Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Tuuletallaja kirjutas: 22 Mai 2022, 12:32
OT: aga naised saunas rääkisid, et kui mees hakkab kehakaalu, toitumise jms. pärast muretsema, on vähemalt pool elu juba seljataga :wink: .
Või siis on mehel armuke tekkinud, kelle pärast end vormi aetakse. :wink:


Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tuuletallaja kirjutas: 22 Mai 2022, 12:32
OT: aga naised saunas rääkisid, et kui mees hakkab kehakaalu, toitumise jms. pärast muretsema, on vähemalt pool elu juba seljataga :wink: .
Ma olen ligi pool elatud elust sellega rohkem või vähem tegelenud, aga viimased 5-6 aasta siis on teadlik toitumine ja selle jälgimine. Muidu läheb ikka käest ära mingil hetkel. Üks kindel asi mis minule hästi ei mõju on alko. Just sellised väiksed ja sagedased tipsutamised ja õlu. Täna ei ole alkost loobunud, aga kogused on väiksemad kordades ja korrad harvemad kui ise oleks kunagi arvanud ning tegelikult saab vägagi hästi hakkama.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

kulibin
Postitusi: 15
Liitunud: 06 Okt 2015, 13:44
Tsikkel: Intruder VL1500LC

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas kulibin »

Proovige biokeemia võlusid. Viimasel ajal turule ilmunud nn "ameerika paksude ravimid", semaglutiid (Ozempic) - pärsib glükagooni teket ja soodustab insuliini toimet. Vähendab ka söögi-, eriti magusaisu. Kel II tüübi diabeet käsil, aitab samuti. Probleem on, et ainult läbi eriarst saab retsepti. Kui mõni tuttav endokrinoloog käest võtta, siis tasub proovida.

Fox
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Fox »

kulibin kirjutas: 23 Mai 2022, 14:14
Probleem on, et ainult läbi eriarst saab retsepti. Kui mõni tuttav endokrinoloog käest võtta, siis tasub proovida.
Kahtlane soovitus, teatud ravimid on ikka asja pärast ainult retseptiga saadaval.
Igasugu tablettidega ülekaalu ravimine võiks ikka olla viimane vahend (eriti riskantne on oma või mõne internetist kuuldud tarkusest tablette krõbistada).

Alkohol on kindlasti saatanast kui ülekaalust räägime, ma tõmbasin ka nii pool aastat tagasi tempo tugevalt maha sellega. Positiivsed ilmingud ei lasknud ennast kaua oodata. Enesetunne parem, söögiisu vähenes ja rahanatuke jääb selle koha pealt ka alles :)

aivar_
Postitusi: 87
Liitunud: 22 Juul 2012, 17:09
Tsikkel: yamaha yfz 450
Tänatud: 9 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas aivar_ »

kulibin kirjutas: 23 Mai 2022, 14:14
Proovige biokeemia võlusid. Viimasel ajal turule ilmunud nn "ameerika paksude ravimid", semaglutiid (Ozempic) - pärsib glükagooni teket ja soodustab insuliini toimet. Vähendab ka söögi-, eriti magusaisu. Kel II tüübi diabeet käsil, aitab samuti. Probleem on, et ainult läbi eriarst saab retsepti. Kui mõni tuttav endokrinoloog käest võtta, siis tasub proovida.
see on nagu külma ilmaga püksilaskmine- korraks on hea aga hiljem ikka jama. see ravim eeldab mõislikku toitumist aga selle heade hammastevastu ei aita. sööd rohkem oksendad või muidu kreisi olek ,oli vist süstimiseteema, ei ole päris tasuta jne
väga üldine arvutuskäik on 1 kg rasva tootmiseks on vaja 7000kcal lisaenergiat ja ka sama valem kehtib vastupidi. kuna meeldib tarbida igapäevaselt lahjat alkoholi ca 1,5 l on see ca 600 cal boonust. hetkel kõhul selline +4 kg rasvarull (192 cm 91kg). tavaliselt ca 4 korda nädalas jooksmist ca 10 km või muud lisaliigutusi mis on ca 600 kcal miinust. pekirull siis võrdub ca 40 korra jooksmisega. kuna see oleks ajaliselt keeruline igapäev joosta või trenniteha siis peaks nädalas 3 päeva tegema kainet ja 4 liigutamist. 2 kuu laisklemise pekirullist saaks ca 1,5 kuuga lahti.
võimalik on ka timmida valikute teel kui võtta nurri mulliga(õhulisem sokolaad) mis sama suur kui 100 gr tavasokolaad aga kaalub 60gr on võit 300 vs 500kcl, valides jäätist siis mingi cooci doo oli 700kcl -100gr samas saab ka 200kcl 100 grammi. mõte selles et kui midagi head süia siis peaks ka mahuliselt olema ports mis hambaauku ära ei kao
kui kellegil oleks geen/eripära et rasva tekib rohkem kui energiana sissesööd oleks ta hetkega rikas sest selle geeniga/eripäraga saaks lahendada maailmas kõik näljahädad. suurusjärk aastas sureb maailmas nälga ca 20 miljonit mis muidugi 7miljardiga ja taastootmisega võrreldes on suht hõre kadu

Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Lembit »

aivar_ kirjutas: 23 Mai 2022, 17:08
väga üldine arvutuskäik on 1 kg rasva tootmiseks on vaja 7000kcal lisaenergiat
Kas ei ole mitte 1kg rasva ca 9000kcal?

aivar_
Postitusi: 87
Liitunud: 22 Juul 2012, 17:09
Tsikkel: yamaha yfz 450
Tänatud: 9 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas aivar_ »

Lembit kirjutas: 23 Mai 2022, 17:45
aivar_ kirjutas: 23 Mai 2022, 17:08
väga üldine arvutuskäik on 1 kg rasva tootmiseks on vaja 7000kcal lisaenergiat
Kas ei ole mitte 1kg rasva ca 9000kcal?
Netis vastuseid alates 7000 kcal’st kuni 9300, seega valikuvabadus lai.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

kulibin kirjutas: 23 Mai 2022, 14:14
Proovige biokeemia võlusid. Viimasel ajal turule ilmunud nn "ameerika paksude ravimid", semaglutiid (Ozempic) - pärsib glükagooni teket ja soodustab insuliini toimet. Vähendab ka söögi-, eriti magusaisu. Kel II tüübi diabeet käsil, aitab samuti. Probleem on, et ainult läbi eriarst saab retsepti. Kui mõni tuttav endokrinoloog käest võtta, siis tasub proovida.
Oma organismi hormonaalne tasakaal niisama lambist tablette mugides peesse keerata ei ole eriti mõtekas tegevus.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Turist »

aivar_ kirjutas: 23 Mai 2022, 18:00
Lembit kirjutas: 23 Mai 2022, 17:45
aivar_ kirjutas: 23 Mai 2022, 17:08
väga üldine arvutuskäik on 1 kg rasva tootmiseks on vaja 7000kcal lisaenergiat
Kas ei ole mitte 1kg rasva ca 9000kcal?
Netis vastuseid alates 7000 kcal’st kuni 9300, seega valikuvabadus lai.
Rasv 9 kCal/g, valk ja süsivesikud 4 kCal/g on õige. :bsmile:
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ükski preparaat või ka füüsiline tegevus ei aita, kui toitumist ei saa normi.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

urmas66 kirjutas: 23 Mai 2022, 20:06
Ükski preparaat või ka füüsiline tegevus ei aita, kui toitumist ei saa normi.
Ma päris nii ka ei ütleks. Näiteks ratturite menüü koosneb võistlusperioodil praktiliselt ainult süsivesikutest (pudrud&pastad), aga kaaluga neil probleeme ei ole.

Smaxbox
Postitusi: 5
Liitunud: 28 Dets 2020, 17:55
Tsikkel: Kawasaki Z1000

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Smaxbox »

mx77 kirjutas: 23 Mai 2022, 20:38
urmas66 kirjutas: 23 Mai 2022, 20:06
Ükski preparaat või ka füüsiline tegevus ei aita, kui toitumist ei saa normi.
Ma päris nii ka ei ütleks. Näiteks ratturite menüü koosneb võistlusperioodil praktiliselt ainult süsivesikutest (pudrud&pastad), aga kaaluga neil probleeme ei ole.
Hmm pole mina veel näinud,et koomas inimene juurde võtaks - eks ikka toitumises see asi on...
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

OEHH...

Ärge jääge isiklike kogemust ja soovituste juurde!
Niipalju, kui on inimesi, on ka erinevaid kavasida ja soovitusida!
Veelkord-GEENA :bsmile:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

yeekim kirjutas: 24 Mai 2022, 10:32
OEHH...

Ärge jääge isiklike kogemust ja soovituste juurde!
Niipalju, kui on inimesi, on ka erinevaid kavasida ja soovitusida!
Veelkord-GEENA :bsmile:
Kahjuks uurimused on näidanud, et geenid on ülekaalulisuse puhul väga harva süüdi ja otsest seost geenide ja ülekaalulisuse vahel ei ole siiani avstatud. Seega tuleb ikka kahjuks jalad kõhu alt välja ajada ja vähem õgida.
https://www.cdc.gov/genomics/resources/ ... esedit.htm
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas: 23 Mai 2022, 20:38
urmas66 kirjutas: 23 Mai 2022, 20:06
Ükski preparaat või ka füüsiline tegevus ei aita, kui toitumist ei saa normi.
Ma päris nii ka ei ütleks. Näiteks ratturite menüü koosneb võistlusperioodil praktiliselt ainult süsivesikutest (pudrud&pastad), aga kaaluga neil probleeme ei ole.
See ongi neile sel ajal just see mida vaja ehk normaalsus. Samas kui ta kontorilaua taga istub ja samamoodi jätkab, siis enam ei ole. Toitumine ja tegevused peavad olema kooskõlas. Kuid kaalu langetada dieedi ja füüsilise koormuse lisamisega on suht lootusetu, sest keha hakkab sellele vastu töötama. Saad kaalu alla ja siis tegeled trenniga ja normaalse sinu jaoks piisava toitumisega.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Kus ma ülekaalust rääkisin?
Geena paneb paika inimese seedimise.
Veelkord: mõni võib kasvõi sularasva süstida ja ei miskit, teine saab poolikust kartulist ka ülekaalu :D
Inimesed on erinevad :bsmile:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

yeekim kirjutas: 24 Mai 2022, 11:25
Kus ma ülekaalust rääkisin?
Geena paneb paika inimese seedimise.
Veelkord: mõni võib kasvõi sularasva süstida ja ei miskit, teine saab poolikust kartulist ka ülekaalu :D
Inimesed on erinevad :bsmile:
MIs asi see seedimine on ja mis seos sellel kaaluga?
Oluline on siiski ainevahetus ja see kuidas organism rasvu ja süsivesikuid lagundab (see ei ole enam seedimine). Ja sinu näide on täiesti vale, sest see kes sularasva paneb saab samuti süsivesikutest ülekaalu. Ja seda tahaks ma näha, kes poolikust kartulist ülekaalu saab :D

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas 701 »

Sellest geenivärgist ja seedimisest tähtsam järelkasvu kehakaalu kujunemisel on kaasa õpitud söömisharjumused ja elustiil.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kindlasti on ka geneetiline pool mingil määral seotud, aga ilmselt on see pigem marginaalne. Sama suguvõsa lastel võib olla erinev ainevahetus ehk kui toitumisharjumused on juba varases nooruses valed, siis ühel on oht kiirelt kaalu juurde võta ja teisel ei pruugi üldse probleeme olla.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas bitter »

urmas66 kirjutas: 24 Mai 2022, 11:23
mx77 kirjutas: 23 Mai 2022, 20:38
urmas66 kirjutas: 23 Mai 2022, 20:06
Ükski preparaat või ka füüsiline tegevus ei aita, kui toitumist ei saa normi.
Ma päris nii ka ei ütleks. Näiteks ratturite menüü koosneb võistlusperioodil praktiliselt ainult süsivesikutest (pudrud&pastad), aga kaaluga neil probleeme ei ole.
See ongi neile sel ajal just see mida vaja ehk normaalsus. Samas kui ta kontorilaua taga istub ja samamoodi jätkab, siis enam ei ole. Toitumine ja tegevused peavad olema kooskõlas.
Lisaks veel see, et mida suurem lihas, seda rohkem on see võimeline tööd tegema ja energiat põletama. Ka puhkeolekus. Inimese suurimad lihased on jalgades. Eriti ratturite jalalihased on muljetavaldavad. Nad peavadki kõvasti süsikaid tarbima.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Seda, miks ühed võivad süüa lambarasva vahukoorega ja teised peavad koguaeg kaloreid lugema on uuritud räigelt palju.
Geneetika ei ole siinkohal tõendatud kui võtmetegur, kuigi jah sellel kindlasti oma osa on. Mõjutab see siis isu või ainevahetust, võta kinni, eks nii üht kui teist.
Ühed uuemad tulemused, mis viimasel ajal välja käidud on soolestiku bakterid. Elik üks kaksikutest on trulla ja teine ei ole. Geena suuresti sama, toitumine samuti suuresti sama jms harjumused aga soolestiku bakteriaalne keskkond erinev.

Treening annab sulle lihtsalt hea enesetunde ja parema füüsise kuid ei ole kindlasti võtmetegur kaalu vähendamiseks. Tõsi mõnele "toimekale kribule" võib see nii tunduda ning siis kirjutataksegi oma arust puhast teadust.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Tort »

Lõviosa on jämedad siiski oma valedest toitumisharjumustest. Näide - aga ma sõin ainult riisi, mis on tervislik. Tegelikult söödi orika kombel chopsticksis seda õlist nõretavat riisi korralik künatäis. Liha on paneeritud, kõrvale võileiba (kõht ikka täis vaja saada) ja joogiks coca või muu suhkrujook. Vahesnäkke ei peeta millekski - veidi pähkleid (röstitud soolatud, mis see ikka teeb), kiire kabanoss. Ma näen lihtsamates sööklates iga päev, millist sitta ajavad sisse mehed, kes välimuse järgi surevad homme ära.

Eraldi keiss on see, et suurema osa jaoks tähendab "midagi head" just seda rasvast redneck rämpsu. Siia äkis, grillitud köögiviljad, böff, carpaccio, pole kuulnudki. Tähistamine tähendab ikka enda võimalikult täis puukimist kuskil deep-fried saslõtsnajas.

Mina olen ülekaalus õlle pärast ja ma olen mitte just ülemäära liialdades aga siiski liiga tihti tarbides selle kamara omale 15 aastaga selga kasvatanud, järjepidevalt. Veits olen alla ka saanud viimasel ajal. Hästi töötas ka keto, aga ma pole kindel, kui hea see veresoonkonnale on ja 2 kuuga sai korralik siiber lihast.

Kõva perioodiline jõusaal ei vähenda kaalu ja suurendab isu, testitud. Samas kaal ei vähene, aga asjad hakkavad selga minema jälle.

Kõige parem balanss on ilmselt toitumise jälgimine, null suhkrujooki ja perioodiline kerge aeroobne, näiteks jalutamine.

See geeni jutt on pläust - sööd nagu orikas või redneck, siis oledki orikas või redneck. Geenid pole süüdi.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas will111 »

jõusaal ei vähenda, ega saagi kaalu vähendada kui sa ei kuluta seal ära rohkem kui sa parasjagu see päev sisse oled söönud ning VEEL PEALE! üldiselt see sõna jõusaal on ka nii või naa sedavõrd ebamäärane väljend juba, et ma ei mõista miks seda üldse millekski kasutada. samamoodi nagu sa rääkisid siin "ainult riisi" söömisest, võin ka öelda, et jõusaalis selfisid tegemas käimine arvatavasti ei anna tõesti eriti suurt tulemust.

kui tahad spordiga oma rasva põletada siis pead tegema pikemat trenni kõrgema pulsiga. paar korda kangi tõstmine ei anna sisuliselt mitte midagi. toimivad sellised asjad nagu jooksmine, sõudeergo, "ski machine" (ei tea selle asja eesti keelset nimetust), toimib ka kickbox kui hoiad pikalt pulsi üleval ja teed ühtlaselt intensiivselt koti peal trenni, kasutades nii jalgu kui käsi ja võimalikult palju muid lihaseid korraga. selline intensiivne ja püsivalt kõrge pulsiga trenn peab kestma ikka vähemalt pool tundi järjest. kui suudad rohkem, tee rohkem. kui rohkem ei suuda, tee tihemini.
kuna iga inimese keha on erinev, lihased on erinevad siis sellest sõltub väga palju, et mis üldse tähendab kellegi jaoks intensiivne või kuidas see kõrvalt välja näeb. nii mõnigi jookseb näiteks tempos ~8kmh pulsiga võibolla 120. minul tõstab sellise tempga jooksmine pulsi juba 150-160 peale ja pikalt järjest ma joosta ei suudagi, pole kunagi suutnud...ka noore poisina mitte kui olin füüsiliselt absoluutselt tippvormis ning panin koolis kõik "burst power" alad koolirekordite peale. nii et kui keegi räägib, et temal see või too asi ei vähenda ikka üldse kaalu/rasvakihti siis alati ajab see jutt muigama. järelikult pead kiiremini jooksma, intensiivsemalt tegema, mida iganes sa teed. suur paks 150 kilone härra higistab nagu loom juba 4kmh jalutades, loomulikult ta kulutab ka kõvasti energia selle jaoks. imelik oleks eeldada või arvata, et seal kõrval mingi 45 kilone daam sama kiirusega kõndides kulutab sama palju energiat või higistab samas tempos

"Samas kaal ei vähene, aga asjad hakkavad selga minema jälle" noh jah, kui selle tasemeni jõudnud oled siis ega see kaal enam ei peagi vähenema. üldiselt need "kaalud liiga palju" jutud ei tulene vist ikka mitte kunagi sellest, et krt mu lihased on liiga rasked...mida küll ette võtta :lol:

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Tort »

will111 kirjutas: 25 Mai 2022, 00:22
kui tahad spordiga oma rasva põletada siis pead tegema pikemat trenni kõrgema pulsiga. paar korda kangi tõstmine ei anna sisuliselt mitte midagi.
Mul ei ole vaja su selgitusi. Minu saal koosnes niikuinii 30-45 min aeroobsest igakord ja ma ei kurtnud, et kaal ei vähene, vaid kirjutasin seda üldisesse vestlusesse. Rohkem ei viitsi lugeda. Rasvapõletuse pulsivahemikuga sa ka kursis polnud vist, nagu varasemast meelde jäi.

Minu jutu point oli - inimesed pole tihti toidu alal haritud ja see poolfabrikaadist rasvase putkatoidu ja limpside sisse ajamine lõppeb varem või hiljem jämeda rasvumisega. Üks lihtsamaid näiteid - wtf on pelmeen? Kondid ja kabjad saia sees.

Just laupäeval nägin, kuidas tanklas ajas üks daam lögaburksi sisse omale, autos istudes. Tõsiasi, et ta seda autos tegi, viitas varasemale kogemusele. Lõualott kinnitas seda kogemust.

aivar_
Postitusi: 87
Liitunud: 22 Juul 2012, 17:09
Tsikkel: yamaha yfz 450
Tänatud: 9 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas aivar_ »

Madlobster kirjutas: 24 Mai 2022, 20:02
Seda, miks ühed võivad süüa lambarasva vahukoorega ja teised peavad koguaeg kaloreid lugema on uuritud räigelt palju.
Geneetika ei ole siinkohal tõendatud kui võtmetegur, kuigi jah sellel kindlasti oma osa on. Mõjutab see siis isu või ainevahetust, võta kinni, eks nii üht kui teist.
Ühed uuemad tulemused, mis viimasel ajal välja käidud on soolestiku bakterid. Elik üks kaksikutest on trulla ja teine ei ole. Geena suuresti sama, toitumine samuti suuresti sama jms harjumused aga soolestiku bakteriaalne keskkond erinev.

Treening annab sulle lihtsalt hea enesetunde ja parema füüsise kuid ei ole kindlasti võtmetegur kaalu vähendamiseks. Tõsi mõnele "toimekale kribule" võib see nii tunduda ning siis kirjutataksegi oma arust puhast teadust.
see soolestiku sisu mõjutab ka kindlasti aga see jääb sinna hõreda mõne protsendijuurde, nagu geneetika, nagu näiteks magan 3 kraadi jahedamas toas, kehvad hambad ja ei näri toitu peeneks jms. naglamani mesikäpa küpsistepakipeal oli kirjas üks küpsis annab energiat 300 sammuks- krt tundus ebaõiglane et 3 küpsist ja peaks nullisaamiseks kildi jalutama, ehk piirdusin ühega. kuigi jalutamine pole sport siis tundub ikkagi energiatkulutav samas kui iga suutäis on selline litakas et peaks öösel ka nullisaamiseks kõndima.
sport on hea, misiganes liikumine on hea, hea tuju on ka hea. nagu ka varem on siin öeldud suur osa asjadest on küpsetatud õlis, sisaldavad õli (näiteks poodide soojaletid kus juurviljad, kastmed, kartulipuder on ka õliga immutatud et näeks ilusvälja), igasugu transrasvad, määratlemata soga mida pannakse näiteks kohukeste, vorstide sisse, saiatooted jne on suure energiasisaldusega ja seda ei ole võimalik ära kulutada lisaks see rämps tekitab ka sõltuvust veelgi rohkem seda tarbida. see fritüürimise/õli teema pidi ajus olema natuke sarnane magusaisule kuigi tunduks jabur et ütleks mulle meeldib fritüüri rasva maitse

Nomidaiganes
Postitusi: 23
Liitunud: 06 Sept 2018, 16:02
Tänatud: 2 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Nomidaiganes »

will111 kirjutas: 25 Mai 2022, 00:22
jõusaal ei vähenda, ega saagi kaalu vähendada kui sa ei kuluta seal ära rohkem kui sa parasjagu see päev sisse oled söönud ning VEEL PEALE! üldiselt see sõna jõusaal on ka nii või naa sedavõrd ebamäärane väljend juba, et ma ei mõista miks seda üldse millekski kasutada. samamoodi nagu sa rääkisid siin "ainult riisi" söömisest, võin ka öelda, et jõusaalis selfisid tegemas käimine arvatavasti ei anna tõesti eriti suurt tulemust.

kui tahad spordiga oma rasva põletada siis pead tegema pikemat trenni kõrgema pulsiga. paar korda kangi tõstmine ei anna sisuliselt mitte midagi. toimivad sellised asjad nagu jooksmine, sõudeergo, "ski machine" (ei tea selle asja eesti keelset nimetust), toimib ka kickbox kui hoiad pikalt pulsi üleval ja teed ühtlaselt intensiivselt koti peal trenni, kasutades nii jalgu kui käsi ja võimalikult palju muid lihaseid korraga. selline intensiivne ja püsivalt kõrge pulsiga trenn peab kestma ikka vähemalt pool tundi järjest. kui suudad rohkem, tee rohkem. kui rohkem ei suuda, tee tihemini.
kuna iga inimese keha on erinev, lihased on erinevad siis sellest sõltub väga palju, et mis üldse tähendab kellegi jaoks intensiivne või kuidas see kõrvalt välja näeb. nii mõnigi jookseb näiteks tempos ~8kmh pulsiga võibolla 120. minul tõstab sellise tempga jooksmine pulsi juba 150-160 peale ja pikalt järjest ma joosta ei suudagi, pole kunagi suutnud...ka noore poisina mitte kui olin füüsiliselt absoluutselt tippvormis ning panin koolis kõik "burst power" alad koolirekordite peale. nii et kui keegi räägib, et temal see või too asi ei vähenda ikka üldse kaalu/rasvakihti siis alati ajab see jutt muigama. järelikult pead kiiremini jooksma, intensiivsemalt tegema, mida iganes sa teed. suur paks 150 kilone härra higistab nagu loom juba 4kmh jalutades, loomulikult ta kulutab ka kõvasti energia selle jaoks. imelik oleks eeldada või arvata, et seal kõrval mingi 45 kilone daam sama kiirusega kõndides kulutab sama palju energiat või higistab samas tempos

"Samas kaal ei vähene, aga asjad hakkavad selga minema jälle" noh jah, kui selle tasemeni jõudnud oled siis ega see kaal enam ei peagi vähenema. üldiselt need "kaalud liiga palju" jutud ei tulene vist ikka mitte kunagi sellest, et krt mu lihased on liiga rasked...mida küll ette võtta :lol:
Olles seda foorumit siin juba mõnda aega lugenud, siis öelda siinkohal autorile, et kui ei tea, siis ära kommenteeri oleks vist juba natuke koomiline.

Siiski jõusaal toimib rasvapõletuse kontekstis hoopis teistmoodi kui sa sellest aru saad, ära aja inimestele jama.

Jõusaali treeningu point ei ole üldse mitte kulutada ära mingi kogus kaloreid vaid kiirendada ainevahetust tänu tekitatud taastumisvajadusele. See kestab rohkem kui ööpäeva, mille jooksul kulutad rohkem kaloreid tehes mida iganes, kasvõi kontoris mune sügades.

Kui nüüd selle tegevuse käigus õnnestub ka natuke lihasmassi suurendada, siis ka see suurendab ainevahetuskiirust ja mitte ajutiselt vaid terveks selleks ajaks kui seda liha enda küljes hoiad. (Liha on aktiivne mass, vajab elutegevuseks energiat).

Kolmas väike tähelepanek rasvapõletuse kohta oleks see, et selles protsessis on 2 faasi: rasva mobiliseerimine ja siis oksüdeerimine, ehk siis rasvaosakeste rasvarakkudest välja peksmine ja siis energia saamise nimel ära põletamine. Et see protsess oleks võimalikult efektiivne, tuleks tegeleda jõutreeninguga (resistance training, sobivat ka hiit, circuits, jne, põmst anaeroobne), sest see mobiliseerib ja siis otsa aeroobset, see põletab, ei pea jooksma, kõndimine sobib isegi paremini kui kehakaalu ka ikka on. Kui lihtsalt käimine tundub liiga lihtne siis googelda Dan John + rucking. (loomulikult on aeroobse tegemiseks veel mustmiljon võimalust peale jooksmise/kõndimise).

Just my 2 cents (or 3)
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Maaks »

yeekim kirjutas: 25 Mai 2022, 12:27
See kalorite kogus (~560) mis BigMack'st saab tähendab mõnele kindlasti dieettoitu :D
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kui palju härra liigutab ja kui palju ta peale burgeri veel päevas sööb ei ole mainitud.
Kui sa oled näiteks koerte treenija vms, kelle päevas on palju liikumist ning sööd ainult selle ühe burgeri, siis võib isegi imestada, et härral niigi palju vööümbermõõtu on.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Mul on elus 3x toimunud suurem kaaluhüpe (+8-9kg). 1 kord pärast keskooli kui jäid ära iganädalased trennid mida olin teinud 10a saadik ja suurenesid nn persetunnid ülikoolis ja kontoris. 2) 20date lõpus kui jätsin suitsetamise maha ja 3) Koroona ajal kui reaalselt suurem osa päevast istusin.
Esimesed 2 korda sain suht lihtsa vaevaga järgides toitumist kaalu enamvähem kontrolli alla aga nüüd on tunda et vanusest enam ainevahetus ei toimi nii kuis varem ja ega nüüd on eesmärgid muutunud ka oluline on tervislik olek. Nimelt teine asi mida siin pole üldse mainitud, et kui lihtsalt pekki põletada siis ka lihas närbub ja tegelik füüsiline vorm võib ka kannatada lisaks siis saavutatud "skinny fat" (google aitab) kehale. Mõõdukas füüsiline koormus annab parema panuse üldisesse tervislikku enesetundesse. Kaalu nr jälgimine-eriti meestel- on suht pointless kui pole just bikiinimiss vms. Head terviseandmed verest ja korralik füüsis võiks ikka olla eesmärk.
Mul on sõber 45+ vanuses ca 105kg ja eemalt pigem sellinne pehme aga turskem kuju aga sõidab metsas ratast, teeb suusa maratone, tsikliga endurot päevläbi. Jõudu nagu loomal. Verepilt eeskujulik. Hakkas ka 35a tervislikuks ja nagu ikka kaal vaja alla saada. Aasta pusis lõi käega kuna tervis ikka tuksis. Siis vahetas nälgimise mõõduka kehalise koormuse vastu ja nüüd samas füüsilises vormis kui keskas ainult 20kg raskem, tummisem tükk pidavat naisele rohkem meeldima ka🙂. Muidugi löga burksid ja fritüüritud sodi jäi ka ära kuid pigem siis liigse kolesterooli pärast.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”