Rumalad küsimused

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Enn »

Ok, hakkab juba looma. Lootsin küll oluliselt komplitseeritumaid lahendusi, aga mis ikka teha, täpe aeg ju ...

muuseas, käisingi eile väikesel tuuril ja oh imet, nii kaua kui kiiver oli peas, ei tulnud mitte midagi. Aga nii kui tegid peatuse, hakkas kohe tilkuma. Huvitav, kas on tegemist mingi kiivri-sündroomiga, et sõidu ajal tuule vihisedes blokeerib aju kõik hingamisteede kaudu liikuvad vedelikud?



Kasutaja avatar

Mix
Postitusi: 1246
Liitunud: 18 Mär 2004, 16:25
Tsikkel: tsiklit netu.
Asukoht: Tartu, Estonia

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Mix »

Enn kirjutas:

....oh imet, nii kaua kui kiiver oli peas, ei tulnud mitte midagi. Aga nii kui tegid peatuse, hakkas kohe tilkuma. Huvitav, kas on tegemist mingi kiivri-sündroomiga, et sõidu ajal tuule vihisedes blokeerib aju kõik hingamisteede kaudu liikuvad vedelikud?

Hmmm.... Polegi varem sellele mõelnud aga mingi kummaline blokeering nohule tundub tõesti peale tulevat, kui kiivristatult ringi sõita. Täna käib mu kümnes kiivrikandmise hooaeg ja selle aja sees on ikka päris tõsiseid tatitõbesid üle elatud, pluss viimastel aastatel keset hooaega tüütav mingi vastik nohu põhjustav allergia, kuid ei mäleta küll, et kunagigi oleks see sõitmisel probleemiks olnud. Ka aevastanud kiivrisse pole.

Kasutaja avatar

M2
Postitusi: 607
Liitunud: 24 Mai 2007, 11:47
Tsikkel: CB1000R
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas M2 »

Põhjus sama, mis nohuga värskes õhus viibides. Olete kindlasti märganud, et näiteks talvisel ajal külmetunult õues olles on "lõõride" tühjendamise vajadus väiksem kui siseruumides. Ka mootorrattaga sõites on kiivrisisene õhu liikumine suurem ning praeguste temperatuuride juures ka jahedam, mis leevendab ja rahustab põletikulist limaskesta. Seisma jäädes õhu liikumine väheneb, värske jaheda õhu ligipääs pidurdub ning väljahingatava sooja õhu kogus suureneb, mille tulemusel saab nina jälle jalad alla. :D

ELUST TULEB LÄBI MURDA, MITTE PUGEDA!
http://www.animalistika.ee
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1272
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas isakene »

proton kirjutas:

Kas keegi teab, miks on Honda CBR-l siduriheebli kinnituse küljes mingi lüliti? 2 juhet lähevad sinna.

Blokeerlüliti, mis ei lase sisselülitatud käiguga sidurit vajutamata starterit anda.

Kasutaja avatar

õemehe õemees
Postitusi: 400
Liitunud: 21 Mai 2007, 08:08
Tsikkel: Freewind
Asukoht: Tartu

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas õemehe õemees »

Mul õnnestus endale BCR-i ajaks põhjalik nohu hankida ja ei pidanud see kiiver suurt midagi. Jah tatt ei voolanud, aga aevastama ajas küll. Ma võisin kolonnis oma turtsumisega üpris koomiline vaatepilt olla. Samas eks aevastamise ajal lähe enamuse inimeste silmad kinni ja kui kiirusel 90 km/h läbitakse 25 m/s, siis tekitab see päris olulise riskifaktori.

Ma saan aru, et laibarauad antakse siis, kui end peaaegu surnuks sõidad, aga kas kukkumispunne antakse ka stiili eest, või lihtsalt iga korra eest üks?
Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Enn »

äkki saaks seda põhimõtet nohu raviks kasutada, et kui on nohu, siis paned mingi venitlaatoriga kiivri pähe ja kõik kohe korras. Jep, ma peaks selle uue ravi meetodi ära patentima, ninaarstid jäävad kohe tööta...

n
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Primo »

Kiivris on s*taks äge aevastada juu :mrgreen: , tunne et kohe-kohe läheb ketas lõhki... blää (crash)

Challenge the Adventure.Ride The World
Kasutaja avatar

Motorized
Postitusi: 237
Liitunud: 04 Mai 2009, 21:04
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 3 korda

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Motorized »

Kas kuskilt on võimalik osta Eesti lipuvärvides kiivrit? Või on selline asi võimalik ainult eritellimusel?
Vahepeal tekib tõsine trots panna vastu midagi nendele venelaste lintidele, lippudele ja muule pasale.

Kasutaja avatar

dux
Postitusi: 99
Liitunud: 04 Dets 2008, 19:57
Tsikkel: CB 750
Asukoht: Pärnumaa

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas dux »

ära lase ennast häirida, just sellepärast seda tehaksegi, et tekiks trots, vastasseis, vihkamine, konflikt ja põhjus kaitsta vene kodakondseid Eestis... Kui sa väljaspool Eestit oled, siis kannad ka ju sinimustvalget uhkusega. Georgi lindiga on muuseas ammu enne pronkssõdurit ja putinit kommunismiohvreid mälestatud.. see on kommunismivastasuse sümbol. siin kasutatakse seda lihtsalt valedel põhjustel.. ilmselt teadmatusest. :bsmile:

Haamriga mehele paistab kõik naelana. :wack:
Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas indumen »

huvitav kas see toimib iga mati klaasiga

http://www.wimp.com/scotchtape/

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Raiki »

indumen kirjutas:

huvitav kas see toimib iga mati klaasiga

http://www.wimp.com/scotchtape/

ja jätkaks totra küsimusega veel:

Kas seda saab ka erikumerusega suvalisele pleksklaasile paigaldada....

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas mx77 »

indumen kirjutas:

huvitav kas see toimib iga mati klaasiga

http://www.wimp.com/scotchtape/

Vist siiski ainult häst peene struktuuriga mattklaasiga. Effekt on vististi selles, et liim täidab mattklaasi ebatasasused ja teip toimib klaasipinnana.
Proovisin matistatud klaaskruusil, täitsa toimib.

Kasutaja avatar

Schizo
Postitusi: 486
Liitunud: 11 Veebr 2009, 23:36
Tsikkel: Kawa 636, Ktm 250sx
Asukoht: Rapla/Tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Schizo »

mx77 kirjutas:
indumen kirjutas:

huvitav kas see toimib iga mati klaasiga

http://www.wimp.com/scotchtape/

Vist siiski ainult häst peene struktuuriga mattklaasiga. Effekt on vististi selles, et liim täidab mattklaasi ebatasasused ja teip toimib klaasipinnana.
Proovisin matistatud klaaskruusil, täitsa toimib.

Sorry, aga see sõna "vististi" tundus liiga naljakas (lol)

Never ride faster than your Angel can fly!
Kasutaja avatar

pahadeplaneet
Postitusi: 432
Liitunud: 25 Juun 2006, 22:56
Tsikkel: t*** seda teab,aga liigub!
Asukoht: Raja 31, Tartu 50417, Tartumaa, Eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas pahadeplaneet »

Tere. mure :(
http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Bike+ ... abusa.aspx
Mitt'u korda kasutatakse sõna NITRO? mul läheb seal sassi kus on nitrosolenoidid.

1%bad ass REAL BIKER never dies!
www.facebook.com/realbikerid
Kasutaja avatar

tyyp
Postitusi: 104
Liitunud: 31 Aug 2009, 18:02
Tsikkel: TDM900, 08
Asukoht: Vääna
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 6 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas tyyp »

pahadeplaneet kirjutas:

Tere. mure :(
http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Bike+ ... abusa.aspx
Mitt'u korda kasutatakse sõna NITRO? mul läheb seal sassi kus on nitrosolenoidid.

Mina sain 39 :roll:

Uppuja päästmine on õlekõrre enda asi...
Kasutaja avatar

-PitBull-
Postitusi: 1186
Liitunud: 10 Mär 2006, 21:59
Asukoht: Ida-Virumaa

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas -PitBull- »

tyyp kirjutas:
pahadeplaneet kirjutas:

Tere. mure :(
http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Bike+ ... abusa.aspx
Mitt'u korda kasutatakse sõna NITRO? mul läheb seal sassi kus on nitrosolenoidid.

Mina sain 39 :roll:

Lugege lambaid kui targemat teha pole. Korke soeng on muidu küll 5+ , poole une pealt aeti vist üles :D

Pilt


Riga->Planeta 5 1991->Jupiter 2K 1968-> R1 2005->Honda CBR600RR 2004
Kasutaja avatar

pahadeplaneet
Postitusi: 432
Liitunud: 25 Juun 2006, 22:56
Tsikkel: t*** seda teab,aga liigub!
Asukoht: Raja 31, Tartu 50417, Tartumaa, Eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas pahadeplaneet »

Kas Sa pead igalpool nõeluma? loeme lambaid ja loeme ka õmblusi kui vaja.
39 aitäh.39 on ilus nr üks mc kannab sama nr.

1%bad ass REAL BIKER never dies!
www.facebook.com/realbikerid
Kasutaja avatar

-PitBull-
Postitusi: 1186
Liitunud: 10 Mär 2006, 21:59
Asukoht: Ida-Virumaa

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas -PitBull- »

pahadeplaneet kirjutas:

Kas Sa pead igalpool nõeluma? loeme lambaid ja loeme ka õmblusi kui vaja.
39 aitäh.39 on ilus nr üks mc kannab sama nr.

Kuule ära mölise, sellepärast öeldaksegi seal igalepoole nitro vahele, et sinusugused tolvajoobid ka asjast aru saaks, millest jutt on :mrgreen: t*** ausalt ka sitaauguni on juba sinust. Kui su kotti tahtsin panna, algul olid küll väge täis, aga pärast tahtsid asja pooleli jätta ja pasale lõid kuradi pasaplaneet. t*** tegelt ka, mine sõida vastu puud jobu raisk.

Pilt


Riga->Planeta 5 1991->Jupiter 2K 1968-> R1 2005->Honda CBR600RR 2004
Kasutaja avatar

õemehe õemees
Postitusi: 400
Liitunud: 21 Mai 2007, 08:08
Tsikkel: Freewind
Asukoht: Tartu

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas õemehe õemees »

Mai saand küll PitBulli küsimusest ehk päris hästi aru, aga ma arvan, et tema probleemi lahendaks üks nädalake internetist eemale hoidmist ja tekkiva vaba aja õllega sisustamist.

Ma saan aru, et laibarauad antakse siis, kui end peaaegu surnuks sõidad, aga kas kukkumispunne antakse ka stiili eest, või lihtsalt iga korra eest üks?
Kasutaja avatar

pahadeplaneet
Postitusi: 432
Liitunud: 25 Juun 2006, 22:56
Tsikkel: t*** seda teab,aga liigub!
Asukoht: Raja 31, Tartu 50417, Tartumaa, Eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas pahadeplaneet »

õemehe õemees kirjutas:

Mai saand küll PitBulli küsimusest ehk päris hästi aru, aga ma arvan, et tema probleemi lahendaks üks nädalake internetist eemale hoidmist ja tekkiva vaba aja õllega sisustamist.

Raiskamine. loomakliinikus 5kroonine süst ja valmis.

1%bad ass REAL BIKER never dies!
www.facebook.com/realbikerid
Kasutaja avatar

tyyp
Postitusi: 104
Liitunud: 31 Aug 2009, 18:02
Tsikkel: TDM900, 08
Asukoht: Vääna
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 6 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas tyyp »

-PitBull- kirjutas:
tyyp kirjutas:
pahadeplaneet kirjutas:

Tere. mure :(
http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Bike+ ... abusa.aspx
Mitt'u korda kasutatakse sõna NITRO? mul läheb seal sassi kus on nitrosolenoidid.

Mina sain 39 :roll:

Lugege lambaid kui targemat teha pole. Korke soeng on muidu küll 5+ , poole une pealt aeti vist üles :D

Milles siis nüüd probleem?Kuna polnud videot ennem näinud siis vaatasin ära ja tegin siis ka tähelepanekud, et mitu korda siis seda sõna öeldakse...Lambaid loen siis kui tahan mitte siis kui keegi tahab...

Uppuja päästmine on õlekõrre enda asi...
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1938
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Vint »

Et OT ei sureks siis...
...Ebausust rääkides, teatavasti toovat üle tee jooksev must kass õnnetust. Kui aga kolm musta kassi üle tee jooksevad kas siis tuleb kolm õnnetust või 1 ja kolmekordne õnnetus?

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1039
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Kui palju maksab 125ccm mootori kolvi vahetus ja alt väntvõllikambri kolvipurust puhastamine kuskil töökojas või palju võtavad erategijad ? mootor ja käigukast on raamilt maha võetud juba ja kolb, rõngad on olemas.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

pahadeplaneet
Postitusi: 432
Liitunud: 25 Juun 2006, 22:56
Tsikkel: t*** seda teab,aga liigub!
Asukoht: Raja 31, Tartu 50417, Tartumaa, Eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas pahadeplaneet »

Tere Vint.. mul juhtus ükskord selline lugu et 3 musta kassi läksid üle tee, ja ma ei ütleks et see päev oleks kuidagi halvem olnud. aga võibolla on minu eripära see et ma käin pentagramm p.. ringi mul on kõik päevad nagu mustad kassid.

1%bad ass REAL BIKER never dies!
www.facebook.com/realbikerid
Kasutaja avatar

Cado
Postitusi: 873
Liitunud: 08 Mai 2004, 08:43
Tsikkel: R1_450EXC_VTX1800_Scrambler4X4
Asukoht: Keila lähistel.
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Cado »

vintisvint kirjutas:

Et OT ei sureks siis...
...Ebausust rääkides, teatavasti toovat üle tee jooksev must kass õnnetust. Kui aga kolm musta kassi üle tee jooksevad kas siis tuleb kolm õnnetust või 1 ja kolmekordne õnnetus?

No üldiselt kui kass teepeale jookseb suudan tavaliselt mööda põigata kui aga korraga kolm tükki jookseb läheb juba keerulisemaks ja ilmslt siiski vähemalt üks õnnetus juhtub küll. :mrgreen:

--R1-- / Polaris Scrambler 500 4*4 / KTM 450 EXC & VTX 1800 ja nende vahel natuke USA rauda

matti
Postitusi: 638
Liitunud: 16 Juun 2007, 18:17
Asukoht: Tartumaa

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas matti »

sinilind123 kirjutas:

Kui palju maksab 125ccm mootori kolvi vahetus ja alt väntvõllikambri kolvipurust puhastamine kuskil töökojas või palju võtavad erategijad ? mootor ja käigukast on raamilt maha võetud juba ja kolb, rõngad on olemas.

Sittagi ei maksa,max 500 eek, vastavalt tegijale saab ka odavamalt, lihtsaim viis väntvõllikamber kolvipurust puhtaks saada on survepesuri või aiavoolikuga bensiini või muu kemikaaliga rikastud veega välja loputada kogu pahn, ning hiljem bensiiniga läbi loputada mitu korda ja laagrid puhta mootoriõliga üle käia, seda siis kui ei raatsi tervet mootoriblokki laiali võtta puhastamise eesmärgil, puhtalt lapiga möllates jääb arvestatav kogus tükke siiski sisse ja puhta bensiiniga loputades oleks kulu liiga suur ja rahaliselt mõtetu. Kui õhkjahutus siis plokikaanetihend üldjuhul täiesti uuestikasutatav, vesijahutusega tegu siis tihend ei pruugi pidama jääda ja vaja uut või vana hermeetikuga töödelda natuke. :)


madjs
Postitusi: 1458
Liitunud: 17 Juun 2005, 14:36
Tsikkel: VX 800
Asukoht: Läänemaa, Lihula; Kasari
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas madjs »

pahadeplaneet kirjutas:

Tere Vint.. mul juhtus ükskord selline lugu et 3 musta kassi läksid üle tee, ja ma ei ütleks et see päev oleks kuidagi halvem olnud. aga võibolla on minu eripära see et ma käin pentagramm p.. ringi mul on kõik päevad nagu mustad kassid.

Kle Sa mujal ka tegutsed peale neti? Mulje küll selline, et vist mitte? Kus kuradi kohast Sa muidu aega võtaksid, et erinevates foorumites bänne koguda?
http://www.google.ee/search?q=pahadepla ... TF-8&hl=et

Kõik mis ei tapa teeb tugevamaks, või siis sitaks haiget. Ps.Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
http://www.krracing.ee/

Taffer

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Taffer »

mul on kawasaki 96.a. zx6r ja käigukastiga probleemid.
nimelt ei taha 2. käigult 3ndale enam hästi vahetada, õigemini käik ei lähe sisse.
kas see on tüüpiline viga ja kuidas oleks seda kõige mõistlikum parandada?

Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2454
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 192 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

tnacc kirjutas:

küsimus supermoto meestele- kas selline driftimine on õpitav või on see oskus teil kaasa sündinud. ise olen raske-enduro harrastaja, katse driftida lõppes katkise sidurilingi ja haige põlvega.

Näedsiis - leidsin teema esimeselt lehelt aastataguse küsimuse ja mõtlesin, et vastan ajaviiteks. Tegelikult on selle driftimisega nii, et raske enduga on seda vähe keerukas teha - kuigi saab kah. Eraldi ei ole seda vaja üritada, see tuleb aja jooksul. Samal ajal kui enne kurvi pidurdad viid kehaga raskuskeskme kurvi suunas. Samas - kuna sul on vaja veel enne kurvi keeramist veel veidi otse sõita, siis vajab tsikkel otse sõitmiseks ka teisele poole lisaraskust. Seetõttu vajubki tagaratas slaidi. Ühtlasi on selle toiminguga saavutatud sobiv tsikli asend kurvi sisenemiseks ja sealt kiireks väljumiseks.

Peab aga mainima, et drifti juures on üks väga rumal omadus. Kui see sul juba sisse on harjunud, siis ilma slaidita ei oskagi eriti enam kurvi siseneda. Ja kui pidevalt ei harjuta, siis on driftiga kurvi läbimine märksa aeglasem lihtsast "rinkamoodi" kallutamisest. Ja kui nüüd pöörduda tagasi raske enduka juurde, siis selleks, et seda slaidi saada pead esipiduriga tagaotsa kergeks saama. Slaidida ei saa jõuga, vaid olukorras kus tagaratas vaid kergelt maad puudutab. Raske enduka esipidurid on aga suht hädised ja esiamordid reeglina üsna vedelad. Et siis slaid ei ole omaette eesmärk...

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee

sentry
Postitusi: 168
Liitunud: 22 Juul 2007, 14:16

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas sentry »

StreetMoto kirjutas:
tnacc kirjutas:

küsimus supermoto meestele- kas selline driftimine on õpitav või on see oskus teil kaasa sündinud. ise olen raske-enduro harrastaja, katse driftida lõppes katkise sidurilingi ja haige põlvega.

Näedsiis - leidsin teema esimeselt lehelt aastataguse küsimuse ja mõtlesin, et vastan ajaviiteks....

Youtubes ja igalpool on seletatud ja õpetused olemas. Olen nii mõndagi sealt õppinud

Suletud

Mine “Ajaviiteks...”