameraid kasutama hakata. Nüüd enamasti võtan u. 93 peale kiiruse seal. Pealegi võtab see sähvatus pimedas silme eest sillerdama mõneks ajaks.

Kiivrikaamera kaader üleeilsest hommikust. See punane valgus siis kiiruskaamera sähvatus pimedas.
Pilt

Mootorrattaid sisaldavate muusikavideote playlistid: https://www.youtube.com/channel/UCn4gSk ... /playlists

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas Black »

Sain just ka jälle üle tüki aja autoga punast välku näha. Lähenesin 70 alas enamvähem reaalse 70-ga kaamerale, nähes peeglist, et tagant tulevad sinised vilkurid. Täpselt kaamera ees kimas kiirabi mööda ja saime mõlemad pildile. Kui nussima tahavad hakata, siis tõesta nüüd ära, et sa eesel ei ole. :) Loodetavasti oskavad sellised juhtumid siiski pikemalt torkimata maha kanda...

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2487
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Ära põe, kaamera mõõdab ilusti mõlema auto kiiruse eraldi ära.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas Black »

Nojah, seda putkat/posti kaameraks nimetada on tegelikult suht sama, nagu tänapäevast nutiplutitelefoni telefoniks. Kaamera on ainult jäädvustamiseks, mõõdab ikkagi radar ja korralduse jäädvustada annab arvuti, mis pildi üle 4G kohe ka serverisse läkitab. Ühe grupipildi puhul on natuke keeruline tagantjärele analüüsida, milline fikseeritud kiirus kellele omistada. Video korral oleks lihtsam. Või on teise sõidurea peale suunatud veel teinegi radar/kaamera komplekt?

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Spoiler
Lontrus kirjutas:
piiks kirjutas:

Mul ei ole küll kunagi ühegi tsikliga Eestis ükski kaamera sähvatanud. tsikliga sõites alati tõstan kiirust enne kaameraid nii +10 kuni +20 peale.

Tln - Rapla maanteel Saustinõmmes suunaga Tln poole saab selle kogemuse kätte. Algul oli igavesti lahe sealt kimada ja sähvakas saada aga siis hakkasin mõtlema et kui liialt irriteerida, äkki seepeale tahavad ka Eestis tagantpildistavaid kaameraid kasutama hakata. Pilt

Like. Hakkab mõistus tulema. "Tagantpildistajate" tekkimise eelduseks on piisav kliendibaas. :bsmile:

Pilt
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Black kirjutas:

Või on teise sõidurea peale suunatud veel teinegi radar/kaamera komplekt?

Ma ei tea, kuidas nende "postkastidega" on aga need ümarad pikad tulbad, nn 360 kaamerad, mis mõlemas suunas mõõdavad-pildistavd on võimelised fikseerima üheaegselt kümnekonna erineva sõiduki kiiruse ja neid ka eraldi pildistama.

rannamees kirjutas:

Like. Hakkab mõistus tulema. "Tagantpildistajate" tekkimise eelduseks on piisav kliendibaas. :bsmile:

Küsimus, miks meil tagant ei pildistata on nõue, et pildil peab olema nähtav korraga juhi nägu, sõiduki number ja üks maas oleva esitratas. Vähemalt nii selgitas mulle üks mees, kes on täpsemalt kursis nende seadmete hooldusega. Ma pole selle väite tõelevastavust kontrollinud. Oskab keegi kommenteerida?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

kalamees1
Postitusi: 21
Liitunud: 27 Juun 2018, 21:11
Tsikkel: Honda CB600FS

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas kalamees1 »

Black kirjutas:

Nojah, seda putkat/posti kaameraks nimetada on tegelikult suht sama, nagu tänapäevast nutiplutitelefoni telefoniks. Kaamera on ainult jäädvustamiseks, mõõdab ikkagi radar ja korralduse jäädvustada annab arvuti, mis pildi üle 4G kohe ka serverisse läkitab. Ühe grupipildi puhul on natuke keeruline tagantjärele analüüsida, milline fikseeritud kiirus kellele omistada. Video korral oleks lihtsam. Või on teise sõidurea peale suunatud veel teinegi radar/kaamera komplekt?

Eesti kaamerad suudavad mitut sõidurada korraga mõõta (äkki oli kuni 4?) ja siis igast ületajast tehakse pilt. Kunagi ammu sai loetud artiklit selle kohta.

Lisaks, vahel need kaamerad teevad ka niisama välku. Olen näinud ühe korra sähvatust, kiirust ei ületanud, teadet ei tulnud.

EDIT: Eksisin, kuni 3 rada - https://www.mnt.ee/et/tee/kiiruskaamerad/mootemetoodika

Kiiruskaamera on võimeline mõõtma kuni kolmel kõrvuti asetseval sõidurajal liikuvate sõidukite kiirusi, kuid pilt tehakse alati kiiruseületajast. Kui kiiruseületajaid on mitu, tehakse pilt igast kiiruseületajast eraldi. Fotol tuvastatakse selgelt kiirust ületav sõiduk ükskõik millisel sõidurajal ta sõidab.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas will111 »

teoorias on kõik tore ja eks avalikkusele kannatab ajda igasugust uhket reklaam (või hirmu)juttu aga ma tahaksin reaalselt nö. oma silmaga seda näha kuidas mõni eesti mõõteputka võtab ja teeb 3 mõõtmist ja 3 pilti näiteks 3 sekundi sees ära erinevatest kõrvuti lähenevatest masinatest. ja fikseerib ka reaalselt õiged kiirused igaühe kohta ära oma tulemite peale. siis oleks see usutav..
minumeelest siin tulevad mängu teatud piirangud, mida on pisut raske ületada. kasvõi näiteks kaamera/pildistamine poole pealt. kui seal postide sees just ei ole ka 10 erinevat kaamerat, igaüks oma välguga jne.

ja tegelikult minu jaoks on natuke arusaamatu, mis loogika järgi see radar üldse töötab. näiteks mis hetkel täpselt ta otsustab kellegi kiiruse ära fikseerida ja pildi teha? kui ma kuskilt kaugelt lendan peale ületades aga olen juba radari mõõtepiirkonnas, kuid samaaegselt ka räigelt pidurdan ehk minu kiirus ei ole üheski hetkes muutumatu vaid on tugevalt langevas tempos siis mida täpsemalt radar selle peale "mõtleb", kaua ta mõõdab, kaua tal läheb fikseerimiseks, millal ta fikseerib või ei fikseerigi midagi ja lihtsalt võtab suurima nähtud numbri misiganes ajahetkel? kui ma lendan ületades peale ja sõidan mõnda aega radagi mõõtepiirkonnas selle ületava kiirusega, siis aga hoopis lisan veel kiirust olles endiselt mõõtealas..kas siis "mõõdetakse" lõpuni ja lukku pannakse suurim võimalik ehk mõõtealasse sisenemisest kuni postist möödumiseni või on kuskil mingil hetkel juba mingi kiirus fikseeritud ja lukku pandud nö. enne käskluse saatmist pilti teha?

Mac, mida sa selle maas oleva esirattaga mõtled või kuidas sellist asja tuvastatakse? :O Ühtlasi, mismoodi see juhi nägu saab nõue olla kui trahvid saadetakse nii ehk naa alati auto omanikule ja maksma pead need ära isegi siis kui ise viibisid samal ajal näiteks vanglas?

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas piiks »

See 3 üheaegset pilti ei kõla sugugi ületamatuna. Aastat 5 tagasi vist juba testiti Hollandis kaamerasüsteemi, mis uutis fikseerida üheaegselt 28 rikkumist. Seal hulgas kiiruseid, suunatuleta reavahetusi, punase tulega ristmiku ületamisi ja mida veel.

Kui lendad radarisse väga suurelt muutuva kiirusega, kas siis pidurdades või kiirendades, siis radar näitu ette ei saa. On varasemast ajast isklik kogemus tee ääres mõõtvast politseist. Ette jäi see näit, mis oli kiiruseks, kui piduri vabastasin. Kuna kiirus oli suht suur, siis vabastasin piduri liiga vara. Tundus, et ratas juba seisab. Küsis küll, et palju kiirus enne pidurdamist oli. Kuna näha oli, et tulin veits kiiremini ja nina oli vasta maad. Point lihtsalt selles, et kiiruse arvutamiseks vaja teha mitu mõõtmist kaua laseri kiir jõuab sinuni ja siis tagasi. Kui aga vastuseks tuleb pidevalt muutuv kiirus, siis ei saa see asi omale näitu ette. Samas tehnika areneb pidevalt ja võibolla praeguseks on ka see probleem ületatud.

Spoiler
will111 kirjutas:

teoorias on kõik tore ja eks avalikkusele kannatab ajda igasugust uhket reklaam (või hirmu)juttu aga ma tahaksin reaalselt nö. oma silmaga seda näha kuidas mõni eesti mõõteputka võtab ja teeb 3 mõõtmist ja 3 pilti näiteks 3 sekundi sees ära erinevatest kõrvuti lähenevatest masinatest. ja fikseerib ka reaalselt õiged kiirused igaühe kohta ära oma tulemite peale. siis oleks see usutav..
minumeelest siin tulevad mängu teatud piirangud, mida on pisut raske ületada. kasvõi näiteks kaamera/pildistamine poole pealt. kui seal postide sees just ei ole ka 10 erinevat kaamerat, igaüks oma välguga jne.

ja tegelikult minu jaoks on natuke arusaamatu, mis loogika järgi see radar üldse töötab. näiteks mis hetkel täpselt ta otsustab kellegi kiiruse ära fikseerida ja pildi teha? kui ma kuskilt kaugelt lendan peale ületades aga olen juba radari mõõtepiirkonnas, kuid samaaegselt ka räigelt pidurdan ehk minu kiirus ei ole üheski hetkes muutumatu vaid on tugevalt langevas tempos siis mida täpsemalt radar selle peale "mõtleb", kaua ta mõõdab, kaua tal läheb fikseerimiseks, millal ta fikseerib või ei fikseerigi midagi ja lihtsalt võtab suurima nähtud numbri misiganes ajahetkel? kui ma lendan ületades peale ja sõidan mõnda aega radagi mõõtepiirkonnas selle ületava kiirusega, siis aga hoopis lisan veel kiirust olles endiselt mõõtealas..kas siis "mõõdetakse" lõpuni ja lukku pannakse suurim võimalik ehk mõõtealasse sisenemisest kuni postist möödumiseni või on kuskil mingil hetkel juba mingi kiirus fikseeritud ja lukku pandud nö. enne käskluse saatmist pilti teha?

Mac, mida sa selle maas oleva esirattaga mõtled või kuidas sellist asja tuvastatakse? :O Ühtlasi, mismoodi see juhi nägu saab nõue olla kui trahvid saadetakse nii ehk naa alati auto omanikule ja maksma pead need ära isegi siis kui ise viibisid samal ajal näiteks vanglas?

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas will111 »

3 üheaegset pilti ei ole kindlasti ületamatu aga sõltub ikkagi sellest ka, mis seal postikeste sees siis täpselt on (tehnilise võimekuse ja muude asjade poolest) ja kuidas see kõik täpselt käib. lõppude lõpuks on ju tegu siiski mingi tegevustejadaga. lihtsalt objekti kiiruse mõõtmisest üksi ei piisa. tuleb processida, välkusid välgutada, jäädvustada. ja nagu näha kulub ka kiiruse fikseerimise enese peale radaril siiski mingi aeg.

ma eeldan siis, et postiradarid suudavad mõõta mitme kiirega korraga, erinevaid objekte ja tänu sellele fikseerida paralleelselt mitut kiirust. pildistama siiski peab vist üks ja sama kaamera

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Doppleri radarile pole mitme objekti korraga mõõtmiseks "mitut kiirt" vaja, ega ka praktiliselt mingit aega - lihtsalt kiirgab oma baassageduse välja ja siis analüüsib seda, mis tagasi tuli. Vbl seadus sätestab mingi miinimumaja, aga tehniliselt on see tühiselt väike. Ma ei tea, kuidas pildistamine ja hilisem kiiruste sõidukitele külge kleepimine käib, aga kui ma ise peaks seda tegema, siis laseks kaameral radarist mitut kiirust nähes kaks pauku järjest teha, sõidukite nihke järgi on kenasti näha, kes võitis.

Politsei föönid on tänapäeval vist enamasti laseriga, see on täiesti teistsugune tehnoloogia.


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Kuskil siin eespool oli juttu et eestis kaamerad ei tee pilti eest, teevad küll ise olen mõelnud et huvitav kas mul on nii laiad õlad et annavad auto mõõdu välja :roll: :P

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas Black »

Pead rohkem rinkal õlasliaidereid kulutamas käima.

Kasutaja avatar

TiitX11
Postitusi: 403
Liitunud: 16 Aug 2015, 18:54
Tsikkel: Honda X11; Vulcan 2200
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas TiitX11 »

Minul jääb number küljelt nähtamatuks, kohvrid varjavad. Kui vaja saab ka lipud panna ja siis peab kaamera täpselt tagant fikseerima. Lisaks olen seljakotti dresseerinud kätt seljataha sirutama, katab kindaga kinni :D

Tsikkel pole kunagi liiga võimas...........kui aga on, oled ise liiga vanaks jäänud

kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

Politsei ka vist eest ei mõõda. Tuli üks eile vastu Padise-Madise lõigul, aga otsa ringi ei pööranud :D


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Tohoh, seal pole ma veel kunagi polotseid näinud :O kiirust oli ikka piisavalt, et nad oleksid võinud otsa pöörama hakata? Variant on ka, et seal ei viitsita väga reageerida kui ei ole vähemalt 30 üle :D Kätte saamise lootus kui selline on ka muidugi täiesti null sest selle lõigu sadamani välja saab juba suvalise 600se baigiga sõita keskmise kiirusega 200+ ära. Ma ei tea palju need mendimasinad välja jooksevad aga selge on see, et antud teelõigul nende autodega baigile järgi ei lähe. Juba ringi pöörates ja uuesti kiirendama hakates oled poolekilomeetriga maha jäänud.


kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

will111 kirjutas:

Tohoh, seal pole ma veel kunagi polotseid näinud :O kiirust oli ikka piisavalt, et nad oleksid võinud otsa pöörama hakata? Variant on ka, et seal ei viitsita väga reageerida kui ei ole vähemalt 30 üle :D Kätte saamise lootus kui selline on ka muidugi täiesti null sest selle lõigu sadamani välja saab juba suvalise 600se baigiga sõita keskmise kiirusega 200+ ära. Ma ei tea palju need mendimasinad välja jooksevad aga selge on see, et antud teelõigul nende autodega baigile järgi ei lähe. Juba ringi pöörates ja uuesti kiirendama hakates oled poolekilomeetriga maha jäänud.

Ma kahtlustasin ka, et nad lihtsalt ei viitsinud oma bussi ümber hakata keerama, kuna kiirus oli korralik :D

Või siis nad olid kahekesi lihtsalt nv sõidul ilma nautimas


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ah bussiga, no siis on selge. See oleks ju kaotatud lahing juba enne kui püssid paukuma pannakse.


mellpoiss
Postitusi: 186
Liitunud: 19 Okt 2012, 20:29
Asukoht: 5O4633O
Tänanud: 58 korda
Tänatud: 28 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas mellpoiss »

will111 kirjutas:

Ah bussiga, no siis on selge. See oleks ju kaotatud lahing juba enne kui püssid paukuma pannakse.

Ennegi bussiga kõvamehi "maha sõidetud". :lol:


Cul
Postitusi: 49
Liitunud: 26 Juul 2012, 18:24
Tsikkel: Honda CBR1000RR 2004
Asukoht: Tartu
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas Cul »

Kah paar sõna sekka.

Nende uute ümmarguste kohta ei tea, aga need kastid mõõdavad ja teevad täiesti vabalt ka kahest autost korraga pildi. Täitsa reaalselt (umbes 4 aastat tagasi) kogemus olemas, kus tegi pildi ja samal hetkel teine vend sõitis mööda. Mõlemad ületasid kiirust, möödasõitja siis ikka rohkem. Pildil mõlemate kiirused ilusti välja toodud. Vastava kiirustega teated ka läksid täiesti õieti teele.

Millal mõõdab - mõõdab praktiliselt samal hetkel, kui pilti teeb. Vahel tahaks kohe mõnest vennast üle sõita, kes juba pool kilomeetrit enne kaamerat igaks juhuks 70ne peale laseb. See mõõtmise hetk ja pildi tegemise hetk peavad juba seaduse järgi samal ajal toimuma. Muidu saaks näiteks kino, et tuled miski 120+ ja siis lööd pidur põhja ja kaamera ette jõudes lükkad autot käe kõrval. Kui nüüd mõõtmine toimuks kõvasti enne, siis saaksid pildi, kus lükkad autot käekõrval 120+ kmh.

Ratta seljas olen näinud välku ühe korra, siis kui oli kollane vest seljas. Aga mingit kindlat loogikat ei ole veel suutnud tuvastada. Mingi nähtavuse/peegeldamise teema peaks olema jah.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas will111 »

helkur on selle teema nimi :wink:

aga et mõõdab samal hetkel kui pildistab...no jah, protsessi mõttes on see loogiline. kuid pilti ju väga kaugelt need asjad ka teha ei saa, ma pakun, et mõõta oskab kaugemalt. sel juhul tegelikult kast ootab ja prognoosib mõõdetu põhjal masina pildistamisalasse jõudmist ning fikseerib mõõdetud kiiruse alles sel hetkel, mitte varem.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

"Politsei uued mobiilsed kiiruskaamerad suudavad püüda ka juba kaamerast möödunud juhte"

https://auto.geenius.ee/uudis/politsei- ... nud-juhte/

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Macintosh kirjutas:

"Politsei uued mobiilsed kiiruskaamerad suudavad püüda ka juba kaamerast möödunud juhte"

https://auto.geenius.ee/uudis/politsei- ... nud-juhte/

Kohe tõmmatakse :-||| käima "kuni 250kmh" teema üle :D

Aga ilmselt siis saab hakata antud kaameratega ka mootorrattaid pildistama nagu aru saan. Onud istuvad ise eemal autos joovad kohvi ja kaamera teeb oma tööd mujal.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas simp »

ka praegused kaamerad "suudavad" tagantpoolt pilti teha. Siin räägitakse puhtalt tehnilisest võimekusest, mitte reaalsetest tegudest :)

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Liikluskaameratest Eestis.

Lugemata postitus Postitas Black »

Kui onud liiga kaugele istuma lähevad, pannakse need kiirelt tee äärest rotti. Kui muud ei saa, siis korraliku statiivi ikka.

Huvitav, kuidas eemalduva auto juhi pildistamine lahendatud on? Igaks juhuks kõikidest pilt või pole see sel juhul oluline?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”