Rumalad küsimused

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

tonytonn
Postitusi: 107
Liitunud: 24 Apr 2006, 18:48
Asukoht: euroopas
Tänatud: 2 korda

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas tonytonn »

Vidget kirjutas:
tonytonn kirjutas:

Laota m**n lagedale, hakkaks lahmima!
Viimaste reeglite kohaselt ei pea seal enam koma olema, kuhu Sa pakud,
küll aga peaks olema koolon loendi ees: akaapovic, akrapovich jne...
Ei ole lihtne see meie keel! :bsmile:

Vaadates sinu asukohta euroopas, tekib vihahoog, et jälle need välismaalased tulevad meid õpetama ja nüüd suisa: "Kuidas rääkida meie emakeelt?" :mrgreen:

Ma tulen varsti puhkama, siis võite molli anda! Ega targutajaid ei sallita! :wack: (muide: "Kuidas kirjutada...") :lol:

don`t worry, drive happy!
Pilt

rattaletõmmatud
Postitusi: 451
Liitunud: 23 Juul 2007, 22:01
Tsikkel: vfr
Asukoht: tallinn

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas rattaletõmmatud »

kas alumiiniumit võib painutamiseks kuumutada
( juba tehtud )

Viimati muutis rattaletõmmatud, 03 Aug 2009, 00:11, muudetud 1 kord kokku.
...nagu ratta peal...
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Primo »

rattaletõmmatud kirjutas:

kui alumiiniumit võib painutamiseks kuumutada

mäh? (lol)

Challenge the Adventure.Ride The World
Kasutaja avatar

koty
Postitusi: 105
Liitunud: 27 Mai 2008, 22:26
Tsikkel: Aprilia Sx 125
Asukoht: Pärnu/Tallinn

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas koty »

Mis on selle pilli nimi, mida Matvere puhub?

Edit: sain vist juba teada - vilepill.

Aprilia Sr 50 -> Aprilia Sx 125___
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kustkohast ma Eesti.ee portaalist täpselt vaadata saan (id kaardi abiga), et kui palju ma viimase rikkumise eest trahvi sain. Tähtaeg on ammu läbi aga mina sealt igatahes üles ei leidnud. mäletan, et eelmine kord õnnestus seal mingit nuppu vajutada, mis näitas, enam ei mäleta.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

kana

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas kana »

Piipz kirjutas:

Kustkohast ma Eesti.ee portaalist täpselt vaadata saan (id kaardi abiga), et kui palju ma viimase rikkumise eest trahvi sain. Tähtaeg on ammu läbi aga mina sealt igatahes üles ei leidnud. mäletan, et eelmine kord õnnestus seal mingit nuppu vajutada, mis näitas, enam ei mäleta.

Idee järgi peaks E-Toimik seda võimaldama. Sisened E-Toimikusse, valid ülevalt Sisene, nõustud kasutajatingimustega ja Edasi. Leiad üleval ribal Minu Asjad. Sisened ja saad otsingut kasutada. https://www.e-toimik.ee/aet/my-cases/ jne - ma ei hakka oma linki siia panema, aga jama on selles, et siin on tsiviilasjad ainult, mitte väärteoasjad. Krt, ikka ei saa aidata, vabandust. Võib-olla seetõttu, et olen ainult kana või siis seetõttu, et mul pole väärtegusid omal sinna tekkinud.

Teine variant on vasakult Politsei e-teenustest, võimalused bla-bla esitada väärteoasjas vastulause, selgitus.
Siin https://www.eesti.ee/portaal/politsei.p_tutvustus on ka link teksti sees Teabenõude esitamiseks. St, kui muul viisil oma väärteo kohta infot ei leia, esitad teabenõude, uurid järele, kui kaugel see asi on. Ma ei leidnud võimalusi ise oma karistatust kontrollida.

Kolmas võimalus peaks olema X-Tee teenustest Päringute alt https://portaal-id.riik.ee/x/kodanik/in ... =querylist, aga Liikluse päringute all väärtegude infot ei ole.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Tänks, uurin sealt.

Üks selline küssa nüüd, et kust ma tean, mis võiks veesurve ametlik miinimum olla? Kui ma dushi all olen ja keegi majas mingi muu vee voolama keerab, on veesurve nii nõrk, et veelukk viskab dushi automaatselt kraani peale tagasi. üleüldse on veesurve väga nõrk, nõude pesemine, muru kastmine jne on natuke raskendatud. tahaks mingeid fakte, enne kui tallinna vee kallale närima lähen.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

Said liiga madala veesurve eest trahvi, ei mäleta kui palju ja mitu bari rikkumine oli ja tahad seda nüüd arhiivist järgi vaadata?

:twisted:

hälvik
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Piipz »

(togi) :mrgreen:

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1939
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Vint »

Piipz, tegelikuses sõltub se surve mitmest muust asjast veel. Reaalselt annaks seda kindlasti tõsta kuid iseasi on vana torustuk mis tänavale järve tekitab ja maja torustiku läbilaske võime.


argo_1974
Postitusi: 320
Liitunud: 22 Mai 2005, 01:50
Tänatud: 2 korda

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas argo_1974 »

Piipz, lihtsaim viis veesurvet tõsta on Nõmmelt ära kolida ...

BTW ... enne arvasin, et naabrid raisad varastavad ainult elektrit ... nüüd on vist hakatud ka vett pätsama :wack:

Kasutaja avatar

Cado
Postitusi: 873
Liitunud: 08 Mai 2004, 08:43
Tsikkel: R1_450EXC_VTX1800_Scrambler4X4
Asukoht: Keila lähistel.
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Cado »

Lihtsaim viis vee survet tõsta on panna vahele oma vee pump koos hüdroforiga.

pole rahaliselt isegi eriliselt kallis.

--R1-- / Polaris Scrambler 500 4*4 / KTM 450 EXC & VTX 1800 ja nende vahel natuke USA rauda
Kasutaja avatar

need4beat
Postitusi: 226
Liitunud: 20 Okt 2004, 00:01
Tsikkel: Rinka tõugu ratas
Asukoht: Tartu.
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas need4beat »

teate käin mõte peast läbi ja küsin,kas keegi viitsiks ära teha :lol: nimelt probleem selles,et tsiklile vaja lenksuvõimendit...noh autoga nagu hea keerata, kui võimendi aitab sind, mitte nagu 53'ga, pead hommikuti pumpama soti, kui manööverdada sõidu ajal tahad.aga tsikliga, tead, lasin eile üht kurvi mitmendat korda hästi kiiresti,aga ei keera nigu välja :evil: .linnas oleks ka abiks, kui mendi eest kimad, et keerad sotiga sõites ristmikul ikka välja ilusti ja annad takka ka pealekauba, driftid või nii 8) see võib ka maailmatasemel rinkamehi kindlasti aidata :mrgreen: ok see oli põhejndus, aga ootaks teilt ideid asja ära tegemiseks :mrgreen: .
mina mõtlesin,et paneks otse väntvõllilt rihmaga mingi auto roolivõimendi ja hürdaulikaga siis teed... :wack: ei võta mu pea niikaugele,aidake.
teine variant oleks,et panen tagarattad ka keerama,seda tagumikuga juhtimisel :wink:

Kasutaja avatar

Bayer
Postitusi: 153
Liitunud: 12 Nov 2008, 17:37
Tsikkel: XV1100
Asukoht: Tartu

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Bayer »

need4beat kirjutas:

teate käin mõte peast läbi ja küsin,kas keegi viitsiks ära teha :lol: nimelt probleem selles,et tsiklile vaja lenksuvõimendit...noh autoga nagu hea keerata, kui võimendi aitab sind, mitte nagu 53'ga, pead hommikuti pumpama soti, kui manööverdada sõidu ajal tahad.aga tsikliga, tead, lasin eile üht kurvi mitmendat korda hästi kiiresti,aga ei keera nigu välja :evil: .linnas oleks ka abiks, kui mendi eest kimad, et keerad sotiga sõites ristmikul ikka välja ilusti ja annad takka ka pealekauba, driftid või nii 8) see võib ka maailmatasemel rinkamehi kindlasti aidata :mrgreen: ok see oli põhejndus, aga ootaks teilt ideid asja ära tegemiseks :mrgreen: .
mina mõtlesin,et paneks otse väntvõllilt rihmaga mingi auto roolivõimendi ja hürdaulikaga siis teed... :wack: ei võta mu pea niikaugele,aidake.
teine variant oleks,et panen tagarattad ka keerama,seda tagumikuga juhtimisel :wink:

Ma arvan et pead lihtsalt tihedamini kneeslider´eid vahetama :)


janis
Postitusi: 729
Liitunud: 17 Dets 2004, 10:11
Tsikkel: Kawasaki GTR1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas janis »

eem tsikkel keerab ju kallutades, milleks sul seda lenksuvõimu?


groundzero

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas groundzero »

võtke seda kui lolli küsimust:D Aga miks võiks olla maksimu oktaaniarviga beniisn, mida 99a zx6r paaki valada. Ma mõtlen ikka kõrgemalt kui 98 ...

Kasutaja avatar

GoodCat
Postitusi: 208
Liitunud: 20 Mär 2008, 12:35
Tsikkel: SV650s, CRF450

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas GoodCat »

Kaupo, osta omale uus ratas ja asi korras :mrgreen:

56654209
Kasutaja avatar

need4beat
Postitusi: 226
Liitunud: 20 Okt 2004, 00:01
Tsikkel: Rinka tõugu ratas
Asukoht: Tartu.
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas need4beat »

Ei ,uut ratast ei taha :D homme proovin siis abiratastega,mis on mu õlgade külge kinnitatud,et hästi palju kallutada saaks :twisted:
ja ülehomseks on plaanis leiutada kolmas ratas,ehk siis külgkorv,mis kallutades ei mõjuta muud kui kurvis haardumist :mrgreen:


janark

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas janark »

tsikli lenksuga keeraamisest on kasu ainult siis kui kiirus on 7 km/h. Sellise hooga lenksu keerates paremale poole keerab tsikkel paremale. Kui kiirus on suurem ja keerad lenksu paremale siis tsikkel keerab tegelt vasakule. Hetkel kui sa lenksu paremale oled ära keeranud siis tsentrifugaaljõul tahad sina ikkagi otse liikuda ja ratas kaldub sinu keeramisele vastassuunas e. siis vasakule küljele koos sinuga. Tänu sellele ja rehvi kujule hakkadki nüüd keerama tegelikult vasakule. Niiet kui tahad kiiremini ja järsemalt keerata siis ,et paremale keerata liiguta lenksu vasakule ja paremale kaldumine on kiire tulema. Enne kui seda teed mõtle kiirusele, rehvidele, liivale asfaldil, äärekivile jne :)

Kasutaja avatar

need4beat
Postitusi: 226
Liitunud: 20 Okt 2004, 00:01
Tsikkel: Rinka tõugu ratas
Asukoht: Tartu.
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas need4beat »

miks sa rikud ära kõik ilusa? mul helesinine unistus ja keegi tuleb õpetab mind sõitma.mina õpin vigadest!!! (crash)

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Cado kirjutas:

Lihtsaim viis vee survet tõsta on panna vahele oma vee pump koos hüdroforiga.

pole rahaliselt isegi eriliselt kallis.

Sa sellest oskad lähemalt ka rääkida, et mis see mulle maksma võiks minna?

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Piipz kirjutas:
Cado kirjutas:

Lihtsaim viis vee survet tõsta on panna vahele oma vee pump koos hüdroforiga.

pole rahaliselt isegi eriliselt kallis.

Sa sellest oskad lähemalt ka rääkida, et mis see mulle maksma võiks minna?

Selline hujoovina:
Pilt
Maksab kuskil paar tuhhi.
Veesurve lõpptarbijal peaks vähemalt 2,5 bar' olema aga seda saad juba täpsemalt kohalikust vee- ja kanalisatsioonivõrgustiku pakkujalt teada ja nendelt saad ka kontrolli tellida.
edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Piipz »

kas peaks olema või peab olema? siis ma tean kas ma lähen seda hüdrofoori teed või keeratakse mujal kraane rohkem lahti :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

kana

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas kana »

Sihuke julla nagu see alumine, on mul Hiiumaal kaevus kah. Panin igaks petteks sulle ühe kanali asjatundja nr ka teele.
Oma kogemus (asukohaga Tlna Kristiines) ütleb, et kui sama otsa peal on rohkem tarbijaid, siis sõltub veesurve lisaks korraga kraani lahti keeranud inimeste arvule ka torude läbimõõdust+vanusest. Pumpa pole vaja läinud, aga pesumasinale ei pidavat liiga madal surve ka hästi mõjuma.

Lisaks leidsin Tallinna Vee kodulehelt sellist infi Nõmme veesurve probleemi kohta (pärineb küll 2008.a, aga ehk kasuks) http://www.tallinnavesi.ee/?op=body&id=21&art=35#art35.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Nojah praeguste märgade ilmadega keegi ei kasta aga surve tõusnud pole. Peab vist ikka Tallinna vett torkima. Krt kui terve maja peale saab korraga üks kraan lahti olla, siis on ikka väga pähh.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

wddest

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas wddest »

janark kirjutas:

tsikli lenksuga keeraamisest on kasu ainult siis kui kiirus on 7 km/h. Sellise hooga lenksu keerates paremale poole keerab tsikkel paremale. Kui kiirus on suurem ja keerad lenksu paremale siis tsikkel keerab tegelt vasakule. Hetkel kui sa lenksu paremale oled ära keeranud siis tsentrifugaaljõul tahad sina ikkagi otse liikuda ja ratas kaldub sinu keeramisele vastassuunas e. siis vasakule küljele koos sinuga. Tänu sellele ja rehvi kujule hakkadki nüüd keerama tegelikult vasakule. Niiet kui tahad kiiremini ja järsemalt keerata siis ,et paremale keerata liiguta lenksu vasakule ja paremale kaldumine on kiire tulema. Enne kui seda teed mõtle kiirusele, rehvidele, liivale asfaldil, äärekivile jne :)

Poisil oli just hiilgehetk:D sai autokoolis õpitu ära rääkida :D :wack: :wack:


janark

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas janark »

:D tegelt avastasin ma juhuslikult trt-tln maanteel. ma polegi autokooli jõudnud veel :ner:

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Piipz »

ma olin vannis, õun kukkus pähe. ütlesin heureka, kui õun peast vette kukkus ja veetase tõusis. või kuidas see nüüd oligi :ner:

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

kurikristjan
Postitusi: 1253
Liitunud: 29 Juul 2009, 05:11
Tsikkel: SV1000
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas kurikristjan »

janark kirjutas:

:D tegelt avastasin ma juhuslikult trt-tln maanteel. ma polegi autokooli jõudnud veel :ner:

Hm, ise kasutan seda siis, kui kurv piisavalt terav ja kiirus piisavalt suur. Miks? Sest väikesel kiirusel ja suure raadiusega kurvis peaaegu polegi vaja kallutada...

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2014
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas bitter »

Piipz kirjutas:

veesurve nii nõrk, et veelukk viskab dushi automaatselt kraani peale tagasi.

Ma räägin nüüd põhjuse asemel tagajärjest aga siiski - kas teadsid, et nt orase segistitel tuleb sees üks vidin ringi tõsta ja siis läheb "surveautomaatika" maha? S.t. et saad ise otsustada, kas vesi peab jooksma kraanist või dušist. Ilmselt on teistelgi tootjatel neid võimalusi.

Hüdrofooride hinnad peaks algama isegi kusagilt 1100 kr juurest. Ei ole kallis aga lärmab rsk. Mul on ta salvkaevu kõrval maa sisse kaevatud kaevurõnga sees, kaaneks 10cm +10 cm peno ja veel laudadest kaan. Siis on enamvähem ok. Kortermajas tuleks keldrisse paigutada ja mingi mingi müra isoleeriv kest ümber.

Suletud

Mine “Ajaviiteks...”